Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kdezsoe Creative Commons License 2008.06.27 0 0 365
Pedig olyan édesen punnyadt... :)
Előzmény: sneci (364)
sneci Creative Commons License 2008.06.27 0 0 364
Felhozom..
ultradaisy Creative Commons License 2008.06.01 0 0 363
Sziasztok,

életem első autóját keresve olvasgatok a különböző írások között.

Mi a véleményetek 1996os B corsa vagy egy punto IIes ről.

Tanulóautónak szánom, de azéert örülnék, ha pár évig elkísérne.
van valakinek tapasztalat vmelyk autóval?

Köszönöm előre is a segítséget!
Tibor Arato Creative Commons License 2008.02.24 0 0 362
Redszam tablam H1956US
Előzmény: Tibor Arato (361)
Tibor Arato Creative Commons License 2008.02.24 0 0 361

Buick Lucerne CML 2008 feher gold

Burgondi; Buick Lesabre 2001

Buick Park Evenue 1985 zoldes.

Előzmény: kdezsoe (358)
kdezsoe Creative Commons License 2006.11.11 0 0 360

Hali! Iden toltjuk a huszadikat... :)

Ez itt tavalyi kep, a muszaki vizsga napjan keszult. :)

Azota kaptam a tetore, az anyosules fole, a IX. emeletrol, egy wiszkispoharat... :((

 

Előzmény: szytam (359)
szytam Creative Commons License 2006.11.11 0 0 359

Helo!

Az accord korosan is jó kis gép!

egyébként pedig a topikcímre válaszolva. koros autó nem vénautó!! olvasva, látva, hallva azt a sok macerát és szenvedést amit sok uj,vagy egy-két éves autó tulaja átél a meghibásodások sokaságával...

akkor inkább vén, de stabil legyen!

:-D

 

nőben is jobb a tapasztalt.. :-))

Előzmény: kdezsoe (358)
kdezsoe Creative Commons License 2006.11.11 0 0 358

De jo lenne, ha tudnam, hogy ebben a harom es fel eve elsullyedt topikban szereplo autoknak es gazdaiknak mi lett a sorsa...

A kepek sajnos mar majdnem mind eltuntek... :(

Az en Accordom meg megvan! :)

occorics Creative Commons License 2003.03.26 0 0 357
Volt Passatban 1,9-es benzines 5 hengeres.
BLASIUS Creative Commons License 2003.03.12 0 0 356
Pont ilyen piros a haveromé is. De ő úgy néz ki, eladja a gépét. Gondolkoztam rajta én is, hogy megveszem.

Szépek a Tieid. Gratula érte.

Előzmény: GAZember (355)
GAZember Creative Commons License 2003.03.12 0 0 355
Jelenlegi állapotukban:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: GAZember (284)
BLASIUS Creative Commons License 2002.07.15 0 0 354
Asszem volt 1.9 benzines VW motor, Santanaban már láttam, szerintem van Passatban is.
Előzmény: LEX (352)
HGyuri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 353
Már láttam is ilyen 1,6TD-s verziót, csak hát sokat kértek érte.
Most még a Ford Sierrákat is nézegetem, mert jó árban vannak, csak hát nem tetszenek igazán. Egyébként nem olyan szigorú az a 400khuf :-)
Előzmény: LEX (352)
LEX Creative Commons License 2002.07.15 0 0 352
HGyuri,

az tény, hogy ugyanabba a kasztniba (ha lehet) mindig érdemes a nagyobb motort választani, mert ugyanazt a tömeget kevesebb erőlködéssel, dinakmikusabban mozgatja. Ja, és általában nem több fogyasztással.

A Passatba 1.6D motor került eredetileg, meg 1.6-os karbis. (Tán az 1.3-as is, mint a Golfba?) Nemtom, hogy belerakták-e az 1.6TD motort, amit az Audiba, mert az egy nagyon kellemes motor, azt is ajánlom, egyik cimborámnak volt, és ment mint golyó, csak fogyasttani nem akart :-)
Az 1.9 TD motor tényleg_nagyon_jó, de azt csak asszem 89-90-től rakták be a gépekbe, az meg már nem a 400k HUF kategória, hanem 1M, főleg kombiban. (A télen majdnem vettem egy '92-es Passat kombit 1.8i motorral kértek érte 1.2 M Ft-ot, de nagyon jó állapotban volt, sok extrával. Aztán végül is Opel Omega lett belőle. 2.4i :-)))

Lex

Előzmény: HGyuri (351)
HGyuri Creative Commons License 2002.07.15 0 0 351
Igen a Passat kombit már néztem (lásd 329-es hszólás), de 2 okból nem javasolták a kollegáim. 1. Pont belelóg az 1.6-os motor a következő biztosítási kategóriába, 2. a nagyobb kaszni miatt az 1,6-os motor többet fogyaszt egy kicsit.
Így állítólag ha már belelógok az 1501-2000 köbcentis sávba, és kombit akarok, akkor jobb egy 1.9-es motor, mert majdnem ugyanannyit fogyaszt, de sokkal jobban húz. Pedig ilyen kombi Passat-okat láttam többet is. Igazi igáslónak tűnik :-)
Meg aztán nem is csúnya :-)
Előzmény: LEX (350)
LEX Creative Commons License 2002.07.15 0 0 350
HGyuri,

ha kombit akarsz, ajánlom a VW Passatot. Kb. ugyanaz az árkategória, mint az Audi, és ugyanolyan megbízható is. Nekünk van egy a tágabb családban, 80-as évek elejéről való, és nincs vele gáz, legalábbis motorikusan és futóművileg. Az más kérdés, hogy nyilván rohad már, szal a kasztnit le kellett ápolni és újrafényezni. Az viszont kizárólag állapottól és igényességtől függ, hogy valaki megcsinálja-e...

üdv
Lex

Előzmény: HGyuri (348)
kdezsoe Creative Commons License 2002.07.15 0 0 349

Bizony, ez surun elofordul, az ember odakapja a fejet, megbamulja, de sajnos mase a csodalat targya...
;)
Előzmény: HGyuri (348)
HGyuri Creative Commons License 2002.07.14 0 0 348
Köszi Lex, már agyaltam az Audikon is. Még nem döntöttem végleg, de egyre inkább a kombik tetszenek.
Ma láttam egy gyönyörű állapotú Peugeot 305 GLT kombit. Még a belseje is teljesen eredetinek tűnt!
Sajnos nem volt eladó :-)
Előzmény: LEX (346)
gróf Drakula Creative Commons License 2002.07.14 0 0 347
Lex:üdv a csapatban és gratula a Mercihez:)Tudom mit érzel, faternak egy e23-as BMW728i van...szép nagy hajó az is, a 6 hengeres motor hangja pedig egyszerűen gyönyörű:)Remélem sikerül majd megfelelő dobot és véget szerezned:)))

Draku

LEX Creative Commons License 2002.07.14 0 0 346
Sziasztok,

új vagyok errefelé, de én is szeretem a régebbi verdákat, nekem főleg a 80-as évek jönnek be. (Meg az 50-60as is, de azt nem tudom megfizetni... :-)))

Amit eddig a kategóriából próbáltam:
Golf I GTI 1.6 (77-es volt)
Ment mint golyó, egyszer döglött be az elektronyos AC, egyébként semmi gond nem volt vele) Imádtam! (Fekete kocsi ültetve, aluf., fekete Recaro bőr belső, stb.)

Audi 80 1.6i (79-es)
Ezzel egyáltalán nem volt semmi gebasz, és elég jól ment ez is. Plusz kényelmes volt, elég nagy csomagtartóval...szal a család a nyaraláskor befért cuccostul :-)))

Audi 80 1.6D (82-ből)
Ezzel a világból ki lehetett volna autózni, egyszer volt vele kisebb elektromos probléma (generátor) És nem tudtam úgy nyomni neki, hogy 6 l fölé menjen a fogyasztása. Ráadásul nagy, kényelmes, stb. lásd eggyel feljebb (uaz a kasztni)
HGyuri! Ezt javaslom neked is, szerintem lehet még (igaz nehezen) nem fullra leharcolt, karbantartott példányokat találni, és árban nagyon kellemesek. (kb. 300e) Ha ehhez még utólag szerzel egy 5 sebességes váltót, (gyárilag 4 gang included) akkor hosszabb utakra is kellemes útitárs lehet.

A legújabb szerzeményem egy 126-os (S-klasse) Mercedes, 86-ból. Nyugdíjasé volt, megkímélt, batár nagy, kényelmes, biztonságos, és megy mint állat. Élmény vele autózni, én azt szeretem benne, hogy feelingje van a kocsinak meg a vele való autózásnak, és ezt a mai kocsik nem nagyon tudják nyújtani... :-(

Bocs, h. hosszú voltam, dehát ugye a lelkesedés...

Lex

bumor Creative Commons License 2002.07.09 0 0 345
Szervusztok!
Én is régi párti vagyok. Lenne egy Mazda 626 coupe-m (81-es). Nem tudtok róla vmi teljesítmény ill. hasonló adatokat? 2.0L
HGyuri Creative Commons License 2002.07.08 0 0 344
... ja és a Szaharában a taxik természetesen W123-as Mercik, amik addig nem indulnak el, amíg mind az 5 utas be nem ült... Tehát ott minimum 6 személy a normális. De a rekord 9 ember volt egy _kombi_ Peugeot-ban!
Persze én nem akarom ennyire terhelni az autót, csak ezek úgy eszembe jutottak :-)
Előzmény: HGyuri (342)
kdezsoe Creative Commons License 2002.07.08 0 0 343

Egy Taunust lattam eladot a veteran topicban: Itt olvasgass

Előzmény: HGyuri (342)
HGyuri Creative Commons License 2002.07.08 0 0 342
Köszi..
Majd nézelődöm még.
Ahogy nézegettem a dolgokat, nincs is a piacon igazán olyan idősebb autó, vagy nagyon kevés, ami ebbe a kategóriába esik. Ennek 2 oka lehet (szvsz): 1. már mind a bontóban van 2. senki sem akarja őket eladni :-)
Én azt hiszem, hogy az utóbbival állunk szemben, hiszen azért ennyit mégiscsak elmennek.

Szívem szerint a 60-as 70-es évek autóiba ülnék be leginkább, csak hát nem lehet kapni, és ha mégis, arany áron :-)
Mint például ez a Taunus!

Nekünk 12 évig volt Zastava 750 (a bogár), és sajnos ilyet sem lehet már szép állapotban kapni..
Ma Megane-t, Laguna-t, meg ilyeneket vezetek. De valahogy nincs meg az a vezetési élmény.. :-)

A Szaharában voltunk tavaly nyáron, és kb 50 km-t utaztunk egy olyan roncs Renault 4-el, hogy azt hittem, kiszakad az ülés, miután beleülök :-) Hát nem. Az autónak szerintem már nem is volt legéscsillapítása (sokan nem tudják, de a Szaharának csak 30%-a homokos, a többit ököl-fej méretű kövek borítják...), a kilincsek lötyögtek, az ablakokat nem nagyon lehetett kinyitni. De minden Land Rovert lehagyott :-))) Igazi élmény volt, azóta egyre jobban tisztelem az öreg autókat :-)
Ráadásul ha vennék egy jobbat olyan milla körül, az sem biztos, hogy nem rohad le az első sarkon, vagy nem húzzák meg.
Szóval szeretnék egy szép állapotú gépet :-)

Előzmény: kdezsoe (341)
kdezsoe Creative Commons License 2002.07.08 0 0 341

HGyuri!

Eloszor is udvozollek itt nalunk!
A legfontosabb, ne kapkodd el...
Volt mar nehany(hasznalt) autom, de az "igazi" mindig csak ugy "szembejott velem".
Ha nem ertesz hozza, legyel meg ovatosabb.
Ha szerelot viszel magaddal, az sem eletbiztositas. Ugyanis a szerelo sem fogja tudni, mi tortenik holnap. Garanciat pedig biztosan nem fog vallalni. Lehet, hogy egy lelkiismeretes markatars a tapasztalataibol adodoan tobb tanaccsal tud szolgalni.
Oreg autora kolteni kell, ha Te magad nem tudod javitani, az allagat fenntartani, akkor nagyon sokba fog kerulni. A szervizek nem fogjak tisztelni az autod korat!
Persze mindez nem zarja ki, hogy ha szerencsed van, "belenyulsz" valamibe.
Nehez ilyesmikre tanacsot adni, javaslom jarj nyitott szemmel... ha ma megtetszik egy , akkor holnap biztosan latsz meg jobbat.

Előzmény: HGyuri (333)
HGyuri Creative Commons License 2002.07.08 0 0 340
Tudom, nem egyszerű. Én találtam már 450-ért, az még belefér. Benzines meg olyan 250-től van.
Előzmény: Zoldalma (339)
Zoldalma Creative Commons License 2002.07.08 0 0 339
Hmmmm... Ennyiért rövid kutatásom alatt nem találtam dízel 309-est. Ha nem ragaszkodsz az olajkályhákhoz, benzinesek olcsóbban is előfordulnak.
Előzmény: HGyuri (338)
HGyuri Creative Commons License 2002.07.08 0 0 338
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
Max 400ezret szánok rá (mindennel együtt: átírás, szervíz, stb), de van több pénzem is, csak egyszerűen arra, amire kell, nem szeretnék többet befektetni. Persze ha meg tudtok fűzni... :-)
Előzmény: Zoldalma (337)
Zoldalma Creative Commons License 2002.07.08 0 0 337
A 309-ről tudok 1-2 dolgot mondani, ez a 205-ös nagytestvére (nekem ilyen van, csak GTI kivitelben).

A motorral általában nem szokott sok gond lenni, a Pug dízelek híresen hosszú életűek. Ennek megfelelően már van is bennük kilométer rendesen. Az más kérdés, hogy ezt ki mennyire vallja be. (Valahol itt a fórumban láttam a tökéletes nepper-szöveget: "Vak bácsitól vettem, első százezer kilométer alatt csak a garázsban állt" :-)))

A futómű már más fejezet. Tipikus a hátsó lengőkarok csapágyainak beállása, amit előrehaladott állapotban az igen érdekes szögben álló hátsó kerekek jeleznek. Ez komolyabb kiadás lehet. A remek magyar utak az első futóművet is meg szokták viselni, kérdés, ki mennyi figyelmet fordít a karbantartásra - erre is el lehet verni meglehetős összegeket.

A dízelt közelről nem ismerem, de elektronika nem hiszem hogy sok lenne benne. Ha extrás (elektromos ablak, stb.), azokat érdemes ellenőrizni. Rohadásra általában nem hajlamosak, ha mégis, akkor a szokásos helyek az ajtók alja, a küszöbök, esetleg a csomagtérajtó.

Nem említetted az összeget, amit szánnál rá, így nehéz tanácsot adni :-) de a legjobb, amit tehetsz, hogy elrángatsz egy hozzáértőt magaddal autót nézni. Ha szerelővel (is) átnézeted a kocsit, egy kompresszióteszt a motor állapotáról sok mindent elárul, a fékpadra is fel lehet tenni. Sok minden van, amire érdemes általában figyelni, ha csak az általam ismerteket leírnám, még hosszabb lenne a hozzászólás, pedig már így sem rövid :-)

Előzmény: HGyuri (333)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.07.08 0 0 336
Megbizhato Audi beszerezeseben tudok segiteni ha erdekel.Hasonlo koru/kaliberu auto.Ha erdekel magan emilben megkereshetsz.
Előzmény: HGyuri (333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!