Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 4 napja 0 0 7966

Kedves mindenki!
Van két Win7 alatt kifogástalanul működött scannerem, melyektől megválok, a Canon supporthiánya miatt...
25 e ft-ért hirdettem, de:
ITT A CSOPORTBAN ANNAK, AKIT KOMOLYAN ÉRDEKELNEK, AZ ÁLTALA KÍNÁLT ÁRON ODAADOM
A két scanner:

Canon 8400F usb-s, kisfilm, rollfilm és síkfilm adaperekkel, 220v, USB kábel és CD

 

Canon FS2710 kisfilmes scanner SCSI, Adaptec kártyával, SCSI kábellel és dobozával.

 

Telefonom 0630-ötszáz-9851 Németh laci

 

gamedoithuongccc Creative Commons License 2024.04.12 0 0 7965

nice

Előzmény: glbtech (7964)
glbtech Creative Commons License 2024.04.10 0 1 7964

Én használok 5400 II-t, de Scan Dual III és IV-t is használtam. Virtualbox OSE-vel, vagyis virtuális gépen futtatok Windows XP-t ( amúgy Linux operációs rendszer alatt ), és a scanner saját szoftverét használom. Teljesen hibátlan, és sokkal kevesebb macera mint egy külön régi PC.

Előzmény: mygl (7962)
Levente.hu Creative Commons License 2024.04.01 0 0 7963

A Silverfast kiadott hozzá Win10, 11 és újabb Mac rendszerekhez való szoftvert. (5400 II-eshez nincs!)
A gyári driverrel is működik, csak kicsit bele kell piszkálni:
https://www.fixya.com/support/t6084110-will_scanner_work_vista_or_must_use_in

Ha valaki mindent szeret készre állítani szkennelés közben akkor a Silverfast Ai-t ajánlom, viszonylag modern kezelésű program, de ennek is megvannak a hülyeségei. Szerintem nem használja ki teljeskörűen a hardveres képességeket, bár a végeredmény nem rossz.

Ha csak a szükséges minimumot (fókusz, eszközprofil, jelerősítés, stb.) állítjuk, és utána Photoshopban dolgozunk tovább, akkor az őskövület gyári szoftver is jó lehet, sőt. Meg kell szokni, de ha csak az alap dolgokat paraméterezzük, akkor utána sokkal jobb egy jó negatívátfordítási metódust megcsinálni Ps-ben, mint a Silverfastot használni.

Vuescant látni se akarom, főleg ha színes negatívról van szó, de amúgy se...

Amit észrevettem még, hogy a gép igényli a minőségi USB kábelt. Korábban volt olyan nyűgöm, hogy ledobta szkennelés közben a csatlakozást, de egy zavarvédett, aranyozott USB megoldotta, teljesen stabil lett a működése. (a régi kábelem hosszabb volt mint az átlag, szintén okozhatott gondot)


Amúgy akkor se dobnám ki, ha semmi nem lenne hozzá. Fillérekből össze lehet dobni egy régi PC-t, vagy venni egy mac G4-et. Nagyon sokan üzemeltetnek így régi szkennereket.

Előzmény: mygl (7962)
mygl Creative Commons License 2024.04.01 0 0 7962

Kedves Levente! Van egy Minolta Dimage Elite Scan 5400 szkennerem, el szeretném adni, mert már minden diámat beszkenneltem. Akik kipróbálták, azok panaszkodnak, hogy nem működik az általuk ismert illesztő szofverekkel. Különösen a Vuescan-t szidják többen, de nem találnak hozzá megfelelő más programot sem. Páran azt mondták, hogy ez régi szkenner (vsz 2003 körüli) és a PC-k és Mac-ek is már modernebbek és nem akarják felismerni ezt a régi gépet. Ha ez igaz, akkor még eladni sem fogom tudni, mert akkor ki kell dobni. Tehát szeretném megkérdezni, hogy milyen illesztő szoftvert lehet találni PC-hez (akinek pl. Windows 10 van), vagy Mac-hez, ami nem régi? Közben megdöbbenve látom, hogy az ebay-en több is van eladó, tehát mégsem kell a szemétbe dobni, ha pl. a németek eladogatják még ma is. Tisztelettel megköszönném a válaszát, üdvözlettel Molnár Gyula

Előzmény: Levente.hu (7953)
Galambosúr Creative Commons License 2024.03.22 0 0 7961

Üdvözlet!

Egy kis segítséget kérek! El szeretném adni a síkágyas negatív-szkenneremet. UMAX Alpha Vista II. leánykori néven: Agfa Arcus 1200. Adok hozzá egy asztali PC-t, XP-vel, amin rajta van a kezelő szoftvere is. Plusz még a csatlakozó kábel is jár vele. Sajnos nem találtam a közelmúltban eladó darabot, elég ritkán kerül piacra, így nem tudom mihez viszonyítsam az árát. Szép állapotban van.

Köszönöm!

ICONOCLASM Creative Commons License 2024.01.30 0 0 7960

Írj rám, szerintem tudok neked segíteni. Publikus a mailem.

Előzmény: Bornyi (7958)
Dreamy Creative Commons License 2024.01.23 0 0 7959

Én Magyarországon mostanában még fényképezőgépet se tudtam javíttatni.

Kérdezd meg őket: https://www.filmscanner.info/en/HasselbladFlextightX5.html

 

Előzmény: Bornyi (7958)
Bornyi Creative Commons License 2024.01.23 0 0 7958

Üdvözlök mindenkit!

 

Segítségeteket szeretném kérni egy ritka szkennerel kapcsolatban 

 

Hasselblad Flextight X5 szkennert szeretnék itthon javíttatni. Van bárkinek ötlete arra vonatkozóan, hogy ezt hol és kivel tehetném meg?

 

Előre is köszi mindenkinek aki válaszol!

 

B.M.

Dreamy Creative Commons License 2024.01.23 0 0 7957

Aham, Canon-nak ez az egyetlen filmszkennere, és egyébként nem is túl drága. Főleg USA-ban. 80.000Ft+szállítás+VÁM+ÁFA összegért már itthon is van, sokkal olcsóbb, mint a Nikon.

 

Előzmény: foveon (7956)
foveon Creative Commons License 2024.01.22 0 0 7956

canon sikagyasrol nem irtam, hanem a film szkennereikrol. igazabol egy jo van(volt) nekik, az fs4000us (volt egy masik az fs2710 de az nem tul acelos), fs4k-bol volt nekem 2 db is, sajnos ott a megvilagito egyseggel szokott baj lenni.
az itt elhangzott filmszekennerek mindegyike volt/van nekem (vagy hozzafertem hozzajuk). voltak lapszkennereim is (pl canon 8800f, vagy pl umax de az igazabol inkabb filmszkenner mit lap). dob nyilvanvaloan jo de hazi hasznalatra nem sok ertelme van, plane nem kisfilmre.

sok szkennerrel az is a baj hogy regebbi csatolokat hasznal pl fw vagy external scsi (pl ma ha nincs meg egy scsi szkennerhez a kabel azt nem erdemes megvenni mert olyan marha draga egy external scsi kabel, de ugyan igy az is nagy szopo ha nincs meg a filmtarto adapter). a legtobb amatornel mar ezek kizaro okok es a szoftverrol nem is szoltunk, ezer evesek, xp felett mar kinlodas stb.

en tovabbra is azt mondom aki nem akar szopni az inkabb ne vegyen minoltat (inkabb nikont esetleg plusteket).
az atfotozas is jo erdemenyt ad, persze nyilvan vaz es obi fuggo (no meg korites, filmvezetes fenyforras stb), a gond inkabb azzal van hogy tobb es macerasabb az utomunka foleg szines neganal. no meg a setuppot minden alkalommal ossze kell allitani beuzemelni aztan elpakolni majd a kovetkezo alkalommal ujra es ujra.

 

Előzmény: Dreamy (7952)
képfaragó Creative Commons License 2024.01.20 0 0 7955

Ez a Magnifax 4 nagyítógép oszlopa. Nem egy ritkaság, ha figyelsz, előbb utóbb megjelenik a hazai jófogáson is.

Előzmény: Dreamy (7954)
Dreamy Creative Commons License 2024.01.20 0 0 7954

Megnéztem az interneten, de még ilyen nagyító állványt sem találtam. Nagy szerencséd volt, hogy ilyet találtál.

Előzmény: képfaragó (7950)
Levente.hu Creative Commons License 2024.01.19 0 0 7953

Minoltánál, amíg nem kalibráltam, addig nagyon sok szívás volt a színekkel. A CCFL csöves eszközökre jellemző rózsaszínes tint-je van a képeknek (dia). Viszont azóta alig-alig nyúlok bele utólag a színekbe. (EPSON V750 hasonló, de a régi wide gamut CCFL csöves IPS monitorok is ilyenek, ha nincsenek kalibrálva)

A Canon síkágyasok szerintem sem valami jók. Síkágyasból Eversmart Supreme, Screen Cezanne, Fuji Lanovia C-550, Heidelberg-ből a jobbak, de ezek régiek, drágák és elérhetetlenek.
EPSON V750-V850-t sokan szeretik, kapható új szkenner, új szoftverekkel, de főleg 4x5-re jók, kisfilmre nem igazán. Valós felbontásuk valahol ~2300dpi körül van, és dinamikában sem túl erősek.

Ha nem akarsz sokat szívni, akkor a képfaragó által ajánlott megoldás elég jó eredményt adhat, és manapság egy csomó keret, átvilágító, mindenféle digitalizáló készlet megjelent, ami könnyíti a folyamatot.
Színek terén a profi szkennelésnek amúgy is csak akkor van értelme, ha csúcslaborban nagyíttatunk, vagy a legjobb pigmenttintás nyomtatási technikákat választjuk.

Előzmény: Dreamy (7952)
Dreamy Creative Commons License 2024.01.18 0 0 7952

Megnéztem az elemzéseket, és valóban nagyon közel áll a Minolta 5400-as képminősége a dobszkennerekhez. Színtere Adobe RGB-nél nagyobb.

Egyébként írta foveon, hogy sok közül pl. Canon-t (is) venne. Én megnéztem, van egy-két síkágyas Canon filmszkenner, de kifejezetten rossz minőségűnek mondják.

Előzmény: Levente.hu (7948)
Dreamy Creative Commons License 2024.01.18 0 0 7951

Nagyon szuper, köszönjük!

Előzmény: Levente.hu (7948)
képfaragó Creative Commons License 2024.01.18 0 0 7950

Én ha nagy ritkán ,,szkennelek" akkor egy egyszerű módszerrel lefotózom a filmet. Nagyon jól működik (régen volt Nikon LS8000 szkennerem), de csak fekete fehérben van kevés tapasztalatom.

Olcsó, jó, bármilyen formátumra alkalmas, a szkennelés pedig csak egy villanásnyi időt vesz igénybe.

Magnifax nagyító oszlop, Nikon D810 makróobjektívvel, egy cipős doboz, egy rádió vezérelt vaku és kész.... Hozza a nikon LS8000-es minőségének 85%, töredék költséggel, villámgyorsan, rekeszelhető optikával.

 

Előzmény: Dreamy (7946)
képfaragó Creative Commons License 2024.01.18 0 0 7949

Köszönjük, hasznos leírás volt.

Előzmény: Levente.hu (7948)
Levente.hu Creative Commons License 2024.01.17 0 0 7948

Minolta 5400-am van, dinamikát leszámítva a minősége egy jobb dobszkennerét közelíti. (nem túlzok! ...annyira. :) ) Valódi 5400dpi, szép színek, jó színleválasztás (diához IT8 kalibrációt használok, negatívhoz Alex Burke metódusát), valós 16bit A/D konverter, diánál(főleg ha alexpós) kicsit szűk a dinamika, de ennél számottevően jobbat csak a dobszkennerek tudnak. Az árnyalatok tökéletesek, Eizo CX271 monitoron, 10bit-es Quadro kártyával használom, ha van hiba, akkor azt látom.

A gyári szoftver kezdésnek tényleg agybaj, de én csak a hardveres állításokra használom, minden mást PS-ben (TIFF, 16bit, AdobeRGB). De ma már van Silverfast Ai (nekem 8.8, de van már 9-es is), amivel egy másik szint a kezelhetőség, és valamivel gyorsabb is vele a szkenner. (bár ez a szoftver is messze van a tökéletestől)
ITT egy jó összehasonlítás dobszkennerekkel, a második részletképen a Minolta életlenebb, mert nincs síkban a film. Erre amúgy érzékeny(pontos fókuszbeállítás), jó a 6-os filmcsík kerete, de ha végéről kell szkennelni, ott tud görbülni a film(Nikon tartók amúgy sokkal rosszabbak). Néha én emiatt focus stacking-et használok, és PS-ben összerakom a két réteget, de ez csak maximalizmus, anélkül se rossz, de ha jó a fókusz, akkor az össze filmszemcse finom éles. Egyébként rengeteg hülyesége van, amit ki kell tanulni, de maga a szkennelés is egy olyan műfaj, hogy évek kellenek hozzá, mire az ember finom színlátással, érzésből tudja, hova nyúljon a színcsatornák tónusgörbéjén, meg a szinteken. Én sem úgy kezdtem a szkennelést a Minoltával, hogy "húdeszupercuccez".

Még egy olasz teszt, google fordítóval, vagy az ábrákból így is sok érthető:
http://www.effeunoequattro.net/htdocs/freecontent/FC_minolta_elite/uno.htm

Nikonoknak nagy előnye, hogy kezesebb a szoftverük, az alap színek vállalhatóbbak, és maga a hardver sokkal robusztusabb, jobban bírják az ipari felhasználást is. A Minolta 5400-nál a szenzor és az optika egyértelműen jobb, de maga körítés elég véleményes. Megjegyzem, az 5400dpi előnye csak akkor jön ki, ha Velvia 50, Ektar 100, vagy hasonló finom filmet használunk, minőségi optika rekeszelve, állványról, és a szkennelésnél finoman belőjük a fókuszt. Nekem van 50x75-ös vászonképem így kisfilmről, és elég jól mutat, de igaz ott a textúra ápol s eltakar. Amúgy Minolta5400/Nikon 5000 mindegyik elég jó (Nikon 4000 lényegesen gyengébb, én kerülném), szóval azt vedd, amit jó áron kapsz, más a kettő, de mindegyikből lehet jó eredményt kihozni.

Sajnos amúgy nem kapsz modern és kezes minőségi szkennert. Talán a Plustek 120, de ha jól tudom az is megszűnt. Minden jó szkenner ősöreg szoftverkörnyezettel, és mai fejjel felfoghatatlan UX megoldásokkal operál, szóval ehhez türelem kell. Nem véletlen terjed a befotózós szkennelés, egyre jobb szenzorok, nagy dinamikával, szóval egy profi repróállvánnyal, makróoptikával, jó átvilágítással, egy kattintásra ott a kész RAW, mehet LR-ba, meg a Negative Lab Pro plugin alá, és szuper minden. Majdnem. Ha gyorsan kell egy kielégítően jó eredmény, akkor ez nem is rossz. Ha maximalista vagy, akkor a problémák a következők:
-A legjobb CRI indexű átvilágító sem elég jó, vagy legalábbis profilozni kellene a kamerát az átvilágító fényével. (color target, egyedi icc)
-A bayer rács sehogy sem éri utol a különálló R-G-B szenzort.

-Ha pixel-shift funkcióval kigyomláljuk a bayer rácsot, akkor kiderül, hogy a kamerák szenzoránál a zaj és az érzékenység fontosabb szempont, mint a színek, emiatt az R-G-B szűrők hullámhossz tartománya átfedésben van, és a színleválasztás lényegesen elmarad a profi szkennerekhez képest. Ez azt jelenti, hogy míg a szkennelt képen lesz ötféle zöld árnyalat a mezőn, a befotózott képen már csak kettő. Vagy ha vörös-zöld színek finom részletei váltakoznak, akkor az egészet barnássá mossa, szóval a színleválasztás nem túl jó.

Előzmény: Dreamy (7946)
Dreamy Creative Commons License 2024.01.17 0 0 7947

Pl. a Plustek nagyon aktívan gyártja a filmszkennereket, de vajon kiknek? Gondolom kezdő fotósoknak. Vagy valakik vállalkoznak lakossági fotódigitalizálásra, és az átlag embernek úgy sem tűnnek fel az árnyalatok vagy színek hiánya / hibája?

Előzmény: Dreamy (7946)
Dreamy Creative Commons License 2024.01.17 0 0 7946

Tulajdonképpen ahogy olvasom, egyik filmszkenner rosszabb, mint a másik. Még a Nikon-ra mondták, hogy a legjobb képminőséget adja, meg a Hasselblad-ra. A Minoltára is valamennyire, bár most olvasom, hogy az árnyalatokat nem megfelelően hozza ki.

A síkágyas szkennerek eleve nem jók, mert üvegen keresztül sokszor életlenül olvassa le a kép részleteit a CCD, továbbá az árnyalatok és a színek sem az igaziak, de olyan is van, ahol a megvilágítás sem jó.

Tehát végül is alig van filmszkenner, amit érdemes lenne megvenni.

Előzmény: foveon (7945)
foveon Creative Commons License 2024.01.16 0 0 7945

nekem volt (van) minolta sd3/4/5400, de gyari szoftja az agybaj. mar tizenevvel ezelott is egy vicc volt de ma mar plane az.

inkabb vuescannal hasznaltam. szinkezelesuk tragikus, ff az meg inkabb 2bites dither mint egy valodi 256-os grayscale.

mas teszta hogy nem vennek minoltat meg egyszer csak nikont esetleg canont, a szoftjuk is sokkal jobb, szinkezeles meg alapban is tok jo.

 

Előzmény: Dreamy (7944)
Dreamy Creative Commons License 2024.01.14 0 0 7944

Végül is jó a DiMAGE Scan Elite 5400, Nikon 4000ED vagy 5000ED is, vagy a Minolta DiMAGE Scan Dual IV, mivel tulajdonképpen 3200 dpi-vel hasonlóan gyorsan szkennelnek.

Egyébként a DiMAGE Scan Elite 5400 II tényleg kétszer gyorsabb, mint az I, de végül is úgy tűnik, hogy azt veszek, ami eladó, jól működik, ebbe beleértendő a szoftver része is.

Előzmény: Levente.hu (7943)
Levente.hu Creative Commons License 2024.01.13 0 0 7943

Miért kell mindenáron II-es? Az I-esnek valamivel jobb a dinamikája, és van Silverfast Ai hozzá a legújabb Win/Mac alá is. Igaz, minél mélyebbre mászok a szkennelésben, annál kevésbé használom, de tény, hogy a legjobban használható szkennelőprogram, de elég elavult az egész mezőny, így könnyű kiemelkedni... Mostanában a gyári szoftvert használok és manuális negatív átfordítást ps-ben, de ha az egyedi IT8 eszközprofilt be tudom tenni a gyári szoftver alá, akkor a diát is azzal húznám be.

Tudom a II-es gyorsabb, de ha az ember igényesen szkennel, akkor úgysem a gép lesz lassú, csak jól kell időzíteni a párhuzamos folyamatokat.

Előzmény: Dreamy (7942)
Dreamy Creative Commons License 2024.01.03 0 0 7942

Egyébként jól működő Minolta Dimagescan Elite 5400 II szkenner engem is érdekelne, ha még létezik ilyen Magyarországon. :-)

dreamy3 kukac freemail

Előzmény: Dreamy (7941)
Dreamy Creative Commons License 2024.01.03 0 0 7941

Mi a helyzet a 6 darabos negatívnál és a 4 darabos diánál?

Előzmény: mygl (7940)
mygl Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7940

Konica Minolta Dimage Scan Elite 5400 35 mm-es dia és negatív filmszkenner eladó.

Működik, de egy hibája az, hogy a négy darabos sínnél a 4 kisfilm helyett csak a negyedik kockát hajlandó szkennelni.

Ezért is olcsóbb a piaci árnál.

Ár: 90e Ft.

Postázni tudom.

Érd.: harminc92ötvenkettő671

 

zsero Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7939

Sziasztok, Minolta 5400 vagy hasonló minőségű 35-ös szkenner van valakinek eladó?

safari1979 Creative Commons License 2023.08.31 0 0 7938

Sziasztok,

Keresek jó állapotú  epson 4990 szkennert 120 as feltéttel. 

Koszi

 

 

ICONOCLASM Creative Commons License 2023.06.19 0 0 7937

Eladó egy Heidelbeg Linoscan 2400Xl filmscanner, tökéletes működési állapotában. Síkágyas, de autófókusszal rendelkező gép, tehát bármelyik epson scannert maga mögé utasít, felbontása pedig tényleges, nem interpolált, 2400DPI, 3.7.-es DMAX-al.

Mintaképeket szívesen csatolok.

Jár hozzá a gyári jogtiszta Silverfast szoftvere, SCSI kábel, 120-as filmtartó keret, valamint egy dedikált Powermac Quicksilver számítógép, scsi kártáyval, előre telepítve 10.2.-es rendszerrel.

Nagyjából egy Nikon 8000es / Imacon képminőségét hordozza magával, de természetesen lényegesen olcsóbban. Az eladás oka, hogy van egy másik ugyanilyenem.

Adatok:https://www.cpsnet.co.uk/Portals/0/pdfs/Linoscan_2650.pdf

Ára: 225 000.-

A szett része: Linoscan scanner 2400xl
Scsi kábel
Powermac G4 quicksilver + silverfast szoftver
Filmtartó keret
SN: 5100140727

Megtekinthető Budapesten. A scanner 32 kiló, így postázni nem tudom. Mail publikus.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!