Keresés

Részletes keresés

Gabbeon Creative Commons License 2001.09.14 0 0 15

Itt egy modern egre iras del-afrikabol, 5db at-6 texan formacioban repulve es szamitogepvezerelt fustgeneratorokkal követte el, mint a matrix-nyomtatok anno... nem olyan hatasos mint a regimodi aerobatika...

Előzmény: famadar (14)
famadar Creative Commons License 2001.07.01 0 0 14
slr!
általában a szárnyról leváló áramlás hozza létre az általad említett jelenséget: valóban nyomás és áramlási sebesség változás okozza (örvény orsó)-vadászokon nagyobb sebességű húzott fordulókban látványos szárnyvég csíkokat eredményez....
üdv famadar
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.01 0 0 13
Nagyon nem értek a dologhoz, és Venturinak még adósa vagyok egy csomó tanulással, de azt utas-tapasztalataim alapján megerősíthetem, hogy az égi rajz több összetevőből, többféleképpen is létrejöhet. Gondolom, az égéstermékek aktívan részt vesznek a kondezcsík létrehozásában, ha a levegő páratartalma és hőmérséklete is úgy akarja. Azt is megerősíthetem, hogy valami kondenzcsík-féle a hajtóműtől függetlenül is létrejön. Különösen nehéz, párás időben történő le- és felszálláskor tapasztalható, hogy a szárny éleinél, bizonyos kiszögelléseknél kondenzcsík keletkezik - még a hajtómű előtt. Gondolom, ez a kondenzcsíknak az a fajtája, ami hozott anyagból készül, a repülő szerkezet csak a nyomás- és hőmérsékletváltozást adja hozzá.
Előzmény: pik20d (12)
pik20d Creative Commons License 2001.06.27 0 0 12
Nyert: famadar
De a hajítóműnek ebben is benne van a keze.
Előzmény: famadar (11)
famadar Creative Commons License 2001.06.26 0 0 11
Vgyuri !
Nézz utána nem csak az égésgázban található víz a lényeges !A kibocsatott szennyeződések (korom stb.)egyfajta magot alkotnak , ami köré ki tud kristályosodni jég formájában a túlhült légnedvesség (elsősorban az igen nagy kiáramlási sebeség miatt robbanásszerűen- mint a túltelített nyugiban lehűtött fixírsóoldat az egykristály hatására- "befagy"....
üdv: famadar
Előzmény: Vgyuri (10)
Vgyuri Creative Commons License 2001.06.25 0 0 10
Úgy tudom, a hajtóműnek nem sok köze van a kondenzcsíkhoz

Már hogy a fenébe ne lenne. Abban ég el az üzemnyag vízzé, ami a kinti hidegben kondenzál, ebből lesz a kondenzcsík.

Előzmény: dzsodzso (9)
dzsodzso Creative Commons License 2001.06.24 0 0 9
Úgy tudom, a hajtóműnek nem sok köze van a kondenzcsíkhoz.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 8
Előtte:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Utána:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A képek az Air France Budapest-Párizs járatáról készültek, kb. Zürich felett. Mint látható, masszív, síma felszínű felhőréteg volt utazó magasság alatt, mind a kondenzcsík, mind az árnyéka a felhőrétegen kiválóan látszott. Kizárt, hogy a gépek pilótái nem látták egymást, szerintem poénból csinálták, csak azt nem tudom, hogy a légiirányítók mit szóltak hozzá. Amikor éppen benne voltam a kondenzcsíkban, akkor nem fényképeztem, inkább döbbenten néztem, figyeltem.

Érdekes megfigyelni a kihagyást a kondenzcsíkban. Ha jár erre pilóta vagy időjárásológus, elmagyarázhatná: más jött ki a hajtóműből vagy ott olyan volt a légkör, hogy nem képződött csík.

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.14 0 0 7
Meglesz, csak kis türelmet kérek, most nem olyan gépnél vagyok.
Előzmény: rDave (6)
rDave Creative Commons License 2001.06.14 0 0 6
Ohhhh! Kérlek küldd el vagy tedd fel ide a képeket!!! :-)))
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.14 0 0 5
Valójában nem csak a tökös műrepülő pilóták által rajzoltak érdekelnek. Mióta volt alkalmam felülről és belülről is látni a felhőket, meg egyéb légköri jelenségeket, nem tudok szabadulni a látványtól, amit valaki más rajzolgat az égre. Fényképezni is próbálok, egyelőre nem túl sok sikerrel.

A közelmúltban sikerült érdekes nézetből lefényképeznem egy égi rajzot. Utazó magasságban keresztülmentünk egy egy ránk merőleges kondenzcsíkon. Frankón, bele lehetett látni a csőbe, és a merőlegesen haladó gép nagyon kevéssel (másodpercekkel) korábban haladt el ott, lefényképeztem a gépet is. Én azt hittem, hogy ilyen kereszteződések nincsenek utasszállító gépek esetén utazó magasságban. Egyet döccent is a gépünk.

Megvan a fénykép elég látványos és ijesztő. Nem is egy kép, motoros masinával fényképeztem előtte, utána.

Előzmény: rDave (4)
rDave Creative Commons License 2001.06.14 0 0 4
Oké! :-) Tényleg érdemes elmélyedni abban a topikban, bár ez leginkább olvasgatásra vonatkozik... A légifotós forum nem rossz de szvsz túl kicsi a repülős társadalom és az index népszerűsége együtt ahhoz hogy minden területnek legyen egy forgalmas topicja... Egyetértek hogy nem kispályás a látvány :-) Engem jó pár hete ért meglepetés mikor is a suliban kinéztem az ablakon, és lám-lám egy "HI" felirat volt bekarikázva... Azután meglepi2: az esti Fókusz...
Dave
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.13 0 0 3
Nem veszem sértésnek, tény, hogy nem ismerem eléggé ezt a remek fórumot. Sajnos nyitottam már másik topikot is itt, amit talán nem kellett volna: vagy rossz helyre írtam, vagy nagyon kevéssé érdekli az embereket.

Mindenesetre a fentről lenézés és a lentről felnézés látványa engem annyira lenyűgöz, hogy ennek hatása alatt még meggondolatlan topiknyitásra is vetemedek :-)

Előzmény: rDave (2)
rDave Creative Commons License 2001.06.13 0 0 2
Nem akarok megsérteni senkit de ez már rég és nem rég de az biztos hogy sokszor le lett tárgyalva itt: ITT
Persze nem baj egy külön égrefestős topic! :-)

Dave

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.13 0 0 1
Kösz a választ és a linket. Soha nem láttam még ilyet, nagyon meglepett, ahogy szépen akkurátusan rajzolgatta a figurákat. Vajon mekkora méretűek ezek az ábrák? Dokumentálja valaki lentről?
Előzmény: Kliki (0)
Kliki Creative Commons License 2001.06.13 0 0 0
Az Aeromedia nevu cég Cessna 206-osa.
En is lattam mar, asszem erre kulon tanfolyam van.
A weboldaluk: www.aeromedia.hu
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.13 0 0 topiknyitó
Valaki ma reggel jeleket, szívet meg ilyesmiket rajzolt egy repülőgéppel Budapest felett. Ki volt az? Miért csinálja? Irányítja valaki lentről, vagy helyből érzi az ábrát? Miből van a vonal, füst vagy gőz?

Eszméletlen jól nézett ki... Fotózta valaki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!