Keresés

Részletes keresés

lkcar Creative Commons License 2009.09.25 0 0 88
Hali

Esetleg valakinek van tapasztalata a következő két laptoppal kapcsolatban?

Toshiba Tecra S10-11A
Dell Inspiron 1750

köszi
9-D200 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 87
Sziasztok!

Hátha valakit érdekel:

Állapot: új
Gyártó: HP COMPAQ
Típus: HP550 T5270
Képernyő méret: 15,4"
Processzor gyártó: Intel
Processzor modell: Core 2 Duo
Processzor sebesség: 1,4 GHz
Memória méret: 1 024 MB
Merevlemez kapacitás: 120 GB
Optikai meghajtó: DVDąRW Dual Layer
Grafikus vezérlő, memória: Intel
Akkumulátor üzemidő: 6 óra
Billentyűzet nyelv: teljes bill. Magyar
További részletek: USB , Wi-fi , LAN , VGA , Touchpad , Garancia, exCard 34/54 mm
Ár: 80.000 Ft

Eladó egy teljesen új -nem használt, csak telepített- HP550 T5270 notebook. Karc-kopás-használati nyom nélküli, gyönyörű állapotban, minden eredeti tartozékával, papírjaival -kivéve külső doboz (költözés közben ki lett dobva)-. Érdeklődést mailben várom (9nd700@gmail.com)!
Négyesi Creative Commons License 2004.12.16 0 0 84

Sziasztok!

Nagyon leállt ez a topik,de azért ide tenném fel kérdésemet.A következő 2 napban érkezik meg az  új notebookom: http://www.briver.hu/termekek/szamitastechnika/notebook/portable/6048_ibm_ur0byhl_thinkpad_r50e_celeron_14_256_mb_combo_15_notebook.html

Az lenne a kérdésem hogy amikor meghozza a futár,mit kell feltétlen megnéznem beindítás után.Hogyan,mivel vagy szükséges-e valami tesztet esetleg lefutatni.

Ha igen akkor mit és hogy jutok hozzá teszt progihoz?

Röviden ennyi lenne kérdésem kérlek benneteket segítsetek.

Üdv mindenkinek.

neo206 Creative Commons License 2004.03.20 0 0 83
szasza_hungary: Ha tőlem kérdezted, akkor nekem arra kellene a gép, hogy telefonokat tudjak vele függetleníteni. :)
Előzmény: szasza_hungary (79)
rik-027 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 82
szvsz mindegyik tudja
Előzmény: rice (81)
rice Creative Commons License 2003.11.19 0 0 81
sziasztok!

biztos lesz benne butaság is, mert hihetetlenül nem értek a dologhoz, de szeretnék egy olyan gépet, ami kielégíti az olyan irányű kívánságaimat, hogy tud írni-olvasni cd-t, összkapcsolom tv-vel és dvd-t nézek és az sem baj, ha a régi bevált dolgokat is tudja, kicsi legyen és egyszerű:)

rizsa

tüzes fal Creative Commons License 2003.11.10 0 0 80
"Ami a Portocom-ot illeti, a cég élni fog tovább"

Nem úgy fest:

"Köddé vált a Portocom

Index
2003. november 10., hétfő 18:02

Sajtóban megjelent információk szerint nagy valószínűséggel csődeljárás indulhat a Portocom, az egyik legnagyobb notebookokat forgalmazó hazai számítástechnikai cég ellen. A Portocom közbeszerzési szerződéseit múlt héten felmondták, honlapja nem üzemel, a telefont nem veszik fel. Lapunk úgy tudja, hogy a cég már az íróasztalokat is kiárusította.

A Portocom weboldala már nem működik, de a Google tárolójában még meg lehet tekinteni. Az oldal tanúsága szerint a cég szeptemberben még befektetésre buzdította ügyfeleit, de egy későbbi közleményük már arról szól, hogy szervizük november elejéig zárva tart. A szerviz jelenleg is elérhetetlen, a cégben a telefonokat sem veszik fel. A cég vezetőit lapunk nem tudta elérni.

Felmondták a szerződéseket

A Portocom részt vett a Sulinet Expressz programban is, és csaknem háromszázmillió forintnyi közbeszerzési szerződést írt alá. A Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága (MKGI) azonban múlt hét hétfőjén azonnali hatállyal felbontotta a Portocommal kötött keretszerződéseit, a vállalt kötelezettségek elmulasztása miatt.

A K-NBK/01/02 és a K-NBK/02/02 számmal jelölt szerződések egyébként az MKGI tájékoztató CD kiadványában még érvényesként szerepelnek, ugyanis "a kiadvány elkészülte, és megküldése után következtek be azok az események, melyek következtében a keretszerződéseket azonnali hatállyal felmondták", derül ki a honlapról.

Az 1995-ben alakult és 1997-ben Rt.-vé alakított céget 5 magyar magánszemély alapította, 2001-es bruttó forgalmuk másfél milliárd forint volt. A cég alkalmazottainak száma harmincnyolc volt, a közel száz viszonteladóból álló hálózata az egész országot lefedte, volt olvasható a cég honlapján. A jelentősebb felhasználóik között megtalálható a Magyar Nemzeti Bank, a General Electric, a Zwack Unicum, az Antenna Hungária, a Démász Rt.

Garanciális szerviz nincs

A társaság esetleges csődjével egyébként megszűnik a garanciális szervizelés is. Lapunk megtudta, hogy a Portocom gépek szervizelését jelenleg a Qwerty Computer Kft. látja el, azonban csak garancián túli, azaz fizetős javítást vállalnak, hangsúlyozta Gálfi István, a cég ügyvezető igazgatója.

Gálfi elmondta: a Qwerty Kft. semmilyen szempontból nem jogutódja a Portocomnak, egyszerűen felvették a Portocom egykori márkaszervizének dolgozóit és felvásárolták az alkatrészkészletet, ezért ők azok, akik jelenleg szakszerűen tudnak Portocom gépeket javítani.

Nem a cég ellen folyik eljárás

Mint lapunk korábban megírta, a Portocom Számítástechnikai Rt. négy vezetőjét a bíróság idén február elején előzetes letartóztatásba helyezte. A cég a vámosok gyanúja szerint off-shore cégeken keresztül egymilliárd forint értékben importált az országba számítógépeket hamis számlákkal. Külföldi vámhatóságok megkeresése után a vámosok megállapították, hogy a vámkezelésekhez az elkövetők hamis adattartalmú számlákat nyújtottak be, amelyekkel a tényleges vámérték töredékéért vámkezeltették a számítástechnikai berendezéseket.

A Portocom Rt. az esettel kapcsolatban akkor közleményt adott ki, melyben hangsúlyozták, hogy a cég tevékenységét nem vizsgálja a Vám- és Pénzügyőrség (VPOP), az eljárás kizárólag a vezetők ellen folyik."

Előzmény: McBurney (58)
szasza_hungary Creative Commons License 2003.11.07 0 0 79
Nekem a Compaq gépem van és nagyon megbízható szerintem. Mire szeretnéd használni???
Előzmény: MacZsolt (76)
neo206 Creative Commons License 2003.11.06 0 0 78
A legutóbbi kérdésre a válasz engem is érdekelne..
Előzmény: F_a_s_z_á_n (77)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.08.26 0 0 77
Én is szeretnék tanácsot kérni:

Milyen módszerekkel tudom letesztelni a megvásárolandó gépet?
A bad pixelre alant olvastam módszert, fekete ill fehér képernyő, de a többi dologhoz is elkelne néhány gyakortlati tanács:
-akksi
-alaplap
-proci
-ram?

Gondolok itt arra, hogy nem szervízben, hanem kéz alól vásárolnék gépet?
Mit figyeljek, milyen jelenségek mit jelentenek?

Köszönöm is előre a hozzáértő hozzászólásokat!

hdd-t

MacZsolt Creative Commons License 2003.08.26 0 0 76
Sziasztok,

Notebook szakértőktől szeretném kérdezni:

lehetőségem van kb egy-árban vásárolni egy Compaq EVO N1020v illetve egy ClevoD27Es notebookot. Tudtok segíteni, hogy melyiket válasszam? Miben jobb az egyik illetve a másik?

Előre is köszönöm

MacZsolt

rik-027 Creative Commons License 2003.05.24 0 0 75
olcsó -> ez jó
gericom -> ez nem biztos

:)

Előzmény: lovely timike (74)
lovely timike Creative Commons License 2003.05.17 0 0 74
Helló. Nekem egy egész új Gericom Webshox Per4mance notebook-om van, a 189 000-as Acompos. Ha tudnátok mondani egy pár pro-t és kontrát, megköszönném. :-)
Brazsik Creative Commons License 2003.05.17 0 0 73
Szia!

Amit te keresel, az a 4-4-es firewire kábel. Elég kevés helyen lehet kapni sajnos (Zeon computer, Alphasonic nagyker), de mielött vennél, gondold át, hogy a laptop winyod fogja e birni egyáltalán ezt az adatátviteli sebességet (3.6Mbyte/sec). A 6 eres változat csak annyiban különbözik, hogy tápot is tud adni.

Előzmény: champman (71)
champman Creative Commons License 2003.05.09 0 0 72
Az Intel Mobile processzorok meg ami Speed-Step technológiával van ellátva ezt megoldja, lecsökkenti az órajel sebeségét ezáltal energiát takarít meg.
Előzmény: Brazsik (70)
champman Creative Commons License 2003.05.09 0 0 71
Hi all!

Én is épp most vettem egy gépet:

Gericom Webgine Force XL, P4 3,06 Ghz (asztali) 1GB DDR Ram, NVIDIA GeForce4 Go 64MB Ram, DVD-RW (DVD-CDRW), 60GB HDD

az egyik problémám nem is épp a géppel kapcsolatos, de összefügg vele. Szeretnék DV Cam-ról filmet áttenni a gépre és ehez a FireWire (i.link) kábelt használnák DE! a gépen ugyanolyan formájú kimenet van mint a DV Cam-on, és valamiért a FireWire kábeleknek nem ugyan olyan formájú a be és a kimeneti formájuk. Esetleg tud valaki valami átalakítóról amivel össze tudnám kötni a két cuccot.

Vagy ha nem, akkor vmi olyan megoldást amivel a filmet át tudnám rakni a gépre. Az USB nem jöhet szóba, mert annak nem elég jó a minősége.

Előre is köszi a tanácsokat.

Előzmény: spindoctor (68)
Brazsik Creative Commons License 2003.04.23 0 0 70
Hali!

Mi van akkor, ha az ember desktop procis gépet vesz, de mondjuk valamilyen trükkel megpróbálja a sebességét időlegesen leszabályozni? Pl. 2 Gigahertzes Celeront 1 Ghz-re. Mint az asztali gépeknél SOFT FSB-vel. Foglakozott már valaki ezzel?
Mert ha van ilyen progi notebookra, nyugodt szivvel veszek a közeljövőben desktop procis gépet.

hamba Creative Commons License 2003.03.12 0 0 69
megkérdezhetem, hogy mennyiért vetted?
Köszi,
H
Előzmény: spindoctor (68)
spindoctor Creative Commons License 2003.03.07 0 0 68
sziasztok,

ilyen hardveres topichoz még sosem szóltam hozzá, de most el szeretném mondani, hogy vettem egy kiváló notebookot, és bár még csak 10 napja gyűröm - egyelőre - tök elégedett vagyok vele.

Compaq EVO N610c P4 2,0GHz, 512MB RAM, 40GB HDD, DVD-CDRW, SXGA+, ilyesmi.

Fut egy két egy nyomdai előkészítő program is, amin proofolni szoktam, és megy mind a gép.

ImmortalSin Creative Commons License 2003.03.01 0 0 67
En is gondolkoztam azon, hogy +39k+faert kapnek 1 40 gigas vinyot, 15os tft-t meg p4et. Ha ar/erteket nezzuk tenyleg az a legjobb vetel.

Mar csak 1 nokia cardphone hianyzik belole, kar hogy azt gyemant araban merik. Neztem svajci Dell oldalon anno, 47k Ftnak megfelelo frankert hirdettek.

Kovetkezo stuff amit venni akarok az 1 iPac. Mekkora fless lehet metron age of empireozni vele.:)

Előzmény: szasza_hungary (66)
szasza_hungary Creative Commons License 2003.03.01 0 0 66
én is ilyet rendeltem, de eggyel nagyobb kivitelben.
Előzmény: ImmortalSin (65)
ImmortalSin Creative Commons License 2003.02.28 0 0 65
n1020v-t meleg szivvel ajanlom, nekem is ilyen van, hihetetlen jo a sztaff, kulonos tekintettel arra, hogy a kovetkezo konfig 295+afaba kerul teljesen megbizhato forrasbol, szamlaval, 1 ev nemzetkozi garanciaval (ez nem nagyker ar, hanem vegfelhasznaloi):

mobile c1600
256 DDR
30Gb HDD
CDRW-DVD
14.1" TFT
FDD, LAN, MDM
WinXP Home
Li-Ion aksi

tft kepe hihetetlen minoseg, az evok neznek ki sztem ebben az arkategoriaban a legjobban, es a compaq presztizsmarka is bar sokan szidjak vmi miatt.

10/10 sztem

Előzmény: Lokator (62)
szasza_hungary Creative Commons License 2003.02.27 0 0 64
Helló!
Én is notebook vásárlása előtt állok, bár már csak két alternatíva van a Compaq Evo N1020V és a 800v.
Tudtuk róluk. Valamit?
Mire érdemes figyelni a Compaqnál?
Milyen csatlakozókkal érdemes megrendelni?
Zola V8 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 63
Én végül a "kistestvért" Compaq Evo N1015v-t vettem pénteken. Jóval kevesebbet tud, és Athlon procis, de nekem elég, és sokkal olcsóbb volt.

Nekem bejött, bár volt egy kis gond vele (néha nem kapcsolt be), kicserélték, az új megy jól.

És nagyon szép. :)

Előzmény: Lokator (62)
Lokator Creative Commons License 2003.02.26 0 0 62
Használ valaki Compaq Evo N1020v-t? Érvek pro és kontra?
Zola V8 Creative Commons License 2003.02.21 0 0 61
"De ne notebook-ot használjunk játékra."

Néha, naaaaa. :)

Végül mást vettem, ezen ATI kártya van.

Előzmény: McBurney (60)
McBurney Creative Commons License 2003.02.21 0 0 60
Nincs semmi gáz a Sis chipset-ekkel, megbízhatóak, irodai felhasználásra teljesen jók, ha Sis-es a video is, akkor az viszont új játékokhoz nem lesz használható. De ne notebook-ot használjunk játékra.

ÉRDEMES MEGJEGYEZNI, hogy a SIS chipset-es gépekre a win98-at és ME-ot NE a setup.exe-vel, hanem a SETUPCOR.EXE-vel telepítsük, különben telepítés közben el fog szállni az egész.
Ez apró kellemetlenség, de a gép későbbi életét nem befolyásolja és nem minőségi hiba.

Előzmény: Zola V8 (59)
Zola V8 Creative Commons License 2003.02.20 0 0 59
Hali.

Van-e bármilyen tapasztalatotok a SIS 650/730/740 chipsetes notebook-okkal kapcsolatban?

Elsösorban munkára keresek gépet, de néha el-elpattanna egy-egy 3d-s autóverseny is. Nézegettem NVidia 3d-s gépeket is, de sajnos nemigen férnek bele a megcélzott árkategóriába. nettó 300k körül keresek gépet.

McBurney Creative Commons License 2003.02.18 0 0 58
Ne izgulj, nem csak a Portocom által forgalmazott Clevo notebook-ok tudnak tönkremenni. Láttam már egy cégnél 5 HP-t, amit a végén vissza is vetettek a Hp-vel, valamint állítólag tökéletes notebook szériából származó gépet 1 hónappal a vétel után: sekép-sehang állapotban. Talán érdemes elmenni egy olyan helyre, ahol mindennel foglalkoznak, ilyen a Display Szerviz (www.display.hu), ahol mindenféle notebook szervizelése folyik és van szerviztapasztalatuk.

Amúgy a Clevo-nak azóta romlik a minősége, mióta az egyik vevője, a Gericom felvásárolta a cég 80%-át és az olcsó gagyi felé tereli a céget. Ez a P4-es Clevoktól él, a P3-asok még rendkívül jó gépek voltak.

Ami a Portocom-ot illeti, a cég élni fog tovább, max a tulajdonosai börtönben fognak csücsülni és új tulajdonosa lesz a cégnek.

Előzmény: makosteszta (56)
CornHolio Creative Commons License 2003.02.18 0 0 57
Tudomásom szerint nem a cég bukott meg, hanem csak egy-két vezetöje. Maga a cég pl. a múlt héten épp rekordeladást produkált, úgyhogy él és virul...
Előzmény: kábelbúvár (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!