Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 2054

Buék.

:)

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.20 0 0 2053

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kivánok neked Petra :).

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.23 0 0 2052
SZiasztok!
GYertek tippelni (WTA VB tippversenyre)
Kezdés: 2010 október 26-án lesz.
Tavaly 3győztes volt.
DuDoR Creative Commons License 2009.09.02 0 0 2051
A Mandula Petra Teniszcentrum megszűnt. :(
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.08 0 0 2050
Remek teniszezö volt kárhogy vissza vonult.
kezil Creative Commons License 2008.06.20 0 0 2048
gratula
Előzmény: Dr. Máris (2046)
marosko Creative Commons License 2008.06.20 0 0 2047
Gratulálok Nekik!

(a cikk apró szépséghibája: 2001-ben volt nyolc között, 2003-ben a 4.fordulóig jutott)
Előzmény: Dr. Máris (2046)
Dr. Máris Creative Commons License 2008.06.20 0 0 2046

Kisfiú született Manduláéknál


Egészséges fiúgyermeknek adott életet Mandula Petra

 

A Roland Garros tornán 2003-ban a negyeddöntőig jutott teniszezőnő 2006-ban vonult vissza az aktív versenyzéstől.


A WTA világrangsorban egyesben a 30. (2004), párosban a 13. (2003) pozíció volt a legjobb helyezése, s folyamatos hátsérülése miatt hagyott fel fiatalon a sportolással.

 



Férjével, a versenytenisztől szintén visszavonult Hultai Gergellyel Mogyoród határában, a Fótra vezető út mentén, festői környezetben, hat pályás, szép sportközpontot létesített. A Mandula Petra Teniszcentrum idén májusban már 10 ezer dollár összdíjazású ITF Futures felnőtt nemzetközi férfi versenynek adott otthont - nagy sikerrel.


Annak idején már beszámoltunk arról, hogy a klub névadója akkor háziasszonyi szerepet betöltve, alig másfél hónappal kisbabája érkezése előtt a háttérből irányította a munkákat, miközben férje tornaigazgatóként vette a nyakába a rendezés minden ügyes-bajos dolgát.

 


Június 19-én, csütörtökön este fél kilenckor a teniszcsalád egy kisfiúval gyarapodott: Hultai-Mandula Flóris 3 kiló 95 dekás testsúllyal és 53 centis magassággal látta meg a napvilágot.

Faramir74 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 2045

Mandula Petra nagyon szimpatikus, és ha egészséges volt, és jó formában volt, kiváló játékos volt

 

A Roland Garros elődöntő volt pályafutása csúcsa, az hogy legyőzött nagy játékosokat (pl kedvencemet Jenny Capriatit is) magáért beszél.

 

Szegény Petrát az utóbbi időkben néhány teniszrajongó kikezdte, nem sejtve, hogy krónikus isiásza miatt már 2-3 éve nem tudott úgy teniszezni, ahogy szeretett volna. Végül az isiász porcfkorongsérvvé alakult, s már nem tudta folytatni tovább a teniszt

 

Sokan azért bírálták, mert "fapofával" játszott. Talán jobb lett volna hisztiznie?

 

Szerintem Petra egy nagyon sportszerű, és tehetséges lány , egy hiányérzet maradt, miért nem nyerte meg soha a Márky Jenő-féle Római Parti akadémián rendezett WTa Budapestet? Sem ő, sem egyetlen magyar sem, amikor olykor kisnevű külföldiek is megtették ezt

 

Petra, minden jót a civil élethez!

MERLINN Creative Commons License 2005.08.06 0 0 2044
JÁTÉKOSSORS. Krónikus porckorongsérve miatt lehet, hogy már 27 évesen be kell fejeznie profi pályafutását Mandula Petra két hét múlva beszél a jövőjéről NSO, 2005-08-05 13:21 Mandula Petra a Bp. Spartacus színeiben holnaptól részt vesz a teniszezők csapatbajnokságán, két hét múlva pedig sajtótájékoztatót tart, amelyen részletesen beszél a jövőjéről. A korábbi első számú magyar női játékost krónikus porckorongsérve akadályozza a játékban, ezért elképzelhető, hogy bejelenti a visszavonulását. A 27 éves hölgy Nemzeti Sport Online-nak elmondta: az orvosok szerint a sérülésével nincs mit tenni, és egy esetleg műtéttől sem biztos, hogy javulna a helyzet.

- Sokan kerestek mostanában ugyanazzal a kérdéssel, amivel most önök, de egyelőre csak annyi biztosat tudok mondani, hogy szombaton indulok a csapatbajnokságon a Spartacus színeiben, két hét múlva pedig sajtótájékoztatót tartok, amelyen már többet tudok mondani majd a jövőmről - mondta érdeklődésünkre Mandula Petra.

- A legutóbbi hírek szerint valószínűleg visszavonul.

 
- Még nem biztos, de ez is elképzelhető. Attól is függ, hogy a derekam hogyan bírja majd a hétvégi könnyebb mérkőzéseket, amelyeknek az erőssége persze nagyon messze van a világszínvonaltól.

- A krónikus sérüléséről mit lehet most tudni?

 
- Porckorongsérv, amelyre a hajlamot az édesapámtól örököltem, neki ugyanilyen problémája van. Nálam a tenisz miatt lépett fel már ilyen korán, húsz-huszonkét év alatt, amióta játszom, gyakorlatilag elhasználódott.

- A hétköznapi életben is gondot okoz?

 
- Alapvetően nem, de azért figyelnem kell arra, hogy hogyan hajolok le, mekkora súlyt emelek.

- Az orvosok mit mondtak, mit lehet tenni?

 
- Nem nagyon lehet mit csinálni vele, pedig sokat kezeltettem, jártam gyógytornára, fizioterápiára. Az a baj, hogy a szakemberek szerint a műtét sem biztos, hogy eredményre vezet.

- Akkor mi az, ami miatt folytatná a játékot?

 
- Azért, mert nagyon szeretem a teniszt. Mérlegelnem kell minden körülményt, nagyon alaposan át kell gondolnom, tudom-e még így tovább csinálni. Azt még tudom kezelni, hogy fájdalmat érzek, ezzel együtt lehet élni, de lelkileg nagyon nehéz elviselni, hogy emiatt képtelen vagyok úgy játszani, ahogyan egyébként tudnék.

Dr. Máris Creative Commons License 2005.08.04 0 0 2043
Kár. Sok sikert neki a magánéletben!
Előzmény: vicki (2042)
vicki Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2042

most hallottam a sportkórházban... Petra befejezte a pályafutását. :(

családot akar alapítani... és a sérülései is folyamatosan zavarták.

 

tkii Creative Commons License 2005.05.27 0 0 2041
Hát ez szörnyű volt! Odamentünk a meccsre nagy izgalomba, hogy majd milyen nagyot szurkolunk a Petrának. Rajtunk kívül még volt jópár magyar. Ő meg úgy játszott mint akit kényszerítenek a teniszre. Kedvtelenül és flegmán. Nagyon sajnálom a sérülése miatt, de akkkor ne álljon ki ha nem képes normálisan játszani. Csúnya vagyokl de azért a 10e dollárért én nem égetném így le magam. Egy olyan játékostól kapott ki, hogy alig akartam hinni a szememnek. Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy ez volt a legrosszabb meccs a 2 nap alatt amit láttam. Ráadásul pont egy magyar lánytól..
karesz4 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 2040

Üdv!

 

Ez azért fájó...

 

6:0, 6:1-re kapott ki Petra... :-((((

 

Karesz

Kittikati Creative Commons License 2005.05.21 0 0 2039

 Women's Singles - First Round

 

 Petra Mandula HUN            vs.         Anabel Medina Garrigues ESP 

                             

                               
                          

 

                         

                           
                       

 
tkii Creative Commons License 2005.05.21 0 0 2038
Gratula!! Lesz kinek szurkolni!! Holnap repülök csuhíí!
Üdv
Digi7 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 2037

Grat neki!

Kíváncsi vagyok, kivel sorsolják össze.

Néztem a meccs statisztikáját, 12 kettős hibát ütött, az sok, de a lényeg, h ott van a főtáblán.

Hajrá Petra!

Előzmény: Kittikati (2036)
Kittikati Creative Commons License 2005.05.21 0 0 2036

Petra nyert!!!

 

Els Callens BEL          3 62   

Petra Mandula HUN  6 77

szaltósGera Creative Commons License 2005.05.20 0 0 2035
Szombaton: Mandula Callenssel mérkőzik (jól ismerik egymást)
Előzmény: kezil (2034)
kezil Creative Commons License 2005.05.19 0 0 2034

Mandula-Klaschka 6-3 6-2

 

Gratula!

Dr. Máris Creative Commons License 2005.05.18 0 0 2033

Csak hasonlóképpen a továbbiakban is!

 

Hajrá Petra!

Előzmény: kezil (2032)
kezil Creative Commons License 2005.05.18 0 0 2032

Az eredmény nem ezt tükrözi!  Mandula-Kurhajcova 6-4 6-1

 

 

Gratula!

Előzmény: Dr. Máris (2031)
Dr. Máris Creative Commons License 2005.05.17 0 0 2031

Nem lesz könnyű meccs.

Hajrá Petra!

Előzmény: kezil (2030)
kezil Creative Commons License 2005.05.17 0 0 2030

 Roland Garros, selejtező, első forduló:

Mandula Petra (255.)-Kurhajcova (szlovák, 130.)

Normális104 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 2029
Benevezett a jövő heti 10.000 dolláros zadari tornára, de még április végén visszavonta a nevezést...
Előzmény: tkii (2026)
szaltósGera Creative Commons License 2005.05.13 0 0 2028

kedvenc zeneszámai http://www.origo.hu/zene/20050511hiressegek.html?pIdx=1

 

1. Puff Daddy - I'll Be Missing You és
2. Outlandish - Aicha

A legtöbb szívemhez nőtt szám természetesen egy-egy kezdődő kapcsolatomhoz köthető ilyen például az I'll Be Missing You és az Aicha is. Mindkettőt a mai napig sokszor hallgatom, és ilyenkor szívesen gondolok vissza azokra az időkre.

3. Matchbox Twenty - Bed of Lies

Nagy Matchbox Twenty-rajongó vagyok, és tőlük ezt a számot emelném ki, de az egész Mad Season albumot nagyon szeretem. Erről mindig  a két évvel ezelőtti, taskenti verseny jut eszembe, ahol különösebben ugyan nem szerepeltem jól, ráadásul egy kicsit elhagyatottnak is éreztem magam, ám ezeket a számokat hallgatva valahogy mindig jobb lett a kedvem, és ez a mai napig így van.

4. Panjabi MC - Mundian To Bach Ke

Be kell vallanom, hogy ez a szám tulajdonképpen nem is tetszik különösebben, viszont a barátom - aki mondanom sem kell, hogy nem ismeri a nyelvet - kívülről énekli a szövegét. Természetesen halandzsa, de olyan jól csinálja, hogy mindig hangosan nevetnem kell, amikor rágondolok!

5. 3 Doors Down - Here Without You

Ezt az itthon talán kevésbé ismert amerikai rockbandát is szeretem, tőlük egyértelműen ez a szám a kedvencem. Ezt konkrét eseményhez nem tudom kötni, szimplán csak a szövege és a dallamossága miatt kedveltem meg, de szinte mindegyik, magamnak készített válogatás-CD-men rajta van.

marosko Creative Commons License 2005.05.02 0 0 2027

Egyenlőre nincs, napokban várható vmi hír róla, használt-e gyógytorna, mindenesetre 2 és fél hét múlva Roland Garros selejtező.

Előzmény: tkii (2026)
tkii Creative Commons License 2005.05.01 0 0 2026
Hi!

Van valami hír Petráról? Tud indulni a Roland Garroson??
marosko Creative Commons License 2005.04.05 0 0 2025

JÁTÉKOSSORS. Mandula Petrát nem kell megoperálni, de így is kényszerpihenő vár rá Gyógytorna, semmi más

 

Amikor Mandula Petra derékproblémája miatt már a rajt előtt hazautazott a miami Key Biscayne-ből, amondó volt, a gyógyulás érdekében elkerülhetetlen a műtét. Nos, azóta kiderült, nem kell a kés alá feküdnie - viszont így is többhetes kényszerpihenő vár a világranglistán jelenleg a 103. helyen álló magyar teniszezőre.

 

Az a baj, hogy a mély hátizmom sokkal gyengébb a felső hátizmomnál, innen ered a probléma. Mozognom, mármint edzenem, illetve a tenisszel kapcsolatos munkát végeznem nem szabad, kizárólag a gyógytorna segíthet, ami várhatóan két-három hétig tart majd. Igazából ez itt a legnagyobb tragédia: ebben az állapotomban szinte semmit sem csinálhatok, egy idő után már az üléstől is előjönnek a fájdalmaim" - újságolta Mandula Petra.

November óta küszködik ezzel a makacs sérüléssel, de természetesen nem adja fel, és abban bízik, hogy inkább előbb, mint utóbb, ismét visszakapaszkodik a világranglistán - ami persze nem lesz egyszerű. A kényszerpihenő alatt rengeteg pontot veszít, például azokat, amelyeket tavaly Charlestonban szerzett: az amerikai salakpályás viadalon negyeddöntős volt, legyőzte többek között a szerb Jelena Dokicsot és az amerikai Jennifer Capriatit is.

"Számításaim szerint a kétszázhatvanadik és a háromszázadik hely között leszek majd a világranglistán, amikor visszatérhetek, vagyis szinte az összes pontomat elveszítem, annyi pozitívumot mindenesetre találok, hogy legalább nem kell majd a pontok megvédésén idegeskednem. Merthogy szeretném újrakezdeni az egészet, jó meccseket játszani, jó teniszezőket legyőzni. Remélem, a május végén kezdődő Roland Garroson már ott lehetek" - mondta Mandula.

Amolyan biztatásként megemlítettük neki az Indian Wellsben, majd Key Biscayne-ben bajnoki címet szerző belga Kim Clijsters szenzációs visszatérését, aki négy hét alatt a 133. helyről a 17.-re lépett elő a WTA-rangsorban, amire Petra kacagva így reagált: "Látja, ilyen egyszerű az egész."

szaltósGERA Creative Commons License 2005.03.25 0 0 2024

Valószínűleg műteni kell Mandula Petrát

 

Ugyanaz, mint tavaly év végén meg az idén januárban: a derekam. Hogy őszinte legyek, elegem van abból, hogy örökké gond van a porckorongommal, az itteni orvosok ráadásul azt mondták, ezzel nincs mit tenni" - újságolta Miamiból a világranglista 101. helyén álló magyar teniszező. Már jön is haza Magyarországra, sőt minden bizonnyal kés alá fekszik. "Azt hiszem, a porckorongsérvműtét a kézenfekvő megoldás, mert már negyedszer jött elő ez a problémám" - tette hozzá Mandula Petra.
Első számú teniszezőnkre várhatóan nyolchetes pauza vár, és talán némi vigaszt jelent a számára, hogy akkortájt már nem az ízületeket igencsak igénybe vevő kemény pályán, hanem salakon rendeznek majd rangos versenyeket - márpedig számára éppen ez a borítás a legkedvesebb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!