Keresés

Részletes keresés

Magustanonc Creative Commons License 2002.05.07 0 0 259
Avatott eszkozoket nem avatottak kezebe nem kellene adni. Egyreszt hagyomany, masreszt pedig a targy iranti tiszteletbol.

Mint ahogy az ereklyeket sem foghatja meg barki, itt is megvan ez a tiltas.

Előzmény: Törölt nick (247)
Carino Creative Commons License 2002.04.27 0 0 257
Köszi. Teljesen igazad van.
Előzmény: Törölt nick (256)
Carino Creative Commons License 2002.04.27 0 0 255
Szia Akyra!

Ok. Értem.

Még egy kérdés. Hogyan gravirozzam, véssem bele a nevem(hogy ne legyen ronda és ne csússzon el)? Vagy válasszam a viaszos-savas eljárást?
Szerinted melyik a legegyszerűbb?

Carino.

Be blessed!

Előzmény: Törölt nick (254)
Carino Creative Commons License 2002.04.25 0 0 253
Szia Akyra!

"ugyanis a rúnavésés alap eleme, h a saját véreddel kell fölavatnod, anélkül csupán mezei betűk lesznek." ezt hogy érted?

Amúgy azt megnéztem, hogy a nevem értéke megfeleljen a születésemnek (és csodák-csodája megegyeznek - teljesen véletlenül)( mindkettő 8-8).

Be blessed.

Előzmény: Törölt nick (252)
Carino Creative Commons License 2002.04.23 0 0 251
Tudsz nekem segíteni, hogy hol gravírozzák bele a tőrömbe a Rúna abc-vel írott nevemet?
Előzmény: Törölt nick (249)
Carino Creative Commons License 2002.04.23 0 0 250
Ma sikerült vennem egy elég szép kétélű tőrt.
Előzmény: Törölt nick (249)
Carino Creative Commons License 2002.04.21 0 0 248
Köszi. Megfogadom a tanácsod.
Előzmény: Törölt nick (247)
Carino Creative Commons License 2002.04.21 0 0 246
Köszi a választ.

Ezek a kardok és tőrök speciálisak (kifejezetten a rituálék céljára készültek) vagy használható ilyen célra "sima" kard és tőr is?

Előzmény: Magustanonc (245)
Magustanonc Creative Commons License 2002.04.20 0 0 245
Carino: a kard es a tor ritualis eszkozok.

A kard az eter elem eszkoze, pl vedokor huzasara es beavatasra hasznalatos.
A tor a tuz elem eszkoze, elsosorban italaldozatoknal hasznaljuk.

Előzmény: Carino (243)
Carino Creative Commons License 2002.04.19 0 0 244
Amúgy éppen ma találkoztam egy kedves boszorkánnyal. :))))
Előzmény: Carino (243)
Carino Creative Commons License 2002.04.19 0 0 243
Felhozom ezt a misztikus topicot!

Van vmi új és érdekes tapasztalatotok?
Mire használják a boszorkányok a kardot és a tőrt?

Előzmény: Törölt nick (242)
Magustanonc Creative Commons License 2001.10.17 0 0 240
MacMis: koszonom, hogy felhivtad a figyelmem, hogy rosszul fogalmaztam, es ez felreerthetove teszi a mondandomat. En vilag alatt vilegkepet ertettem.

A masok tapasztalatai annyiban segitenek, hogy tudatosul bennem a lehetoseg, hogy az is van, de amig nem tapasztalom meg, addig csak szavak, es nem bizonyossag.

Előzmény: MacMis (239)
MacMis Creative Commons License 2001.10.15 0 0 239
Ilyet sokat lehet látni egy pszichiátrián is. Bocs! Van amit nem tudok kihagyni.
("Normális vagyok! Megmondták a hangok is!")

Miért kell kialakítani egy világot? Nem jobb megismerni a létezőt?

Mondjuk könyvekből is? Mert ott esetleg le írta valaki a tapasztalatát A Világról.
Persze sokan írtak az általuk kialakított világról is könyvet. És sokan tanítják az általuk kialakított világot olyanoknak, akik nem képesek (vagy nem akarnak) a megismerés útjára lépni.

De mit akarok már megint itt. Egyszer már zátonyra futottunk :-((

Bocs még egyszer nem akartam senkinek a lelkébe gázolni!

Előzmény: Magustanonc (238)
Magustanonc Creative Commons License 2001.10.08 0 0 238
Alyr: Akyra szimbolikusan ertette az Aranyharangot. Szerintem arra gondolt, hogy kialakitottam mar egy olyan vilagot, amit nem olyan egyszeru megrengetni, mert a tapasztalataimon es megfigyeleseimen alapul.
Előzmény: AlyrArkhon (237)
AlyrArkhon Creative Commons License 2001.10.08 0 0 237
Akyra!!!

Nem biztos hogy jó a M.A.G.U.S.-t és az egyéb szerepjátékokat vegyíteni a valósággal

(Tapasztalat)

Magustanonc Creative Commons License 2001.10.04 0 0 235
Akyra: reszemrol nem becsulom le a konyvekben talalhato tudast. Volt mar reszem bolygotudatban egy konyv olvasasanak a hatasara.
Előzmény: Törölt nick (233)
Magustanonc Creative Commons License 2001.10.01 0 0 232
Catkiller: a konyvek tobbnyire csak fizikai szintu tudast tartalmaznak, amire lehet epitekezni, ahogy mondtad, de az igazi tudast nem lehet igazan szavakba onteni, mert azt a tapasztalat adja.
Előzmény: Törölt nick (230)
Magustanonc Creative Commons License 2001.10.01 0 0 231
Akyra: en is harcos vagyok, de nem mindig van itt az ideje a harcnak.
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 230
Valahogy el kell kezdeni.
A könyv csak támpont, és később el lehet hagyni.
Előzmény: Törölt nick (229)
Magustanonc Creative Commons License 2001.09.24 0 0 225
Catkiller: javaslom, hogy probald ki a modszereket, de szerintem ha magiarol van szo, akkor nincs olyan, hogy kotelezo. Kulonbozo dolgokra erdemes odafigyelni, pl idezesnel vedelmet hasznalni, de speciel szerintem a gyertya merete annyira nem fontos. A magia nem a kellekek miatt mukodik, hanem a magus akarata miatt.
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 224
A Boszorkányság nagykönyve amúgy elég érdekes mű, ugyanis egyes fejezetekben sok az általánosság, aztán - főleg - a Mágia fejezetében belevág a közepébe, és pontról pontra, részletesen leírja, hogyan kell védekezni a rontás ellen vagy akár gyartyamágiát végezni.
Szóval még mindig nem tudom, hogy is kezdjek hozzá, mint magányos boszi :)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 223
Én egyelőre még nem tájékozódtam annyira a kérdésben, hogy mindezzel tisztában legyek, de a könyv írója sok formálisnak tűnő dologról állítja azt, hogy NAGYON fontos ahhoz, hogy működjön a mágia.
Persze, az író is hozzáteszi, hogy végülis a saját tapasztalatok számítanak igazán; de azért csak van a mágiának valami előre megadott menete, hiszen nem foghat hozzá minden kezdő a saját szájíze szerint, nem?
Előzmény: Magustanonc (222)
Magustanonc Creative Commons License 2001.09.24 0 0 222
Catkiller: amit a Boszorkanysag nagykonyveben olvashatsz, az az a wicca, ami Amerikaban megy. Vannak abban a konyvben hasznos dolgok, de nagyon valogatni kell. A wicca pont arrol szol, hogy semmi nem kotelezo, igy nem kotelezo ketelunek lennie a kesnek, csak ez a hagyomany, ettol el lehet terni nyugodtan, vagy akar teljesen elhagyni is. A magia nem dogmakbol all, hanem az egyeni tapasztalason alapul.
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 221
Mágustanonc,
Most olvasom Boszorkányok nagykönyvét; érdekes dolgok vannak benne, de úgy látom, inkább csak az alapok. Gondolom, nem is leszek boszi attól, hogy elolvasom :)
Elég fura az a sok kötött szertartás, amit mindenképpen el kell végezni ahhoz, hogy valaki boszi lehessen.
Tényleg olyan fontos pl. az, hogy kétélű-e a boszorkánykés, vagy hogy milyen színű a gyertya, stb., vagy ez csak olyan formalitás?
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.24 0 0 220
Nem is teszem felelőssé őket, csak azokat, akik ott és akkor tényleg elkövették ezeket a tetteket.
Egyébként meggyőződésem, hogy az inkvizítorok nagy része sokkal erkölcstelenebb volt, mint az elítéltjeik, sőt, talán még a rejtett vágyaikat is a "munkásságuk" alkalmával élték ki.
Előzmény: Magustanonc (219)
Magustanonc Creative Commons License 2001.09.18 0 0 219
Catkiller: a jelenben viszont nem tehetunk ezert felelosse senkit, mert az inkvizitorok kulturalis orokosei nem tehetnek arrol, amit az elodeik elkovettek, es ok is felismertek, hogy hibasak voltak azok a tettek.
Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.18 0 0 218
"Durva becslések szerint a boszorkányüldözés (javarészt a felvilágosult reneszánsz korszak) idején kilencmillió nőt, férfit és gyermeket végeztek ki vagy kínoztak halálra a hamis vádak bűvöletében."

(A boszorkányság nagykönyve)

Nem semmi...

Magustanonc Creative Commons License 2001.08.30 0 0 217
Yv: ertem. koszonom a felkoszontest.
Előzmény: Yv (216)
Yv Creative Commons License 2001.08.29 0 0 216
igazabol en mentem el Melletted Szulinapos:)
De annyira elmelyulten mosolyogtal valakire es engem annyira nagyon hivogattal a sracok, hogy nem mentem oda Hozzad.
Előzmény: Magustanonc (215)
Magustanonc Creative Commons License 2001.08.29 0 0 215
Hmmm... te vagy mar a masodik no, aki arra panaszkodik, hogy elmentem mellette, de nem vettem eszre. Hiaba no! napi 3-4 ora alvas es a szomszedsag megtette a hatasat. :)
Előzmény: Yv (214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!