Keresés

Részletes keresés

Nannics Creative Commons License 2004.12.08 0 0 356

Nekem az egeszben az faj, hogy ez megint egy nepbutitas.

Miert nem szolal fel egyetlen kepviselo sem Magyarorszag vizkeszleteinek az "eladasa" ellen? Jogilag ugye a kartsztvizek, forrasvizek, stb. nem eladhatoak, hiszen a nemzeti vagyon reszei. Am erre lehet szolgaltatast epiteni. Azaz, a forras ugyan nem a Nestle-e, de a furas, palackozas, hasznositas joga 50 evig az ove. Ez azt jelenti, hogy pl. par ev mulva majd, amikor mar elfogynak a vizkeszletek, akkor a Nestle (es a tobbi multinacionalis ceg) itt szepen bepalackozza a vizet es mashol fogja eladni. NA EZ ciki, csak errol senki nem beszel. Ez valoban egy "nemzetstrategiai" kerdes lenne. Mikozben arrol hulyitenek bennunket, hogy milyen rossz lesz nekunk, ha a lerobbant es teljesen hasznalhatatlan korhazakat eladjak es epitenek helyette egy masikat, vagy hogy milyen rossz is nekunk az, hogy mar most minden haziorvos maganpraxisban latja el a betegeket, amibol mi betegek a vilagon semmit nem erzekelunk, szerintem az emberek 99 szazaleka eszre sem vette!!!

Aureus1 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 355

Najóreggelt.. azt tudnám miért utólag kell ez a kapkodás!! Mér nem a szavazás előtt törték a fejüket az illetékesek????

 

 

Tavasszal lehet újabb kórháztörvény

Újra parlament elé kerül tavasszal egy, az egészségügy privatizációját is szabályozó törvénytervezet.
Újra parlament elé kerül tavasszal egy, az egészségügy privatizációját is szabályozó törvénytervezet – értesült a Népszava. Az egyelőre kidolgozatlan jogszabály érintené a struktúra és a finanszírozás átalakítását is. Az érvénytelen – de kétharmad arányban igen szavazatot hozó – december 5-i referendum tanulságaiból annyit minden parlamenti párt levont, hogy a kérdés szabályozásra vár, és ezt a parlamentnek kell megtennie. Jövőre ismét a parlament elé kerül az egészségügyi privatizációt is érintő törvénytervezet – mondta el a lapnak az MSZP egészségpolitikusa. Kárpáti Zsuzsa szerint muszáj olyan jogszabályt alkotni, amely pontosabban szabályozza a funkcionális és az intézményi magánosítás kérdését. A politikus eszerint a kabinet bölcsen járt el, hogy megvárta a referendum eredményét, és csak annak ismeretében gondolkodik tovább a kérdésről.

 


Eltérő értékelések a voksolásról  
 Az új törvényben garantálni kell a közfinanszírozás állami dominanciáját, de nem szabad kizárni sem a nonprofit, sem a nyereségérdekelt magántőkét.
  
A népszavazás üzenete a politikának az, hogy az emberek világosabb, tisztább képet szeretnének kapni az egészségügyről – mondta a Magyar Kórházszövetség elnöke. Golub Iván reagálva a Népszava december 7-i cikkére, miszerint tavasszal várhatóan ismét a parlament elé kerül egy, a magánosítást is érintő jogszabály, megerősítette a szervezet korábbi álláspontját. Azt mondta, hogy az új törvényben garantálni kell a közfinanszírozás állami dominanciáját, de nem szabad kizárni sem a nonprofit, sem a nyereségérdekelt magántőkét. Úgy vélte, a törvényt akkor lehet bölcsen megalkotni, ha abban sikeresen vonják le a két korábbi kórháztörvényt, illetve a népszavazás tapasztalatait.

Az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke az MTI-nek korábban abszolút győzelemnek értékelte az eredményt. Cser Ágnes szerint a referendumból eredően a kormánynak komolyan kell vennie, hogy a továbbiakban nem irányíthatja úgy az országot, ahogy eddig - idézte a Népszava.

A Magyar Orvosi Kamara elnöke azt emelte ki, hogy egy nagyon markáns, kétharmados többségben az emberek azt a véleményt hangoztatták, az egészségügyi állami közvagyon nem eladó. Éger István úgy vélte, ha nem is a törvény erejénél fogva kötelezően, de a létszám és az arányok miatt mindenképpen megkerülhetetlen módon, a politikusok felelősek lesznek azért, hogy az elkövetkezendőkben az eredmények figyelembevételével irányítsák az egészségügy sorsát.

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.06 0 0 354

Gondolom, nem ellenzed az oltasokat. Igy persze konnyen elfogadhato a kotelezo rendszer. :) Annak nehez ezt elfogadnia, aki maskeppen gondolja.

 

A vedonoi hivatal bizony hatosag, kotelezo, nem valaszthato es nehez kibujni alola. Egyebkent pont azt irtam, hogy VAN vedono itt is. Csak itt ez sem kotelezo. De mielott valakinek az a kepzete tamadna, NEM tartom az itteni rendszert a minden rendszerek legjobbikanak. Csak mas es mukodik ez is.

Előzmény: Aureus1 (353)
Aureus1 Creative Commons License 2004.12.06 0 0 353

lehet, elfogult vagyok, de én nem bánom hogy itt kötelező a védőoltás. Persze itthon is vannak kritériumok, hogy kiknek nem ajánlott beadni az oltást.

A védőnőség nem Hivatal itt sem, hanem hálózat.. szerintem külföldön magasabb szinten működnek egyéb szociális hálók, azért nem jellemző ez a fajta "utógondozás".. Míg itthon én azt mondom, még több védőnő kellene.. (mivel az itteni szoc.háló nem ér egy kalap sz@rt se..) nagyonsok családon belüli dologra így derülhet fény.

Előzmény: Törölt nick (352)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.03 0 0 352

A vedooltas itt is (es minden altalam ismert orszagban) ingyenes, csak nem kotelezo. Vagyis behivjak a szulot es beadjak az oltast, de nincs borton ha a szulo nem megy el.

 

Angliaban van vedono. Bar az is igaz, ez sem kotelezo es nem Hivatal, mint otthon. 

Előzmény: Aureus1 (351)
Aureus1 Creative Commons License 2004.12.03 0 0 351

A politikusok újra csak egy kampányt indítottak amely már lényegében valahol a választásokról szól, ez az igazság. Most mindegyik a mellét veri hogy az ő elképzelése lehet kizárólagosan helyes, cáfolnak és recáfolnak, kampányolnak hogy mire szavazz.

Tegnap este néztem a TV1-en a vitaműsort, szinte mindegyik meghívott politikus hozott föl külföldi példákat, hogy ebben-abban az országban mi van. De azt miért nem ragadják ki, amelyek külföldön bevált, jól működő rendszerek?? Mint pl. nálunk a védőnői hálózat, vagy az ingyenes védőoltási rendszer olyan egyedüli magyar "találmány" amit még a nyugatiak is csodálnak!

Előzmény: Gabiiiiii (349)
Gabiiiiii Creative Commons License 2004.12.02 0 0 350
aki kilepett,az is elhiszi:((
Előzmény: Törölt nick (347)
Gabiiiiii Creative Commons License 2004.12.02 0 0 349

egyetertunk,hogy rank akarjak kenni ennek a feleloseget is.De azt lassuk be,hogy ugy eleg nehez objektiven tajekozodni,hogy mindenki kodosit,egymas lejaratasa a cel,mindegy milyen eszkozokkel,mi meg itt allunk felinformaciokkal.

Egyik felnek sem a tajekoztatas a celja,hanem annak az eronek a femerese,hany valasztot tud magamelle allitani.

sajnos ez mar reg nem a hatarontuliakrol es az korhazakrol szol.

Előzmény: Faxni (346)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 348

A nepszavazas szerintem szinten a mokusvakitas kategoria. Bevallottan kerul 5 milliardba, plusz meg amennyit a partok rakoltenek (legalabb meg ennyi, de vegsosoron azt is az adozok fizetik). Mi a fenenek rendeznek 4 evenkent valasztasokat, ha nem azert, hogy eldontsem, ki kepviselje az erdeimet? Azert fizetik, dontse el o. Gondolom az utolso nyertesnek benne volt a programjaban a privatizacio, rajuk szavaztak tobben, erre is szavazott aki szavazott.

 

Amugy a privatizacio mindig az aktualis kormanypart szerint eletmento, az ellenzek szerint meg vegromlasba dont. Nagyon sok a leeso cupak a privatizalt dolgok korul, talan erre palyaznak titkon? Aztan ha a mostani ellenzok kerulnek hatalomra, mindjart nem lesz olyan rossz az a privatizacio.

 

Szabad Nep felorankat hallottak. :)

Előzmény: Faxni (346)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 347
Ez pont olyan mint az EU csatlakozas elotti hiszteria. Mindenfele hulye mendemondak keringtek egyenes uborkakrol meg csak szemes buzan tarthato disznokrol, hogy nem lesz tobb langos es hasonlok. Azota is van langos, eheto a piacon es Mari neni azt etet a disznajaval amit akar. Most sem tud senki semmit, csak az erzelemmelteli demagog politikusdumakat kajalja. Mert mokusvakitas az van. Aki meg sosem lepett meg ki fatornyos hazajabol, az minden hulyeseget elhisz. Sot, ami rosszabb, terjeszti is. :(
Előzmény: Aureus1 (345)
Faxni Creative Commons License 2004.12.02 0 0 346

Maximálisan egyetértek. Döntsem el én meg Bözsi néni, mert mi aztán nagyon értünk hozzá és ez a dolgunk persze. Na ja. Átcseszni a felelősséget a nb. népre. Lehet persze tájékozódni, csak sajnos a nb. magyar nép nem arról híres, h ezt tenné.

 

idikéhez csatlakozva, bizony anyabanya, miért nem akarták a megfelelő kezelést? Nem azért, mert pénzhiány - modern orvosi eljárás hiánya összefügg? Vagy ott állt a gaz tőkés és nem engedte mert sokba került? Ha jól olvastam, a tb nem fizette.... az állami, nem privatizált tb. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a privatizáció kérdésére nem jó a példa.

 

Én is tudok példát, a kolléganőm kislányát pl. chemoterápiázni akarták itthon és ő is utánajárt külföldön is, itthon is és mindenhol és nem engedte, míg végül láss csodát, meg is gyógyult anélkül. Csakhogy véres harcot vívott a chemo elkerülése érdekében, itt, ebben a pénztelen nem privatizált magyar eü-ben.

 

Nem is azon kéne agyalnunk, hogy priv. vagy nem priv. hanem azon, hogy ha priv. akkor hogyan, milyen feltételekkel, mennyit, ilyesmik. Ha meg nem priv. akkor hogyan változtassunk, mert ez így most senkinek nem jó (max. egy szűk rétegnek). És nem is nekünk kéne ezen agyalni hanem azoknak akiknek ez lenne a feladata de nem érnek rá, ld. Aureus helytálló véleményét.

F.

Előzmény: Aureus1 (345)
Aureus1 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 345

Valahol ez a baj, hogy itt mindenféle tévinformációkat terjesztenek a politikusok, kardoskodva meg félrevezetve a jónépet. De a választást a nyakára sózva, hogy nesze döntsd el neked mi lenne a jó.. De valahol ez olyan dolog, ha kapnék X földet és válasszak mit akarok vetni - cukorrépát vagy búzát..

Azért a kinti dolgokat is át lehetne itt venni - amikről te is írtál - és nem csak riogatni kéne. Ha meg annyira nem akarják állami tulajdonból kiadni az intézményeket, akkor talán magának az államnak kéne biztosítania azt a normális szintet, amit minden állampolgár elvár ha beesik egy vakbélműtétre..

Előzmény: Törölt nick (344)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 344

Tehat a NEM PRIVATIZALT rendszerben akartak amputalni. Miert is jo a nem privatizalas??? Amugy az elozo hsz-edben ugy beszeltel errol, hogy amikor majd privatizalt lesz a rengszer, akkor fogjak elbol amputalni, most meg operaljak mindenaron. Csunyan csusztatsz anyabanya... :(

 

En Calpolt hasznaltam eddig, most Nurofent (nagy mar a gyerek), mindketto kaphato otthon is (hatoanyagaiban legalabbis), te mit hasznalsz, ami angol?

Nem tudom mit ertesz szolidaritasi elv alatt, itt a gyerekgyogyszer (orvos altal felirva) ingyenes. A szegenyek pedig ingyen kozgyogyellatasban reszesulnek (a masoknak fizetendo dolgok is ingyenesek pl szemeszeti ellenorzes, alapkivitelu szemuveg, protezisek stb)

Előzmény: anyabanya (339)
Aureus1 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 343

Csatlakoznék, mint szintén eü-ben dolgozó..

Az a baj, hogy megint olyanok akarják megoldani ezt a problémát, akik még csak nem is ugatják a témát, de marha okosnak akarnak látszani, de csak két irányba mutatnak - vagy igen, vagy nem!!! De az okostojások arra nem gondoltak, hogy esetleg akik benne melóznak, tudják-értik miről van szó, valamiféle javaslatokkal előállni, hogyan lehetne a gondot megszüntetni???

 

Nekem nagyon gyanús, hogy a politikusok csak meglovagolták ezt a témát, felhasználják a saját kampányukra, egymást ócsárolják és vádaskodnak!! Kérdem én: az elmúlt 20 évben annyi eü miniszter váltogatta egymást (ez a tárca volt ahol a leggyorsabban cserélődött le a miniszter minden ciklusban) talán tőlük is meg lehetne kérdezni, most hol világosodtak meg ilyen gyorsan, mutassák meg melyik almafa alatt??? Gógl, Mikola, Kökény, most olyan marhaokosak, meg a mellüket verik, mikor nekik volt adott a lehetőség egyik sem tett semmi érdemlegeset!! Hol a beígért több %-os fizetésemelés???

 

És még egy dolog - ha az eü intézmények eddig ugye állami tulajdonban voltak. Ezekben az intézményekben ellátás folyt, költekezés volt, mert ugye villany, víz, stb. fogyasztottak.. de az intézmények működtetéséhez adott keret az mekkora?? nevetséges összeg, ert tényleg úgy van, egyik hónapban túléped a keretet akkor spórolj!! De min?? Mosodán? Gyógyszeren?? Ha nekem gyerekem van, akkor arra költök, kaját ruhát veszek neki! Ha az államé az eü, akkor ő mér hagyja ekkora szarban és mér nem veszi észre, hogy a jelenlegi pénz triplája kéne egy normálisabb szintű betegellátáshoz???

Ennyi.. kora reggel jól kipöfögtem magam..

Előzmény: wheather (340)
wheather Creative Commons License 2004.12.01 0 0 342

Szia!

Én azt írtam, HA  privatizálják, akkor nosza.

Tudod, már nagyon uncsi és a padlás is tele van az ígérgetéssel.

Más: érdekes, több éve magánkézben vannak a Hemodializáló központok, újabban a laborok. és jéé, nem omlott össze semmi, a betegeknek nem kell külön pénzt fordítani erre. Ugyanis a biztosító fizet!!!!!!!!!

Az ilyen dializáló központokba pedig nagyon jó a nővér-beteg viszony!

 

Előzmény: saluska (341)
saluska Creative Commons License 2004.12.01 0 0 341
És azt gondolod, hogy ezeknek az állapotoknak a megoldása a privatizáció?
Előzmény: wheather (340)
wheather Creative Commons License 2004.12.01 0 0 340

Szép estét!!

No: remélem, mindenki érzi, hogy hiába estek egymás torkának, azzal nincs megoldva semmi. Pláne nem kellene a nyugati kórházakat összehasonlítani a magyarral. Majd ha itt is olyan lesz a szociális ÉS eü ellátás- nem beszélve a bérekről-, akkor majd lesz lehetőség összehasonlítani....

Én is eü-ben dolgozom, ne aggódjatok, tudom, mi a dörgés.
És igenis jobban el kellene gondolkodni a privatizációról...ennyire ne nézzétek birkának a társadalmat. elég, ha  a politikusok annak néznek bennünket....

Nem bánnám, ha már történne valami az ágazatban. Ha privatizálják, akkor nosza, de amíg ez a tili-toli megy a politikusok közt, főleg, h 4 évente cserélődnek. És kéretik, nem jelzőkkel illetni szerény személyem, ez az ÉN véleményem. Példa: gyerekkórházban kell, hogy szóljon a nővér a szülőnek, hogy hozza be a gyerek tisztálkodási szereit, mert az nincs az osztályon. Ez csak egy pici dolog, nem beszéltem még a műszerekről. Hát nem szégyen? Mert az osztályoknak van egy bizonyos összeg, amit minden hónapban felhasználhatnak ( gyógyszer, kötszer....stb ). Ha túlfutottál a kereten? Ó, nem baj, jövő hónapban biztos nem rendelheted meg a hipoallergén tápszert ( merthogy drága) például.

A nővérek igenis nagy része még mindig azért dolgozik, mert valóban a hivatásának érzi, tudja  azt, amit csinál. És az orvosok is, az asszisztensek, a műtősfiúk ésatöbbi.... pláne rosszul vagyok, ha más szakmákkal hasonlítják össze a mi munkánkat!!!!  Mindössze aránytalannak érezzük azt, h a FELELŐSSÉG sokkal nagyobb, mint egy postásnak ( bocs postások). Értem én, hogy a kötelességünk... de a birkának is elfogy a türelme.... és jobban akar élni, úgy,mint más "jól" kereső, manapság felkapottabb szakmákban. Nem jó érzés több hónapig kuporgatni a pénzt, hogy egy-két nagyobb dolgot megvegyünk a  gyerekenek, családnak. És a társadalomtól több megértést.

 

thx

 

wheather

anyabanya Creative Commons License 2004.12.01 0 0 339

Konkrét esetre gondoltam. Egy tizenéves gyermek karján volt csontrák. Itt amputálni akarták. Az anya feltette a fia leleteiut több klinika honlapjára, mert kereset más megoldást. BécsbQl kapott is ajánlatot olyan modszerrel, hogy a hgyerek karja megmarad. A tb azt mondta, hogy mivel ez nem életmentQ beavatkozás ezért egy petákot sem támogat....

Amugy talán nem az angol eü a mérvadó, mert ott egészen jól müködik a szolidalitási elv. Olyanyira, hogy még én is onnét származó gyogyszerekkel csillapitom a gyerek lázát...

Előzmény: Törölt nick (337)
Abigel4 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 338
Sziasztok!

Dolgoztam apolonökent Mao.-n es Memeto.-ban is . A különbseg oriasi de nem a növerek munkajaban, hanem a munkakörülmenyekben.Vannak jo növerek othhon is es külföldön is , mint ahogy vannak kelletlen , munkalyukat nem jol vegzök No.-ban is.

A korhazunknak van privat osztalya is ,volt szerencsem ott dolgozni, jobb etel volt , az orvos annyiszor jött amenyiszer a beteg igenyelte ,volt olyan beteg aki ejfelkor felhivta a professzort mert egyedül erezte magat , es ö meg bejött hozza megnyugtatni. A privat betegnek mindig igaza van es az a minimum hogy minden reggel jo kedvü növerke ebreszti. Ö ezert fizet , nekem ilyesmire nincs szüksegem ha korhazban vagyok nekem nincs privat bitositasom es nem is lesz, viszont ha korhazban vagyok(elöfordult mar egy parszor) volt -magyar korhazi koszthoz viszonyitva- remek etel , az agyam melett telefon sajat telefonszammal (ez valaszthato es termeszetesen fizetek erte) ahonnan a a nap barmelyik pontjan felhivhatom az intenzivosztalyt es megkerdezhetem hogy a koraszülött kisfiam hogy viselte a transzfuziot es hogy birja a lelegeztetest. A rendes, idöre kiirt szülesemnel- ejszakai vajudas hajnali szüles- egy rendes es egy tanulo baba volt jelen , orvos csak a lkitolasnal es az "utomunkanal" volt

Nemeto.-ban mindig erzem hogy emberkent kezelnek , de persze ott sem mindig minden jo,ott is vartam mar 3 orahosszat terhesen egy 14 honapos gyerekkel a sebeszeti klinikan .Ott is elöfordul hogy egy beteg nek felfekvese lesz a nem tul jo apolas miatt , vagy pedig valakinek a jo labat vagjak le a rossz helyett .

Csak! A felfekveses betegnel a biztosito utanna jart hogy hol szerezte a beteg es annak az intezmenynek kellett fizetni az ebböl adodo költsegeket nem a biztositonak .
A korhazunkban ha egy uj növert felvesznek a proba idö lejartaval nem biztos hogy tovabb foglalkoztatjak ha nem voltak megelegedve a munkalyaval de ugyanez igaz a sebeszeti osztaly vezetojere is .

Na most mennem kell.
A.
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.01 0 0 337

14 eve elek kisebb megszakitassal kulfoldon, szultem egy gyereket es ellattak terhesen (eszembe sem volt hazamenni emiatt, szvsz korrektebb ellatast kaptam mint otthon kaphattam volna) es bar nagyobb bajom meg nem volt, de egy fillert sem fizettem soha semmiert az egeszsegugyben. Mar a TB jarulekon es adon kivul. Volt AFP vizsgalatom, ezert fizetnem kellett, mert nem voltam meg 35 eves es az ott csak afolott ingyenes es volt 3 UH vizsgalatom, amennyi egy egeszseges terhessegben szukseges. Tobbagyas szobaban voltam, az egyagyasert fizetni kellett volna es 2 nap mulva hazakuldtek, mert semmi bajunk nem volt.

 

Ja es ingyenes a Pap teszt is. Meg a gyerek szemeszeti kontrollja es a fogaszati. Mas kerdes, hogy otthon jarok vele a magandokinkhoz, de kezelnek itt is ingyen ha szukseg lenne ra.

 

Felolem retteghetsz a privatizaciotol, de hulyesegeket nem kellene leirnod. Ja es itt Angliaban MINDENKINEK ingyenes az alapellatas, kulfoldieknek is, es ingyen van a gyerekgyogyszer (bar nekunk csak a szaraz borere irtak fel furdetokremet eddig). Az igaz, hogy pont emiatt honapokat kell varni egy nem eletmento mutetre, de barkinek visszavarjak a verzo fulet ingyen es azonnal. Es a mento is kijon ingyen. Szoval attol, hogy privatizalt az egeszsegugy meg nem lesz feltetlenul kozvetlenul fizetendo is.

 

Ez mar remhirterjesztes! A rakos gyerek labat is is megmenteni probaljak elso menetben bakker, mit beszelsz??? Jartal mar a faludon kivul mashol a vilagban? Vagy csak fantazialsz itt marhasagokat???

Előzmény: anyabanya (330)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.01 0 0 336

"Aki meg 2004-ben bábához meg wudu kuruzslókhoz jár szülni az meg is érdemli hogy hülyére fizesse magát. Menjen de a korházba ott ellátják....."

A korhazban is baba latja el... Angliaban es Olaszo-ban legalabbis biztosan, itt orvos csak azokkal foglalkozik, akik BETEGEK. A terhesseg nem betegseg magaban.

Előzmény: DECOTEXT (314)
saluska Creative Commons License 2004.12.01 0 0 335
Akkor ott működik a családorvosi szolgálat. 1 családnak 1 orvos. De más orvos, ha kihívod, szerintem vagy ki sem megy, vagy eszméletlen pénzért. Ott. Pedig ők is arra esküdtek fel, amire az itthoni orvosok. Itt ha itt kihívsz egy háziorvost a lakásra, és nem megy ki, meghurcolják. Pedig lehet, csak azért hívod, mert sokan vannak a rendelőben, és nem akarsz várni. Ez nem indokolt hívás, ezt meg kell fizetni.
Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.01 0 0 334
Angliaban ne probald meg kihivni, mert nem fog jonni. Lazas gyerekhez sem. Vidd be az ugyeletre, vagy beszelhetsz telefonon egy noverrel. Vagy napkozben viheted a haziorvoshoz, ahhoz akihez magad is jarsz, kulon gyerekorvos nincs.
Előzmény: DECOTEXT (303)
Aureus1 Creative Commons License 2004.12.01 0 0 333

Szia..

nem piszkálni akarlak, de azért örülj neki hogy ott vagy valahol külföldön és nem itt.. mert gondolom, ha neked ott olyan nagyonrossz dolgod lenne, akkor nem lennél ott, hanem itt.

És azért a nagymagyar szürke átlagnak is vannak arról információi, hogy akár keletre akár nyugatra milyenek az életkörülmények.

Előzmény: DECOTEXT (329)
saluska Creative Commons License 2004.12.01 0 0 332
Amit a brutto-netto kifizetésről leírtál definitive nem igaz.
Előzmény: DECOTEXT (329)
MentátNé Creative Commons License 2004.12.01 0 0 331

DECOTEX!

Amit írtam a terhesgondozásról pl. Hollandiában volt, nem egy utolsó kis falucskában. Németországban a cukros kismamákról hallottam hasonlót.

 

Nekem is él barátom Némtországban. Hogy lehet az, hogy neki teljesen más a Bruttó-netto arány? Egyedül nevel 2 gyereket, bérel egy viszonylag nagy lakást, van autója és nem nyomorog. Ja és állami alkalmazott egy kis településen. Ő kb a magyarországi keleti régióhoz szokta hasonlítani. Valahogy nem stimmel nekem amit írsz, de nem akarok erról vitatkozni, mert fejből nem tudok pontos összegeket mondani.

Egy biztos, az egészségügy biztosítása legyen csak állami feladat, azt ne adja el senki. Ha meg annyira tetszik ott kinnt neked akkor maradj ott nyugodtan.

Előzmény: DECOTEXT (329)
anyabanya Creative Commons License 2004.12.01 0 0 330

Tehát következtetésként levonhatjuk azt, hogy a privatizáció után az a kismama, aki valamilyen okbók nem tud megfizetni egy jobb biztositást nem választhat orvost, nem járhat terhestanácsadásra, genetikai vizsgálatra, stb, stb...

Tehát az, aki mondjuk többgyermeket nevel, ne adj isten elvált, vagy özvegy, vagy éppen munkanélküli, vagy kisnyúgdíjas, vagy az ország keleti felén él és csak a minimálbért kapja, vagy olyan hülye, hogy maradt egészségügyben dolgozo, akkor egész biztosan akkor lesz a maga és gyermekei illetve nyugdíjas szülei ellensége, ha vasárnap a választásokon a NEM szót x-eli be...hiszen képtelen lesz egy olyan biztositást megfizetni, amely fedezi azon egészségügyi ellétások összegét, ami egy komolyabb probléma esetén szükségeltetik...

 

Az az, ha ne adj isten a gyermekének mondjuk kis rákos daganat kezd képzödni a lábán, akkor egész biztosra veheti, hogy az ö esetében a kezelés az amputációt fogja jelenteni ás nem a drága kombinált kemo-sugár-gyógyszer kezeléseket....

 Ha bármilyen rákos betegség feje üti fel nála a fejét nem lesz modja a jobban felszerelt klinikára menni, mert neki a biztositása azt nem fogja fedezni.

Ha szül, akkor örüljön, ha a szülés idején fogadja a korház...aztán spuri haza, mert a többi aproság már nem tartozik a sürgöséghez...

Ha pl szülés után fellépö komolyabb szövödményeknél neki majd a méheltávolitás fog járni, mint egy komplikáltabb és hosszabb kezelés, hisz sürgöségként az az életmentö és olcsobb.

Nem lesz lombik program azoknak, akik nem tudják azt fedezni a teljes költségét....

 

E kis hazában a mai napon is lehet magán korházat alapitani, lehet extra ellátást kérni felárral...Van magánkorház és vannak a közkorházakban is egy ágyas szobák, aki teheti meg is fizeti...aki nem az is megkapja azt, ami ahhoz kell, hogy egészséges ép embberként jöjjön ki.

S az hogy valaki nem fizet  még nem jelenti az ellátásból való kiszorulását.

5*szültem és csak kétszer volt fogadott dokim. A többi esetben nem adtam hálapénzt, csak kávét a növéreknek...

Amikor Matyi született az osztályon lévö anyukák 1/3-nak nem volt fogadott dokija, de azon kivül, hogy a szülést levezetö doki nem jött oda napjában 2*, máson nem volt érezhetö a különbség....

Előzmény: DECOTEXT (328)
DECOTEXT Creative Commons License 2004.12.01 0 0 329

Saluska!

 

"

Hááát. Nekem élnek rokonaim külföldön. Ott olyan erős a szakszervezet, hogy nagyon nehezen hihető, amit írsz. Mármint, hogy a túlórát nem fizetik ki, hanem le lehet csúsztatni."

 

Persze! Teljesen igazad van, csakhogy nem mindenki dolgozik egy VW-ben vagy egy BMW cégnél! A Volkswagenben több mint 30 ezer ember van!! Ezeknél a nagy multiknál nem lehet ilyet csinálni de a legtöbb cégnél sokkal kevesebben dolgoznak! Amikor itt felvettek (470 dolgozó) megkédeztem a szakszervezetet. Azt mondták: itt az iv, ki kell tölteni, de holnaptól már nem kell bejönni.....

(Mindezt a csoportvezetö 4szemközt!)

 

 

"tegnapi hírekben azt olvastam, hogy külföldön 10x többet keresnek az orvosok"

 

Söt, van aki mégtöbbet! Én bruttó most 4015 eurót kaptam >>> nettó 1610 eurót!! Erre mit lépsz????Ennyi a legális és hivatalos elvonásom! (Megküldöm szivesen az elszámolást ha nem hiszed!!!!) S még csak tartozásom vagy más plusz fizetnivalóm sincs!!!! Aztán a csal a lakbérem (rezsi nélkül!!!) 570 euró. Rezsivel 740 euró!!!Még nem ettem!!! Biztositások, közlekedés, iskola a 2 gyereknek további 1500 euró amiböl az egyetemista lányom 700-at visz el pedig kollégista s nem saját kérót bérel, tehát olcsóbb sokkal.

 Hopplá! Ez már több mint amit kapok havonta!!! Ezért dolgozik a nejem is!!!!

Na, ketyeg már??? Ezért kap itt mindenki több pénzt!!!!

 

Nem szabad az összeget egyszerüen átváltani! A legtöbb orvos azért kap pont több pénzt mert maszek klinikán dolgoznak!

Ebböl a pénzböl én is kiskirály lehetnék otthon Mo.-on. Megélni viszont ott kell ahol pillantnyilag vagy!

 

 

 

 

Előzmény: saluska (324)
DECOTEXT Creative Commons License 2004.12.01 0 0 328

Mentáné!

 

"a kismamás fórumokon nem egy olyat találsz, hogy a hiperszuper EU-s országokból az ideiglenesen kinnt tartózkodók hazajönnek a terhesgondozás és szülés idejére, mert olyan az ellátás kinnt"

 

Ilyen van, pl. Sziciliában, Portugáliában vagy a spanyoloknál, de csak falun!

Több EU országban éltem már. Sem Ausztriában sem Schweizban, sem Hollandiában  nincs ilyen amiröl irsz! A másik meg legtöbbször nem az ellátás miatt van ahnem mert ott a terhes mama nem biztositott s igy maga fizetné az ellátást. EZÉRT MENNEK HAZA, nem a rossz minöség miatt!!! Arról nem is szólva hogy a egy külföldi szülés sok papirproblémát von maga után!!!!

 

**********************************************************

 

 

 

Bocs' de erre csak azt tudom mondani, hogy kutya kötelességük a munkájukta elvégezni! Ez a szakmájuk! Mint már irtam, egy pilota sem kap ajándékot vagy egy bányász! Sem figyelmességböl sem megvesztegetéböl vagy más hasonlóért!

 

Haveromnak (sajnos ) kivették az egyik veséjét Pécsett. 65 ezer forintot adott az operálós orvosnak!!! Aki ilyen pénzt elfogad azt én helyben lelöném!!

 

Mi van ha nem kap a doki lóvét?? Benthagyja a felét a vesének??? Vagy mindekettöt kivágja??? Esetleg bevarrja a karórájat.... Borzasztó!!!! Azért tanult hosszú évekig az adófizetö költségén, hogy operáljon!!!! Igy most jobban operált hogy pénzt kapott????

 

(Különben ez ugyan az mint a pedagógusok évvégi megajándékozása "figyelmességböl"!!! Teljesiti a kötelességét, de ezért megköveteli az ajándékot!

 Förtelmes egy szokás és nincs ilyen az egész világon csak nálunk!)

 

Előzmény: MentátNé (316)
anyabanya Creative Commons License 2004.11.30 0 0 327
No nem ugy maszekolnak, hogy adozzanak is, csak feketén, idönként...
Előzmény: saluska (326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!