Keresés

Részletes keresés

gg630504 Creative Commons License 2022.10.02 0 0 4509

Akad :)
Néhány kerékpárút:

.
2022-03-27 Kazincbarcika - Attila, Alsóvárosi, Jószerencsét, Irinyi - ninebot by SEGWAY miniPRO
https://www.youtube.com/watch?v=0Q6ULS9GSGs
.
2022-04-15 Kazincbarcika - Építők, Tardonai - ninebot by SEGWAY miniPRO
https://www.youtube.com/watch?v=udTDecoKVaE
.
2022-05-22 Kazincbarcika Sajószentpéter - ninebot by SEGWAY miniPRO
https://www.youtube.com/watch?v=S8Ve7N7PiSc
.
2022-05-08 Kazincbarcika - Mátyás, Herbolyai - ninebot by SEGWAY miniPRO
https://www.youtube.com/watch?v=AofDIL5Q-uI

KocsisA_ Creative Commons License 2022.10.02 0 0 4508

Juhéj:-) Van még itt valaki?

gg630504 Creative Commons License 2021.04.22 0 0 4507

Kazincbarcika népessége 2019-ben 25981 fő.
Magyarországon COVID-19-ben elhunytak száma 2021-04-22-én 26001 fő.

gg630504 Creative Commons License 2020.03.26 0 0 4506

2020. március.

 

 

 

jaszy1 Creative Commons License 2017.02.03 0 0 4505
otven7 Creative Commons License 2016.12.28 0 0 4504

2016. december 22. csütörtök, 12:21 | 

2016.12.23.-1. sz. ÜN Közgyűlési Határozat

Vezető tisztségviselő visszahívása, megválasztása, munkaviszony megszüntetése,

munkaviszony létesítése, alapbér megállapítása

Az ÉRV. Északmagyarországi Regionális Vízművek Zártkörűen Működő Részvénytársaság

(a továbbiakban: ÉRV. Zrt.) Közgyűlése

1.) az ÉRV. Zrt. vezérigazgatóját Ritter Gézát a társaság Polgári Törvénykönyvről szóló

2013. évi V. törvény (a továbbiakban: Ptk.) Ptk. 3:283. §-a szerinti vezérigazgatói

tisztségéből jelen közgyűlési határozat meghozatalát követő harmadik munkanapon

visszahívja.

2.) kezdeményezi Ritter Géza munkaviszonyának közös megegyezéssel történő

megszüntetését azzal, hogy a megállapodás megkötésére legfeljebb a munkáltatói

felmondás feltételei az irányadók.

Közös megegyezés hiányában Ritter Géza munkaviszonyát jelen közgyűlési határozat

meghozatalát követő negyedik munkanaptól számított három havi felmondási idő

figyelembevételével munkáltatói felmondással megszünteti.

Ritter Géza urat munkaviszonyának megszüntetésére tekintettel két havi végkielégítés illeti

meg.

3.) Ritter Géza urat jelen közgyűlési határozat meghozatalát követő negyedik munkanaptól a

felmondási idő teljes időtartamára mentesíti a munkavégzési kötelezettség ellátása alól,

azzal, hogy Ritter Géza munkakörét a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 80.

§ (1) bekezdése alapján – munkaviszonyának közös megegyezéssel és felmondással

történő megszüntetése esetén is – köteles jelen közgyűlési határozat meghozatalát követő

negyedik munkanaptól számítva legkésőbb 5 munkanapon belül teljes körűen és

maradéktalanul átadás-átvételi jegyzőkönyvvel átadni az új vezérigazgatónak.

4.) felhatalmazza az MNV Zrt. vezérigazgatóját Ritter Géza munkaviszonyának

megszüntetésével kapcsolatos valamennyi intézkedés megtételére.

5.) a közgyűlési határozat meghozatalát követő negyedik munkanaptól határozatlan

időtartamra az ÉRV. Zrt. Ptk. 3:283. §-a szerinti vezérigazgatójává választja meg Bakondi

György Patrikot (születési hely, idő: Budapest, 1974.05.10., an: Czakó Mária, lakcím: 1031

Budapest, Nánási út 5-7., adóazonosító jel: 8392101480 ), azzal hogy Bakondi György

Patrikkal az ÉRV. Zrt. vezérigazgatói feladatainak ellátására a közgyűlési határozat

meghozatalát követő negyedik munkanaptól – az MNV Zrt. standard munkaszerződési

feltételei szerint – határozatlan idejű munkaviszony létesítésére kerül sor.

6.) az Mt. 211. § (2) bekezdésének a) pontjában foglaltakra figyelemmel – az Mt. 213.§-a

alapján hozzájárul ahhoz, hogy Bakondi György Patrik a Green Point Consulting Kft. tagja,

azzal a kikötéssel, hogy fenti társaság nem állhat és nem is létesíthet sem közvetlenül, sem

közvetve üzleti kapcsolatot az ÉRV Zrt-vel.

7.) a közgyűlés az új vezérigazgató alapbérét - az előző vezérigazgató alapbérével

megegyező összegben - bruttó 1.359.000.-Ft/hó, azaz egymillió-háromszázötvenkilencezer

Forint/hó összegben állapítja meg.

8.). felhatalmazza az MNV Zrt. vezérigazgatóját Bakondi György Patrik munkaviszonyának –

az MNV Zrt. standard munkaszerződési feltételei szerinti – létesítésével kapcsolatos

valamennyi intézkedés megtételére.

Felügyelő bizottság

Tagok:

- Klemm József: FB-elnök
- dr. Somodi Csaba: FB-tag
- Kovács Péter: FB-tag
- Fürjes Gábor József: FB-tag
- Földi Csaba: FB-tag
- Pelcz Gábor: FB-tag



Forrás: Dokument jeszty. ÉRV. Ritter Géza kirúgva, Bakondi György Patrik érkezik | eszakhirnok.com https://www.eszakhirnok.com/kultura/64692-dokument-jeszty-erv-riter-geza-kirugva-bakondi-gyoergy-patrik-koevetkezik.html#ixzz4U7rGC9nC 
Follow us: @eszakhirnok on Twitter | eszakhirnok.hu on Facebook

fürészfog Creative Commons License 2016.03.01 0 0 4503

Putnok-közmeghallgatás!

 

http://www.youtube.com/watch?v=G9YSE7cXEOc

z s Creative Commons License 2015.10.17 0 0 4502

Befejezett csatornázási munkák a város belterületén. Korábban murva burkolat volt, most bokáig érő sár.

mzm Creative Commons License 2014.06.18 0 0 4501

Sziasztok,

hátha jár erre valaki, egy információra lenne szükségem.

Tud-e valaki Mezei Miklós tanár úrról valamit, aki a Központiban volt tesitanár?

Üdv

 

tápos győri Creative Commons License 2013.10.31 0 0 4500

Üdv mindenkinek!

 

Lenne két kérdésem a város kapcsán. Milyen apropóból került John Lennon emlékoszlopa Kazincbarcikára, és mi a története a magyar-dán barátság ligetnek?

023 as Creative Commons License 2013.10.10 0 0 4499

A Barcika art kft.

Tisztelettel meghivja önt és barátait. 

2013. Október 10-én ( Csütörtökön )

17 órára a városi kiállitóterembe a 

Husonyicza Gábor és Kuruc László

Gyüjteményéből összeállitott

"ÁLLOMÁS A VÁROS SZOLGÁLATÁBAN"

cimü vasúttörténeti kiállitás megnyitójára.

A tárlatot megnyitja

Szitka Péter 

Polgármester.

A kiállitást bemutatja 

Husonyicza Gábor 

Nyugállományú vasúti főfelügyelő.

Megtekinthető 

2013 November 5-ig.

A kiállitóterem nyitvatartása

Kedd és Csütörtök 13.00-17.00

Szerda és Péntek 9.00-13-00.

ördöghal Creative Commons License 2013.09.08 0 0 4498

Sziasztok!

Látom eléggé haldoklik a topic, de hátha benéz épp valaki.
Kertes házban lakókat kérdezném, hogy nincs-e valakinek felesleges kavics a ház körül, amire nincs már szüksége?
Tüzépen 1m3 alatt szóba sem állnak velem :).

h3700 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 4497

Szia!

Kazincbarcikán élek és szoktam fényképezni. Fényképeim: http://users.atw.hu/gg2013a/index.html

autoog Creative Commons License 2012.08.03 0 0 4495

Sziasztok!

Kérlek osszátok meg! Hátha eljut a célba! :-)
Keresek olyan autó szállítót, trélert, aki üres járatban jönne haza Kazincbarcika felől Budapestre, Ausztriába, netán Tatabányára és onnan hajlandó lenne nekem elhozni egy autót. Természetesen a költségekben megegyezünk!

Köszönöm a segítséget

Oláh Gábor Tatabánya (autoog@gmail.com)

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.20 0 0 4494

Hello Mindenki!

 

Lehet, hogy csak engem érdekel ennyire ezeknek a szerencsétlen barcikai kriptáknak és síroknak a sorsa (egyszer már érdeklődtem felőle, mitől dőltek össze), de azért felrakom, ha már otthon jártam a fényképeim róla. Még mindig nem nagyon tudom, hogy miért omlottak be a sírboltok (valószínű, hogy a 2010-es nagy esőzések következtében indult meg egy kissé a hegy). De azért nézzük meg "dicső" történetüket, már amennyire én emlékszem. Csak, hogy ha Barcikára valaki kíváncsi, tudja meg, milyen rendes embereket termelt ki magából ez a város - bizonyos korszakokban. Egyébként gratulálok Szitkának, hogy ekkora figyelmet fordít ennek a régi temetőnek a gondozására (olyan nincs, hogy nincs rá idő, se munkaerő), a közmunkások meg hiába takarítják a hátsó utat a patak mentén, akkor is ocsmány az egész terület, végig a 112-esig, ha valaki elmegy a hegyek alatt.

 

Szóval... Az első három kép a régi temető elülső részén készült. A Shell kutat elhagyva lehet felmenni a dombon. Bár még feljebb nem mentem az erdőben, láttam, hogy sok sír ki van dőlve, néhány megmaradt. A teljesen fenti, a köztemetőből is látszó kriptához sajnos nem mentem fel, pedig még sosem láttam. Következő alkalommal lecsekkolom, hogy az is ilyen tisztességesen beomlott-e. Gyerekkoromban is, és később is mindig "szerettem" kijárni ide, mert nagyon borzongató volt, és viszonylag elég szép, gondozott temetőként feküdt ott, ennek az első két kriptájának pedig szerintem a műemlékek között is lenne/ lett volna helye.

 

A két kripta egyébként különleges képet festett. A jobb oldalinak sokáig megvolt a rácsos ajtaja, bent egy (azt hiszem fekete színű, de nem biztos) mellszobor volt látható (sajnos nem tudom kié), a sírkamra rész pedig vasajtókkal (vagy lemez) lezárva. A bal oldalit körül gyönyörű bokor, vagy kúszónövény ölelte, ennek nem tudom, rácsos volt-e az ajtaja, de emlékeim szerint tömény lemezajtók zárták. Mögöttük, a sírkamra fölötti részen kis kerítés, gondozott virágokkal. A környékén lévő sírok gondozottak voltak - már, ahogy - és minden évben, Mindszentekkor lehetett látni, ahogy gyertyák égnek bent. Még jártak ki a régi temetőben lévő halottak leszármazottai.

 

A 90-es években aztán sok helyi barom sátánista bemászkált ezekbe a kriptákba, a rácsokat és vasajtókat felfeszegették, letépdesték, és eleinte csak szimplán szétszórták a csontokat, kirakták az akkor még álló távhővezeték tartóbetonjára (egyszer arra menve láttam, hogy keresztbe vannak rakva a barna combcsontok), meg üvöltöztek fent az erdőben sötétedés után. Aztán a maradványokat teljesen szétszórták. Volt, hogy nem is lehetett arra menni, mert mindenféle "sátánista" riutálékat tartottak ott, meg elzavarták, aki arra ment, ha arra mert menni. Nem is értem a rendőrség akkori bárgyúságát ebben a tekintetben, pedig dolgozott már akkor is a városban néhány igencsak kemény zsaru és nyomozó.

 

A negyedik képen a Kuttor-féle kripta van. Ha az első két kriptától lemegy valaki és a hátsó részen elsétál a csónakázó tó irányába, akkor eljuthat ide. Egyébként a környéken lévő sírok viszonylag épek, bár sokkal többre emlékszek gyerekkoromból. Alapvetően a környék ki van takarítva, de a látvány még így is borzalmas. Szóval Kuttor sírja... 4 éves korom óta nem láttam, illetve azóta most először. Mivel 4 éves koromban 1987-et írtunk, még jóval a rendszerváltás előtti időkről van szó, de abban a sírban már akkor is egy csöves lakott. Nagyapámmal csavarogtunk arra, s amikor elmentünk a sírbolt mellette, zajt hallottunk bentről és megálltunk. Aztán a muki felnyitotta a kripta ajtaját (ha jól emlékszem, bár marha régen volt, tömött, bordó lemezajtajai voltak), nagyfater megijedt én meg kíváncsian néztem, ki az. Végül is elmesélte a tag az öregnek, hogy benne lakik, még a szavaira is emlékszem: "Elvagyok én itt lent a halottakkal, nem zavarnak engem, én se őket". Meg ahogy benéztem kíváncsiságból, láttam, hogy a síkamra tele volt üres sörösüvegekkel. Különös egy élmény. Most már ez is tökéletesen be van omolva, a lemezajtóknak nyoma sincs (feltétlen el kell lopni az ilyesmit), a repedések miatt szerintem max. 2 évet, ha ki fog bírni. A kripta feletti részen, körülbelül 5 méterre egy irdatlan lyuk tátong a gaz alatt.

 

Szóval gyönyörű az egész. Mondjuk, hogy a leszármazottakat teljesen hidegen hagyják ezek a sírok, azt nem értem. De legalább is, nem hiszem el.

Lehet, hogy nem a temetőgondozás a legfontosabb dolog Barcika jelenében - tudom én, hogy vannak egyéb, nagyobb gondok is - de ezek megmutatják, hogy milyen nemtörődömség uralkodik. Elég kimenni a csónakázó tó környékére is - ocsmány, a kilencvenes évek elején/derekán az a terület még igen jól nézett ki, s az Ádám-völgy is... most már semmit nem találtam meg. Se a sífelvonó épületét, se a régi gémes kutat, semmit.

 

Egyébként... én ezekről a kriptákról, illetve a bennük - valamikor - nyugvókról szinte semmit sem tudok. Nagyon érdekelne ezen személyek története, meg eleve a régi barcikaiaké is, szóval aki esetleg leszármazott, vagy ismeri őket és tudna is mesélni róluk, vagy ilyesmi, az írjon.

 

Üdv: egy - volt - barcikai

 

 

 

 

procaliber Creative Commons License 2012.03.06 0 0 4493

http://www.boon.hu/kazincbarcika/bezarasra-iteltetett-a-barcikai-fedett-uszoda/1923660

ahogy a cikk is írja FB-n van neki csoportja, ott kicsit jobban pörög a téma.

Előzmény: greeny manó (4492)
greeny manó Creative Commons License 2012.03.04 0 0 4492

Bezár az uszoda. Erre sincs pénz? Meddig vártunk rá, hogy végre legyen, most ezt is elveszik tőlünk. Nagyon szomorú dolog ez.

Az elterelő utakon, pl. a mozi mögött meg alig jár valaki, semmi értelme nem volt, viszont elvitt egy csomó pénzt.

023 as Creative Commons License 2011.10.17 0 0 4491
zbigniew Creative Commons License 2011.08.25 0 0 4490

Azt nem figyeltem, de az épület fele jóformán romokban hever.

Holnapra már szerintem csak romhalmaz lesz. :(

Előzmény: bodrostomi (4489)
bodrostomi Creative Commons License 2011.08.25 0 0 4489

Jól látom, hogy még a függönyöket sem szedték le bent?

Előzmény: zbigniew (4487)
NH3 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 4488

Sajnálom nagyon a Lombik éttermet, még jó, hogy 2009-ben lefotóztam.

Legalább azt a két színes kompzíciót megmentette valaki.

Előzmény: zbigniew (4487)
zbigniew Creative Commons License 2011.08.25 0 0 4487

Ma reggel vettem észre, hogy bontják. Csináltam is róla pár képet (még utoljára).

Az biztos, hogy több lagzit már nem tartanak itt. :(

Úgy tudom, hogy a Lombik és a már korábban lebontott munkásszálló helyére új buszmegállót építenek, a jelenlegi BVK-s megállót pedig bekebelezi a BC. :(

Azt sem tartom elképzelhetetlennek (mivel már korábban is volt szó róla), hogy helyére a kínaiak részére építenek szállást... (ez csak tipp, csak be ne jöjjön!) :(((

 

  

 

Előzmény: 023 as (4486)
023 as Creative Commons License 2011.08.23 0 0 4486

bontják a lombik éttermet akit érdekel esetleg pár képet csinálhat még róla előről

procaliber Creative Commons License 2011.07.02 0 0 4485
Előzmény: E-ditke (4481)
barcikai Creative Commons License 2011.05.20 0 0 4484

Hát ez nem jó hír! Tényleg rossz volt hallgatni a láncfűrészt, olyan az egész mint egy népirtás! Én nem értek hozzá, de furcsa, hogy ott az összes fa öreg, kivágásra megérett volt. Én is remélem, hogy befejezték!!

Előzmény: greeny manó (4483)
greeny manó Creative Commons License 2011.05.20 0 0 4483

Én is próbáltam utánajárni, nekem azt mondták,valamilyen erdőbirtokossági társaság a tulajdonosa, nem is tudják itt Barcikán, hogy ki és gyakorlatilag azt csinálnak a fákkal, amit akarnak. Újakat kellene telepíteniük, viszont semmilyen határidő nincs megszabva, lehet az akár öt év múlva is. A nagy üres terület tarvágásank tűnik, az mind idős fa lett volna? Remélhetőleg most már békén hagyják a fákat és az esetlegesen azokra fészket rakott madarakat. Tényleg nagyon siralmas látvány, rossz /volt/ hallgatni a láncfűrészt is, sajnálom azt az egykor szép területet.

Előzmény: barcikai (4482)
barcikai Creative Commons License 2011.05.17 0 0 4482

A Lidl mögötti fakivágást az ablakunkból nézegetem már régóta szomorúan! Annyit sikerült megtudnom, hogy egy magánszemélynek lett eladva a terület és az elöregedett fákat vágták ki, amik helyett újak lesznek telepítve!

Előzmény: greeny manó (4474)
E-ditke Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4481
greeny manó Creative Commons License 2011.03.29 0 0 4480

Igen, ezen én is meglepődtem, amikor olvastam. Ráadásul, ha így folytatódik a fák kivágása, már a zöld területünk is egyre kisebb lesz:-(

Előzmény: E-ditke (4476)
E-ditke Creative Commons License 2011.03.27 0 0 4479

Engem őszintén meglepett a "legdinamikusabban fejlődő magyar város" kitétel.

Előzmény: Ibolya5 (4478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!