Keresés

Részletes keresés

deve24 Creative Commons License 2001.05.19 0 0 45
Frei köcsög minden műsora kamu volt, például az Ebolás is, most végre lebukott. De hát ez kell a népnek. Semmilyen komoly teljesítménye nem volt idáig, egy a mezei médiaszakmunkások közül, ha nem lesz, nem hiányzik senkinek.
algarve Creative Commons License 2001.05.19 0 0 44
Az "idő" kissé már túllépett ezen a cikken, meg persze a Freit védeni próbáló újságírói hármason. magam egyebekben úgy vélem, Aczél Endre nem is igazán védte, inkább csak kiskaput mutatott Freinek azzal, hogy "megvezették". Nyilvánvalóan nem tudta, nem tudhatta, hogy a másik bérgyilkosról is kiderül, hogy csak malactolvaj...

A malactolvaj lebukása (pontosabban Frei lebukása a malactolvaj legionáriussal) igazolta a Bayer cikkében leírtakat.

Apropó, Bayer... Pénteken bementem az egyik tőzsdeterembe, ahol néhány barátommal elkezdtünk beszélgetni a Bayer-cikkről. Egy ott ülő (egyébként festett szőke) középkorú hölgy közölte velünk, hogy a Magyar Nemzet az egy kormánypárti seggnyaló szennylap és az Orbán Viktor apja meg lopta a bányát (sic!)... Mondtuk neki, hogy kissé téved, ráadásul mi Frei Tamás tettéről beszélgetünk, alapvetően szakmai kérdésről és nem politizálunk. De ez politika, az Orbán Viktor rendelte (!!!) meg a riportot, hogy ürügyet teremtsenek arra, hogy 700 millió forintot el tudjanak költeni a miniszterelnök személyes védelmére... Ezt már elég méretes hülyeségnek tartottuk, de a hölggyel jó barátságban lévő fiatalember közölte, hogy ráadásul az a cél, hogy a Fidesz megszerezze az RTL Klubot...

Mivel a fiatalember úgy nézett ki,mint akire 100 emberből száz kapásból azt mondja, hogy zsidó, nem általlottam megjegyezni, hogy ilyen fokú gyűlöletet szerintem csak a nácik érezhettek annak idején. A fiatalember erre elhallgatott, de a hölgy újra megszólalt: "És egyébként is, a tv2 már a Fideszé!" Visszakérdeztünk, hogy az MTV 2-re gondol-e, mire közölte: "nem, a csigatv-t már teljesen átvette a Fidesz, és most az RTL Klub következik"...

Ezen a ponton összenéztünk és elkezdtünk röhögni, később egyikünk elmondta, azt akarta javasolni a hölgynek, hogy legközelebb a fodrásznál a fejét is vágassa le, úgy sincs szüksége rá....

Szóval a massmedia már megtette a magáét és egyetértek mindazokkal, akik szerint mára jóformán az internet maradt (maradt?) a manipulálatlan információk megszerzésének egyetlen forrása...

Szép új világ......

Előzmény: kerub (41)
moor Creative Commons License 2001.05.19 0 0 43
Bayer cikke tökéletes. Nincs ezen mit nem érteni.
Előzmény: vitger (33)
nagyerre Creative Commons License 2001.05.18 0 0 42
Kedves Vitázók! Én is hadd ajánljak egy kis olvasmányt: http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp?azon=0120aszerk2
kerub Creative Commons License 2001.05.18 0 0 41
Politika
-> Külföld
-> Belföld
-> Archívum


Keresés

KI ÍRTA A FORGATÓKÜNYVET? - SAJTÓ BOTRÁNY MAGYARORSZÁGON

Jut eszembe az a magyarországi sajtóbotrány, amikor 29 szerkesztôt (nem akármilyent!) menesztettek a Kossuth Rádióból. Akkor rendült meg többévtizedes hitem az adó függetlenségében, csalhatatlanságában, ,,mindengyanúfölöttállásában". Viszonyom a Kossuth-hoz annyira megromlott, hogy ma már szinte alig hallgatom. Pedig minden túlzás nélkül: a Kossuth-on nôttem fel...

Annakidején is választás elôtt állt Magyarország. A Magyar Demokrata Fórum minden áron - akár a Kossuth Rádió diszkreditálásának árán is - másodszor akart vezetô magyar politikai erôként fennmaradni. Az eredmény köztudott: nem sikerült neki. Dávid Ibolya egyéni teljesítményének tartom, hogy ma ô a legszimpatikusabb magyar politikus.

Magyarország ismét parlamenti választás elôtt áll. A sajtó nagyobbik része - FIDESZ- olvasatban - ,,pofátlanul" független. Tények: 1. A FIDESZ mindenképp gyôzni akar 2002-ben. 2. A sajtó döntô többsége nem akar neki behódolni. És e független sajtó mögött multinacionális cégek állnak, és velük együtt sok pénz.

Döbbenetes az, ami a magyar kereskedelmi tévés berkekben történt. Emlékeztetô azok számára, akik Erdélyben, Romániában nem olvasnak magyarországi sajtót, vagy
kábelhálózaton keresztül nem néznek/nézhetnek magyar kereskedelmi adókat: április utolsó napjaiban Frei Tamás, az RTL Klub (Nyugat- Európából irányítják, több országban jelen levô kereskedelmi tévé) munkatársaként visszhangos interjút készített Oroszországban, orosz nyelven egy bérgyilkossal, vagy ,,bérgyilkossal", aki arcát, identitását nem leplezve vallott a ,,szakma" titkairól. A botrány elôbb nem az interjú egésze, hanem egy rövid részlete miatt
robbant ki: Frei azt kérdezte a ,,bérgyilkostól", hogy bizonyos összegért hajlandó lenn-e akár Orbán Viktor miniszterelnököt is meggyilkolni, és mi volna ennek az ára, mire a szimpla válasz az volt: IGEN, egy millió dollárért. Eredmény: Magyarországra érkezett az RTL Klub vezérkara, és menesztette... nem Frei Tamást, hanem a magyar RTL Klub vezetôségét.

A tévés plasztikbomba aztán hétfôn este robbant, amikor a Magyar ATV adásában pár perces leleplezô interjú került képernyôre. Juszt László (több helyrôl való menesztése után immár független producer) szintén kiruccant Moszkvába, és interjút készített a ,,bérgyilkossal", aki vigyori pofával állította: neki azt mondták, egy hosszabb filmben lesz egy jelenet a vele készült Frei-interjú, forgatókönyv alapján betanult válaszokat adott a riporternek, és különben is ô egy ártatlan moszkvai bolti eladó, amatôr színész.

Az eset párját ritkítja a magyar sajtótörténetben. A Magyar ATV szokásos Sajtóklub műsorában (részben) szintén ez volt a téma. Az ügy pikantériája, hogy ezt a beszélgetést általában szintén Juszt László szokta levezetni, s most is ott volt a stúdióban, de ezúttal ,,kívülállóként", miközben a ,,magyar fôsajtómogulok": Aczél Endre, Bolgár György és Mészáros Tamás azt próbálták kibogozni, hogy ez az ügy ,,vagy valami, vagy tart valahová", hogy kik állnak mögötte, mi a céljuk, mit érhetnek el vele. Hármójuk egyöntetű véleménye
szerint a vesztes kizárólag a független magyar sajtó lehet, melyrôl íme kiderül, hogy annak legjelesebb képviselôi is képesek a lehetô legnaivabban belesétálni a legátlátszóbb csapdába. Csakhogy a dolog nem ilyen egyszerű. Az eset egy többismeretlenes egyenlethez hasonlatos. Nem lehet tudni, ki bérelte fel az antibérgyilkost, hogy Frei Tamást csôbe húzza. Kérdés: egyáltalán csôbehúzásról van-e szó. Az is kétséges, hogy az álbérgyilkos nem-e valóban bérgyilkos, aki Juszt Lászlónak eljátszotta az álbérgyilkos szerepét. (Ugye milyen egyszerű?
Remélem, követni lehet a gondolatmenetet.) Mindenképpen kiderítendô körülmény, hogy ki írta az állítólagos forgatókönyvet.

Frei Tamás a Magyar ATV-n sugárzott, a független Naptévé által készített reggeli Napkelte műsor hétfôi kiadásában még ördögi, félelmetes maffióta összeesküvésrôl beszélt, mely esetleg az ô fizikai megsemmisítésével is járhat. Dehát mi mást mondhatna egy köztiszteletnek örvendô tévés személyiség? Csak nem fogja azt állítani, hogy: "balfék voltam, besétáltam az (esetleg) politikai csapdába"...

Az ügy egyelôre mindenképpen ,,cseppfolyós". A magyarországi lapokban egyébként az is megjelent, hogy Juszt állítása szerint Orbán Viktor készíttette az interjút, mégpedig úgy, hogy megzsarolta Frei Tamást.

Természetesen egy magát kiegyensúlyozottnak, profinak tartó tévés egyéniség (vagy bármilyen újságíró) nem kérdezhet ilyesmit egy ál- vagy valódi bérgyilkostól, hogy mennyit kér az éppen aktuális miniszterelnök kinyírásáért, még viccbôl sem. Hiszen nem Bantusztánban élünk. Politikai hovatartozástól függetlenül egy államban rendnek kell lennie, a vezetôknek kijár a tisztelet, másképpen visszatolatnánk az ôsközösségbe, sôt az azt megelôzô káoszba, amikor
még törzsfônök sem létezett. A társadalom konvenciókon alapul, ha ezeket nem tartjuk tiszteletben, akkor az anarchia az úr, amitôl az Ég óvjon meg bennünket. De ezen túl a független sajtó ellehetetlenítése - ha errôl van szó - sem az a járható út, melyen egy bármiféle tisztességesen játszó politikai alakulat a gyôzelem felé masírozhat. Ez már az MDF-Kossuth Rádió ügy esetében is bebizonyosodott.

A Frei-Juszt ügy nem ért véget, a többismeretlenes egyenlet megoldása még egy ideig lázban tartja majd a magyarországi közvéleményt. Jó lesz odafigyelni rá.
ROMÁNIAI MAGYAR SZÓ

Előzmény: boogie001 (32)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.18 0 0 40
Pedig ez a cikk úgy kerek, ahogy van. Teljesen jó a szerkezete is, minden világos benne. Ezt az "európa-ellenes" kiszólásodat nem értem. Legfeljebb sajnálhatod, hogy Bayer nem baloldali liberális. Én spec. nem sajnálom.
Előzmény: Csülök (37)
vitger Creative Commons License 2001.05.18 0 0 39
Lazadat mered?
Előzmény: Csülök (37)
nagyerre Creative Commons License 2001.05.18 0 0 38
Teljesen egyetértek.
Előzmény: Csülök (37)
Csülök Creative Commons License 2001.05.18 0 0 37
Az akkori 168 óra ugyanaz volt, mint amostani, Bayer nem ugyanaz (a haverjaival együtt). Amit pedig eről a dologról írt (elovastam, sajnos) zavaros, a témától messze elkanyarodó, európa-ellenes (ezért persze szerintem magyar ellenes) az embereket hülyének néző süket duma.
Előzmény: vitger (35)
szasza_hungary Creative Commons License 2001.05.17 0 0 36
Olvassátok el a Frei sajtóközleménye című topicot is
vitger Creative Commons License 2001.05.17 0 0 35
az akkori 168 ora mas volt mint jelenleg, de kulonben is a tema nem ez! A cikk jo es leirja, hogy mirol szol ez az albotrany!
Előzmény: Csülök (34)
Csülök Creative Commons License 2001.05.17 0 0 34
Aha, Bayer Zsolt a sajtótisztességről... Valamikor az egyik kedvenc újságíróm volt a baloldali-liberális 168 órában.
Mérvadó hangadó!
Előzmény: vitger (33)
vitger Creative Commons License 2001.05.17 0 0 33
Javaslom, olvassatok el a magyarnemzet.com-on a velemeny rovatban megjelent: Mediaistenseg bajban cimu cikket Bayer Zsolt tollabol!
Vilagos, logikus erveles, nincs is igazan mit tovabbragni a dolgon...
Előzmény: boogie001 (32)
boogie001 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 32
MOST LEGALÁBB KIDERÜLT, HOGY KÉSZÜLNEK A KERESKEDELMI TÉVÉK MŰSORAI!
NE HIGGYÉTEK, HOGY A FÓKUSZ, FORRÓ NYOMON, AKTÁK, STB. KÜLÖNBÖZIK ETTŐL. A NÉZŐ ÚGYIS MINDENT BEVESZ!
Wasp Creative Commons License 2001.05.16 0 0 31
Számomra még vannak fura dolgok.

Például ott van a micmacis gyilkos és csonkoló művész, aki bármikor megtenné újjra és ráadásúl holnap szabadúl.
Nem értem miért éri meg neki kockáztatni azt 10-20 évet amit ezért a riportért kaphat még
bonuszként, hiszen nem láttam még olyat, hogy valakit futni hagytak volna, csak azért, mert
nyilvánosan ismerte be a gyilkosságot.
Ha jól tudom a különböző szakszolgálatoknak és "rendőrőknek" kulya kötelessége jelenteni, jelezni, intézkedni ha bűncselekmény gyanuja áll fent.
Oda a bérgyilkosok becsűlete, manapság, bárki előálhat egy csepp történettel, hogy hogy
ölt, csonkolt, ....Annak idelyén még ezért komoly bántetés járt.

nagyerre Creative Commons License 2001.05.16 0 0 30
Kedves leha!
Legutóbbi kis írásod utolsó bekezdésével teljesen egyetértek. És erről a témáról részemről ennyit...
(A lényeg nem abban áll, amit Te fejtegetsz, ez a véleményem.)
Előzmény: leha (28)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.16 0 0 29
Olvassátok ezt a ma délutáni mosakodást Frei részéről? Szinte csak azt nem teszi hozzá, hogy midnenki hülye aki ezért cseszegetni merte, hogy itt ő áldozat csupán. Ja, az. A saját gátlástalanságáé.
leha Creative Commons License 2001.05.16 0 0 28
akkor kifejtem ...

egy bérgyilkos nem fogja hagyni, hogy akárki lefilmezze, arcát ország-világ előtt megmutassa és vastag betűvel aláírja:

Ivan Mihajlovics -bérgyilkos
tömegszerencsétlenségre diszkont ár, nemi erőszakra kedvezmény

ugyebár belátjuk, hogy ilyen nincs (miért nincs?)
azért nincs, mert az ilyet nem bérgyilkosnak, hanem
1 statisztának
2 őrizetesnek
3 néhainak
hívják attól függően, hogy hazugság(1), nem hazugság és elkapják a rendőrök (2), nem hazugság és nem a rendőrök kapják el (3)

tehát bizonyítottnak látom, hogy 23-as hozzászólásodban a maffiához kiruccanó újságírók merő fikció ...

hogy Juszt miképp találta meg az illetőt, arra is több variációt tudnék mondani, amelyből csak egy a maffia, de itt ne feledjük, hogy Jusztnak korábban már volt riportja ebben a témában, amiről nem tudjuk, hány nap/hónap/év munkáján múlt. az akkor kiépült kapcsolatait akár most is használhatta ...

hogy Freit megvezették, vagy sem? vagy hazudott, vagy olyan hülye, hogy semmikép nem való oda, ahol van ...

politika? nem hiszem (szerintem azt már a Juszt vitte bele), ámbár utólag mindig érdekes dolgok szoktak kiderülni ...

nagyerre Creative Commons License 2001.05.16 0 0 27
Kedves leha!
"helyes sorrend: olvasni, gondolkodni, írni ..." - - kedves hozzászólásodra: nem csak olvasni, hanem esetleg meghallgatni figyelmesen a résztvevőket. Pl. Jusztot is. Merthogy a jóember az egyik TV műsorban kifejtette, hogy jó kapcsolatai révén sikerült neki a Frei-nek nyilatkozó illetőt, meg előtte azokat, akik az illetőt szállították, hamar megtalálni. Nem cáfolta azt sem, hogy kapcsolatai vannak a maffiához, sőt a Frei-féle film és a tapasztalatai különbözősége okán lett neki gyanús az ügy.
Egyébként, szerinted ki szállította a Jusztnak az amatőr színészt? A Bolsoj?
Amúgy továbbra is fenntartom, hogy az ügynek nem ez a része érdekes igazából.
Előzmény: leha (25)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.16 0 0 26
Aha, azt is tudjuk, hogy élnek szellemi fogyatékosok, megy nyomorékok, mégis, talán nem kellene őket mutogatni a tévében, mert mi a francért cseszegetni őket. Attól hogy tudjuk, még ízléstelen dolog ebből műsort csinálni. Ilyen műsort.
Az RTL pedig jó, hogy észbe kapott, talán nem kellene azt gondolnia a kereskedelmi adóknak, hogy kontroll nélkül _bármit_ leadhatnak. (Sajtószabadság nem egyenlő sajtószabadossággal)Szerintem épp az a súlyos és félelmetes, hogy médiasztárrá felfújt akárkik nem bírják elviselni a kritkát és olyanokat mondanak, hogy "csak az értette félre, aki félre akarta érteni", valamint hogy odamondogatnak a Kormánynak, hogy mit sérelmezzen és mit ne.
Előzmény: nagyerre (23)
leha Creative Commons License 2001.05.16 0 0 25
NEM A MAFFIÁVAL KÉSZÜLT A RIPORT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"mindenki közönyösen tudomásul veszi, hogy a maffiához nem is egy, hanem rövid idő alatt két újságíró is lazán eljutott"

helyes sorrend: olvasni, gondolkodni, írni ...

Frei azt állítja, maffiózó. Juszt azt állítja, amatőr színész (a tények* és a logika* ezt látszanak alátámasztani) akkor miről beszélünk?

* ha akarod, kifejtem

Sir Balambér Creative Commons License 2001.05.16 0 0 24
Eggyetértek. Tele vannak a tévék idiótábbnál idiótább riportokkal, és ez a Frei riport sem ebben különbözött a többitől. Számomra ez az egész csak 1 valamire világított rá: a magyar (mindenféle) sajtó továbbra is (gazdasági-politikai)érdekkörök köré tömörülő könnyen befolyásolható megijeszthető stb társaság. Van kivétel? Amúgy eddig tán az RTL Klub-ot gondoltam a legpártatlanabbnak.. És ahhoz mit szóltok, hogy Frei elutazott? Elbújt? Mitől fél ennyire. Szerintem szemmel láthatóan retteg valamitől vagy valakiktől és gyanítom, hogy komolyan gondolja.. A fene sem tud már kiigazodni ezen. Most hirtelen az oroszok is beszálltak. (Úgymond eddig ők is azt hitték, hogy játékfilm :D) Eszembe jut a "száguldó erőd" eggyik jelenete amikor valaki azt mondja, hogy Kínában van egy műtrágyagyár, amiről mindenki tudja, hogy vegyifegyvereket gyárt, de mindenki úgy tesz, mintha nem tudná, a kinaiak meg úgy tesznek, mint akik nem tudják, hogy mindenki tudja, mi úgy teszünk mint aki elhiszi, de tudjuk, hogy tudják, hogy mi tudjuk.. Agyrém. Hirtelen mindenki észbe kapott. Mi változott meg? Ki lépett be a "game" -be?
Előzmény: nagyerre (23)
nagyerre Creative Commons License 2001.05.15 0 0 23
Nekem az a véleményem az egészről, hogy Frei Tamásról egy ideje lehet tudni, hogy szenzációra vadászik, hiszen maga sem titkolja, hogy jól menő gazdasági vállalkozás is az, amit csinál. Lehet, hogy eszközeihez mérten jól előkészítette az ominózus interjút, lehet, hogy nem, ezt szerintem már nem fogjuk megtudni. Az is lehet, hogy szándékosan megrendezett jelenetet forgatott (bár én ezt kevésbé hiszem), de az is lehet, hogy megvezették egy olyan pályán, ahol ő nem igazán tájékozott (ezt hiszen inkább). Mindenesetre, hibázott, amikor azt hitte, hogy egy ilyen országban, mint Mo. ez botrány, kormánykörökből jövő tiltakozás, esetleg fenyegetések, stb... nélkül megúszható.
Az a gáz a történetben, hogy azt láthatóan mindenki közönyösen tudomásul veszi, hogy a maffiához nem is egy, hanem rövid idő alatt két újságíró is lazán eljutott (egy napos kiruccanásról filmmel jön haza J.L.). Hogy is van ez? Neki ugyan miért kellene hinni? Ha viszont igaz, amit mond, akkor az azt is jelentheti, hogy a maffia Freit be tudta csapni, őt (Jusztot) viszont nem, mivel jobban ismeri őket. Nagy érdem!
Egyetlen kérdésben azonban - azt hiszem - biztosak lehetünk. Vannak a Földön, Európában, K-Európában, kis hazánkban, városunkban, stb. olyan egyedek, akik pénzért embert ölnek. Ez nem újság. Az sem, hogy ezeknek a lényeknek áraik vannak. Az valóban ízléstelen, ha ilyen "információ" egy "interjú"-ba kerül, de ne mondja senki, hogy meglepetést okoz számára. A kormány egyes tagjainak/tisztségviselőinek hisztije ezért nevetséges. Az azonban félelmetes, ha ilyen hülyeségek miatt független sajtóorgánumoknak le kell vonniuk a "személyi konzekvenciákat". Szerintem a történet eme vonulatának kellene talán jobban feltárni a hátterét. Hogy is van az, hogy egyik nap még bejelenti az RTL, hogy visszautasítja a kormányzati támadást, a másik nap pedig meneszti vezetőit. Most pedig felfüggeszti a riportsorozatot, amelyben a vitatott beszélgetés lement. Ez a súlyos, nem? Mi a véleményetek?
lolka_bolka Creative Commons License 2001.05.15 0 0 22
Azt hiszem a 19 hozzaszolasbol minden vilagos. Mellesleg szeritnem az is eleg durva, hogy a maffiat penzeli, es meg o beszel erkolcsrol ???

Lolka

Egyebirant olvassatok el ezt:

A Riporter határozatlan időre felfüggesztve
Juszt: bolti alkalmazott Frei 'bérgyilkosa'

Egy az iskolai színjátszókörben tapasztalatokat szerzett bolti alkalmazott volt Frei Tamás április végén vetített műsorában az az orosz bérgyilkosnak beállított személy, aki úgy nyilatkozott, 1 millió dollárért vállalná a magyar miniszterelnök meggyilkolását - derült ki Juszt László hétfőn este vetített interjújából, amelyet Frei riportalanyával készített Moszkvában. A "bérgyilkos" Jusztnak úgy nyilatkozott: úgy hitte statisztaként szerepel egy másodosztályú filmben, és minden mondatát előre megírt forgatókönyvből tanulta meg.Frei 24 órát adott Jusztnak, hogy bizonyítsa állításait, különben bírósághoz fordul. Az RTL Klub határozatlan időre felfüggesztette A Riporter című műsor sugárzását - közölte az Indexszel a társaság kommunikációs igazgatója.

Mészáros Zsófi, Szabó F. Ferenc
2001. május 14. hétfő 22:45

Hétfőn este vetítette a Magyar ATV Juszt László Összefüggések című műsorában azt az interjút, amelyben a tévés személyiség az április végén Frei Tamás műsorában megszólaltatott állítólagos orosz bérgyilkossal beszélgetett. A riporter a Népszabadságnak úgy nyilatkozott: Frei Tamás akarva vagy akaratlanul belement egy politikai játszmába, amelynek célja, hogy a hatalom "lenyúlja" az RTL Klubot, később pedig azt állította: a magyar sajtó méltóságát kívánja visszaadni azzal, hogy utána jár: hiteles-e a Frei által készített interjú. Juszt még abban az időben, amikor a MTV1 Kriminális című műsorát vezette, kapcsolatba került és interjút is készített Szemjon Mogiljeviccsel, azaz Szeva bácsival, akit az oroszországi (illetve az egész kelet-európai) alvilág egyik fontos alakjának tartanak.

"Minden forgatókönyv szerint zajlott"

Az előzmények
A riporter: Frei Tamás című műsor április 23-ai adásában az orosz maffia bérgyilkosairól készített interjúkat mutattak be. Frei egyiküknek azt a kérdést is föltette, hogy mennyi pénzért végezne a magyar miniszterelnökkel, amire az állítólagos bérgyilkos egymillió dolláros összeget mondott. A nagy botrányt kavart műsor ügyében vizsgálatot indított az ORTT, az RTL Klub pedig hivatalosan bocsánatot kért Orbán Viktor miniszterelnöktől. Az ügy miatt felmentését kérte Gyöngyössy Bence, az RTL Klub programigazgatója és Piller András, a társaság vezérigazgatója is.
Az Index úgy értesült, hogy a napokban az RTL Klub luxemburgi anyacégénél is vizsgálják a riport hitelességét.


A korábban bérgyilkosnak beállított személy Jusztnak elmondta: egy barátja hívta fel telefonon, hogy egy másodosztályú mozikban bemutatni kívánt filmhez kellene statisztálnia egy jelenetben, jó pénzért. Először 1000 dollárt ígértek a szereplésért, amely összeget, később, a szűkös büdzsére hivatkozva 600 dollárra módosítottak. A színészi tapasztalatokat csupán az iskolai színjátszókörben szerzett orosz egyébként bolti alkalmazottként dolgozik, soha nem volt problémája a törvénnyel, csupán a pénzért vállalta el a bérgyilkos szerepét. Az interjú szerint minden mondat, amely Frei Tamás riportjában elhangzott, egy előre megírt forgatókönyv része volt, így például a riportnak az az epizódja is, amikor az oroszt egy 600-as Mercedes, mint saját autója mellett állva mutatták, állítása szerint ugyanis soha nem volt ilyen autója.

Frei, a Juszt interjúra reagálva az ATV-ben korábban úgy nyilatkozott: az orosz maffián keresztül jutott el a "bérgyilkoshoz", és nem kevés pénzébe került, hogy a moszkvai keresztapák hozzájáruljanak az interjúhoz. A riporter emellett elképzelhetőnek tartja, hogy "felültették". Frei Juszt akcióját kollegialitás lábbal tiprásának minősítette.

Frei közleményében tudatta, nem számított ilyen rágalomözönre

"Az elmúlt napok ocsmányságai alapján sok mindenre számítottam Juszt László részéről, de erre az aljas rágalomözönre azért nem_" - fogalmaz A Riporter abban a közleményében, amelyet szerkesztőségünköz is eljuttattak. Frei ebben úgy fogalmaz, hogy Juszt Lászlót "szakmai és erkölcsi értelemben mélyen megveti". "Elvárom tőle, hogy álljon elő "statiszta teóriája" legfontosabb bizonyítékával, a forgatókönyvvel, mert hogy ilyen nincs. Ha lenne, akkor pontosan meg tudná mondani, hogy az eredeti interjúból mi maradt ki, és én mi mindent vágtam ki. Én az interjút a mai napig teljes, vágatlan, eredeti változatában is őrzöm. Elvárom ezen felül, hogy az állítólagos 'statiszta' bármilyen korábbi filmszerepét bizonyító kópiát is bemutasson Juszt László" olvasható a közleményben, amely szerint ilyen nem áll Juszt rendelkezésére.

Frei kész bíróság elé vinni az ügyet

"Juszt Lászlónak 24 órája van rágalmai bizonyítására, az állítólagos forgatókönyv és a korábbi statiszta szerepeket bizonyító kópiák előteremtésére. Utána a bíróságon folytatjuk. A 24 óra több mint amit Juszt összesen Moszkvában töltött az állítólagos 'statiszta' felkutatásával. Óra indul" - áll Frei Tamás közleményében.

A Riporter:felfüggesztve

Szabó Stein Imre, az RTL Klub kommunikációs igazgatója az Indexnek elmondta, a társaság határozatlan időre felfüggesztette a Riporter: Frei Tamás című műsor sugárzását. A tévétársaság egyik vezetője azonban hozzátette, a döntés és a Magyar ATV-n levetített műsor között nincs összefüggés.

Szabó Stein Imre megfogalmazása szerint miután az RTL Klub maga kifogásolta és helytelenítette már korábban a szóban forgó riportot, most semmilyen formában nem kíván és nem hajlandó a sugárzott riport egyes részeinek valóságtartalmát megkérdőjelező szóbeszédre reagálni, illetve az azzal kapcsolatos vitákba bocsátkozni.

A kommunikációs igazgató leszögezte: az RTL Klub vezetősége a lehető leghatározottabban kinyilvánítja szándékát, hogy minden szükséges intézkedést megtesz nézői töretlen bizalmának megőrzéséért, hű marad a csatorna indulása óta számtalan alkalommal bebizonyított hitelességéhez és függetlenségéhez.

Előzmény: Sir Balambér (20)
leha Creative Commons License 2001.05.15 0 0 21
"Főnök/ALvezér: végülis akár beszélhecc is vele, úgyis azt hiszi te vagy a
bérgyilkos"

javaslom egy kicsit elgondolkodni a titkosszolgálatok működéséről! a szervezett alvilágban még huszadik kisegítő aldílert sem eresztik ilyen riportba, mert őt követve, lehallgatva, stb el lehet jutni a fejig ...

ordít róla, hogy FAKE!

és mind1, hogy az idióta miniszterelnökös kérdést miért tette fel (a válaszból is látszik, hogy kamu az egész), a lényeg, hogy hazudott! hiába pampog, a Jusztnak igaza van: meg kell védeni valakinek a szakma becsületét (ha még van) és éppen a Frei (meg a Chrudinák, akinek valami világosítója játszott 1szer vízihullát a Vörös-tengerben, mert különben nem lett volna izgalom) az, aki kicseszik a kollégáival azzal, hogy szarral tömi a népet

Sir Balambér Creative Commons License 2001.05.15 0 0 20
Frei egy riporter, és bár igaz, hogy hatásvadász a stílusa én nem állítanám róla, hogy szélhámos. Őszintén szólva az az ominózus kérdés a miniszterelnökkel kapcsolatban sem kelt bennem akkora megbotránkozást mint amekkorát másokban keltett (jött a politika), bár szerencsésebb lett volna mondjuk az USA elnökét vagy valaki egyébb "klasszikus" célpontot használnia. Végül is csak azt akarta hallani, hogy pénzért bárkit. (Ez meg nem újság, gondolom Kenedy-t sem az ifjú mormoták tették el láb alól ingyen illetve lásd a Sakál napja című regényt amihez szintén az élet adott ihletet). Frei tényleg elmegy a helyszínekre és igazi emberekkel beszél, lemászik a cápákhoz, beutazza Ázsiát (ami már önmagában sem veszélytelen) szóval gyártja az izgalmas sztorikat. Az emberek meg megnézik, mert érdekes Kuwait, Buhara, Dél-Afrika vagy a klónozás. A bérgyilokosok viszont kicsit más téma. Nyílván aki szabadlábon van nem fog azzal dicsekedni, hogy ő bérgyilkos. Szerintem az történt, hogy Frei kiment Moszkvába igazi bérgyilkost fogni. Valszeg a jó csatornákon keresztül. Viszont akivel találkozott az nem bérgyilkos volt, hanem üzletkötő. (Gondolom maffiózó maga is) Elég naívság lenne feltételezni, hogy maga a bérgyilkos megy el az üzletet megkötni. Lehetne ez provokáció stb. is, illetve hamar össze lehetne szedni fiktív rendelésekkel a bérgyilkosok listáját :). Szóval kiderült, hogy Frei riportot akar. A pasi hívja a főnököt, mit csináljunk? Főnök/ALvezér: végülis akár beszélhecc is vele, úgyis azt hiszi te vagy a bérgyilkos, mennyit ajánlott? (1 óra melóért) Ok, mehet. És ennyi. Lenne, de úgy tűnik rossz időben rossz helyen volt egy 600as merci. Meg ugye amikor a Frei odament, csak egy ismeretlen kelet-európai riporter volt a nagy Moszkvában, az egész meg csak egy jó balhé a maffiózóknak, aztán eccer csak kiderült, hogy az egész Magyar sajtó ezen csámcsog. Nem jó ez így.. Meg gondolom, bár sok 600-as Merci van moszkvában azért annyira nem sok, hogy az érintettek ne tudnák kiét látták. Az meg elég ciki, hogy Ivan Ivanovics emberei lepuffantják a magyar miniszterelnököt 1milláért. Főleg ha Ivan Ivanovicsnak sok a magyar barátja ismert üzletember vagy politikus körökben. Szóval hogyan vegyük el az egész élét? Az a fazon amúgy is csak egy közvetítő volt. (A bolt ahol dolgozik amúgy valszeg nem a GUM gondolom, illetve az nem mondta, hogy kalasnyikovot nem árul) Szóval keressünk valakit aki leleplezi az egészet, nevetségessé teszi Freit és elmondja, hogy az autó csak véletlenül volt ott.. Ki az akit a jelenlegi rendszer tönkre tett és ugrana a témára, aki jártas bűnözői körökben, akinek semmiség a 10 milliós Moszkvában megtalálni fényképről egy jóravaló bolti eladót? Amúgy Juszt nagyon sok kérdést nem tett fel amit jó lett volna, ha feltesz.
Naszóval akár így is történhetett volna nem? Mellesleg nekem mindkét riporter rokonszenves a maga műfajában. Juszt féle vagány oknyomozókból több is elkelne ebben a hazugságoktó hemzsegő Magyar valóságban. Frei pedig olyan világot mutat be ahová mezei ember soha nem jut el. Gondoljatok a többi riportjára. Az is mind hazugság lenne? Nevetséges. Szóval azt hiszem mind a kettőjüket megvezették egy kicsit. De ez az én maszek véleményem.
züfec Creative Commons License 2001.05.15 0 0 19
Sziasztok!

Hogy Frei Tomi egy kókler, azt én már jóideje tudom. Nem tudom pontosan mikor volt az az ominózus filmje, amiről írni fogok, talán két éve? Körülbelül. De nem is ez a lényeg.

A riportfilm egy kommandóról, ha jól emlékszem, valami gerillaellenes csoportról szólt, akik az őserdőben is teljesítenek szolgálatot, meg ha kell akkor fakérget esznek, meg hangyát, meg mittudomén mi a francot hordott össze. De persze ez akár igaz is lehet.
Viszont egy jelenet örökre helyre tette nálam Freitomit, és azóta, mikor valaki áradozik a tehetségéről, ezt szoktam elmondani, és akkor az illető vagy hitetlenkedik, vagy látványosan gondolkodóba esik Tomival kapcsolatos elveit illetően.

A lényeg:

Tomika, ahogy azt tőle megszoktuk, halálosan veszélyes, extrém helyzetet vállal: elmegy a kommandóval gerillát fogni. Kikötnek kis kompszerű hajójukkal egy szigeten (ha jól emléxem sziget volt, de nem lényeg), és elindulnak a festékkel összekent képü Frei Tomival portyázni. Iszonyú csendben kell lenni, figyelni kell, hova lépsz, minden árulkodó jelet kerülni kell, mert felfedeznek. Egyszercsak kiderül, hogy valami gerillacsoport táborához közelednek, de rájönnek, hogy iszonyú túlerőben vannak a gazfickók. És ekkor megtörténik a tragédia: észreveszik őket. Hirtelen felpattan a kommandó, és visszavonulót fúj! Frei Tomi is ott rohan a kommandó tagjaival, már látják a hajót, a motorja jár, egymás után felugrálnak, köztük Tamásunk is, és néhány pillanat múlva már csak azt látjuk, hogy a hajó gyors tempóban távolodik a parttól...

Ennyi.

Hogy mi itt a probléma?

Hát az, hogy az operatőrt galád módon otthagyták a gerillák prédájaként, csak azért, hogy felvehesse a partról a távolodó hajót... azért ez Pullizert ért, nem? Vagy arany kamera díjat.
Post humus....

Züfec

pancho Creative Commons License 2001.05.14 0 0 18
"hogy lehet az hogy 2x annyi pénzért nem tud megkegyelmezni vagy 3x annyiért a megrendelőt megölni?"

Referenciafilm: A jó, a rossz és a csúf, az Angyalszem nevű fiatalember (Lee van Cleef), valahol az első 20 percben.

Előzmény: Jorgyán Tózsef (16)
nyman Creative Commons License 2001.05.13 0 0 17
Jorgyán Tózsef Creative Commons License 2001.04.27 0 0 16
Én még máig sem hagytam abba a röhögést.

1. Biztos vagyok abban, hogy egy bérgyilkos kb. 500 dollárért (ennyit számolt le kb. "A riporter")
magára uszítja az FBI-tól a rátótifalui rendőrkapitányságig az összes rendőrt, hogy az összes esetnél őt vegyék elő.

2. Abban is biztos vagyok, hogy a mi pecsenyevszkink szemrebbenés nélkül kinyír valakit a Váci utcában fényes nappal, de őt csak egy dácsiával szemben elkövetett dísztárcsalopás miatt kapják el.

3. Biztos vagyok abban, hogy a csöpi néven megismert szuperkommandós megfoghatatlan barátunk Csíkszeredán levágja egy ember ujjait szitává lövi, majd elmeséli több millió ember előtt hogy ő tette és a rendőröknek nem tűnik fel hogy ők valóban találtak ott és akkor egy meglehetősen hasonló embert egy hasonló helyzetben. Ezek után pedig biztos hogy nem létezik DNS vizsgálat. Erre csak egy megoldás van, ha az elkövető mosolyogva a rendőrök és a nézők szemébe mondja hogy ez nem bizonyíték és ezt elhisszük és sajnáljuk az embert miközben micimackós levelet ír a lányának.

4. Na ebben tényleg biztos vagyok, hogy az a surmó aki segített a haverjának megölni egy srácot, merthogy ha megkérik akkor segít az ember nem bérgyilkos, hanem az élet velejárója. Sajnos.

És végül. Van ugye a bérgyilkos aki pénzért öl és mindenki előtt rejtve marad és semmilyen érzelmi kapcsolatban nem áll a megrendelővel (nincs elkötelezve, nem a nagybácsija stb) akkor hogy lehet az hogy 2x annyi pénzért nem tud megkegyelmezni vagy 3x annyiért a megrendelőt megölni?

Hogyis van ez?

A Freiről meg annyit, ha hazudott ha nem egy kishitű szenzációhajhász pancsernek tartom aki a reklámbevételekből csak arra képes, hogy pénzért elmondasson valamit valakikkel.
Így mulat a magyar.

uff

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!