Keresés

Részletes keresés

hc Creative Commons License 2004.03.13 0 0 60
Tisztelt Index vezetőség, kedves fórumlakók!

Bizonyára Ti is észrevettétek, hogy az "utóbbi időkben"* az Index Fórum szinte használhatatlan.
Lassú, mostanában "az oldal nem található hibaüzenet" -et kapunk, nem töltődik le a topic, a rendszer túlterhelt, a keresések és a hozzászólások megjelenítései rendezés után pontatlanok, tehát a fórum úgymond élvezhetetlen. Több topicban, több felhasználó jelezte már a jelenséget, és a vezetőség részéről érdemi nyilatkozat, válasz, reagálás nem érkezett. A T. Szerk. fórumban a "Gyalázatos az Index műszaki háttere!!!" (http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9015546) topicban, többen a technikai háttérről kérdeztek, felajánlották a segítségüket, ötleteket, tanácsokat adtak a hiba rövid és hosszú távú orvoslására, ezek pusztába kiáltott szavak voltak.

Egyedül Wágner Úr reagált, de ő sem mint a vezetőség hivatalos képviselője, hanem mint egy átlagos user, aki kicsit többet tud az Index cég dolgairól, időnként pedig beszél a technikai fejlesztőkkel. Ígéretek kaptunk csak, hogy majd az "új szoft", meg jövő tavasz, meg jövő ősz, konkrét határidőt, pláne eredményt nem kaptunk, nem kapunk most már évek óta.

Többen is észrevették, hogy amíg mi itt zsörtölődünk, próbáljuk elméletben megoldani a problémát, addíg a moderátorok, fejlesztők jobb esetben jókat röhögnek rajtunk, rosszab esetben kakálnak a fejünkre. Miközben érvként elhangzott (Wágner Úrtól), hogy a fórum ingyenes, és teljesen elkülönül az Index lapcsaládtól, ezért ebből az Indexnek bevétele nincs és a fórum fentartása és moderálása hobbiból történik. Ehhez képest biztos mindenki látta már a fórum behivásakor felugró pop-up ablakot a reklámokkal.

A Computer On-Line cikke:
Új tulajdonosok az Index.hu Rt.-ben

A tranzakció eredményeképpen Mucsi György 40 százalékban, Sándor István pedig 30 százalékban vált az Index.hu Rt. tulajdonosává. A fennmaradó 30 százalékos tulajdonrész a jelenleg szintén tulajdonosváltás előtt álló Elender Rt-től a Wallis csoport informatikai szolgáltatásokra szakosodott cégéhez, a Wallitrade Kft-hez került.
A tranzakciók anyagi hátteréről a társaság nem adott tájékoztatást. Szakértői becslések szerint az Index jelenleg 1-1,5 milliárd forintot ér.

A www.index.hu oldal egyik legnagyobb törzsközönsége a fórumozók egy nagyobb része, tehát ilyen szinten mi is hozzájárultunk klikkelgetéseinkkel az Index gazdasági növekedéséhez, cserébe egy határozott hivatalos nyilatkozatot, időpontot nem kaptunk sem arról, mi a gond, mikorra lesz használható az index fóruma. Ezek fényében, most már eljutottunk oda, hogy az új szoftver mellett most már egy hivatalos nyilatkozatot is szeretnénk kapni, mi az a végső határidő amikorra a felhasználók (cserébe a sok reklámért) végre egy használható fórumot kapnak.

Többekben meg van a szándék, elhatározás, hogy fórumot váltanak. Nagy kár lenne érte, mert évek alatt kialakult közösségek, több 10000 hozzászólással bíró topicok vesznének a múltba, csökkentve ezzel a fórum szinvonalát. Ezért mi, indexes topiclakók semmi mást nem szeretnénk, csak egy ingyenesen használható, HASZNÁLHATÓ szoftvert, és egy égi jelet a vezetőségtől, mikorra számíthatunk erre. S ha esetleg, NE adj isten, valamilyen okból kifolyólag az Index Rt. szándékában áll a fórum szolgáltatás megszüntetése, kérjük
jelezzék ezt.

Azért, hogy kérésünk ne legyen ismét a semmi martaléka, és meghallgatásra találjon, az egyetlen lehetőséggel kívánunk élni, amely talán rábírja a vezetőséget, hogy kérésünket, kérdésünket komolyan gondolják, az

1 napos Index bojkott, melynek ideje 2004-03-16 kedd, 0-24 -ig.

Ez idő alatt sem a http://www.index.hu sem pedig a forum.index.hu oldalainak szolgáltatásait nem fogjuk igénybe venni!

Reméljük, hogy a reklámbevételből származó profitcsökkenés végre tudatosítja a vezetőségben, hogy a fórumozók igenis számítanak az Index életében, és tömeges elvesztésük veszteséget okozhat az Index Rt. -nek. Amennyiben felhívásunk ismét süket fülekre találna, bojkott akciónkat egyre gyakrabban hírdetjük meg.

Tisztelettel:

lolka_bolka (scdonweb@hotmail.com) felhasználó, mint régi fórumlakó, aki még az Internettó alatt regisztrálta magát.

*Utóbbi idők alatt értsd, 2000 -től.

hc (rastapapa@freemail.hu) 95 óta Fórumozó

Firefly Creative Commons License 2001.12.10 0 0 59
Barataim!

Ez csodalatos. Mar sokat hallottam a tavoktatas elonyeirol, es a jedive valas csodalatos utjarol. Az viszont, hogy ez a ketto egyszerre valosuljon meg meg a legvadabb kepzeletemet is felulmulta. Eddig!

Hiszen most eppen tavoktatnak engem egyengetve elottem a jedive valas rogos utjat.

Szoval. Eloszor megtanulom erezni az erot. Ez azt hoszem menni fog, mar tobbszor ereztem az erot a lakas legkisebb helysegeben, ez nem volt nehez feladat.

Aztan kisebb targyakat a gondolatom erejevel mozgatni kell. Na hat ez mar nemileg tobb gyakorlast kivan. Lehet ez a targy esetleg a hazunk elott setalo kutya? Tegnap peldaul arra gondoltam:
----- Ambazamba, menj tovabb! ---- es lam a kutya tovabb haladt. Ez aztan mar valami nem. A kutya azert eleg sulyos, szoval ez egy kisebb targynak siman elmegy.

Kovetkezo feladat: Szemmel verni a titkarnot a cegnel? Huhh, egy pillanatra ezert csabito volt a gondolat, de szerencsere hamar eszbekaptam, hogy ez csak proba.

Atlatok rajtad kedves hc. Ez egy beugratos feladat, hiszen ha ezt tennem, gonosz celra hasznalnam az erot, masnak fajdalmat okozva vele. Most megprobaltal, hogy elcsabit-e engem az ero sotet oldala. De lam en ezt nem teszem meg, megtagadom a sotet oldal uzelmeit.

Az utolso probara ugy erzem, meg nem vagyok elegge felkeszult. Azt hiszem itt lenne az ideje, hogy a nagy jedi mester (igen te, hc) megmutassa nekem, (nekem akiben meg nem teljesen szilard az akarat) hogy mekkora csodakra is kepes az ero. Miutan vegrehajtottad a sajat magad altal javasolt utolso eroprobat az Ulloi uton (ami nyilvan csak egy ujjgyakorlat a nagy mesternek), en a tele-vizio nevu csodalatos gepen keresztul elemzem majd a megoldas modszereit, es a biztonsag kedveert a tavolbol csodallak majd, mester!

Udvozlettel:

Firefly

Előzmény: hc (58)
hc Creative Commons License 2001.12.10 0 0 58
Először meg kell tanulnod érezni az erőt. Próbálj meg kisebb tárgyakat gondolatod erejével elmozdítani. Ha sikerül, akkor már nagyobb energiákat is tudsz összpontodítani: mondjuk szemmel verheted a csinos titkárnőt a cégnél. Később már egész tömegeket vonhatsz ellenőrzésed alá. Ennek legjobb próbája, ha az Üllői úton a B-középben elkezded ordibálni, hogy Hajrá Újpest!, majd sértetlenül távozol és a legvérszomjasabb Fradi-drukkerrel meghívatod magadat egy sörre a büfébe.
Ha eddig eljutottál, akkor megtetted az első apró lépést a hosszú, rögös úton. :-)
Előzmény: Firefly (54)
joohee Creative Commons License 2001.12.07 0 0 57
Júj de pihentek vagytok!:))))))

De azért tetszik...

joohee

vénólánzsahleF Creative Commons License 2001.12.07 0 0 56
én is jedi szeretnék lenni, de nekem csak a fénybicskám van, mert még kezdő vagyok...
Whill Creative Commons License 2001.12.07 0 0 55
Tartsd életben a topikot 3 napig, amíg én nem leszek netközelben, padavanom!

a Mester

Előzmény: Firefly (54)
Firefly Creative Commons License 2001.12.07 0 0 54
Ok.

Elfogadom a felteteleket. Mi az elso proba?

Firefly a novendek (vagy a nehez feladat?)

Előzmény: Whill (52)
hc Creative Commons License 2001.12.07 0 0 53
Whill:
Mindig is a nagy kihívásokat szeretted. Ha munkádat siker koronázza, akkor Firefly-ből jó jedi lehet. De még a hosszú útnak nagyon az elején jár! :-)
Whill Creative Commons License 2001.12.07 0 0 52
Nem, nem ... úgy látom, hogy tanítványommá kell, hogy fogadjalak. :-)

A Jedi-tanítvány, a padavan teljesen önállóan készíti el a kardját, maga keresve meg (lehetőleg valami különleges helyen) hozzá a kristályt is. És a kard elkészítése egy lépcső a Jedivé válás útján. Utána még meg kell tanulnia bánni is a karddal.
És lovaggá sem csak úgy ütik az embert. Előbb próbákat kell kiállni, és a legvégső próba általában valami személyes, és nagy áldozatot kívánó dolog.
És ne feledd: jó Jedi holtáig tanul!

Mestered :-)

Előzmény: Firefly (51)
Firefly Creative Commons License 2001.12.07 0 0 51
Hoppa!

Tenyleg, akkor cancel az LF 3. beszolasa, ehelyett ezt mondja:

LF: - Im beavattalak, most mar teljes jogu Jedi vagy, tessek itt a leendo fenykardod alapjaul szolgalo kristaly.

Na, igy jo?

Firefly

Előzmény: Whill (50)
Whill Creative Commons License 2001.12.07 0 0 50
Jajj, jajj, Yoda szent botjára, micsoda szentségtörés!

Hát te még azt se tudod, hogy a fénykardot minden Jedi magának készíti el, ez a Jedivé válás egyik próbája??!!
Már látom, hogy te a sötét oldal szolgája leszel, mert a könnyebbik utat választod.

a Krónikás

Előzmény: Firefly (49)
Firefly Creative Commons License 2001.12.07 0 0 49
A beavatas - tadammm
(LF = Lovagrend feje, esetleg Lofej)

LF: - Ime bemutatom nektek az uj Jedi lovagot, kit beavatni most fogunk, hajtsd le a fejed Firefly.
Firefly: (Lehajt fej)
LF: - Most minden jelenlevo jedi lovag csapjon eggyet a tarkojara tenyerenek belso oldalaval. (LF csap, mert csak ketten vagyunk)
Firefly: (Khmhmmmm....)
LF: - Im beavattalak, most mar teljes jogu Jedi vagy, tessek itt a fenykardod.
Firefly: - Koszonom. Oriasi megtiszteltetes, hogy ez velem megtortent. Elso szolgalatomkent hadd mutassam ki halamat irantad ki a Lovagrend feje vagy, hajtsd hat le a fejed LF!...

Előzmény: Whill (48)
Whill Creative Commons License 2001.12.07 0 0 48
Luke: - Nem hozok szégyent rátok. És nem félek.
Yoda: - Majd fogsz, fiatal barátom. Ajaj, de még hogy!
:-)

a Krónikás

Előzmény: Firefly (46)
Firefly Creative Commons License 2001.12.07 0 0 47
Ertem!

De nem keseredtem el, ugyanis:

4: A Jedit nem keseriti el semmi
5: A Jedi haja nem szoke (te mondtad, nekem mindegy lenne)
6: A Jedi ismeri a hajfestes miszteriumat. (hehe megis lehetek valaki Jedi aki szoke volt)

Na.

Firefly

Előzmény: hc (45)
Firefly Creative Commons License 2001.12.07 0 0 46
Hogy felek-e?

Nem. Ugyanis:

1:A Jedi nem fel semmitol
2:A Jedi nem siet sehova (lasd lentebb is)
3:A Jedi nem normalis (ugye ez igaz, de legalabbis devians, azaz nem teljesiti a szubkultura elfogadott szabalyait)

Szoval nem felek am semmitol. Egyebkent miert kerdezed? Van valamilyen beavatasi ceremonia?

Firefly.

Előzmény: Whill (44)
hc Creative Commons License 2001.12.07 0 0 45
El kell keserítselek: vannak a jedik és vannak a szőkék. A kettő egyszerre nem megy.
Sajnállak. :-)
Előzmény: Firefly (43)
Whill Creative Commons License 2001.12.07 0 0 44
És nem félsz semmitől?
:-)
Előzmény: Firefly (43)
Firefly Creative Commons License 2001.12.07 0 0 43
Allat-vadallat!

Jo ez a topic. En is dzsedi lovag akarok lenni, de komolyan. Es mindent megteszek, csak leeegyszi mar, hagy legyek mar, naaaaaaa, leeeegyszi...

Koszi.

Firefly

Whill Creative Commons License 2001.12.07 0 0 42
Szerintem meg nem szolgálja az Erőt, hanem csak igyekszik összhangban élni és cselekedni az Erővel, követni útmutatásait.
Előzmény: jedi1 (37)
BeR Creative Commons License 2001.10.10 0 0 41
Egy ujabb hir: Jedi-számlálás Angliában
Virtuális lovagrend a statisztikai évkönyvben

Rádi Gábor
2001. október 10., szerda 12:14

Egy körlevélnek köszönhetően az idei nagy-britanniai népszámláláson hivatalosan is megjelent a "Jedi-lovag" a vallások listáján.

lightsomE Creative Commons License 2001.05.28 0 0 39
A jedi a Jót szolgálja az Erő segítségével.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!