Keresés

Részletes keresés

naiv Creative Commons License 2002.09.25 0 0 105
Közben örömmel jelentem,

a filmet többszázezeren megtekintették és ha annyira tetszett nekik, mint azoknak a nézőknek akikkel együtt én is láttam annak idején a Kossuth moziban és akik spontán megtapsolták, nem készült hiába, és bizony már sikerült egy kicsit egyenesíteni a magyar gerinceken, főképp a felnövő generáció öntudatán!

Előzmény: vampier (104)
vampier Creative Commons License 2002.08.27 0 0 104
Szivembol szolsz, brate.
Előzmény: naiv (103)
naiv Creative Commons License 2002.08.27 0 0 103
PD hozzászólása alapján került ismét elő a topic, ezért most válaszolok:

Rövidlátó és tájékozatlan volt a megjegyzés.

1. A románok és csehek szívos "marketing munkát" végeztek/lobbiztak amerikában, a franciáknál évtizedeken át - az első világháboró előtt, melynek eredményeképpen teljesen hamis képet alakítottak kia a magyar állam történelméről, etnikai, földrajzi viszonyairól, nemzetiségi politikájáról - és saját népeikről is, természetesen fordíitott előjellel. Sajnos a magyar vezetés, bár tudott ezekről - nem vette komolyan.

Ennek (is!) volt az eredménye a trianoni elképesztően igazságtalan békediktátum - (így lehetett beadni, az Ipolyt, mint hajózható határfolyót, dako-román elmélet stb.)

2. Persze ehhez kellett egy elvesztett háború,
egy Károlyi, a liberális hadügyminiszterével, aki "nem akarok katonát látni" jelszóval szélnek eresztette a térség legütőképesebb hadseregét, az egyébként intakt(nem megszállt) és jól védhető Magyarországon! + Kún Béla kommunizmusa.

*****

P D:

A film tetszett, Neked nem - nem bárgyúbb, mint bármelyik hasonló témájú nyugati film.

Előzmény: Your DEvil (101)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.21 0 0 102
Most megnéztem a filmet.
Nem értem a topicnyitót, mi tetszett benne (hivatalból ?).
eszméletlenül bárgyú.....
Your DEvil Creative Commons License 2001.09.11 0 0 101
"A film markitingje professzionális. Örülök, hogy magyarügyekben professzionális marketinggel találkozok, annak idején a 63 vármegyés elődök nem ezt tették, eredmény Apponyi kilátástalan helyzete Trianonban..."

Aha...szóval szerinted Apponyi helyzete a marketingen múlt, és nem azon, hogy a nagyhatalmak a háborúban vesztes Magyarország ellen voltak?
Ha lehet - az ország érdekében - ne menj politikusnak!

Előzmény: naiv (97)
Artis Creative Commons License 2001.09.11 0 0 100

A napokban jött a mail a Korona Filmtől:

Október közepén Sacra Corona video-premier!!!

Artis Creative Commons License 2001.08.16 0 0 99
Haliho!

Tudja valaki hogy mikorra várható kedvenc filmem video és TV premiere?

Glück Creative Commons License 2001.07.25 0 0 98
Most olvastam Nemeskürty: Mi, magyarok cimű könyvét. (Ami különben nagyon tetszett.) A könyvből kiderül, hogy a Sz.László legenda jó évszázaddal később keletkezett, tehát a film egyik "nagy" jelenetsorában csak a mese az igaz...
Ezt elég nagy csalódással olvastam.
naiv Creative Commons License 2001.06.09 0 0 97
A filmnek van honlapja is:

sacracorona.hu - egész jó.

A film markitingje professzionális. Örülök, hogy magyarügyekben professzionális marketinggel találkozok, annak idején a 63 vármegyés elődök nem ezt tették, eredmény Apponyi kilátástalan helyzete Trianonban...

a_yose Creative Commons License 2001.06.04 0 0 96
Ha ennyire nem érted, maradj Amerikában!
Előzmény: G. W. Bush (94)
G. W. Bush Creative Commons License 2001.06.03 0 0 94
Valaki mondja mar meg a Koltaynak, hogy nem kene am, hogy tobbszor is rendezzen, foglalkozzon valami massal, hatha ert valamihez.

Kulonben is minek kell neki foloslegesen legendakat gyartani, minek kell balvanyt csinalni a koronabol, miert kell, hogy angyalok lebegtessek a koronat, amikor az csak egy targy.

Amikor en lattam, nem fogjatok elhinni, a film vegen a szereposztasnal a taps kozben tenyleg felhangzott az "eljen orban, eljen a korona!" "(Veget erni nem akaro utemes taps")

Széptüzek lángja Creative Commons License 2001.06.03 0 0 93
Így van!-)))
Sgítsetek megcsinálni az ÉN filmemet!-))))
Előzmény: maxel (92)
maxel Creative Commons License 2001.06.02 0 0 92


" Az egyik az, hogy aki nem ismeri a korszak törrténelmi hátterét, aligha értheti, mi miért történik."

Na, hogy az "amcsikat" ez nem is igen érdekli.Mint tudjuk ugye, a saját történelmük háttere sem :)
Legyen benne AKCIÓÓÓ !

Előzmény: Széptüzek lángja (91)
Széptüzek lángja Creative Commons License 2001.06.01 0 0 91
Nananana. Azért ez nem olyan biztos. Egyrészt, mert az amcsi (és az európai) nézőközönség sokkal modernebb képi világhoz szokott hozzá, de ez még nem is lenne baj, ha nem lenne meg a Sacra Coronának a két sajátos, de sajnos meglehetősen nagy problémája.
Az egyik az, hogy aki nem ismeri a korszak törrténelmi hátterét, aligha értheti, mi miért történik. Ez különösen áll a nyugat-európaiakra és az amcsikra, akik még a saját történelmüket se tudják tisztességesen.
A kettes számú problémát azt hiszem már említettem néhányszor, hát megmondom most is, hadd menjek az agyatokra:-) : A Sacra Coronában sehol egy jó mesei szál. Nincs történet, ami a csupasz történelmi tényeket összefűzné mesévé, és ez ennél a kornál különösen érthetetlen. Tudniillik ilyenkor semmi olyasmi nem történt, ami teljes bizonyossággal állítható, épp azért, mert ilyen régi korról van szó.
Előzmény: naiv (84)
B. Knox Creative Commons License 2001.05.28 0 0 90
nnnn
hegyivadasz Creative Commons License 2001.05.28 0 0 89
Vagy ket hete vegre en is lattam a filmet. Kezdjük a pozitivumokkal!
1, Sokkal jobb, mint a Honfoglalas! (Ezzel sokat persze meg nem mondtam.)
2, Az embert valahogy tenyleg megcsapta a törtenelmünk lehellete. Nem vagyok egy hivö ember, de mintha megerezte volna az ember a Szent Korona hatalmat.
3, Vegre egy ujabb törtenelmi film, nagyon nagy szüksegünk van ilyen temaju filmekre.

Akkor lassuk a negativumokat:
1, Nehezkes törtenetfüzes. Ha az ember nem ismeri a kort, akkor fogalma sincs ki, mit es miert csinal. Laszlo bizanci bekekerese kapcsan mögöttem egy apuka epp azt magyarazta a lanyanak, hogy most kernek beket a besenyöktöl. Istvan sirjanak felnyitasakor csak a datumbol jöttem ra mit csinalnak.
2, Idötav szempontjabol tul sokat akar markolni es keveset fog. Az egesz film megfilmesitett magyar mondak rosszul összefüzött halmazanak tetszik: Gellert halala, korona es kard valasztasa, Laszlo megmenti a magyar leanyt a besenyöktöl, a bizanciak koronaküldese, Istvan szentte avatasa. Gellert halala peldaul semmilyen modon nem illeszkedik a törtenetbe. Az volt az erzesem, hogy Franco Neronak akartak valami szerepet adni. Mit esznek ezen a palin ennyire?
3, A fentiekböl következöen a parbeszedek hiteltelenek, könyvizüek, a karakterek kidolgozatlanok.
4, Miert Koltay csinal ilyen temaju filmeket??? Mas nem vallalna? Bar az igaz, a trend az javulo: a Julianus barat nezhetetlen volt, a Honfoglalas mar csak egyszerüen rossz, a Sacra Corona meg minden gyengesege ellenere nezhetö film.

badcard Creative Commons License 2001.05.28 0 0 88
és volt "éljen orbán éljen a párt" is?
Elotapsolók jó munkát végeztek.
tiszta ötvenes évek!
Előzmény: Papirhold (85)
Papirhold Creative Commons License 2001.05.27 0 0 87
"De ez a taps, nem az a taps... "

Mind1 az big, ami jó az jó.

Előzmény: big-lesz (86)
big-lesz Creative Commons License 2001.05.27 0 0 86
A TANÚ

De ez a taps, nem az a taps...
:O)))

Előzmény: Papirhold (85)
Papirhold Creative Commons License 2001.05.27 0 0 85
"A vetítés után hosszan tapsolta közönség."
Mondjatok még 1 azaz egy filmet, amely hasonló reakciókat váltott volna ki! "

HONFOGLALÁS

Előzmény: Artis (66)
naiv Creative Commons License 2001.05.27 0 0 84
Nem látom a gondot,

mert a Hegylakó sikerfilm volt, mind üzletileg, mind nézettségét tekintve, ráadásula sok hulladék közül amit ránkborít az amerikanizálódot média, még a jobbak közé tartozik.

Mély meggyőződésem, hogy megfelelő szinkrón és propaganda munka után pl. a Sacra Corona is eladható lenne akár az amerkai piacon is. És ez sem lenne baj.

Más kérdés, hogy egy ilyen nyomulás ellen a szabadság hazájában leginkább a "másságot" legjobban tolerálni hirdető hollywoodi stúdiók lépnének fel a "nagy hal" teljes eszköztárával.

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.27 0 0 83
"Hazánk történelme gazdag, minden százévéből kitelne legalább három film, amellyek érhetnének annyit,mint mondjuk egy hegylakó! "

SZVSZ ez itt a legfontosabb. Ha egy ilyen nagyjelentosegunek szant filmet a Hegylakohoz kell hasonlitani (ami ugy tunik szerinted egy alkalmas merce a "jo film" megallapitasahoz), akkor ott mar reg nagy baj van.

Előzmény: naiv (-)
parthus Creative Commons License 2001.05.27 0 0 82
Kedves Nichichichí !

Mindenben egyetértek veled amit a koronáról írtál, nekem is megvan a Pap Gábor féle Hazatalálás,a Kiszely két kötetes A magyarok eredete és ősi kultúrája című könyv, sőt az általad említett Csomor L.:Őfelsége a szent korona című könyv is, sőt abban a szerencsében volt részem, hogy dr. fehér András tanított aki Ferencz Csabáékkal, mint fizikusok mérnökök vizsgálhatták a koronát, és ők is megállapították, hogy a korona egységesen szerkesztett (az aranymetszés szabályait alkalmazó, így lehetetlen, hogy két különböző helyen, a középkorban azonos hüvelykkel mértek volna század % pontosággal) és mint egy csillagász barátuk megállapította hihetetlen, de a pártán és a gyöngyökön egyszerű összeadás és szorzások elvégzésével kiszámítható kilenc bolygó pályaadatai (Fizikai szemle 1985.)Tehát az általad a koronáról írtakkal egyetértek, a kereszténységünkkel még inkább, hozzáteszem nem csak Gellértet kellet volna hidegre tenni, de jónéhány külföldi tanácsadót is, akik pusztították a kultúránkat amely Padányi szerint sem volt a korabeli ejrópánál alábbvaló sőt.Ha csak a "bábáinkra" gondolunk és a fürdés szokására...Amit viszont meg lkell jegyeznem az az, hogy első lépésnek nem is rossz ez a film, mert amilyen sötétség van 1860-as évek óta a magyar őstörténet és középkor ügyében, ahhoz képest ez a film tisztességes, és csodaszámba menő, talán véget ért a halak korszaka.:))

Előzmény: Nichichichí (59)
Széptüzek lángja Creative Commons License 2001.05.26 0 0 81
Glück: ne aggódj, a nyakam teszem rá, hogy egy-két hónapon belül megtalálod, ha máshol nem, hát a kölcsönzőkben.

A zenéjét egyébként én is megvettem és a 4. szám a kedvencem (Resurrexit alleluia).-) Egyébként nem hiába mondják, hogy dallamátiratok töltik ki az egészet- helyenként a zene túlságosan is hasonlít a Morricone-szerzeményekre.

Artis:köszönöm szépen, el is pirultam..!-) Széptüzek Lángja egyébként állítólag a nagy Ménrótnak, Hunor és Magor apjának volt a nagyapja, vagy nagyanyja? Mindegy, én mindenesetre lány vagyok.-)

Azt egyébként meg tudná nekem vki magyarázni, hogy egyes bunkók itt a neten miért zsidózzák le rögtön azokat, akiknek tetszik ez a film? Nem provokálni akarok, tényleg nem értem!

Már csak egy kérdésem van: milyen magas Szarvas Attila illetve Horkay Péter? Nagyon fontos lenne!

Glück Creative Commons License 2001.05.19 0 0 80
Tudna valaki válaszolni?
VHS kazettán szeretném elküldeni a nagyviz túlsó partjára. Lehet már kapni? Esetleg hol?
naiv Creative Commons License 2001.05.19 0 0 79
Szerencsére én kedvezményes napon 5x290-ért néztem meg :-)), a Kossuthban.
Előzmény: Artis (78)
Artis Creative Commons License 2001.05.19 0 0 78
"mindemellett azt hiszem alacsonyra vettem a jegyárat"

Nos, igen egy picikét... :)
Én mindannyiszor a duplájáért, azaz 800Ft-ért néztem meg a filmet.
De szavamra, MEGÉRTE!!!

Előzmény: naiv (77)
naiv Creative Commons License 2001.05.18 0 0 77
150.000 x 400=60.000.000 Ft bevétel a moziknak. Nem tűnik rossznak, egy hónap alatt, 1 filmből. mindemellett azt hiszem alacsonyra vettem a jegyárat. Valójában arra lennék kíváncsi, hány nézőtől jön vissza a film ára.

Gondolom éves viszonylatban meg lesz a milliós nézettség. Akkor pedig már készülhet a következő történelmi film, még látványosabban - és önfenntartóan.

Előzmény: Artis (76)
Artis Creative Commons License 2001.05.16 0 0 76

Ez szerintetek sok vagy kevés?
Egyáltalán meddig vetítik még a BP-i mozik?
Igaz, háromszor már láttam (2X barátnőmmel, 1X haverokkal nyolcan) azonban még egyszer mindenképpen meg szeretném nézni.
Folyamatos és kitartó agitációm hatására Jóatyám lassan beadja a derekát... :)

Széptüzek lángja: A legeredetibb és a legszimpatikusabb becenév, amivel az index-en találkoztam.

Nagyon ismerős valahonnan, azt hiszem hogy egy versből, de többre sajnos nem emlékszem.

Előzmény: naiv (75)
naiv Creative Commons License 2001.05.16 0 0 75
Eddig (1 hónap alatt) több mint 150.000-en nézték meg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!