Keresés

Részletes keresés

Yoshi-san Creative Commons License 2003.09.04 0 0 225
Or'yan ez az a dolog a Modus Moderandival, mint mikor drága cseresznyevirágszár'am Micuko elfingja magát: vicces, nevetséges és büdös.

Er'ég lenne betartani er'őbb, aztán azt betartatni.

Pyramyd Creative Commons License 2003.06.26 0 0 224
T. polmoderátor!

mostmár ezúton szeretnélek rávenni arra hogy töröld a Járai mondjon le "clone" topikomat
ha már az emiljeimre nem reagálsz!

Mivel a topikot sikeresen megdöglesztetted egy összevonással, és a tartalma a mai napig sem hozzáférhető...

lécci intézkedjé mán!

üdvözlettel:
Pyramyd

lms Creative Commons License 2001.08.21 0 0 223
Kombinator

Nem en maszatolok hanem te hozongsz foloslegesen.

1. A kozlemenyek rovaton -- amikor szofferhiba miatt megjelent a topicok kozott -- viritott, hogy a moderatori kozlemenyeket tartalmazza.

2. A hasonlatok santitani szoktak, de minden hatalom a dolgozo moderatoroke, tehat ellekezo intezkedesig le vagytok tiltva es kesz. Reklamaciokat a /dev/null-ba kerjuk cimezni. Ha a moderatorok ma este felhatkor ugy dontenek, hogy a haromnapos maganzarka eleg sulyos buntetes volt akkor felszabadultok.

3. A hozzaszolokat alapvetoen a kulturalt vita kozismert iratlan szabalyai korlatozzak. Nehany alapveto iranymutatast tartalmaz az MM. Termeszetesen megalkothatnank a Polgari Torvenykonyv indexre adaptalt valtozatat, de erre sem idonk sem energiank sem szandekunk nincsen. A szabalyok ERTELEMSZERUEK, keretik oket betartani.

4. A moderalas szukseges. Egyreszt moderalas nelkul minden vita nagyon gyorsan anyazassa + zsidozassa konvergal. Ez nem vonzza, hanem riasztja a latogatokat (ne feledjuk az index a kattintasokbol el), es magara vonhatja az IRL torvenyek betartasa folott orkodok figyelmet, ami rosszat jelent. Mind az index, mind a polforumok szamara (az anonimitas lehetosegenek elvesztese a forumok halalat jelenteni).


Aki azzal probalkozik, hogy kitapogassa a moderalas hatarait, ne lepodjon meg, ha megtalalja.

Maradok hatarozottan tartosabb*
LMS

* a cink-szen elemesnel

Előzmény: Kombinátor (217)
FG 11 Creative Commons License 2001.08.21 0 0 222
Tehetek róla, hogy ez a gyorsaság csak nekem megy? Szívesen segítek továbbra is.:))
Előzmény: bullseye (221)
bullseye Creative Commons License 2001.08.21 0 0 221
helyesen látod a dolgot.
mi szupermenek vagyunk 2GB/sec eléréssel, egy perc alatt átlag 200-250 topicot olvasunk át teljesen.
Ezért nagyon jól tetted, hogy nem a polmodicsesztetőbe, vagy a levlistárta írtál topic/hozzászólásszám feltüntetésével, hanem lelepleztél minket.
Előzmény: FG 11 (218)
nyilhegy04 Creative Commons License 2001.08.21 0 0 220
Kellene a Pannon Rádiónak egy MIÉP-es INEXET is csinálnia.
Előzmény: mhun (219)
mhun Creative Commons License 2001.08.21 0 0 219
Ez van! Az index is a libsik kezében van, ez is csak az ő hülyítő/elterelő eszközük!

Mhun

Előzmény: FG 11 (218)
FG 11 Creative Commons License 2001.08.21 0 0 218
Na most mi van az új elmélettel, a floodolásról? Tecs több helyre másolta be negatív véleményét az Orbán beszédről. Nem látom a retorziót? Szidná bezzeg többször ugyanazzal a libsik beszédeit...
Kombinátor Creative Commons License 2001.08.21 0 0 217
Antisystem: a kozlemenyek rovat DEKLARALTAN a moderatorok faliujsagja. Ha technikai hiba miatt veletlenul mindenki altal irhatova valik atmenetileg, attol a deklaralt cel meg nem valtozik meg.

Ha latsz egy autot az utcan, amelynek valaki beverte az ablakat, nem valsz jogosultta az auto szolgaltatasaira.

Maszatolsz lms!

A közlemények rovat lehet hogy deklarálva van, de itt megjelent egy új topic, amire semmiféle elöírás nem volt. Ráadásul több rendbelileg is hibásan volt leprogramozva. Emiatt beléeszaladtunk páran. Én csak egy baírást tettem, hogy ez müködik-e, majd még egyet a másik hibátok miatt, emiatt vágtatok ki örökre. Olyasmi miatt, amit nem írtatok elötte hogy ekkora terror jár érte!!!!

Az autós hasonlat meg azért hamis, mert itt nem a Közlemények rovat vált nyitottá, hanem egy ettöl független topic.

Szóval nem kell mosakodni szerecsen úr! Ez már a biblikus iodökben sem fehérítette ki a dolgokat....

Előzmény: lms (201)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.19 0 0 216
No mi van , már idáig lehullámzott a HÉTKÖZNAPI ORBÁNIZMUS ?
Két "öreg" "öli" egymást !
Nem kéne néha a víztoronyhoz kapni ?
üdv:
soltika
Finci Kutyát roppantúl érdekelné a "Közlemények" rovat
Ps: Az meg külön érdekelne hogy mai nap folyamán cirka 12 órától 13-ig ki fagyasztott ?
Közben nekem a telefvekkeróra és az internetwekker is ketyegett !
Wágner úr Creative Commons License 2001.08.19 0 0 215
Úgy van, úgy van! Tessék csak nyiltan inni... hukk, bocsánat... pont úgy, mint ahogy a tükör mutatja, bátran és főleg sokat... nacsak, hogy értékelhető legyen... a mérték... Egészség!
Előzmény: st.mirror (213)
HJM Creative Commons License 2001.08.18 0 0 214
Mihez gratula?
Én eddig is vállaltam megam..
ezután is...

nem fogok bizonyos szintre lemenni senki kedvéért sem....

Nem lesz semmi szabadságharc, de lesz vélemény.

Kimoderáltatok, szerintem jogtalanul, politikai okból..

Kértem, hogy bizonyítsátok, vagy rakjátok vissza..
Felvállaltam, hogy ha bizonyítjátok hitelt érdemlően, hogy jogosan moderáltatok akkot önként megyek 30 nap büntibe vagy amit kiszabtok..

Egyiket sem csináltátok...
ergo jogosan alkotok rólataok olyan véleményt amit írtam...

Ly és ha nem tecc ott a DEL gombod..
Még reklamálni se fogok, hiszen a "láthatatlan MM"
2. pontja alapján jogosan moderáltok...

Előzmény: bullseye (212)
st.mirror Creative Commons License 2001.08.18 0 0 213
Tuudnám értékelni, ha a polmoderátorok nyiltan vállalnák döntésük esteén a nevüket és szeretném ha egyforma mértékkel mérnének döntésükkor.
Az Index moderátorainak pedig az ajánlom, hogy fiygeljék más sajtótermékek irásait is és döntéseiket ne politikai beállitottságaiknak megfelelöen hozzák meg.
Sajnálatos, hogy a szabad véleménynyilvánitást éppen maga az szegi meg, miközben hirdeti a szabadságot a véleménynyilvánitás terén.
Szégyen.
bullseye Creative Commons License 2001.08.18 0 0 212
ennyi volt az értelmes párbeszéd, most jön a szabadságharcod mint ábelkének, vagy didinek?
gratula!
Előzmény: HJM (211)
HJM Creative Commons License 2001.08.18 0 0 211
Nem lepődtem meg igazából...
Itt az Index-en jogai csak a "gondolatrendőrőknek" vannak...

Emberi jogok, demokrácia, szólásszabadság, törvények, becsület és tisztesség....

piha..

Előzmény: bullseye (210)
bullseye Creative Commons License 2001.08.18 0 0 210
ja, úgy gondoltad, megadod az adataid, és cserébe azt csinálhatsz, amit akarsz? Rossz hír, ez még a VIPeket sem illeti meg.
Előzmény: HJM (209)
HJM Creative Commons License 2001.08.18 0 0 209
Nézd IRL arcom eddig is vállaltam...
személyesen a klf. találkozókon....
vagy fotóval is...
(nem írom, hogy hol... ;-) )

Így semmi értelme az IDENT-nek.
Suzerintem ha valaki IDENT akkor az megfelelő hatósági eljárásban bárki részéről bármikor törvényesen felelősségre vonható...

Csak azért nem adom meg esmeg az IRL adataimat az Index megfelelő őrzést garantáló hivatalos személyének! , hogy a névtelen "gondolatrendőrök" ugyanúgy nyomogathatják a DEL gombot velem szemben mint eddig....

Az meg természetesen szóba sem jöhet, hogy "gondolatrendőrök" bármilyen móson is hozzáférjenek!

Vennél te használt autót egy "gondolatrendőrtől" ?

Előzmény: bullseye (205)
bullseye Creative Commons License 2001.08.18 0 0 208
vajon hol a mondat igazi alanya?
Előzmény: geszthi (207)
geszthi Creative Commons License 2001.08.18 0 0 207
Szeretnem megtudni, miota bun az az indexen amit egy nagy igaz magyar part megengedhet maganak es sem az ugyeszseg, sem az igazsagugyminiszter, sem a legfobbugyesz, sem a koztarsasagi elnok nem szolal fel ellene?

Ugyanakkor lepten nyomon lathato minden topikban.

Amennyiben szoclib ileto ellen jon elfogadhato, szolasszabadsag, mig ennek elitese miatti kenyszervalaszkent jobboldali illeto ellen alkalmazva mar kimoderalando?

robbi Creative Commons License 2001.08.18 0 0 206
Jó vicc. Nem is érti miről van szó. Akko már értem miért lettél modera. Miközben a kérdezőt is végleg letiltottátok. Minden idők legrosszabb moderatúrája. Wágner meg mossa kezeit.
Előzmény: pm 01 (198)
bullseye Creative Commons License 2001.08.18 0 0 205
semmi a világon.
Az én változatomban ez csupán annyit jelent, hogy az illető arccal vállalja magát, mitha IRL beszélgetne. IRL adat ugyi itt kiesik, de komoly MM vétségért ugyanúgy repül, anyázást ugyanúgy törölnénk (sőt talán jobban, mert az lenne a kulturfórum része).
Ez csak abból a felfedezésből fakad, hogy névvel az ember tisztességesebben beszél.
Előzmény: HJM (204)
HJM Creative Commons License 2001.08.18 0 0 204
Milyen garanciát ad bárki is arra, hogy az "IDENT" nicket semmilyen körülmények között nem moderálhatja senki?
Előzmény: bullseye (202)
lms Creative Commons License 2001.08.18 0 0 203
Az anonimitast en ertekes lehetosegnek tartom. A kategoriak kozotti atjarhatosag pedig lehetoseget ad a fejlodesre es vezeklesre.

A masik topicba most inkabb nem masolnek be semmit -- olyan rettento lassu most a vonalam (tulterhelt a matavnet?) hogy egyelore inkabb kilepek. Ha fontosnak tartod, masold be te...

BTW, nem tudni mi volt az ejszakai hiba oka?
Ha nem kockazatos, az uj polmod jelszot el tudnatok kuldeni az elemes@maffia.hu cimemre?

Előzmény: bullseye (202)
bullseye Creative Commons License 2001.08.18 0 0 202
ez sokkal jobb hasonlat, mint az enyém vót, lődd be a modicsesztetőbe is please! :))

a kategóriáidért mit kapol majd még! :)
szvsz elég lenne 2 rész. 1 fórum - 1 aréna. Arénába mindenki írhat akinek gyomra bírja, fórumba csak ident. Na az biztosítaná a kultúrált vitát. Mert ha eccer kivágják, vissza nem jön, vagyis midenki meggondolja majd érdemes-e anyásznia...

Előzmény: lms (201)
lms Creative Commons License 2001.08.18 0 0 201
Antisystem: a kozlemenyek rovat DEKLARALTAN a moderatorok faliujsagja. Ha technikai hiba miatt veletlenul mindenki altal irhatova valik atmenetileg, attol a deklaralt cel meg nem valtozik meg.

Ha latsz egy autot az utcan, amelynek valaki beverte az ablakat, nem valsz jogosultta az auto szolgaltatasaira.

***

delelott a "forumbirosag" topicban kezdett monologom igert folytatasa:

A polforum kozonsegenek ugrasszeru novekedese miatt a korabbi zartkoru jelleg elveszett, a hozzaszolok jelentos resze nem ismeri vagy csak nem akarja betartani a kulturalt tarsalgas iratlan szabalyait.

Az index forumain sokkal nagyobb szabadsagot elveznek a hozzaszolok, mint az IRL vitakban, kulonosen a kozeletben. Az alapveto IRL szabalyok azonban vonatkoznak a forumokra is.

A moderatorok probaljak az anonim nickek vitajaban is ugy-ahogy betartatni ezeket a szabalyokat. Az anonim nickek szamara kitalalt buntetesek (pl eltiltas) azoban egyes vastagboru hozzaszolok szamara nem jelent semmit. Miattuk van szukseg a jatekszabalyok kijatszasaval kerkedo masodnickek letiltasara.

***

A nickhamisitas egyik alapesete, amikor a nick kozismert IRL szemelyre utal, de a nicket regisztralo szemely nem tudja bizonyitani, hogy jogosult a nev hasznalatara.

Masik alapeset LEHET, amikor egy kozismert nick-re nagyon hasonlito masik nicket jegyez be valaki, es nem tudja bizonyitani hogy IRL azonos az eredetivel. Ez egyelore igy nem szerepel az MM-ben, de meg belekerulhet.

***

Javaslom a hozzaszolok megbizhatosagi osztalyokba sorolasat. Harom osztalyt tudok elkepzelni: alap, amibe az ujvendegek kerulnek, innen a moderatorok sajat kezdemenyezesre vagy javaslatra javithatjak a hozzaszolo besorolasat "komoly ember" kategoriaba, vagy ronthatjak "vacak" kategoriaba.

A egyes kategoriak szemmel megkulonboztetese lehet pl a fejlec hatterszinevel (komoly: kek, vacak: rozsaszin), valamint lehetoseget kell adni az olvasok szamara filter beallitasara, amely kiszuri a vacak vagy a vacak es normal hozzaszolasokat.

Igy aztan tragarsagert stb nem kellene mindjart letiltani, hanem az annal esetleg sokkal kellemetlenebb leminosites is alkalmazhato lenne.

Előzmény: Antisystem (199)
bullseye Creative Commons License 2001.08.18 0 0 200
el van. de ez inkább megkérdeztük témakör, ottan már válaszoltam is.
Előzmény: Antisystem (199)
Antisystem Creative Commons License 2001.08.18 0 0 199
Kedves Moderák!

"A Fórum elleni technikai támadás miatt - jogosulatlan használata a moderátori közlemények topicnak -
pedagogus,
psimon,
wizes olvtársak jogosultságait véglegesen megvontam.
pm84"

meg az alatta lévő ugyanilyennel azért jócskán túllőttetek a célon - jó lenne ezt a dolgot felülvizsgálni.
Mert ok, egy technikai malőr miatt a pórnép is írhatott közleményt - és erre emberek jáccadozni kezdtek - ez egy dolog. Ha modera megunja, és 1-2 napra letíltja őket, hagy higgadjanak, az egy másik dolog.
De olyan cselekményért végleg kitiltani valakiket, ami nincs előtte x nappal meghatározva és elhíresztelve - na az demokrácia ellenes lépés, az általánosan elfogadott jogelvek megcsúfolása.
Ugyan se rokonom se ismerősöm egyik letiltott se, de ezt nem veszi be a gyomrom.

Kéretik ezen elgondolkozni!

ÜdV

pm 01 Creative Commons License 2001.08.18 0 0 198
Kedves viszontválasz!

Fogalmam sincs hogyan értetted ezt, de bizonyára igazad van.
A moderátorkör szintén nagyon örülne a Fórumbíróság állásfoglalásának.

tisztelettel
pm 01, egykor becsületes ember, ma azonban:
"Becstelen Esküszegő, Montanai Tolvaj, Hullagyalázó, Delírium Tremens, Piszok Korrupt Csibész és Fertelmes Zsaroló"

Előzmény: viszontválasz (195)
polmoderator Creative Commons License 2001.08.18 0 0 197
Ha Dakota Press iroi munkassaganak kritizalt reszet mar toroltek, akkor nem tanacsolom, hogy bemasold, mert azert csendespihenore kuldelek. Ha meg nem toroltek, akkor egy linket megkoszonnek mert mar ujra furja az oldalam.

pm35

Előzmény: Lehányka hóhér (196)
Lehányka hóhér Creative Commons License 2001.08.18 0 0 196
Ez így igaz! És mivel semmi válasz nem érkezik dakotapress ügyében, ezért kérem újra, hogy gyalázkodását és anyázását vizsgálja ki a fórumbíróság, vagy módosítsa a modust, hogy büntetlenül lehet anyázni, trágár, gyalázkodó, fröcsögő hozzászólásokat írni főleg azoknak a nickeknek akiknek tulajdonosai moderátorok! Előre is köszönöm a fórumbíróság és a modus készítők munkáját!
Előzmény: viszontválasz (195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!