Keresés

Részletes keresés

kis.katona Creative Commons License 2012.03.04 0 0 49

Sziasztok Szakiskolával milyen katonai rang érhetö el ?  A második kérdésem hogy valaki harckocsizó legyen milyen elvárások vanak ?? elöre is köszönöm.

petike23 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 48

Na, most meg má' el is törölték..

petike23 Creative Commons License 2003.10.17 0 0 47
> Ertettem
> Mondom majd rájösz. Ha meglesz a lakás és
> meglesz a kocsid...

Akkor majd lesz család, és pláne nem lesz idő a bohóckodásra...

Előzmény: ertettem (43)
golbat Creative Commons License 2003.10.14 0 0 46
Udv!

Hogy mit fogsz valojaban csinalni, az attol is fugg hogy geptaviros (telex), (dandar/ezred)tavirasz (RH/URH + morze esetleg titkosito es telex) vagy "mezei" radios (RH, URH kulonbozo radioskocsikon) lesz a beosztasod.

Anno '92-ben meg jol elkulonultek ezek a feladatkorok, de lehet hogy ma mar csak a legegyszerubb feladatokat bizzak a sorallomanyra. (Errol a most szereltek tobbet tudnak mondani.)

A legjobb dolga a telefonkozpontosnak meg a geptavirasznak volt, na ok vegiglazsalhattak a szolgalati idot-az eltavot egymas kozotti forgatassal oldottak meg. (Ebresztokor lementek a hiradosszobaba, takarodoig elo sem kerultek...)
A tavirasz meg a radiosok (es a hirados szakasz tobbi resze) meg nyugodtan adhatott csellot, AEU-t de orseget es telephelyet szinte soha.

A dandartavirasz emellett allando ugyeletet adott (hajnalban is fel lehetett verni ha megszakadt a kapcsolat a parancsnoksaggal) de ez nem volt veszes-volt hogy 3 nap utan tunt fel valakinek hogy sz@r volt a telexgep...) Elonye volt hogy hadgyakorlat idejen maradt a laktanyaban, 'szal oregbe' meg lehetett uszni a "fekvetolts"-ot ;)

Akkoriban nem volt egy rossz beosztas, ma szvsz laktanyafuggo lett a dolog.
(Ja a csillag mar akkor sem ert sz@rt se, mindig a tisztes kapta meg a budit az UTI szoban...)

Golbat.

Előzmény: VW GOLF FANATIC (39)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.14 0 0 45
"Mikor voltál te? Ma már a 2 diplomások is honvédként szerelnek(legalábbis Győrben de szvsz mindenhol) hacsak nem maradnak bent szerződésesnek. Utolsó nap lelépés előtt az ünnepélyes búcsúztatáskor -reggel 6os könyv előtte (egyszer és utoljára), berugás, érkezés 4kor, szétszakadni akaró fejekkel - röhögtünk hogy a bentmaradó "válogatott" elmék megkapták az előléptetésüket tizedessé, szakaszvezetővé, mi meghalgattuk az utolsó szentbeszédet és elmentünk "haza a gecibe". :) "

Idén márciusban szereltem, az előléptetés nem diplomafüggő, soha, sehol senkinek nem mondtam bennt, hogy én szerződéses akarnék lenni, aztán őrmesterként szereltem egy másik sráccal, aki a kiképző szakaszban volt rajpk. Végig csinált két turnust, a novembert meg a januárt. Nekem is felajánlották, de en nem kértem, mert inkább maradni akartam a századdal, a haverokkal, minthogy ott ordibáljak a koptereknek Érden, novemberi esőben, meg januári fagyban.
Mivel nálunk csak tisztes adhatott őrpk-i beosztást és a júliusiak között már megvolt a két őrpk., és én a foszabosokhoz kerültem, funkció nélküli volt a csillagom, mivel ott meg már volt egy soros tizedes, szintén a júliusiaktól.
Miután leszereltek a júliusiak, minket őrvezetőket (a kiképzőst, meg engem) tizedessé léptették elő, közülünk szeptemberiek közül meg két őrgyereket őrvezetővé, hogy ők legyenek az őrpk-k is. Miután a júliusiak elmentek, de még a januáriak bevonulása előtt, megtörténtek az előléptetések, hogy legyen elég ember aki adhat szolgálatot. Mivel nekem minden napra volt foszab meg AEGü, (ügyeletes is csak csillagos lehetett, de ettől kenyszerből gyakran eltekintettek) ezért nekem sikerült megúsznom az őrpk-t, ami jó is volt mert előtte csak egyszer voltam őrségben.
A mi századunk csak hétköznap adtak őrséget, így ők hétvégére hazamehettek, a parancsnoki épületesek azok minden napra kaptak kimarcsit és minden hétvégén eltávot, kivéve az ÜI, meg az őrségmegerősítők, mert ők nem mehettek haza arra a napra.
Mivel mi foszabosok adtuk az AEG-et, ezért mi átlag két-háromhetente mehettünk haza, a hírados négy gyerek közül kettőt meg "szeretetből" csak öthetente engedtek el, addig még kimarcsi se.
Igaz nekik jó dolguk volt, mert egész nap aludhattak a híradós szobában.
Mi meg vagy utakat zártunk le csúcsidőben, meg minisztereket irányítgattunk, vagy egész nap kint unatkoztunk az asztalnál, vittük a kimarcsisokat a kapura, vagy szaladgáltunk az ÜTI-szobára.
Volt, hogy éjjel egykor is vizsgáznom kellett szolgszabból az ÜTI-nél.
Minnél kopterebb volt az ÜTI, annál biztosabb volt, hogy vacsora után riadó lesz.
Minden alapkiképzési időszak végén készenlétfokozás, a januári parancsnokváltást követően meg kéthetente ezredkörletszemle, háromhetente átfogó ellenőrzés az összes szolgálatnak, és emiatt hetente állandóan zászlóalj körletszemle. Minden reggel alakitíz percben. Komoly hulyeség, de a laktanya teljes vezetése dísz volt.
A foszabot szerettük, mert akkor sem voltunk bennt, de januártól a leghülyébb főtörzset kaptuk meg, így ezután, minden foszab előtt felszerelésellenőrzés, meg foszab-gyakorlat.
Ez abból állt, hogy azt a három karmozdulatot gyakoroltuk órákon át, aztán öt fős alakzatban vigyázzmenet, azán ugyanez nótázva, szóval az egész laktanya rajtunk röhögött.
A leszerelés előtti hétvege az minden öregnek ezred-eltáv, hétfőn, kedden, hivatalosan mi már nem adhattunk szolgálatot, de az egyik srácot a kettőből berakták még őrpk-nak hétfőre, aztán kedden leadtuk a cuccokat, esten ünnepélyes vacsorának nevezett rántotthús, aztán este elfújta a honvédzenekaros gyerek a Takarodót, majd megkezdődött a nagy pánik a parancsnokok részéről, hogy hol, melyik századnál lesz majd balhé. Reggel cuccleadás, aztán reggeli után az alakipályán szentbeszéd, előléptetés, meg híradók.
Ezután lakóhely szerint mehettek el az emberek a laktanyából, utoljára a pestiek. Én délben jutottam ki, az utolsó busszal.


Előzmény: ertettem (36)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.14 0 0 44
Amúgy enegem érdekelne, hogy kellett-e másnak is megcímzett borítékot a sisakjában hordani ha őrszolgálatot is adott, vagy ez csak egy petőfis baromság volt?
ertettem Creative Commons License 2003.10.13 0 0 43
Mondom majd rájösz. Ha meglesz a lakás és meglesz a kocsid...

Szóval se állítottam hogy értelmes/érdemes a sorkatonaság. Olyan okosan osztottad az észt, hogy gondoltam bővítem látóköröd. :)

Előzmény: petike23 (42)
petike23 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 42
> ertettem
> Okos vagy, igen.
>
> Majd ha a munka unalmát/egyhangúságát megismered majd azt is elkerülöd?

Tudod, nagyon szeretem a munkámat (a munkám egyben a hobbim is), jól érzem magam a munkahelyemen, és megfizetnek érte.
Tudod, a pénzből lesz a lakás, kocsi, stb.
A munkának van értelme (ellentétben a katonasággal), a főnökeim nem négyelemis alkeszek, stb.

Úgyhogy menjen csak katonának az, akinek az hiányzik, aztán pattoghat, hogy az milyen férias megmérettetés volt, meg milyen jó ivászatok voltak.. ha valakinek ez hiányzik, nem beszélem le róla. :)

Előzmény: ertettem (35)
ertettem Creative Commons License 2003.10.13 0 0 41
Üdv híradós jelölt. Csak takarítani fogsz. Valahol már írtam arról a nyitott gerinccel (vagy valami más baja volt a gerincével? nem emlékszem pontosan) gyerekről, aki mindent csinálhatott csak szerződésesnek nem akarták bevenni...

Szvsz találj ki mást...

Előzmény: VW GOLF FANATIC (39)
VW GOLF FANATIC Creative Commons License 2003.10.13 0 0 39
Sziasztok!

Új vagyok errefelé és lenne egy kérdésem. Elvileg januárban akarnak bevinni,és B kategóriás vagyok mert a gerincemmel gáz van,a sorozáson "távírásznak" osztottak be. Tudna valaki mesélni erről a "munkakőrről"? Mit is takar ez pontosan,mennyire szívás,stb?

Köszönöm előre is!

Fanatic

Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.12 0 0 38
és?
ertettem Creative Commons License 2003.10.12 0 0 36
"ha csillagot kap az ember, az azert jo, mert igy van egy par dolog amit megtehet. pl.: tovabb maradhat eltavon. masra nem jo. en hat honapert nem pattogtam amiatt, mert csillagjaim vannak. felulrol persze elvartak, de en inkabb egymaskozt csak moderator meg szovivo voltam, meg vezenyelgettem, az ugyis csak musor. "

Mikor voltál te? Ma már a 2 diplomások is honvédként szerelnek(legalábbis Győrben de szvsz mindenhol) hacsak nem maradnak bent szerződésesnek. Utolsó nap lelépés előtt az ünnepélyes búcsúztatáskor -reggel 6os könyv előtte (egyszer és utoljára), berugás, érkezés 4kor, szétszakadni akaró fejekkel - röhögtünk hogy a bentmaradó "válogatott" elmék megkapták az előléptetésüket tizedessé, szakaszvezetővé, mi meghalgattuk az utolsó szentbeszédet és elmentünk "haza a gecibe". :)

Előzmény: Allesmor Obranna (33)
ertettem Creative Commons License 2003.10.12 0 0 35
Okos vagy, igen.

Majd ha a munka unalmát/egyhangúságát megismered majd azt is elkerülöd?

Előzmény: petike23 (34)
petike23 Creative Commons License 2003.10.12 0 0 34
"az egesz sereghez lenyegeben csak esz kell. "

Igen - egy minimális ész, hogy elkerülje az ember...

Előzmény: Allesmor Obranna (30)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.11 0 0 33
ezzel egyeteretek. valahol irtoztak attol, hogy komolyabban megfingassanak barkit is, nehogy beforduljon, meg ongyi legyen.
aztan majd lehet magyarazkodni az ugyeszsegen.
amikor en voltam benn, akkor deszantolt a gyerek a rendeszeknel a harmadikrol, es nem ot huztak le szolgalat aloli kibuvassal, hanem az UTI-t, mert o volt akkor szoliban mint felelos szemely.
igy aztan kerultek minden osszevont szemoldokos ejnye-bejnyet.
kummantas az olyan dolog, hogy oregkent amugy is szembeotlik, plane ha kopter teszi. a vicc az egeszben az, hogy civilben semmi baja sem lenne az illetovel az embernek, de igy egy vadidegen aszerint van rangsorolva, hogy mikori vonulas.
ha csillagot kap az ember, az azert jo, mert igy van egy par dolog amit megtehet. pl.: tovabb maradhat eltavon. masra nem jo. en hat honapert nem pattogtam amiatt, mert csillagjaim vannak. felulrol persze elvartak, de en inkabb egymaskozt csak moderator meg szovivo voltam, meg vezenyelgettem, az ugyis csak musor.
azert eleg ciki lett volna, ha eljatszom a habzoszaju vilagurat, aztan leszereles utan meg a kepembe kopnek.
legalabb nem kellett takaritanom, igaz minden feladatot rajtam kertek szamon. sorkatonakent az ember ha csillagos, vezenyelnie, vegrehajtatnia ugyanugy kell,mint nekik, de semmilyen retorziot nem alkalmazhat. tehat nem er semmit az egesz, ugyanakkor ugyelnie kell arra, hogy megmaradjon a hitele. jol kell kommunikalni es kesz. ha egy soros retorziot alkalmazna a tarsaival, plane az oregjeivel szemben, az nagyon hulyen nezett volna ki, es nem lett volna jo vege. szoval a soros tizedes, azon kivul, hogy a hatat tartja, nem tobb a surranotarsainal.
de legalabb nem kell takaritania.
Előzmény: ertettem (32)
ertettem Creative Commons License 2003.10.10 0 0 32
Hát igen a kummantás. Emlékszem meg akartak verni mert felnyomtam AEÜként egy egész körletet a saját századomból mert basztak péntek reggel takarítani még a harmadik felszólításra is. Azt hitték viccelek 22 óra szolgálat után. :) Kurva nevetséges büntit kaptak, csak este 6 kor mehettek haza hétvégi eltávra nem délután 2kor. :) Egyébként nevetséges, hogy alezredesi szinten a legkomolyabb amivel fenyegetni tudtak minket, hogy nem mehetünk haza, hiányozni fog a mami főztje. Mint az óvodában.
Előzmény: Allesmor Obranna (30)
ertettem Creative Commons License 2003.10.10 0 0 31
Ez sztereotípia.

Én ott olyat nem láttam, aki ott tanult meg inni. Már a 18 évesek is parancsoltak az üveg vodkának. Csak lestem.

Előzmény: petike23 (29)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.10 0 0 30
seregben lett alkesz. aki hat honap alatt anyuci kedvenc fiacskajabol alkesz lesz, annak gartulalok.
felmosas napirend szerint. ha mindig csak felmosas lenne, akkor a szazadok napi elete valna eleg erdekesse. bar az is igaz, hogy a majd most bevonuloknak mar csak amolyan aljamunka jut.
az egesz sereghez lenyegeben csak esz kell. fel kell ismerni, hogy mikor kell kiallni magunkert, es mikor kell a dolgot rahagyni a masikra.
fontos, hogy az ember ne nyalizzon a HT-knak, de ettol meg nem kell latvanyosan kummantani, meg allandoan belazadni mindenert, mert akkor az illeto azt veszi eszre, hogy egyre hosszabbak lesznek a napjai, es egyre keservesebbek. es nem a tisztek miatt, hanem a tarsai miatt, akik az o nagy pofaja miatt szivnak es vegul bosszut allnak.
petike23 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 29
A múlt heti Zsaruban írnak egy fickóról, aki a seregben lett alkesz.. sereg rulez, b+, mi?
Szóval akinek esze van, az elkerüli.
ertettem Creative Commons License 2003.10.09 0 0 28
Szvsz elbassza az ember az idejét a seregben de azt ne hidd, hogy az életben nem baszod el az időd egy jelentős részét, max nem vagy hajlandó beismerni.

Bele kell szarni az életbe is.

:)

ertettem Creative Commons License 2003.10.09 0 0 27
"Egyébként alapvetően optimista vagyok, az első héttől, max az első hetektől fosok. " Felesleges. A kiképzők - már amelyik - megpróbál keménynek mutatkozni az elején, rögtön a beöltözéskor. Rájuk kell hagyni. Ja a fő szabály: mindenbe bele kell szarni.

"mennyire brutálisak a kiképzők, mennyire ordítoznak. Jellemző, hogy kurva anyáznak, meg hülye, buzi, tapló, bunkó, barom, pösz, faszkalap, istenbarma, idióta, birka, köcsög, paraszt, béna, szerencsétlen... újonc csinálja meg ezt-azt jellegű parancsok hangzanak el. Ez mondjuk meg mondom őszintén eléggé megviselne. " Minek? Az hülye aki ilyet mond és engem ha hülyék szidnak akkor érzem, hogy ez őszinte dicséret. Ha a főnököm dicsér, akkor tudom hogy extra munka jön.(mondjuk ő is tudja, hogy én tudom mit akar. De ezt még nem tudom, hogy őtudja, hogy én tudom hogy ő tudja, hogy én...)

"Verik a kiskatonákat? " Próbálják meg. Felnyomni mindet. Én ilyenről nem is halottam. Ezért hadbíróság jár. (elméletileg persze)

"Kötelező borotválkozni. " Lófaszt, de kimenni a laktanyából se kötelező. Szvsz abban a mocsokban még élveztem is.

"Ha éjszaka rámjön, és ki kell menni a retyóra, akkor ki lehet menni" hö? Azt csinálsz amit akarsz. Láttam századsorakozón olyat aki kikéredzkedett, hogy pisilni kell...

"A szombathelyi tavaszi- nyári kiképzési program érdekel. " Csak a téliről tudok beszámolni. Elég laza, a kiképzők nem szeretnek fázni... Ezért inkább takarítottunk napestig. Azt nem tudom hogy a nyári meleget mennyire szeretik a kiképzők. Szvsz a kiképzés jobb mint a takarítás.

"Egy átlag katona hányszor fog ki hat hónap alatt hadtápszolgálatot. " Hát ez egyéni függ attól, hogy hol vagy. A szombathelyi cselló elég gebasz, hajnal 3kor kell kelni hozzá... Én 4et adtam, de találkoztam olyan gyenge idegű őrszázados sráccal, aki az 5ik hónap elejére már 20 körül járt...

"Körülbelül, hozzávetőleg egy nap alatt hány órát kell takarítani. Mer mindenki csak arról beszél, hogy mennek a felmosások. De nem mindegy, hogy napi mennyi 3-4 óra v. napi 14-16 óra 2-3 óra alvással. Ha második működik, akkor inkább kihagyom az egészet. Olvastam már ilyen szabadszállási army reportot, igaz az még a Keleti György éra alatt volt. De nem olyan régmúlt volt az. " Szvsz csak takarítani fogsz. Mikor mennyit...

"Ezt mondjuk csak tervezem, de ha lehetőség van rá a nagy részét őrségbe szeretném lehúzni. " Hát ha te nem hülye vagy akkor akit melléd beosztanak őrségbe akkor az biztos az lesz. Hogy is mondjam, a "legegyszerűbb" gyerekeket teszik be őrnek általában az AK-47 meg a 30 töltény mellé. Csoda hogy nincsennek sűrűbben tragédiák ebből.

"a bevonulás után mikor lehet először őrszolit nyomni." Először alapkiképzés és ha kikerülsz a végső helyedre akkor. Gondolod 2 hét után kapsz éles tölténnyel fegyvert? Őr tudtommal akkor lehetsz ha őrszázadban képeznek ki. Ha a leírt módszerrel őrjöngsz akkor kb 60 tonna krumplit fogsz pucolni fél év alatt: minden másnap cselló.

Én be nem vonulnék már, tudva, hogy csak egy év van hátra az egész hülyeségből. Még többet fogsz takarítani mert akkor már csak arra kellenek a bakák a szerződésesek nem takarítani mennek.

"marhára szeretek egyedül lenni (befordulós típus vagyok), minél rövidebb ideig, és minél kevesebb taplóval kell érintkezni. " Hát ez jó, vonulj be és 2 hét múlva le is szerelnek cukorseggűnek nyilvánítva. Látsz ott taplót rendesen öreg.

2002nov-2003 majus
Szombathely - Győr

Előzmény: conscript (8)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.04 0 0 26
igen, bocs. elbasztam.
fazekaslaci Creative Commons License 2003.10.04 0 0 25
a "nalunk" az egy "L"..
Előzmény: Allesmor Obranna (24)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.04 0 0 24
volt itt valaki a Petofibol?
nekem egy cimboram Fehervaron volt, es kilenc honapra, az elejen ellatott nehany jo tanaccsal, mivel en tavaly osszel vonultam be, es csak annyit tudott mondani, hogy a Petofi egy ritka szar hely. lehet, hogy az volt, illetve, meg ma is az, hiszen borton is van ott, a "Facanos", no es a rendeszektol ugrott ki a gyerek az ablakon, a topa diszeknel meg egyszer ejjel osszeverekedett az AegU meg az UH, az ugyeletes srac lerugta a helyettese vesejet, a rendeszek meg kifejezetten elveztek a rendeszkedest.
en arra szamitottam, hogy ha nem pofazom mindenkinek, akkor nem lesz semmi baj.majd hozom a bekes civil enemet, es majd csak lesz valahogy.
nos, a Petofi lenyege, hogy ott a csapattisztnek nem valo onertekelesi zavarban szenvedo alakok tenykedtek.zomeben.
az ornagyunknak, a zaszloaljtol, az volt a hobbija, hogy tulelotaborokban elvezkedett, aztan a kesevel jarkalt fel s ala az alattunk levo logisztikas szazadszinten, minden ok nelkul imadott ordibalni, meg torok atvagassal fenyegetozni, am mint megtudtam, a gyengeje a jatek volt kedvenc szamitogepevel, a logisztikan mindig azzal kenyereztek le a sracok.
a szazadunknal a szazados normalis volt, vele sokat lehetett beszelgetni, tortenelemrol, meg pszichologiarol, meg haditechnikarol, bar neha minden ok nelkul elkezdett kiabalni, szoval ugyelni kellet, hogy az emeber megmaradjon sorkatonanak, es ne vegye keszpenznek a normalis viszonyt. az egyik hadnagy egy nallam masfel evvel fiatalabb csendes, amugy elegge ertelmes srac volt, a masik viszont egy frusztralt, homoszex cigany ember. o lathatoan nem tudott mit kezdeni a massagaval, igy mindenaron valami ferfiasnak velt viselkedsei format igyekezett mutatni. ez rendszerint ordenare, es artikulatlan uvoltesben nyilvanult meg, ami erdekes osszhangban volt riszalos, noies jarasaval. ha ugyeletes voltam (rengetegszer),
akkor, mivel nallunk eleg gyakran bennt aludtak a HT-k, o eleg gyakran rendezett cirkuszt abbol, hogy az irodaja elott ne kapcsoljam le a villanyt a folyoson takarodokor, mert "a ciganyok felnek a sotetben, ezert is fizetik be a villanyszamlat!"
az egyik felcigany nyolcadik keruleti korlettarsam, szerint az ilyet mar megoltek volna nalluk.
kummantosok ott is voltak. na persze aki tudott kummantott, de a tobbseg sosem a masok karara, aki igen, az viszont kapta az ivet.
nallunk a szivatast rendkivul szigoruanb vettek, hiszen nellunk helyben volt minden, a rendeszek, a helyorseg pk. no es a Facanos. az egy igen sotet hely.
a Petofi alapvetoen kocka hely. mindent papirforma szerint. nallunk tervszeruen volt szazad-, zaszloalj-, es ezredkorletszemle, hetente, kethetente, keszenletfokozas minden kikepzesi id vegen. aztan volt modszertani, meg szolgalatok ellenorzese, mivel en, illetve az idokozben allando tarsamma valo gyerek, adtuk a legtobb belszolgalatot, igy minden ilyennel minket talaltak meg. renszeresen ellenoriztek, hogy felkeltjuk-e a szobaparancsnokokat, meg hogy alakzatban megyunk-e kajalni, meg, hogy szabalyos-e a vigyazzmenet, ha az ezred pk. eppen arra jart.
minden honapban volt ezredalaki, mivel ez nem ment jol, ezert a napirendbe be volt iktatva minden reggel es delben, reggeli eligazitas utan es ebed utani parancskihirdetes utan a szazadalaki.
amugy foszabos voltam, ami jo volt, mert ilyenkor bociruhat kaphattunk, ami megis csak jobb volt, no es a legtobb kopter HT-nek nezett, ami kulonosen a diszeknel (es nemcsak a koptereknel) jo poen volt, mert elore tisztelegtek.
nallunk az orvezetoknek is tisztelegni kellet, en tizedeskent sem koveteltem meg, mert szerintem nagy marhasag az egesz.
foszabolni mint mondtam jo, a kulonbozo HM intezmenyeknel mindig kaptunk mi is a svedasztalbol, ami ezerszer jobb volt mint a benti, holott a szomathelyi sracok szerint,(onnan jottek a soforok), mi meg nem is panaszkodhattunk. aztan a honvedbal, itt jottunk ra, hogy mi orokke feszesen csinaltunk mindent, az osszes miniszter, meg tabornok el volt velunk telve, de mi ezzel kitorolhettuk. na szoval itt az egesz bagazs jol bebaszott, igaz ez kifele nem latszott, volt mar annyi rutin, aztan a fotorzs kitalata, hogy milyen jo is lenne, ha mi jaroroznenk is, amig o bennt ul a melegben. kinn minusz tiz fok, mindenki szarra van fagyva, es mi ellenorizzuk, hogy megvannak e a vendegek kocsijai, holott ott volt egy rakatr zsaru. egyedul csak a rendeszek pk.-ja gondolt rank, es hozott bentrol minent amit talalt. a jarorozo sracok meg egy kurvat, szoval legalabb szorakoztunk is egy kicsit, mindezt a vezerkari fonok kocsijatol par meterre.
na ezert jutalomszabadsag jart.
elotte, meg hetfotol-pentekig: szolgalat, kilenc helyett korai valtassal hajnali negytol este hetig foszab minusz tizben, masnap szolgalat, majd ismet minusz tizben hajnali negytol este nyolcig foszab. mindehhez eloljaroi reszrol annyi: igy jar az, akivel meg vannak elegedve!
a korletemben volt a ket legnagyobb talentum, mivel a nagy szervezkedes utan kitalaltak, hogy kellenek beosztas szerinti korletek, es a foszabosok kaptak meg a kokisokat is.
az egyik az egy komplett hulye volt, o izbegen a loteren a szemem lattara megcsinalta azt amit senki mas: felhuzta a PA-t, majd markaban a csore toltott fegyverrel megigazitotta a fulvedot, a cso persze hatrafele, ott meg az osszes HT. lett is nagy ordibalas, meg kurvaanyazas, a gyerek meg nem ertette. o kesobb koki kozben felvagta az ereit a kanalgeppel, persze keresztbe, igy csak karcolgatni tudta, vittek a KK-ba, ott meg kapott egy eletre szolo flepnit. megerte neki...
a masik gyerek meg szinten orok kokis, egy hazug kis geci volt, tudott sirni rendesen, igy meg ugy akar meghalni a volt felesege, meg mindenkije, es neki allandoan haza kell mennie, szoval minden kimaradasa utan, mert az ugye kapott, ment az agya a szekreny tetejere, o meg estere kapott mindent ami jart, igy telenyomtak mindenet, a bakancsat, az arcat, a takarojat borotvahabbal, szappannnal, uditovel, boksszal, gyikhussal, mindennel. allitolag vegig ebren volt, de nem merte jelet adni. igaza volt, mert az orkorletbol is atjottek, hiszen miatta az oroknek is kellet adni kokit.
amugy mas karara senki sem akart kummantani.
erdekes hogy, szeptemberi kopterkent nallunk a majusiak voltak az oregek, es oket meg a diszeknel meg a rendeszeknel kepeztek ki, szoval volt is ebbol problema. az egyik ciganygyerek, aki eleg gyakran maradt otthon, egyszer ugy bebaszott, hogy a rendeszek levittek az utiszobara, ott meg az UTI elott osszehugyozta a vilagot. a masik ket jomadar,- oket a majusiak vezeregyenisegei azert kordaban tartottak- pont az elso UH-m alatt, es pont akkor mikor fel szokott jonni az UTI, elkeztek cseszegetni a surcitarsamat, mert megtudtak, hogy a gyereknek van nehany komolyabb kepe a csajarol. aztan elvettek a srac dezodorjat, es az egyik lelangszorozta a masik meztelen hatat. amibol aztan ment a nagy hiszti, szerencsere a majusiak kozul egy paran el tudtak oket pakolni a folyosorol.
a kikepzes az jol ment, voltunk Csobankan is, itt egy tobb napos harcaszkodas volt, de mar Erden is az volt egyedi, hogy a szazados eleg sok loszert hozatott ki, igy legalabb nem unatkoztunk. geppuskaval, AK-val rengeteget lohettunk, persze vakloszert, de ossze-vissza harcaszkodhattunk, meg egyszer lehettunk gyerekek, a felnottek jatekaival. nallunk volt rendes alcazofestek, a diszeknel meg maradt a sar, mert ott az is fegyelmezo eszkoz volt. mint ahogy az is, hogy mig mi vegig jol elvoltunk a buszon lefel menet, addig nalluk beszed miatt elrendeltek a gazriadot, az M7-esen gondolom, meg nezte oket a sok autos, hogy kik ezek a szerencsetlenek.
szoval ha valakinek meg kell katonaskodni itt a hatralevo idoben, az ha csak nem a Petofibe kerul szamitson arra amit az elottem felszolalok irtak, ha viszont a Petofibe, akkor keszuljon fel, hogy ez egy bolondokhaza. egyebkent is, sarga a fala...

Han Pritcher Creative Commons License 2003.09.30 0 0 23

Én azt mondom, hogy az a 6 hónap katonásdi helyett inkább tanulj meg még egy nyelvet alapfokon, képezd tovább magad, tanulj makramézni vagy akármit. Annak a fél évnek az ég világon semmi értelme, már a kiképzők sem igazán veszik komolyan(legalábbis Tapolcán).
Előzmény: conscript (16)
Yosser2 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 22
Hm nem fogom fel, hogy miért értékelik magukat olyan hű de nagyra egyes emberek mert van egy szaros diplomájuk, meg nyelvizsgájuk. Nekem is van. Most lesz még egy. Ennek ellenére egy jó szakmunkást nem néznék le a világ semmi pénzéért. A diplomával kitörölhetitek a seggeteket....
Előzmény: conscript (16)
Vadmalac78 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 21
Ne vonulj be! Nem neked való! Már most okosabb akarsz lenni, mint az, akinek ez a szakmája és van mondjuk 6-7 év kiképzői tapasztalata. Fű??? Havonta 2-3 alkalommal végigengedik a kutyákat a századszinten és mi is találtunk már. Kell neked a priusz? Nem futkosó, priusz! Az is elég valószínűtlen, hogy olyan kiképzésre mehetnél (őr), amilyenre szeretnél. De a legnehezebb az lenne, hogy nem hinnéd el: lehet, hogy valaki 1 diplomával, esetleg diploma nélkül jobban ért valamihez, mint Te. Őszinté mondom, nem bántani akartalak, ha így érzed, akkor bocs! V.
Előzmény: conscript (16)
Vadmalac78 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 20
Drága Conscript!
Először is engedd meg, hogy mérhetetlen szellemi és kultúrális fölényed előtt leboruljon egy e tekintetben meglehetősen alultáplált főtörzsőrmester. Minden elismerésem! Másodsorban pedig könyörögve kérlek:
Előzmény: conscript (16)
Big-B Creative Commons License 2003.09.08 0 0 19
"Egy kis csaonttörés után lecsuknak ?"

Ha le nem is csuknak, de pár nap (min 15) zárkát megkapod, plusz fenyítés (30 nap futkosó).

"Jó taktika ha agresszív állatnak mutatkozom ?"

Utálni fognak mint a szar. ugyanis abban a pillanatban hogy valakit megütsz - a tradíciók miatt - azonnal kiközösítenek, szivatások célpontja leszel. Márpedig a hazamenetelek elbírálásakor az agresszív állatok igencsak kevés sikerrel járnak.
És hát a lényeg a lényeg: az a fasza legény, aki
- sokszor jár haza csajozni, haverokkal kimaradásra piázni
- akit a VÁP a legtöbbször szed össze erősen bepiázva :-)

Nálunk is volt egy agresszív srác, pechjére a legjobb katonatársunkat verte meg. Cserébe nem sokszor ment haza (eccersem).

Előzmény: atp (3)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.09.08 0 0 18
Igazad van, vannak olyanok, akikre ráfér egy kis katonáskodás.. megneveli őket, ettől lesznek férfiak, stb.
Tudod. :)

De egy bizonyos IQ felett ez nem játszik.
Ők inkább az egyetemen komolyodnak meg, stb.
Tudod. :)

laci

Előzmény: röfögö vadkutya (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!