Keresés

Részletes keresés

LUCzI FERencz Creative Commons License 2001.07.22 0 0 18
Na akkor horgász szemmel: X. megyében van egy Tisza-holtág, ami a Z. Nemzeti Park kezelésében van, és védett területnek van nyilvánítva, évek óta 1 azaz egy db fekete gólyapár miatt, ami -ráadásul nem is minden évben- ott költ.

Ne is mondjam, hogy az egyébként horgászható vizekben szűkölködő megyében egy ilyen Tisza-holtág milyen jó horgászvíz lenne, és Y. község, -aminek a határában van,- idegenforgalmát is fellendítené.

Ehelyett a természetvédelmi területre belépni tilos, horgászni tilos, a bírságok 15000 Ftnál kezdődnek.
Csakhogy, a területet a nemzeti park megbízásából kezelő (halász) testvérpár gátlástalanul rabolja le a területet. Tavaly, amikor a ciánszennyezés miatt lecsökkent horgászlehetőségek miatt egy kicsit enyhébbek voltak, és -nagy protekcióval- sikerült horgászengedélyt szereznem a területre, egy késő őszi alkalommal több mint 100 varsát számoltam meg a mintegy 4 km hosszú holtágon. (Meg amit még nem láttam, meg eluntam a számolást)

Úgyhogy abban a "védett" vízben nem sok hal maradhatott.

Sajnos itt a baj, hogy természetvédelem ürügyén letiltanak egy területet az egyszerű földi halandó elől, ée utána saját hasznukra lerabolják.

Nem lennék meglepve, ha a DDNP-ben is ez menne, hogy a fejesek, állami vezetők a zárt területen zavartalanul vadászgatnak. Ne felejtsük el, ott van a Gemenci-erdő, hazánk egyik legjobb szarvasos-dámvadas területe.

magnetic Creative Commons License 2001.07.22 0 0 17
Ja és a vadal ott legetnek a kukoricásba, kb 20 méterrel a főút mellett ahol egypercenként húz el egy 120 km/ó sebességű jármű. Csak azt tudnám ez a buta bemagóg duma miért marad meg az emberekbe olyan jól ?? Aki ilyet ir, gondolja már át egy kicsit ! Tényleg és miért kell az uton járművel közlekedni ??? Csak nem mondja senki, hogy másként nem lehetne megoldani ! Kicsit lasabb, de milyen környezetbarát. A nagy cégek meg másodpercenként olyan anyagokat lőnek a levedőbe amit 20 év múlva derül csak ki !!
Előzmény: darab01 (16)
darab01 Creative Commons License 2001.03.29 0 0 16
Egyébként miért kell az erdőben kocsival közlekedni? A tájfutókat megértem, de könyörgöm, az erdő csendjét néhány barom miatt miért kell feláldozni? A vadak elmenekülnek, a madarak elhagyják a fészkeiket, kinek kell ez?
Ermak Creative Commons License 2001.03.29 0 0 15
Az első _bekezdés_ mindenkinek, a második a topicnyitónak, vagy legalábbis olyasvalakinek, aki tudja a választ.
Előzmény: kivi (13)
unnamed Creative Commons License 2001.03.29 0 0 14
én az off-road montizásról beszéltem
Előzmény: kivi (10)
kivi Creative Commons License 2001.03.29 0 0 13
Ugye az utolsó mondat nem nekem szólt?
Előzmény: Ermak (11)
Csokis Creative Commons License 2001.03.28 0 0 12
Bar a topic inditojanak agyat elontotte a nagy lottyos indulat, sajnos nemi igazsaga van neki. En tajfutokent tapasztalom evek ota, hogy az erdeszet/termeszetvedelem "bekemenyit", sokszor ok nelkul is. Iden tavasztol peldaul a tajfutok en bloc ki vannak tiltva a Pilis-Visegradi-hg. teljes teruleterol. Semmi cicozas, hogy vedett teruletek, vagy koltesi idoszak. Huzzunk a verbe, fussunk a lakotelepen. Evekkel ezelott mondta egy fo-fonok, hogy "magukat tiltom ki, mert a hetvegen az erdoben motorozokat, autozokat nem tudom." Helyes nem? Kozben meg szinte minden nemzeti parkunk teruleten megy a rejtett tarvagas (a. verzio: 3 ha leirtva, egy sor fa marad, ujabb 3 ha leirtva; b. verzio: hektaronkent 2-3 fat meghagynak, akkor mar csak "ritkitas"), a bervadasztatas ezerrel. Ha kirandulsz, nem gyozod az erdeszet dolgozoi utan a kiurult olajflakonokat szedni. (2T-s palackot ugye inkabb a fureszesek hasznalnak az erdo kozepen, mint a trabisok.) Aztan fikaljuk az ukranokat az arviz miatt, hogy irtanak a genyok...
Ermak Creative Commons License 2001.03.28 0 0 11
Friss példa Franciaországból, a fontainebleau-i erdőből (nemzeti park): a kerékpár az ösvényeken részben tiltott (tábla jelzi), az erdészeti utakon (jó sok van) engedélyezett. Persze az ösvényeken is vannak keréknyomok.

Mellesleg, miért jogtalan a DDNP eljárása? Ő a terület kezelője, vagy sem? Védett-e a szóban forgó terület, vagy sem?

Előzmény: kivi (10)
kivi Creative Commons License 2001.03.27 0 0 10
"a mountain-bike szinte biztosan) tilos a fejlett nyugati államokban"

Honnan vetted ezt a maszlagot? Lehet hogy a fejlett államokban tilos, de a fejletlen Ausztriában, Németországban, Svájcban, Franciaországban, Belgiumban, Portugáliában nem tiltják ezt a sportot. (Aminek egyik ága már olimpiai szám.) És ne tegyünk egyenlőségjelet a kerékpár 2 collos és a terepjáró 20 centis kereke közé.

Előzmény: unnamed (4)
samuraj Creative Commons License 2001.03.27 0 0 9
Nem, mert Te is lehetsz orvos, velem együtt ! Ha jól csinálod Te is csak vágsz, nem ? Most komolyan gyerekek egy földúton való autózás ilyen nagy bün ??
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.27 0 0 8
Az erdészet gépei nem szórakozásból mennek ott információim szerint..... Ami azért elég nagy különbség. Mert mondjuk ha én vágom fel a hasad egy szikével, akkor annak nem fogsz örülni, de ha egy orvos, akkor tán még fizetsz is neki... Remélem érthető volt a példám.... Tudod, Jupiter és ökör... Meg Rómeó és Júlia... öööö...ö.. Gomba!

Üdv,
p

Előzmény: samuraj (7)
samuraj Creative Commons License 2001.03.27 0 0 7
..a földutakon ! és ott járnak az erdészet gépei is 10 olyan súllyal !
Előzmény: unnamed (4)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.27 0 0 6
Szintúgy...
Nem tudom kinek jó (az autóson kívül), ha a természetet rongálják az autóikkal :-(

Viszont az is igaz, hogy ha bírnám, nagyon szívesen járnék biciklivel az erdőkben. Persze csak a kijelölt utakon, de tudtommal ott sem szabad...

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.27 0 0 5
Csatlakozom unnamedhez. Ne szántsa fel semmilyen f@sz autóversenyző az egyre kisebb erdeinket! Én csak gyaloggal szoktam az erdőt járni, de akkor se megyek le a túristautakról. Az autóknak az autóutakon a helye, vagy a kiépített rallypályákon, de nem az erdőinkben.

Üdv,
p

Előzmény: unnamed (4)
unnamed Creative Commons License 2001.03.27 0 0 4
Kultúrember csak a Szaharában off-road-ol. Ha jól tudom az off-road (a mountain-bike szinte biztosan) tilos a fejlett nyugati államokban. Tiltakozom a természkárosítók ellen.
zrinyify Creative Commons License 2001.03.27 0 0 3
ilyne=ilyen, boccs !
zrinyify Creative Commons License 2001.03.27 0 0 2
Le a természetvédelem ilyne formájával !
magnetic Creative Commons License 2001.03.27 0 0 1
Tank You mister DESTROYER!
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.27 0 0 0
nulla!
Előzmény: magnetic (-)
magnetic Creative Commons License 2001.03.27 0 0 topiknyitó
HAZUG „TERMÉSZETVÉDŐK” !

TILTAKOZUNK !!!
A Baranya megyei Dunántúli Naplóban 2001.03.22-én két cikk jelent meg a pár nappal előzőleg megrendezett Off Road Nemzeti Tropy bajnoksággal kapcsolatosan. A cikkek, olyan megállapításokat és nyilvánvaló hazugságokat tartalmaznak, melyek mélyen sértenek minden Off Road- és autós sport iránt vonzódót, vagy abban résztvevőt. Ráadásul nagyon rossz színben tünteti fel minden hasonló, vagy evvel rokon sport, hobby kedvelőjét. A cikkek hátterében egy úgynevezett Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP) elnevezésű szervezet áll, amelyet törvényellenesen jelöltek ki a terület védelmének képviselésére. „Ráadásul –szemtelen módon – leírták, hogy az érdekeltekkel egyetértésben, ami igaztalan állítás” (idézet egy hozzászóló érintettől, lásd: www.dunantulinaplo.hu fóruma)
A DDNP agresszív és hazugságoktól nem mentes, erőszakos fellépésének köszönhetően a kezelésében (területén) lévő Barcsi Ősborókást tavaly valaki(k) felgyújtották. Többen tudni vélik a környéken, hogy egyesek megelégelve a DDNP állandó, jogtalan zaklatásait így kívánták megoldani a helyzetet.
A napokban derült ki, hogy „TILTAKOZOM AZ ELLEN IS, HOGY A DDPI fegyverrel és kényszerítőeszközökkel, egyenruhával szerelkezik fel, a rendőrséggel szerződéseket köt” – idézet egy másik hozzászólótól -, azaz a fent említett törvénytelen állapotot valakik ilyen módon tovább „törvényesítik”

1. Tiltakozunk az ellen, hogy SENKI, legyen az természetvédő ,vagy más hivatalos, félhivatalos szerv NE ÁLLÍTSON valótlanságokat, vagy túlzásokat, maga vagy általa képviselt ügy érdekében. Az ilyen szervezetek, mint a DDNP ne bújhasson el a törvényesség mögé. Senki ne sajátíthasson ki semmilyen területet, amelyet a törvény egyébként nem engedélyez . Az , ilyen önjelölt „hivatalos” szerveket vizsgálják felül és szüntessék meg őket.

2. A valódi természetvédelem (természetvédők) határolódjanak el minden hasonló önjelölt szervezettől mint a DDNP ! Ne legyen Magyarországon több ,egyszerre párhuzamosan működő természetvédelemi szerveződés.

3. Minden autós és technikai sport iránt elkötelezett nevében tiltakozunk, hogy közellenségnek, vandáloknak, környezetpusztító örülteknek tüntessenek fel bennünket a közvélemény előtt !!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!