Keresés

Részletes keresés

nurej Creative Commons License 2001.08.16 0 0 241
A cselédsorba taszított munkavállalók hétvégi pótlék nélküli munkára vannak kényszerítve szombaton. Nem tudtad?
nurej
Előzmény: BaSand (240)
BaSand Creative Commons License 2001.08.16 0 0 240
Ismételten megkérdezem kellő tisztelettel és halkan: Mi van a szabad szombattal?
Devil Inside Creative Commons License 2001.08.02 0 0 239
Azóta a munkásoknak dolgozniuk kell és nem engedik el öket szombatonként tüntetni. ;-))
Előzmény: BaSand (237)
armagnac Creative Commons License 2001.08.02 0 0 238
Nekem még nincs programom, mi lenne, ha focizni mennénk? :DDD
Előzmény: BaSand (237)
BaSand Creative Commons License 2001.08.02 0 0 237

Tarts velünk!
TÜNTETÉS
Most mindenkire szükség van!
A szakszervezetek állásfoglalásra hívják a munkából élőket, azokat, akiknek csak a négyévenkénti szavazata számít, véleménye nem.
Hangosan és nyilvánosan újra nemet kell mondanunk akkor, amikor a kormánypárti képviselők a Munka Törvénykönyve helyett a munkahelyi jogfosztottság törvénykönyvét készülnek megszavazni.
A kormány nem vállalta a nyílt színvallást, kikerülve az érdemi egyeztetést a Munka Törvénykönyvéről.
Az európai munkajogi normák átvételét a valódi szociális párbeszédet mi is sürgetjük! Egyetértünk az EU-csatlakozás indokolta módosításokkal, hiszen azok a munkavállalók érdekében születtek. Elutasítjuk viszont a hamis hivatkozásokat, a munkavállalók helyzetének további rontását! ˇ Csökkenteni akarják az eddigi garantált pihenőidőt, veszélybe kerülhet a szabad szombat.
ˇ Be akarják vezetni az ingyenes többletmunkát és azt, hogy kétórányi éjszakai munka pótlék nélkül is elrendelhető legyen.
ˇ A munkavállaló megkérdezése és beleegyezése, a munkaszerződés módosítása nélkül más telephelyre irányítható, készenléti vagy idénymunkában foglalkoztatható lenne.
ˇ Törvényes lenne az ünnepi és hétvégi munka ott is, ahol eddig azt nem lehetett elrendelni.
Nem mond igazat, aki azt mondja, hogy ezek a változások a családok, a polgárok, a munkából élők érdekében szükségesek!
Nem mond igazat, aki azt állítja, hogy a választók ezt várják a képviselőiktől!
Nem mond igazat, aki azt állítja, hogy Európa ezt várja Magyarországtól!
Elég volt! Ne döntsenek rólunk helyettünk!
Ott a helyed a Hősök terén március 24-én 11 órakor!

Csak halkan szeretném megkérdezni, mi a helyzet a szabad szombattal?

iudex Creative Commons License 2001.03.29 0 0 236
Sunyi munkaadók mindig voltak és lesznek, ez bizony igaz. De mire való a szakszervezet, az üzemi tanács, és a dolgozó szája?
Előzmény: unnamed (235)
unnamed Creative Commons License 2001.03.28 0 0 235
Bocs, télleg mellényomtam. :-O
Egyébként a sunyibb fajta munkaadók igen találékonyak tudnak lenni. Még szerencse, hogy az enyém nem olyan. Viszont mivel hr-es körökben mozgok, hallottam-láttam már néhány hajmeresztő dolgot.
Előzmény: iudex (226)
nemmindegy Creative Commons License 2001.03.28 0 0 234
Lehet, tény, hogy egyik is másik is ostobaság. És hogy egyszervolt tanáromat idézzem: "Nincs KIS vagy NAGY ostobaság. CSAK ostobaság." Őőőőőőőő.... IGEN!!
üdv
nm
Előzmény: picur (232)
iudex Creative Commons License 2001.03.28 0 0 233
Dehogynem vitatkozott. Lásd TIROL alantiját.
Előzmény: picur (231)
picur Creative Commons License 2001.03.28 0 0 232
Fel perc. (ami ugyanugy ostobasag)
Előzmény: nemmindegy (230)
picur Creative Commons License 2001.03.28 0 0 231
Es ejszakai potlekkal megemelt ber? Mert azzal senki sem vitatkozott, hogy nem jar erte ber...
Előzmény: iudex (222)
nemmindegy Creative Commons License 2001.03.28 0 0 230
A @tv2 meg bemondta, hogy az új SUN gép olyan szuper, hogy FÉL MÁSODPERC alatt lemásol egy teljes CD-t. :))))
no comment
üdv
nm
Előzmény: Geyza (228)
iudex Creative Commons License 2001.03.28 0 0 229
Ez attól függ. Ugyanis kötve hiszem, hogy a reggeli hírek a módosító javaslat pontos szövegét idézte volna. Meg kéne hozzá nézni a módosító javaslat szövegét.
Előzmény: Geyza (228)
Geyza Creative Commons License 2001.03.28 0 0 228
Hát, a ma reggeli hírek szerint >B>mégse lesz benne a törvényben az, hogy az egyik pihenőnapnak vasárnapra kell esie.
Előzmény: iudex (220)
nemmindegy Creative Commons License 2001.03.28 0 0 227
No és "ebben" a szituban HOL VOLT a szakszervezet?? Vagy bármely más "hős" érdekvédelmi szervezet? (Egyébként láttam...)
Előzmény: unnamed (225)
iudex Creative Commons License 2001.03.28 0 0 226
Na mármost attól eltekintve, hogy eltévesztetted a "válasz" gombot, mert nem én mondtam, amit idéztél, akkor mi is van a szakszevezetekkel, a kollektív szerződéssel, a baloldali érzelmekkel? :))) Mellesleg 1 óra 59 percet nem dolgoztathat senki. Nem törvényi tiltás okán, hanem mert logikailag lehetetlen.
Előzmény: unnamed (225)
unnamed Creative Commons License 2001.03.28 0 0 225
"Ha valaki a normál éjszakai műszakban van, az eleve éjszakai pótlékot kap, mert nem hiszem, hogy 1 óra 59 percet fog dolgozni.
"
Nem láttál te még igazi "kapitalista" munkaadót...
Előzmény: iudex (224)
iudex Creative Commons License 2001.03.28 0 0 224
Dettó. :)
És dettó üdv. :)
Előzmény: nemmindegy (223)
nemmindegy Creative Commons License 2001.03.28 0 0 223
EXTRAbér !! (Túlóra-pótlékkal.)
Szerintem a következő lehet a helyzet:
Ha valaki a normál éjszakai műszakban van, az eleve éjszakai pótlékot kap, mert nem hiszem, hogy 1 óra 59 percet fog dolgozni.
Ha valaki a délutános műszak után (akármiért) benn marad éjszakára IS, akkor az első két óra után túlóra-pótlékot kap a "DÉLUTÁNOS BÉRE" alapján, DE ha többet (pl. 4 órát) dolgozik, akkor VALÓSZÍNŰLEG az éjszakai pótlékkal MEGEMELT bérre kapja pluszban a túlóra-pótlékot A TELJES 4 ÓRÁRA!! És szerintem EZ mindenképpen a munkavállalónak (dolgozónak!) kedvez. Én ÍGY értelmezem.
üdv
nm
Előzmény: iudex (222)
iudex Creative Commons License 2001.03.28 0 0 222
Nem rendelhető el, mert akkor túlmunkának számít és akkor is bér jár érte. :)))))))
Előzmény: TIROL (221)
TIROL Creative Commons License 2001.03.27 0 0 221
Ki kell javítsalak!
A törvényjavaslat értelmében: "Éjszakai munka: A huszonkét és hat óra közötti időszakban teljesített, legalább két óra időtartamú munkavégzés."
Ebből az következik, hogy két órányi éjszakai munka pótlék nélkül elrendelhető!!!
Az ördög a részletekben...
Előzmény: iudex (214)
iudex Creative Commons License 2001.03.27 0 0 220
Most jöjjön az, amiben nem! Ne kínozz! :)))))))
Előzmény: Geyza (219)
Geyza Creative Commons License 2001.03.27 0 0 219
Igen, ezekben egyetértünk!
Előzmény: iudex (194)
iudex Creative Commons License 2001.03.27 0 0 218
:)))) Olvasd el még egyszer, látom, elsőre emészthetetlen volt. :))
Előzmény: picur (216)
nemmindegy Creative Commons License 2001.03.27 0 0 217
Szerintem a Te munkaidődre azért nem érvényes, mert egyrészt valószíűleg RUGALMAS munkaidőben dolgozol (törzsidő, heti közelező letöltött munkaórák szám, stb.) másrészt NEM háromműszakos/kétműszakos rendben dolgozol. Harmadrészt az általad említett munkaidő esetén a munkáltató és a munkavállaló között olyan szerződés jön létre, amely MEGHATÁROZZA a napi/heti/havi munkaidőt ÉS a havi FIX munkabért. (Ez vagy a kollektív szerződés, vagy az egyedi munkaszerződés)
üdv
nm
Előzmény: picur (216)
picur Creative Commons License 2001.03.27 0 0 216
Elolvastam. De csak a kedvedert :-)

Azt irja a torveny, hogy a 14-22 kozott delutani munkanak szamit, ha legalabb ket orat ebben az idoszakban dolgozom. Na most nekem a hivatalos munkaidom 8-17.15-ig szol. Ebben van 3.15 a delutani muszakban. Ezert nekem jar a potlek?

Előzmény: iudex (212)
Héttörpe Creative Commons License 2001.03.27 0 0 215
A vasárnapi munkához az indoklás még egyszer:

"A Javaslat által megállapított 125. § rendelkezik arról, hogy a munkavállaló mely esetekben foglalkoztatható rendszeresen a munkaszüneti napokon. E szabályok közül a megszakítás nélküli munkarend fogalmát a Javaslat szerinti 118. § bekezdés határozza meg. A munkaszüneti napon "rendeltetése folytán" működő munkáltató, illetve munkakör fogalma azonban részletesebb szabályozást kíván, hiszen a gyakorlatban e kérdés tekintetében régóta bizonytalanság tapasztalható. A Javaslat szerint a munkáltató, illetve a munkakör akkor minősül a munkaszüneti napon rendeltetése folytán működő munkáltatónak, illetve munkakörnek, ha a tevékenysége során nyújtott szolgáltatás munkaszüneti napon történő rendszeres igénybevételére a helyben kialakult, illetve az általánosan elfogadott társadalmi szokásokból eredő igény alapján, vagy az élet, egészség, testi épség, illetve a vagyontárgyak védelme érdekében kerül sor. Az általános társadalmi szokásokból eredő igényen alapul például a vendéglátás, a szórakoztató ipar, vagy a benzinkutak szolgáltatásainak igénybevétele. A társadalmi szokások azonban változnak és földrajzi területenként, településenként, társadalmi rétegenként eltérő képet mutatnak. Helyben kialakult szokásból eredő igény lehet például az idegenforgalmi, turisztikai szempontból kiemelkedő területeken az élelmiszerboltok, illetve a dísztárgy- és vásári kereskedelem működése. Különösen nagyobb településeken mutatkozhat igény egyes kereskedelmi üzletek működése iránt a vásárlói szokások változására tekintettel. Társadalmi szokásokon alapul az egyes ünnepnapokon tartott rendezvények résztvevőinek ellátása, illetve a vásári kereskedelem jelenléte."

Szóval miután az emberek a nagyobb városokban már eléggé rászoktak a hétvégi bevásárlásokra (hisz hétközben nincs rá idejük és sokkal kevésbé van lehetőség ilyesmit intézni munkaidőben mint a cocializmusban), nincs sok esély a vasárnapi nyitvatartások megszüntetésére. Nem is hiszem, hogy szükség lenne rá, ha az ott dolgozó megkapja a heti két szabadnapját (ha jól emlékszem egyben kell min. 40 órát kiadni, de majd utána nézek), nem tök mindegy, hogy azt mikor kapja?

Tudor

iudex Creative Commons License 2001.03.27 0 0 214
Nem. Ugyanis ez éppen az ellenkezőjét jelenti. Ha pl. valakinek a munkaideje délután 4-től éjjel 12-ig tart, akkor ebből a 22 és 24 óra közti része már éjszakai munka, pótlék is aszerint jár neki. Mellesleg az indoklást idézted, nem a törvény szövegét. Gondolom, nem véletlenül. :))
Előzmény: Tomboló Hold (213)
Tomboló Hold Creative Commons License 2001.03.27 0 0 213
"Az irányelvnek az éjszakai munkára vonatkozó 8-12. cikkével összhangban szükséges az éjszakai munka, az éjszakai műszak
és az éjszakai munkát végző személy fogalmának meghatározása. A Javaslat szerint éjszakai munka a huszonkét és a hat óra
között teljesített, legalább két óra időtartamú munkavégzés."

Így megfelel?

Előzmény: iudex (204)
iudex Creative Commons License 2001.03.27 0 0 212
Mi lenne, ha egyszer már elolvasnád azt, amiről beszélsz? :))) Pótlék jár műszakokra (délutáni, éjszakai), rendkívüli munkavégzésre, túlmunkára pl.
Előzmény: picur (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!