Keresés

Részletes keresés

ks Creative Commons License 2002.08.05 0 0 67
Krasznai: a héten már nem hallgatják ki
2002. augusztus 5., hétfő - 12:00

A zámolyi romák szóvivőjét egy 12 éves kislány molesztálásával vádolják. Az ügy akkor derült ki, amikor Krasznai a Fehérvár TV élő adásában összeverekedett egy férfival, aki a műsorban megvádolta.

A székesfehérvári rendőrségen az RTL Klub Híradójának kérdésére elmondták, hogy a kislányt már megvizsgálta orvosszakértő és pszichológus, a szakértői véleményekre azonban a jövő hétig várni kell. A rendőrség vizsgálja azt a szerelmes-levelet is, amelyet a lány szülei szerint Krasznai írt a kislánynak.

RTL Klub online

trancsiloz Creative Commons License 2001.04.04 0 0 66
staffter!
Néhány kiegészítés.

Adminisztretíve, nem beszélhetünk diszkriminációról, tudtommal nincs olyan törvény, vagy rendelet, amely hátrányos helyzetbe kényszerítené a roma származásúakat.
Olvasd még egyszer el, légy szíves, én ugyanis nem állítottam ilyet, csupán annyit, hogy az előitéleteket nem lehet adminisztratíve megszűntetni.

Farkas Flórián féle cigány önkormányzat [..]

A szándékaik becsülendők, de amíg csak néhányan akarnak változtatni addíg a probléma nem fog megoldódni.
Ez az én bajom. Még akkor is finoman fogalmazok, amikor nem kéne. Farkas egy nagy ökör, kirakati bábú, vagy, divatosabb kifejezéssel élve, egy utolsó megélhetési politikus.

Azért vannak nála nagyobb formátumu roma származású emberek is. Krasznai tökéletes lenne végképp lejáratni [..]
Vannak, persze, csak nem biztos, hogy szerencsés, ha egy balerinát küldünk tárgyalni, amikor az asztalt kell csapkodni.

csak te nem akarod belátni, hogy a cigányok tenniakarása hiányzik a róluk alkotott kép mágváltoztatásához.

Hát én ezt akár még be is látnám, de mit változtatna ez a dolgokon? Nem hiszem, hogy elvárható lenne bárkitől is, hogy belássa: ő egy utolsó rongy ember, akárcsak a társai, és bizony, nincs mese, neki meg kell javulnia, mert ez szolgálja mind a maga, mind a barátai, mind a haza érdekét. Ezek után egy cigánymozgalom vezetője sem állhat elő azzal, hogy javuljatok meg cigányok, s aztán, meglássátok, minden jobbra fordul. Hát persze, hogy több pénzt fog inkább követelni, különösen, mert minden bizonnyal úgy gondolná, szerintem helyesen, hogy a cigányok nem rongy emberek.
Ha konfliktusom van valakivel, irritál benne, hogy másképp viszonyul a dolgokhoz, másképp látja a világot sat., akkor nem az a legbölcsebb tárgyalási stratégia, ha kijelentem: részemről szent a béke, csak előbb az a másik változzon meg, és legyen olyan, mint én. Nem a legbölcsebb, amennyiben én is a megegyezésben vagyok érdekelt.

Előzmény: staffter (65)
staffter Creative Commons License 2001.04.04 0 0 65
Kedves trancsiloz!

nép, amelyik hosszú évszázadokon át vándorolgatott a jobb életet keresve, aligha nevezhető sült galambra váró csőcseléknek

Nem is nevezem őket annak...

A folyamatos pénzhajhászás, állandó megfeszített munka, takarékoskodás, visszafogottság számukra nem igazán fontos,

Hát, ez itten minden bajok forrása...

az erős diszkrimináció miatt egy cigánynak soha nem volt reális esélye a karrierre, a társadalmi ranglétrán való felemelkedésre.

Egy ideje már van esély. Csak élni kellene vele. Gondolok itt a tanulásra és/vagy munkára...

Egy esetleges állami beavatkozásnak két célja lehet: megszűntetni a diszkriminációt, és/vagy reális esélyt biztosítani a felemelkedéshez. Az első cél, mivel a diszkriminációt mélyen belénk ivódott előítéletek táplálják, adminisztratív eszközökkel aligha teljesíthető.

Adminisztretíve, nem beszélhetünk diszkriminációról, tudtommal nincs olyan törvény, vagy rendelet, amely hátrányos helyzetbe kényszerítené a roma származásúakat. Az emberekbe beleivódott előitéletek pedig folyamatosan alakulnak ki, idővel változhatnak, amennyiben tesz is érte az, akivel szemben fennáll az...

A cigányoknak viszont nyilvánvalóan érdekében áll, hogy történjék végre valami.

Hadd pontosítsak: állna. Mert a hangsúly a TÖRTÉNJÉK szón van. Itt jön elő a sült galamb. Ők azt várják, hogy majd megtörténik a változás, de nem fog. Ezért tenni is kéne valamit. Társadalomba beilleszkedni, a nem elfogadható szokásokat levetkőzni...

Farkas Flórián féle cigány önkormányzat lassan egy évtizedes működése során szinte semmit nem tudott elérni

A szándékaik becsülendők, de amíg csak néhányan akarnak változtatni addíg a probléma nem fog megoldódni. Szvsz ha a változni akarás lenne ragályos, nem pedig a kivándorlás az némileg meggyorsítaná a folyamatokat...

Én eddig egyetlen olyan embert láttam, aki esetleg képes lehetne egy ilyen mozgalom megszervezésére és vezetésére, s ez Krasznai.

Azért vannak nála nagyobb formátumu roma származású emberek is. Krasznai tökéletes lenne végképp lejáratni a roma erdekvédelmi szerveződéseket. A nyilvános szerepléshez több kell némi indulatnál, nem árt egy adag intelligencia, kommunikációs képesség, ilyesmik...

Mivel jelenleg nincs egységes cigányszervezet, amely az igényeket megfogalmazhatná, mindegyre nevetséges esetekkel találkozhatunk: ha nem kapunk új házat, lelépünk stb. Ez azért baromság

Bizony-bizony. Kezd elterjedni, hogy a származásukkal takaróznak, és ha valamit valamit felrónak nekik, akkor diszkriminációt kiáltanak. Ebből is meg lehet így-úgy élni, csak siránkozni kell tudni.
Ugyanarról beszélünk mi itten, kedves trancsiloz, csak te nem akarod belátni, hogy a cigányok tenniakarása hiányzik a róluk alkotott kép mágváltoztatásához.

Üdv: staffter

Előzmény: trancsiloz (64)
trancsiloz Creative Commons License 2001.04.02 0 0 64
staffter! Ha már a kulturális különbségeknél tartunk, azért azt el kell ismerned, hogy egy olyan nép, amelyik hosszú évszázadokon át vándorolgatott a jobb életet keresve, aligha nevezhető sült galambra váró csőcseléknek. Ugyanakkor az is nehezen tagadható, hogy, mivel már hosszú ideje letelepítették őket, vagyis megváltozott az életmódjuk, a kultúrájuk is átalakult. Kétségtelenül maradtak régi, ősi jegyek is, de a domináns elem, ami miatt a legtöbben nem tudják őket elfogadni, az az, hogy az ún. protestáns etika elveitől igen távol állnak. A folyamatos pénzhajhászás, állandó megfeszített munka, takarékoskodás, visszafogottság számukra nem igazán fontos, s ennek kialakulásában nem kis szerepe lehetett annak, hogy az erős diszkrimináció miatt egy cigánynak soha nem volt reális esélye a karrierre, a társadalmi ranglétrán való felemelkedésre.
Egy esetleges állami beavatkozásnak két célja lehet: megszűntetni a diszkriminációt, és/vagy reális esélyt biztosítani a felemelkedéshez. Az első cél, mivel a diszkriminációt mélyen belénk ivódott előítéletek táplálják, adminisztratív eszközökkel aligha teljesíthető. Marad tehát a második. A baj csak az, hogy pillanatnyilag az államnak nincsenek elképzelései arról, hogy mi történjék cigányügyileg. A cigányoknak viszont nyilvánvalóan érdekében áll, hogy történjék végre valami.
Mivel a Farkas Flórián féle cigány önkormányzat lassan egy évtizedes működése során szinte semmit nem tudott elérni, evidens, hogy valami más formát kell találni az érdekek érvényesítésére. Ez lehetne egy erős, és a jelenleginél lényegesen radikálisabb cigánymozgalom. Én eddig egyetlen olyan embert láttam, aki esetleg képes lehetne egy ilyen mozgalom megszervezésére és vezetésére, s ez Krasznai. Egyedül persze ő kevés ehhez a feladathoz, sőt, még az is meglehet, hogy eszébe se jutott szervezkedni. Ezt nem tudom.

És még valami. Az állami felzárkóztató akciók egyik legfontosabb kitétele, hogy az akciót úgy kell megtervezni, hogy az egy idő után oka fogyottá váljon, vagyis teljesüljön a cél. Mivel jelenleg nincs egységes cigányszervezet, amely az igényeket megfogalmazhatná, mindegyre nevetséges esetekkel találkozhatunk: ha nem kapunk új házat, lelépünk stb. Ez azért baromság, mert nyilvánvaló, hogy úgy általában a cigányok helyzete aligha változna, ha néhányan új lakáshoz jutnának. Szükség van persze néhány konkrét esetre, amivel bizonyítani lehet, hogy milyen sikeres is egy-egy kezdeményezés, de amíg csak konkrét példák vannak, és az egységes mozgalom és cél hiányzik, addig semmi nem fog lényegesen megváltozni.

Előzmény: staffter (63)
staffter Creative Commons License 2001.04.01 0 0 63
Kedves trancsiloz!
Tudod, azért nem fog Krasznai tömegek élén tüntetéseket vezetni, mert azok a tömegek a valagukon üldögélve várják, hogy a szájukba repüljön a sültgalamb. Ez ugyanúgy a "kultúrájukhoz" tartozik, mint a vérbosszú, és a lopni nem bűn. Arra várnak, hogy majd MÁS tesz valamit az érdekükben.
Írtad az úszás-strand hasonlatot. Nos a SZÁNDÉK hiányzik belőlük... A dél-amerikai indiánok például emberáldozatokat mutattak be szertartásaikon, az afrikai négerek megették áldozataikat. Manapság ha olyan országba vetődsz, ahol az említett etnikai csoportok élnek, nem kell tartanod attól, hogy szertartási kellék, vagy lakoma válik belőled. Pedig ezek a dolgok a kultúráik szerves részei voltak. Így, vagy úgy ők alkalmazkodtak az úgymond civilizált világhoz. Persze tény, hogy elszigetelt, nehezen megközelíthető helyeken élnek még ősi hagyományaikat folytató törzsek. De ez itt a Kárpát-medence. Lett volna néhány evszázadnyi idő az alkalmazkodásra.
A demokrácia adta jogokkal is leginkább csak visszaélni próbálnak meg. Mint a hovatartozásukra tekintettel kapott segítségekkel is. Persze kivétel van, csak sajnos nagyon kevés. Minden tiszteletem az övék. De nem a Krasznaié.
Üdv: staffter
Előzmény: trancsiloz (62)
trancsiloz Creative Commons License 2001.03.30 0 0 62
Némileg elkanyarodtunk a fő témától, való igaz. Nem szeretnék belebonyolódni felesleges és eldönthetetlen vitákba afölött, hogy pontosan mi is motiválta a zámolyiakat, amikor leléptek. Nem hiszem, hogy létezne annyira trehány és magyargyűlölő francia hivatal vagy hivatalnok, amelyik vagy aki mindenfajta vizsgálat nélkül politikai menedékjogot adna ilyen súlyos vádakkal illetett embereknek.
Egyébként kezdek csalódni Krasznaiban. Én azt vártam tőle, hogy majd szervez valami jó kis radikális mozgalmat, és csak utána jártatja a száját. Ehelyett szemlátomást beköltözött Csurkapista meg Lányi "Szuperhonvéd" Zsolt mellé a naptevébe, s onnan moralizál. Szép lassan totálisan lejáratja magát. Ha az ő szemszögéből nézzük a dolgokat, akkor kellene mellé még vagy tízezer ember (minimum), akikkel rendszeresen lehet akciózni, tüntetgetni, ilyesmik, de ha egyedül van, aligha fog bárki is szóba állni vele.
Előzmény: Lado Gyula Lajos (52)
micu Creative Commons License 2001.03.30 0 0 61
Szvsz ha népszavazást írnának ki, úgy az emberek durván 90%-a szintén emigrálásra szólítaná fel őket. A maradék 10% pedig roma ;-)
Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.30 0 0 60
Ez meg egy idézet a www.parlament.hu-ról :-)))


Készült: 2001.03.30.08:35:52

PAIR Parlamenti Információs Rendszer
Dinamikus lap

Egy képviselő felszólalásai

Paraméterek:
Dátum:
2001.03.26 - 2001.03.30
Képviselő:
ifj Hegedűs Loránt

Az ülésnapokat 2001.03.09. (194)-ig vettük figyelembe.
Felszólalások
Ülésnap Felsz. Napirendi pont Önálló indítvány Szerep
Nincs ilyen!

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.30 0 0 59
(Krasznai) "Leszögezte, minden cigányt emigrálásra szólít fel Hegedűs
Lóránt MIÉP-es képviselő keddi, rasszista indíttatású parlamenti
felszólalása után. A kormány ugyanis nem határolta el magát a
felszólalótól, és erre csak a 40-es években volt példa."
Idézet az Origó híreiből...
Hmmmm...
unnamed Creative Commons License 2001.03.30 0 0 58
Ez a topikcím még viccnek is rossz...
Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.03.30 0 0 57
Krasznai esetében nem tud az ember elvonatkoztatni attól a ténytől, az egész koszos pereputtya benne volt abban a gyalázatos lincselős gyilkosságban, ami miatt kereket oldottak, és most nekünk és nekik eljátssza a nagytekintélyű cigányvajda-keresztapa szerepét. Attól tartok azonban ripacs módjára kicsit túljátszotta a szerepét, ezért nem leszek meglepve, ha megbízóik leváltják, és hamarosan végeszakad ennek a siralmas szappanopera sorozatnak.
Előzmény: Lado Gyula Lajos (44)
tolerancia tréner Creative Commons License 2001.03.29 0 0 56
Mi van barátom? Amikor színt kell vallani elfogy a bátorság?

Szó sincs róla. Csak éppen nem voltam netközelben, mivel egy kibucban vezetek egy tanfolyamot. Itt a hagyományos értékekre helyezzük a hangsúlyt, modern technika kizárva. Válaszolva kérdésedre, internacionalistának vallom magam, ha bővebb okfejtésre vágysz, akkor várj a jövő hét közepéig, mivel csak egy pillanatra néztem be ide. A jövő héttől viszont Magyarországon leszek, teljes erőbedobással a bevetem magam, mivel megkaptam SZDSZ-es barátaim kétségbeesett hangvételű segítségkérését. Sajnos rosszul alakulnak a dolgok mostanában, nagy szükség lesz minden szervezőerőre.

Előzmény: nanuk (37)
AmBesten Creative Commons License 2001.03.29 0 0 55
Hááát tudod, nem mindennapi eset volt a tiéd! :-)
Előzmény: Lado Gyula Lajos (54)
Lado Gyula Lajos Creative Commons License 2001.03.29 0 0 54
igaziból el sem mentem, csak nem volt kedvem irogatni, nemtecc sok téma..
azért jólesik, hogy észrevettél:))
Előzmény: AmBesten (53)
AmBesten Creative Commons License 2001.03.29 0 0 53
Szia Tutajos. Nem gondoltam, hogy visszajössz ezen a nicknéven!
Előzmény: Lado Gyula Lajos (52)
Lado Gyula Lajos Creative Commons License 2001.03.29 0 0 52
Állóvízkavarásban egyetértünk, de abban azért óvatosabb lennék, hogy ez mennyire égető kérdés hazánkban. Főként egy átlagos eu ország, mondjuk tán éppen a franciaországi cigányok ottani közmegítéléséhez képest.
A topic eredetileg a strassbourgi "romamentő hős" Krasznai ügyében indult, én ehhez térnék vissza. Le szeretném szögezni, hogy neki semmilyen állóvízkavarási szándéka nem volt erdetileg. Az ideológiai töltöttsége is az események sodrában fejlődik szépen, nyilván némi gyorsított szemináriumozás hatására. Az ominózus zámolyi közösség szerintem a jogos közfelháborodás (nameg némi elkövetett életellenes cselekmény vizsgálata) elől menekült el, tovább sötétitve az amúgy sem túl szép képet az átlagmagyar fejében. Ez a kérdés nyugvópontra kerülhetet volna idehaza, Sőt. Csakis itthon lehett volna hatékony gerjesztője, -mint ahogy már-már el is indult,- pozitív folyamatoknak.
Előzmény: trancsiloz (51)
trancsiloz Creative Commons License 2001.03.28 0 0 51
Ezzel a kulturális dologgal az a baj, hogy ilyen erővel a magyarokra is rámondhatnók. A nálunk élő cigányok nagy részében aligha munkál effajta örökség, s igen kevesen lehetnek azok, akik szívesen hagynák el Magyarországot.
A strassbourgi esetet annyiból hasznosnak tartom, hogy felkavarta az állóvizet nálunk is. Eddig negyedévente megjelent egy-egy tanulmány, vagy ombudsmani jelentés, egy-két tévés tudósítás, és kész. Most viszont egyre többet beszélünk a cigányokról. Kedden a parlamenti Európa Klubon Michael Lake két kényes területet emelt ki, az egyik az agrárium, a másik pedig a romakérdés. Ez is mutatja, hogy az EU részéről is nagyobb nyomás várható majd. Összességében, talán eljuthatunk oda, hogy kicsit több költségvetési pénzt áldozzanak a különböző célprogramokra (oktatás, lakhatás, ilyesmik), és tényleges súlyán kezeljék a problémát.
Az írott normákat mindenkinek be kell tartania, de azért mindenütt létezik bűnözés. Az íratlan normáknak viszont az a sajátja, hogy erősen kultúrafüggőek, így ebben nehéz lenne konszenzust keresni. Az ilyesfajta feltételek, hogy először teljesüljön ez meg az, atán tárgyalhatunk, szerintem kb annyira nevetségesek, mint ha azt mondaná a szülő a gyermekének, hogy rendben van, amint megtanultál úszni, elmehetsz a strandra.
Előzmény: Lado Gyula Lajos (49)
sogyu Creative Commons License 2001.03.28 0 0 50
Moszkva szekerét tolják, bár ez a szánalmas ügy roppant kis jelentőségű művelet.
Előzmény: trancsiloz (42)
Lado Gyula Lajos Creative Commons License 2001.03.28 0 0 49
Aki komolyan akar a cigányság sorskérdéseivel törődni, az jobban teszi, ha elfelejti ez a balf... strassbourgi komédiát. Ennek semmilyen tanulsága nincs, amit érdemes elemezni, ahhoz nem kell szociológusnak, vagy poltikusnak lenni, hogy átlássa az ember, a cigányok is szeretnének jobb körülményeket. Az ő ősi kulturális örökségük egyik fő eleme a vándorlás, mint létforma, teljesen felesleges és nevetséges erőszakoltság az ő hazaelhagyásukat, mint valamiféle nemzet tragédiát, vagy exodust emlegetni. Az ő hagyományos értékrendjükben másként jelenik meg a "haza", mint mondjuk Petőfi verseiben. Ha cinikus akarnék lenni, akkor azt is mondhatnám, nem tesznek egyebet, mint hagyományaikat ápolják.
A jobb körülmények nyugatabbra tényszerűek, hiszen ha csak az átlagkeresetre gondulunk abba nekünk is belesajdul a lelkünk. Nyilván több jut segélyezésre is. Főleg, ha a politikai ellenlábasoknak kell borsot törni az orruk alá. Akkor meg pláne, akár erőn felül is. Tanulság tehát romakérdésben ott nincs.
Azokkal kell kezdeni valamit, akik maradni akarnak. Mert a nyelvünk és az utólsó párszáz évünk többé kevésbé azonos. Én abból indulok ki, hogy a romákkal csak akkor van baj, ha az elfogadott irott és íratlan társadalmi normákat nem veszik figyelembe. Márpedig ez nem megy. A hagyományok ápolása önmagában nem érték. (Lásd vérbosszú, vagy a lopás, mint ügyes, sikeres megélhetési tevékenység)
A konszenzus az érték.
Előzmény: trancsiloz (46)
trancsiloz Creative Commons License 2001.03.28 0 0 48
További részletek:

...az devla ..egy... törvényhozó sátortábort ülének, ahol fő..nak ...tik ..gyai Dzsoki, ... manus pediglen L..tos ... ralda és Pam...

Előzmény: jackgibson (47)
jackgibson Creative Commons License 2001.03.28 0 0 47
Hőseposz töredék a második évezred elejéről...

...s kivezeté a népet baz... s ...strass... lenni ott jó néki mer vala a világ olyan má...
/s vezeté az országot orr... s baz..
....dr ....s...dag...

...innentől nem kivehető tördékeket tartalmaz csupán a 2000es évek környékére tehető mágneses hordozóeszköz.
Mértékadó tudományos források szerint itt egy a kárpátmedencében ezer évvel ezelőtti nagy népvándorlás során uralkodóvá vált roma nép egyik korai fejedelméről van szó. Aki beilleszthető akár az ismert hat fejedelem (Kolompár, Lakatos, Ildikó, Vonó, Színesfém és Csillag) mellé az eddig ismeretlen hetediknek.

Globál Akadémia. Nyóckerpest, 2987 március 28.

trancsiloz Creative Commons License 2001.03.28 0 0 46
Így is lehet nézni a dolgokat, de engem a téma ezen oldala teljesen hidegen hagy. Ha valaki komolyan bele tudja magát lovallni abba, hogy értelmes, intelligens emberek azt tekintik legfőbb céljuknak, hogy Magyarországot minél szarabb hellyé változtassák, ezzel kívánván meglendíteni a választási esélyeiket, ráadásul szépen el is baltázzák az egészet, hát, ha ez így valakinek megfelel, akkor egészségére! Lehet folytatni a 40-értelmiségi, szoci, szadi, franc tudja, kicsoda fikázást, és meglehet, néhány év múlva majd hirtelen kiderül, hogy a cigányokkal nincs is itt semmi baj, élnek és gyarapodnak, ahogy kell. Egy sajthuba volt az egész. Hja, de szép is lesz az!
Előzmény: Lado Gyula Lajos (44)
trancsiloz Creative Commons License 2001.03.28 0 0 45
Nos, azt hiszem, ilyet nem mondott, ezt én állítom róla. Már korábban említettem egy Narancsos cikket, az alapján alakult ki bennem ez az elképzelés.
A pénz dologban bizonyára igazad van. Ezzel egy a gondom van csupán. Létezik egy ilyen diszciplína: változásmenedzsment. Hülyén hangzik, de attól még van benne okos dolog. Alapvető tétele szerint semmilyen változtatást nem lehet keresztülvinni, még a kellő anyagi források birtokában sem, ha nem társul hangsúlyos vezetői támogatás a procedúrához. Hát én éppen ezt hiányolom a magyar kormányoktól. Harmadlagos problémaként kezelik, amivel csak akkor foglalkoznak majd, ha a fontosabb ügyeket (pl. ellenzék, koala partnerek csesztetése sat.) letudták.

Talán félreérthető volt, amit írtam. Krasznainak alapvetően nem az a baja, hogy nincs elegendő jog papírra vetve, hanem az, hogy ezzel a papírral csak egy dolgot kezdhetnek a cigányok.. Ezen a helyzeten igyekszik ő változtatni, ezért szervezte az akciót is. Ő ezt állítja, nincs okom kételkedni a szavaiban.

Előzmény: mardekár malazár (43)
Lado Gyula Lajos Creative Commons License 2001.03.27 0 0 44
Krasznai nem forradalmár, mégkevésbé hős. Eccerű bizniszmen, mint megannyi néptársa, csak nem lóval, vagy rablottholmival kupeckedik, hanem hiszékeny, tanulatlan emberekkel. S mint annyi társának neki sincsen szemernyi kétsége sem affelől, hogy megteheti amit tesz. Már látszik, hogy lassan kezd a felbujtó politikai elemek szándékai ellen fordulni e "cigánymentő" akció, hiszen azonkívül, hogy Magyarországot sikerült ismét hazugságokkal bemószerolni, nem jön a haszon, a belpolitikai eredmények még váratnak magukra. Sőt. Mintha ellenkező előjelű végeredmény kezdene kibontakozni.
Nincs kétségem affelől, hogy a strassbourgi akciót ugyanott főzték, ahonnan a foghijas cigánygyerek fotóját az Amnesty International számára a megfelelő instrukciókkal elküldték. Az antifasiszta chartás koalició ismét a "minél rosszabb, annál jobb" elvet követve poltitizál, de az emberek mintha ezt már nem kajálnák meg. Aztán meg majd azon vitatkozgathatunk másfél év múlva, hogy a ki felelős a MIÉP megdöbbentő térnyeréséért.
Előzmény: trancsiloz (3)
mardekár malazár Creative Commons License 2001.03.27 0 0 43
Krasznai, amint azt maga is többször kifejtette, az intézményesült politikai szférán kívül áll. Úgy véli, a demokrácia hagyományos intézményei semmit sem érnek, nem alkalmasak arra, hogy mindazokat a jogokat, amelyek szerinte megilletnék a cigányokat, biztosítsa nekik. Modern partizán, polgárjogi fegyveforgató sat. Éppen ezért a frontvonal közte és a többi párt közt húzódik, nem pedig másutt.

Ezt te adtad a szákába, vagy tényleg így mondta? De mindegy, butaságot beszél. A cigányság problémáját meg lehet oldani a demokrácia intézményein belül. Három dolog kell hozzá: pénz, pénz, és még valami, most nem jut eszembe.

Nem tudom Krasznai milyen jogokat szánna a cigányoknak, amelyek nem férnek bele a demokráciába. Justis primus noctis...?

mm.

Előzmény: trancsiloz (3)
trancsiloz Creative Commons License 2001.03.27 0 0 42
Természetesen a romák befogadására gondoltam.
És. Továbbra sem értem, hogy kinek a szekerét tolják a mostani, általad megjelölt személyek.
Előzmény: sogyu (41)
sogyu Creative Commons License 2001.03.26 0 0 41
A döntés alatt a romák befogadását vagy a "40-ek" levelének megírását érted?
Nekem már régen nem szeretett pártom a szadi. Demszky megválasztása sem nem oszt, sem nem szoroz. Nyilván tudhatott a levél megírásáról, de ha Magyar vagy Pető lenne éppen a pártelnök - akik Demszkyhez hasonlóan a köménymag tagjai - véleményem szerint ugyanez történt volna.
TGM gondolatficamai és kacskaringói hidegen hagynak. Most éppen a demokráciát félti - érdekes, a Horn-kormány alatt nem féltette.
Szalonforradalmárság: Szép dolog, ha valaki segíteni akar sanyarú sorsú embertársain, ám ezt ne olyan akciókkal tegye, mint a Jospin-levél aláírása vagy a monori kilakoltatáson való megjelenése.
Képviselet: Egyetértek.
A "haladó értelmiségiekre" kifejezetten mint Moszkva szekértolóira utaltam. Különféle Demokrata-munkatársak sűrűn emlegetnek egy magyarul most megjelent könyvet, amely éppen ezt taglalja, azaz olyan nyugati értelmiségieknek a SZU melletti propaganda-, vagy akár kémtevékenységét mutatja be, akiknek ezért gurult a rubel (ill. valamilyen konvertibilis valuta). A hasznos hülyék mindezt anyagi ellenszolgáltatás nélkül teszik. A zámolyiak ügyében ilyen hasznos hülyének tartom Katz Katalint és Bomberát. Az első pénzt költ, a másik időt és energiát feccöl egy rakás lumpenelemre.
Előzmény: trancsiloz (39)
Conscience Creative Commons License 2001.03.25 0 0 40
" Krasznai, egy szép idegen..."

Krasznai = igen
egy = igen
szép = ???
idegen = igen!

" Roma népéért viszont tűzbe menne, szerintem egy igazi lánglelkű hős. "

Lánglelkű hős ? Szabadságharcos !

" Ha a magyaroknak legalább egy ilyen vezetőjük lenne, már nem itt tartanának. "

Az biztos. Már tagállama lennénk Toleranciaországnak.

" Nem magyarkodni meg trianonozni kellene kedves "magyar" barátaim, inkább olyan embereket felmutatni, mint Krasznai. "

Így van. A zámolyi családok közül bátran vállalhatnának többen is közéleti szerepet ( pl. nagy nyilvánosság előtt a pozitív életfelfogás előnyeiről tarthatnának kurzusokat, különös tekintettel a békés egymás mellett élés megvalósításáért tett erőfeszítéseikről )

Előzmény: tolerancia tréner (26)
trancsiloz Creative Commons License 2001.03.24 0 0 39
    Néhány megjegyzés:
  • Nem hiszem, hogy az ügy iránt komolyan érdeklődők számára olyan rettenetesen nagy meglepetést okozott a döntés, de ez végülis mellékes.
  • Kérdés, hogy továbbra is szeretett pártjának tekintheti-e az embert a szadit, ha az egyetlen, általa fontosnak tartott ügyre sem mozdul rá. Ha igen, még akkor is kérdéses, hogy ez vajon visszatarthatja-e attól, hogy kifejezésre juttassa a véleményét.
  • Számomra kérdéses, hogy a köménymag teória Demszky megválasztása után is megállja-e a helyét.
  • tgm szerint a sanyarú sorsú emberek életén csak úgy lehet változtatni, ha hangsúlyosan képviseli valaki az érdekeiket. Meglehet, hogy ez téves elképzelés, de azt semmiképpen sem állítanám, hogy ezzel a lépéssel automatikusan lemondunk arról az elvről, hogy a döntő többség számára elfogadható államot kell létrehozni és működtetni.
  • Szalonforradalmárságról. Kifejezetten idegesít, ha olyasmiket hallok, hogy mondjuk buzit csak buzi, cigányt csak cigány, magyart csak magyar, gyümölcsfetisisztát csak gyümölcsfetisiszta képviselhet. Ugyan miért lenne ez így? Attól, hogy a trend ezt mutatja, szabállyá ez nem válik.
  • Na, most ezt a haladó értelmiségis részt nem értem. Elvégre Magyarország stabil jogállam, így néhány írástudó "kekeckedése" aligha veszéyleztet komolyan bármit is. S ami nem öl meg...
Előzmény: sogyu (38)
sogyu Creative Commons License 2001.03.24 0 0 38
A "40 értelmiségi" jó része minden efféle szadeszos levelet, felhívást, tiltakozást aláír. Nyilvánvaló, hogy a levél egy-két ember műve - Kőszeg fogalmazta, Kis János fordította franciára. Az idő rövidsége miatt feltehetően körtelefonnal riadóztatták a szóba jövő aláírókat és irományukat másnap elküldték Jospinnek, bizonyára normális postán vagy beadták a francia nagykövetségre, hiszen fontos, hogy eredeti, kézzel írott aláírások legyenek rajta akkor is, ha a levél a francia miniszterelnökség valamelyik iratmegsemmisítőjében landol. Kőszeget és Kist egyébként értelmesebb embernek gondoltam annál, hogy ekkora öngólt lőjjön szeretett pártjának. A szadira alapítása óta az a jellemző, hogy a mindenkori hivatalos vezetés mögött ott van a "köménymagot" alkotó agytröszt. Tölgyessyt ők csinálták ki, azóta pedig a köménymaghoz tartozók kisebb-nagyobb számban mindig ott vannak. Egy másik témában ("Lesz-e köszönjük, francia kormány?", ha nem tévedek) megírtam, milyen kritériumok alapján toborozhatták össze az aláírókat, most az volt a lényeg, hogy aktív szadeszos ügyvivők és parlamenti képviselők ne legyenek közöttük. TGM-mel kapcsolatos megálapításoddal egyetértek, de csak nagyjából a Tocsik-ügyig, amikor is "hősünk" egy szánalmas szerecsenmosdatást tett közre a HVG Vélemények rovatában. Itt meghirdette az "új generációs" szadeszt, amely meg is valósult annak a két szerencsétlen marhának a formájában. Emlékezetem szerint azóta már csak a plebejus forradalmat meg egyéb agyrémeit hirdeti és nem hivatkozik az általánosan, széles néptömegek által elfogadott állam szükségességére, hiszen a plebejusok a magyar társadalomnak csak egy részét fedik le? Tipikus szalonforradalmár ideológiája, aki életében nem volt plebejusok között.
Krasznai: A HVG-ben közölt portré szerint teherautóvezetőként dolgozott, tehát szakmunkásvizsgája bizonyára van. Egyáltalán nem tartom ostoba vagy primitív embernek, de nyilvánvaló, hogy "okostojások" és mások a hóna alá nyúlnak. Ezzel nekem sikerült gyönyörű költői képet létrehoznom. Mivel nem érek rá minden nap több témához hozzászólni, itt jegyzem meg, hogy ugyebár Lenin et. (??) említette a "hasznos idiótákat", értsd a "haladó értelmiségieket", akik minden anyagi ellenszolgáltatás nélkül támogatják a nagy SZu-t? (Jól tudom, nincs már a nagy SZU.):-)
Előzmény: trancsiloz (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!