Keresés

Részletes keresés

kata985 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 242

Eddig csak 2 rohama volt,mind a 2 után hányt.A neurologus is csak annyit mond,hogy lehet kezdődő klónusos tónusos epilepszia szindrómás..

kata985 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 241

Üdv.Természetesnek nem mondanám,de természetes dolog, ha a kislányom epilepsziás roham után (miután észhez tér,de nem tiszta a tudata)hány 3x is?

bokály1973 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 240

Jó döglött egy hely ez.

Vajon van valahol működő epis fórum? 

Baluka56 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 239

Sziasztok!

 12 éveskoromban derült ki hogy serdülőkori epilepsziám van azóta keseríti az életem. Teltek az évek közben egyik romham követte a másikat egyik utolsó rohamom  2014- ben volt majd eltelt 3 év tünetmentesen és 2017 januárjában influenzás voltam és kiváltot egy alvásközbeni rohamot..Most eltelt 1 év továbbtanuláshoz, munkához is jól jönne a jogosítvány. Esetleg valakivel előfordult  ilyen van mód az alvásközbeniroham elbírálására? 

 

Válaszokat előreis köszönöm :)

 

 

G.ghugi Creative Commons License 2018.10.19 0 0 238

Sziasztok! Szeretném,  ha tudnátok segíteni nekem! Az lenne a kérdésem,  hogy 2 éve szedek Vimpatot Lamictallal és Huma-zolamide tablettát is kaptam hozzá.  Ebbe az évbe elkezdett zúgni a fűlem vagy a fejem. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Katolikus T Creative Commons License 2018.09.22 0 0 237

Természetes gyógymód, ami segíthet a görcsökben, epilepsziában ~  Cerastium arvense avagy parlagi madárhúr ~ szerény véleményem szerint.

 

Ha gondoljátok, hogy nincs más akkor kipróbálhatjátok ezt gyógymódot is.

 

Ezek a honlapok is leírják a jótékony hatását:

Tehát ahogy látjátok a gyógynövénynek már eleve jótékony hatása van önmagában, de szeretném részletesebben is elmondani, ha van időd.

 

Tehát, hogy miképpen is lehet alkalmazni..

A II Pál Pápa által boldoggá avatott szent Anne Catherine Emmerich útmutatása alapján. (Német katolikus apáca)

Az Ő életét és jelenéseit foglalta össze és publikálta Clemens Brentano..

 

Ezt a részletet az angol nyelvű szöveg lábjegyzeteiből fordítottam át szerény angol tudásom szerint: „A Boldogságos Szűz Mária élete”-ből Clemens Brentano által, Sir Michael Palairet fordítsában és fr Sebastian Bullough (Domonkos szerzetes) közreműködésével terjesztve.  (angolul: The Life of The Blessed Virgin Mary)

 

"Catherine Emmerich bátyjának kislánya, aki Flamske Koeszfeld melletti kis farmról jött 1820 telén Dülmenbe, hogy meglátogassa őt minden este erőszakos görcsöket szenvedett, és egyúttal nyugtalan fulladási tünetei is voltak. Ezek egészen éjfélig tartottak, és Catherine Emmerich, aki jól tudta, ennek és a legtöbb egyéb betegségnek az okát és jelentőségét is, nagyon meglett érintve unokahúgának szenvedésétől. Ezért sokszor imádkozott, hogy elmondják nekik a gyógymódot, és végül képes volt leírni egy olyan kis virágot, amit látott Szent Lukács által szedni és használni az epilepszia gyógyítására.

 

A kis virág és a növési helyének pontos leírása után Dr. Wesener (Dülmen megyei doktora) orvosa megtalálta; és Anne fel is ismerte a növényt, amelyet elhoztak neki és amit Ő látott, "csillagvirágnak" nevezte el, a Doktor ezt Cerastium arvense linnaei-nak avagy Holosteum caryophylleum veterumnak (parlagi madárhúr) azonosította. Figyelemre méltó tény az is, hogy a gyógynövény epilepszia elleni használatára a régi Tabernamontani is utal (Schoenoplectus tabernaemontani).

 

1821. május 22-én délután Catherine Emmerich alvás közben kijelentette: "Régen [amelyet korábban már csinált], és a szentelt vízzel megszórva csillagvirágot meg kell nyomni-préselni, és a levét a gyermeknek odaadni, az biztosan nem árthat? Már háromszor el lett mondva nekem, hogy préseljem meg magam, és adjam oda neki.”

 

Az író, abban a reményben, hogy valami határozottabbat tud közölni erről a gyógymódról, Catherine Emmerich tudta nélkül, otthon néhány ilyen virágot egy papír csokorba kötött és mint egy ereklyét, este egy kis csomagban a ruhájához rakta. Catherine Emmerich felébredve azonnal azt mondta: "Ez nem egy ereklye, hanem csillagvirág." Az éjszaka alatt megtartotta a ruháján a kis virágcsomagot, és 1821. május 23-án reggel azt mondta: Fogalmam sem volt, miért feküdtem tegnap egy mezőben, csak is csillagvirágok között. Én is láttam, hogy mindenféle módon használják ezeket a virágokat, és azt mondták nekem: "Ha az emberek tisztában lennének e növény gyógyító erejével, akkor nem látnád olyan gyakran körülötted." Láttam képeket is, amelyekben nagyon távoli korokban használtak.

 

Láttam Szent Lukácsot vándorolva e virágokat keresvén. Olyan helyen is láttam a virágot, mint az a hely, ahol Krisztus táplálta az 5000-et, sok-sok beteg embert, akik ezen virágokon feküdtek a szabadban, egy könnyed menedék fölött védve. A növények szétterültek, mint az alom, hogy feküdjenek rájuk; és a testük alatt virágok középen elrendezve, a szárak és levelek pedig kifelé mutatva. Köszvényben, görcsökben és duzzanatokban szenvedtek, és a kerek virág párnák voltak alattuk. Láttam, hogy s duzzadt lábuk ilyen virágokkal tekerték körül, és láttam a betegeket is, ahogy ették a virágokat és itták vizet, amelyet ráöntöttek. A virágok nagyobbak voltak, mint az itteniek.

 

Egy kép volt még nagyon régről; az emberek és az orvosok hosszú fehér gyapjú ruhát viseltek övvel. Láttam, hogy a növények mindig meg voltak áldva használat előtt.

Ugyanebből a családfajból láttam egy másik növényt is, de sokkal zamatosabb, kerek, lédus, simább levelekkel és halványkék ugyanolyan alakú virággal, ezek nagyon hatásosak a gyermekek görcsei ellen. Ez jobb talajon nő, és nem olyan gyakori. Úgy gondolom, hogy szemvidítófűnek hívják. Egyszer találtam is ilyet Dernekamp közelében. Erősebb hatású, mint a másik. "Ezután három virágot adott a gyermeknek; a második alkalommal már ötöt. Azt mondta: "Látom a gyermek természetét, de nem tudom helyesen leírni; belül olyan, mint egy szakadt ruhadarab, amely minden szakadás után újat igényel. ""

 

 

  • Akkor is ha valaki nem buzgó hívő, minden esetben javasolnám a virág megáldását egy katolikus pap segítségével és ennek a préselését szentelt vízzel, amit a plébániákon lehet kérni.
  • Mondjátok, hogy gyógyításra kellenek – és biztosan kétségtelenül szívesen segítenek majd.

 

Ha segített rajtad, kérlek oszd meg másokkal is és ne felejts el járni szentmisére, gyónásra járni és sok imádságot (Rózsafűzért mondani).

 

Köszönöm szépen ha ideáig elolvastátok és szép napot kívánok, remélem hamar jobban lesztek.

PAX ✝

conte111 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 236

Sziasztok!

1500levetirecetamot és 300mg convulexet szedek..reggel este.

Nyaralok és nem lesz eég a gyógyszerem.

10 napról van szó...ha kevesebb dózist kapok az rohammal jár egyből?

Legutóbb 1éve volt....köszönöm a válaszokat.

 

 

 

amate55 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 235

Sziasztok! Én 10 éve szedek Etoprot. Illetve pár hónapig szedtem Topamaxot, szóltam az orvosnak, hogy az nem jó, erre felírta az Etoprot, aminek mint kiderült ugyanaz a hatóanyaga. Most jöttem rá, hogy nem azért hagytam ott az egyetemet, mert hülye vagyok, hanem a gyógyszer miatt nem tudtam megtanulni semmit, nem mentem emberek közé, folyton lefeküdtem aludni. És nem rúgtak ki, hanem egy vállrándításaal otthagytam az egészet, hogy ez nekem úgysem megy. Csak szólok, hogy ne szedjetek ilyen gyógyszert, ha szellemi munkát végeztek. Nekem elvett majdnem 10 évet az életemből, mert semmi sem érdekelt, ez sem, csak elvoltam és kész. Nagyon figyeljetek oda, hogy milyen mellékhatások jönnek elő, mert elbaszhatja az egész életeteket.

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 0 1 234

A Lamictal egy nagyon jó gyógyszer. Nekem és anyukámnak szinte az életünket mentette meg.

 

Próbáld megmagyarázni neki, hogy muszáj szedni. Sok embernek kell egész életen át gyógyszert szednie.

És örüljünk, hogy van rá gyógyszer, és hozzájuthatunk!

Előzmény: Vali1982 (233)
Vali1982 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 233

Sziasztok! 15,5 éves kislányomnál 8 (2010)évesen jött elő egy nagyroham majd 2017-ben májusban és októberben. Heim Pál Gyermekkórházban vittem minden alkalommal. Ők gyógyszert nem ajánlottak, mivel ez még nem számít epilepsziának. A mai napon voltunk Dr. Kelemen Annánál az amerikai úton, a leletei alapján azt mondta hogy már rég gyógyszert kellene szednie. Így kiírta neki a Lamictal-t. A kislányom azóta mély depresszióban van, csak sír folyamatosan, hogy nem szeretne egész életében gyógyszert szedni. Segítsetek, most mit csináljak? 3 roham 7 év alatt soknak számít? Várjak még a gyógyszerszedéssel? Kétségbe vagyok én is esve :(

Kensi82 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 232

Sziasztok!

 10 éve vagyok epilepsziás. Eddig kb. 5  rohamom volt. Napi 2x150 mg lamolepet szedek rá, több mint egy éve nem volt rohamom. 

Lenne egy műtétem, hallócsont meszesedés miatt. 

Mélyaltatásban végeznék, van itt olyan akit epilepszia mellett mélyaltatásban műtöttek? Neurológia szakvélemény kelett nektek az altató orvoshoz?

Neurológus szerint nem fog kérni. 

Fülész orvos elküldött műtét előtti konzultációra azonban szóba sem értik hogy miért kéri ezt a fülész egyáltalán

Maga a műtét stapedectomia lenne.

Vélemény?

 

csakanya Creative Commons License 2017.12.04 0 0 231

Kitöltve. Remélem, tudtam segíteni!

Előzmény: zoey92 (230)
zoey92 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 230

Sziasztok kedves tagok!

A Semmelweis Egyetem végzős szülésznő hallgatója vagyok és a szakdolgozatomat az epilepsziás gyermekek életmódjáról írom. Készítettem egy kérdőívet, kérlek benneteket töltsétek ki és segítségek a munkámat. Tapasztalatokat és egyéb infókat is szívesen fogadok, ha valaki szeretné megosztani velem!

Köszönöm!

 

https://docs.google.com/forms/d/1zMvf0old72tn0XC-tVIhzY69LbIDHxgHiGenfQTfFlI/edit

eszmar Creative Commons License 2017.11.03 0 0 229

Szia epi11! Ugyanígy vagyok vele én is, bár csak most kezdtem újra gyógyszert szedni, úgy érzem magam, mint aki teljesen le van szedálva. Nem fognak úgy a fogaskerekek, mint korábban; reménykedem, hogy csak azért, mert egyelőre nem szoktam hozzá. Ha továbbra is így marad, nem javul a helyzet, akkor korábban visszamegyek az orvoshoz, és kérek más gyógyszert...:( Zonegrant szedek amúgy.

 

Remélem, hogy még olvasod! :)

Előzmény: epi11 (227)
csakanya Creative Commons License 2017.09.15 0 0 228

Köszönöm a választ Andorra43! Na haragudj, hogy csak most válaszolok, de sajnos eddig nem úgy próbáltam belépni, ahogy kell... Erre ma jöttem rá... :-(

Előzmény: Andorra43 (225)
epi11 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 227

Sziasztok!

Epilepszias vagyok mar tobb eve, viszont volt egy rovid idoszak amig tunetmentes voltam ezert az orvosom javaslatara elhagyhattuk a gyogyszert, most egy roham miatt megint szedem.

Miota szedem a gyogyszereket (Convulex, Vimpat) sokkal tompabbnak erzem az agyam, korabban sokkal jobb eredmenyeket tudtam elerni mindenben, amihez hasznalni kellett az agyam, illetve a koncentraciokepessegem is jelentosen lecsokkent. Tapasztalt valaki hasonlot? Ha igen melyik gyogyszernel?

Viev91 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 226

Sziasztok!

 

Én 16 éves korom óta vagyok epilepsziás, most 26 éves vagyok, a 10 év alatt 4 szer volt olyan rohamom amikor az eszméletemet elvesztettem és a szemeim fennakadtak(2006 ban, 2013 ban, 2017 ben kettő is) ,ebből 3 volt olyan ami izomgörcsökkel is járt, az utolsó rohamom 3-4 napja volt, az előző februárban, az első 2 rohamom között 7 év telt el, ebben az évben meg már volt 2 db is, szerintetek lehet olyan hogy az epilepszia rosszabbodik? A februári rohamom óta, nagyon sűrűek a "furcsa" érzéseim, és egy új tünet is jelentkezett, ami úgy néz ki, hogy elkezdek beszélni vmiről , mutogatok közben, majd utána megkérdezik tőlem, hogy jól vagyok e, én meg kapásból mondom rá , hogy nem, rosszul vagyok, és 1 perc múlva semmi bajom, de egyáltalán nem emlékszem semmire, csak értetlenül hallgatom, hogy mit csináltam. Ti veletek volt már hasonló? 

Andorra43 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 225

Szia Csakanya! Az egyik ismerősöm van hasonló helyzetben, igaz neki csak nyolc éves a lánya. Ő energetikai kezelést is kapott, és attól jócskán megritkultak a rohamai. Kellett hozzá azért pár hét, azaz kell egy kis idő, de talán gyorsabb, mint ha kinövi :-) Az biztos hogy jó, ha az elején elkapjátok a dolgot.

Előzmény: csakanya (224)
csakanya Creative Commons License 2017.07.05 0 0 224

Sziasztok! 16 és fél éves lányomról 3 hete tudtuk meg, hogy epilepsziás. Levilt szed, azt hiszem, hogy nagyon jó orvost találtunk. A doktornő szerint jóindulatú epilepsziáról van szó, ami kinőhető. Én mégis rettegek egy újabb rohamtól. Van itt valaki, akinek van tapasztalata akár az epilepszia típusával, akár a gyógyszerrel kapcsolatban?

nefti10 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 223

Milyen munkahejen probáltál elhelyezkedni?

Előzmény: Zsófia Dávid (222)
Zsófia Dávid Creative Commons License 2015.09.21 0 0 222

Sziasztok Mindenkinek!Kérlek segitsetek ha tudtok,20 eves koromba lettem beteg az en epilepsziam fajtaja a jouvenil miaklonusos epilepszia sajnos rengeteg mindento elvagott ez a betegseg se jogsi se szorakozas es sajnos a barataim is eltavolodtak tolem ja es ami a legfontoasabb nem tudok elhelyezkedni munkahelyileg sehova sem.

Rengeteget köszönhetek a csaladomnak es 2eve mar az en draga paromnak aki mindenbenben mellettem all!

Kerlek Benneteket aki tudna nekem vhogy segiteni mert nagyon szeretnek vegre dolgozni!

Koszonom

Fiatal88 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 221

Sziasztok!Kérdezném, hogy valaki tudja, hogy a zöld tea javasolt vagy ellenjavalt epilepszia és hasonló tipusú betegségeknél?

hadovaja Creative Commons License 2015.02.20 0 0 220

még azt szeretném kérdezni, hogy milyen jeleit érzitek annak, hogy jön a roham? tesóm zsibbadásról számol be

hadovaja Creative Commons License 2015.02.20 0 0 219

sziasztok!

nekem a tesóm epilepsziás, szülés után lett egyértelmű, elötte kisebb ájulásai voltak

mivel vidéken él, eddig kórházban vagy szakrendelőben vizsgálták, de lehet hogy a tegretolra már kissé immunis, és arra gondoltunk, hogy egy komolyabb kivizsgálás nem ártana.

dr.Halász Péter könyvében olvastam, hogy az gond lehet, hogy az epilepsziásokgyógyszerezése megáll a helyi neurológusnál, nem küldik tovább.

mit gondoltok, érdemes pl.az Amerikai úti centrumnál probálkozni? vagy mit ajánlotok? tesom 56 eves, nem fiatal, de az utobbi pár eve váltottak át a kisebb rohamok nagyrohamokká...

köszönöm a válaszaitokat!

edy25 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 218

Sziasztok!!!

Két hónapos babám epilepsziás,már a második életnapon begörcsölt, megjártuk a Péterfy kórházat és egy hónapot voltunk a Margit kórházba.....nem kívánom senkinek ezt az elmúlt kettő hónapot, sok jóval nem bíztatnak, legalábbis nem tudják mi lesz a későbbiekben, a sok rosszba a jó, hogy gyógyszerre jól reagál és nincsenek görcsei, az eeg-je egyre szebb.....itthon tornáztatjuk, meg próbálom fejleszteni!!! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra

belron Creative Commons License 2015.02.11 0 0 217

Ettől függetlenül szerintem jó, hogy jártunk, és nekem ez így elég is lett volna, mert láthatóan jobban volt, én úgy érzem, hogy a vizsgálat okozta stressz hozta ki elsősorban - persze ettől még megvan és ha más helyzetben más hozza elő, az nem túl szerencsés. Kár, hogy klinikailag nem tudjuk igazolni, hogy összességében jobban van, mert eeg szerint meg nincs.

Mindenkire nagyon másképp hat a kezelés, ezt még fontosnak tartom leírni, nekünk eleve több alkalom kellett, mire eljutottunk a tünetmentességig, illetve az első után nem volt egyből jobb, hanem jelentkeztek a gyógyreakciók: az első alkalom nagyon megdobta a tüneteket, utána nem is ment iskolába, és bevallom, elég ijesztő volt, mert sorban jöttek utána a rohamok, sokkal intenzívebben és több, mint előtte, ez volt 1 napig, utána második nap már jobban volt. Elmondják, hogy ez nem mindenkinél van, és Prokszi is azt írta, hogy nekik egyből tök jó volt minden, viszont lehet ilyen is, úgyhogy ezért írtam le.

Más stresszoldó kezeléssel is fogunk próbálkozni, mert a kutya valahol itt lehet elásva, és szerintem egy iskolaváltás is szükséges lesz, ezen is még törpölünk az iskolapszicho segítségével.

belron Creative Commons License 2015.02.11 0 0 216

Szia

igen, mi végigtoltunk egy két hónapos craniós kezelést, 7 vagy 8 alkalommal voltunk

tünetmentes volt az utóbbi pár hétben, ezért megreszkíroztunk egy ellenőrző EEG-t, hátha javulást mutat, de nem mutatott :( abban a pillanatban, hogy belekerült ebbe a szituációba, rögtön jött egy rohama, és a 20 perces vizsgálat alatt másik három; végig rettenetesen szorongott

szóval nem tudom, úgy tűnik, nem fogjuk megúszni a gyógyszert, mert még ha sikerült is a mindennapi életben a rohamokat csökkenteni vagy kivédeni, nagyon úgy tűnik, hogy stresszhelyzet vagy villódzás vagy egyéb viszont simán ugyanúgy előhozz

egyelőre itt tartunk, még fogunk menni alkalmanként cranióra, mert úgy érzem, hogy jót tesz neki, viszont a problémát nem oldotta meg sajnos

Előzmény: Forest81 (215)
Forest81 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 215

Kedves Belron! Siekrült megtudnod valamit? Engem is érdekelne, mert mi is hasonló problémával küzdünk, annak ellenére, hogy mi már a gyógyszerezést is elkezdtük.

Köszönöm!

Előzmény: belron (214)
belron Creative Commons License 2014.11.27 0 0 214

Kedves Prokszi, tudnál pár szót mondani, ha olvasod még a fórumot, hogy hogy álltok most? köszi! :)

Előzmény: Prokszi (206)
bogibeni Creative Commons License 2012.11.16 0 0 213

Szia!

 

Az én 6 éves kislányom is epilepsziás, hasonló tünetekkel mit Ti. Szeretném felvenni veled a kapcsolatot, kiváncsi lennék a jelenlegi helyzetetekre. Az e-mail címed nem publikus, írnál nekem én publikus vagyok.

 

Köszönöm

Előzmény: Prokszi (206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!