Keresés

Részletes keresés

stephanus Creative Commons License 2002.01.31 0 0 210
Az egyik kollega szerint a napilapokban megjelent, hogy Martonyi résztulajdonos az ÁB-ban. Többször rákérdeztem: Valós hír? Kijelentette: igen! Személy szerint én nem olvastam.
A biztosítók egyértelműen nyereségorientáltak. és ezzel talán nincs is baj, hisz üzleti alapokon működnek. Csakhogy, az érintek települések polgármesterei szerint (TV riportok alapján) már tavaly is perrel fenyegették az ÁB-t, mert nem akarta betartani a szerződésben foglaltakat.
Azután: hány alkalommal nem volt káresemény, tehát hány alkalom volt (év) amikor nem kellett fizetni?
Ha volt ilyen, már pedig volt, akkor azokban az években a lakosok viselték a biztosítások anyagi kozkázatát!
A kölcsönös kozkázatvállalás elve szerint az ÁB-nak is fel kellett volna vállalnia.
Kepecs kinyilatkoztatta: nem teszik meg!

"A jelenlegi kormány többet is tehetettvolna.
Csak az a bökkenő, hogy olyanok (MSZP, SZDSZ, később az Torgyán-csapat is, gondolom) ordibálnak, aki tehetett volna ez ellen korábban, de akkor vagy nem tűnt reális veszélynek, vagy a egyéb fontos magánügyei voltak.
Kampánytémává tenni, s pontosan az ellenzék (korábbi kormánypártok) által, gusztustalan"

A Fidesz '98-ban hangzatos igéreteket tett az árvízveszélyre (másra is) vonatkozóan!
Ezek nem (több más sem) teljesültek!
Most áprilisban mit fog ígérni (és tenni) az érintett régióban?

Előzmény: Törölt nick (209)
stephanus Creative Commons License 2002.01.30 0 0 208
Az idén is lesz árvíz!
SAJNOS!
AZ ÁB felmondta a biztosításokat, persze csak ott, ahol káresemény várható!
Ezek szerint a biztosító (ÁB) nem azért van, hogy a kölcsönös kozkázatvállalás elve alapján támaszt nyújtson a veszélyeztetett területen élőknek?
Ami az ÁB-nal kapcsolatosan érdekes lehet:
Állítólag sajtóban is megjelent, hogy résztulajdonos a Martonyi!
Brávó! A kormánykoalíció tagjának üzleti érdekeit sérti a Tisza-vidék problémás helyzete!

De talán neki nem igazán megrázó dolog, hogy ezrek és ezrek bajban vannak!
Elvégre több településen még számítógépeket is osztogattak. (A gát nem lett volna fontosabb? Vagy más, az érintettek számára közvetlenebbül hasznosítható adomány nem ért volna többet?)

Ezek után vajon áprilisban mit várnak, várnának el a becsapott Tisza-vidékiektől?

Értet Lenke Creative Commons License 2002.01.27 0 0 207
Örülök, hogy szimpatikus volt a per lehetősége.:)
Ugyanis valóban az etikához tartozik e szerződésbontási mód.
Ugyanis MO.-on nincs kialakulva az a társadalmi kultúra, amely azonnal jelzésértékű lenne minden embernek, és hajlandóak lennének celekedni.
pl. Kékestetőn lévő nyaralók tulajdonosai felmondanák a biztosításukat. Mert lehet, hogy nagyobb lesz idén a hó, sőt lavina is elviheti a házukat.
Az egon bebizonyította, hogy a pici problémás ügyfél számára nagy teher.
Ő egy igazán profi "régi" nagy "múltú" "biztosító" aki idehozta a nagymúltú nevét. Csupán! A nevét! A vállalati kultúráját otthon hagyta! Hiszen ezek a magyar managerek, olyan profik! Jó kis nagyar mentalitással felvértezve! Ők tudják, hogy mitől döglik a légy.
Tudnak számolni is. Kb 20 évenként van árvíz. akkor 19 évre kötünk szerződést, megkapjuk a jó kis bónusz prémiumot, azrán majd figyuzzuk a vízállást és majd felbontjuk a szerződést. Jogszerű! miért ne?!
Na ezt kellene a gazdasági szervezetekkel tudatosítani egy precedens értékű perrel tudatosítani, hogy azért ez nem teljesen korrekt!
Az emberek nem hülyék, emlékezni szoktak sok mindenre. Sőt mi több képesek tanulni más kárán is!
Most már Én is tudom, kihez kell átmennem a lakés bitosítási kötvényemmel. Igan én a kilencediken lakom budán. De lehet, hogy árvíz lesz és akkor előtte 2 nappal ott maradok a szarban!:)
Nem kockáztatok! Lépek én előbb!

PETYUS Creative Commons License 2002.01.26 0 0 206
>Szoval statiszkialig biztos igazuk volt

Szoval statiszkialig biztos nem volt igaza. Annak valóban kicsi a valószínűsége, hogy mondjuk 7 évig minden évben árvíz lesz, de az előző évi árvíz ténye nem befolyásolja a következő évi árvíz valószínűségét. Én is azért kaptam fel a fejem, mert annak idején ezt _kihangsúlyozták_ matekból. Az illető okostojás szavaiból tehát csupán annyi derült ki teljes bizonyossággal, hogy ő nem ért a valószínűségszámításhoz.
Aki pedig az árvíz valószínűségére kíváncsi, az ne a tavalyelőtti számokkal foglalkozzon, hanem nézze meg, hogy mennyi hó van a Kárpátokban, mennyi a terület lefolyási tényezője (ami a talajviszonyok, a művelési ágak és a terepmeredekség függvénye), és milyen a folyómeder keresztmetszete!
Én nem arra lakom, így nem tudom, hogy szokták-e a medret kotorni. De úgy gondolom, hogy az elmúlt évek nagy vizei elég sok hordalékot lehozhattak a közelmúltban lepusztított növénytakarójú hegyekről, feliszapolva ezzel a folyómeder alföldi szakaszát. Ugyanez a folyamat viszont növeli a hegyekben a lefolyási tényezőt. Mindezek miatt egy adott csapadékmennyiség az idén nagyobb árvizet okozhat, mint akár egy-két évvel ezelőtt.

Előzmény: Csokis (205)
Csokis Creative Commons License 2002.01.26 0 0 205
Statisztikailag mindig kicsi az arviz valoszinusege. Annak meg meg kisebb, hogy ket egymasutani evben legyen arviz, megis volt. Hat meg harom... Szoval statiszkialig biztos igazuk volt, de az arvizvedelemnek mindig "worst case" meretezest kell csinalnia. :-)
Előzmény: PETYUS (204)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.26 0 0 204
Egy okostojás azt nyilatkozta a rádióban, hogy statisztikailag kicsi a valószínűsége annak, hogy az idén árvíz legyen a tiszán. Mit szóltok hozzá?
PETYUS Creative Commons License 2002.01.26 0 0 203
Lehet, hogy meg lehet nyerni, de addig még egy párszor felfolyik a víz a Zagyván.
Előzmény: ready (199)
PETYUS Creative Commons License 2002.01.26 0 0 202
Ha a biztosító úgy találta, hogy a díjtételek nem fedezik a kockázatát, akkor megtehette volna, hogy tavaly bejelenti, hogy az idén felemeli a díjtételeket xxx forintra, az ügyfél pedig eldönthette volna, hogy vállalja-e, vagy keres másik biztosítót. Az ügyfél persze most is eldöntheti, hogy nem lesz biztosítva, vagy keres másikat, de az előző biztosító valamivel elegánsabban szállt volna ki az üzletből.
Előzmény: Csokis (198)
ready Creative Commons License 2002.01.26 0 0 201
Szerintem egy ilyen hosszu ideje fennalo szerzodest nem lehet csak egyoldaluan felmondani.A biztosito azert van, ha en fizetek neki, es eddig semmi problema nem tortent, tobb mint egy evtized alatt, es en azalatt fizettem neki, akkor igenis vallalja a kockazatot.Sot az akkori szakertoi velemenyek szeritn akkor miert kotottek ra biztositast?Itt az egesz arol szol, hogy egyoldaluan, az ugyfel szamara hatranyosan megvaltoztattak bizonyos felteteleket.
Előzmény: Csokis (200)
Csokis Creative Commons License 2002.01.26 0 0 200
Es szerinted meg lehet egy ilyen pert nyerni? Mert ebben a felmondasban epp az a genyo, hogy jogszeru, legfeljebb etikatlan. :-(
ready Creative Commons License 2002.01.26 0 0 199
Apukam mondta, hogy perre viszi a dolgot.Tudni kell, a Zagyva melletti faluban lakunk, itt 1970 ota arviz nem volt.Valyoghazunk van, amire 15 eve rendszeresen fizetjuk a biztositast.15 evig nem volt gond, most miert van?
Előzmény: Értet Lenke (195)
Csokis Creative Commons License 2002.01.26 0 0 198
Nem hiszem, hogy ez megoldhato. Ma Magyarorszagon szerzodesi szabadsag van. Ez azt jelenti, hogy a biztosito is mondhatja azt, hogy neki egy uzletag, vagy egy terulet nem eri meg a kockazatot, es a szerzodesben rendelkezesere allo hataridovel felmondhatja azt. Ez tarthatjuk bunkosagnak (mint ahogy szerintem az is), de a biztosito akkor sem lesz karitativ szervezet. Az o celja a haszon maximalizalasa. Ha neki igy eri meg, es ebbe mindent belekalkulalt, meg a presztizsveszteseget is, am tegye. Az OTP Garancianak lathatolag megerte rogton atvenni egy az egyben az ugyfeleket, o meg tegye ezt. Az mar az en egyeni szoc. problemam, hogy ezekutan nekem az OTP Garancia szimpatikusabb lesz, mint az AB, pedig o is csak erdekbol cselekszik.
Előzmény: Értet Lenke (195)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.01.24 0 0 197
Jó, lehet, hogy köbkilométer, a lényeg: negyede a tavalyinak
Előzmény: Stahanov (194)
Stahanov Creative Commons License 2002.01.24 0 0 196
A legteljesebb mértékben egyetértek.
Előzmény: Értet Lenke (195)
Értet Lenke Creative Commons License 2002.01.24 0 0 195
Jellemző kis hazánkra a gerinctelenség!
Néha gyomorforgató híreket olvasva -mint ez a biztosítás felmondás- nem tudom behatárolni, mikor lesz MO-on, olyan társadalmi kultúra, melyben ilyenek nem történhetnek meg. Persze, sem más hasonló. Jellemző a mentalitás! Amíg fizet valaki addig jó ügyfél, amikor szolgáltatni is kellene, vagy ennek veszélyemerül fel, akkor meg már probléma! Én saját céget vezetek, tudom, hogy néha vannak veszteségek. Ha rosszul számolok akkor gyakrabban. De ha már aláírtam valamit, a szavamat adtam rá. Akkor nincs apelláta mögé kell állni az adott szónak. "Emberek"! -Ez főleg a biztosító PR és marketingeseinek szól, és az idézőjel nem véletlen.- Pénzért nem lehet gerincet és becsületet venni!!!!! De miatta veszteni nagyon könnyen!

Ha normális országban lennénk. A kárvallottak összefognának, fogadnának egy jó ügyvédet, beperelnék a biztosítót a magatartása miatt (mert az eddig befizetett összegeket gondolom nem adják vissza) szerződésszegésért. És egy normális bíró a egyoldalú szerződésmódosítás jogát megvonva tőlük, helyből 1-1 millió kártérítést megítélne a felbontott szerződések tulajdonosainak. Hátha lesz árvíz, ha meg nem fájdalom díjként, hogy nem volt.
Valamin egy becsületes összeggel még meg is bírságolná a biztosítót mondjuk 1-2 milliárd forinttal. Hogy a tulajdonosok jól seggbe rugdosság az aljas kis menedzsereket!
Én szeretném, ha egyszer olyan MO-on élne az ük-ük unokám ahol azt mondja magáról egy biztosító, hogy 150-200 éve vagyok. És tegye hozzá büszkén! Mert azóta töretlen bennem az ügyfeleim bizalma!
Nem csoda, hogy kis hazánkban, szinte minden ember negatív véleménnyel van a biztosítókról! Ezt is ajánlom a PR-osok figyelmébe!

Véleménye esetleg van valakinek az ötlettel kapcsolatban?

Kellemes napot mindenkinek!

Stahanov Creative Commons License 2002.01.24 0 0 194
Innen üzenem a Szalaynak, hogy tanuljon meg számolni. Mertmivelhogy a vízügyi és egyéb szagértők szerint 4 köbkilométer a hó mennyisége ami mindösszesen 4 milliárd köbméter nem pedig 3,8 millió.
Előzmény: Tiborcsik (193)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.01.24 0 0 193
Szalay Ferenc Szolnok polgármestere szerint a Tisza vzgyűjtő területén jelenleg mindössze 3,8 millió köbméter a hó, míg tavaly ennek a többszöröse, tizenakárhány volt.
miki_ng Creative Commons License 2002.01.23 0 0 192
milyen gyakran olvassa a forumot a miniszterelnök?
amugy szerintem idén is lesz ár
ready Creative Commons License 2002.01.23 0 0 191
Nekunk is felmondott az ab..Pedig mi csak a zagyva mellett lakunk...
kaanga Creative Commons License 2001.08.13 0 0 190
Dr. Orbán Viktor úrnak
a Magyar Köztársaság
miniszterelnöke részére
Budapest
Tisztelt Miniszterelnök Úr!
A közelmúltban látogatást tettem az árvíz sújtotta beregi térség több településén. Találkoztam polgármesterekkel, önkormányzati képviselőkkel a katasztrófa elhárítás, illetve a helyreállítás, újjáépítés irányítóival. Megtekintettem a most folyó munkálatokat és találkoztam több száz árvíz-kárt szenvedett lakossal.
Azt gondolom, hogy látogatásom tapasztalatai hozzájárulhatnak az árvíz utáni helyreállítással és a megelőzéssel foglalkozó kormányülés munkájához, ezért azokat az alábbiakban foglalom össze.
1. A legtöbben amiatt panaszkodtak, hogy a helyreállítás-újjáépítés, illetve a károk megtérítése nem terjed ki az árvíz betörésének pillanatában éppen nem lakott épületekre. Sok olyan emberrel beszélgettem, akik elmondták, hogy a maguknak vagy a gyermeküknek későbbi beköltözésre vásárolt, de még igénybe nem vett épületek megsemmisülése ugyanolyan súlyú vagyonvesztés, mint a lakott épületek elpusztulása.
2. Sokan felvetették, hogy a kártérítés, illetve az újjáépítés nem terjed ki a melléképületekre, a különféle gazdasági épületekre, amelyek munkavégzésük szempontjából nélkülözhetetlenek.
3. Szóvá tették, hogy a tönkrement ingóságok, bútorok, háztartási gépek és más berendezési tárgyak után nem kapnak kártérítést.
4. Néhányan amiatt panaszkodtak, hogy a védekezési munkák által okozott károkat nem térítik meg.
5. Általános panasz, hogy igen hiányos a jogszabályi háttér, így túl sok múlik a hatóságok, az ügyintézők személyes jóindulatán, vagy éppen annak hiányán.
6. Általánosnak tekinthető észrevétel, hogy a védművek, a gátak megerősítése, vagyis a megelőzés nem kap megfelelő figyelmet, a legtöbb helyen csak a korábbi szintet állítják vissza, ami egy hasonló mértékű vagy még nagyobb árvíz esetén nem lesz elég az újabb katasztrófa elhárítására.
Tisztelt Miniszterelnök Úr!
A kormányüléshez az árvíz sújtotta térség sokat szenvedett lakosainak érdekében eredményes munkát kívánok.
Budapest, 2001. augusztus 10.
Tisztelettel:
Kovács László
Csaboo Creative Commons License 2001.05.18 0 0 189
Sziasztok!

Újra visszahozva a topic-ot, itt szeretném leírni,hogy nem minden stimm az árvíz-es dolgoknál. Az ígéretek megvoltak,de a pénz nincs. Hogy lehet az,hogy ezt előre meg lehetett jósolni.

Cs.

Csaboo Creative Commons License 2001.03.29 0 0 187
Visszahozva! - topic

- Felújították a gátakat Tarpánál ...
- Újáépítés
- Segítség

ezek a szavak kísérik tovább az árvízi helyzetet.

Cs.

Csaboo Creative Commons License 2001.03.21 0 0 186
Itt mindent és mindenkit Valaki(k) mozgatja(k).
Ezért színház.

Cs.

K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.03.21 0 0 185
biztos azért, mert bábszíháznak nézik az egész országot :-(
Előzmény: RikiTikiTévi (184)
RikiTikiTévi Creative Commons License 2001.03.20 0 0 184
Nagyon sajnáljuk szegény embereket és amennyit tudunk, segítünk is rajtuk.

Szégyennek és gyalázatos tettnek tartjuk azonban, hogy az Országimázs Központ bábszínházat küldött az árvíz sújtotta térségbe, a kitelepítettek szórakoztatására. A hírügynökség még fényképeket is bocsátott a sajtó rendelkezésére. A képaláírás: a társulat Gergelyiugornyán a gáton játszik. A képen háttérben a házakat elöntött mocskos víz folyik.

Gondolom egyetértetek azzal, hogy szegény embereket mostanában egyáltalán nem érdekli a bábszínház, valahogy nem tudja lekötni őket.
Itt az a legnagyobb baj, hogy ti, mi sokan megpróbálunk segíteni, ki mennyire tud, közben kormányunk pedig elkészítette legújabb förmedvényét az ún. Országjárót, amit bedobnak minden lakásba. Erre a csinált szemétre nem sajnálták a pénzt, ahelyett, hogy a rászorultaknak adták volna. Náluk hova dobják be az újságot? Legfeljebb a vízbe!!!
Vagy azért hívják Országjárónak a lapot, hogy az emberek most próbáljanak valahol szerencsét máshol az országban és járjanak?

Ebben a szennylapban egyetlen szó nem fordult elő az iszonyatos árvízről, egyetlen szó arról sem, hogy esetleg mivel akarnak, vagy tudnának segíteni. Legfeljebb ígérnek, és ahogy a múltkor volt a TV-ben, hogy az árvízkárosultaknak évekkel ezelőtt lejárt konzerveket, stb.-t küldtek.
Bár tudni lehetne, hogy ki volt az az aljas gazember!!! Tippem van, de úgyis letagadná.

Csaboo Creative Commons License 2001.03.20 0 0 183
Sziasztok!

A kedd reggelre lehullott újabb csapadék hatására kialakulóban van a Felső-Tiszán egy következő árhullám. Hétfőn délután 276 centiméterrel tetőzött Tiszabecsnél a vasárnapi esőzés hatására kialakult árhullám. A kisebb árhullámok a folyó mentén nem okoznak gondot a védekezésben - állítják a vízügyi szakemberek.

badcard Creative Commons License 2001.03.20 0 0 182
Off
Kedves tlosz!
Nagyon kérlek, szállj le végre rólam! Keversz itt mindent, a szezont és a fazont.
Én nem pocskondiáztam le senkit, csak azért, mert falusi...
Csupán téged, jogosan, egy ostoba, primitív, bunkó beírásod nyomán, ahol a szülovárosomat vetted célba.

Az, hogy Vegetable bejegyzésére így reagáltál, egyszeruen értelmezhetetlen. Mi köze van egy városlakónak, a pazarlóan eltapsolt milliárdokhoz?!
Persze, ismerve eddigi megnyilvánulásaidat, értheto, hogy mást nem tudtál kitalálni.

Javaslom kedves tlosz, hogy ha nagyobb fórumokon esetleg a jövoben is meg kívánsz szólalni, akkor próbálj meg kevesebbet inni, mert a túlzott alkoholfogyasztás elso jelei eroteljesen jelentkeznek hozzászólásaidban!
Mellesleg nem ártana beiratkoznod újra az általános iskola harmadik osztályába, lévén a helyesírásod gyakorlatilag alulmúlhatatlan!

Előzmény: tlosz (163)
SzaLa Creative Commons License 2001.03.19 0 0 181
http://www.niok.hu/1/index.htm
...tevékenységi kör: 20. ár- és belvízvédelem
siess, a jövő héten már nem lehet nyilatkozni
Előzmény: Csaboo (178)
tom311 Creative Commons License 2001.03.19 0 0 180
Vasárnap egész nap vitték a követ helikopterekkel Lónyára.Lónya még mindíg bajban van.
Nagyban megy a lenyulás.Elindult a kamion Tarpára alapvető élelmiszerekkel,de a tarpaiak azóta se látták a kamiont.A vállalkozó segít hordani a cuccot,de a sót, lisztet, cukrot a saját boltjába viszi.Gyártották a szendvicset a gáton dolgozóknak,de onnan is eltünt pár karton vaj.
A tűzoltók is tudnak szemetek lenni.Ismerős segít Jándon menteni.Ugornya és Jánd között már a nivában derékig ér a víz.A tűzoltó után mentek át a vizen,erre az megáll, niva lefullad,hiába pörgeti a motort.Dudál a tűzoltónak.Az visszanéz,vállat von aztán megy tovább.
tom311 Creative Commons License 2001.03.19 0 0 179
Az árvíz levonulóban,de a baj csak most jön.A Beregben még tucatszám állnak víz alatt a házak,több száz össze is omlott már,de a károk igazi nagyságát még nem ismerjük.Ha kiszáradnak és repedezni kezdenek a falak,ha levonul a víz a kertekrol,a gazdasági épületekrol is,akkor tudjuk meg mit kall újra felépíteni.
A látványos nagyjeleneteknek nincs vége:nincs már miért illegesse magát a politikus a gáton,lassan megszünik a sajtó érdekloséde is,a csendben viszont eldol,mi valósul meg a vészterhes órákban tett legfelsobb ígéretekbol.
Az árvíz azokat sújtotta a legkeményebben, akiknek amúgy is a legkevesebb volt az elmaradott vidéken.A legszegényebbek sár- és vályogházai,a legértéktelenebb, leglaposabb területen fekvo cigánytelepek nem tudtak ellenálni a víznek.A legszegényebbeknek van a legkevesebb esélyük arra is, hogy újraépítkezzenek.
A Beregben nehéz lesz 50 százalék önrészt kérni a károsulttól.Az évek óta tartó munkanélküliség, a mezogazdaság válsága,a roma lakosság magas száma miatt legtöbben képtelenek lesznek eloteremteni az új ház árának még a felét is (éljen a torgyáni videkfejlesztési csoda!).
Annak a kormánynak, amely jobbára csak beszélt a gátak megerosítésérol,de pont a legveszélyeztetettebb északi folyamszakaszon mulasztotta el az építkezést,helyette az erosebb lobbistákkal kiálló Szolnoknál és a Bodrogon költötte az erre szánt pénzt, szóval ennek a kormánynak erkölcsi kötelessége fedelet adni a hajlék nélkül maradt embereknek.
Hatalmas helyreállítás kezdodik, hatalmas lenyulásokkal, mondják már most a Beregben.Állítólag már meg is van az a komálós cég, amely fovállalkozásban lenyúlja az egész bulit, az apró munka meg a mérhetetlen árak maradnak a helybélieknek.A kormány hamarosan dönt arról, miként juttatja el az újraépítési támogatást a beregieknek.ebbol a döntésbol látni fogjuk majd, hogy építeni akar-e, vagy csak a lenyúlósdi folytatódik tovább.
Pallagi Ferenc - Vasárnapi Blikk – Tízezer perc c. rovat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!