Keresés

Részletes keresés

Oliveira Creative Commons License 2004.06.23 0 0 130
prof.47 Creative Commons License 2003.11.04 0 0 129
Udv nektek!

Camoranesi az ok, argentin-olasz, egyaltalan nem vagyok buszke ra, hogy az Azzuriknal jatszik.

Legyszi mondj par ervet, hogy Bobo miert kivetel.
Nehany ellenerv:
1) 1973.julius 12-en Bolognaban szuletett (Olaszorszagban ugye)
2) Apja is focista volt, tudtommal Roberto megfordult az AS Roma-ban, a Sampdoriaban, a Pratoban, A Fiorentinaban, Juveben es Bolognaban is.
3) O is Szinte csak olasz csapatban jatszott: Prato-ban a Santa Lucia nevu csapatban, Torinoban, Ravennaban, Veneziaban, Atalantaban, Juventusban, az SS Lazioban, majd jelenlegi klubjahoz, az Internazionale-hoz igazolt (jatszott kamaszkoraban Sidney-ben, ahol nehany evet toltott csaladjaval emigracioban, es az Atletico Madridban a 97/98-as idenyben).

udv,
47

Előzmény: Ciani (127)
Angyalszem Creative Commons License 2003.10.06 0 0 128
Amikor írta a hozzászólást, Camoranesi még nem volt válogatott.

Vieri elég erőltetett példa.

Azt tudod, hogy melyik olasz védőnek cseh a mamája?

Előzmény: Ciani (127)
Ciani Creative Commons License 2003.10.06 0 0 127
"kivétel talán az olasz válogatott"
Camoranesi, Vieri.
Előzmény: The Evil (119)
zeuszka Creative Commons License 2003.10.06 0 0 126
Miklos Molnar
Előzmény: Haszika (125)
Haszika Creative Commons License 2003.10.06 0 0 125
"Dánia - vmi magyar csávó"

ez érdekes, ki lehet?

Sztem Andreas Limparra (Limpár András) gondolhatsz, de akkor tévedés, mert ő svéd válogatott volt........

Előzmény: The Evil (119)
Campi Creative Commons License 2003.10.06 0 0 124
Megkövetem az összes franciát (najó, nem mindet) ezennel és elnézést kérek a sok-sok csúnyaságért, amiket írtam róluk.

Meggondoltam magam, nemhogy utálnivalóak nem, de igenis tök jófejek. A negatív klisék a franciákról különben igazak, de inkább az idősebb generációt jellemzik.

Szal, excusez-moi, vagy mijaszösz.
A válogatottat viszont továbbra sem szeretem.

(fontosnak tartottam közölni)

Lorinc_d Creative Commons License 2001.03.09 0 0 123
Pedig nekunk nem is voltak gyarmataink...
Előzmény: Lorinc_d (122)
Lorinc_d Creative Commons License 2001.03.09 0 0 122
Kezilabdacsapatunk egyik legjobbjat pedig ugy hivjak, Bojana Radulovics.
Előzmény: Törölt nick (121)
Wisey_ Creative Commons License 2001.03.09 0 0 120
...
Svájc - Türkylmaz
Románia/Szlovákia/Szerbia - magyarok
Ausztria - Vastic
Előzmény: The Evil (119)
The Evil Creative Commons License 2001.03.09 0 0 119
1 európai válogatottat mondj, ahol minden kerettag 1 nemzet(iség) tagja!

Németo. - törökök
Anglia - hadd ne mondjam
Hun - Miriuta, Sowunmi, Radoki, mindenki
Hollandia - mindenki
Belgium- Mpenza pl.
Norvégia-Carew
Svédo. - Larsson
Dánia - vmi magyar csávó
stb.
kivétel talán az olasz válogatott.

Előzmény: francisdrake1 (118)
francisdrake1 Creative Commons License 2001.03.08 0 0 118
A franciak minimum 42-es arccal mennek ki a meccsekre, azonkivul nagyon brutalisak - figyelem, nem kemenyek! Desailly, Viera, Thuram, sot meg Zidane is.

Azonkivul szuletett franciak - gruz, oceaniai, baszk, spanyol es ormeny szulokkel. Ez igy legfeljebb egy eredmenyes csapat - pont ugy mint egy-ket eve az MTK. De semmi esetre sem egy nemzeti valogatott, ami szepen jatszik. Ugye.

HACKETT77 Creative Commons License 2001.03.07 0 0 116
Már késő one, majd holnap reagálok.
Előzmény: AntiJeno (111)
The Evil Creative Commons License 2001.03.06 0 0 115
Aha már írtam hogy nagyon megszerettem a francia válogatottat, mert gyönyörű focit játszik. A francia néppel sincs semmi bajom. Mindenütt vannak sötét bunkók, nálunk is, náluk is, de nem azok alapján kell megítélni egy népet.
Előzmény: isz-akos (114)
isz-akos Creative Commons License 2001.03.06 0 0 114
The Evil!
NEm is mondtam...csupán azt mondom hogy miért nem szeretem...
Te amugy szereted a franciákat???:-)
The Evil Creative Commons License 2001.03.06 0 0 113
Ákos nem mondd má' meg hogy miért szeretem a francia válogatottat...
Előzmény: isz-akos (112)
isz-akos Creative Commons License 2001.03.06 0 0 112
Isz-akosnak : Már miért lenne ebben ellentmondás? Ilyen alapon kinek szurkoljak?

Droli! Probálkoztál mondjuk a MAGYARORSZÁG nevü válogatottal?? Szerintem nekik érdemes lenne szurkolni...
Hogy ki szurkol nekem? Azok akiknek én (is) szurkolok...
Ciao és HAJRÁ MAGYARORSZÁG!!!
/Jahh és marha nagy divat lett szeretni a francia válogatottat mert most ök a legjobbak...mondjuk ugyan ez volt olaszországgal braziliával németországgal és franciaországgal is...mindig akik a csucson vannak azoknak divat szurkolni.../
LE A DIVATFOCIVAL LE A DIVATSZURKOLOKKAL!!!

AntiJeno Creative Commons License 2001.03.06 0 0 111
"Lehet hogy a mesterséges latinosítás elméletd is +dől.:)"

Te winner!
Ha "csaucseszku-féle" román történelmet ismernéd,
akkor nem hinnéd azt, hogy én elméleteket gyártok a román nyelv kapcsán.

"Ja és faszikám!Ki mondott olyat, hogy favorizálom a franciákat?"

Na ez az anglomán! Ki mondott ilyet? Én biztos nem...idézzek én is önmagamtól, vagy inkább ne(?!), nem tudom...az túlságosan is Hackett style-os lenne, aztán még elkezdenél nyafogni, hogy utánozlak :)

"Akkor ki favorizálja itt franciákat?Ne próbáld a "szavam" kiforgatni te...! "

Akkor még1szer: Ki mondta, hogy favorizálod a franciákat?
(Nem kéne annyira keresgélni a másikban a hibát, akkor talán nem hibáznál ennyit...)

"Itt el kell ismerjem, egy picit azért igazad van, abból adódóan hogy elég pongyolán fogalmaztam "

Figyelitek! Ilyet is tud a srac :))
Csak el ne bizzam magam, ugye?

"Miért milyen egy tipkus ANGOL megnyilvánulás?Van netán van valami tapsztalatod?
Kétlem."

Nem tudom...ugy érzem megint hibáztál -lehet, hogy ez az állandó hibázgatás is egy Hackett style jellemvonás(?)-. Ki mondta, hogy neked tipikusan angol megnyilvánulásaid vannak?
Vagy csak beleélted magad?
Javíts ki, ha másképp lenne, de én úgy emlékszem, hogy a megnyilvánulásaidat "british-buzi"-nak minősítettem, nem pedig tipikus angol megnyilvánulásoknak.

"Csupa miért.Na kultúrbuzi? "

Általánosítasz anglomán! Tudod te hány száz millió általad latinnak nevezett él(és élt) a földön?
És mind olyan "kártékony" a te kis british lelkednek, mi? Amiket te leírtál a "latin kultúra" negatív színben való feltüntetésének érdekében, az alapján elárultad magadról, hogy semmit sem tudsz a "latin kultúrá"-ról, és az alapján én is mondhatnék ilyeneket, hogy kitörölheted a seggedet a Shakespeare kultúráddal.
Természetesen ez mind csak feltételes mód!
Hogy nekem melyik kultúrákból és mennyi jutott, az számodra biztos nem érték, ne is beszéljünk a kultúráról, mert egyesek fogalomzavarral élnek itten, de nagyon...

"Protestáns vagyok.Te most mit vártál?Hogy azt írom: támogatom?:)Szerencsétlen... "

Azt vártam, hogy amolyan Hackett style-osan beidézz magadtól valamit, mondjuk belinkelhettél volna egy fotót a válladon feszülő "Fuck you I.R.A!" tetkóról. :)

"Tudod azért nem kéne túldimenzionálnod, egy: a vereségeddel végződött sima lebaszást! "

A túlzott önbizalmad már-már kóresetnek is beillene, de hogy megnyugtassam a sértődékeny egódat: GYŐZTÉL British style!
(Hogy miben? Vazzeg nemtudom...de úgy lebasztál, hogy most két napig nem merek majd a fennséges arcod elé lépni...)

Király vagy Hackett! :))) Te vagy a vicckirály.

Előzmény: HACKETT77 (101)
szaki2 Creative Commons License 2001.03.06 0 0 110
Ugyanaz, csak most a franciakrol van szo ebben a topikban.
Előzmény: Törölt nick (108)
The Evil Creative Commons License 2001.03.06 0 0 109
Én nagyon megszerettem az EB-n a francia válogatottat, gyönyörűen játszanak. Pedig a VB-n mázlisták voltak és nagyon haragudtam rájuk :(
Szóval varázslatosan játszanak, nem úgy mint pl. az olaszok, az vmi élvezhetetlen. Húúú véletlenül átmentünk a félpályán, Francesco, akkor most egy negyedórát csak védekezzünk!
1994-ben meg a románoknak is szurkoltam a VB-n, ahogy Argentinát leverték az nem volt semmi... mekkora játékosok! Persze az olaszoknak akkor mákjuk volt megint, végig szurkoltam nekik, de ott ábrándultam ki belőlük végleg...
Ja, egész Európa utálja a magyar válogatottat mert eleink (akik ázsiából jöttek ugye, mint zidane) raboltak-fosztogattak mindenfelé meg odaszartak mindenféle svájci templomok oltárára. Hát ezért nem játszhat az a tapló Mátyus Cottbusban! Mert az edzője nem felejt!
Campi Creative Commons License 2001.03.06 0 0 107
Az a baj hogy nem csak a franciak keverik Bp-et Bukaresttel :(
Hal'Istennek en nem tanultam franciat, nem vett volna ra az Isten se. Tortenelmet viszont tanultam es a 2. compiegnei szerzodes nagyon tetszett :)
Masreszt en nem gyulolok egyetlen franciat sem, csak nem szeretem oket! A focijukat meg plane nem, azt mar elmondtam miert...
Előzmény: isz-akos (105)
szaki2 Creative Commons License 2001.03.06 0 0 106
En is ugyanezeket akartam hozzafuzni szinte szoszerint.
Ez nem franciavalogatott, hanem egy csokipuding (niggerek mint desailly, viltord, vieri, thuram), karamellas ontettel (ciganyok mint djorkaeff, baszkok mint lizarazu, algirok mint pires es zidane).
Ha durvabban fogalmaznek, akkor kaki.

Aggaszto, hogy a niggerek lassan lefocizzak a fehereket.

Előzmény: fehérlófia (59)
isz-akos Creative Commons License 2001.03.06 0 0 105
nahh Droli most akkor magadnak mondasz ellent?
Képes vagy olyan ország focicsapatának szurkolni akik azt sem tudják hol van a szülöfölded a szeretett országod (hazád)?
Látod ez öngol! Mivel erre nem is gondoltam de igy eggyel több ok amiért utálom öket... Én bezzeg tanuljam a francia nyelvet + a francia történelmet + a francia topográfiát etc. Ök meg keverik Budapestet Bukaresttel... Na ezek ök a nagy FRANCIÁK!
Amugy én nem az egész francia nemzetet utálom csak
azokat akik engem is (és franciák....) Gondolom ilyen nincs ugyhogy én sem utálom öket...viszont annyi francia focicsapatnak szurkolok ahány francia focicsapat szurkol nekem...tehát 0!
Aljechin Creative Commons License 2001.03.06 0 0 103
Örülök, hogy egyre többen írnak ebbe a topikba, csak azt nem értem, hogy a franciaimádó
kis buzik miért erölködnek azon, hogy csökkenjen az utálatunk a f...ák iránt?
Hiába erölködnek, mert tény, hogy nem ők játszák a legjobb focit, hogy mindig kurva nagy
mákjuk van és hogy nagyon ritka az a f... , akinek a nagyszülei is f...k voltak (pedig ez nem
is olyan nagy dolog). A Hollandok pedig le is iskolázták őket az EB-n. A Portugálok is
simán kiütötték volna őket, ha nem egy ilyen fasz vezeti a meccset. Raul pedig sajnos
kihagyta....
Campi Creative Commons License 2001.03.05 0 0 102
Boldog ember vagyok hogy nem ismerlek szemelyesen, Hackett!
Előzmény: HACKETT77 (101)
HACKETT77 Creative Commons License 2001.03.05 0 0 101
AntiJenő!

"A jelenleg elo roman nyelv -tudomasom szerint-felig-meddig mestersegesen krealt,
mestersegesen latinositott nyelv.

Hogy mesterségesen vagy természetesn latinos e, azt szopóskurvára min1.Ettől függetlenül Olaszország &
Franciaország
elég élénken támogtja román "barátaitokat" - tudniillik ők Románia első számú pártfogói Európában.Valyon miért is?Lehet hogy a mesterséges latinosítás elméletd is +dől.:)

"Le "segghulye latinbuzi"-zol itt mindenkit, akinek nem szimpi a Te british style-od(illetve a "football de la France")

Te lúzer!

Hol latinbiuziztam le mindenkit?Droli't míért nem latinbuzitam le?Isz-Ákost miért nem latinbuziztam le?Ja és faszikám!Ki mondott olyat, hogy favorizálom a franciákat?Most önmagamtól idézzek te szerncsételen.Megteszem(!):

"Röviden ennyi lenne az észrevételem ami viszont lényeges mitöbb a leglényegesebb(!), én is utálom a szájbabaszott szopó-nyaló varangyokat!És főleg mint népet mint nemzetet, mint ANGOL-gyűlölő sz@r tepedék nemzetet
Platinistul Löpenestül fasszopóstul.

Akkor ki favorizálja itt franciákat?Ne próbáld a "szavam" kiforgatni te...!

"hogy a latin nyelvcsaladba tartozo nyelvezettel biro orszagora, hanem az ugynevezett latin futballstilust koveto orszagokra gondolunk!"

Itt el kell ismerjem, egy picit azért igazad van, abból adódóan hogy elég pongyolán fogalmaztam - ettől függetlenül Franciaország (labdrúgásában is) jóval-jóval közelebb áll a latin stílushoz - ld. Marseille - , mint az észak-európai irányzatokat képviselő országokéhoz ld.: holland, belga, skanandináv - és most helytelenül a németet is ideveszem.

"A megnyilvanulasaid alapjan inkabb Te vagy british-buzi...nem is baj ez."

Hűha!

Miért milyen egy tipkus ANGOL megnyilvánulás?Van netán van valami tapsztalatod?
Kétlem.Hogy nem baj az ANGLOMÁN beállítottságom?

Persze hogy nem!:)

Most először kiragadnám ezt az általd gúnynak szánt rettentően gyenge fragmentumot:

"...hogy a kulturalatlan (ilyenek a deliek, ugye?:)

Jajj dehogy!Kultúáltak persze.Csak tudnám miért írtják az esőerdőket?Miért ők termelik a föld kábítószerinek döntő hányadát?Miért ők - és főleg a latin-amerikai országokra áll - halmozták fel legtöbb államadósságot?Miért fenygeti őket - ld. Mexico (ami köszönhető a kúrjunk szaporodjunk életszemléletüknek) - a túlnépesedés veszélye?
Csupa miért.Na kultúrbuzi?

Gondolom a brit kultura mesgyein valo kalandozasodkor jottel ra arra, hogy a kulturalatlan (ilyenek a deliek, ugye?:) csocselek elleni harc a legfontosabb az eletedben."

Ezt nagyon-nagyon rosszul gondolod - mint ahogy sokminden mást.A rózalinda, eszmerealda, pampák királya, vadangyal, enríkeiglésziász, rikimartin -nem ragozom tovább a szart - stb. megpillantásakor döbbentem így be, és akkor határoztam el, hogy tűzzel-vassal harcolni fogok ellene.Mert a latin "kultúra" szar.Sajnálom hogy neked csak ez jutott.Dehát ez a szinted.

"Jol csinalod, kivalo "harcos" vagy...egyebkent az I.R.A-val mi a helyzet, melyik oldalon allsz Te igazhitu angloma'n?"

Protestáns vagyok.Te most mit vártál?Hogy azt írom: támogatom?:)Szerencsétlen...

"Elvezettel olvassa az ember a "korrekcios vadirataidat", csak igy tovabb, beloled egy igazi jo diktator lehetne szerintem! :))

Korrekciós vádirat?

Tudod azért nem kéne túldimenzionálnod, egy: a vereségeddel végződött sima lebaszást!

"Vegezetul: a latin stilusu futball latvanyosabb, mint peldaul a nemet, vagy a brit stilus, mondom ezt Sir Bobby Charlton velemenye alapjan!

Elhiszem.Majd ha leírtad melyik könyvben olvastad, melyik műsorban hallottad!De addig ennek kb. annyi hitele one, mint ha én azt mondtam volna: úgy tudom hogy a Battistuta a Fiorentina elnökének a köcsöge volt, és akit csak azért adtak el a Romanak, mert a buzzancs elnök úr már ráunt.

Figyeltél engem?Az idézetek után, mindíg megjelöm a forrást.Tehát ezzel még tartozol.Magunk közt szólva, én olvastam Sir Charlton jónéhány írását, s még ennél is többször hallottam nyilatkozni, de + kell mondjam: ezt nem hallottam.:(

Thát várom a forrást.Bár te is tudod, nem lesz könnyű meccsed.

Droli!

A Chelsea't azért nem elmlítettem, mert nem meghatározó manapság az ANGOL FUTBALL'ban,
legalább is nem annyira mint pl. az Arsenal.Hány olyan szezon volt mikoris az első 3-ban végzeztek.Egy.'99-ben.És azóta?Jó elismerem volt 2 F.A Cup győzelemük és egy League Cup győzelmük, de ez semmit sem jelent.Hétről-hétre olyan cspatokkal sem képesek felvenni a versenyt mint a Brdford City, akiktől idegnben lezekóztek.Chelsea...ugyan már.

Manchester United?

Hibáztam hogy nem említettem:

Az igen.Íme a meghatározó játékosaik: Stam, G. Neville védelem, Beckham, Scholes, Keane, Giggs (középpálya), Cole, Sheringham, megemlíthető Solksjaer és Yorke, akik idén kevesebb szóhoz jutottak ugyan de - és főleg Babyface - már hozzászokhattak ehez.Ide veszem Barthez't akit idén igazoltunk.

Nomaostakkormivan?

Tehát a United játékában nem a BRIT stílus dominál?

Stam (holland), aki ismeri a focijukat - na nem te - az tudja yól, hogy a hollandoktól - és ez inkább a klubcsapatokra játékára igaz - nem áll messze a BRIT stílus.Neville saját nevelés, Beckham, Giggs Scholes -
ANGOL-WALESH'i-ANGOL - tehát szintén BRITek, Keano pedig foci nyelvre lefordítva szintén BRIT; merthát egy ír player mi más is lehetne.

Cole , Teddy ANGOLOK, Yorke ex-ANGOL gyarmatról való és elég korán került a szigetosrágba, de yo fogjuk rá hogy semmi köze a BRIT stílushoz, Babyface pedig norvék -akikről köztudott, hogy még a ANGOLOKnál is ANGOLosabb focit játszanak.

Akkor hol nincs itt BRITISH STYLE? Na?

És ez még akkor is így van ha a Unitedről köztudott, hogy az egyik "legkontinentálisabb" BRIT focit játszó csapat.

Az előhozott példáidból csak egyedül az Arsenal áll meg, tudniillik ők tényleg 1 szedett-vedett gárda - pláne a UNITED'hez viszonyítva - továbbá tényleg meghatározóak ld. utóbbi 4-5 éves PL eredményeiket.Dehát nem Chelsea'ikből és Arsenal'alokból áll az ANGOL LABDARÚGÁS - hála a Yooságos Atya Úr Istennek.Érted gyerek?

Hogy veled kapcsolatban mire akadtam ki?
Pl. hogy Ilyet állítasz: az ANGOL stílus idézlek "beívelgetős" volt.Ezt most nem írom le, mert már így is szétOFFoltam a topicot - de az ANGOL stílus sosem volt beívelgetős.Ha akarod kifejetem másutt miért is nem.

Droli!

Te olyan mértékben vagy hülye ehhez a sportághoz, hogy nem is haragszom rád azért amiért a varangyok focijával szimpatizálsz.

Fuckin' frog!

mash Creative Commons License 2001.03.05 0 0 100
100!
mash Creative Commons License 2001.03.05 0 0 99
szerintem a latin nyelvcsaládba tartozik
Előzmény: Campi (97)
mash Creative Commons License 2001.03.05 0 0 98
Hackett-tal nem kell foglakozni és akkor csöndbe van.
Mert ha megint neki áll anyázni akkor megint kitiltják!!!
Előzmény: AntiJeno (96)
Campi Creative Commons License 2001.03.05 0 0 97
Akkor jol mondtam nem??
Előzmény: AntiJeno (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!