Keresés

Részletes keresés

anciii Creative Commons License 2010.12.01 0 0 28

Köszi szépen, akkor ellátogatok megnézni :o)

Goldman Emma Creative Commons License 2010.11.30 0 0 27

Tán még audioguide is van, ha jól emlékszem. Jó szórakozást!

Előzmény: anciii (25)
evike_99 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 26

Szió!

Én voltam már Klimten, szerintem is érdemes, és persze van tárlatvezetés! Mi nagyon szerencsések voltunk, mert egy irtó jófej nő vitt minket körbe, és tök jópofa dolgokat mesélt a szecesszióról, és persze Klimtről :-)

Előzmény: anciii (25)
anciii Creative Commons License 2010.11.29 0 0 25

Köszi a rengeteg infót :) Munkácsyban én is gondolkoztam, de azt hiszem marad a Klimt! Türelmem van, úgyhogy ha csak ezen múlik, nem lesz gond :-) Maximum kérünk tárlatvezetést hozzá, hátha akkor jobban értékeljük mi is, ami a szakértőknek az igazi kincs. :-) Van Szépművészetiben tárlatvezetés ugye?

Előzmény: Goldman Emma (24)
Goldman Emma Creative Commons License 2010.11.24 0 0 24

A Klimethez türelem kell, kicsit becsapós. Nagyon alapos, tartalmas kiállítás, de a java olyasmi - grafikák, sok szöveg a falon -, ami inkább csak a szakértőknek ájulat. Ha nemzeti a lelked, ajánlom a Munkácsy Krisztus-trilógiát a Galáriában (én spec utálom, de az ízlésem valszeg nem mainstream), ha jól éreznéd magad, menj a Közlekedésibe vagy a Természettudományiba, de meleg szívvel ajánlom a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumot is a Bazilika mellett. Sok jópofaság.

Előzmény: anciii (22)
skater20 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 23

Szia!

 

Én tudnám ajánlani Neked a holnap kezdődő Budapest Art Fair kiállítást!

 

Van is 2 db jegyem rá (lehet, hogy 4 is lesz majd), bemásolom Neked a hirdetést:

 

Eladó 2 db jegy a Budapest Art Fair Kiállítás és Vásárra, ami nov. 25-től 28-ig kerül megrendezésre a Műcsarnokban.

2 jegy ára: 3500 Ft   (egy jegy eredeti ára: 2500 Ft)

Bővebb info: http://www.budapestartfair.hu/

 

Érdeklődni: nori-15@freemail.hu - n lehet.

anciii Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22

sziasztok! én is nagyon régen jártam múzeumban, de nem azért mert nem érdekelne, hanem valahogy mindig jött más program, és nem volt időm másra..persze monjdák, hogy mindenkinek arra van ideje, amire szeretné, ezért úgy döntöttem ellátogatok valamelyik nap :)) kérdés, hogy hova? aki rendszeresen jár esetleg tudna nekem valamit ajánlani? olvastam most hogy szépművészetiben fut Klimt kiállítás,(ez érdekelne is)  vagy esetleg valami más amit érdemes meglesni? :)

G. Peti Creative Commons License 2010.08.25 0 0 21
nemsokára 26 leszek, és több múzeum van, ahol 26 éves korig jár havi egyszer kedvezmény :) bár az is lehet, hogy én is elmegyek, de ez már egy másik történet...
Goldman Emma Creative Commons License 2010.08.24 0 0 20
10-15 éve még nem volt restaurálva a főlépcsőház, nem volt meg a régészeti állandó kiállítás, nem volt meg tán a lapidárium sem, hanem kint, a rotundában szomorkodott a balácai mozaik. Viszont ott volt a korona és a cugehőr. Szóval muszáj volt sok mindennek változnia, de a történeti állandó kiállítás kétségkívül az uncsi 1996-os. :)
Na, a Terror Háza, az kétségkívül más lesz! :)) Hogy-hogy utolsó? Te mész el vagy az utolsó szombat szűnik meg?
Előzmény: G. Peti (19)
G. Peti Creative Commons License 2010.08.23 0 0 19

no hát végül csak a Nemzeti Múzeumban jártunk, ott viszont alapos szemlét tartottunk, fél 12-től este (?) 6-ig.

mint írtam, kb 10-15 éve járhattam ott utoljára, mindenre már nem emléjeztem pontosan, de szerintem sok változás nem történt.

érdekes élmények... valahogy egyszerre akar bemutatni és nem is. több helyen pl. annyira rossz volt a világítás 1-1 vitrinben, hogy úgy világítottunk oda, erre máris ott termett a teremőr hölgy, igazolványt kérve, szegényke benézte, hogy fotózunk. aztán bizonyos kiállítási tárgyak jó messzire, h még véletlenül se lásd, majd ha bejjebb hajolsz, már is csipognak az érzékelők. meg eleve nyáron ne zárjon már be 6-kor egy ekkora múzeum... a régészeti kiállítás viszont nagyon tetszett, mintha egy teljesen más helyen jártunk volna :)

hétvégén Terror Háza. kihasználom az utolsó hétvégémet, amikor még ingyenesen látogathatom a hó első szombatján :)

Goldman Emma Creative Commons License 2010.08.17 0 0 18
No, ez esetben nem aggódom érted, fogsz újdonságot találni! :-) A Nemzetiben már a felújítás is elég látványos, meg fogsz lepődni. Jó szórakozást, kérlek, értesíts, milyen volt.
Előzmény: G. Peti (17)
G. Peti Creative Commons License 2010.08.17 0 0 17
többen megyünk (de a maximum létszámot 4 főnél húztuk meg, annál több emberrel szintén képtelenség múzeumkörutat tartani). Hadtörténeti, Nemzeti, Közlekedési, Kereskedelmi és Vendéglátóipari tűnik befutónak előzetesen, az első 3-at 10-15 éve láttam utoljára, így remélem fog valamenyni újdonsággal számolni :) Utóbbiban még sohasem jártam.
Goldman Emma Creative Commons License 2010.08.17 0 0 16
Elég súlyos az uborkaszezon, egyetlen nagy múzeum sem gurít mostanában semmi izgalmasat. A BTM a Pesti bürgerrel nyomul, ami halálos unalom, a Nemzeti Múzeum vagy a Néprajzi még ennyivel sem. A Természettudományi tudtommal be is zárt augusztusra, a PIM délutánonként van nyitva... Szóval elég szomorú a kínálat.
Előzmény: G. Peti (15)
G. Peti Creative Commons License 2010.08.17 0 0 15
Rajtam nem múlik, szívesen asszisztálok ahhoz, hogy a sor elején maradjon a topic :)
Múzeumok Éjszakája horror, még az őszi az épp megfelelő mennyiségű ember, de ez a legutóbbi kész horror volt. élvezhetetlen a nagy tömeg miatt.
Az az igazság, hogy a képgalériák érdekelnek legkevésbé, úgyhogy a Nemzeti Galéria és a Szépművészeti biztosan kimarad egyelőre :)
Igen, többnyire valóban "csak" állami fenntartású múzeumok az ingyenesek, a legtöbb helyen külön írják is az ingyenességet, azért van néhány hely, ahova szívesen elmennék, de nem találtam ezzel kapcsolatosan infót, majd holnap megeresztek egy telefont.
Goldman Emma Creative Commons License 2010.08.17 0 0 14
De jó, feltámadt a topik. :-)))
Okos ötlet, nem sokaknak jut eszébe. Egyrészt: vigyázat, mert a nemzeti ünnepi ingyenesség tudtommal csak azokra vonatkozik, amelyek korábban beletartoztak az ingyenességi körbe: állami fenntartásúak tehát. (Ha nem így van, külön mázli.) Különösebb tömeg nem indokolt, amit tudok: a Galériában zár a Depero, ott biztos lesz jó néhány vájtfülű. A Szépművészetiben most nincs semmi különös, dettó a Nemzeti Múzeumban. Kérdés, a Néprajziban a Zelnikre nem számolnak-e extra díjat - az mindig is kiemelt belépődíjjal ment.
Ami viszont egy kicsit lelombozó: hogy a Múzeumok Éjszakáján belehúznak az intézmények, csacsognak, dalolnak, cizellálnak, ilyenkor viszont a hétköznapi arcukat mutatják. :)
Előzmény: G. Peti (13)
G. Peti Creative Commons License 2010.08.17 0 0 13
mivel állami ünnepeken ingyenesek a múzeumok, az lenne a kérdésem, hogy kell-e és ha igen kb. mekkora tömegre kell számítanunk 20-án? szeretnénk egy hasonló körutat tenni, mint Múzeumok Éjszakáján, de azért remélem, hogy annál sokkal kevesebb emberre kell számítani :)
mud Creative Commons License 2005.01.12 0 0 12

Namost nehogy má' a krégre akarjátok kenni...

õ csak életet próbált - hogyismondják - lehelni, itten.

Előzmény: geof (9)
Goldman Emma Creative Commons License 2005.01.11 0 0 11
Esküszöm, bevallanám, de én tényleg nem voltam. :)
Harmafriss Creative Commons License 2005.01.11 0 0 10
mindenki volt, de tagadni akarták.:)
Előzmény: geof (9)
geof Creative Commons License 2005.01.10 0 0 9
Látom ez a valaki által küldött több, mint egy évvel ezelőtti hozzászólás tett be a topiknak.
krég Creative Commons License 2003.09.30 0 0 8
erotika kiállításon ki volt?
Goldman Emma Creative Commons License 2003.09.30 0 0 7
Üdvöz légy, te, aki feltámasztottad a topikot! :-) És a hír is jó.
Előzmény: Törölt nick (6)
Goldman Emma Creative Commons License 2001.01.24 0 0 5
Apropó akito (vándor kiállítások):
látta valaki a Nemzeti Múzeumban a szellemes című Európa közepe ezer körül-t? Most hallottam, hogy a jól sikerült "vándor" tárlatot a következő állomás, Lengyelország már nem is fogadta.
Re villamos múzeum: a kisföldalatti megállóiban megnéztétek már a XX. század ujjlenyomatát?
Anibell Creative Commons License 2001.01.24 0 0 4
Nekem a Ludwig múzeum a kedvencem , volt ott már dinoszaurusz, hologramm, meg plakát kiállítás is,
persze van amikor jó lehet somolyogni: ez művészet?, meg volt Andy Warhol kiállítás is, amit pont én szóltam le egy másik topikban, mindezek ellenére az állandó kiállításban igen érdekes darabok vannak, és az időszaki kiállítások is azok.

A Műcsarnokot szintén szeretem, kár, hogy egyre kevesebb az idő múzeumba járni. Néprajziban tavaly tényleg nagyon jó kiállítások voltak,
én a kiállító termeket, galériákat is szívesen látogatom (pl.: Centrális)

AKITO
A Szépművészeti kiállítása a Dürertől Dalíig címet viseli(:)), megértem a csalódottságodat, de úgy emlékszem igen sok újságban megírták, hogy ezek a múzeum féltve őrzött grafikái, elés széles spektrumon. Nem mentem el megnézni, mert bár a képek élő látványát nem pontolja az azonos című könyv, amit ex kollégáimtól kaptam, a zárás előtti hétvégén csúnyán esett az eső. :)

Előzmény: Goldman Emma (-)
BahnScorper Creative Commons License 2001.01.24 0 0 3
Természetesen a villamosmúzeumok! Bécs, Prága, Stuttgart, Zürich, Brüsszel... hogy csak egy párat említsek...
akito Creative Commons License 2001.01.24 0 0 2
+t (későn van)
akito Creative Commons License 2001.01.24 0 0 1
Miután pengeéles elméről tanúbizonyságot téve beszúrták a nullát, már elmondhatom, hogy legutóbb jól átvertek 2 múzeumban is. A Szépművészetiben is, és a Várban is Dali kiállítást hirdettek, (a Várban Mirotól Daliig volt a címe, a lentire nem emlékszem) és volt vagy két Dali kép összesen. a 10 éves fiamat vittem el, aki szeretett volna élőben képeket látni "az elfolyt órás" festőtől. Hát eléggé csalódot volt. Ezt elmeséltem egy műkereskedő ismerősömnek, aki azt mondta: Dali, maffia. Mi a helyzet a vándor-időszaki kiállításokkal?
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.01.23 0 0 0
Én az elmúlt négy-öt évben 0 múzeumban voltam :-|
Előzmény: Goldman Emma (-)
Goldman Emma Creative Commons License 2001.01.23 0 0 topiknyitó
Van kedvenc múzeumotok? Nekem több is: Természettudományi, néha a Budapest Történeti, most a Néprajzi ezzel az Idővel. Sőt, imádom a tatabányaiakat is, különösen a szabadtéri bányászati kiállítást. A képtárak viszont, bevallom, többnyire hidegen hagynak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!