Keresés

Részletes keresés

JozsBiker Creative Commons License 2019.02.11 0 0 39

"Az Európában honos huszonegyből négyféle, az amarilliszfélék családjába tartozó hóvirág él Magyarországon. Ezek közül a kikeleti hóvirág a „klasszikus”, védett. A többi fajba tartozó termesztett növényre nincs tilalom, ám az árusításhoz szükséges jóváhagyás beszerzése elég körülményes."

 

Tehát ha jól értem a kikeleti hóvirágot még akkor sem szabad árusítani, ha valaki mesterségesen termeszti. Vagy lehet hogy termeszteni sem szabad, mert annyira védett ? :-))

 

"A hivatal jelezte, hogy a szabályozás meglehetősen ellentmondásos: a kikeleti hóvirág – függetlenül attól, hogy magánterületen vagy a természetben fordul-e elő – 2005-től az egész Európai Unióban szigorúan védett [...]"

 

Most már világos: termesztheted, de nem szedheted le :-))

 

Forrás:

https://www.heol.hu/eletstilus/borton-jarhat-a-hovirag-letepeseert-1543198/

 

JozsBiker Creative Commons License 2017.03.03 0 0 38

Már megint zavart érzek az erőben. Már külföldről behozni sem lehet, vagy egyáltalán birtokolni ?

 

http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/03/03/nyilnak_a_hoviragok_de_barmilyen_csabito_is_ne_tepje_le/

 

Egy nem túl régi cikkben még azt írják, hogy "A kertünkben vagy akár cserepesen termesztett példányokra ráadásul nem vonatkozik a fenti törvény: ezeket szabadon lehet ültetni vagy leszedni":

 

http://ecolounge.hu/vadon/ezert-lett-vedett-noveny-a-hovirag

 

 

Akkormost hogy van ez ?

 

 

pancho Creative Commons License 2002.03.08 0 0 37
Tegnap éjjel beszélgettem pár mamikával, akik kilószám hoztak eladni hóvirágot (nőnapi őstermelők). McKérdeztem, hogy erdőben szedték-e. Teljesen el voltak képedve: ne vicceljek már, hát hogy tudnának ennyit összeszedni az erdőben (egyegy dobozban kb. 200 csokor volt, és csokronként legalább 20 szál, ráadásul fejenként 4-5 dobozzal jöttek - ez ugye olyan 16-20 ezer szál fejenként).

Szóval bizony kertben termesztik.

Szia, jégmacs :-)

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.08 0 0 36
Egy cikk a témáról: http://zold.victorinet.hu/belso/wwfnonap.html

Amúgy én virágkötő vagyok. Meg természetvédő is. Érdekes a kettőt összeegyeztetni, bár jó ideje nem kötök virágot.
Én ha valakinek ajándékba virágot veszek, szinte mindíg csak cserepeset, egyrészt mert a vágott úgyis elhervad pár nap alatt, másrészt, ha túlfagyasztották, akkor pár óra múlva, harmadrészt, jobban megéri....

És asszem hogy idegrohamot kapnék, ha a kedvesem, vagy bárki más, egy frissen lecincált csokorral állítana be... Visszazavarnám ültetni. ;D
De most komolyan. Minek kell leszedni?
Üdv: IC.

Batkamano Creative Commons License 2002.03.07 0 0 35
Egy tirpák baromtól nem annyira er?s.
Előzmény: Labor (23)
kékbarisnya Creative Commons License 2002.03.07 0 0 34
Nem mindegy már annak a szegény leszedett virágnak, hogy hol hervad el?
Labor Creative Commons License 2002.03.07 0 0 33
Hö! :)
Illetve a sok vevőt kell rá átprogramozni, az hozná magával a piaci kínálat változását is egyből.
Nem is, jobbat mondok, csak, hogy nymannak is igaza legyen: A nőket kellene átprogramozni, hogy örüljenek a parlagfűnek is. (Tisztelet a kivételnek, akinek már most is csak a szándék a fontos) :)))))))
Előzmény: braunn (30)
Labor Creative Commons License 2002.03.07 0 0 32
off

Végre valamiben igazam lehet, b+! :))))
Köszönöm neked Nagy Kövér Főnök!
:DDDDDDD

Előzmény: freeze flash (28)
nyman Creative Commons License 2002.03.07 0 0 31
Tenyleg olyan sok hoviragot szednek az erdobol?Nekem ez tok furcsa, mert ahol a szuleim laknak, ott minden kert ilyenkor tele van hoviraggal, sot a hazak elott is az ucca. Ez mind ultetett. A hetvegen votam naluk, tok jol mutatott a kornyek.

Nagyanyam oleg sokat szokott eladni is a piacon. Mert a belvarosban ugyi sehol nem terem.

Nincs az a huje a kornyeken, aki csak a hoviragert kiballagna az erdobe, gyekekkorom ota meg ilyenron nem is hallottam.

Kulonben meg a nonap 1 himsoviniszta unnep :)

braunn Creative Commons License 2002.03.07 0 0 30
A sok "mámikát"át kéne programozni a parlagfűre
Boarhunter Creative Commons License 2002.03.07 0 0 29
A Zselicség és a Mecsek nem igazán pestkörnyék.
És nem "vandál álturisták" hanem vandál nagyanyók szedik ezerrel. Ez még rosszabb, mert az "álturistát" max. jól pofánverem, de az anyókákat mégsem rugdoshatom össze. És nekik már megmagyarázni sem lehet, hogy amit egész életükben csináltak, az most tilos. Az a bosszantó, amikor az igazi növényritkaságokat is ott árulják az aluljáróban, aztán belehazudnak a pofádba, hogy a kertben termett.
Előzmény: freeze flash (28)
freeze flash Creative Commons License 2002.03.06 0 0 28
Off
Na, ebben, most itt, ez egyszer, de csak ebben a témában, igazad van, Te barom!!!
;-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ez a kifejezés a hóvirágritkításellenzőkre valóban egy kissé erős.

Én is nyitok egy topic-ot, sőt, kettőt: ne fejjék meg a teheneket naponta többször, illetve miért kapnak tojatótápot a tyúkok?!?!?!?!?!
On

Mellesleg szvsz kizárt - meg ellenirányú tényeket is ismerek kertészetekből -, hogy ennyi hóvirágot vandál álturisták szaggassanak le Bp. környéki terepen...

Előzmény: Labor (23)
freeze flash Creative Commons License 2002.03.06 0 0 27
Végre még egy gumicsont...

Akárcsak a Danone kefír...
most akkor mit tegyek, ha speciel pont azt a fajtát szereti a családom, mert jó?!
A munkahelyeket meg nem a Danone b@szta el, hanem tisztelt Atyáink... /no, nem is a szüleinkre gondoltam.../

Üdv
ff

ane Creative Commons License 2002.03.06 0 0 26
Jelentem én is környezetvédö vagyok.
ane Creative Commons License 2002.03.06 0 0 25
Szoval, hovirág és a nönap. Hát csak annyit, hogy csapatostol vonultak ki a fiuk, mert nemigen volt más virág és rendesen megszedték az anyáinknak és nekünk is. Nem árulták az igaz csak szedték. SOKKAL TÖBBET, mert többen is szedék. Nem ártott az a populácionak.
A következö évtizedek éveiben változatlanul böségben volt a hovirág, és minden évben rendesen meg is szedték.
Szerintem más baj nincs, mint az, hogy néhányan igy akarják kiegésziteni a keveset. Aki meg nem lusta az a saját szedéssel meglepheti a kedvesét.
Én a saját szedésünek még mindig jobban örülök, mint a csoda vett csokornak.
Boarhunter Creative Commons License 2002.03.06 0 0 24
Kapaszkodj meg Ödönke, valóban a természet lágy öléről szedik. A hóvirágpopulációnak ez szemmel láthatóan nem árt, de nem árt a kérdésre figyelni, mert néhány kapzsi baromnak már sikerült pl. a gyöngyvirágot frankón eltüntetni erdeink nagy részéből.
Előzmény: böröndödön (22)
Labor Creative Commons License 2002.03.06 0 0 23
Azért a tirpák barom egy kissé erős.
Előzmény: böröndödön (22)
böröndödön Creative Commons License 2002.03.06 0 0 22
most ezt a fantasztikusan bárgyú fórumtémát az index indította, vagy civil kezdeményezés ?!
akárhogy is van, szvsz nagy barom aki azt gondolja, hogy a nagyvárosok-szerte árusított virágocskákat a természet lágy öléről szedték le!
tirpák aki ilyennel riogat. az utcákon kapható hóvirág miért védendőbb, mint pl a rózsa, vagy kardvirág, vagy a frásztuggya hány zöldség????
bocs ha v.kit megbántottam, de az meg is érdemli

na csá

malfa Creative Commons License 2002.03.06 0 0 21
Én is csak a Zselicről tudok nyilatkozni; de itt szerintem nem hogy fogyna, csak szaporodik. Pedig errefelé olyan nagyiparban is ment néhány éve, hogy megérte dobozszám felvinni a csokrokat a nyugdíjasoknak az esti vagy a reggeli pesti gyorssal. (Lehet, hogy jelenleg is, de én már nem utazom.) Mellesleg tényleg érdekelne, hogy miképpen is szaporodik? Most akkor a tulipánnak is árt, ha leszedem a virágját? (Mert ugye az is hagymás, és nem tulipánmagot szoktunk venni a boltban.)
Boarhunter Creative Commons License 2002.03.06 0 0 20
Nálunk a zselicben kaszálni lehetne, annyi van belőle, és meg sem látszik rajta, hogy szedik.
Pedig nem kispályáznak, minden este jön a bunkó (pesti-de nem azért bunkó) nagykeres, és gyűjti be a mámikáktól.
Labor Creative Commons License 2002.03.06 0 0 19
Nekem nem tűnik fel, hogy fogyna a hóvirág. Pedig rendszeresen járom az erdőket legalább 20 éve.
Ghí Creative Commons License 2002.03.06 0 0 18

Sziasztok!

Nem rossz húzás!
Így szüntetnék meg a virágüzletek konkurrenciáit.
De amilyen drága ott a virág, inkább leszoknék arról is... :(

Üdv: Ghí

originalqszi Creative Commons License 2001.02.13 0 0 17
Szegény kicsi hóvirág!
Hó alatt süti meg a napvilág,
S ha csilingelve kidugja harangját,
Nem tudja kimutatni haragját,
Mert letépik, mi nekünk is szent,
Gondolhatod, nem amivel tüsszent!!!!:DDDDDDDDDd
Ermak Creative Commons License 2001.02.13 0 0 16
Tudni szoktam, általában latinul is (és ez nem felvágás, hanem hobbi).
Előzmény: lecsoka (14)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.02.13 0 0 15
Én meg úgy tudom, hogy hagymasarjadzással nem tud annyira szaporodni. Nehéz is lett volna ezen a módon elterjednie.
Előzmény: lecsoka (14)
lecsoka Creative Commons License 2001.02.13 0 0 14
Azért nem lenne baj, ha tudnád mit szedsz. Esetleg annyi tő van belőle összesen. Meg egyébként is.

A hóvirég pedig úgy tudom sarjhagymákkal szaporodik, szerintem magadnak ill. párodnak, esetleg egyéb nőrokonnak vagy ismerősnek csak nyugodtan szedjél.

Előzmény: Ermak (13)
Ermak Creative Commons License 2001.01.29 0 0 13
Én szeretem, tisztelem, védem a természetet, de ha egyedül megyek az erdobe, néha természetvédelmi területrol is viszek életem párjának virágot, akár védettet is. Ez viszont soha nem több 1-2 szálnál, és csak olyan virágból, amibol sok van.
Előzmény: dalia (10)
Csülök Creative Commons License 2001.01.29 0 0 12
Csülök Creative Commons License 2001.01.29 0 0 11
Nekem évek óta van otthon a kertben, egyre több, egy-két éve már elottünk az utcán is kidugta néhány a fejét. (Tolem függetlenül, úgyszólván önhatalmúlag foglalták el az utcát is.) Már alig várom! :)))
dalia Creative Commons License 2001.01.29 0 0 10
Én szeretem a hóvirágot, de nem jutna eszembe erdőben leszedni.

Kicsit fájna a szívem, ha kiderülne, hogy termesztettett nem lehet kapni, majd megkérdezem a kedvenc virágáruslánykát a sarkon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!