Keresés

Részletes keresés

B. Laci Creative Commons License 2015.12.29 0 0 60

Sziasztok!

Én egy iskola rendszergazdája vagyok volt egy Cisco asa tűzfalunk ami nyáron behalt és nincs pénz újat venni.

Elég kezdő vagyok ezen a területen van két szerverünk windows 2012-vel megkértek hogy teljesen tiltsam le diákok előtt mindent ami az asa-ba le volt tiltva facebook, torrent oldalak és egyéb nem kívánatos oldalakat. Be akartam állítani egy gépet a két szerver közé alapértelmezett átjárónak és tűzfalnak fel telepítettem az ubuntu linux szervert a gépre és beállítottam rajta amit neten találtam de nem történt semmi. Teljesen bajba vagyok mert téli szünet után kelleni fog valami megoldás. Két hálózatunk van mindkét hálózaton a windows server DHCP és DNS szerver nálunk tartományi felhasználok vannak és nem akarom újra meg csinál azokat.

Tudtok nekem ebben segíteni?

Segítségeteket előre is köszönöm 

Laci

nakaroly Creative Commons License 2015.09.10 0 0 59

Sőt, berakhatod ezt a rendszergazda fórumokba, ha ez még nem történt meg, ezt a biblia ikon országos kirakása közintézményekbe témát.

mp3plaza Creative Commons License 2015.08.14 0 0 58

Sziasztok!

 

Rendszergazdát keresek Linux CentOs webszerver-hez. Már működő szerverről van szó amit frissíteni és karban tartani kellene. Havidíjas vagy óradíjas megoldás is érdekelne.

 

Itt írhatsz nekem ha tényleg értesz hozzá: info kukac jatekmax.eu

CzMaya84 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 57

Sziasztok zip file szeretnék feltörni. tudtok rá valami jó programot ami gyors ?

fodist8222 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 56

Sziasztok!

Tud valaki áttekintő kérdéseket ,,Vállalati hálózatok üzemeltetése és felügyelete"  modulzáró kérdéseket?Köszi előre is.

Előzmény: BigSelector (55)
BigSelector Creative Commons License 2013.05.09 0 0 55

A hónap rendszergazda kihívása – rendszergazda verseny hónapról hónapra!
A WWW.DOIT.HU rendszergazda csapat tagjai új kezdeményezést indítottak el: egy kis pezsgést szeretnének hozni minden rendszergazda életébe, akár hobbiból rendszergazdáskodik, akár ez a munkája. A tervek szerint a WWW.DOIT.HU hónapról hónapra új kihívást tesz közzé, amivel bármely rendszergazda megküzdhet, és alkalmanként a győztes informatikus díjat is kap.
A kihíváson bárki (magánszemély) részt vehet, aki fantáziát lát a feladatban. Az első feladat már meg is jelent a csapat weboldalán: www.doit.hu


A verseny időtartama: 2013.04.30.-2013.05.18.

gresagabi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 53

Sziasztok!

Rendszergazda gyakornoki munkát keresek.Valaki nem tud valami céget?

előre is köszönöm

Gabi

Asztapaszta:) Creative Commons License 2013.01.23 0 0 52

Sziasztok!

 

Budapesti rendszergazda cég keres rendszergazdát. Először határozott idejű munkaszerződéssel, de ez a későbbiekben változhat. Alapvető elvárások a rugalmasság, szakmai angol nyelv ismerete, megértése. Hasonló területen szerzett tapasztalat elengedhetetlen!

 

Akit érdekel a munka, az az alábbi linken található teszt kitöltésével jelentkezhet, önéletrajzot csak a teszten megfelelt, így a második fordulóba jutott jelentkezőktől kérünk.

 

https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGkwNlpqT21jbDNVWXF5YWprajEycmc6MQ

BigSelector Creative Commons License 2013.01.22 0 0 51

Ha segítségre lenne szükségetek, nagyon jo szakembereket ismerek. A http://www.doit.hu oldalon megtalálhatjátok őket, és cégeknek is csak ajánlani tudom :)

moroczsz Creative Commons License 2013.01.10 0 0 50

Debreceni munkahelyre keresünk főállású informatikust.

Feladatkörébe tartozik új informatikai hálózati rendszerek tervezése, telepítése, integrálása, valamint meglévő rendszerek üzemeltetése karbantartása, munkaidőn túli ügyelet biztosítása.

A beks Kommunikációs Technika Kft. 1991-ben alakult. Amennyiben szívesen dolgozna egy dinamikusan fejlődő cégnél akkor kérem tekintse meg álláshirdetésünket.

Elvárások:

  • Debian alapú Linux rendszerek alapos ismerete (iptables, mail, dhcp, dns, apache, samba, SVN, vpn, stb.)
  • Small Bussiness Windows szerverek ismerete
  • Adatbázis szerverek ismerete (MSSQL, PostgreSQL, MySQL)
  • Hálózati eszközök alapos ismerete (switch, router, Layer 2, Layer 3, NAS)
  • Windows munkaállomások üzemeltetése
  • Jogosítvány B
  • Alapfokú angol nyelvtudás
  • Önálló munkavégzés

Előny:

  • Embedded Windows és Linux rendszerek ismerete
  • Terhelhetőség
  • Jó kommunikációs készség
  • Saját gépjármű

Munkavégzés helye:

  • Debrecen

Jelentkezés módja:

Állásaink betöltéséhez küldd el önéletrajzod – munkakör megjelölésével - a job (kukac) beks (pont) hu címre.

 

pechman8 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 49

Üdv Mindenkinek.

Első írásom ide...

 

Szeretnék kérdezni egy pfsense-vel kapcsolatosat.

Egy "régi" HP-Compac desctop-ra telepítettem. Jelenleg két hálókártya van benne. WAN, LAN. Arra gondoltam, hogy betennék még egy hálókártyát LAN2 nek. Azért kellene mert lassan kifigyok az ip-ből a csatlakozások túl vannak a 200-on. Jelenleg egy sima router viszi a hálózatot. Ami problémám, hogy a LAN1 az xxx.xxx.1.xxx ben oszt a terveim szerint a LAN2 meg az xxx.xxx.100.xxx modjuk. A gondot az jelenti, hogy a hálózati nyomtatók az 1-es tartományban vannak. Vagyis a 100-as tartományba léptetett gép, hogyan fog nyomtatni az 1-es tartományban lévő nyomtatóra? Lehet ilyet a pfsense-vel?

 

A válszokat köszönöm.

BUÉK

Törpcy Creative Commons License 2002.01.15 0 0 48
Üdv !

Talán itt tudnak nekem a legtöbben segíteni, ezért itt kérdezem : van-e valakinek M$ SMS-el tapasztalata, ha igen, milyen. Mikre képes, alkalmas-e leltár-készítésre, ilyesmi ? Köszi az infókat.

Törpcy.

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.02 0 0 47
man csak ilyen a kvantum... a legnagyobb egyszerre bekovetkezo adatvesztest szinten kvantummal sikerult "vegrahajtanom"...
Előzmény: TaXiN (46)
TaXiN Creative Commons License 2002.01.02 0 0 46
Beszart egy Quantum Fireball CX - az egyik szerverben volt.
Az iktatoprogram ev vegi zarasa soran Flag allitas - file not found, es lefagyott
Es meg mi lesz ma ?
megyu Creative Commons License 2001.12.18 0 0 45
Udv Guruk!

remelem van aki tud segiteni:
Win xp alatt a kovetkezo a helyzet:
Userek nem tudjak hasznalni a hangkelto devicet.
pl nem megy a winamp, jatekok, stb.
egy hangjelzes kisereteben hibauzenetet ad.:-)
Azonban, ha az admin hasznal valami hang-proggit, (pl winamp) akkor a usereknek is megy, es amig a device nyitva van, addig mukodik is minden, de amint bezarodik az osszes proggy, ami hasznalja, azutan mar nem tudja a user megnyitni a hangot.
Na, ezt jol elmondtam:-)
Ha valaki tud valami jo otletet, hol lehet a usereknek a hanghoz jogot adni, akkor ne kimeljen!
Ja, mas devicekkel is vannak problemak, pl az egervezerlo nem toltodik be bizonyos usereknel, aztan a virtual scsi cd, a cd emulator proggihoz... stb.
Na, csa!
BalazS

Degeczi Creative Commons License 2001.12.17 0 0 44
A Nero mar a Win2000 HU-val is ezt csinalta: elmeletben ezert lehet megadni a biztonsagi beallitasai kozt a csoportot, amely tagjainak joga van az irasra - gyakorlatilag azonban b@szik mukodni. Talan a magyar windows miatt, fene se tudja.
Előzmény: SanI{ó (42)
TaXiN Creative Commons License 2001.12.17 0 0 43
Vannak segedprogik amik kiirjak, egy program milyen file-okat akar bizgeralni+ regisztrit csesztetni.
Gondolom valami /windoz/nemisgondolnaazember konyvtarba akar irkaszni, amire nincs joga.
Előzmény: SanI{ó (42)
SanI{ó Creative Commons License 2001.12.17 0 0 42
Hi *.*!

Előre is bocsánat, hogy problémámmal ide írok, de valószínű, hogy már csak szakember tud segíteni.

Win XP Prof Hun.

CD író program (nero)

Rendszergizdaként minden ok szuperül ír stb..

viszont

Az egyéb usereknél a win kiírja, hogy írási jogosultság kell a programnak.

ok

nero.exe -> biztonsági fül -> mindent kipipálok, FULL hozzáfárés.

:-( HATÁSTALAN

Hol kell ezt az írási jogosultságot beállítani a többi usernek? Esetleg magát a CD-Írót kell engedni? Vagy nem magát a nero.exe filet kell hanem máshol vannak a programok hozzáfárési jogosultságai?

Segítségeteket előre is köszönöm!

SanI{ó nysanyi@freemail.hu

TaXiN Creative Commons License 2001.12.07 0 0 41
Egy Compaq tenyérgép WinCE-vel (PocketPC) + P-Excel + P-Word kerül 150 alatt. Namostan ez egy OLCSÓ Microsoftos lehetőség lenne. Gondolom egy rakat progi megy alatta.
----
Sorra döglenek meg a Sys620-as alaplapi videokártyák. Vivát HP Vectra!
Előzmény: TaXiN (34)
Törpcy Creative Commons License 2001.12.07 0 0 40
Tapasztalat nincs. Jogosultság van ?
Előzmény: szipka (38)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.06 0 0 39
segiteni nem tudok, de az otletetek kiraj!!!! (ha mukodik)
Előzmény: szipka (38)
szipka Creative Commons License 2001.12.06 0 0 38
Egy kis segítséget kérek.
A fönököm kitalálta, hogy milyen szép lenne a világ, ha a cég documentumait megindexálnám IIS4.0 Indexer Service segítégével. A doksikat elolvastam, pilot project lefutott, ment is egy teszt könytárral szépen. Az éles rendszeren pedig nem akar működni rendesen. Hibát nem írt ki, elméletileg minden működik. Van valakinek tapasztalata ebben a témában?

Szipka

Trin Dorg Creative Commons License 2001.11.30 0 0 37
hpc=handhald PC
Előzmény: Trin Dorg (36)
Trin Dorg Creative Commons License 2001.11.30 0 0 36
ahogy itt mar valaki emlitette, hpc oprendszer feleseg. ismeros, aki ilyet hasznalt, erosen eltancsolt attol, hogy ezzel szervirozott palmot vegyen az ember. De ez cirka 1,5-2,5 eve (vagy regebben???) volt, tehat lehet, hogy masrol van mar szo.
Előzmény: TaXiN (34)
janey Creative Commons License 2001.11.30 0 0 35
WinCE...en is erdeklodtem mar felole, de eddig akit megkerdeztem, az vagy a vallat vonogatta, vagy emlegette: valami windowst lehet :c)))
hmm..egy dolog biztos a sega dreamcast jatekkonzol
WinCe-t hasznal.
Talan a palmtopok meg ilyen menedzseranyamtyukjaizek hasznaljak..de az is lehet, hogy amit allitok az egy egbekialto okorseg :c)))
Előzmény: TaXiN (34)
TaXiN Creative Commons License 2001.11.30 0 0 34
Rakott valaki PC-re WinCE-t ?
Egyebkent mennyibe kerül ?
fletch2 Creative Commons License 2001.11.28 0 0 33
sziasztok,

egy netfinity 5000-es server-t installalok es ugy indul a gep, hogy kiirja, hogy a bios nem tamogatja a processor jelenlegi steppingeleset, akarhogy jumperelem nem tetszik neki. a gep megy, de ezt mindig kiirja indulaskor es hat bancsa a szememet. most bios updatettel probalkozom bar mar ment ez a gep enelkul is csak most reinstall volt.

fletch

Degeczi Creative Commons License 2001.10.12 0 0 32
"novell erzekenyebb a csomagvesztesre, de muxik, mig a kevesbe erzekeny ip nem muxik"

Nalunk is volt hasonlo: az ip-s linux servereket nem latta egy gep, az ipx-es novelleket igen. Szerencsere egyik elso probakent atkotottem egy masik gep vegpontjaba, es ott ment, igy nyilvanvalo lett a halozati gond. Amit az okozott, h patkanyok megragtak az utp kabelezest... de az rejtely, h az ipx miert birta ki.

Előzmény: bandikaa (31)
bandikaa Creative Commons License 2001.10.12 0 0 31
Sziasztok!

Van egy kis gondom...

Adott 1 fizikai háló, amin 2 logikai van. (tcp/ip, ipx-spx novell). Adott 1 aktív eszköz, amibe sok gép csatlakozik.
Két gép egy szoba. Az egyiken megy a novell és az ip is, a másik a beteg. A betegség: novell van, müxik, tcpip tuti jol van beallitva ( ugyanugy, az ip kivetelevel, mint a nem beteg gepen), de nem muxik. localhostot szepen pingel, kifele nem lat, meg az atjarot sem!
Ha a ket lengokabelt felcserelem, a problem megszunik. MInd2 gep tokeletesen meg novell es ip alatt. Van otletek? Se a lengo, se a falikabel nem lehet failed, mivel mas kabelkonfiggal mennek a dolgok, mint annak a rendje.
Windozer alatt probaltam ujrarakni a tcpip halot, nem mentem vele semmire.
win98se, novell 3.3 client, smc1211.
Hangsulyozom: kabel gond NEM lehet!

Azt furcsallom erosen, hogy a novell erzekenyebb a csomagvesztesre, de muxik, mig a kevesbe erzekeny ip nem muxik.
Na erre kossetek csomot, bar en azt hiszem mar alaposan megcsomoztam...:))))
Udv
bandikaa

TaXiN Creative Commons License 2001.10.02 0 0 30
Sharing Your Internet Connection
... Using Microsoft's ICS? Use our ICS HowTo Center! Now with Win2000 ... These pages describe
how to share a single internet connection among multiple computers ...

------

Milyen progi (ics az mi ?)
Milyen oprendszer ?

Előzmény: fletch2 (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!