Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.16 0 0 27
Üdv!
Azt szeretném kérdezni olyanoktól, akiknek konkrétan van rendőr ismerősük, vagy maguk is a Rendőrségnél dolgoznak, hogy most konkrétan mennyi az a pénz, amit egy magyar közrendőr (tehát tiszthelyettes, ill. zászlós) _kézhez kap_ havonta, hivatalosan? Magyarul mennyi a havi fizetésük NETTÓBAN. Mondjuk Győrben, vagy egy Győrhöz hasonló, viszonylag jó anyagi helyzetű településen.

Óvatos duhaj írta itt, hogy 2001. július 1-től vélhetően 45900 Ft lesz egy kezdő tiszthelyettes (tehát közrendőr, járőr) havi bruttó fizetése. Ez a törvény bejött? És mennyi az, amennyi ebből megmarad a különféle adók, meg nemtommik levonása után? Magyarul a nettó?

A válaszokat előre is köszönöm!
Murdock

Your DEvil Creative Commons License 2001.01.23 0 0 26
Egy becsületes rendöröl szól aki bekerül a korupt rendőrségbe.
Előzmény: Törölt nick (24)
beany Creative Commons License 2001.01.22 0 0 25
Nekem az amerikai rendőrők munkája etalon. Ha lehetne, már ma kezdenék ott...sok ismerősöm rendőr ott, hát nem semmi!
Előzmény: waxxablaze (18)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.21 0 0 24
Pedig lenne mit, mert jelenleg TELE vagyok a rendőrség iránti lelkesedéssel...
Mi az a film?
Előzmény: Your DEvil (23)
Your DEvil Creative Commons License 2001.01.21 0 0 23
Szegény Murdock:(( Nem akarom elvenni a lelkesedésedet, de látad a Serpico című filmet.
Mert ha nem akkor feltétlenül nézd meg. Kijózanit majd az álmaidból.
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.21 0 0 22
Nekem igazából egy eseménydús, változatos munkakör kéne a rendőrségen belül. Nem akarok egy irodában gubbasztani. Érdekes munkát akarok a kékfénynél, de nem 40.000 Ft-os fizetéssel járőrnek menni...
Tiszt szeretnék lenni, akinek van némi beleszólása a dolgokba, ill. a rendőrség népszerűsítésébe, de kimehet az utcára is, és nem kell egész nap egy irodában ülnie. És viszonylag jó fizetést kap.
Tehát pl. nem "Jó napot kívánok, kérem a motorbicikli papírjait!" biciklis rendőr akarok lenni...
A nyomozó az ilyen, nem? Változatos munka, dolgozhat az utcán is, jó fizetés, stb...
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.21 0 0 21
Na, végigolvastam a hozzászólásokat.
Hát igazatok van. Ez a probléma a rendőr szakmával... Ha egy rendőr becsületes akar lenni, és IGAZÁN a szakmáját szeretné végezni, az hamarosan egy nejlonzsákban végzi, igaz? Sajnos itt van Magyarországon a maffia...

De tudjátok, mire gondoltam?
Magyarországon nincs olyan szinten a maffia, hogy meg merjen ölni egy rendőrt. Még...

Mi van, ha egy rendőrTISZT tényleges harcot hirdet a bűnözés ellen? Egy magas beosztású rendőr. Akkor mit csinál a szemét maffia?

Nem tudom... Amikor nyitottam ezt a topicot, még "csak úgy" nyitottam. Nem gondoltam komolyan arra, hogy a rendőrségnél helyezkedjek el. De mára megváltozott a helyzet. Egyre inkább úgy néz ki, hogy megpróbálom a Rendőrtiszti Főiskolát. A bűnügyi szakon pl. nyomozót képeznek. A nyomozók jól keresnek, nem?
Egy haverom szerint túl becsületes vagyok rendőrnek...
Nem tudom még, mi lesz.

Nevezzetek hülyének, de én még a sima járőri munkát is érdekesnek tartom. Érdekesebbnek, mint a nyomozást. Mondjuk úgysem leszek először tiszt.
Meg valójában az a helyzet, hogy egy magasabb beosztású rendőrtiszt is kimehet az utcára, csak nem megy ki, mert a rangkórság uralja a rendőrséget.

Lehet, hogy megpróbálom a Rendőrtisztit. Egy nyomozó, ill. egy magasabb beosztású rendőrtiszt jól keres. És eldöntheti, hogy hogyan dolgozik.
Csak félek, hogy meghasonlok, ha rájövök, mi a VALÓDI helyzet a mai világban.

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.21 0 0 20
Ix! Tudod, mit? Igazad van! Ezt így megmondom. Igazad van, Ix!
Valójában, ha belegondolunk, egy rendőrnek a rend fenntartása, a törvénysértők megbüntetése a feladata, és ő vállalta, igaz? Sőt, ha jobban belegondolunk, egy rendőr FŐLEG legyen becsületes!
Mondjuk ezek szép szavak, a legtöbb mégis korrupt... :-) Nem tudom, miért. Kevés fizut kapnak, viszont alacsonyabb szinten a szabálysértők, magasabb szinten a maffia által kínált anyagiak, ill. a maffia fenyegetése hatalmas ösztönzést kínál... :-)
Nem szabadna korruptaknak lenniük... Egy rendőrnek főleg nem.
Előzmény: lx (11)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.21 0 0 19
Helló kaanga!
De, 17 éves vagyok. Áprilisban töltöm be a 18-at, és nem mindig érdeklődök, de ha valamit nem tudok, arról igen.
:-)
Előzmény: kaanga (7)
waxxablaze Creative Commons License 2001.01.18 0 0 18
Valóban ez a legmocskosabb. Ganxta akarsz lenni OR? rendör. Dönsd már el melyik oldalon állsz? Ja? Hogy a +jogok. Értem. Van olyan rendör ismerösöm (nem cimbora csak ismerös) aki lelkendezve meséli milyen jól agyonvert vkit a fogdán + milyen jó a zsebbepíz + állambácsi megvédi öt ..... érted?
Előzmény: beany (15)
lx Creative Commons License 2001.01.18 0 0 17
Ez tegnap egy kicsit féloldalasra sikeredett.
Még előző életemben, munkaügyérként találkoztam olyan ex-rendőrrel, aki 10 év után hagyta ott a céget (hol volt akkor még a Pintér!). Kíváncsi természet lévén megkérdeztem, hogy ha tíz évig bírta a rendőrviccek főszerepét, miért nem bírta tovább.
Azt már régen tudomásul vette, hogy Szentendrén a BAR, a CLUB, annyit tesz, hogy sebezhetetlen kupleráj, hamisított piával, de amikor már a narkó és a fegyver is képbe került ugyanott, elkezdett jelentéseket írni. Aztán miután a főnök tisztázta vele, hogy "ezt így nem lehet leírni", "hogy lehet leírni?", "sehogy", inkább hagyta a francba az egészet. Na ő volt nekem A RENDŐR.

OFF
Nem sokkal később a CATS CLUB tulajdonosát hirtelen elvitte egy merénylet. És senki nem tudott arról, hogy valami stikli lehet a lebuj körül. Legkevésbé a polgármester, aki a csehó szomszédságában lakik.
ON

lx

Előzmény: lx (11)
Your DEvil Creative Commons License 2001.01.17 0 0 16
Kedves Murdock!
Menj nyugodtan rendőrnek, nagyon megéri! Az építőiparban dolgozom, még egy szakmával sem találkoztam amelyiknek a képviselői ilyen nagy számban építkeznének! És minig kifizetik a lóvét!
Mert van miből. Igaz nem tiszta zsül, de az őket nem érdekli. És nehogy azt hidd, hogy csak a főrendörök kerületi kapitányok. Nem biza, még az egyszerü közrendör is anyit lop, hogy kétszintes házat épít magának Nagytétényben! Persze, hogy sok ember megy rendőrenek, mivel felismerték, hogy a közhiedelemel szemben ez ma egy zsíros és jóljövedelmező szakma, de becsületesnek lenni tilos!
Előzmény: Törölt nick (-)
beany Creative Commons License 2001.01.17 0 0 15
"Én-bár nem tudom elfogadni, de meg tudom érteni, ha némelyek korruptak lesznek...." - Meg sem tudom érteni. Menjen el bűnözőnek, ne mundérban lopjon! Kevés a pénz? Csináljon mást, lopjon máshogy, de NE egyenruhában. Mert aki mundérban lop, lop anélkül is.
Előzmény: toniokröger (14)
toniokröger Creative Commons License 2001.01.17 0 0 14
Hát már miért érné meg?
Nem fizetik meg őket, technikailag nincsenek megbecsülve( erről nem ők tehetnek), erkölcsileg sem( erről igen).
Nem kapnak kedvezményeket, lakást stb(Pesten), míg vidéken lakásvan, tisztelik őket a faluban, van háztáji, alig kell dolgozni stb.
csoda, hogy 6 hónap után mindenik elhúz vidékre? Ott már az egy-két éves pesti gyakorlatukkal taőasztaltnak számítanak, így még nagyobb a megbecsültségük.
Én-bár nem tudom elfogadni, de meg tudom érteni, ha némelyek korruptak lesznek....
beany Creative Commons License 2001.01.17 0 0 13
Murdock, Semmi baj. És is rendőr akartam lenni, de nem itt.
Előzmény: Törölt nick (-)
zöld agyar Creative Commons License 2001.01.17 0 0 12
Mai Hírek: a rendőrök megették az előzetesben lévők sültkolbászát, miután kitudodott mind a 3 repültek. Szégyen gyalázat már olyanra kell vetemedjenek, hogy a tolvajokat meglopják.
lx Creative Commons License 2001.01.17 0 0 11
"A másik, hogy az alacsony fizetés miatt nem is törik magukat, én valahol megértem őket... És csoda, hogy annyian korruptak lesznek közülük? Dehogy csoda! Ha nem is akartak rendőrök lenni, és korruptsággal ötször annyi pénzhez jutnak, mint amúgy... "

Én viszont sehol sem értem meg. Akkor is elvárom a péktől, hogy ne essen szét kenyér a kezemben, ha tudom, hogy milyen kellemetlenül meleg a pékség, és esetleg meg sincs fizetve. Elvárom, hogy a busz pilótája ne igyon munka közben, még ha Húsvétkor dolgoznia kell is. Elvárom, hogy a postás ne a szomszédnak adja a levelemet, pedig tudom, hogy milyen pocsék érzés esőben-szélben biciklizni - bagóért. Nem folytatom.
Szóval nem muszáj rendőrnek menni, lehet az ember pl. fizikus is (úgy látszik még könnyebben, mint rendőr :)) - de ha arra képes, amire, vegye tudomásul, hogy mi a kötelessége. Különben büntetésül morzsálódó kenyerek kell ennie! :) :(

lx

Előzmény: Törölt nick (-)
waxxablaze Creative Commons License 2001.01.17 0 0 10
mostmár értem miért kell mindig a legkissebb kihágásért is telenyomni a zsebüket.
story: Öcsém 3 nappal tullépte az átírás határidejét (sárospataki-Budapesten kellett átiratni a verdát) 5 ezer zsebbe elég? kérdezte az öcsi
-Ketten vagyunk uram. (lett belöle 10.)
Óvatos duhaj Creative Commons License 2001.01.17 0 0 9
A teljesség igénye azt kívánja, hogy azt is leírjam, hogy várhatóan 2001. július 1-től hatályba lép a Hszt. módosítása, így a kezdő tiszthelyettes szorzószáma 1-ről 1,5 nő, vagyis a beo. illetmény 45.900 Ft lesz. Perzse ettől sem lehet nagylábon élni.

Ez mellett vannak egyéb anyagi juttatások: 13. havi illetmény, ruházati utánpótlási illetmény.
Ha mindenáron fegyveres szerv tagja akarsz lenni, inkább a vám- és pénzügyőrséget javaslom, ott viszonylag rendszeresen jutalomra is lehet számítani (vagy nem).

Sok sikert - úgy kell neked.*

A *-gal jelölt résznél a megfelelő aláhúzandó.

Előzmény: Törölt nick (6)
Juergen Prochnow Creative Commons License 2001.01.14 0 0 8
"Hogy egyre könnyebb lesz a Rendőrtiszti Főiskolára, meg a középsuli rendőr-szakára bekerülni"

Röhögni fogsz de ELTE fizikus szakra (70 pont)könyebb bekerülni mint a Rendörtiszti Föiskolara (80 pont).

Következmeny: menjel inkabb fizikusnak.

Előzmény: Törölt nick (-)
kaanga Creative Commons License 2001.01.14 0 0 7
Nem Te vagy az a 17 éves aki mindig érdeklődik?
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.14 0 0 6
Azt a mindenit! Motiváció?? :-))
42.228 FT????????!!!!!!!!
Tisztben 55.386???????????!!!!!!!!!
Azt a qrva életbe!!
Plusz 2-3000 Ft?
Azt hiszem, most döntöttem el, a kérdésemre IGEN a válasz...
Kösz, Óvatos duhaj! :-))
Előzmény: Óvatos duhaj (5)
Óvatos duhaj Creative Commons License 2001.01.13 0 0 5
Hogy legyen egy kis anyagi motívációd:

A pályakezdő rendőr, határőr, tűzoltó, bv-s, honvéd, pénzügyőr fizetése:

beosztási illetmény: 30.600 Ft
rendfokozati ill.(örmester): 11.628 Ft
Összesen: bruttó 42.228 Ft

Ugyanez tisztben:

38.250 Ft
17.136 Ft
Össz: 55.386 Ft

Ehhez még jöhet havi 2-3000 Ft különbözó pótlékok címén.

Előzmény: Törölt nick (-)
kerub Creative Commons License 2001.01.13 0 0 4
Nézd meg a vezetőiket és ne csodálkozz.

Ezt az én falumba úgy mondják , hogy : "Amilyen a kanász olyanok a disznók"

Kerub

Előzmény: Törölt nick (-)
Derek Creative Commons License 2001.01.13 0 0 3
"Ahol megéri rendőrnek menni, az pl. AMERIKA"

Itt se eri meg, szarul is fizetik oket. Egy kozrendor, magyarul szartipro, jarorkocsis, kb 18-20 ezer dollart kap evente idelenn delen. Es nem napi 8 orat dolgozik. Igaz nekik teljes tarsadalom es eletbiztositasuk van.

Előzmény: Törölt nick (-)
tüzes fal Creative Commons License 2001.01.13 0 0 2
Szerintem így is sokan vannak...
Ha kimegy az ember az országból, másfelé nem baszogatják úton útfélen, csak akkor ha balesetet okoz.
Nálunk pl összel amikor aratás van, a rendőrség
nyilatkozik hogy az utakon segítik az aratók munkáját.A gyakorlatban ez ugy néz ki hogy a gazdálkodókat szarrá büntetik .
A főutakon sokszor kinn állnak igazoltatni
ezért az ember csak lassan haladhat, mert messziről nem látni kik állnak a felhajtókon, rendőrök vagy kurvák.
Pedig ugye manapság már tilos a lányoknak kiállni, mégsem őket büntetik meg, hanem téged mert nincsen égőkészleted :)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.13 0 0 1
:-)
Azért nem nézem le őket. Vagy nem vallom be? :-) Azt hiszem, ha így megy tovább, előbb-utóbb tényleg lenézem őket...
Előzmény: Bumburnyák (0)
Bumburnyák Creative Commons License 2001.01.13 0 0 0
Kisebb korodban valószínű azért néztél fel a rendőrre. mert kicsi voltál.
Ma meg már lenézed.
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.13 0 0 topiknyitó
Szevasztok!
Továbbtanulás előtt állok.
Egyszer-egyszer még a Rendőrtiszti Főiskola is eszembe jutott.
De mindig röhögve utasítottam el a gondolatot.

Magyarországon rendőrnek menni? Olyan, mint tanárnak vagy ápolónőnek. A PÉNZÉRT semmi értelme... Nem? Tudtommal a magyar rendőröket alulfizetik. Nem elég korszerű a felszerelésük sem... Nálunk még van a környéken LADA rendőrautó. Vicces...

És ezért mi a jövő? Hogy egyre könnyebb lesz a Rendőrtiszti Főiskolára, meg a középsuli rendőr-szakára bekerülni. Már most az!! Sok ember azért megy rendőrnek, mert máshova nem veszik fel. Nem is akar rendőr lenni, de az lesz. Mert oda jó könnyű volt bejutni.
És aztán ezért nem is végzi lelkesedéssel a munkáját, csak rontja az egész szakmát. Nem akart rendőr lenni, de "másra nem volt jó", és utálja az egész munkáját, és ezért bunkózik. És egyre több az ilyen rendőr sajnos...

A másik, hogy az alacsony fizetés miatt nem is törik magukat, én valahol megértem őket... És csoda, hogy annyian korruptak lesznek közülük? Dehogy csoda! Ha nem is akartak rendőrök lenni, és korruptsággal ötször annyi pénzhez jutnak, mint amúgy...

Hogy lehetne ezen a helyzeten javítani? Emeljék a fizetést, és szigorítsák a felvételi követelményeket? Így lenne logikus, nem?

De ez nem lesz... Ezért mondom, hogy nem érdemes rendőrnek menni... Ugye?

Kisebb koromban mindig felnéztem a rendőrökre. Tiszteltem őket, és tudtam, ha baj van, rájuk számíthatok. Ma már sajnos kételkedek ebben...

Ahol megéri rendőrnek menni, az pl. AMERIKA. Vagy SKÓCIA, A SCOTLAND YARD! Aminek történelme van! Ahol az emberek TISZTELIK a rendőröket, ahol megfelelő fizetést kapnak, és a rendőr egy megbecsült szakma. Nem igaz?
Nem úgy, mint itt...
A fenébe is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!