Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.25 0 0 20
nehogy azt hidd, hogy egy-két katolikus hívő magatartása zavar az erkat egyházzal szemben.

sokkal inkább az ezer éves bűnök, amelyeket ma sem tagadtak meg.

az erkat egyház és a kommunizmus között sem ideológiájában, sem az ideológiát meghazudtoló közveszélyes gyakorlatában nincs különbség. az anttall-féle önkényuralmi jelképek tilalmáról szóló törvénynek a keresztet is be kellett volna tiltania, minthogy semmivel kevesebb vér, hazugság, lopás, kínzás nem tapad hozzá, mint a vörös csillaghoz.

ezen kívül az erkat egyház látványosan alkotmányellenes (meg egy csomó másik nem protestáns egyház is), minthogy az emberek istentől eredő egyenlőtlenségét hírdetik, s alkalmazzák is a gyakorlatban (pl. nőket nem szentelnek pappá), szóval ha nem is betiltani (az semmit sem ér), de 0 forinttal kellene támogatni.

Előzmény: Etana (19)
Etana Creative Commons License 2001.01.24 0 0 19
Na tessék,kedves senkialfonz, itt a cimborád,a Rhadamanthys,aki jól ráharapott a provokációra.
Ez volt a cél,he?

waxxa,megen kimodera?

Előzmény: Törölt nick (10)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.01.24 0 0 18
Brumimaci!

"Az a baj, hogy annyira visszataszító ember vagy (öntömjénezés, vitaképtelenség, sértődött nagyzási hóbort stb.), hogy akkor sem lépnék be semmi olyan egyházba vagy pártba, amihez közöd van, ha maga az Isten mondaná, hogy az a frankó.
Nagyon hamar némethsanya lenne belőled, ehhez minden feltétel adott, kivéve hogy jelenleg az emberek leszarnak téged, szerencsére és jogosan"

Üdv:gab

totola Creative Commons License 2001.01.16 0 0 17
Igazad van! Itt, ebben az országban semmi tolerancia sincs a másik felekezete iránt. Különösen így van ez családon belül! Képzeld, hogy én pápista létemre mennyire kiszolgáltatott vagyok a lutheránus feleségemnek. Többrendbeli kényszermunka (pl. mosogatás), élénk vallási eredetu viták a karácsonyi menu összeállításánál (mákosgubával szemben volt merszem (mert én tökös gyereknek tartom magam) töltöttkáposztára beadni az igényt! Sot, csak nagy harcok után sikerült megkapnom a töltöttkáposztámat! Folytassam? Hát szóval tényleg tenni kéne már valamit! Ez így nem maradhat tovább! Hol itt a tolerancia? Ráadásul a lányomat is lutheránusnak kereszteltük (én hülye, hogy mehettem ebbe bele)...

Előzmény: senki alfonz (-)
waxxablaze Creative Commons License 2001.01.16 0 0 16
waxxablaze válasz erre | adatok | e-mail 2001-01-16 14:58:36 (16)

Kertitörpe válasz erre | adatok | e-mail 2001-01-16 14:26:00 (14)

na a 15-ös hozzászólásom eltünt, maradt az általam ismételten berakott zanza.

waxxablaze Creative Commons License 2001.01.16 0 0 15
Robur-rabbit várom a kettes vágánynál.
Kertitörpe Creative Commons License 2001.01.16 0 0 14
de látná csak valamelyik szarukeretes, lenne még itt sírás és rívás a frankónál...

Látta.

Gyulay Endre levele a Frankóhoz

Korrekt, meg kell hagyni. De nem csak ő írt...

kt

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.16 0 0 13
hát, nem tudom, hogy az index hogyan engedhette meg, hogy kikerüljön, én iszonyat jókat röhögtem rajta, input999 bíboros nálam egyelőre az év embere, de látná csak valamelyik szarukeretes, lenne még itt sírás és rívás a frankónál...

mondjuk nem mintha a többi "nagyegyház" sokkal jobb volna, de talán bennük kissé kevesebb hatalmi gőg van, az erkat egyház még az ökumenikus mozgalom örve alatt is képes megalázni a protikat.

Előzmény: Brumimackó (12)
Brumimackó Creative Commons License 2001.01.16 0 0 12
emblematikus figurákra gondolok, mint a Gyulay.

Itt nyilatkozik... vagy mégse ő az?

hehe..

Előzmény: Törölt nick (10)
spiraveron Creative Commons License 2001.01.16 0 0 11
"még nem jelent vallásháborút, csak azt, hogy van(nak) őrültek is..."

Próbált meg ezt Svejcisapkának is megmagyarázni...

Előzmény: faithful (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.16 0 0 10
A katolikus egyház soha az életben nem volt toleráns, vezető tisztségviselői lélekben a mai napig nem szakadtak el az népek kényszerkereszteléséig, a keresztes háborúktól, inkvizíciótól, ellenreformációtól stb. és még nem is csak az olyan rasszista emblematikus figurákra gondolok, mint a Gyulay. kár, hogy a magyar protestánsok pucájában nincs annyi vér, mint egy tisztes ír presbiteriánusnak. különben is, a katolikus egyház teológiája több helyen alkotmányellenes (nem ismeri el pl. az ember és ember közti egyenlőséget), szóval lazán betiltható volna.
bubis Creative Commons License 2001.01.16 0 0 9
Nem mondom, hogy a katolikusok tobbsege tolerans, de az is biztos, hogy egy ilyen orulttel nehany hasonlo bolond kivetelevel senki sem ert egyet.

Andras

Előzmény: senki alfonz (-)
faithful Creative Commons License 2001.01.07 0 0 8
Ha egy cselekedetei alapján őrültnek látszó egyén csinál egy vallásilag "intoleráns"-nak nevezhető balhét, ami után ráadásul eljárást is indítanak ellene, az még nem jelent vallásháborút, csak azt, hogy van(nak) őrültek is...
Előzmény: senki alfonz (-)
Chat Noir Creative Commons License 2001.01.07 0 0 7
Ez az egész, egy oltári nagy marhaság. Nem kell vele foglalkozni.
Van egy régi közmondás, ami erre az állítólagos esetre is illik.
Egy fecske nem csinál nyarat. És ami a lényeg:
"aki hülye, az is marad" (mármint a debreceni pasi)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.07 0 0 6
Ábel,

ez egy nagyon olcsó poén volt...
nem a topiknyitóra gondoltam (akkor ugyanis azt írtam volna),
hanem arra az elmeháborodott debreceni emberre

Előzmény: B. Knox (5)
B. Knox Creative Commons License 2001.01.07 0 0 5
mármint Alfonz?
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.07 0 0 4
szerintem az utóbbi
(mármint hogy egy elmeháborodott)
Előzmény: HJM (3)
HJM Creative Commons License 2001.01.07 0 0 3
Bocsika..
rólam egyáltalán nem mondhazó el, hogy "katolikus párti" lennék, de ez az eset vagy egyszerűen provokáció...
vagy símán nem épelmejű az elkövető...
Előzmény: senki alfonz (-)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.01.07 0 0 2
Kedves senki. Nagyon büzlik nekem ez a topic.
Pszihopaták, és fanatikusok minden vallás követöi és horribile dictu még az ateisták közott is lehetnek. Az általad emlitett példa semmit sem mond, a toleranciának az országban való mértékéröl.
Előzmény: senki alfonz (-)
ABDULLA Creative Commons License 2001.01.07 0 0 1
Én egy magyarországi muszlim vagyok, és az a véleményem, hogy a térség legtoleránsabb országában élek.
B. Knox Creative Commons License 2001.01.07 0 0 0
Például azt jelentheti, hogy az ocsmány összemosási kisérleteden nem hagyja magát felbosszantani.
Képzeljünk el egy újsághírt ami arról szól, hogy:
XY roma származású munkavállaló kirabolta és megölte munkaadóját YY-t. Erre mondjuk vmi elmebeteg rasszista nyit egy topicot amiben a rövid újsághírt bemásolja, majd a következő mondatot fűzi hozzá:

Mit jelenthet a tulajdon és az élet tisztelete egy roma számára igazán érdekelne.

Vajon, hogy reagálnának a T. Olvtársa?
Remélem így:

Ez egy mocskos provokáció, ami gyűlöletkeltésre és egy vallási felekezethez tartozó emberek megsértésére egyaránt alkalmas, ezért kérem a T. Moderrációt a topic törlésére...

Előzmény: senki alfonz (-)
senki alfonz Creative Commons License 2001.01.07 0 0 topiknyitó
"Vallásháborút indított a katolikus hívő ...
2001. január 7. 14:54

[Havaria] Debreceni egy katolikus hívő vallásháborút indított a Jehova Tanúi egyház hittérítői ellen. Kijelentette: a római katolikus egyház megbízta a más hitűek üldözésével és állításának igazolására egy eddig ismeretlen irományt is lobogtatott. Ha harmadszor-negyedszer találkozott egy-egy megszólítottal, felhagyott a szóbeli meggyőzéssel, erőszakkal távolította el az általa nemkívánatosnak tartott személyeket. Jehova gyülekezeteket zaklatott, telefonon robbantásokkal fenyegetőzött. Egyszer bombaimitációval is meglepte a berettyóújfalui gyülekezetet. A molesztáltaknak szívesen emlegette Loyola Ignác nevét, naturális részletességgel ecsetelte az inkvizíciós kínzási módokat, melyek alkalmazását kilátásba helyezte, ha a felszólítottak nem engedelmeskednek. A Jehovák feljelentették a bigott térítőt. Ellene a Debreceni Városi Bíróság garázdaság vétségének gyanúja miatt indított eljárást."

Mit jelenthet a tolerancia, a türelem egy katolikus számára igazán érdekelne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!