Keresés

Részletes keresés

Phat_Mammma Creative Commons License 2008.06.10 0 0 11
Ja, most látom a dátumot... - bocs.
Előzmény: Phat_Mammma (10)
Phat_Mammma Creative Commons License 2008.06.10 0 0 10

Ez a topik úgy ahogy van, értelmetlen. 

 

Még hogy Diolen Mobi... - ki talál ki ekkora marhaságoikat?

Előzmény: Laci (6)
lendületlenül Creative Commons License 2008.06.10 0 0 9

http://www.mabisz.hu/

 

Hátha tudnak mondani valami biztatót.

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 8
Sziasztok!

Nem érkezett meg a csekkem, én meg megfeledkeztem róla, és mire észbe kaptam, megszűnt a biztosításom, és vele a bónuszom (B10) is. Visszakerültem A0-ba. Tudok ilyenkor tenni valamit, vagy most kárba veszett sok év fegyelmezett autózása, azaz, a vele megszerzett kedvezményes díjszabás?
Nem várhat az ember legalább ilyenkor egy felszólítást, telefont, pótlólagos csekk küldést, vagy egy emailt???
A segítő szándékú hozzászólásokat köszönöm előre is!

Üdv mindenkinek!
Templi Creative Commons License 2001.01.24 0 0 7
Nem tudom miért vagytok úgy megijedve, én egy Bp.-i f.fi vagyok és 5%-al csökkent a biztosítási díjam! Ja, jól kel biztosítót választani.
Laci Creative Commons License 2001.01.04 0 0 6
Ok Diolen Mobi, neked elhiszem, hogy így van.
Csak az zavart, amikor a 6%-ot úgy értelmezték, hogy ezentúl 3x annyit fizessek. Trükköztem egy kicsit, de még így is kb a kétszerese, mint eddig.

Ezek szerint viszont nem volt köze ehhez a belvíznek. Tévedtem.

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3)
Zalancelot Creative Commons License 2001.01.03 0 0 5
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Kötelező ügyben messzemenőkig elégedett vagyok a biztosítómmal, mi több még a díjával is.
Ebből biztosan nem osztozkodik senki!
rezső Creative Commons License 2001.01.03 0 0 4
Én (a moderátorok "tévedései" miatt) nem vagyok. De:

1. öreg az országút. (meg a kocsim)

2. városban lakom. (budakeszi avanzsált)

3. nem ingyen. de nem hasonlítgatom más cégek áraival, mert

4. meg vagyok elégedve a biztosítóval. korrekt és kedves. talán mást is velük fogok biztosítani

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (3)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2001.01.03 0 0 3
Kedves Laci!

Ne beszélj má' ekkora hülyeségeket. :)

A kötelező díját az elmúlt három évben fokozatosan liberalizálták a kormányok. 2001 az első év, amikor a szabad ármeghatározás működik. Ehhez Orbánéknak csak annyi közük volt, hogy az utolsó pillanatban észbekaptak és előírták, hogy a díjemelés mértéke állományszinten nem lehet több 6%-nál.

Na itt a PR, és nem ott, ahol te képzeled. Még hogy Orbán alkut kötött a biztosítókkal?! :-o Hol élsz te? Ez nem az a kormány, amelyik alkudozni szokott a gazdasági szereplőkkel. Vannak egyfelől a polgári kormánynak az ő szándékai, meg gazdasági realitások másfelől, és ha a gazdasági realitások nem találkoznak a kormányzat szándékaival, akkor vessenek magukra.

FYI, a kilenc biztosítóból hatnál masszívan veszteséges az üzletág, az egyik már ki is vonult a piacról. Tudom, hogy téged ez nem hat meg, de az ágazat összesített nyeresége "csak" 900 millió forint, ami elég sovány a 60 milliárd forintos bevételhez és a korábbi évek során felhalmozódott 6 milliárdos veszteségéhez képest.

Megbízható ;-) számítások szerint a társaságoknak állományszinten kb. 40%-kal kéne díjat emelni, hogy legyen rajta egy tisztes 5%-os hosszú távú nyereség. Amennyiért például egy telekom cég még az ülepét sem emelné fel, nemhogy egy kábelt lerakjon.

Hol itt a gaz, nagy profitráta meg a kockázati tőkebefektetés, nyuszifül?

Azért ne aggódj. Egyszer majd te is olyan öreg leszel, mint rezső, kiköltözöl falura, és ingyen kapod a biztosítást. A fiatal közveszélyes budapesti úrvezetők rovására. Addig is szavazz a Fideszre, a te érdekeidet védi. ;-)

Laci Creative Commons License 2001.01.03 0 0 2
Lásd be, hogy amit írtál semmilyen módon nem tükrözi a logikámat, hanem csak vicces akartál lenni.
Előzmény: Székely Kecskés János (1)
Székely Kecskés János Creative Commons License 2001.01.03 0 0 1
Logikus. És ha követjük logikádat, kiderül, hogy az egész árvizet is ő tervelte ki, hogy kivédésével PR igényei teljesülhessenek.
BaSand Creative Commons License 2001.01.03 0 0 0
Kedves Laci !

Küld el az írásod a Ludas Matyi c. vicclapnak. hátha ráharapnak. Én jót derültem :-))

Előzmény: Laci (-)
Laci Creative Commons License 2001.01.03 0 0 topiknyitó
A cím helyesen ez lenne: a kötelező biztosítás megemelése a kormány PR pénze.

Emlékeztek még, a nagy árviz/belvizekre? És amikor OVI kedves (monnyonle!) rávette a biztosítókat, hogy fizessenek függetlenül attól, hogy volt-e biztosításuk a gazdáknak?
Szerintem nem rávette, hanem alkut ajánlott, és ennek az alkunak a költségeit fizetjük mi autósok most.

A biztosítók meg nem kényszerűségből odaadták a pénzt, hanem egyszerűen kockázati tőkebefektetés volt részükről, ugyanis nyílván OVIék megbeszélték velük, hogy milyen kiskapukat hagynak majd cserébe a kötelező gépjárműfelelősségbiztosítás díjemelésénél.

Megemelhetik max 6%-kal, de persze ez csak átlagban annyi, és miért nem csináljuk úgy, hogy a Szabolcs megyei 85 évnél idősebb hölgyeknél a 3000 ccm fölötti gépkocsira a felelősség biztosítás csökkenjen 1 Ft-ra, a többieknél meg növekedjen háromszorosára.

Tehát jó előre ki lett terveleve. Ezért amit mi most fizetünk, mint felelősségbiztosítás, az nagyrészt az ár-, belvíz károsultak segélye, de legjava részt a kormány PR pénze, mivel az a jóságos kormány elintézte mindezt, a gaz, és angy profitrátával dolgozó biztosítók költségére.

Szóval kedves autós társaim, a végén megint csak mi szívtunk!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!