Keresés

Részletes keresés

ControlDenied Creative Commons License 2003.10.21 0 0 30
Most néztem meg egy részt...Ez vérgagyi! Összelopkodtak mindent, egy eredeti megoldás sem volt benne, a számítógépes grafika meg szánalmas.

Kukába vele.

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.04 0 0 29
basszus most megy a viasaton, pedig figyelem az újságot (igaz 18-as karikával, de mi a f....)
break2 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 28
sci-fi kategoriaba ezzel a topikkal is
Nagyoreg Creative Commons License 2001.02.27 0 0 27
És amikor már azt hiszed, hogy kibontották a főszálat, még csavarnak kettőt a történeten...
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.27 0 0 26
Tényleg jó volt....
Nekem az tetszik, ahogy kibontják a háttérben a főszálat szép lassan.
Előzmény: Nagyoreg (25)
Nagyoreg Creative Commons License 2001.02.27 0 0 25
Semmi reakció? Pedig a most pénteki rész is jó volt...
Nagyoreg Creative Commons License 2001.02.21 0 0 24
X-akták: Az ötlet jó volt, csak aztán elkanászodott a sorozat. Túl sok vérfarkas meg miegymás tűnt föl a színen, úgyhogy jelentős mértékben abbahagytam az epizódok megtekintését :).
Most a Total Recallban vélem felfedezni a rendszer ellen való állandó harcot, ami az Aktákban is megvolt csak aztán többé-kevésbé elhanyagolták. Ebben a sorozatban viszont a manipuláció még az Aktákban lévő szintet is felülmúlja, mivel nem egy felsőbb hatalom manipulál, hanem minden felsőbb hatalom azt teszi. Szegény főszereplő csak kapkodja a fejét, hogy most éppen ki veri át őt...

A karakterek pedig nagyon jók. Gyakran derülnek ki olyan dolgok róluk, amelyek az egész addigi képet a feje tetejére állítják. Többet nem mondok, mert akkor nem lesz meglepi... :)

Előzmény: Rocinnte (23)
Rocinnte Creative Commons License 2001.02.21 0 0 23
Semmi különösebb problémám vele, mint mondtam, pénteken nézem, csak az amit eddig láttam belőle nem tetszett - sem a történet, sem a karakterek. Pedig néhány részen át egészen az elsőtől kezdve figyeltem. Kicsit sablonosnak, kiszámíthatónak tűnt. Persze lehet, hogy ez is olyan mint az E2, idő kell neki míg egyáltalán izgalmas lesz.
OL = Outer Limits (Végtelen határok). Az X-Akták pedig kedvenceim között van máig is. Te hogy állsz vele?
Előzmény: Nagyoreg (22)
Nagyoreg Creative Commons License 2001.02.19 0 0 22
Rocinnte!

Konkrétan mi a problémád a sorozattal?

Azt meg kell jegyeznem,hogy ennek a sorozatnak minden epizódját látni kell ahhoz,hogy az ember többé-kevésbé megértse a történetet (tiszta B5).
Ugyanakkor nagyon jó karakterek vannak benne, akik csupán fogaskerekei egy hatalmas gépezetnek, bármennyire is küzdenek ellene. Az egész filmnekez a lényegi mondanivalója, hogy 2070-ben már nem szabadok az emberek cselekedetei, sőt gondolatai sem. Csupán játékszerek ők a kornszernek gazdasági és hatalmi háborújában.
Az egész sorozatnak rendkívül jól megteremtett atmoszférája van, éppen ezért érdemes egyedül, éjszaka nézni a részeket, hogy ez a megteremtett hangulat ne sérüljön, sőt a lehető legtökéletesebben élvezhető (vagy inkább szorongató) legyen.

Szóval SZVSZ érdemes nézni ezt a sorozatot... (főleg, ha tetszett az X-akták eredeti ötlete)

Apropó, mi az az OL?

Előzmény: Rocinnte (20)
Rocinnte Creative Commons License 2001.02.18 0 0 21
Most jut eszembe, tegnap valamelyik adón ment a Poltergeist, a szintén filmből készült (vagy később megfilmesített?) Legacy alcímű Millenium-klón limonádé sci-fi. De bármilyen jó/rossz is, csatlakozhat az itthon vetített tudományos-fantasztikusok sorához.
Előzmény: Rocinnte (20)
Rocinnte Creative Commons License 2001.02.18 0 0 20
Én először örültem, mikor megláttam a képernyőn. "Hoppá, ez a Total Recall kétezerakárhány?" Láttam már belőle pár részt, ami nem fogott meg. Gondoltam majd most, ha végre adják itthon is, nézegetem. De továbbra sem tetszik, pedig én nagy sci-fi sorozat rajongó vagyok, ráadásul a filmet és a Blade Runnert is láttam. De legalább valami sci-fi a hazai adókon (a VOY, B5 és OL mellett persze). Szóval, annak örömére, hogy rátaláltam erre a topicra, azonnal megígérem magamnak, hogy jövő pénteken nagyon-nagyon figyelmesen nézem, hátha megtetszik ;)
Előzmény: Nagyoreg (19)
Nagyoreg Creative Commons License 2001.02.17 0 0 19
Hoppá, csúszik le a topic, úgy látszik igen kevesen nézik a sorozatot. Már csak az a kérdés, hogy a lefedettség (hiánya) miatt, vagy azért mert nem érdekli őket...
Nagyoreg Creative Commons License 2001.02.08 0 0 18
A jo pap holtig tanul.... :)
Előzmény: BahnScorper (17)
BahnScorper Creative Commons License 2001.02.08 0 0 17
Na, ezt nem is tudtam, hogy a Csillagkapu is filmből készült... hiába no, mindig tanul valamit az ember... :-)))))))
Előzmény: Nagyoreg (16)
Nagyoreg Creative Commons License 2001.02.08 0 0 16
Csak semmi eloitelet!!! A Csillagkapubol is milyen jo sorozatot csinaltak egy majdnem teljesen uj szereplogardaval...

Egyebkent nekem nem hianyzik Schwarzenegger... Bar erdekes lenne ot egy ilyen intelektualis szerepben latni. Masreszt a sorozatban erosen keveredik a Total Recall es a Blade Runner tortenete, kornyezete. szoval lehet, hogy Harisson Fordot kellene benne keresni...

Előzmény: BahnScorper (14)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.05 0 0 15
!!vigyázat spoiler (is)!!

Nem, teljesen más, csak a környezetet vették át, de szvsz nagyon jól sikerült, érdemes megnézni. A rendőrség (Citizen's Protection Bureau) szemszögéből látod a dolgokat, a gonosz konzorciumok nem tisztelnek senkit és semmit, általában ez szokott lenni az alapkonfliktus, és van egy szál, ami végigfut az egész sorozaton, egy mesterséges intelligencia, aki irányítja a világot, és erre próbálnak rájönni, ill megakadályozni.

Nekem nagyon tetszett, amikor a Pro7-en ment, és nem rontották el a szinkront, úgyhogy érdemes belenézni...

Előzmény: BahnScorper (14)
BahnScorper Creative Commons License 2001.02.05 0 0 14
Total Recall sorozat?! Hogy mit ki nem találnak... amúgy nem rossz maga az alapfilm, csak hihetetlenül gusztustalan... az viszont már nem teccik, hogy mindenből sorozatot csinálnak... Schwarzenegger benne van a sorozatban?
Nagyoreg Creative Commons License 2001.02.05 0 0 13
Na, bonyolódik rendesen a dolog... Már megszoktam a szinkront és nagyon élvezem az epizódokat. Nagyon tetszik Farv karaktere, szerencsére nem olyan gyerekesen viselkedik, mint Data a Star Trekben. Persze ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy itt a beta tipusú androidok inteligenciája egy kávéfőzőjével vetekszik csak azért, hogy ne okozzanak problémát a társadalomnak...
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.20 0 0 12
Igen, igazi emberi tulajdonságaik vannak.
Előzmény: Nagyoreg (11)
Nagyoreg Creative Commons License 2001.01.20 0 0 11
Ami nekem nagyon tetszik benne, az a szereplok esendosége. Sokszor tehetetlenek az eléjük gördülo akadályokkal szemben, nem Supermanként viszonyulnak a környezetükhöz.

Ja és igencsak dekoratív noi szereplok vannak a sorozatban... :)

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.19 0 0 10
hali

Éppen akartam nyitni egy topicot mikor láttam hogy lesz a viasaton. Rendszeresen néztem a Pro7-en, és nekem nagyon tetszik, a hangulata, a zene, az atmoszféra, a történetek is jók...

Előzmény: Nagyoreg (9)
Nagyoreg Creative Commons License 2001.01.19 0 0 9
Hoppá, süllyed a topic... :( Ennyire nem nézitek a sorozatot, vagy eleve a viasat hiányzik az életetekből?
Egyébként ma este jön a következő litánia... :)
Nagyoreg Creative Commons License 2001.01.14 0 0 8
Jól nézünk ki... pont én nem láttam a pénteki epizódot. Melyik rész volt?
Nagyoreg Creative Commons License 2001.01.05 0 0 7
Most néztem meg a pilot második részét és elég jónak találtam a szinkront. Bár a hadnagy hangja elég furcsa (nem az a tipikus fekete bariton), de szerencsére azért igy is jól működik a karakter. Jó lesz ez...
Nagyoreg Creative Commons License 2001.01.05 0 0 6
Visszaszámlálás: már csak 10 óra... :)

A topic nem süllyedhet el!!!!

Nagyoreg Creative Commons License 2001.01.04 0 0 5
Már csak egy nap és kiderül az igazság (egy része)...
Nagyoreg Creative Commons License 2001.01.02 0 0 4
OFF

Sajnos nem t'om. Talán valaki?

OFF

Már csak 3 nap a bevezető epizód második részéig.... :)

Eddig nekem nagyon bejött ez a Viasat3. Drukkolok, hogy minél több helyen legyen elérhető...

Előzmény: nebula (3)
nebula Creative Commons License 2000.12.30 0 0 3
Kissé OFF: UPC-n van viasat3?
Előzmény: Nagyoreg (2)
Nagyoreg Creative Commons License 2000.12.30 0 0 2
Van pilotja a sorozatnak, az első két rész egyben leadva :). Én a Pro7-en már láttam a sorozatot, és nagyon tetszett a hangulata. Ha késő este sötét szobában ülve nézi az ember, akkor igazán hatásos atmoszférát teremt. Tetszett a történet mesélése is, mindig voltak előre meg visszautalások (á la Babylon5). Ja, és voltak benne jó kis erotikus jelenetek... :) Elég alattomos trükk a népszerűség növelésére, de itt határozottan izlésesen és visszafogottan prezentálták a dolgot. Egyáltalán nem éreztem zavarónak.
Előzmény: mrzool (1)
mrzool Creative Commons License 2000.12.30 0 0 1
Udv Nagyoreg!

En is megneztem tegnap, de most meg nem kivanok velemenyt mondani, majd ha latom a kovetkezo epizodot. Azert a pilotot leadhattak volna egyben (vagy ennek nincs kimondott pilot resze?). Sebaj, Viasat3 rulz.):

Te mar lattad mellesleg a Pro7-en a sorozatot?

Előzmény: Nagyoreg (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!