Keresés

Részletes keresés

IceWall2 Creative Commons License 2001.01.06 0 0 110
Ahogy te nevezed őket, ezek a kis "köcsög hackerek" nem tudták felhívni a műsort. Tudod nem egy ember telefonál be a műsorba, hanem nagyon sok. Ők így tudták a másik oldal állását ismertetni az internetesekkel. Ebben az egész akcióban nem volt semmi meglepő. Amikor ment a műsor, és meghallottam miket mond Jenő vendége a hackerekeről, akkor azt mondtam: na Jenő, neked sem adok pár napot és fel leszel törve, amiért egyoldalúan közelítetted meg a kérdést, ráadásul egy lamer társaságában.

Az hogy nem adják a srácok az arcukat hozzá ? Én sem adnám. Az hogy valaki nem adja az arcát vagy a hangját valamihez, attól még nem egy beszari alak. Csupán neki is van egy közege, amiben jól érzi magát. Az interneten Jenő szerintem símán egy interjút össze lehetne velük hozni, csak te nem innen közelítetted meg a kérdéskört.

Előzmény: evil1023 (109)
evil1023 Creative Commons License 2001.01.05 0 0 109
Most végülis mit akartak a kis köcsög hekkerek?
Megsértődtek, mert nem őket hivták meg szerepelni?
Bármikor betelefonálhattak volna, hogy ők az igaziak. De amint ők is mondták, nem is volt védve a csiszár.hu, akkor meg mitől igaziak?
És ha őket hivták volna meg, előbújtak volna a csatornából, legalább álarcban, ahogy az ilyen kis patkányok szoktak ebben a műsorban? Nem hiszem, illetve biztosan nem.
Az meg hogy a feltört oldal szövegének hejesirása
az ált. isk. 3. osztályába való feljutásra sem elegendő, még nem zárja ki hogy valóban vezető informatikusokról van szó, legfeljebb furcsán veszi ki magát.
icsiszar Creative Commons License 2001.01.04 0 0 108
Szép Jó Napot Mindenkinek,
nem akarom újabb "taoista" okosságokkal traktálni az agyatokat – különben is, azóta utána néztem, Borgestől van, na mindegy –, köszönöm mindenkinek a folytonos véleménycserét (különösen uglykidjoy saját külön kis eszmefuttatását), én most elhúzok kicsit melegebb éghajlatra. A honlap továbbra is él (reméljük), a tv műsor február elejéig ismétlésekkel megy a szokott időben, plusz hellyel közzel csütörtökönként elérhettek a Juventus rádión is azon a telefonon, amit megadtam a hackereknek.

Sok örömöt.

Csisz. Jen.
médiagenya (és nem genyó, bocs, bocs, bocs)

uglykidjoy Creative Commons License 2001.01.03 0 0 107
szia jenö,

engedd meg, hogy eljátszadozzak egy kicsit azzal a gondolattal, hogy én mit csináltam volna, ha nem ment volna a müsorom és nem hozzá nem lett volna pénzem reklámra:

"mikor készült az internetes oldalam -az egyik csatorna a müsorhoz- kitaláltuk, hogy úgy kellene reklámozni, hogy megjátszunk egy betörést és mindenki arról fog beszélni. természetesen a saját csapatom fogja csinálni a hack-et, igy minden felügyelve lesz és úgy fog tünni, mintha tényleg olya illetéktelen tették volna, akik értenek hozzá.
jó, sajnos az élethüség kedvéért meg kell hogy mutassuk a nézöi leveleket, de azért a legdurvábbakat elöre törlöm. a magánlevelezésemet persze érinthetetlenként kezeljük a jövöben is.
na, és amikor meglesz a betörés, addigre megvan az új müsorrend és jöhetnek a reklámozók.
ellevelezek magammal, a kreativ stáb válaszol majd az én levelemre és viszont.
hogy ne derüljön ki semmi az önkezüségböl, csak két vagy három ember fog tudni az egészröl. én, egy kreativ és a rendszergazda. a kreativ nyomja a reklámokat és irja a leveleket a haxor nevében, a rendszergazda pedig feltöri az oldalt és olyan infókat juttat el nekem, amik valósághü és bizonyíték jellegü.
természetesen feljelentést nem teszek, hiszen anyagi kár nem lesz, erkölcsi kár meg pláne"

hát annyi, de hangsúlyozom, ez csak egy kis fantáziálás... : ))

Előzmény: icsiszar (95)
IceWall2 Creative Commons License 2001.01.03 0 0 106
Természetesen nem UNIX reklámot akartam csinálni, csupán ha végeznénk egy statisztikai felmérést, hogy az interneten futó szerverek hány százaléka Windows és hány UNIX, szerintem nem kétséges, hogy a UNIXos szerverek vinnék el a pálmát. Nem akarom egyiket sem lehúzni, vagy dícsérni. A UNIXokat erre találták ki. A Windowst elsődlegesen a munkahelyeken és az otthonokban használják és nem szervergépként (kivéve archive célokra, fileszervernek).
Előzmény: Chainsaw Picasso (104)
SirContact Creative Commons License 2001.01.03 0 0 105
Udv All,

hat ezt csontig szivtad Jeno ! Nem baj, ugy kell neked. Vegul is valahol ezt akrtad nem ? Atrakcio ta-da-da-daaaaam.
A riportokkal kapcsolatban:
Szvsz az igazi hackerek tobbnyire igen szerenyek es nem kerkednek a tudasukkal. Plane nem ulnek be lamazni egy olyan musorba , ahol kb minden 4. szot ertene csak a musorvezeto es az igen tisztelt...... (ebbe beleertve a kotoszavakat is) Masfelol az elismerest meg inkabb a szakmabeliektol varjak, ha varjak, jelen esetben persze mas indok volt, mint ahogy azt le is irtak. Nem szakmai.
Hogy nem rossz szandeku attack volt, az latszik abbol is, h a privat levelezest szandekosan nem tettek ki, amugy meg senkinek sem artott a dolog, sot , ha a reklamot nezzuk.....En inkabb egy apro, de helyen valo fricskanak nevezenem.
A szakertelemmel kapcsolatban.
En spec informatikai teruleten dolgozom es csak ket olyan tudasu informatikust ismerek , akik jo esellyel indulhatnanak barmelyik magyar server megtoreseben. Akik nem egy primo port scannelessel es egyebekkel kezdenek, hanem pl egy kis social engeneering-gel. Biztos vannak persze tobben is. Lenyeg a lenyeg akik nem a sulinetes script kiddy gerillak koze tartoznak, azok ok nelkul nem tornek, nem arra hasznaljak a tudasukat (hanem pl vezeto informatikuskent dolgoznak a tarsadalom hasznara) es csak neha elvi okokbol vagy szakmai kihivasbol hackelenek, de sosem a rombolas, karokozas celjabol esetleg unalomuzesbol, de azt a szolgaltatok javara.(info szolgaltatas) Szvsz itt is valami ilyesmirol van szo. Itt etikai kerdesek merultek fel.
Vegul is kinek nyilatkozzanak?? A nagykozonseg ugysem ertne belole sokat, neked Jeno szinten nincs lovesed a temahoz, akit meg erdekel a dolog vagy ertekelni tud egy ilyen eksont az meg ugyis beszerzi, megkapja az infot mas csatornakon.

ui:tobb esellyel palyazhatnal egy riportra, ha a sajat kozegukben keresned meg oket es ott keszitened a riportot. Ne feledd, hogy a netesek "arca" soxor a neten van :) Vagyis attol meg, h csak egy nick-et latsz meg nem lesz arcnelkuli a riport.

Mas:
Valaki itt lejebb (sorry, h nem keresem ki) komolytalannak nevezi a hackerek erveit mondvan, h akkor egy parkolo kocsit is el lehetne vinni(csak mert kepes ra) meg leutni egy vekony embert...stb
Csak egy valamit. Ott csusznak ezek az ervek, hogy a mikor biztonsagi ill a biztonsag-hianyaval kapcsolatos toresek vannak, akkor arrol van szo, h _mas_ adatai is veszelyben vannak!!!!! Olyan mint, ha ott hagynad a kocsidat jaro motorral es kozben x tizezer enber szemelyes adatai vagy ertekei lennenek a kocsiban. A hacker ilyen esetben a tobbiek vedelmeben jar el (persze mindig vannak rossz szandekuak is, oket szokas crackereknek hivni) es tobbnyire a nyilvanos torest egy felhivo, informalo level eloz meg, amelyben a szolgaltatoval ismerteti(k) a talalt hibakat. Majd amikor az baszik ra (szamtalan pelda), kodosit, mellebeszel, bagatelizal,marketingol meg mindent csinal csak nem a biztonsagra kolt akkor jon a hack. Ez csak ugy altalanossagban irtam le az etikus hackerek vedelmeben, de nem a mostani esettel kapcsolatban meg mielott valaki metafizikai kapcsolatokkat gyartva probalna bombazni ez uggyel kapcsolatban.
Nekem teccet :) Megfelelo hack a megfeleo idoben es celbol.
gratula HNC

Tisztelettel
Sir

Chainsaw Picasso Creative Commons License 2001.01.03 0 0 104
Hmm, hmm, hat hogy is fogalmazzam ezt meg, hogy senkit ne sertsek meg (nagyon).

A szamitastechnikaban jaratlan felhasznalo szamara nehez megitelni, hogy ki szakember es ki az aki csak a haveroktol hallott marhasagokat szajkozza vissza anelkul, hogy (o vagy a haverok) tenyleg tudnak mi ujsag. Vegul is mindketto szakkifejezesekkel tuzdeli tele a mondandojat.
Javasolnek erre egy egyszeru tesztet. Ha a "szaki" azt mondja, hogy a Win szervereket mind ki kell dobni mert sz.rok es mindenhova linux kell mert az mennyivel biztonsagosabb - no akkor ezt a szakit nyugodtan el lehet hajtani mert nem tudja mirol beszel. Alapallapotban rendes patch-eles es bekonfiguralas nelkul mind a ketto atjarohaz. Ha rendesen belovik es rendszeresen update-elik akkor mind a kettot eleg nehez feltorni.
Az a gyanum Csiszar ur annak az aldozata, hogy nem hasznalta a fenti egyszeru tesztet.

halaszvadasz2 Creative Commons License 2001.01.03 0 0 103
Kicsit utánanéztem, mert érdekelt: A töréskor Red Hat vagy Debian Linux futott a gépen. Lejjebb két fórumtársunk is ezt írja.
Maga az internetes video adás más gép(ek)ről ment, de nyilván nem az(oka)t törték fel, hiszen webes felületet írtak át. Talán a videot adó gépek lehettek az általad említett windowsos gépek.

The site www.csiszar.hu runs Apache/1.3.12 (Unix) (Red Hat/Linux) PHP/4.0.1pl2 on Linux

Előzmény: IceWall2 (102)
IceWall2 Creative Commons License 2001.01.02 0 0 102
Hát minden Windows szervert le kellene cserélnie a gazdájának az biztos, szerintem ebben egyet értünk. Bevallom nem néztem személyesen utána, hogy a Csiszár.hu szerver milyen szerver. A neten hallottam (lehet hogy itt a fórumban), hogy állítólag Windowsos volt. Ezért is mertem hivatkozni erre az információra.
Előzmény: halaszvadasz2 (101)
halaszvadasz2 Creative Commons License 2001.01.02 0 0 101
Frankó, hogy a zsigeri fikázás helyett végre értelmes dolgokat is írtok. Pl hogy a tulajdont védeni kell, és ez a való világban is éppen úgy van, mint a Neten. Tkp a Neten is emberek vannak, mint a való világban, tehát a való világban kialakult szokások/szabályok (amelyek ezzel bizonyították, hogy életképesek, még ha nem is szimpatikusak olykor) a Neten is működőképesek alapvetően. Pl a cuccaimat védenem kell, de ettől még szemétség és büntetendő, ha valaki kárt tesz bennük.

IceWall2 példája tetszik, csak azt nem értem, hogy miért a Windowsos szervereket akarja kidobatni, mert itt ugyebár egy Linux szervert törtek fel... Ha a töréseket megnézitek, van köztük jócskán Linux és minden egyéb.

Előzmény: IceWall2 (98)
Chainsaw Picasso Creative Commons License 2001.01.02 0 0 100
IceWall2(90): "Mindegyikük vezető informatikus a hírek szerint."

Haxor Nation Crew... hehehehe... istenkem... akarki aki egy ilyen nev alatt tevekenykedik az szellemileg nem lehett tobb 13-nal. Jo esetben :) Ugyhogy a "vezeto informatikus"-rol feledkezzunk el nyugodtan, mert az az almodik a nyomor kategoriaba tartozik. Maximum egy-egy kosza beosztott rendszergizdat tudok elkepzelni. Jo esetben :) Meg abban sem vagyok biztos, hogy mar lattak vezeto informatikust eloben. Egyebkent ha jol remlik ezt a "vezeto informatikus"-t ok allitottak magukrol. Hapersze... whatever

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.02 0 0 99
Látod, ezen én is törtem a fejem. Hogy mi a fenéért kellett feltörni a HP-t... Az meg a másik, hogy a hackerek a Csiszárt nézték a TV-ben. Hahaha. :)))
Előzmény: rodikutya (97)
IceWall2 Creative Commons License 2001.01.02 0 0 98
Hallali !

Világosan megértem, hogy a "szerencsétlent", a gyengébbet véded. Ez érthető is. Természetesen nem etikus, hogy valaki megpróbál betörni a másik gépére. Ezzel teljesen egyetértek. Csakhogy itt kénytelen vagyok az összemosódott fogalmakkal előjönni, mert igazából kezd mindenki agyában elmosódni milyen ember a hacker valójában.

A hacker egy felhasználó, olyan mint te vagy én. A különbség annyi, hogy ő a gépe erőforrásait 100%-on próbálja kihasználni. Azt tűzte ki célul magának, hogy be tud menni más számítógépekre. Ő nem okoz kárt, csupán felhívja az adott rendszer rendszergazdájának a figyelmét arra, hogy a szerver "bugos". És persze megvan a saját kis örömforrása. Én például úgy lettem rendszergazda, hogy feltörtem azt a bizonyos szervert. Hagytam egy kis üzenetet, hogy itt és itt van a kiskapu. A rendszergazdát elbocsátották engem felkértek, azóta nincs komoly behatolási kísérlet szerencsére.

Azt én persze nem tudom megmondani, hogy a TV2-nek, vagy Jenőnek ebből a kis hackerkedésből mennyi kára származott. Ezt ő tudná megmondani. Ha anyagi kárt okoztak neki, akkor nem kellett volna elnézőnek lenni, ez világos. Nem Jenőt kell a történtekér hibáztatni, és nem is a HNC-t. Én a rendszergazdát tenném felelőssé, hiszen őt azért fizetik, hogy ez ne fordulhasson elő. Minden rendszerben van persze kiskapu, de valljuk be, ez túl könnyű volt. Jenő mindenképpen többszörös védelem kell, a hibákat kiszűrni, a Windowsos szervereket kidobni. Javaslom az IRIX-et oprendszernek. És persze mindenféle védelmi eszközt vessetek be.

Előzmény: F. T. (96)
rodikutya Creative Commons License 2001.01.02 0 0 97
Császtok!

Most olvastam, hogy mi történt szegény Cs. Szar jenővel, a nemzet apukájával, és a szívem belefájdult... a röhögésbe.

Ahogy a hozzászólásokat olvasgattam, főként arról volt szó, hogy rossz vagy jó fiúk-e ezek a hackerek - na ehhez nincs lövésem, mert egyszerű júzer vagyok. Meg a műsort sem láttam, de valamelyikben volt egy ilyen médijásan előtálalt Nagy Magyar Hekkerszakértő, aszt annyit tudott róluk, mint én, az egyszeri netező. Mondjuk meg tudom érteni, ha valakit ez idegesít, de hát a médija már csak ilyen.

Másrészt jót röhögtem azon is, hogy Cs. Szar arra verte egyik első reakciójában, hogy nem volt nagy ügy feltörni a serverét, mivelhogy aki elolvasta a HNC levelét, abból világosan kiderül, hogy a srácok nem is ezt akarták, de hát a fent említett műsorvezető olvasás tekintetében asszem már (le)vizsgázott, meg hát régi trükk ez... csak mondjuk fura attól, aki magát médiagenyónak nevezi (nem médiagecinek, mert azt kimondani már puca kell, így marad a médiagenyó kifejezés: vagány is vagyok, meg még tűröm a nyomdafestéket is), hogy megsértődik, ha vele geciznek. Nemtom, de nekem úgy tűnik, hogy olyan ez az egész, mintha a kocsmában odajönne hozzám egy félkarú törpe és a pofámba üvöltözne, hogy "Na, gyere, üss meg, ha mersz!" akkor ezt egy ideig elnézem neki. Aztán ha megütném, akkor erre sírva a sarokba vonulna és elkezdene kiabálni, hogy mekkora szemét vagyok, hogy félkaru törpéket ütögetek egészséges ember létemre! Na, aki kicsit is ismeri a "médiagenyó" munkásságát, az tudja miről van szó. De mivel úgy látom, Jenő is kezd már közmondásokban utazni íme egy saját gyűjtés: Ha gecizel, pláne, ha erre építed fel az imidzsedet, akkor ne csodálkozz ha veled is ezt teszik!

Aztán valami olyasmi volt, hogy ezek a srácok ugye a "sötétben bújkálók", akik nem mernek szemtől-szembe - na ez megint ritka nagy hülyeség volt, hiszen a józan ész szabályai szerint (úgy is mondhatnám, paraszti ész, hiszen Jenő aszonta magáról, hogy eccerű vidiki srác or something), nem igazán a legjobb húzás, ha egy betörés után élő tv-műsorban adsz sztárinterjút... Meg ez is szerepelt a levélben...
Na meg talán nem akarták Jenő műsorának nézettségét növelni (bazzz, pedig ha bejön a trükk...), de az is lehet, hopgy egyszerűen nem akarták magukat azzal égetni, hogy a médiagenyóval egy műsorban szerepelnek...

Végül a legjobbakat Jenő bölcsességein röhögtem, melyeket, bár elolvashatóak, idézek is, hiszen klasszikusokat úgyebár:

"Tudom, hogy ebben a világban nem nagyon számít a becsületszó, de én egy egyszerű vidéki fiú vagyok, és még komolyan veszem." - hát ja,

"Van egy kedvenc mondásom. Franc tudja, honnan szedtem, de nagyon tetszik: "csak akkor lehetsz igazán erős, ha feltárod, mennyire vagy gyenge." Nem?"

Na igen, itt a gyanútlan olvasó elakadhat, hiszen aki a leveleit (teljesen jogosan) médaigenyó-ként szignálja, annak a szájából kissé furán hangoznak ezek a mondások, de abban bízok, hogy a polcon legközelebbi aforizmagyűjtemény pont itt nyílt ki.
Másrészt meg aki genyó, az legyen következetesen az, és ne jöjjön szánalomkeltő dumával a sanyarú vidéki sorsról, becsületről és gyöngeségről - de ezt a félkarú törpe provokál résznél már leírtam.

Egyébként a HNC tettének sok értelmét nem látom, szal nem éljenzem, még csak nem is védem őket, csak Apucin röhögtem egy jót, és ezt nekik köszönhetem, na nem a server feltörésén röhögtem, hanem Jenő fentebb kifejtett reakcióin...

Asszem jövő szerdán megnézem ezt a Csiszar.hu-t és ha erről szó lesz (mert tuti szó lesz róla), és Jenő megint előadja a vidéki srácot néhány Tao bölcseséggel megtűzdelve, akkor asszem elsírom magamat... de az is lehet, hogy egyszerűen továbbkapcsolok, mert nem szeretem, ha hülyének néznek.

F. T. Creative Commons License 2001.01.01 0 0 96
Nem én neveztem őket annak, hanem valamelyik korábbi írásra reflektáltam... de lényegtelen... ha mélyebbre olvasod, megérted, hogy miért nem tartom őket valódi bűnözőknek (na nem mindegyiket).

F.T.

Előzmény: IceWall2 (90)
icsiszar Creative Commons License 2001.01.01 0 0 95
Sziasztok,
Csiszár Jenő vagyok (a megadott emilcímen nem értek el, de továbbküldik nekem).
Gondoltam, nem árt, ha felmásolom ide a HNC utolsó két levelét és az én válaszom. Boldog Új Évet mindenkinek, egyébként szerdán este ismét csiszár.hu.
Üdv.
Csisz.

A levelek:
Ezt az Indexnek küldték:

Szia index.hu!

Ujra mi vagyunk azok a Haxor Nation Crew-tol!
Azert irunk, mert ugyan semmi kedvunk nem volt, de felvettuk a kesztyut
es valaszoltunk a tv2 es csiszar jeno kihivasara is. Nemtudjuk, hogy mi lesz
a dolgonak a vege, de mi innentol ezt az ertelmetlenkedest befejezzuk, eleg
volt az ingyenreklambol a tv2-nek.
Szoval ugy gondoltuk, hogy az eredeti hiteles leveleket elkuldjuk egy
fuggetlen medianak is, ezek volnatok ti. Nem azert csinaljuk ezt, hogy
cut-paste be is rakjatok az egesz levelet egy cikkbe, hanem azert, hogyha a tv2 vagy csiszar tovabb huzna a lovat akkor ti legalabb tudjatok, hogy mi megprobaltuk a dolgot kulturaltan
lezarni.
Ha gondoljatok emlitsetek meg a leveleket, tartalmukat, stb. De mi ezt
nem kerjuk, nekunk eleg ha tudjuk, ti tudjatok...
------------------
Ezt a tv2-nek:

Szia draga tv2!

Mi vagyunk azok az emberek akik nemregiben tok ingyen terveztek egy tok
jo dizajnt a www.csiszar.hu/www.eztneked.hu/www.csiszarjeno.hu/www.kukacom.hu/stb./stb
oldalkanak Igen mi vagyunk a Haxor Nation Crew!

Meg mielott leirnank barmit, a level masodik resze egy szakmai melleklet,
ahol tanusitjuk azt, hogy tenyleg mi vagyunk a HNC!. Ha a leelke olvasasa
soran ugy erezned, hogy nem az eredeti defacerek irtak a levelet, akkor
kezd azzal a resszel.

Kicsit erdekesnek tunt a felkeres miszerint meghivtok a tv2be es ott
elmondhatjuk, hogy megis mi is az a magyar hacker elet. Igazandibol ebben
a felkeresben nem sok fantaziat latunk, vegulis kinek szolna ez ? Mert mi
tudjuk hogy milyen az a magyar hacker elet, meg az a pici csapat is
tudja akik magukat hackereknek valljak es tenyleg tesznek is valamit
azert, hogy tobbek legyenek annal mint amilyen szinvonalat kedves Jeno battyank
felvazolt a musoraban, de megis, kit erdekel ez meg rajtunk kivul? Mi nem
azert defaceltuk meg a www.csiszar.hu-t mert meg akartuk mutatni, hogy
igenis mi vagyunk a nagy hackerek es tessek lassek ilyet is tudunk. Mert
valljuk be a csiszar.hu egy valoban felelmetesen gyengen konfigolt
rendszer vala, persze lehet most fujtatni, de en ezt nem tennem a tv2 helyeben,
merthogy a tv2 sajat szerverei (koridor/tv2.hu/stb.) sem azok az izomeros
gepek. De ez mas lapra tartozik.

Lenyeg az, hogy nem latunk tul nagy fantaziat ebben a felkeresben, mi
azert tortuk meg a www.csiszar.hu-t, hogy par felreszolast kijavitsunk amit a
Jeno es a hackermumus haverja engedett meg maganak. Es amint azt a tv2 is
elismerte a levelezes kirakasa sem erintet senkit rosszul, vegulis mi
lehetoseget adtunk arra, hogy azok akik eddig tomegevel irtak a
leveleiket feltunesi viszketegsegbol, azok most oruljenek, vegre publicitast kaptak.
Legyen ez nekik karacsonyi ajandek.

Most a haxor nation csapat eltunik a nagy kodben es majd ha ugy latjuk
jonak akkor elobujunk ujra. Nem vettuk fel Jeno enyhen gunyos megjegyzeseit sem
amellyel arra probalt utalni, hogy mennyire gerinctelenseg a sotetbol
kritizalni, miert nem mutatjuk... Tisztaban vagyunk vele, hogy Csiszar
Jeno egy mediageci (ez nem sertes akart lenni, ha nem tiszt a fogalom akkor
javasolnank a Natural Born Killer (Szuletett Gyilkosok) film megnezeset),
akinek epiteni es apolnia kell a kultuszat, nem is akarjuk mi ezt
lerombolni.

Szerintunk minden fontos kerdest tisztaztunk ebben a levelben, amit
feltehetett volna a tv2 nekunk a beigert musorban. Nem varunk szeles
publicitasra, nincs szuksegunk egy ontelt musorra ahol elmaszkirozott
pofaval es eltorzitott hangon mondhatjuk meg, hogy milyen szomoru is a mi
sorsunk. Nem is kivanunk elo haxor versenyen feltorni a tv2 altal
odavarazsolt csodagepeket,stb.

Koszonet...

--
Szakmai melleklet

Mivel mi barkik lehetnenk, igy akar semmi kozunk sem lehetne a tenyleges
www.csiszar.hu feltoreshez, ezert szeretnenk par bizonyitekot atnyujtani,
amely igazolja, hogy tenyleg mi voltunk a hackerek:

Ime a www.csiszar.hu shadow fileja (ez tartalmazza a felhasznalok
jelszavait)

Itt tényleg a fenn volt a shadow file, tehát ők voltak azok, Csisz.

Remeljuk ennyi informacio eleg lesz ahhoz, hogy igazoljuk magunkat.

HNC (Just Because)
---------------------------------------------------
Ezt a levelet meg én kaptam:
I
Szia Jeno!

(Itt a shadow volt ismét.)

Ezzel tudjuk igazolni, hogy ezt a levelet valoban az igazi Haxor Nation
Crew irta, ha gondolod keresd meg az atilla, lui, stb rendszergazdaidat es
igazoltasd veluk, hogy egy valoban a volt shadow file. Amugy
igazolaskeppen a hax utan kb 20 percel belepett a gepre a lui nevu gyerek aki nagy
hevesen probalt nyomozni utannunk de kapott az uriember egy kill-t.

Ennyi informacio szerintunk eleg kell, hogy legyen a valodisagunk
igazolasara. Csak azert irom ezt le, hogy ha barki mas irna, hogy o a
HNC, akkor tudd csak feltunesi viszketegsegrol van szo.

Delutanra sajnos mar mas programot szerveztunk, keson jott a felkeresed,
de az az igazsag, hogy ha nem is jott volna keson akkor sem valoszinu, hogy
teljesitettuk volna azt. Nem arrol van szo, hogy van-e ver a pucankban
vagy sem.

Ha hiszed, ha nem, nem tizeneves taknyosok vagyunk akiknek jobb dolguk
sincs, minthogy a sulinetes gepeikrol torogessek meg a gyengen konfigolt
gepeket.

Mi a csiszar.hu-t nem azert tortuk meg, mert be akartuk bizonyitani, hogy
mekkora nagy haxorok vagyunk, a Haxor Nation Crew nev is csak fantazia
nev. Utanna nezhetsz, soha ilyen nevu csapat meg nem tevekenykedett, es biztos
lehetsz benne, hogy amint elul a por a csiszar.hu tema felett, soha
tobbet nem is fogsz talalkozni ezzel a nevvel. Majd legkozelebb egy masik neven
"dolgozunk", ez mar csak igy szokas.

De akkor vegyuk sorra: a te geped valoban nem volt pentagon, de nem is
volt "gepnek" nevezheto. Ellentetben azzal amit most dobtak ossze azok akik a
rendszergazdaid. Rapillantottunk az uj installra es valoban sokkal jobb
mint ami azelott volt. Kerdes itt csak az lehet, hogy miert nem tudtak a
sracok elve ilyen gepet osszehozni ? Szerintem a valaszt te is tudod, ugyhogy
erre a temara ne szanjunk tobb szot.

A csapat osszes tagja komoly felelos posztot tolt be kulonbozo cegeknel,
nekunk a hax nem tobb mint valami a multbol, ami megragadt bennunk, es
amikor nem dolgozunk koszor egyhangu irodainkban, akkor bizony ezzel
foglalkozunk. Epp ez az a teny amiert el kell hogy utasitsuk a nyilvanos
kozszereples lehetoseget, jo lehet az az enternet, csak az az uvegfalas
dolog kicsit visszataszit. Nem kene, hogy barki is felismerjen bennunket,
szeretnenk tovabb elni nyugis eletunket. Es barhogy is forgatod a
szavakat, szerintunk ez nem gyavasag, es koze sincs ahhoz hogy van ver a pucankban
vagy sem.

Nem lesz modunkban hallgatni delutan a radiot, igy nem fogjuk tudni, hogy
ez a level megerkezett-e hozzad vagy sem. Arrol szo sem lehet, hogy majd
felhivogatunk teged, ennyire nem vagyunk amatorok es ennyire naiv te sem
lehetsz.

A mi vilagunk az internet, es ebbol a te kedvedert sem fogunk kifordulni.
Ennyit nekunk nem ersz.

Mi csak annyit akartunk hozzatenni a musorodhoz amennyit a deface-nel
leirtunk. Mivel a musor alatt nem volt erre lehetosegunk, igy tettuk ezt
ugy, hogy feltortuk a szerveredet. Irhattunk volna levelet is, de azt
csak te kaptad volna meg, es biztos, hogy nem olvastad volna fel a kov.
musorban, mivel annak nem lett volna szamodra "hir" es "reklam" erteke. Ezert mi is
megfogtuk a "mediat" es azon keresztul szoltunk a nagyerdemuhoz.

Ha kis akcionkal megbantottunk, akkor benned van a hiba, az a deface lap
csak azt tartalmazta ami oda volt irva, semmi tobbet, amit azon tul
fantazialtal az csak a te agyszulemenyed.

Remeljuk, hogy a radiomusorodat nem arra fogod felhasznalni, hogy a
hallgatokkal elhitesd mennyire gyavak is a magyar hackerek, ki sem mernek
allni a sajat tetteik mellett. Te voltal a pro (tv musor), mi pedig a
kontra (deface). Maradjon ez a dolog ennyiben. Ha te olyat teszel a sajat
mediadban amellyel ujra megbantasz minket akkor mi is olyat fogunk tenni a sajat
mediankban amennyel ujra meg fogunk teged bantani. Ennek igy semmi ertelme nincs. Ha ugy erzed, hogy bekat kaptal, akkor nyeld le azt.

Amugy kapott a TV2 is egy levelet ahol az o felkeresuket is finoman
elutasitjuk, gondolom lehetoseged lesz azt a levelet is elolvasni, abban
benne van szinten, hogy miert erezzuk feleslegesnek a kozszereplest.

Maradunk "valoban" tisztelettel: Haxor Nation Crew

u.i. Alapvetoen nem vagyok analfabeta, de ezt a levelet ugy kellett
megirnom, hogy a terminal kb 2 percel kesobb mutatta azt amit begepeltem,
hiaba ez az ara az anonimitasnak. Tehat ha valahol elgepeles van, vagy
szoismetles, vagy akarmi akkor nezd azt el ennek :)

u.i.2 Mar most megbantuk, hogy megirtuk ezt a levelet, tuti, hogy
felolvasod, es minden egyes sorat kifikazod. Na mind1, mi legalabb
tisztessegesen veszuk fel a kesztyut.

tema lezarva.

Ja amugy ami meg erdekesseg lehet, a tv2 ugyebar lehetoseget adott arra,
hogy valaszoljunk neki, es adott ehhez egy email cimet is:
netszerk@korridor.hu
Kar, hogy az email szerveruk a netszerk-et nem letezo usernek tekinto.
Vegulis a valaszt a hirszerk@korridor.hu kapta. Gondolom majd csak eljuk
ahhoz
akihez el kell jutnia.

Na maradunk tisztelettel Haxor Nation Crew!

Es most peszgot bontunk a csapat eltunesere :)
sziasztok, buek, kedves uj evezredet...

-------------------------------------------------------------------------
Ezt meg én írtam nekik, és ebből szemezgetett az Index is:

Kedves Haxor Nation Crew (vagyis az, aki ezen a néven levelezik),

köszönöm a visszajelzést, de meg kell értenetek: ahogyan megpróbáltatok hazai pályán maradni, úgy én is a sajátomon. Sajnos, így a társalgásunk süketek párbeszéde marad, mert ahhoz, hogy az Indexen keresztül üzengessünk egymásnak, semmi értelme.
De! Komolyan gondoltam, hogy kéne beszélgetnünk, ugyanis lett volna még egy csomó dolog, amit Bodoky kollégától nem kérdezhettem meg adásban, és ezek szerint nem is nagyon fogok mástól sem. Tudom, hogy ebben a világban nem nagyon számít a becsületszó, de én egy egyszerű vidéki fiú vagyok, és még komolyan veszem. Szóval, ha mégis, blabla, küldjetek egy levelet a magán levelezési címemre (úgyis tudjátok, nem?), és én becsszavamat adom, hogy nem élek vissza a helyzettel.
További munkátokhoz, a különféle cégeknél betöltött "komoly, felelős posztokhoz" sok sikert kíván:

Csiszár Jenő médiagenya
(vagyis az, aki ezen a néven levelezik)

P.S.: Kösz az utalást a Született gyilkosokra, de én már négy éve így írok alá.

Pp. Ss.: Van egy kedvenc mondásom. Franc tudja, honnan szedtem, de nagyon tetszik: "csak akkor lehetsz igazán erős, ha feltárod, mennyire vagy gyenge." Nem?

Pasque Flower Creative Commons License 2001.01.01 0 0 94
Reszben egyetertek, de az altalam lejegyzett tortenet sokkal
fontosabb kerdeseket vet fel, ezekre nem reflektaltal. A kerdes mar
pedig az, hogy erkolcsileg es/vagy jogilag helyenvalo-e a hackerek
viselkedese? Nem magyarazat az, hogy "igy akaratak megmutatni a
rendszerben talahato kiskapukat". A tortenet csak egy adalek volt
ehhez, tegyuk fel tehat direktben a kerdest:

Ha latsz egy autot, amiben a vezeto benne felejtette a kulcsot, akkor
beulsz es elhajtasz vele? "Csak igy akartam felhivni a figyelmet,
hogy... stb"

Ha latsz egy gyenge embert, akkor jol megvered? Mert igy akarod
megmutatni, hogy milyen rossz az eronlete? "Aki arra szanja ra magat,
hogy kilepjen az utcara, az bizony tegyen ovintezkedeseket annak
erdekeben, hogy biztonsagban legyen" ?!

Ha valahova (hazba) betortek, akkor azt mondod "Ugy kell nekik, miert
nem vedtek meg jobban a hazukat"? "Talan azon is el kellene
gondolkozniuk egyeseknek, hogy csak akkor akarjanak ...... (=hazat,
autot, internetet, setalni stb.) ha tisztaban vannak vele, milyen
veszelyeket rejt magaban"

Ha felretajekoztatnak, akkor bosszut allsz?

Nem sorolom tovabb. Szerintem igy is latszik, hogy a hackerek ervei
nem helytalloak, sot szerintem nevetsegesek is.

Ha tetszik, ha nem, a szamitogep tulajdonosanak maganterulete, a
rajta tarolt informaciok magantulajdont kepeznek (amit persze vedeni
kell!). Aki oda betor, az minden magyarazat ellenere erkocsileg es
jogilag nem vedheto cselekedetet kovet el.

Vagy Te szeretned, hogy betorjenek a gepedbe es kozkincse tegyek az
ott tarolt informaciokat?

Pasque

Előzmény: IceWall2 (92)
éfdgkldéjg Creative Commons License 2001.01.01 0 0 93

www.csiszar.hu  registred:   Thursday, September 28,
2000

apache 1.3.12 - 25  i386 | 1152k | Aug 23 2000 | Red Hat, Inc.

 

OS, Web Server
and Hosting History

OS

Server

Last changed

IP address

Netblock Owner

Linux 

Apache/1.3.9 (Unix) Debian/GNU ApacheJServ/1.1 PHP/4.0.3 

30 Dec 00 

195.70.35.122 

InterWare
Ltd.

Linux 

Apache/1.3.12 (Unix) (Red Hat/Linux) PHP/4.0.1pl2 

3 Nov 00 

195.70.35.145 

InterWare
Ltd.


Ami az érdekes:

mod_php 4.0.3pl1 - 1   i386 | 1087k | Oct 18 2000 | Red Hat,
Inc.

apache 1.3.14 - 3         i386
| 1171k | Oct 18 2000 | Red Hat, Inc.

Azaz novemberben _NEM_ a legfrissebb R6-ot húzták fel...
ez vagy nemtörõdömség/dilettantizmus, vagy direkt,
hátha beszélnek majd róla az emberek...

IceWall2 Creative Commons License 2001.01.01 0 0 92
Szerintem az ember a hibákból tanul. Hidd el nekem, ez jót tett a Csiszar.hu-nak informatika terén. A másik kérdésem meg az lenne, hogy a félretájékoztatás nem bűn ? Nap mint nap a médiák uszítanak, és apró dolgokat fújnak fel hatalmasra. Mindenhol az folyik a csapból, hogy a hackerek rossz emberek, és mindenki vigyázzon a gépére. Normális hacker nem a dial-up-os gépeket törögeti fel, hiszen sokat nem ér vele. Az, hogy egyes kölykök például az IRCen hackernek tüntetik fel magukat, az egyszerű villogás, semmi több. Kismillió portscan és semmi tényleges betörés. Próbálgatják macskakörmeik a fiatalok.

Aki arra szánja magát, hogy az internetre (világ méretű hálózat) lépjen, az bizony tegyen óvintézkedéseket annak érdekében, hogy biztonságban legyen. Elterjedőben a kábelnet és folyamatosan vagyok kénytelen kitiltani őket mindenhonnan, mert lamerek. A SULINET program semmit nem jelent, arra jó, hogy feljöjjenek a netre és szidják egymást. Már +r az IRCneten a SULINET. A pedagógusoknak is rá kéne döbbeni arra, hogy nem azt tanítják, amire igény van. Talán azon is el kéne gondolkozniuk egyeseknek, hogy csak akkor akarjanak internetet, ha tisztában vannak vele, milyen veszélyeket is rejt magában...

Előzmény: Pasque Flower (91)
Pasque Flower Creative Commons License 2000.12.31 0 0 91
2001. januarjaban eppen hazaertem, megalltam hazunk elott. Elovettem a kulcsomat,
bedugtam a zarba: legnagyobb meglepetesemre a zar a kezemben maradt, az ajto nyitva volt.
Rosszat sejtve beloktem az ajtot es elkepeszto latvany tarult elem, minden szanaszet,
szekrenyajtok nyitva, ruhak es kOnyvek a foldon minden felforgatva.
Tovabb mentem es lattam, hogy szemelyes irataim ki vannak szorva az udvarra,
belejük kapott a szel, szanaszet repültek, at szomszedba, vegig az utcan.
Remültem futottam utanuk, eppen elkaptam aranyerműtetemrol szolo zarojelentest,
felesegem regi szerelmes leveleit, a tizenotezer forintos telefonszamlat (Internet!),
nehany bankkivonatot. Harom orai munkamba került, mig mindent osszeszedtem ami megtalalhato
volt, a tobbit a szomszedok es a gyerekek szedtek ossze (egy reszet visszaadtak,
de azota furcsan neznek ram, kulonosen azok, akik a telefonszamlaimat lattak,
azt hiszik szex telefonok miatt ilyen magas). Kimerulten rogytam le az agyra,
amikor eszrevettem egy cetlit a konyhaasztalon:

"Csak arra akartuk felhivni a figyelmet, hogy milyen rosszul van orizve a lakasa,
ilyen zarakon keresztül gyerekjatek a behatolas, kulonben is On a mult heten nagyon rossz
velemenyt mondott a betorokrol es nem adta meg a lehetoseget arra, hogy mi bebizonyitsuk,
hogy becsületes emberek vagyunk, most bebizonyitottuk"

Lejegyezte: Pasque Flower

Előzmény: IceWall2 (90)
IceWall2 Creative Commons License 2000.12.31 0 0 90
F.T. lássuk csak kiket nevezel bűnözőnek...

Mindegyikük vezető informatikus a hírek szerint. Szernted ha fellépnének a Csiszár műsorában, mi lenne a munkahelyükön ? A másik, hogy egy hacker nem fogja magát semmi képpen felfedni, hiszen pont ez az egész lényege. Egy ismeretlen emberekből álló csapat megmutatja másoknak, hogy van kiskapu a rendszerében. Kismillió olyan szerver van az interneten, amelyet egy jól képzett csapat pillanatok alatt fel tud törni.

Jenő azzal a nyílt levelezéssel csak cukkolja a srácokat, csak nehogy legközelebb a Jenő stílusa miatt a TV2 központi oldalát törje meg egy csapat. Valljuk be, Jenő nagynak érzi magát és ha valaki megmutatja hogy ő az ügyes és okos, rögtön ilyenekkel jön, hogy miért nem adod hozzá az arcod és a hangod. Ő még nem jött rá arra, hogy ennek semmi értelme sincsen. Ezzel csak provokálja azokat, akik jobbak.

Jenő, ha véletlenül elolvasnád ezt a hozzászólást. Akkor üzenem neked, hogy nem hackereket kell a műsorodba meghívni, hanem biztonságtechnikával foglalkozókat. Januárban egy műsort kéne szentelni erre is. Szólaljon meg egy biztonságtechnikus, a ti rendszergazdátok és mondjuk egy otthoni felhasználó, aki tudja mitől döglik a légy. Csak az a kérésem, nekem és persze mindenkinek, hogy nem amatőrökkel csinálj műsort.

Előzmény: F. T. (83)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.31 0 0 89
A pletykák egyetlen pontban egyeznek; hogy béna volt az
üzemeltető.
Persze még hallhatunk olyan pletykát is hogy egy jól felfegyverzett
kommandó lepte meg az éj leple alatt a föld színe alatt 200 méterrel
felépített géptermet, akik fegyverrel kényszerítették a rootot, a
security
adminisztrátort és a web role ownerét arra hogy három különböző
terminálról
belépve downgrade-eljék az összes állományt a gépen, majd a betörők hexa
editorral átírták a kernelt hogy egy adott jelszó megadása esetén
hagyjon
figyelmen kívül minden biztonsági ellenőrzést, majd törölték a helyben
és három
távoli gépen keletkező logokat, a megfelelő dummy értékek kiszámításához
(hogy
a chainelt hash hibátlan értékeket mutasson) egy teherautón magukkal
hozott,
kissé átalakított R20-as számítógépet használtak, az inputhoz a
lyukkártyákat
a fogukkal lyukasztva ki. Mindezeket az egyetlen túlélő beszámolójából
tudjuk,
aki a páncélszekrény mögött bújt el, és azért élte túl azt a 32.8
másodpercet
amíg a támadás és az azt követő tisztogatás tartott, mert a három
kritikus
role-hoz szükséges authentikációs tokenek megszerzése céljából a
páncélszekrény
ellen használt taktikai atomfegyver lökéshullámai a szellőzőalagút egy
olyan
pontjába lökték, ahol a támadók emberkeresésre idomított pitbullpincsi
kutyái a kiszökő információk elfedésére használt rádióhullámú fehérzaj
koncentrációja miatt elvesztették a szaglásukat. Ezer szerencse hogy a
földszíni
bejárat 500 méteres körzetében elszórt mozgásérzékelő riasztók első
jelétől
számított 42.6 másodperc alatt a helyszínen voltak a mentők, a
rendőrség, a
tűzoltók, a polgári védelem, az elhárítás és az informatikai dolgozók
szakszervezetének különleges alakulatai, így még 13.5 másodpercük volt
arra
hogy rögzítsék a megfigyelő jelentését, mielőtt ő is kilehelte a lelkét.
Az események után a rendőrség és a polgári védelem parancsnokai beadták
lemondásukat a csaknem 10 másodperces késés miatt, a védelmi rendszer
tervezőjét pedig másnap reggel a kardjába dőlve találták meg. A
búcsulevele
csak ennyit tartalmazott: "Már megint nem hallgattam Magra. Megmondta
hogy
social engineering-el fogják megtudni az objektum hollétét, és az
adminisztrátorok kilétét."
Másnap a Földművelési és Vidékfejlesztési minisztérium szóvivője cáfolta
azokat a híreket, hogy a beavatkozás az ETA, IRA, CIA, a Mosad és az
Iszlám Jihad által közösen szervezett cselekmény lett volna egy
FTC-közeli
Kft ügyvezetőjének felkérésére abból a célból hogy egy Dr. Torgyán
József ángya
által írt e-mailt (amelyben felajánlja Csiszár Jenőnek hogy ha már
ekkora
paraszt akkor lépjen be a kisgazdapártba) letöröljenek a rendszerből.

Egyre inkább erősödik bennem az érzés hogy csak így lehetett...

F. T. Creative Commons License 2000.12.30 0 0 88
Nos nem tudom, hogy honnan vettél ilyesmit, hogy ez kinek a milyen magánvállakozása, de nyilván jobban tudod, mint én.
Ami a korridort illeti, a fórumot ajánlottam a figyelmetekben, de nem tudom feltünt-e, hogy inkább én jöttem át ide... persze nem várom el, hogy a kötözködés helyett inkább szimpla egészséges vita, és beszélgetés alakuljon ki, elvégre ti tudjátok.

u.i. 1. a Tolvaly - ly, és nem j.
2. nekem nem főnököm
3. nem gondoljátok nagyképűségnek, hogy pont ti 10 jelentenétek a korridornak nézettséget?? (bocsánat, ha valakit megsértettem!!)

A Csiszar.hu a csiszar szerverén volt eddig! a www.tv2.hu/csiszar eddig is ment!

Előzmény: SliDe (87)
SliDe Creative Commons License 2000.12.30 0 0 87
Ahh, kell a propaganda a korridornak, hiszen ez a "tolvaj" egyik új magánvállalkozása. Vannak neki hű alattvalói is, azok persze szőrmentén népszerüsítenek itt-ott. A főnöknél jónak kell lenni:))
Vajk Creative Commons License 2000.12.30 0 0 86
nevetsegesek?
Azert, mert leirjak a velemenyuket?

Az sokkal inkabb nevetseges, hogy a 3 vagy 4 beszolasodbol kettoben a korridort propagalod....

Előzmény: F. T. (78)
Imre.Farago Creative Commons License 2000.12.30 0 0 85
Kinek a szerveren volt eddig a Csiszar.hu?
Tenyleg atkerult a TV2.hu-era a feltores utan?
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.30 0 0 84
Jenő kapott egy kis ingyenreklámot. Örült neki és így van jól.
F. T. Creative Commons License 2000.12.30 0 0 83
Ebben sok igazság van, mármint, hogy olyan emberek szólalnak meg sokszor, akik nem kellő képen jártasak, vagy, hogy pontos legyek nem ritkán fogalmuk sincsa a "való világról", de sajnos az igazi szakértők, nem éppen érthetetlen okokból, de semmilyen esélyt sem adnak némi reális beszélgetésre.

Biztos vagyok benne, hogy, ha kicsit végiggondolnák ezek a "csoda nagy" bűnözők, akkor rájönnek, hogy azért van mód a nyilatkozásra, és talán akkor elmondhatnák, hogy szerintük mi az igazság! - addig viszont a helyükben nem panaszkodnék arról, hogy nem szólal meg az igazi szakértelem.

Jogos a Csiszár "bántása", mert nem volt egy túl reális műsor az a hackeres, de miért nem segítetek neki olyat csinálni, ami jó! - ha pedig nem segítetek, akkor nem kellene beleszólni!

ÚTÓLAG KÖNNYŰ ÁM OKOSNAK LENNI!

Előzmény: IceWall2 (82)
IceWall2 Creative Commons License 2000.12.30 0 0 82
Sziasztok !

Amikor az ominózus "hacker-adás" ment, már akkor mi az IRCen fogadást kötöttünk arra, hogy a csiszár.hu rövid időn belül fel lessz törve. Véleményem szerint teljesen jogos volt, amit a HNC csinált. A magyar média előszeretettel hívogat meg olyan emberkéket beszélgetőtársnak, akik a témában nem jártasak.

Gratulálok a HNC-nek, további jó tevékenységet kívánok nektek fiúk és lányok.

F. T. Creative Commons License 2000.12.29 0 0 81
No comment, örvendetes, hogy azért vagyunk itt néhányan, akik megpróbáljuk végiggondolni a dolgokat mielőtt leírjuk.
Előzmény: pofee59 (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!