Keresés

Részletes keresés

syrius Creative Commons License 2002.06.05 0 0 300
itt is megkérdem hallott valaki ama igéret realizálásáról miszerint így év vége felé a fővárosi pedagógusoknak csurran-cseppen valami benzinrevaló. (Mondjuk én a fűtés-költségmegosztásból adódó tartozásomat talán kiegyenlíthetném belőle)
syrius Creative Commons License 2002.06.02 0 0 299
Én már nem számolok, csak várok, várok. Aztán meglátom mi lesz októberben a számlámon. De nehezen tudom elhinni, hogy 1-2 hónappal a választások előtt meg merik kockáztatni az igéretek ilyen látványos be nem tartását. Hiszen az ellenzék csak azt lesi hogy hol kérheti számon az igéreteket.
Előzmény: PopSimon2 (298)
PopSimon2 Creative Commons License 2002.05.29 0 0 298
Pedig az a szakmai szorzó évek óta ott van...Amikor tavaly azt az ominózus "20%"-ot kaptuk, (gonodolom, tudod, miért írtam idézőjelbe), akkor pl. nem az alapbért, hanem a szakmai szorzót emelték.
Nekem 60 600 az alapom, (F8)és 26 000 Ft a szakmai szorzóm. Így a bruttó bérem most 86600 Ft. Hát számolj...
PopSimon2
Előzmény: syrius (297)
syrius Creative Commons License 2002.05.29 0 0 297
Igaz, hogy én meg 23 éve vagyok a pályán, de fogalmam sincs mi az a szakmai szorzó. Ha jól tudom F9-es vagyok 90 valahányezer bruttóval. Ha kiderül, hogy ebben valami szakmai szorzó van, ami lejön és helyébe lép az 50%, azaz még az alap se emelkedik kb. 50%-kal, akkor... na letöröltem amit ide írtam, mert nem szeretnék szégyen szemre szilenciumot kapni.
Előzmény: PopSimon2 (296)
PopSimon2 Creative Commons License 2002.05.27 0 0 296
Az én infoim szerint valóban az alabér 50%-a lesz az emelés, de egyben eltörlik a szakmai szorzót. Természetesen emiatt nem lesz nagy felhajtás, csak az emelést kürtölik világgá. :-(((
(mondjuk nálam a szakmai szorzó most (21 év után) az alapbér 43%-a, akkor mennyi lesz az emelés???)
"Korridor: Hiller István elmondta: a jövőben a pedagógusi fizetések három elemből, bruttó alapbérből, pótlékrendszerből, illetve a minőségi bérpótlékból állnak majd. A pótlékok összege az idén még nem változik."
Szóval??
PopSimon2
Előzmény: syrius (295)
syrius Creative Commons License 2002.05.27 0 0 295
Vajon hogy folytatódik a műsor? Mi lesz az igéretekkel? Azért már az alapbér 50%-os emelése is példátlan lenne. Persze kérdés, hogy mihez képest, és kinek annyi az annyi? A pályakézdőknek eleve többet kell adni, hogy elérjék a diplomás minimálbért. De akkor mi lesz az öreg rókákkal? Szóval mikor látunk végre egy konkrét bértáblát? És ha nem azt kapjuk amiről szó volt mit lépünk? Bár szerintem az önkormányzati választás előtt ekkora blamát nem tehet a kormány. Szóval ki mit tud a témában, mik a viszhangok a testületekben?
syrius Creative Commons License 2002.02.27 0 0 294
Ma reggel Pálinkás Úrral folyt csevegés az ATV-n fél 9 felé, de sajnos (szerencsére?) nem láttam. Tudtok róla valamit?
kuksika Creative Commons License 2002.02.11 0 0 293
Kedves syrius!!
remélem azért nem annyira komoly a helyzeted, hogy ki tudnak kezdeni!:((
Van-nem ismerem a testületet persze-remélem szolidaritás a kollégák közt!! Ez nagyon fontos!!
Ha valaki gyanúsítgat...nem tudom el sem képzelni mivel lehet, akkor neki kell bizonyítani...s nem neked védekezni!!!Ez alapállás!!
Üdvözlettel.
Előzmény: syrius (292)
syrius Creative Commons License 2002.02.10 0 0 292
Tettem az iskolámban néhány kritikai észrevételt, illetve kérdést, az eredmény, hogy lehetetlen gyanusítgatásoknak lettem kitéve. Következmény, lehet, hogy munkaügyi ügyvédre lesz szükségem. Lehet hogy egy igazgató kiteszi valakinek a szűrét koholt vádak alapján csak azért mert nem vagyok hajlandó mindenhez jópofát vágni? Meddig terjed egy igazgató hatásköre? Úgy érzem ma egy iskolában ugyan az megy mint kint a nagypolitikában és ehhez tényleg a fideszesek adnak mintát.
más: Egy éve hirdetik, hogy minden szép és jó a pedagógusok bérezése kapcsán mindent megtettek, nem szólva a szeptemberi végső megoldásról. Aztán jön ez a ped. életpálya baromság azzal, hogy a tanárok 90%-a helyesli. MIT HELYESELNEK, MINISZTER ÚR?
És ha minden szép és jó, akkor a választások előtt 2 hónappal miért kell mégis mindent túllicitáló igéretekbe kezdeni, közel 100%-os bérfejlesztésekről, lemaradások pótlásáról? Most vették észre, hogy hol tartunk? Pokorni úr! Nem említetted a fizetési jegyzékes esetedet a váltótársadnak? Ennyire hülyének lehet minket nézni? Meddig lehet ezt a választások előtti igérgetést eljátszani ilyen átlátszó módon? Hát Pálinkás úr is mindenkit hülyének néz? Nyilván teszi, amíg teheti, mert MI HAGYJUK.
Előzmény: pedag6030 (291)
pedag6030 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 291
Aki, mint minden a szakmában magát meghúzó? mondjuk inkább: a szakma mindennapi terepén tartózkodó, ott tevékenykedő pedagógus kolléga, ma biztos állásban van (tehát nem egyéves szerződéses) és már a szakmában volt 4-5 évvel ezelőtt is, a következő lelki csapdába került:

- a kormányzat (állami bürokrácia) egyyre csak növelte a terhelésünket,

- eltávolította minden 5. kollégánkat, azaz kidobta őket állásukból

- növelte az ő óraszámaikkal a maradéknak az óraszámát

- látszatfizetésemelésekkel nem felére csak 75%-ra csökkentette korábbi fizetéssünk már akkor is gyatra értékét

--és mi kussolunk, és tartjuk diákjainknak „az egyre magasabb követelményeknek megfelelő” óráinkat, amiből a valóság az, hogy egyre un-kreatívabbak, egyre fáradtabbak és elcsigázottabbak vagyunk, és ennek a problémánknak hangot sem adunk, mert „minek”, „úgyse engedik megoldani” stb. (Meg kell jegyezni: a „hivatalos érdekvédőink követelései” nevetségesen kevesek, aki ennyit követel csak, az a kormány/állam önkéntes vagy fizetett ügynöke)

Ez most beszariság vagy „realitásérzék”? józanság?

Hol van ma ilyen magatartás mellett az erkölsci tartáásunk?miben áll erkölcsi tartásunk? - Kéreem a tisztelt kollégák hozzászólását. „Pedag6030”

Előzmény: evangeline (290)
evangeline Creative Commons License 2002.01.30 0 0 290
Nemcsak Te, én is úgy tudtam, hogy igen szeretne MTA elnök lenni!Hogy mi volt az, ami erre a lépésre késztette - nem fogjuk megtudni...(jólértesültektől származó info: előzetes tájékozódása katasztrófális támogatottságot mutatott, ezért nem is próbálkozott.Hja, ott lebegett előtte Mádl, meg a Bánkattila példája.Örülök, hogy e kettőnél több intelligencija szorult beléje.Csak sajnos ez az első és mindmáig egyetlen pozitív tapasztalatom vele kapcsolatban!)
Üdv:evangeline
Előzmény: pedag6030 (289)
pedag6030 Creative Commons License 2002.01.30 0 0 289
pálinkó visszaut mta eln - na most melléfogtunk? (én is)
Előzmény: pedag6030 (282)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.21 0 0 288
De kinek van több sütnivalója? :-)
Előzmény: syrius (287)
syrius Creative Commons License 2002.01.21 0 0 287
Vajon folytatódik az ingyencirkusz, vagy lesz is valami a következő akcióból. Mert most megint ránk süthetik, hogy pártos megfontolásból készül a közszféra demonstrációra.
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.09 0 0 286
Csak 10 ember kell hozzá...
Előzmény: syrius (285)
syrius Creative Commons License 2002.01.07 0 0 285
Ideje lenne...
Előzmény: magyar tarka nagy barom (284)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.07 0 0 284
Előzmény: magyar tarka nagy barom (283)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.07 0 0 283
1 fenét lyó.
Gründoljunk egy új szakszervezetet?
Előzmény: pedag6030 (282)
pedag6030 Creative Commons License 2002.01.07 0 0 282
akkor minden jó srácok? Pálinkás tényleg egy ambiciózus csinovnyik, ez alapján lehet belőle glaccutód is
Előzmény: magyar tarka nagy barom (281)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.04 0 0 281
Mint nálunk a gyerekek fele...
Ez is oyan, mint amikor a sorompó rángatja a baktert.
Előzmény: Dr. Lecter (280)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.01.04 0 0 280
Akkor szar ügy. Mi csak hétfôn megyünk.
Előzmény: magyar tarka nagy barom (279)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.04 0 0 279
Sok helyen. Ez a tanév rendjér?l szóló miniszteri rendeletben meghatározott elsõ tanítási nap.(jan. 3)
Előzmény: Dr. Lecter (277)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.04 0 0 278
Előzmény: bokor (276)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.01.03 0 0 277
A karácsonyi szünet újabban olyan rövid, hogy legutóbb Ádám, Éva szentestés napját is le kellett dolgozni. Ma pedig már menni kell újra az iskolába.

Hol kellett ma már iskolába menni?

Előzmény: bokor (276)
bokor Creative Commons License 2002.01.03 0 0 276
Érdemes elolvasni a mai Népszabadságban Tanács István publicisztikáját, Szánkózás helyett cimmel, valamint két olvasói levelet, Nesze semmi, fogd meg jól, és Előttünk a pálya cimmel. Sajnos még mindig nem tudok linkelni :-)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.03 0 0 275
De az, vagy valami mégrosszabb.
Előzmény: pedag6030 (274)
pedag6030 Creative Commons License 2002.01.02 0 0 274
minden szakmakör tele van hintve ügynökökkel, és ahogy mo dod a nemistommimögé bújva kushadgatunk, ugye, kedves kartársak! minőséget sárból! utánozzuk a Teremtőt! Jómulatság? csak nem önáltatás? jaaaaaaaaaaa...
Előzmény: magyar tarka nagy barom (273)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.02 0 0 273
Mert ma olyan a szakszervezet, hogy hajlandó a gumicsontot is rágni, hátha van benne vel?. A pedagógusok jó része pedig inkább a gyerekek mögé bújik, retteg a kevés de biztos pénzért. Ez a víz már nem csak langyos, de poshadt is rendesen. S ezt ki is használják rendesen. De egyre többen látják be, hogy ez így tovább nem mehet.
Előzmény: bClaire (272)
bClaire Creative Commons License 2002.01.02 0 0 272
Köszönöm, hogy elolvashattam a felhívást. Minden mondatával egyetértek. Csak egyet nem: miért gondolja azt bárki is, hogy egy 2006-ra tervezett, átláthatatlan bérrendezés, bocs.: életpálya/!/ bárkit is lelkesít??
Előzmény: magyar tarka nagy barom (271)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.01.02 0 0 271
Békés, boldog évet kívánok mindenkinek!
Felhívás.
A muiniszter tevékenységér?l:
"A kocka fej?ek, csak tízezren élnek,
De tízezer alak, rak százezer falat.
A kocka fej?ek, csak kockákban élnek,
A kocka gondolat, szül kocka álmokat."

Viszont a magam barom módján
"Alkotni születtünk erre a földre,
Nemcsak megérni szép napokat..."
Előzmény: syrius (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!