Keresés

Részletes keresés

BölcsebbTestvéreidTanácsa Creative Commons License 2024.03.23 0 0 6320

G

WinstonTaylor Creative Commons License 2021.02.25 0 0 6319

Mi az az autizmus? Annak nézz utána, sok mindent megmagyaráz majd magaddal kapcsolatban. 

Előzmény: ahtuhe (6296)
WinstonTaylor Creative Commons License 2021.02.25 0 0 6318

"Mindezzel együtt", nem pedig mindazzal együtt, de ha nyelvtanilag helyesen szeretnéd leírni akkor "mindazonáltal"...

Előzmény: van der Post (2002)
Fahri Creative Commons License 2019.10.07 0 0 6317
rhénai Creative Commons License 2019.05.16 0 0 6316

Egy proféta talán profán HAMIS.proféta által :

 

"A szabadkőművesek azon fáradoznak, hogy a hit falait, valamint az a keveset, ami még maradt benned, nemzedék, lerombolják. Üres ígéretekkel árasztanak el benneteket, és a széthúzás magvait szórják szét fivéreim között. "

 

A valóság az hogy a világszerte egyre fogyatkozó gittegylet a szabad kőmóvesek ISTEN-KERESŐ próbálkozás amiképpen az összes vallás és másmilyen világnézet.Semmivel se jobbak vagy rosszabbak.A szabadkőmüvesek száma világszerte  két és félmillió és leginkább az USÁ-ban fogyatkozik.Filozofálgato filantrop és etikusságot hangsulyozó de semmiképpen NEM vallásellenes. Politikai jelentőség nincs.Ma már NEM titkos szervezet.

Paranoia-jelentőség hatalmas kiváloan megfelel ÁL-ellenségnek :))))Sok embernek habzik a szája de nincsen kire haragudjon na ilyenkor megfelelő választás az illumináti a kőmérgesek bankárok haarp chemtrail sorosgyuri ufók scientologia és aki keres még találhat kedvére gyülölni valót !

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.12 0 0 6313

Laloval ellentétben én szabadkőműves vagyok és szivesen válaszolok kérdésekre.

Előzmény: tényleg minden! (6311)
Lalo Creative Commons License 2018.03.18 0 0 6312

Parancsolj.

 

De van saját chat-em is:

 

http://aprofan.chatango.com/

 

És a Facebookon is ott vagyok:

 

https://www.facebook.com/lars.lovari

 

Lalo

 

Előzmény: tényleg minden! (6311)
tényleg minden! Creative Commons License 2018.03.17 0 0 6311

Üdv! Már nem írsz ide? Érdeklődnék...

Előzmény: Osszián (-)
Lalo Creative Commons License 2017.01.30 0 0 6310

Mi történt?

Előzmény: Axmor (6309)
Axmor Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6309

 

www.szabadkomuves.org

Lalo Creative Commons License 2016.05.07 0 0 6308

Sikerült kommunikálnom a trollal. Felkértem a saját stílusomban, hogy :"Örülnék, ha levenné a blogomat a lapjáról!Lalo"

Mire ő is a saját stílusában válaszolt:
"a kurva anyád a troll, te féreg!mi a faszt képzelsz te magadról?"

Előzmény: Lalo (6307)
Lalo Creative Commons License 2016.05.07 0 0 6307

Figyelem!

 

Egy troll kezdte meg működését a Facebook-on:

 

https://www.facebook.com/Galilei-Szabadkőműves-Nagypáholy-203225836677057/info/?tab=page_info

 

Többek között az én egyik blogomat is a sajátjaként tünteti fel és egyéb hamis információk összeférhetetlenségeket is találhatunk rajta.

 

Lehet versenytezni, ki hányat talál meg?

 

Lalo

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.29 0 1 6306

Hetek óta figyelem ezt a diskurzust te és Lalo közt (a serény fikanickeket most felejtsük el, mert mintha téged olvasnálak). Ha valami nem érdekes a számodra, meg lényegtelen a szabadkőművesség szempontjából, akkor miért fektetsz ennyi energiát az ekézésébe?

van der Post, egy egyszerű olvasó

 

 

Fogalmam nincs kivel keversz és milyen ekézésről beszélsz. Én csupán azt próbáltam - szerintem kúlturáltan - Lalónak elmagyarázni, hogy a különféle páholyok története ugyan érdekes, de nem egyenlő a szabadkőművességgel.

 

Mi az oly szőrnyű ebben.

 

PS el nem tudom képzelni mi alapján mosol össze az itt írogató fikanickkekkel, miután én mindig normális válaszokat adtam, ráadásul teszem ezt úgy, hogy IRL adataim nyilvánossak.

Előzmény: van der Post (6281)
Nosce Orbis Creative Commons License 2015.12.24 0 0 6305

Egyébként szabadkőműves vagy?

Előzmény: zygota (6304)
zygota Creative Commons License 2015.12.24 0 0 6304

Azért nem szóltam hozzá, mert mint említettem egy egyszerű olvasó vagyok.

Előzmény: Nosce Orbis (6284)
Lalo Creative Commons License 2015.12.24 0 0 6303

ahtuhe Creative Commons License 2015.12.24 0 0 6302

Hajnalban hagyom el a házat. Ahogy az öreg parasztház nyikorgó kapuját kulcsra zárom, számba veszem a csendességben töltött hetet és az utat, ami végül ide vezetett.

 

Hajnalban hagyom el a házat. Ahogy az öreg parasztház nyikorgó kapuját kulcsra zárom, számba veszem a csendességben töltött hetet és az utat, ami végül ide vezetett.

 

Én Istenem, vigyél el a tóhoz,
hová az angyalok inni járnak,
hol a lélek békét vacsorál:
hol a láng, mely tűzzel éget,
nem perzsel, hanem melegít,
hol a szomjúság élő vízre talál!

 

 

Mennyi mindennek kell megtörténnie ahhoz, hogy ne csak vágyakozzunk, hanem el is induljunk?! Hányszor szakad fel a sóhaj: csendre vágyom, békére, rendre, egy biztos helyre, ahol megpihenhetek, megnyugodhatok, önmagam lehetek, rendeződhetek, helyemre kerülhetek...

Melyik az a pont, ahol a vágyakozás készülődéssé, a felindulás elindulássá lesz!?

Tűz ébred a lelkemben,
felperzsel ez a láng,
de nem melegít,
ha parazsában nem Te vagy a hasáb,
ó, jó Uram!

 

De merre van a csend, a rend, a biztonság, a béke? Merre keressem a helyet, ahol a lelkem nem csak kóvályog, nem csak felindul, hanem életre talál? Merre induljak? Szükségeim, vágyaim, kívánságaim, lelkesedésem után? Keretek, hagyományok, kötődések után? Egyedül? Közösségben? Vezetetten? Szabadon? Pusztába?

Izzik a vágy a szívben,
izzik a vágy a szívben,
izzik a vágy a szívben:
Veled izzon, Uram!

Mennyire vagyok nyitott? Őreá, aki fénysugarat ad a sötétségben (vö. 18. zsoltár, 29. vers), akinek a világossága által látunk világosságot (vö. 36. zsoltár, 10. vers). Aki füves legelőkön terelget, csendes vizekhez vezet (vö. 23. zsoltár, 3. vers), erővel ruház fel, tökéletessé teszi utamat (vö. 18. zsoltár, 33. vers). Mert megismerteti velünk az élet útját, teljes öröm van Őnála, örökké tart a gyönyörűség a jobbján (vö. 16. zsoltár, 11. vers).

 

Szél borzolja a tónak vizét,
Szél borzolja a tónak a vizét:
fú a magasból, ó az áldott szél!
Kavarja fel a tónak vizét,
Kavarja fel a tónak vizét,
járja, járja, egészen, egészen át!"

 

 

Mennyire merem megengedni Őneki, hogy feje tetejére állítsa bennem mindazt, amiről azt hittem, hogy szép, kerek és egész? Mennyire engedem, hogy hozzányúljon gondosan összeácsolt bástyáimhoz, építményeimhez, életem eddig biztosnak hitt részeihez? Mennyire merek szembenézni azzal, amit már egy ideje, vagy évek óta eltemetek, betemetek, önmagam elől is rejtegetek?

 

Én Istenem, vigyél el a tóhoz,
hová az angyalok inni járnak,
hol a lélek békét vacsorál.
(Gulyás Anna: Angyalok tava)

Felindulunk. Elindulunk. Bízunk-e? Hiszünk-e? 
Iszunk-e? Eszünk-e? Élünk-e? 

pest67 Creative Commons License 2015.12.24 0 0 6301

Beléptem abba facebookos szabadkőműves csoportba amit itt emlegettetek, micsoda dolgokat olvastam ott. Valami kaballah, kémia meg okkult dolgokról beszélgettek ott az emberek. Ez lenne a szabadkőművesség? 

Nosce Orbis_the 2nd Creative Commons License 2015.12.24 0 0 6300

Már megint a saját zsákutcádba sétáltál bele, immáron sokadszorra. LOL

Előzmény: Lalo (6299)
Lalo Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 6299

Kikapcsoltam még néhány nicket. Szenzációs! :)))) Köszi!

Előzmény: Törölt nick (6294)
ahtuhe Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 6298

A hívők tán nem gondolkoznak? Nem szokásuk? Csak mennek előre becsukott szemmel, mint a barmok? Ők ugyanúgy gondolkodnak az élet kis és nagy kérdésein mint maga, kinek milyen képességei vannak a gondolkodásra. Miért kell sértegetni bárkit is? Ezt jelenti a szabadkőműves féle humanitás és tolerancia? Nagyon csalódott vagyok. Vannak olyan élethelyzetek amikor igenis csak a hit marad és a vallásosság. És igenis csodálatos az Úrtól, hogy ezeket az embereket megajándékozta a hit és a benne rejlő remény lehetőségével, egy kapaszkódóval ami átsegíti őket ezeken az olykor nagyon nehéz élethelyzeteken. Hogy ne is gondolkozzanak, fecsegjenek a képességeiket meghaladó tudományokon, csak higgyenek, és ez elegendő. Egy idős, beteg, mindenféle téren hátrányos helyzetű embernek, aki a társadalomból – akarata ellenére – kirekesztetten éli az életét, ha belépne hozzá egy templomba lenne szíve azt mondani, hogy tessék fölállni gondolkodni, próbálja csak meg!

ahtuhe Creative Commons License 2015.12.23 -2 0 6297

"De egyet cselekszem, azokat amelyek hátam mögött vannak elfelejtvén, azokat pedig, amelyek előttem vannak, nekik dőlvén célegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára..- Filippi 3,14

**********************************************************************


I. Isten megteremtette a világot!
"Hit által értjük meg, hogy a világokat Isten szava alkotta, úgyhogy a nem láthatókból állt elő a látható.- Zsidók 11,3
Minden értelmesen gondolkodó embernek tisztában kell lennie azzal a ténnyel, hogy a semmiből, tervező és alkotó nélkül nem jöhetett létre ez a csodálatos és magasan fejlett élet földünkön. A világegyetem, és az élet keletkezése nem a véletlen műve, hanem Isten tervszerű, céltudatos és csodálatos alkotása. Tehát mindent Isten teremtett, mindent jónak, és mindent az ember számára teremtett.

II. Milyen az ember?
Isten az embert saját képére és hasonlatosságára teremtette, de nem külsőleg hasonlítunk hozzá. Istenképűségünk azt jelenti, hogy Hozzá hasonló értelmes, lelki, erkölcsi érzékkel bíró lénynek teremtett minket. A teremtés legfőbb bizonyítéka az ember. Az ember képes a jó és a rossz megkülönböztetésére, van lelkiismerete, ismeri a kegyelmet és a szeretetet, és az istenimádat igénye a szívébe van írva.

Az ember az Éden kertben a bűnesetig tökéletes harmóniában élt Teremtőjével, csupán egy tiltó parancs volt a számára. Ez volt az a próbakő, amelyen Isten lemérhette, hogy az ember engedelmeskedik-e szavának. 
Az ember tudatos engedetlensége által megszakította kapcsolatát Istennel. Így boldogság, bizalom és öröm helyett szégyen, bűntudat és félelem költözött a szívébe. Ettől kezdve a bűn, mint a mérgezett forrás Ádám valamennyi utódát megfertőzte.
"Minden emberre átterjedt a halál azáltal, hogy mindenki vétkezett.-Róma 5,12


III. Mennyire súlyos a bűn?
A bűneset óta az emberi természethez hozzátartozik a bűn. Értelmünk, akaratunk, lelkiismeretünk meg van fertőzve a bűn csírájával. A bűn törvényszegővé tesz, lealacsonyít és beszennyez. Isten előtt minden bűn egyformán súlyos és halált érdemlő: legyen az szóval, gondolattal, mulasztással vagy cselekedettel elkövetett bűn. "Mert belülről az ember szívéből jönnek elő a gonosz gondolatok, paráznaságok, lopások, gyilkosságok, házasságtörések, kapzsiságok, gonoszságok, valamint csalás, kicsapongás, irigység, istenkáromlás, gőg, esztelenség- Márk 7,21-22
Isten egyetlen bűnt sem hagy büntetlenül.
"Mindegyikünk maga fog önmagáról számot adni az Istennek.- Róma 14,12

IV. Mi lesz a halál után?
Sokan úgy gondolják, hogy a halállal mindennek vége. Mások úgy vélik, hogy mindenki a mennybe jut, de a Biblia mást állít a halálról. Azok, akik rendezték Istennel való kapcsolatukat a mennybe jutnak, az atyai hajlékba. A többiekre pedig, Isten igazságos ítélete által az örök gyötrelem helye, a pokol vár. A pokol tényleges, valóságos és végleges hely: a félelem és a gyötrelem helye. Isten igazságosan jár el, amikor a bűnöst a pokolra kárhoztatja, mert azok úgy döntöttek, hogy életüket Isten nélkül élik le. Döntésüket Isten örökre megpecsételi, mert megvetették Krisztus áldozatát és elfordultak tőle!

V. Van megoldás!
Isten gyűlöli a bűnt, ugyanakkor nagyon szereti az embert és kész neki megbocsátani. A bűnre az egyetlen -gyógyszer- Jézus Krisztus. Az Atya azért küldte el egyszülött Fiát erre a földre, hogy elszenvedje bűneink büntetését és ezt Jézus önként vállalta. 
Mindennél fontosabb számunkra, hogy megértsük Jézus küldetését, halálát és feltámadását. Ő azért jött, hogy " életét váltságul adja sokakért- Máté 20,28

VI. A kereszt érted áll!
"Isten abban mutatta meg rajtunk a szeretetét, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor bűnösök voltunk.- Róma 5,8
Isten csodálatos tervet dolgozott ki megmentésünk érdekében. Jézus Krisztus meghalt: helyettünk, miattunk, értünk a Golgotán. Ő elhordozta a mi bűneinket és megváltott minket a halálból. Az Úr Jézus feltámadása bizonyság arra, hogy Isten elfogadta Fia áldozatát a bűnös ember helyett. Isten felajánlja nekünk a bűnök bocsánatát és az ítélet alóli felmentésünket. Ha hiszünk Jézus Krisztusban, akkor a jogos ítélet helyett, az örök élet várományosai lehetünk.

VII. Térj meg Istenhez!
Őszintén valld meg Istennek, hogy megváltásra szoruló bűnös ember vagy és kérd, hogy könyörüljön rajtad és mentsen meg! 
Higgy az Úr Jézus Krisztusban, és minél jobban ismerd meg Őt! Minden igyekezeteddel keresd Isten akaratát! Ezután megtért emberhez méltóan kell élned! Hidd el, hogy az Úr Jézus mindenkor veled van és kész rajtad segíteni. Végleg szakadj el minden bűntől, és hátralévő életedet szenteld Istennek! 

"Mivel tehát megigazultunk hit által, békességünk van Istennel a mi Urunk Jézus Krisztus által. Őáltala kaptuk hitben a szabad utat ahhoz a kegyelemhez, amelyben vagyunk.- Róma 5,1-2 Ha helyreállt a kapcsolatod Istennel, és befogadtad az Úr Jézust a szívedbe, akkor elkezdődhet az új életed és a lelki növekedésed.

a.)Imádkozás
Naponként megtapasztalhatod Isten közelségét, és minden gondodat megoszthatod Ővele. 

b.)Bibliaolvasás
A Szentírás mindennapi táplálékod legyen, így megismerheted mindenben Urad akaratát.

c.)Közösség
Járj a gyülekezeti közösségbe. Rendszeresen ápold a kapcsolatot hitben élő lelki testvérekkel és Isten népe között lelki otthonra találsz.

d.)Szolgálat
Törekedj a megszentelt életre mindenkor. Légy kész segíteni másokon. Mond el másoknak is, milyen hatalmas dolgot tett veled Isten!

"A kegyelem legyen mindazokkal, akik el nem múló szeretettel szeretik a mi Urunkat, Jézus Krisztust. Ámen.- Efezus 6,24

 

ahtuhe Creative Commons License 2015.12.23 -3 0 6296

VIGYÁZZ! OKKULTIZMUS!

 

 

Mi a nyugtalanító?

Okkultizmus jelentése: titkos tudomány. Azokat a tanításokat és praktikákat értjük rajta, amelyek érzékfölötti erőkkel foglalkoznak, erre érzékeny személyek (médiumok) segítségével.

Babonának nevezzük azt az Istentől elszakadt hitbeli magatartást és gyakorlatot, amely titkos törvényszerűségekre támaszkodva úgy véli, hogy az ember megbirkózhat az élettel az élő Isten segítsége nélkül.

Ha az emberek tudnák, mi rejlik a babona és a varázslás mögött, borzadállyal fordulnának el tőle.

Mennyi a tudatlanság ezzel a veszélyes területtel kapcsolatban, mennyi a vétkes könnyelműség a démoni hatalmak működésével szemben, amelyek a segítség látszatával oly sok embert, családot, sőt azok utódait is az örök kárhozatba visznek. Milyen sokan lehetnének ismét boldogok, vidámak és egészségesek, ha fölismernék, hogy nyomorúságuk a démoni hatalmakkal való tudatos vagy tudatlan kapcsolatuk rettenetes következménye.

Mert van szabadulás a babona kötelékeiből, és minden démoni megkötözöttségből, amelyben ma ezrek meg ezrek szenvednek, és nyomorúságosan tönkremennek.

 

 

Honnét ered a babona és az okkultizmus?

Hogyan lehetséges egyáltalán, hogy ún. "felvilágosult" korunkban, amelyben a tudomány olyan jelentős szerepet játszik, és az ember nagy fejlődésről beszél, oly nagy mértékben elterjedt a babona?

Hogyan lehetséges, hogy még művelt emberek is behódolnak a babonának, és okkult praktikákhoz folyamodnak? Legyen fiatal vagy öreg, gazdag vagy szegény, egészséges vagy beteg, ha valaki azt hiszi, hogy Isten nélkül is boldogul az életben, akkor valamilyen módon, tudatosan vagy tudatlanul, áldozata lesz ennek az ördögi rabszolgaságnak, mivel a boldogság utáni természetes vágyakozás, mely mélyen benne van az ember szívében, erre ösztönzi. - Szórakozásra, időtöltésre való vágya indítja arra, hogy mindent kipróbáljon, anélkül, hogy közben gondolkodna is valamit, vagy "anélkül, hogy hinne benne" - ahogyan mondani szokták.

Mindazokat, akik hitüket nem az élő Istenbe vetik, gyötri a szerencsétlenségtől, veszteségtől, betegségtől és haláltól való félelem, és arra ösztönzi őket, hogy minden eszközzel védekezzenek. Minden jó, amiről azt mondják, hogy segít vagy használ, mindegy, hogy milyen gyökérből származik...

Az embert mohó kíváncsiság indítja arra, hogy jövőjét kutassa, sorsát fürkéssze, életének talányát megismerje, mégpedig az emberi "bölcsesség" és a titkos mesterkedések segítségével, anélkül, hogy tudakolná Isten Igéjét és akaratát. Elmegy a jósnőhöz, hogy megtudja jövendőjét, vagy hogy házastársa hűséges-e, a látnokhoz, hogy távoli hozzátartozója él-e még, vagy hogy hol található valamely elveszített értéktárgya. Kártyát vettet magának, hogy megtudja: ez vagy az a vállalkozása jövedelmező-e, vagy hogy honnan fenyegeti veszedelem. Horoszkópot készíttet, hogy megismerje sorsát, ráolvastat magára, hogy a betegségét kiűzzék. Kedélyes társasággal együtt asztalt táncoltat, és rendkívül szórakoztatónak találja, hogy meg lehet kérdezni a holtakat mint szellemeket, és rejtett dolgokat le lehet leplezni.

Mindenekelőtt a fiatalok veszélyeztetettek, mivel csak ritkán sejtik, hogy mibe bonyolódnak. Kíváncsiság és unalom sokakat visz bele okkult körökbe. Az egyik szeretné egy fontos vizsga eredményét megtudni, a másik nem hiszi, hogy egy poharat valamilyen "szellemi kéz" mozgat, és ezért saját szemével szeretné azt látni.

Sokan mágia segítségével akarnak győzni az üresség és tehetetlenség érzése fölött - csaló illúziók, ahogyan az hamarosan kiderül.

Az okkult dolgokkal való foglalkozásra ma bőségesen akad ösztönzés. Könyvek, horror-videók és Sátán-filmek árasztják el a médiumok piacát.

A legtöbben úgy gondolják, hogy mindez hum-bug, nevetnek rajta és azt mondják: "Természetesen én nem hiszek ezekben a dolgokban". Mások azért csinálják, mert kedvüket lelik a titokzatos dolgokban, vagy mert így akarnak kedvében járni vendéglátójuknak, vagy nem akarnak a társaságban feltűnést kelteni; ismét másokat titkolt sóvárgás indít a jövendölés és a varázslás tiltott műveletei felé - mígnem egy napon meglepi őket a búskomorság, az idegösszeomlás, a kétségbeesés, úgyhogy akár az öngyilkosságig is eljuthatnak.

Nem tudják, hogy mindezek a dolgok veszélyes igézet alá viszik őket, ami az egész további életüket tönkreteheti, de mindig súlyos zavarokat, betegségeket, szétszórt lelkiállapotot, boldogtalanságot, viszálykodást, ingerlékenységet, dühöngésre való hajlamot, bosszúvágyat és üldözési mániát von maga után. Nyomorúság és reménytelenség a következmény, valamint egy különös és ijesztő "hinni nem tudás" Isten Igéjében, sőt, gyűlölet a megváltás üzenete és minden isteni dolog iránt.

 

Ki áll mindezek mögött?

Hogyan magyarázható a lelki élet eme beteges megnyilvánulása egészséges értelmű embereknél? Aki ismeri e jelenségek hátterét; annak elmegy a kedve a nevetéstől. Megrendülve és rémülten fordul el mindettől. A babona, valamennyi kihatásával együtt az ördög kínálata, aki fölött a felületes vagy tudatlan emberek könnyelműen gúnyolódnak, és azt a túlfűtött fantázia termékének nevezik, akivel a félénk kedélyeket és gyermekeket riasztgatják.

 

Ki hát az ördög?

Ahhoz, hogy ettől az ellenségtől megmeneküljünk, tudnunk kell, ki ő és melyek a szándékai. Itt csak a mindentudó Isten adhat érvényes felvilágosítást. Őt kell kérdeznünk. Isten Igéje, a Biblia nem hagy minket tudatlanságban e személy felől.

Az ördög neve a görög "diabolosz"-ból származik, ami azt jelenti: szétdobáló, csalárd módon támadó, bűnre csábító. A Sátán héber szó, azt jelenti: ellenség, vádló, ellenfél, ellenálló.

Nevezik még a Gonosznak, szörnyetegnek, megtévesztőnek, csalárdnak vagy megrontónak.

Az ördög "a sötétség világának ura", a "gonoszság szellemi hatalmassága", "a szellem, amely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik".

(Máté 4,1; 13,39; 25,41; Efézus 4,27; 6,11; 1Péter 5,8; Jelenések 12,9; 20,2; 20,10; Jób 1,6-12; 2,1-7; 1Krónika 21,1)

 

Az ördög származása

Ezt a személyt egykor "Lucifer"-nek, "fényes hajnalcsillag"-nak nevezték, akkor még dicsőséges kerub volt, hatalmas angyalfejedelem. A sorsával elégedetlen Lucifer fellázadt a Mindenható ellen. Olyan akart lenni, "mint az Isten" ezért Isten letaszította őt, így lett Luciferből Isten ellensége - a Sátán.

Mikor Isten megteremtette az eget és a földet, uralkodót adott neki: az embert Ádámot. A Sátánnak azonban sikerült - mint "ősi kígyónak" - az első emberpárt rászedni és engedetlenségre csábítani, és így elbuktatni. Az ördög bennük is fölkeltette a vágyat, hogy olyanná legyenek, "mint az Isten". Megcsalta őket, és a maga alattvalóivá tette.

(Ézsaiás 14,12-15; Ezékiel 28,14-17; Lukács 10,18; 1Mózes 1,2; Ézsaiás 45,18; 1Mózes 1,3; 2,17; 3,1-7; 2Korintus 4,3-4; 11,3.14; János 8,44)

 

Mit akar az ördög?

Az ember tévútra vezetésével a Sátán romlásba döntő hatalomhoz jutott fölötte: "Aki bűnt cselekszik, az ördögtől van." Isten Fia ezért "e világ fejedelmének" nevezi ezt a hatalmasságot. Bizony, az emberiség fölötti hatalma oly nagy, hogy a Biblia még "e világ istenének" is mondja. Milyen borzalmas és megrendítő!

A Mindenható elleni olthatatlan bosszúvágyában minden embert romlásba akar dönteni azzal, hogy rabszolgáivá teszi őket. Ehhez minden eszközt felhasznál. Ahhoz, hogy eltérítse őket Jézus Krisztusba, a Megváltóba vetett üdvözítő hittől, a megvakított emberek előtt kívánatossá teszi a babonákat. Ezáltal vonja őket a maga igézetébe.

Amikor Isten Fia, a mi Urunk Jézus Krisztus a Földön járt, az ördög odáig merészkedett, hogy még Őt is megkísértse és lehetőleg elbuktassa. Istene iránti engedelmességében Jézus azonban ellenállt az álnok kísértőnek, és győztes maradt.

(János 14,30; 2Korintus 4,3-4; Márk 1,13; Lukács 4,1-13; 22,3.31; 1János 3,8)

 

Okkultizmus és babona a nevén nevezve

Ami a világra vár, az a babona növekvő áradata, a romboló tévtanok növekvő sokasága, a népek gyógyíthatatlan zűrzavara és tanácstalansága, háborúk és háborús veszélyek... s a vég: Isten méltó ítélete!...mindezt Isten előre megmondta! Miért mindez? - Mi már tudjuk.

Ennek a világméretű nyomorúságnak az okozója az ördög, aki kezdettől fogva embergyilkos. Aki elszalasztja az Isten Fia által felkínált szabadítást, annak mindez osztályrésze lesz.

 

Hallgass a figyelmeztetésre!

A babona által azonban a Sátán az áldozatait sűrű homállyal veszi körül; saját romlásukra és vesztükre elaltatja a lelkeket. Csalárd eszközei, félrevezetései közül csak a leggyakoribbakat soroljuk fel röviden a következőkben.

Mindezek gyakorlását Isten "utálatos bűn"-nek nevezi, amely haragja ítéletét érdemli ki.

Jelek magyarázása. Hisznek bizonyos jelekben, amelyek szerencsét hoznak vagy bajt okoznak. Ilyenek a szerencsemalac, amulett, szerencsepatkó, négylevelű lóhere, kéményseprő, keresztbe-kézfogás, fülcsengés, fekete macska stb.

Figyelés számokra. Bizonyos számoknak szerencsét vagy szerencsétlenséget tulajdonítanak. Félelem a 13-as számtól. Napok megkülönböztetése. Figyelés bizonyos napokra, órákra, időszakokra, amelyek meghatározzák a cselekvést, vagy annak elhagyását. Ez gyakran kapcsolatban van babonás cselekedetekkel, amikor pl. nem szabad utazni, házasodni, mosni, hajat vagy körmöt vágni.

Madárszóra ügyelni. Amikor a kuvik kiált, a szarka csörög, a varjú károg vagy a kakukk szól, számolják, hány évig fognak még élni.

A csillagokra figyelés. Figyelik az állatkört, amelyben születtek, használják az asztrológiai naptárt, bizonyos dolgokat csak telihold, másokat csak újhold, ismét másokat csak fogyó hold idején cselekszenek, pl. gyógyszerszedés. Az égöv jeleit hordani is ide tartozik.

Jövendőmondás. Kutatni a múltat, vagy a jövendőt tudakolni kártyavetőnők, cigányasszonyok, jósnők felkeresésével, kávézaccból, ólomöntésből, kéz vonalaiból, álomfejtés útján, vagy pénzfeldobással. Ide tartozik a betegség megállapítása íriszdiagnosztikával is.

Asztrológia. A csillagjóslás a Sátán egyik leghatásosabb elvakító eszköze, amellyel megjövendöli az egyének, sőt egész népek jövendőjét és sorsát. A csillagok állása szerint készítik a horoszkópokat és magyarázzák a csillagjeleket.

Varázsszavak. Ahhoz, hogy szerencséje legyen, vagy a bajt elkerülje, az ember összeszorítva a hüvelykujját, "nyak- és lábtörés"-t kíván, halpikkelyt hord a pénztárcájában és gesztenyét a zsebében, kenyeret és sót tesz a kályha mögé, lekopogja a dolgot stb.

Varázslás. Míg az ún. "fehér mágia" rendszerint "természetes" vagy "kegyes" köntösben dolgozik, miközben visszaél "a három legszentebb névvel", és a kereszt jelével gonoszul mesterkedik, sőt még a Bibliát is varázseszközként használja addig a "fekete mágia" tudatosan és közvetlenül áll kapcsolatban az ördöggel, hogy becsvágyból és kapzsiságból természetfölötti dolgokat és hazug csodákat hajtson végre.

Fekete mágia. Ez a "Mózes 6. és 7. Könyvét" használja (melyeknek Mózeshez semmi közük nincs; a nevet ördögi csalárdság adta), ezt a veszélyes, óindiai varázsló könyvet, vagy ehhez hasonló könyveket, mint a "Menny hét zárja" - "Mennyei levelek" - "A bennünk levő mágikus erők" - "János tíz könyve" Lorber Jakabtól stb.

Inga vagy láncán függő ezüstóra, vagy valami más, zsinóron függő tárgy arra szolgál, hogy segítségével emberek és állatok betegségét és annak gyógymódját megállapítsák. Fényképek, térképek és ruhadarabok fölött is szoktak ingázni, hogy eltűnt emberek és elveszett holmik nyomára bukkanjanak. Állatok vemhességének megállapítására is használják az ingát.

Varázsvessző. Mogyoró- vagy fűzfavessző, olykor acélpálca segítségével keresnek vízeret a szabadban vagy a ház alatt. De használják gránitkő, érc, szén, olaj és más nyersanyagok felfedezésére. Ez a módszer az ún. "földsugárzás"-sal, amely állítólag krónikus betegségeket, sőt rákot is idézhet elő, új alkalmazási területet talált. Noha ezt a sugárzást a varázsvessző használóján kívül még sohasem igazolták, mégis ezrek hisznek a létezésében és az emberekre gyakorolt káros hatásában. A vessző jövendőmondó eszköz, ugyanúgy, mint az inga.

Ráolvasás. Alkalmazzák emberek vagy állatok megbetegedésekor, amikor "bölcs asszony" vagy a csodadoktor olvas rájuk titkos igéző szavakat. Vannak, akik önmagukra vagy másokra olvasnak "varázsigéket", "a három legszentebb névben", még a Bibliából vett Igékkel is. Szuggeszció, varázscédulák, megszentelt amulettek vagy áldáskoszorúk által akarják elűzni az ember betegségét, vagy vélik megóvni attól.

Varázsáldás. Imaformulák elmondása tűzoltásra, "áldás" kimondása vérzéscsillapításra, szemölcs-eltávolítás telihold idején igéző szavakkal, titokzatos cselekvések éjfélkor a temetőben, keresztúton, s közben visszaélnek Isten nevével, hogy a lelki vagy testi bajt megszüntessék.

Mágikus és más okkult gyógyászati módszerek. Távgyógyítás telefonhívásra, mágneses terápia, gyógyítás idegen testek magnetizmusa segítségével, szuggeszcióval vagy hipnózissal, homeopátia használata. Az úrvacsorai kenyér és bor mágikus alkalmazása, akupunktúra, akupresszúra, talpmasszázs stb.

Meditációs praktikák. Ide tartoznak: jóga, transcendens meditáció és autogén tréning. Ezeket a praktikákat gyakran ártalmatlannak álcázva,ajánlják, azonban az önmegváltás a céljuk. A csoportdinamikát is ide lehet sorolni. Általa manipulálni lehet a csoport tagjainak véleményalkotását.

Spiritizmus. Ez a latin szó szellemektől való tudakozódást jelent, és a halottak szellemével való kapcsolatfelvételt értik alatta. Az ilyen szellemek megidézése és kikérdezése közvetítő személy, a médium által történik. - Kiváltképpen veszélyes a finoman álcázott ún. "keresztény spiritizmus", a maga kegyes énekeivel és imádságaival. Az asztaltáncoltatás és kopogtatás a spiritiszta szeánszokon "érdekes kísérlet"-nek számít sokak előtt. Ilyenkor a szellemek "kopogtató távíró" által közlik mondanivalóikat. Ide tartoznak még a "szellemfényképek" és a szellemek arcáról és tagjairól készült viaszlenyomatok.

Tévtanítások és szekták. Sok "vallásos" próféta terjeszt olyan tanokat, amelyekben az isteni igazságokat keverik a pogány babonával, s így élnek vissza a Bibliával. Istentelen eredetű "kijelentésekre" támaszkodnak, amelyeket mértékadóbbnak tartanak a Szentírásnál. - Ide sorolhatjuk (többek között) a "Jehova tanúi"-t, az antropozófiát (Waldorf-pedagógia), a különböző gurukat stb. Mások pedig ún. keresztény köntösbe öltöztetett csodálatos gyógyításokat visznek végbe, amelyek démoni hatásra vezethetők vissza. Sok egyházban és szervezetben olyan tévtanításokhoz ragaszkodnak, amelyek ellentmondanak a Biblia alapvető tanításainak.

Más áramlatok (látszólag) ragaszkodnak ugyan a Bibliához, de amelyeket az a veszély fenyeget, hogy a gonosz befolyása alá kerülnek, amennyiben minden rendkívüli jelenséget Isten munkájának tulajdonítanak.

 

Mik a következmények?

Aki nyomorúságában nem az élő Istenhez és az Ő Igéjéhez menekül, hanem ilyen eszközökben és tévtanításokban keres segítséget, az kapcsolatba kerül az ördöggel. Akár tudja, akár nem, akár akarja, akár nem - a kapcsolat létre jött! Csak azt nem tudja az illető, hogy a Sátán drágán fizetteti meg ezt a segítségét.

Melyek a következményei ezeknek az utálatos bűnöknek? Valamennyit lehetetlen felsorolni! Ilyenek: marcangoló nyugtalanság - szorongás - lidércnyomás - kényszerképzetek - rettenetes gondolatok - tartós búskomorság, amely öngyilkosságba is vihet - kísérteties görcsök - erős érzékiség, egészen a természetellenes fajtalankodásig - hirtelen harag egészen a dühöngésig és bűnözésig - látomások - titokzatos hangok - borzalmas átkozódás és istenkáromlás - irtózás Isten Igéjétől és az imádságtól - hitre való képtelenség - vallásos téboly - démoni megszállottság - utoljára a vég, borzalmas halálfélelmek és reménytelenség közepette!

A betegek egész serege szenved a babona következményeitől, és csődöt mond náluk mindenféle orvosi kezelés. Nem is szervi betegségek ezek, hanem a démonizált emberek varázsló bűneinek a következményei.

 

Meditációs praktikák

A meditációs praktikák az önmegváltás különböző formáit jelentik. Pl. gimnasztikai gyakorlatként leplezik a jógánál, koncentrációs gyakorlatként a transcendentális meditációnál (TM), feszültségfeloldó gyakorlatként az autogén tréningnél (AT). A különböző meditációs praktikák sohasem voltak annyira elterjedtek, és olyan készséggel fogadottak, mint éppen korunkban. Sokan szembesülnek napjainkban ezekkel az áramlatokkal, és jó, ha megismerik e mozgalmak alapvetően téves voltát, hogy sikerrel védekezhessenek ellenük.

Lássuk röviden a következő meditációs formákat:

 

Jóga

Különböző fajtái vannak, de mindegyiknek ugyanaz a célja: testi, lelki, szellemi téren a tökéletes uralom az "én" fölött. A jóga különböző fokozatain át végül az "én" elérkezik a legfelső lényhez - Indiában a Brahma istenséghez. A jóga tehát az önmegváltás vallása.

A nyugati világban a jógát teljesen ártalmatlannak, egyfajta "gimnasztikai gyakorlat"-nak tekintik. Pedig egyes mozdulataiban és koncentrációjában nyilván meglátszik szakrális jellege. Akik jógáznak - még ha nyugati módon is - mindig megnyitják önmagukat, öntudatlanul is, egy idegen szellemi világ és a mögötte álló hatalmak előtt.

 

Transcendentális meditáció (TM)

Olyan gyakorlatot értenek rajta, amely állítólag lelki kiegyensúlyozottsághoz vezet (pl. mély belső békességhez, az önzés feloldódásához, tökéletes szabadsághoz). A gyakorlat végzője, akinek egyetlen gondolat nélkül csöndben kell ülnie, és csupán egyetlen szótagra vagy szóra - amelyet "mantrának" neveznek - koncentrálhat, nem is tudja, hogy az ilyen magatartás a tudatalattijának veszélyes, nem ellenőrzött megnyílását jelenti, amelynek következménye legtöbb esetben pszichózis (lelki betegség). Azt sem tudja, hogy amikor a TM-t végzi, tulajdonképpen egy hinduista vallást gyakorol, és a bevezető ceremónia szanszkritul egy klasszikus hindu szertartás.

 

Autogén tréning

Amint már említettük, az autogén tréning (AT) is a meditációs praktikák közé tartozik. Első fokozatában mint a feszültség feloldása, ártalmatlan, sőt csalogató gyakorlatnak látszik, mivel a hat alapgyakorlat a test és szervei feszültségének feloldásához és nyugalmi állapotához vezet.

Aki azonban azt hiszi, hogy a nyugalomnak ez az állapota, amelyet valóban el lehet érni, az imádságnak és a bibliatanulmányozásnak legjobb előfeltétele, az tökéletesen téved. Az ilyenkor szükséges gondolatok és elképzelések ugyanis nem Istenre irányulnak, hanem teljesen a testre kell összpontosulniuk, mégpedig oly módon, ami már a fentebb leírt meditációs elmerülés kezdetét jelenti (azaz: önhipnózis).

Így a hívő ember idegen szellem befolyása alá kerül, és - a gyakorlatok sikere által is - arra csábul el, hogy naponta kétszer-háromszor is végezzen autogén tréninget. Ezzel kényszerűen elhanyagolja a csendes időt, és végül lelkigondozóhoz kell fordulnia, mivel hitében hanyatlott, és közönyös lett az imádsággal és Isten Igéjével szemben. Meg kell így értenünk, hogy az újonnan született keresztyén ember az AT-nek még a kezdeti fokozatát sem gyakorolhatja, ha nem akar a lelkében kárt vallani. Ehhez járul, hogy a hívő az önhipnózis állapotában megkísérli önmagát megváltani a rossz és bűnös szokásoktól és jellemvonásoktól.

Az okkult terheltség, azaz a sötétség hatalmainak hatása az emberre, sőt benne tartózkodásuk, mindezeknek a praktikáknak sokszorosan ördögi nyugtázása". Megrendítő megállapítás!

E meggyötört emberek igen nagy része a kábítószer-élvezők közül kerül ki. Többnyire az alkohol és a nikotin élvezete készíti az utat az ismert kábítószerekhez: hasishoz, kokainhoz és heroinhoz. Miként a jógameditációnál, úgy a kábítószerélvezetnél is megnyílik a lélek a megígért "gyógyító hatás" előtt, és ezt az ürességet elfoglalják a démonok! Az ily módon megcsalt ember azután önmagától képtelen megszabadulni.

 

Csoportdinamika

Eredete és terjedése

A csoportdinamika (CSD) 1947-ben kezdődött az USA-beli Bethelben (Maine), és azóta érthetetlenül nagy mértékben terjedt el. Éppen ez a hatalmas elterjedés az, amelynek föl kell keltenie figyelmünket. Az ipartól kezdve a CSD alkalmazást nyer az üzemekben, tisztviselőknél, kórházakban, egyházakban, iskolákban, egyetemeken stb.

 

Különböző nevei

Csoportdinamika, érzékenységi gyakorlat, encounter-csoport, önismereti csoport, T-csoport, sianon-csoport, kreativitás-műhely stb. Olykor használják a "felnőttképzés" fedőnevet is.

 

Mit várnak a CSD-tól?

Sokan azt remélik a CSD-tól, hogy megszünteti és feloldja a konfliktusokat, feszültségeket, problémákat és komplexusokat, amelyek az emberek együttélését megnehezítik. Nő a munkaképesség, békésebb, szebb és produktívabb lesz az együttélés. Általa szabadulást várnak a megoldatlan belső konfliktusokból és szorongásokból, tájékozódási képességet az általános tanácstalanság közepette, kiemelkedést a kétségbeesésből.

 

A CSD meghatározása

Az USA-beli Béthel tréninglaboratóriuma, amelyben ezt a módszert kifejlesztették, a CSD következő meghatározását adta: "Kisebb és nagyobb csoport-összejövetelek, amelyekben az intim, személyes dolgokat, véleményeket, erkölcsi értékmérőket, köztük a hitet is nyíltan megtárgyalják. Szabadon kimondják azokat az érzéseket és érzelmeket, amelyeket a résztvevők egymásban keltenek. Alkalmazzák ennél az önvád és a kölcsönös kritika technikáját. Beható módon munkálja a CSD a résztvevők véleményének megváltozását, gondolataiknak reformálását és az agymosást." A CSD kiindulási pontja, mértéke, módszerei és célja nem Isten Igéjéből erednek, hanem az antikrisztusi szellemből.

 

A bioritmusok

Azt állítják, hogy a biológiai életpálya különböző szakaszaiban ritmusokban, azaz apály- és dagályszerű hullámokban folyik le, amelyeknek megvan a maguk tetőpontja és mélypontja. A bioritmusoknál tisztán testi életfolyamatokról van szó. Kiértékelésük megadja a testi teljesítőképesség görbéjét.

Mielőtt elhatározná valaki, hogy kiszámíttatja saját "görbéjét", gondolja végig a következő két szempontot:

1. A bioritmus naptára megakadályozhat fontos döntéseket. Azonkívül saját bioritmikus szinuszgörbéjének rabszolgája lesz az ember.

2. Veszélyes a bioritmikus naptár azért is, mert közel visz az asztrológiához. A bioritmikus megállapításoknál fontos szerepe van az ember születési dátumának.

 

Okkult gyógyítási praktikák

Akupunktúra

Az akupunktúra eredete az ősi Kína vallásában, a taoizmusban van. Ahogy a kínai orvosok is elismerik, nincs tudományos alapja, azaz a tű alkalmazása nem a test fölépítése szerint történik, hanem titokzatos, láthatatlan csatornák (ún. meridiánok) szerint, amelyek a bőr felszíne alatt oszlanak el az egész testen, és állítólag minden tagnak láthatatlan életenergiát közvetítenek.

A tű hatása pszichikai. Az akupunktúra megfelel a hipnózis elvének távol-keleti köntösben.

A taoizmus szellemi világa és tévtanításai, amelyek az akupunktúra mögött állnak, nem közömbösek, s nem is lehet közömbösíteni azokat. Ezért a vele kapcsolatos akupunktúra sem közömbös, s nem is lehet közömbösíteni, nem szólva a keresztyén módon való alkalmazásáról. Ezért minden komoly keresztény ember, akinek ezzel dolga volt, vagy jelenleg dolga van, vallja ezt meg az Úr Jézus Krisztusnak bűnként, Jézus Krisztus nevében a kezelés minden befolyását tagadja meg, és kérjen az Úrtól teljes szabadítást.

Hasonló meggondolásokkal dolgozik az akupreszszúra is. Tűk helyett a kezelés a fő pontok és vonalak (meridiánok) masszírozása, ill. ujjakkal való nyomkodása által történik.

 

Homeopátia

A homeopátiát Samuel Ch. F. Hahnemann (1755-1843) német orvos találta fel. Ahogy az ismert francia tudományos lexikon, a "20. századi Larousse" 1930. évi kiadásában kutatások alapján írja, Hahnemann hitt abban, hogy "a homeopátiát mennyei (földönkívüli) hatalmak kijelentése által nyerte". Ez a gyógymód egyfelől az ismert gyógyszerek egészen nagymérvű, dinamikus felhígításán (potenciálás), másfelől a "hasonlatosság" elvén nyugszik.

A potenciálás mágikus-alkimista folyamat, amelynek rejtett szellemi erőket kell felszabadítania. Hahnemann erre a "dinamizálás" kifejezést használta.

Feltehetjük azonban a kérdést, vajon Isten, vagy pedig eltévelyítő szellemek ihlették a szabadkőműves Hahnemannt! Ezért ne csodálkozzunk azon, hogy sok homeopata gyógyász nem tanult orvos, és spiritiszta eszközökkel, mint az inga és a látnoki szemdiagnózis, dolgozik. A páciensek ezt természetesen nem tudják megállapítani, mivel rendszerint mindez titokban történik, vagy pedig egyszerű szemvizsgálat címén.

Mivel a homeopata kezelés - ingával és szemdiagnózissal - általi spiritiszta befolyásolás veszélye rendkívül nagy, tanácsos kerülni.

A homeopátiát nem lehet a gyógyászatban természetes gyógymódnak, sőt akár tudományosan igazolt eljárásnak tekinteni. A marburgi Philips Egyetem orvosi kara elveti a homeopátiát, mint tévtanítást. Ehhez a nyilatkozathoz a jénai Friedrich Schiller Egyetem orvosi fakultása is csatlakozott:

"Mi nem tekintjük a homeopátiát mintegy szokatlan módszernek, amelynek további vizsgálatokra van szüksége. Megvizsgáltuk. A homeopátiának semmi köze a természetes gyógytudományhoz. Gyakran hangoztatják, hogy a homeopátiának "másfajta gondolkodás" az alapja. Ez lehetséges. A homeopátia szellemi alapja mégis tévedésekből áIl (hasonlósági szabály; gyógyszerkép; potenciálás; nagymérvű hígítás). Céljuk, hogy ezeket a tévelygéseket valóságnak tüntessék föl."

 

Gyógymódok az úgynevezett "modern tudomány" leple alatt

A modem tudomány leple alatt dolgoznak bizonyos "szemdiagnoszták", akik minden betegséget meglátnak a szemben a "látnokság" (jövendőmondás szelleme) spiritiszta adománya által, vagy bizonyos "asztrális megvilágosodás" által, azaz "csillagfény"-ben (ókeleti eredetű) vagy más okkult erők által.

Ennek a módszernek semmi köze a szivárványhártyának szakorvos által végzett tudományos vizsgálatához.

Ezenfelül a látnoki vagy okkult erőket gyakran rejtett módon alkalmazzák, úgyhogy a páciens előtt azt a látszatot keltik, mintha mikroszkóppal vagy nagyítóval végeznének tudományos vizsgálatot.

Egyébként egy közönséges nagyítóval is lehet "látnoki módon" dolgozni, és meglátni olyan betegségeket, amelyeket okkult adottságokkal nem rendelkező orvosok ugyanazokkal az eszközökkel nem tudnak megállapítani. Az utóbbi évtizedekben ismert európai szemspecialisták tudományos kutatásokat végeztek, és kimutatták, hogy ama gyógyászok ún. "szemdiagnózisai", akik azt állítják, hogy a szivárványhártyából mindenféle betegséget föl lehet ismerni, elvetendők, mert a szem állapotából csak bizonyos általános betegségekre lehet következtetni. Egy nagy kórház szemosztályának egyik korábbi főorvosa tanúsítja, hogy mintegy ezer esetben azoknak a betegeknek boncolásánál, akiket a legismertebb szemdiagnoszták kezeltek, megállapítható volt, hogy ezek diagnózisa az eseteknek mindössze két százalékában felelt meg a valódi helyzetnek, ami véletlennek is tekinthető.

Ezért óvunk mindenkit azoktól a diagnosztáktól, akik a betegséget a szemben vélik felismerni, ami csak médiumos képesség útján lehetséges. Mennyire szükséges tehát, hogy ezen az oly vitatott területen rendkívül óvatosak legyünk, és esetről esetre imádságban kérjünk Istentől kegyelmet és világosságot, hogy megmeneküljünk az ellenség minden csalárdságától.

Pszichoanalízis

A "pszichoanalízis" (lélekvizsgálat), amelyet bizonyos idegorvosok, sőt köztük Isten országának a munkásai is alkalmaznak, a lélekgyógyászat új módszere. Azt kívánja, hogy az ember mélyen a tudatalattiban, a fantáziában és a tisztátalan szexuális álmokban kutasson, és igyekszik egészségtelen "önmagába nézés" által megállapítani az erkölcsi zavarok okát, hogy meg lehessen találni a lélek gyógyulását, egyensúlyát és békességét.

A lélek területén dolgozik, emberi erőfeszítéssel, a szellem területének semmibevételével, de csak látszatbékességet adhat, mivel nem távolítja el a kereszten történt megváltás útján a baj gyökerét, a bűnt. Kezelése által nyitottá teszi a lelket minden lehetséges, veszélyes okkult hatalomnak, amelyek azt megkötözik, ahogyan azt a tapasztalat mutatja.

Tagadja a bűn realitását, és sokszor akadályozza vagy tönkreteszi az Isten Igéjébe vetett egészséges, biblikus hitet. A pszichoanalízis vagy "autoanalízis" új, tudományos formái elhatárolják magukat az alapító Sigmund Freud módszerétől, aki túlságosan is kihangsúlyozta a szexualitást. Ennek ellenére mindig kiteszik a lelket annak a veszélynek, hogy okkult hatalmak befolyásolják és megkötözik.

Gyógyítás telepátia, azaz távgyógyászat által. Elegendő egy levél vagy telefonhívás, vagy bizonyos tárgyak elküldése (pl. haj), hogy a beteget gyakran nagy távolságból is - okkult és spiritiszta hatalmak segítségével kezeljék.

Betegség fölismerése kézírásból (látnoki módon vagy inga útján).

Gyakran szolgál a szuggeszció (távszuggeszció vagy önszuggeszció) gyógyító eszközként, amely a lelki életet önkényesen befolyásolja. Főként Coué francia orvos terjesztette el Európában gyógyászati módszerét, amelyben az ember önszuggeszció által felhasználja a "tudatalatti lelki erőit". Ezeket a "lelki erőket" azonban gyakran gonosz szellemek egészítik ki vagy erősítik fel, kivált távszuggesztió esetében, és ezáltal a páciens démoni befolyásoltság alá kerül.

Hipnózis

A hipnózist, amely által emberek magnetikus álomba, vagy alvásszerű állapotba kerülnek, sokszorosan alkalmazzák gyógymódként (kivált álmatlanság, idegbetegségek stb. esetén). Ezáltal gyakran súlyos lelki károsodás éri a beteget, ama szellemi kötelékek mellett, amelyek a hipnotizáló, spiritiszta, okkult erők révén hatnak a betegre. A hipnózis vagy szuggeszció ősi, pogány, keleti, démoni művészet, amelyet már a legrégibb népek a jövendőmondásnál használtak. Újra életre kelt a "modern tudomány" ártalmatlannak látszó köntösében, és szinte akadálytalanul készíti az utat más modern elvakító és gyógyító módszerek számára.

A hipnózis a leghatásosabb eszköz arra, hogy az akarat és a tudatos értelmi cselekvés kikapcsolásával megnyíljon a tudatalattihoz vezető ajtó a gonosz szellemek számára.

Még ha valaki puszta szórakozásból vagy kíváncsiságból vesz is részt hipnotizőrök ülésein, annak is szellemi beszennyeződés a következménye, amelyből bűnbánattal és bűnvallással kell megtisztulnia (1János 1,9).

Gyógymagnetopátia - a beteg kezelése némely emberben állítólag meglevő magnetikus erő által. Alapítója, Mesmer, abból indult ki, hogy a hipnózis jelenségeinek alapja okkult erőkiáradás ("állati magnetizmus"), amely simogatás, kézrátétel vagy pálcával történő érintés útján továbbadható, és bizonyos betegségeket meg tud gyógyítani. Az ilyen gyógyító magnetizőrök kisugárzásai mögött spiritiszta erők állnak, éppúgy, mint a hipnotizőrök mögött.

 

Mit szól ehhez Isten?

Az élő Isten halálosan komolyan óv ilyen vétkes cselekedetektől:

"Varázslást ne űzzetek, és ne jövendölgessetek!... Ne forduljatok halottidézőkhöz, és ne tudakozódjatok jövendőmondóknál, mert tisztátalanná teszitek magatokat velük... Ha valaki halottidézőkhöz és jövendőmondókhoz fordul... ellene fordulok az ilyen embernek, és kiirtom népe közül"

(3Mózes 26,31; 20,6).

 

"Ne legyen köztetek... varázslást űző, se jelmagyarázó, kuruzsló vagy igéző! Ne legyen átokmondó, se szellemidéző, se jövendőmondó, se halottaktól tudakozódó. Mert utálatos az Úr előtt mindaz, aki ilyet cselekszik"

(5Mózes 18,10-12).

 

"...akik az eget vizsgálják, a csillagokat nézik, és újhold napján előre megmondják, mi történik veled... tűz égeti el őket"

(Ézsaiás 47,13-14).

 

"Te mindenféle csalással és gonoszsággal tele ember, te ördögfajzat, te minden igazság ellensége, nem szűnsz meg elferdíteni az Úr egyenes útjait?"

(Cselekedetek 13,10).

 

Reinkarnáció = A halál utáni újra és újra testet öltés. Ez a távol-keleti vallások (hinduizmus és buddhizmus) s a nyugati ezoterikus-okkult áramlatok véleménye, mint a teozófia, antropozófia és a New Age. Bár az egyes rendszerek között van bizonyos különbség, az alapgondolat azonban ugyanaz. Az ember meghal, de a szellemi, láthatatlan része tovább él, és egyszer, valamikor új földi testet ölt.

A hinduizmus szerint az ember állatalakot is ölthet, míg a nyugati gondolkozás befolyása alatt álló rendszerek ezt a nézetet elvetik. Szerintük az ember a jövőben mindig ember alakban jön a világra, a jelenleginél jobb vagy rosszabb helyzetben, attól függően, milyen "karmá"-t érdemelt ki magának.

A karma a sors törvénye, bizonyos értelemben a jó és rossz cselekedetek összessége, amelyek az élet végén egymással szembeállítva - attól függően, hogy a mérleg nyelve melyik oldalra billen határozzák meg a következő életet. A jó cselekedetek túlnyomó súlyánál például mint leendő herceg vagy üzletember jövök a világra, míg a rossz cselekedet a következő életben koldussorsot vagy nyomorék gyermeket eredményezhet.

A reinkarnáció gondolata tehát számol a halál utáni élettel. Látszólag reménységgel ajándékozza meg az embert, hiszen valahogy tovább fog élni. Ez a reménység azonban nem kecsegtet semmi jóval, nem okoz örömet, inkább nyomasztó és félelmetes. Mindig kérdéses, hogy elegendőek-e a cselekedeteim a továbbfejlődéshez vagy egy boldogtalan létezésbe taszítanak? És meddig forog még az ilyen "újjászületések" kereke? Mikor áll meg már végre?

Ilyen és hasonló gondolatok foglalkoztatják az embert, ha hisz a reinkarnációban. Nem csoda, hogy a távol-keleti vallások átoknak tekintik, amelytől az ember jó cselekedeteivel kétségbeesetten próbál szabadulni. Csak az újkori nyugati gondolkodók, mint G. E. Lessing és Rudolf Steiner próbáltak ennek pozitív magyarázatot adni (a reinkarnációt például újabb és újabb tanulási lehetőségnek tekintették). Ezek a magyarázatok azonban nagyon mesterkéltnek látszanak, mert mit használ például az újabb ismeret elsajátítása, ha az ember a következő életében nem emlékszik az addig tanultakra?!

A reinkarnációba vetett hit alapjaiban pesszimista tanítás, és ezt a gyökeret semmilyen magyarázattal sem lehet eltitkolni. Példa erre Christiane Gratenau egykori antropozófus. "Rudolf Steinertől Jézus Krisztusig" (Evangéliumi Kiadó) című könyvében elmondja, miért ment tönkre a reinkarnációba - annak antropozófiai formájába - vetett hitétől: "Egyre inkább és nyomasztóan megértettem, milyen nagy az a bűn, amit már eddig is magamra vettem. Milyen sok vétket kell levezekelnem ebből az életből a következő életemben!

Remélhetem valaha is, hogy vége szakad egyszer a reinkarnációm? Hiszen az egyik életben nem csak az előző élet vétkeit kellett levezekelnem, hanem minden újabb életben újabb bűn járult hozzá. Valószínűleg újra és újra világra kell jönnöm, és ez örökké fog tartani annak reménye nélkül, hogy egyszer tökéletes leszek és a szellemi világban maradhatok. Rettenetes kilátás!"

A fenti szavakban egy olyan ember reménytelensége és céltalansága kap hangot, aki magát akarta megváltani. Ez természetesen nem sikerülhet. Isten Igéje józanul megmondja az 1Mózes 8,21-ben: "Gonosz az ember szívének szándéka ifjúságától fogva". Majd a Róma 3,10-12-ben: "Nincsen igaz ember egy sem, nincsen, aki értse, nincsen, aki keresse Istent. Mind elhajlottak, valamennyien megromlottak, és nincsen, aki jót tegyen, nincs egyetlen egy sem". Az önmegváltás a reinkarnáció és karma útján illúzió. Az ember így sohasem jut célba, csak kétségbeesik. Ez a gondolkozás - a halállal mindennek vége megoldáshoz hasonlóan - nem ad igazi reménységet és nem ad célt.

Nem ismeri a felelősségtudatot sem. Hiszen az ember szenvedését az előző reinkarnációból való karmának tulajdonítja. E szerint a felfogás szerint ő maga a hibás, ha például koldus lett belőle vagy leprában sorvad el. Az India utcáin tapasztalható kimondhatatlan nyomor és közömbösség többet árul el a reinkarnáció következményeiről és a karma tanításáról, mint minden teológiai vita! Ez a tanítás sem tud tehát megnyugtató választ adni a halál utáni élet kérdésére.

 

Fölismerted már azt a borzalmas veszélyt, amely mindazokat fenyegeti, akik efféle dolgokat cselekedtek és cselekszenek?

Isten Igéje, a Biblia nem hagy téged bizonytalanságban. A Szent Isten kijelenti:

"A test cselekedetei azonban nyilvánvalók, mégpedig ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás, bálványimádás, varázslás, ellenségeskedés, viszálykodás, féltékenység, harag, önzés, széthúzás, pártoskodás, irigység, gyilkosság, részegeskedés, tobzódás és ezekhez hasonlók. Ezekről előre megmondom nektek, amint már korábban is mondtam: akik ilyeneket cselekszenek, nem öröklik Isten országát"

(Galata 5,19-21).

A Szentírás utolsó lapjairól is figyelmeztet az Úr szava:

 

"A gyáváknak és a hitetleneknek, az utálatosoknak, gyilkosoknak és paráznáknak, a varázslóknak és bálványimádóknak és minden hazugnak meglesz az osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban. Ez a második halál..." (Jelenések 21,8).

 

El akarod kerülni Isten haragját?

Mit tegyünk? Valld meg minden utálatos tettedet és bűnödet Isten Fia, az Úr Jézus Krisztus előtt, sorold fel és nevezd nevén minden egyes vétkedet, miközben bánod tetteidet. Kutasd fel életed valamennyi babonás dolgát, amelyekben vétkeztél. Tárd fel kíméletlenül múltadat Őelőtte, és hívd segítségül az Ő nevét.

Isten maga bátorít erre ígéretével: "Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz Ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól" (1János 1,9).

Ha az ebben a füzetben megnevezett gonosz dolgokkal kapcsolatba kerültél, lehetőleg ebben gyakorlott evangéliumi hitű lelkigondozó jelenlétében mondj el hangosan egy imádságot, amellyel elszakadsz azoktól, pl.: "Úr Jézus Krisztus, megtagadom az ördögöt és minden sötét művét és lényét, és átadom magam neked, Isten Fiának, a golgotai Győztesnek, hogy hűséges legyek hozzád hitben és engedelmességben mindvégig. Ámen!" Milyen biztató az Úr szava: "Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül" (Róma 10,13).

 

A megváltás elvégeztetett itt a szabadulás!

Az Úr Jézus megbűnhődött a bűnért és kifizette a váltságdíjat. Mindnyájunk számára lehetséges a szabadulás.

"Aki akarja, vegye az élet vizét ingyen" (Jelenések 22,17).

"Aki énhozzám jön, semmiképpen ki nem vetem!" (János 6,37) - ma is hív az Úr Jézus.

Aki azonban nem törődik a nagy szabadítással, vagy megveti azt, az a Sátán hatalma alatt marad, és örök kárhozatra jut. A Sátán durva és finom eszközök segítségével uralkodik. Ha kell, igen elegánsan álcázza befolyását. Érti a mesterségét. A Sátán uralkodik e világ fölött, amely Isten Fiát elutasítja és megveti, és ezért Isten haragja vár reá.

 

Jézus Krisztus a Győztes!

Júda pusztájában Isten Igéjével állt Jézus Krisztus ellen a kísértőnek. Csodálatos hitből fakadó engedelmességgel vetette alá magát Atyja szavának és akaratának. Ezért lehetett Ő, a bűntelen és tiszta, a mi Megváltónk azáltal, hogy a kereszt átokfáján halálával legyőzte ezt az ellenséget.

Aki hittel és bizalommal leborul előtte, a nagy Megváltó előtt, és megvallja neki minden vétkét és bűnét, annak lelkiismeretéről leveszi a terhet, s csodálatos bűnbocsánatot és teljes tisztulást ajándékoz neki. Drága vérének ereje elég ahhoz, hogy minden bűnért eleget tegyen, és minden bűnöst megváltson!

Jézus Krisztus, az Úr, megszabadítja a Sátán által megkötözötteket az ördög és a sötétség hatalmából. Leoldja a babonák és a démonok által ránk rakott bilincseket. Ő megszabadít a halálfélelemtől is.

Áldott legyen dicső neve!

(János 8,36; 19,30; Kolossé 1,12-13; Zsidók 2,14-15; 9,22; 1Péter 1,18-19; 1János 1,7.9)

 

Gyakorlati tanácsok

Mondj el nyíltan és őszintén mindent egy bibliahű hívő embernek, akinek tapasztalata van a babonák sötét területén, és ismeri a megoldást. Keresd Isten gyermekeinek a társaságát.

Égess el minden könyvet, horoszkópot, amulettet, levelet, naptárt, folyóiratot, varázseszközt, amelyek által kapcsolatban voltál a babona bűnével. Kutasd át gondosan házadat, lakásodat, bútoraidat ilyen dolgok után!

 

Határozottan számold fel mindezt!

Olvasd naponta a Bibliát! Szakíts időt erre! Kezdd el pl. a Lukács evangéliumával, és olvass el belőle - lehetőleg hangosan - naponta egy-egy fejezetet. Olvasás előtt azonban kérd imádságban Istent, hogy világosítsa meg az Írást előtted, s közben is kiálts az Úr Jézushoz! Ő segít, ha őszintén kéred.

 

"Keressétek az Urat, amíg megtalálható, hívjátok segítségül, amíg közel van! Hagyja el útját a bűnös... térjen az Úrhoz, mert irgalmaz neki, Istenünkhöz, mert kész megbocsátani" (Ézsaiás 55,6-7).

 

„Siessetek, hamar lejár! Kegyelme már régóta vár,

ma még lehet, ma még szabad: borulj le a kereszt alatt!

Ha elkésel, mi lesz veled? Hogy mented meg a lelkedet?

Bezárul a kegyelmi út, lelked örök halálba jut.

Elszáll a perc, az életed, ma még ha jössz, elérheted.

Ne késs tovább, ne várj tovább, ma kérd Atyád bocsánatát!”

 

Ajánlott irodalom

Josuran, R.: A spiritizmus fertőjében

Gratenau, Ch.: Rudolf Steinertől Jézus Krisztusig (egy kötetben - Evangéliumi Kiadó)

dr. Erdélyi Judit: Természetgyógyászat az Ige mérlegén

Maharaj, R.-Hunt, D.: Egy guru halála (Evangéliumi Kiadó)

Gassmann, L.: New Age

Ouweneel, W. l.: Okkultizmus és keleti misztika (egy kötetben - Evangéliumi Kiadó)

Liebi, R.: Rockzene! - New Age! (Evangéliumi Kiadó)

Modersohn E.: Az ördög igézetében (Evangéliumi Kiadó)

Lalo Creative Commons License 2015.12.23 -2 0 6295

Ügyes :)

Előzmény: Törölt nick (6294)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 -2 0 6294

Az ignorálási lehetőséget évekkel (10-13?) ezelőtt javasoltam/tuk, akkor még Wúrnak. Én speciel a pravda fórumán találkoztam vele, s nagyon hasznosnak találtam. Az tele volt bértollnokokkal, s nem két, hanem megszámlálhatatlan oldalról. Pár perc alatt olvashatatlanná tették a lényeges témákat. Egy ideje itt is elérhető, köszönhetően a fórum tulajdonosának. Azóta jelentősen kevesebb az idegesítő dolog, ember, s szerintem a moderálnivaló is.

 

A linkemre (6285-ben) kattintottál, az kapcsolta be.  :-)

Előzmény: Lalo (6293)
Lalo Creative Commons License 2015.12.23 -2 0 6293

Ha téged nem zavar az okoskodásom, akkor néhány dolgot még megjegyzek. (Ezt az egyet elismerem, szeretek okoskodni.)

 

Raffay-ról tübb éve írtam, amit írtam, azóta megvettem az összes könyvét és átnézegettem - azt nem mondom, hogy részletesen elolvastam volna. Meghallgattam az Internetre feltett előadásait. A negatív véleményem egy cseppet sem változott meg. Ugyanaz a katagória szerintem, mint Palatinus József, aki az 1920-45 közötti időszakban üldözte a szabadkőműveseket és zsidókat. Szándékosan félreértelmezi azokat a tényeket, amelyeket összegyűjtott és publikált. Ugyanaz lesz a haszna is, bizonyos adatokért nem kell a levéltárba menni, míg (félre)értelmezéseit figyelmen kívül lehet hagyni. (Ignorálni.)

 

Számomra ez az elrejtés/megnézés gomb újdonság. Ezt ki kapcsolta be számomra? Egyébként jópofa.

 

A páholy hasonlatod számomra indifferens, mert tényleg nem vagyok szabadkőműves, szemben néhány ellenem fenekedővel. (Ez utóbbi persze csak feltételezés, mert ők ezt tagadják...)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6292)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 6292

Nagyon buta ember az, aki csak a saját oldalát akarja ismerni. Teszemazt: fura lenne, ha az egyik páholy megtiltaná, hogy a másik páholy agy(ainak)szüleményeit megismerje bármely társuk. Lenne értelme? Nem. Nyilatkozhatsz mondjuk Raffayról úgy, hogy nem olvasod el, mit írt, nem hallgatod meg, mit, miért, hogyan gondol? Igen, csak fénye nincs. Mert pusztán üres, goebbelsi szólamokat pufogtathatsz, s előbb-utóbb mindenki rájön, propagandamasina lettél. Na, ezért olvaslak én téged is. Ha valaha cáfolnom kell téged (vagy csak érteni szándékszom, miért érzel így, úgy), jól jön, ha egyáltalán sejtem, mit közölsz másokkal, tehát pl. velem.

 

 

Az ignorálásnál csak te nem látod a hozzászólásait. Ez amolyan nyugalom-tabletta, ha valaki idegesít, lekapcsolod, ő meg mondhatja tovább. Előbb-utóbb abbafejezi - vagy annyira belelovagolja magát a saját dühébe és hányadékába, hogy ki fogják rakni.

Előzmény: Lalo (6291)
Lalo Creative Commons License 2015.12.23 -1 0 6291

Köszi a jótanácsot, igyekszem megfogadni.

 

Kizárólag tájákoztatásként elárulnád, hogy ha más oldalon állsz, akkor miért figyelted itt a dumapartit?

 

És hogy lehet, hogy egy letiltott nick utólag hozzászólhat bármihez is?

Előzmény: Törölt nick (6288)
Nosce Orbis Creative Commons License 2015.12.23 0 0 6290

Ezt mire érted hogy más oldalon állsz?

Előzmény: Törölt nick (6288)
Nosce Orbis Creative Commons License 2015.12.23 0 0 6289

Mi az az atf? 

Előzmény: Törölt nick (6285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!