Keresés

Részletes keresés

sz Creative Commons License 2001.01.11 0 0 43
ez kesz rohej...

744 xxxxx.hu MATÁVnet Internet Szolgáltató és Fejlesztő Rt. 2001-01-10 09:44:04

tegnap ismet beadta az igenyet az xxxxx.hu-ra a matavnet? ketszer fizet maganak az igenylesert?!?

Előzmény: pofee59 (42)
pofee59 Creative Commons License 2001.01.09 0 0 42
Teljesen normalis vege lett az ugynek. Bar az xxxxx.hu bejegyzes/probalkozas jelzi van egy adag konspiracios hajlandosag a magyar netbiznisz arcok kozott.

pf59

Előzmény: Hemendex (40)
sz Creative Commons License 2001.01.03 0 0 41
:)
Előzmény: Hemendex (40)
Hemendex Creative Commons License 2001.01.03 0 0 40
Na ugye. :-))

Mondtam, hogy csak a reklám miatt van az egész... meg hog yjó helyen legyen az ingatlansite...
így mindenki jól járt, legalábbis a dunaholding.

Összeesküvéselmélet rulez! :-))

sz Creative Commons License 2001.01.03 0 0 39
na, ennek is vege, sullyedjen a topic:

Újra [origo] néven szerepelhet a közönség előtt a legnagyobb hazai internetes portál. Egyezséggel zárult a névhasználati vita az [origo]-t működtető MATÁVnet Rt. és a Dunaholding Informatikai Kft. között.

Emlékezetes, hogy öt héttel ezelőtt a Fővárosi Bíróság a Dunaholding Informatikai Kft. kérésére ideiglenesen eltiltotta az [origo]-t nevének használatától. A két fél tárgyalásai időközben eredményre vezettek: a jövőben a Dunaholding Informatikai Kft. az ingatlan-hirdetési piacon együttműködik az [origo]-val, a szolgáltatásai megjelennek a portálon, és eláll a névhasználatért indított pertől.

Az [origo] ismét a megszokott néven és továbbra is a www.origo.hu címen érhető el az internetező közönség számára.

sz Creative Commons License 2000.12.18 0 0 38
hozzatennem, hogy a nic listajaban mar csak a matavnet szerepel, de ha a keresojukben tudakozodsz, akkor szerintuk a domain nev bejegyzese folyamatban van.
Előzmény: sz (37)
sz Creative Commons License 2000.12.18 0 0 37
na, ez erdekes (lehet, h csak szamomra :))

idezek az index egyik irasabol:
A Nic.hu adatbázisa szerint a Telnet december 2-án igényelte a kérdéses domaint, a MatávNet azonban csak három nappal később.

Ha december masodikan igenyelte, akkor a ket het (elvileg) 16-an telt le. Nem tudom, hogy a munkaszuneti napokat beleszamoljak-e, de most (a matavnetes elofizetoknek) az xxxxx.hu domaint beirva az a bizonyos matavnetes oldal jon be. Nos, most mi van?

Hemendex Creative Commons License 2000.12.15 0 0 36
Na, nem ebbe a témába, hanem a jogi részébe, de nam annyira, mint kellett volna.

A fenti irományt kb 2 perc alatt ütöttem össze, nem igazán komoly, legalábbis remélem. :)

Az összeesküvés elméleteknek mindenre van válaszuk, természetesen, ezért - hogy megkülönböztessem magam tőlük - nem írok semmit.

De írhatnám pl. azt (:-)) hogy a telnet, amiről eddig szó volt, a matávéknak próbált alárakni, csak aztán égőnek érezték..., vagy bármi mást.

Inkább nem próbálok többet nevet átkölteni azt hiszem, mert ez így elég erős lett...

Üdv: H.

Előzmény: graffiti (35)
graffiti Creative Commons License 2000.12.15 0 0 35
Bár eléggé beleástam magam a témába

Hát akkor miérd hordtál össze ennyi hülyeséget?

Ha körülnéztél volna, akkor tudnád, hogy mi az Origo Ingatlan igazi terepe, merre dolgoznak. Menj végig mondjuk az Erzsébet körúton, nézd meg az ingatlanközvetítők cégtábláját, s akkor talán te is rájössz.

Mellesleg felsorolhatnád az összes szolgáltatót az épületben, van itt néhány. A bejáratnál például ott a telnet táblája is. Na, mit mond erre az összeesküvés elméleted?

Előzmény: Hemendex (31)
kavore Creative Commons License 2000.12.15 0 0 34
Na igen, a pInterver-ben meg biztos a "Pintér" van elbújtatva.

Politikának itt semmi helye, persze máshol sem.

Előzmény: pofee59 (32)
Hemendex Creative Commons License 2000.12.14 0 0 33
Hello!

Elnézést, eszem ágában sem volt antiszemita kijelentéseket tenni, csak addig próbáltam foldozgatni a szót, hogy ne lehessen ráismerni, csak egy kicsit, hogy ez lett belőle.

Amúgy a barátnőm is az izraelita felekezethez tartozik, és mint liberlis beállítottságú ember, eszem ágában sincs zsidózni.

Akik ezt látták ki belőle, azoktól elnézést kérek.

Üdv: H.

Előzmény: pofee59 (32)
pofee59 Creative Commons License 2000.12.14 0 0 32
Te a 'Zsindex' uggyel mire celoztal? Ugye nem arra?

Szerintem antiszemitazasnak itt semmi helye, persze mashol sem.

pf59

Előzmény: Hemendex (31)
Hemendex Creative Commons License 2000.12.14 0 0 31
Hali!

Hát, bennem az a kérdés merült fel egyedül, hogy a Dounauholdingék miért perelnek. Nézzük:

Van egy ingatlanos site, www.origoingatlan.hu., tulaj az előbb említett cég. A készítője úgy érzi, ideje lenne már valami nézettséget szerezni az oldalnak, mert napi 150 körüli értéket nem találja soknak (forrás: hungtop1000..) Meg hosszú is a név, minek gépelni. Meg ki gépel.

Melyik a legnézettebb mai magyar site? Hát az origo. Szerencsésen egybevág a dolog, és ha még védjegy is, akkor komoly esélyekkel nézhetnek a per elébe. Bár eléggé beleástam magam a témába, és úgy érzem, a matáv ezt meg fogja nyerni, hiszen még az is lehet, hogy az előbb említett site próbált megélni az origo hátán.

Nos, hol van ez a site? Kinek a szerverén?
A cím: web.interware.hu/vip/tilklg
Az pInterver is gondolom - azonkívül, hogy egy épületben van az Zsindex-szel - a matáv előfizetőitől próbál elsősorban piacot szerezni.Meg az a vip...

Tehát szerintem ez zseniális húzás volt, az más kérdés, hogy hogy néz ki, de hát ez mindegy.
Reklámnak elsőosztályú.
Még ha el is vesztik a pert.

Természetesen, hogy mentsem a bőrömet, még hozzáteszem, ez egy paranoiás pillanatban született művészeti alkotás amit ide leírtam. A benne szereplő neveknek semmi közük a valósághoz.

sz Creative Commons License 2000.12.14 0 0 30
ujabb termes :)

716 xxxxxx.hu MED-PC Kereskedelmi és Szolgáltató Bt.

717 xxxxxx.hu Notheisz György

sz Creative Commons License 2000.12.13 0 0 29
engem sem erdekel, hogy minek fogjak hivni ezutan az origot. ha kell, megtalalom :)
Előzmény: pofee59 (28)
pofee59 Creative Commons License 2000.12.13 0 0 28
Megirtam mar vhol, nekem mindegy mi a neve, beirom azt ahol elerem a mostani szintu tartalmat. A gond azokkal van akik nem tudatosan (elnezesert ezert a nagykepu megfogalmazasert) hasznaljak a netet, meg azokkal a cuccokkal amelyeket mar elneveztek, meg ugye ez a piacra bevezetett nev, ereteke bazi nagy, valoszinuleg.

Ezen a netes piacon, ami maon van, de ez nemzetkozileg is igy van, az usaban is, sok esetben egymasra vannak utalva a cegek, nem lehet egyelore a matav nelkul erzekelheto modon a piacot novelni, ami kozos erdek, hosszu tavon a telnet, az index stb. erdeke is az egyuttmukodesben rejlik. Lehet neha szemetkedni, de aztan megyunk uzletelni, es a lekopo megy kuncsorogni a lekopotthoz. Pelda erre az ingyen net hozzaferes matav tarifa megosztassal, stb. Raadasul sok szalon kozos kapcsolatok, tarsasagok vannak a cegek `arcai` mogott. Meg kell csak nezni az imresszumokat.

A mindenkinet nev is mukodhetne, a kezdo.hu azert tulzas lenne ez azt sugallna `mi kezdok/amatorok vagyunk`. Az origoo pedig uj pert jelentene, hasonlit az eredetire szoveggel.

Persze nem biztos, pl. a netaddress.com, egy freemail-es cim, ha az ember elgepeli, es ez uzleti strategia lehet, s talan az is, bejon a netadddress.com portal, ha netaddrress.com nevezetu hulyeseg.

A kulonbozo cimek beirasara van egy erdekes `esetem`. Amikor a postabank mediaportfolioja beszuntette a kurirt, egy ideig a napi kurir neven akartak a lapot ujrainditani ill. a neten akartak tovabbelni. A kurir.hu cim beirasara viszont, ezt gyorsan elintezhettek az `okosak`, a magyarnemzet.hu jott mar be, es azt hiszem a napikurir.hu cimre is igy mukodott.

pf59

Selindek Creative Commons License 2000.12.13 0 0 27
Azt nem ertem miert nem magyaritotta egyszeruen a nevet az origo ? Pl. igy:

www.kezdopont.hu

Teljesen jo nev, nem ? Sot akar cifrazhatjuk is:
www.kezdo.hu

Fel is ajanlottam nekik, hogy megegyezhetunk egy barati arban, de nem kellett nekik.

Akkor csillogjanak....

En meg inditok egy uj kezdo-portalt.

graffiti Creative Commons License 2000.12.13 0 0 26
Ez nem több egyszerű pletykánál, vagy mondjuk rágalomnál. A sztori elég régi, tudom, mert annak idején még én írtam meg az Internettóban -, érdekes módon akkor csak a Világgazdaság foglalkozott vele a napilapok közül. Egy év kell ugyanis a védjegy bejegyzéséhez.

Tehát akkor még nem is volt Index, amikor indult a történet.

Egyébként van még néhány Origo a neten, nekem ez a kedvencem pl. http://www.origo-santa.hu/

Előzmény: mrbungle (23)
John Zero Creative Commons License 2000.12.13 0 0 25
bungle:
A matávnetre is vonatkozik a két hét.
A poén az, hogy ahhoz, hogy valaki regisztrálhasson egy domaint, be kell jegyeznie a DNS-eibe. A matávnetnél, ha bekerül az xxxxx.hu a DNS-ükbe, akkor a szintén ezt használó emberek (összes MATÁV dial-up felhasználó, stb.) már most beírhatja, hogy xxxxx.hu, és működni fog nekik.
Viszont mivel még "hivatalosan" nincs benne a NIC.hu adatbázisában, ezért más helyről (Datanet, külföld, Elender) nem látszik elvileg.

Másik kérdés: mit vársz gg-től, vagy moon-tól? Azt, hogy idejöjjenek, és azt mondják, hogy "Semmi közünk az ügyhöz" ?
Mert mást nem mondhatnak, még akkor se, ha tényleg volt részük az egészben. (Amit személy szerint kétlek, de persze semmi se lehetetlen.)

Előzmény: mrbungle (22)
pooq Creative Commons License 2000.12.13 0 0 24
A Matávnet hibázott, amikor nem gondolkodott előre, a Telnet pedig kihasználta a helyzetet, de nem durván: nem kérnek pénztet, csak jól lealázzák őket.
mrbungle Creative Commons License 2000.12.12 0 0 23
mellesleg azt csiripelik a verebek, hogy az origoingatlan mögött az index áll (legalábbis felbújtás szinten), az illetékesek hallottak már erről? (gg, moon, akárki leereszkedne ide a pórnép fórumába 2 szó erejéig?)
mrbungle Creative Commons License 2000.12.12 0 0 22
www nélkül nekem ez nem jött össze, viszont www.xxxxx.hu-ra előjön a matáv oldala "Az Ön által keresett webcím tulajdonosa még nem készítette el a címhez tartozó weboldalt." szöveggel... Rájuk talán nem vonatkozik a 2 hét (meg még mittomén hány nap)??? Egyébként senkit nem zavar, hogy az xxxxx egy tök gáz név? Engem az x valahogy csöppet sem emlékeztet egy *-ra, viszont 2x-szel kevesebb és már mennyivel jobban hangzik (adult rovat). ;) Persze az otcsillagosportal.hu se rossz, biztos vki begépeli (én imént copypaste-eltem :)), mindenesetre gratula a "kreatívoknak", igyanak még, hátha látnak még pár csillagot...
Előzmény: sz (21)
sz Creative Commons License 2000.12.12 0 0 21
A xxxxx.hu domain név regisztrációja folyamatban van. - mondja a nic adatbazisa, de ha beirod a cimsorba az xxxxx.hu cimet, akkor az a matavnet oldalara visz.
sz Creative Commons License 2000.12.12 0 0 20
a birosag kotelezte a nev korlatozasara, tehat sok valasztasuk nem volt...
Előzmény: Emolnar (19)
Emolnar Creative Commons License 2000.12.12 0 0 19
Az öt csillagos portál nagyon jó név. Szerintem egy Matávnet kell, hogy annyira profi legyen, hogy mielött új domain nevet kezd használni, azt bejegyzi és megnézi, hogy nem foglalta-e le már valaki. Addig nem kürtöli világgá és nem kezdi el használniazt. Amennyiben ez a profizmus hiányzik, akkor jó, ha valaki figyelmezteti Őket erre. Ez versenyszerű.
Előzmény: sz (18)
sz Creative Commons License 2000.12.11 0 0 18
nem ismerem a birosag iteletenek reszleteit, de ha beirod a bongeszo cimsoraba az origo.hu karakterfolyamot, akkor automatikusan atiranyit a mindenkinet.hu domainre. ha ez mukodik hosszutavon, akkor minek most ennyi domaint bejegyezni? ha pedig vegleges lesz a dontes, tehat nem hasznalhatja a matavnet portalja az origo nevet, akkor - gondolom - nem [*****] az otcsillagos portalnak fogjak nevezni magukat...
Grones Creative Commons License 2000.12.11 0 0 17
Itt tényekről van szó, teljesen mindegy ki kinek az ellenfele. Regisztrálták, utána rájöttek, hogy ezzel csak magukat járatják le, erre bedobtak egy iszonyu gyenge kamut. Politikusok szokták ennyire hülyére venni a népet, cégvezetőtől ez rosszul jön ki szerintem.
Előzmény: vegbela (14)
sz Creative Commons License 2000.12.11 0 0 16
igazad van, de a nic sem a telnet, sem a matavnet, sem pedig az index ellenfele nem lehet, tehat ott a tenyeket olvashatjuk...
Előzmény: vegbela (14)
Pelikán elvtárs Creative Commons License 2000.12.11 0 0 15
Affene, már megint megelőztek. Már lazán töltögetni kezdtem a csillagcsillagcsillagcsillagcsillag.hu domain igénylőlapját, de addigra telneték már le is foglalták maguknak :-)))) Sebaj, a wwwcsillagcsillagcsillagcsillagcsillag.hu meg szabad.

Többet akar? ;-)

vegbela Creative Commons License 2000.12.11 0 0 14
confS!

es szerinted az Index nem a telnet ellenfele? nem all erdekeben a lejaratasa?

vegbela

Előzmény: sz (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!