Keresés

Részletes keresés

taaltos Creative Commons License 2021.08.09 0 0 6217

Szia Safi 😉

dzsaffar3 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 6216

Szia.

Előzmény: taaltos111 (6214)
taaltos111 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 6215

Dr. Balogh Erzsébet, CH-8004 Zürich,  Birmensdorferstrasse 51.

(Ungarisch Historischer Verein Zürich).

Postkontonummer: Zürich 80 36214-1

  1. IBAN elektronisch: CH1309000000800362141

IBAN Papierform: IBAN CH 13 0900 0000 8003 6214 1

 SWIFT Code/BIC: POFICHBEXXX

Empfängerbank: Swiss Post, PostFinance, Nordring 8,

CH-3030 Bern

Clearing Number: 09000

www.zmte.org; zmte@freemail.hu



A számlaszám NEM az UHVZ ( ZMTE ) számlaszáma 

taaltos111 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 6214

Ezt 2021 május utolsó napján írom : 

A ZMTE alapító okirata érvényes magánjogi szerződés volt 1985-ben, amin egyébként 6 név

szerepel mint alapítóké a svájci Zürich kanton törvényi előírásainak megfelelően, ami legalább 

6 természetes személyt ír elő közhasznú egyesület, vagy poltikai tömörülés alapításának bejegyzéséről.

 Magam, mint egyik aláíró szerepelek az okmányon 5 személy mellett, az aláírás után kb. 1 hónappal 

kaptam egy ajánlott levelet a Stadt Zürich Gemeinderat - tól, amiben megkértek, hogy igazoljam, miszerint 

létező természetes személy  vagyok, és valóban én írtam alá az alapító okiratot. 

Egy kérdőív is  csatolva  volt, ahol az adataimat kérdezték, és a bejelentett lakcímemet, a könyvelőm 

elérhetőségével. Visszaküldtem a kitöltött kérdőívet, majd a következő téli  beszámoló taggyűlésen rákérdeztem 

Csiháknál az egyesület jogi dokumentumaira. A válasz az alapító okirat volt, a zürichi  városi pecséttel ellátva 

emlékeim szerint. Az egyesület pénzügyeiért felelős titkára Irene Loewengreen zürichi lakos volt, aki  beszámolt az egyesült 

addigi adományok befolyt összegéről, amiben egy zürichi bankár jeleskedett töb ezer svájci frankkal, mi néhányszáz 

frankkal. Mindez az egyesület számláján a szóbeli tájékoztatás szerint. Senkisem ellenőrizte, hogy az akkori - internet nélküli - számlaszám a bankban  valóban az UHVZ ( ZMTE ) nevére volt-e kiállítva.

Ezt később sem firtatta senki legjobb tudomásom szerint.

Egy heidelbergi barátom mondta egy alkalommal, hogy ő utánanézett az egyesület pénzügyeinek, és furcsa mód 

magánszámlára fizettük a tagsági díjak mellett a szponzorációt is, az éves  beszámolókon nem nyertünk betekintést 

a  befolyt adományokról. Irene Lowengreen ugyan beszámolt, de nem mindegyik adományt kötötte az orrunkra.

Most, miután hozzáférés van az egyesület jogi hátteréhez online is, megdöbbenve látom, hogy trükközéssel átverte az egyesület a szponzorokat is, a tagságot is.

Theorista Creative Commons License 2021.04.13 0 1 6213

https://www.nyest.hu/renhirek/az-ugor-lovakrul

 

Széchenyi István Lovakrul című örökbecsű műve a romlásnak indult hajdan erős magyar lótartás újdondani virágba borítása érdekében íródott. Stefi gróf nem tudta, hogy a magyarok már akkor is lótenyésztők voltak, mikor még ők maguk magyarok sem voltak.

 

 

 

dzsaffar3 Creative Commons License 2018.02.28 0 0 6212

Dash, tudnál ajánlani egy-két olyan írást, ami a belső-ázsiai hsziung-nu kori leletanyag genetikai vizsgálatáról szól?

(Korábban említetted, hogy ezekről a hsziung-nukról már vannak jó adatok.)

-----

 

megpróbálok én is szerezni.

 

Még ma este írok ebben a témában.

 

Safi

Előzmény: Törölt nick (6211)
dash_ Creative Commons License 2018.02.27 0 0 6210

"Hogy nem is azokra jellemző akiket most finnugornak gondolunk?"

 

A finneken kívül fel tudsz sorolni finnugor népeket és hogy hol élnek ma?

Mert úgy látom már az észtek sincsenek meg...

 

 

"Finnugorban megvan a finn de kik az ugorok?"

 

Remek kérdés! Én még megtoldanám azzal, hogy "Mi van az 5.-es nyelvtan könyv borítóján manapság?"

(Szerintem az igazán szemfülesek egyszerre is utánajárhatnak a kettőnek...)

Előzmény: AeNau (6209)
AeNau Creative Commons License 2018.02.27 0 1 6209

Hogy nem is azokra jellemző akiket most finnugornak gondolunk?

 

(Finnugorban megvan a finn de kik az ugorok?)

Előzmény: Törölt nick (6207)
séró Creative Commons License 2018.02.22 0 1 6208

Mordvinok: 26%

Komik: 33%

Udmurtuk: 10% (Semino szerint 37%)

Esztek: 33%

Finnek: 10%

Szamik: 23%

 

Igy onmagaban hogy R1a, nem bizonyit semmit. Ha csinalnanak ra SNP tesztet es kijonne hogy Z93, akkor lehet erdemes lenne elgondolkodni

Előzmény: AeNau (6206)
AeNau Creative Commons License 2018.02.22 0 1 6206

"A tanulmany amire Kasler hivatkozik es aminek a tarsszerzoje maga mondja hogy az r1a haplocsoport nagyon gyakori finnugor nyelvu nepeknel. "

 

 

pl a magyaroknál.. és az ördögi kör bezárult.

 

magyaroknál gyakori az r1a ezért a finnugoroknál gyakori. ha találunk sok ilyet szkíta temetőben az nem bizonyít semmit mert a finnugoroknál is gyakori...

 

Tényleg. A finnekre mennyire jellemző ez??

 

Előzmény: séró (6205)
séró Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6205

A tanulmany amire Kasler hivatkozik es aminek a tarsszerzoje maga mondja hogy az r1a haplocsoport nagyon gyakori finnugor nyelvu nepeknel. 

Ettol meg siman lehet szkita, de azt sem bizonyitja hogy nem finnugor.

Amugy valaki mutathatna nem eurazsiai finnugorokat....

Előzmény: barkasarja (6204)
barkasarja Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6204

 

Akorszerű genetikai kutatások eredményei cáfolják a finnugrista elméletet.

Lassan igaza lesz László Gyula régészprofesszornak, aki a kutatási eredményei alpján már anno valószínűsítette az avarok magyar-, azaz azt a nyelvét amin beszélünk.

Lassan dőlni látszik a finnugrista elmélet...

 

"Újraéledni látszik a magyarok hun eredetéről szóló vita. Szegedi genetikusok honfoglaláskori leletek vizsgálata alapján azt állítják, hogy a Kárpát-medencébe érkező őseink jelentős százalékban a hunok DNS-ével rendelkeztek. Ráadásul azt is feltételezik, hogy nem a honfoglalók, hanem az itt élő avarok beszélték a magyar nyelvet."

 

http://hvg.hu/tudomany/20170926_magyar_ostortenet_honfoglalas_hunok_avarok_nyelve_magyar

 

"Azonosította az Árpád-ház férfi tagjaira jellemző DNS-t III. Béla király csontmaradványaiból az Országos Onkológiai Intézet vezette nemzetközi kutatócsoport. Kásler Miklós professzor, az intézet vezetője elsőként a Magyar Időknek mondta el: vizsgálataik alapján az Árpád-ház tagjai egészen biztosan eurázsiai, nem pedig finnugor eredetűek."

 

https://magyaridok.hu/belfold/sikeresen-azonositottak-az-arpad-haziak-dns-et-2818505/

zöldkomcsi. Creative Commons License 2017.05.06 0 0 6203

Nem hinném, de a finnugorok lehetnek azért magyarok. Vagy az se? )-:

majestic33 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 6202

Üdvözletem!

 

Mi a véleményetek az MTA által 2013 április 17-18-án rendezett őstörténeti konferenciáról?

Volt egy nyelvtörténeti szekciója is.

 

Az MTA 2012-ben állítólag nyitni kezdett az alternatív irányzatok felé, olyan értelemben, hogy hajlandó velük tudományos vitát folytatni.

 

Én ezt csak most találtam. Vannak pozitív/negatív tapasztalatok?

 

Van igény még őstörténeti konferenciákra, tudományos vitákra? 

 

 

dzsaffar3 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 6201

ment válasz

Előzmény: Tomtom76 (6200)
Tomtom76 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 6200

Ment a válasz.

Előzmény: dzsaffar3 (6199)
dzsaffar3 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 6199

Üdv.

Levél ment.

Üdv Safi

Előzmény: Tomtom76 (6198)
Tomtom76 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 6198
Előzmény: Tomtom76 (6197)
Tomtom76 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 6197
Előzmény: Tomtom76 (6196)
Tomtom76 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 6196
Előzmény: Tomtom76 (6195)
Tomtom76 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 6195

Ősemberek, ősmagyarok. Most szereztem, be nagyon szép állapotban. Elkezdtem gyűjetni az ilyen jellegű könyveket, hogy eredetiben is meglegyen. Safi több százat átküldött egyébként.

Előzmény: Törölt nick (6194)
Tomtom76 Creative Commons License 2013.03.07 0 1 6193

Most olvasom Hóman Bálint könyvét (szerintem nagyon nagy tudós volt, Isten nyugosztalja!)... ami megragadta a figyelmem, nagyon fontos gondolat és megmagyaráz nagyon sok mindent, hogy a mai finnugornak nevezett északi népek nyelvcserével jutottak mostani nyelvükhöz! Tehát nem ők voltak az átadók, illetve a közös alapnyelv törzsgyökös tagjai, hanem valakiktől megtanulták azt. Na azok  a valakik voltak a mi őseink és ezért nincs genetikai kapcsolat. Ilyen formán semmi dehonesztáló nincs a fionnugornak nevezett nyelvünkben, hacsak annyi nem, hogy illenék magyar nyelvcsaládnak nevezni, a legnagyobb számban ezt a nyelvet beszélő nép után. 

Előzmény: kisharsány (6192)
kisharsány Creative Commons License 2013.03.07 0 0 6192

...és ez ? : mi lehet ?

 

(Moreover, following the boundary settlement), the Ummaites could eat the barley of (the
goddess) Nanshe (and) the barley of Ningirsu to the amount of one karu, (for each Ummaite and
only) for interest; (also) he (Eannatum) levied a tax on them (and thus) brought in for himself (as
revenue) 144,000 “large” karu.  

Előzmény: xalter (6152)
Haralamos Creative Commons License 2013.03.07 0 0 6191

Amennyiben a hunok finnugorok voltak, akkor igen.)

dzsaffar2 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 6190

A kutatásaimhoz kérnék egy kis segítséget .

A Vogul , Osztják és az Ogur alapnyelvről kellene nekem olyan hiteles anyag amivel a Magyar nyelvet etimologiailag bízonyítva rokonítják az Ugor nyelvekkel.

Előre is köszönöm . Linkek is megteszik , ha pdf.-es formátumúak .

-----

Írj a cimemre: dzsaffar@vipmail.hu és majd küldök egy másolatot valamelyika mansi nyelvkönyvemről.

Ugor alapnyelvről nem tudok mert, nem létezik. 

 

Most nincs időm magyarázni, hogy ez miért csak egy nyelvészeti elnevezés.

 

Sáfár István

Előzmény: Punks (6189)
Punks Creative Commons License 2011.10.16 0 0 6189

A kutatásaimhoz kérnék egy kis segítséget .

A Vogul , Osztják és az Ogur alapnyelvről kellene nekem olyan hiteles anyag amivel a Magyar nyelvet etimologiailag bízonyítva rokonítják az Ugor nyelvekkel.

Előre is köszönöm . Linkek is megteszik , ha pdf.-es formátumúak .

 

Előzmény: Kyria70 (6188)
Kyria70 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 6188

Nem lehetne ezeknek a középkori nyelvi kincseknek új topikot nyitni? Sajnos én még nem tehetem meg, ezért kérem: akinek módjában áll ,örvendeztessen meg bennünket egy ilyen középkori "csúnyabeszédes" topikkal. :-) Szerintem sokakat érdekelne a téma.

Tomtom76 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 6187

Csakhogy mi daliás fiúk vagyunk, nem csúfak, mocskosak, hitványak és aljasok! Ez a szarok kifejezés viszont jellemző; gyakran hallom a munkahelyen: Telibe fosom! Leszarom! Ki nem szarja le?! :D

Előzmény: xalter (6186)
xalter Creative Commons License 2011.09.10 0 0 6186

Ibn Fadlan

„Másnap reggel egy türkkel találkoztunk össze. Termetére csúf, megjelenésében mocskos, modorában hitvány, természetében aljas; mi zuhogó esőben haladtunk. Akkor megszólalt: "Megállás!" Erre az egész karaván, a 3000 állat és az 5000 ember megállt. Akkor ezt mondta: Közületek senki sem mehet tovább." Megálltunk, engedelmeskedve a parancsnak.* Akkor azt mondtuk neki: "Mi a kudarkin (alkirály) barátai vagyunk." Nevetett és azt mondta: "Ki az a kudarkin? Szarok a szakállára."

 

Ez csak magyar ember lehetett...   :-)))

Előzmény: Tomtom76 (6183)
Punks Creative Commons License 2011.09.09 0 0 6185

Szépen magyarul most már tudjuk , hogy írtak őseink .

Előzmény: Törölt nick (6179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!