Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Marblix Creative Commons License 2024.03.27 0 0 2655

Helló! Szeretnék csatlakozni egy kérdéssel, hátha megúszom a szerelőt. :D A Seat Toledo 1.6 (2005) leállítás után sipol, méghozzá 3-szor 4 sipolást. (pontosabban pí-pí, pí-pí, szünet pí-pí, pí-pí, szünet pí-pí, pí-pí. Mint hogyha az a négyes is 2 részre lenne osztve, más a hangmagasság. Tudja valaki, miért jelezhet nekem ennyit? :D Köszi előre is!

Mac79 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 2654

Sziasztok!

 

Az alábbi két probléma van egy Seat Toledonál. (2015, 1.2 )

 

 - Nem kap áramot a pótféklámpa

 

 - Csak sokadik próbálozásra nyitja ki a csomagtartót a távirányító.

    (jellemzően úgy, ha gyorson egymás után nyomom meg a gombot.) Központi zár azonnal nyílik.

 

 

Van tippetek, hogy mi lehet a gond, esetleg a kettő összefügg-e.

 

Köszönöm,

 

T.

apszintos Creative Commons License 2023.03.20 0 0 2653

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Az Altea-nk az alábbi problémát produkálta:

 

04C6 Side airbag chrash sensor Frt. pass. side.

 

Hol keressem a hibát?

 

A szervízbe ki szeretnék venni az anyósülést és megkezdeni a kárpitot alatta, mert ott van ugye szenzor, azonban azt az információt is kaptam, hogy hibakód alapján a jobb első ajtóba lehet a hiba (ez a szenzor ott van). Illetve az ajtózsanérnál nézzük meg először, hátha ott van kábelszakadás.

 

Tanácsot esetleg? Szerdán viszem a szervízbe ismételten.

 

Előre is köszönöm!

 

megjegyzés: Seat Altea Xl  1.9 TDI Stylance (BLS) 2009.06. havi kiadás.

N75 Creative Commons License 2023.01.25 0 0 2652

sziasztok,

Feleségem Arona-ja szervízben volt és valahogy elállítódott a műszerfal bal alsó részén a Trip mellett balra lévő adatkijelző.

Elmondása szerint eddig a km-t mutatta, most meg egy óra van ott km/h felirattal, de soha semmit nem mutat, csak  ---- van.

Minden menüpontot átnéztem, próbáltam a SET-gombbal, de az csak az időt engedi változtatni. Tudna vki segíteni, h ezt h a fenébe lehet állítani?

Nagyon megköszönném

cofi11 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 2651

Sziasztok,segítség kellene.99-es 1.4 benzin,légkondis,azt csinálja hogy ha elzárom a fűtést szépen megáll középén a vísszajelző,de ha rányitom a fűtést és bekapcsolom a ventillátort elkezd vissza hűlni.Termosztát cserélve lett,gyárira.

Robi19761 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 2650

Sziasztok! Tudnátok tanácsot adni? Seat ibiza 1.4 16szelep 2005 ös. Menet közben rángat, időnként le is áll. Epc ill. olajnyomás visit. Sokszor újraindítható sokszor nehezen indul. Melegen csinálja a tüneteket hidegen nem. Egr kitakaritva mükszik, folytószelep kitakaritva mükszik. Főtengely jeladó kicserélve. Üa relé kicserélve. Olajszivattyú nyáron cserélt. Üa nyomás 2.5bar.

Breki6953 Creative Commons License 2022.11.12 0 0 2649

Van egy 1995 SEAT Cordobám néhány hónapja.Olajat szeretnék benne cserélni viszont megzavarodtam.Korábban ugyanis az elöző autóknál A/3 B/3 minősítésű olajokat használtam .Most az olajkeresőnél kihozza a C3 jelőlésű olajat az első helyen.Viszont még mindig ajánlanak másik minősítésű olajat is.Amikor olvasom mit kellene használni a gépkönyvet jelölik meg hozzáférésként.Se szerviz se gépkönyv nincs az autóhoz.Árt a kocsinak ha nem C3 jelölésű olajat használok?

Sto75 Creative Commons License 2022.09.07 0 0 2648

Üdv,sziasztok! 

Seat altea 1.6 benzin 2004-es 102le kocsihoz keresek váltót,ha tud valaki,kérem írjon.

Köszönöm előre is!

Gergő2022 Creative Commons License 2022.06.29 0 0 2647

Sziasztok! Egy Seat Ibizám van ami 2014-es gyártmányú (Még láncos)

Érdekelne, hogy Dinamikus indexet lehet-e beszerelni, milyen módón?

Zoli1985! Creative Commons License 2022.06.21 0 0 2646

Sziasztok!

 

Seat Ibiza 2002-2004 1.2-est (benzin) szeretnék vásárolni. Felhasználás 80% város 20 % országút. Évi 10000 km kb.

Főleg a javítással kapcsolatos költségek érdekelnek. Illetve a tapasztalatok. Milyen típushibák vannak (EGR, lambdaszonda hibáról már olvastam)?

Milyen hibákra kell odafigyelni? A rozsdásodási hajlam a sárvédőn és a küszöb találkozáson kívül jellemző e máshol?

 

Köszi az infókat.

Pannónia TLF Creative Commons License 2022.02.03 0 0 2645

Tisztelt Fórumozók!

Véletlenül hozzám került egy lepusztított 2003 -as Alhambra 1,9 TDI. Végül is megkedveltem, sokat ráköltöttem, úgy - ahogy talpra állt.

Viszont van egy visszatérő gondom, a kuplung. A szerelő kicseréltette velem, mármint megfizettette velem a teljes kuplung szerkezet és a kettős tömegű lendkerék cseréjét. A cser óta elmentem úgy 12 - 15000 km -t. Ismét csúszik harmadiktól felfelé. Tehát, 1 -es, 2 -es nem csúszik, behúzott kézifék, idulás, nem csúszik, lefullad. viszont 0 harmadik sebességi fokozattól felfelé, padlógáz, 2000 -es motorfordulattól csúszik. A kedves szerelő, ismét komplett szerkezet cserét hajtana végre. Mindezt max 15 E km futás után. Tudtok e valamit erre a jelenségre mondani? Mit tegyek? Hová forduljak?

Köszönettel az ötletekért!

Menobeno66 Creative Commons License 2021.10.29 0 0 2644

Hali, mivel nem jött válasz, hátha más is rákeres...
A jeladós porlasztó ellenállásának 100 OHM-nak kell lenni +-5.
Nekem 450 OHM volt. Vettem bontóban egyet (23 éves autónak nem kell új). A probléma megoldódott.

Előzmény: Menobeno66 (2640)
Menobeno66 Creative Commons License 2021.10.29 0 0 2643

Sziasztok! A kérdésemet már kérdezték mások is a fórumban, az egyik 2007-es, a másik 2012-es bejegyzés volt, de megválaszolatlanul találtam.
Sajnos Én is eljutottam idáig a 98-as SEAT CORDOBA-mal. :S
Elsőnek az izzítás visszajelző villogott, azt kiderítettük, hogy a jeladós porlasztó ment tönkre (ellenállása 100 Ohm +-5-nek kell lenni), ezt cseréltem egy bontottra. A probléma megoldódott, az autó már nem rángat, és megy is.
Igen ám, de ma elkezdett villogni a vízvisszajelző lámpa alapjáratú melegítés után kb 10perccel. :S Ez mi a fenét jelenthet?
A vízszint megfelelő, a tartályban nincs vízszint érzékelő, a fűtés éppen elindult (langyosat érezni) az analóg vízhőfok visszajelző műszer éppen elmozdult.
A tartályban a víz langyos, elvileg cirkulál.
Fagyálló van benne -28°C-ig.

Várom ötleteiteket, válaszaitokat!

Highsmith Creative Commons License 2021.10.03 0 0 2642

Sziasztok! Távírányítós kulcs nem nyitja az autót. Elem cserére gyanakodtam kis is cseréltem és így sem nyitja. A kulcson a piros led sem csinál semmit ha nyomom a gombot. Egyik napról a másikra nem ázott be a kulcs meg elejtve sem lett. Mi lehet a baj? Ötleteket előre is köszönöm! SEAT LEON II 1.4 TSI Sport

makk 72 Creative Commons License 2021.08.27 0 0 2641

Sziasztok cordobához keresek váltót 1.6 DXN-kód  ALM - motor kód valakinek volna .

Menobeno66 Creative Commons License 2021.08.02 0 0 2640

Sziasztok, SEAT CORDOBA 1998 1.9TDI AHU. Hibajelenség: Menet közben 110-nél kis idő elteltével (kb. 5 perc) elkezd villogni az izzítás visszajelző lámpa. Lejjebb veszem a tempót, akkor abbahagyja, majd nagyobb tempónál újra kezdi. Autó húzása tompul. Érdekessége, hogy ha nem veszem lejjebb a tempót, csak leállítom az autót és újraindítom (menet közben) akkor is abbahagyja a villogást. Viszont újraindítás után újra jól húz. EZ kb. 5 percig tart majd újra kezdni...

Most már ott tartok, hogy nem kell 2 perc sem a villogáshoz.

Olvastam minden félét, meg mondtak is mindent, de konkrétat senki nem tudott, és megoldást sem láttam sehol. Ezt az autót szervízbe már nem szándékozom vinni. (többe kerülne mint az autó)
Nagyon köszönöm, ha valaki segít!

Attila

endend Creative Commons License 2021.06.30 0 0 2639

Üdv.Adott egy cordoba 2009 1.4 16vbenzin Bxw .86le.A hiba jelenség következő.33+meleg,tűző napon áll.mindegy hogy hideg vagy meleg a motor  csak 3-4 próbálkozásra indul.hűtőviz jeladó cserélve.Autóvillamosságis megvolt nincs hiba két napig vizsgálta.Hibakódmentes.Egy kicsit hűvösebb időben viszont semmi probléma,indul szépen.menetközben sincs vele gond húzrendesen.Volt valakinek hasonló tünete?

Bagio75 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 2638

Bocsánat , az lemaradt , hogy ami tönkre ment az 4 vezetékes , " D " csatlakozós .

Bagio75 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 2637

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy laikus kérdést feltenni lambda szondával kapcsolatban. Van egy 2002-es Seat Ibiza Stella 1.4 benzin AUD motorkódos  II (6K1) autóm.

Mind a két lambdaszondát cserélnem kell. Az első 5 vezetékes és a leömlőben van ( választásom : Bosh 0258007353 ) a másodikkal van egy kis gondom a beszerelési pozíció miatt...

A kérdéses szenzor a motorblokk és a tűzfal között helyezkedik el a motortérből elérhető , ide megfelelő a MAGNETI MARELLI Lambda 466016355022 ?

Ott akadtam meg , hogy a legtöbb autóalkatrészes keresőben meg kell adni a beszerelési pozíciót ...

Köszönöm a segítséget!

 

petervatler Creative Commons License 2021.02.15 0 0 2636

Sziasztok!

 

Valaki tudna küldeni egy jól olvasható Seat Toledo (1998-2004) használati utasítást PDF formátumban? Előre is köszönöm! petervatler kukac gmail pont com

Magnum123 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 2635

Hűtőfolyadékot nézted? Mert ha olaj van benne, akkor a hengerfejnél lesznek problémák...

Előzmény: hunterboy26 (2632)
robi151nograd Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2634

Sziasztok

 

Seat Alhambra 2.0 pdtdi  2007-es evjarat kiegészítő fűtéssel kapcsolatban tud nekeme valaki segíteni?  Nem indul el. Esetleg lehetséges hibák vagy szerelő aki otthon van ilyenben? Köszi előre is.

 

Hörbi Creative Commons License 2021.01.24 0 0 2633

Sziasztok!

Kollégám Altea XL-jének vezetőoldali tükrét letörték parkolás közben. Tudtok mondani hozzá cikkszámot? Esetleg jó bontót Budapest vonzáskörzetében..?

A kocsi 2006-os, ha ez számít, a tükör elektromosan mozgatható és fűthető.

Köszönöm szépen!

hunterboy26 Creative Commons License 2021.01.07 0 0 2632

Sziasztok! Van egy 1.6os Alteám. Régebben is ette az olajat kicsit de mostanában 500 km alatt megevett 7dl-t, nem látnom hogy kéken füstölne. Ja és folyamatosan termelődik egy fehér trutyi az olajbeöntőnél és a nivónál is van már. És elég égett szaga van az olajjal. Mi lehet a probléma?

Benedek Pék Creative Commons License 2020.11.07 0 0 2631

Üdvözlök mindenki! 

Van egy 2001-es Seat Cordoba 1.6 sportline autóm és az vele a probléma hogy fojtószelep csere után az alapjáratom már nem ingadozik de viszont egy gázadás után már 2000 marad a fordulat 

Mi lehet a baj?

Hogy lehet fel tanítani vagy orvosolni?

DávidV1996 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 2630

Üdvözlök mindenkit

van egy 2006 os seat alte xl-es em az lenne a gondom hogy hiába állítom be az órát ha le állítom az autót és ujra el indítom ujra nullázódik

Bora Zoli Creative Commons License 2020.09.10 0 0 2629

Szia!

VW Bora 1.6 16V 2004 ugyan ez a problémám!

Neked sikerült már megoldani?

Nagyobb gázadásra vészüzembe kapcsolja magát már előzés közben is.

A szerelőm csak vakarja a fejét sajnos mér több helyen is jártam de nem foglakozik vele senki "nincs időnk" 

Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: Leonidasz 1.6 16v BCB (2592)
pancsimánia Creative Commons License 2020.08.26 0 0 2628

Sziasztok

 

Segítséget kérnék elvesztem teljesen.

Adott egy SEAT Toledo 2002-es évjárat.

A beltér érzékelő kapcsolóján visszajelző led nem világit hiába tartom nyomva. Kiszereltem a kapcsolót és azt látom hogy a 4 pólusus steckerben 3 vezeték van csak míg a kapcsolóban 4 pólus van.

Azért lenne fontos hogy működjön a visszajelző is mert így nem tudom a beltér figyelőt sikerült-e kikapcsolni adott esetre vagy sem.

 

Szerelte már ezt szét valaki? Valóban gyárilag 3 pólus lenne csak bekötve a kapcsolóba? Vagy mahinálták és kikötötték? Megnéztem a kábel korbácsot is nem látom hogy vissza lenne csúszva benne az a szál. Olyan mintha nem is lenne benne. Ha kikötötték akkor alapos munkát végeztek mert mondom nem találom a korbácsban. :(

 

Van valakinek ilyen tapasztalata?

 

Köszi előre is.

 

 

 

ha8lsu Creative Commons License 2020.08.26 0 0 2627

Sziasztok!

Adva van egy 2008-as Seat Altea szgk., amiben egy alkalommal benne hagytam a slusszkulcsot, majd kiszálltam és erre a központi zár bezárta az összes ajtót. Csak pótkulcs használatával tudtam ismét bejutni a kocsiba.

Járt már valaki így? Mi lehet a baj? Mi az orvosság?

Köszi mindenkinek a segítőkész válaszokat!

Doloresgabi Creative Commons License 2020.08.03 0 0 2626

Szeretném megkérdezni , volt e már valakinek ilyen problémája  2005 ös Seat Ibiza 1,4 benzines. Főleg melegen , dugóban vagy emelkedőn ha megállok, nem tudok elindulni, leeik a fordulat majd felmegy, rángat, emelkedőn ott maradtam vaalamelyik nap, várni kell ameddig lehűl.Elindulni se merek , itthon szaladgálok ahol se emelkedő se dugó.Folytószelep cserélve lett, Egr szelep is, főtengely jeladót írt ki az is.Trafók rendben.Végig néztük nincs e valami benzin csöpögés újabban üzemanyag szag van , 4 km szoktam elszaladni az unokámért .

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!