Keresés

Részletes keresés

CsTom Creative Commons License 2001.03.27 0 0 22
Most, hogy "kiolvastam" a Kéktúra topicot, elkezdtem felfedezni a többi hasonlót is :)

Indiai történés:
Most február végén ballagtunk Agrában a Taj Mahal felé, az út mellett (mint mindenhol Indiában) boltok, vendéglők sorakoznak. Az egyik vendéglő ajtajában egy óriási tábla: "Budapestiek Idegyertek! Finom a kaja, jó a kiszolgálás. Itt minden lehetséges!"
Mondanom se kell, döbbentünk egy nagyot, és persze szóba elegyedtünk az ott lévő sráccal. Kiderült, hogy a bátyja itt a "szomszédban", a szlovák fővárosban él (talán tanul?) és megtetszett neki a középeurópai lét -- főleg a magyarok -- innen a kiirás. Érdekes módon eddig bármerre jártam a világban (igaz, ez még nem túl sok helyet jelent), mindig találkoztam magyarral.
Indiában ugyan "élő példánnyal" nem, de a nyelv oda is eljutott :-)

Vérfarkas Creative Commons License 2001.03.10 0 0 21
Hogyan szoktam turazni:(hatha olvassa meg valaki)

- Teljesitmenytura
- Kektura
- Egyeb tura

idoben:

- 1 napos
- tobb napos, egyhetes satras
- hetvege (panzio, kulcsoshaz, turistahaz)

Előzmény: Vérfarkas (20)
Vérfarkas Creative Commons License 2001.03.10 0 0 20
kar...csak most talaltam ra miutan sullyedoben van
Előzmény: lord (19)
lord Creative Commons License 2001.02.09 0 0 19
Ez meg miért is halt meg ennyire?
RadiX Creative Commons License 2000.12.07 0 0 18
Nekunk igen kedvelt turaformank: egy hetvegere egy turistahaz/kulcsoshaz/(barlang) kiberelese, es onnan napi turak inditasa. Persze egy normal hetvegen ebböl a pentek az odautazas, a vasarnap pedig reszben a hazateres jegyeben telik, csak a szombat teljeserteku, de neha vannak hosszu hetvegek is.
Előzmény: nyitottszem (17)
nyitottszem Creative Commons License 2000.12.07 0 0 17
Visszakanyarodnék a topicnyitó kérdéshez: miért is és hányféleképpen túrázunk? Én három kategóriát javasolnék, mindegyik más-más indíttatású, jellegű, tartalmú és tartamú.
1. Egynapos, hétvégi túra
2. Néhány napos, 1-2 hetes "túra-jellegű" túra
3. Ország- ill. világjáró jellegű túra
(eddig a javasolt könyvtárstruktúra, a .txt-ket majd később - Joker Karakter, miért pont ilyen frappáns "igazi outdoor" hasonlatot választottál?)
Előzmény: Joker Karakter (-)
Ermak Creative Commons License 2000.12.06 0 0 16

:-)))

Ennél azért jobban tájékozódom, viszont ilyen hosszú távra nem vagyok hitelesítve...

Előzmény: Vad (15)
Vad Creative Commons License 2000.12.06 0 0 15
Mindig mondom, hogy használni kell az iránytűt.
Nem voltak előtte gyanús emberek uniformisban, akik aszonták: passzaport! ?
Előzmény: Ermak (14)
Ermak Creative Commons License 2000.12.05 0 0 14
OFF

Én meg már - ex-kocatájfutóként - agyaltam, hogy ki lehetett az... (a VB-helyezést elértek közül)

ON

Gyerekek más tájakon:

Tőlem viszont Kínában nagyon megijedt egy 3-4 éves forma kisfiú, rám nézett, sírni kezdett és a mamájához szaladt. (Először látott európait?) A mamáján keresztül azért elfogadta a kekszet.

Előzmény: Joker Karakter (11)
atiir Creative Commons License 2000.12.04 0 0 13
Koszi!
A virtualis hangszoro is jol jon.:-)
amugy a topic alapotletevel, szellemisegevel egyetertek.
Előzmény: Joker Karakter (11)
Vad Creative Commons License 2000.12.04 0 0 12
Kréta. Kréta, Kréta

A déli partokon még mindig lehet vadkempingezni, olcsó az út és a hely, természeti erők minden mennyiségben.
Először 94-ben voltam, azóta minden évben.
Majdnem mindig ua. útvonalon, csak a megállók száma bővül.
Egy négyórás motor(!)út mostanában bizony 14-18 órásra is duzzadhat.
Nyugodt, kevés turista délen, csak az igaziak (pedig többnyire németek, óriaási kellemes csalódás)
Sör, szőlőpálinka, belső falvak, helyi emberek
Közbiztonság=100%
Lopás gyakorlatilag nincs (persze nem az északi magyarlakta apartman-konglomerátumokról beszélek)
Asszem nyitok is egy topikot, mer van egy ötletem.

Joker Karakter Creative Commons License 2000.12.04 0 0 11
[JK]>>a volt feleségem pedig egyenesen Olimpiai Bajnok volt tájfutásban.

[at]>Nem kukacoskodom, de az elmult 75 evben nem volt olimpiai sportag a tajfutas.

No, végre valaki észrevette :-) . atiir, egy hangszórót megérdemelnél, de nem vagyok Egri János.
Egyébként igazat mondtam. Azt hiszem, nem adom fel újabb találós kérdésnek, hanem cselesen ideírom a megoldást: a volt feleségem Úttörő Olimpiai Bajnok volt :-)))

Joker

Előzmény: atiir (10)
atiir Creative Commons License 2000.12.01 0 0 10
Udv,
Nem kukacoskodom, de az elmult 75 evben nem volt olimpiai sportag a tajfutas.
De hogy egy kicsit ON is legyek: Nemreg egy tavoli orszag gyalogutjan megpihentem, letettem a hatizsakot. Egy helyi kisgyerek odajott, hozott egy viragot meg egy fuzetet es rajzolt nekem. En is rajzoltam neki valamit.
Ezt hivjak vilagbekenek.

at

Előzmény: Joker Karakter (4)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.12.01 0 0 9
Jó, akkor játsszunk találós kérdést.
A nyershús-valuta, az oláhok nekem Romániát idézi. A Hegy, a fenyők, a pásztorok a Havasokra utal. Minden Erdély mellett szól, csak a Rathaus nem. Bár az is lehet szászok lakta vidéken.
Szóval a tippem Erdély, közelebbről fogalmam sincs.

Ha már Erdély, hadd mesélem el egy réges-régi utunkat a körösfeketetói vásárra.
Nem is a vásár volt az érdekes, hanem az odautazásunk. Ismerős csajokkal (barátnő + az ő két barátnője) megrakva mentünk egy kiszolgált Wartburggal. Én előtte lázas voltam, így jól begyógyszerezve vezettem. Reggel indultunk Szombathelyről, Pesten kis pihenő, majd nyomás tovább. Nagy köd volt, igen lassan haladtunk. Már rég sötét volt (estére lett volna szállásunk Kolozsvárott, csak oda kellett volna érni), elhagytuk Berettyóújfalut, öt kilométerre voltunk a határtól. Egy hülye és rosszul kitáblázott kanyarkombinációnál egyszerűen leblokkolt az agyam (azóta mondták már nekem, hogy az Amidozaphen csökkenti a reflexeket), és beleálltunk egy szalagkorlátba. A jobb eleje kicsit összetört a kocsinak, és tudtuk, hogy így a románok, ha be is engednek, vissza már nem, amíg ki nem nyomozzák, hogy nem ütöttük-e el valamelyik honfitársukat. Bár néhány napot szerettünk volna ott eltölteni, de semmivel sem többet, mint amennyit úri kedvünk tartja. Így, miután a kocsit kiszabadítottuk a fogságból, megaludtunk a mezőn, és reggel visszacsörögtünk Berettyóújfaluba, ahol egy jólelkű autószerelő extra gyorsan és utólagos fizetési feltétellel annyira helyre nem pofozta a járgányt, hogy az oda-visszaút már vállalható lett. Így is egy napot késtünk.
A vásárban igazából már semmi különös nem történt, én legalábbis a betegségem miatt nem sok mindenre emlékszem. Ha csak az nem nevezhető említésre méltónak, hogy a valutáink közül az egyiken elég nehezen tudtunk túladni. Pedig a lelkünkre kötötték, hogy Amo szappant vigyünk, de mi azt olyan snassznak éreztünk, fölpakoltunk az akkor divatos Atlantic, Fa és különböző alma illatú jószágokból. Amit ott nem ismertek. Amikor mondtuk, hogy szappan, és a mosakodást mímelő mozdulatokkal erősítettük mondanivalónkat (a dobozos kiszereléssel bőszen legyezgetve hónaljunkat), mindig csak azt hajtogatták: amo, amo. Egy erdélyi magyar barátunk aztán kisegített minket, piszok jól tudott alkudni, így a szappanokat sem kellett visszahozni.
Ennyi.
Joker

Előzmény: lord (7)
Ermak Creative Commons License 2000.11.24 0 0 8
június-július, kb. 1985

???

Előzmény: lord (7)
lord Creative Commons License 2000.11.23 0 0 7
Nohát Joker Karakter nem teljesen értem amit a tipológiáról írsz, meg .txt-ről, meg effélékről. Az a lényeg, hogy tényszerű beszámoló vagy lírai vagy novella vagy verses, zenés, prózai vagy egyéb leírás? Mert akkor játszhatnánk olyat is, hogy belinkelek egy töredéket régesrégi írásból és ki kell találni, hogy melyik ország(rész), melyik évszak stb. :)
Vagy osztályozhatnánk az igénybe vett közlekedési eszközök szerint is. (gyalog, kocsival, repülővel, hajóval, ballonnal, bicóval, katamaránnal stb.)

Magam részéről remélem, hogy ebbe a túrázós topicba nem csak a szorosan vett balakancsosság fér bele (pláne, hogy mezítláb jobb:)), hanem bármiféle "útonlevési élmény" szempárásító éd szívdobogtató leírása.

Mária Creative Commons License 2000.11.22 0 0 6
Egy rövid élmény:

Sziciliában nyaraltunk.A palermo-i piacon gyönyörű szőlőt vettünk.Megkívántuk,s az utcán sétálva neki akartunk látni megenni.Abban a pillanatban egy régiségkereskedő kirontott az üzletéből,kikapta a kezünkből...és a döbbenettől meg sem tudtunk szólalni.Mire felocsudtunk a meglepetésből,vigyorogva a kezünkbe nyomta az általa megmosott fürtöket,és azt mondta,most már ehetjük.
Aztán a 2hét alatt rájöttünk,hogy nagyon kedvesek a sziciliaiak,és szeretik a túristákat.

Előzmény: Joker Karakter (-)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.22 0 0 5
Természetesen a kedvenc topicom címét, a Kék túrázók linket cseszem el! Naná, majd nem! Mert sietni akartam, és nem néztem át küldés előtt.
A vicc az lenne, ha ez is rossz. Ha-ha.
Előzmény: Joker Karakter (4)
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.22 0 0 4
Fishtax írta:
Örülök, hogy olvasod a többi, túrázással foglalkozó topicot

Hát, el kell, hogy szomorítsalak, de elég lusta vagyok ezen a téren (is). A Gyertek velem kirándulni nagyon jó kezdeményezés, de sajnos 240 km-re lakom a fővárostól, így nem nagyon érint a tartalma.
A Teljesítménytúra már inkább nekem való, bár idén négy teljesítménytúrán voltam csak, abból kettő harmincas a gyerekeimmel, a Mátrabérc, ami idén nem lett meg szintidőre :-(, mert az aktuális kéktúra-pecséteket is be akartam gyűjteni, és a kerülőkkel meg a gyalázatos útviszonyokkal (árvíz a Kékesen) nem fértem bele a 13 órába, és az Írottkő, amit magamra nézve kötelezőnek tartok, bár hármat hagytam ki a tuzenkettőből, mégis tízszeres teljesítőnek számítok :-) De az ottani társaság, legalábbis az a a része, aki egy évben 20-40 teljesítménytúrát csinál, már egy kicsit fanatikus számomra.
A kedvenc topicom a http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9012640&uq=209">Kék túrázók, amit azért alapítottam az év elején, mert két pesti barátommal közösen elhatároztuk, hogy ebben az évben teljesítjük az OKT-t. Nos, úgy néz ki, hogy jövő héten már le is adjuk a füzetet, aztán kiderül, jók vagyunk-e egy saját zsebből történő jelvényvásárlásra :-)
Annak ellenére, hogy ez a kedvenc, volt egy elég hosszú időszak, amikor még ezt is hanyagoltam, egyrészt mert az index variált az URL-ekkel, és a saját nevemnek nem tudtam a jelszavát, amit korábban az Explorer volt szíves megjegyezni nekem, másrészt mert a nyári túrák elég sokat elvettek a nem túl sok szabadidőmből. Most tékozló fiúként visszatértem a törzsasztalhoz néhány napja, és mindjárt belevágtam ebbe a topicba (ezt most inkább nem linkelem be, jó?).
A neve kicsit félrevezető, mert mint azt a nyitó hozzászólásban írtam, a belső világ, a miért érdekel inkább, nem a történetek, csak azt gondoltam, egy címnek hanulatosnak, hangzatosnak kell lennie, és a "Te miért pont úgy túrázol?" nem igazán az, utána jött a túrafilozófiák, de az túl fellengzős, és végül a túramesék, amik úgyis lesznek, mert néha az emberre rájön a mesélhetnék, és az az érdekes, hogy ilyenkor a többség szívesen olvassa, és utána nagyot sóhajt, igen, de jó volt neki, és de jó lett volna nekem is ott lenni, de hisz ebben épp az a jó, hogy amikor olvasom, kicsit én is túrázom, és a leírás sosem tűnik túl hosszúnak, sőt, az ember sajnálja, hogy már vége van és nem olvashatja tovább, és a sóhaj a végén is olyan, mint egy teljesített túra után: na, ezt is megcsináltam.
Ismerem még a Tájékozódási versenyek, teljesítménytúrák topicot, legalábbis bent van a Kedvenceim között, bár ritkán olvasom. Szerencsétlen témapárosítás, bár biztosan van, akit mindkettő érdekel. Én is voltam egy évig tájfutó, miután abbahagytam az atlétikát, a volt feleségem pedig egyenesen Olimpiai Bajnok volt tájfutásban.
A többi topicot nem ismerem, biztos van még néhány.

remélem, azért majd a gyakorlatban is találkozunk! :-)
Hát, véletlenül aligha! Képzeld, megyek az erdőben, szembe jössz Te, és én megszólalok: "Nézd csak, ez a manusz hogy halad pont olyan Fishtax formája van. Szervusz, barátom!"
De arról lehet szó, hogy valamikor valahol egy megbeszélt helyen, nem bánom, akár esetleg még túrán is! Nemtom, járol-e ojjasmire :-)

Na, szerencsétekre most abba kell hagynom az írást, hagyok mást is szóhoz jutni.

Üdv mindenkinek
Joker

Előzmény: Fishtax (3)
Fishtax Creative Commons License 2000.11.22 0 0 3
Örülök, hogy olvasod a többi, túrázással foglalkozó topicot, örülök, hogy figyelmes vagy (kicsit érintve is érzem magam! :-) )! Főleg itt találsz sok leírást kb. 1999. nyaráig, onnantól kezdve elfogyott az írókedv... Bár Te ezt biztosan olvastad, de akkor meg azoknak szól, akik még nem találkoztak vele.
Sok sikert a topichoz, remélem, azért majd a gyakorlatban is találkozunk! :-)

Fishtax

Előzmény: Joker Karakter (-)
Chino-San Creative Commons License 2000.11.22 0 0 2
1 db olvasó jelentkezik.
Ermak Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1
Egy rövidke történet, indításnak:

Ülünk az USÁ-ban egy autópálya-parkolóban a barátnőmmel, készítjük az aznapi szendvicseket. Amerikai kenyér (pocsék!), amerikai margarin, amerikai felvágott, magyar Piros Arany. Srác jön, néz és megkérdi: "Hol a fenébe szereztétek ezt a ketchupot ilyen tubusban?"

Bell Creative Commons License 2000.11.21 0 0 0
Szia JOOOOOker!
Joker Karakter Creative Commons License 2000.11.21 0 0 topiknyitó
Ha ide kattintottál, biztosan tudod, hogy elég sok túrával és egyéb, természetben űzött foglalatossággal kapcsolatos topic van. Sok hasznos ismeretet, segítséget lehet ezekből szerezni utazással, szállással, felszereléssel kapcsolatban, túrák szerveződnek, friss infók cserélnek gazdát, és ez így nagyon jó. De kellene egy olyan topic, ahol nem arról van szó, hogy "vigyázzatok a harmadik görbe fánál, mert a jelzést lepisilte az erdőkerülő kutyája!", vagy "miért jobb a tájfutás a tájbringázásnál?" hanem a túrázás motivációi, céljai, a belső élmény kerülne terítékre. Mondjuk lehetne a címe: Te miért pont úgy túrázol?
A Kék túrázók topicban nyitottszem és Carpy azt veti fel, hogy kell-e, jó-e egy túrán pecsételni. lord, aki mellesleg egy világcsavargó, a túrázást női szemmel nézi, és erről írna szívesen. De biztosan Neked is megvan a véleményed a saját mániádról. Gyere, mondd el, hányfélét próbáltál, melyiknél (vagy melyik kombinációnál) kötöttél ki, miért csinálod, és miért pont úgy? Áruld el a receptedet, add ki a titkaidat, hátha megfőzünk másokat is :-)

Sokan nagyon élvezetesen tudnak írni élményeikről, amiket, mi tagadás, én is szívesen olvasok. (És sokkal kevesebbet írok, mint szeretném.) Meséld el az emlékezetes túráidat, legyen az rövid vagy hosszú, romantikus, tanulságos vagy poénos.

Szeretnék egy túratipológiát is összeállítani. Képzelj el egy könyvtárstruktúrát, ahol a könyvtárnevek a túrafajták, minden könyvtárban van egy leírás.txt, ahol a típus laza, kötetlen jellemzése lenne. Először a típusokat soroljuk fel, keressük meg hozzájuk a legjobb leírásokat, a struktúra részben úgyis adódik, részben pedig az a legnehezebb, hagyjuk a végére.

Vannak még ötleteim, de indításnak legyen ennyi elég. Szeretettel várom az érdeklődőket.

Üdv: Joker Karakter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!