Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

DutrasFerooo1 Creative Commons License 2022.05.31 0 0 41

Szépnapot a márkatársaknak! A benzinbetöltő cső csere folyamatárol érdeklődnék!

Köszönöm szépen!

János bácsi Creative Commons License 2019.11.30 0 0 40

Úgy látom teljesen halott ez a topik.

Ennyire érdektelen a dolog, vagy inkább a Wagon R+ topikban érdeklődik és van jelen mindenki?

János bácsi Creative Commons License 2019.11.12 0 0 39

Üdvözlöm a törzstagokat!

Ezúton szeretnék csatlakozni és rögtön tanácsokat, tippeket kérni.

A napokban lettem egy nagyon megkímélt leellenőrizhetően kevés km-t futott 5 személyes Wagon R+ GLX 1,3 gazdája.

Egy huszonéves Suzuki Swift ezrest cseréltem le rá márkahűség és anyagi okokból. Sajnos az elődje, bármennyire is elégedett voltam vele, egy gazdaságilag javíthatatlan rozsdahalmaz lett.

Hosszú éveken keresztül szolgált, gond és csalódottság mentesen. Több százezer km után is tökéletesen működő motorral és hajtáslánccal, minimális költségekkel.

Az új járgány egyenlőre nagyon megtetszett és elégedett vagyok vele.

Mivel az elődjét magam szervizelgettem, szerelgettem egy szerelési útmutató CD segítségével, úgy gondolom ezzel is el tudnék alapfokon bánni hasonló útmutató segítségével.

Keresgélésem alapján viszont éppen ehhez a típushoz nem találtam sem írott sem elektronikus útmutatást.

2004-es 1,3 (állítólag a láncos vezérlésű Ignis) motorral szerelt típus.

Van előtte, utána készültekhez is elérhető információ, de éppen ehhez az összeállításhoz nem találtam.

Ha valaki tudna ehhez a típushoz való szerelési és karbantartási könyvet, dokumentációt (akár elektronikus formában is) nyújtani, hálás lennék, természetesen az árát is megfizetve.

Első buta és alap kérdésem, hogy hogy a csudába lehet ebből a kalaptartót kivenni?

Második kérdésem, hogy ez is az ehhez a motorhoz tartozó konstrukcióhibás Ignis váltót viseli?

Harmadik kérdésem, hogy a járgányban jelölt DOHC motor megegyező-e a sok helyen olvasott VVT motorral?

Ha valamit rosszul nevetem meg, rosszul fogalmaztam, úgy elnézést kérek és szívesen venném a kiigazítást.

Előre is köszönöm a segítő, vagy kiigazító válaszokat.  

Juli06 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 38

Üdv mindenkinek! 

Kérdésem lenne, 2005 - ös wagonom van. Eddig igazán semmi gond nem volt vele. Most már többször jelentkezett egy probléma, amit már kétszer megjavittam, és most újra előjött. Az indexem elment. A visszajelző, jó áramot kap. Valahol a kormány oszlop alatt van valami, mert ha megrángatom a vezetéket, akkor működik egy darabig, utána vége. Vészvillogó tökéletesen működik. VALAKI SEGÍTSEN! 

Renátó Hutter Creative Commons License 2019.01.22 0 0 37

Üdvözletem!

 

Múlt héten vettem egy 2001-es Opel Agilát, 79 000 km-rel. Első autóm, bevallom magam nem vagyok egy műszaki zseni, ezért írok.

Akkumulátorcsere miatt a rádió nem működik.

Milyen lehetőségek vannak ilyenkor? (Nincs meg a kódkártya hozzá sajnos.)

Másik dolog, hogy most egy friss 155/65 R 14-es nyári gumiszett van rajta (gondolom az eladás miatt dobták fel rá), a könyvében viszont egy kiegészítő lap szerint ehhez a motorhoz 165/60 R 14 kellene. Melyik az igaz? Számít a különbség egyáltalán?

 

Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is köszönöm.

HR

karcosharcos Creative Commons License 2017.07.20 0 0 36

A facebook-on van egy WagonR-es bontós, csomagot is küld!

Előzmény: mird4l (35)
mird4l Creative Commons License 2017.06.13 0 0 35

Sziasztok!

 

Nekünk is Wagon R+-unk van.

 

Sajnos szombaton őzet ütöttem vele, a jobb oldali lámpa, a jobb oldali sárvédő és az első löklap kuka...

 

Tudnátok segítséget adni, hogy hol találok alkatrészeket ezek pótlására?

 

Sajnos a pénz szűkösen áll rendelkezésünkre, mert pont most költöztünk új házba, minden pénzünk benne van és ezért a javítás elég necces lesz...

 

Ráadásul békéscsabai vagyok, tehát előfordulhat, hogy csak futárral megy a vásárlás...

 

Segítségeteket köszönöm!

 

Üdv,

mirdal

hermeny Creative Commons License 2017.02.26 0 0 34

Üdv nektek!

Nekünk agilánk van, az asszony már borult is vele meg frontálisan lenyomott egy svift-et, és simán hazajött. A borulás necces volt mert az ablak le volt húzva, és a keze kilendült és azon állt meg az autó. Amikor fel akarták állítani , nem bírták és visszaejtették a karjára. 4 helyen tötr el. Szererncse hogy nem ment gyosan máskülönben a majdnem teljesen lehúzott ablak levágja a karját hónajból. Az ótvar javítások végett rohadnak az elemek, egyébként jó a verda. A gond most jött elő kb két hete. Alapjáraton elmegy az olajnyomás. Olajcsere szűrővel ahogy illik. minden jó egy kicsit, aztán ismét ua. Az olaj megszaporodott és benzinszagú. Hol tud ilyen mennyiségű benzin befolyni a kartelba??? Még nem szedtem szét ezért kérdezem hogy fölöslegesen ne is keljen. 1,2 16v motor van benne. Tud valaki valami ötletet adni? jól jönne.

kavicsos64 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 33

Olyan gondom van a vagonerünkkel ,hogy a lapos szíj fütyül rajta ,már a guta ütöget ,most cseréltem vízpumpát ,mert lógott a csapágya ,de a jelenség megmaradt ! És egyszerűen nem tudom mi okozza ,pedig már szíjat is cseréltem ! Vélemény ?

bleszka Creative Commons License 2015.07.21 0 0 32

Tisztelt Wagon R szakértők !

Érdekelne, mi a különbség a GL és a GLX közt ?

Szabóné Fehér Beáta Creative Commons License 2014.07.27 0 0 31

Kedves Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni! Ha valaki hall eladó Suzuki wagon r plusz 1.0 GL tipusú, 2002. évjáratú szgk.-ba való komplett motorról ,vagy tud infot hol keressek, kérlek írjatok nekem ide: atibea1019@citromail.hu  Létfontosságú lenne!! Nagyon köszönöm!

kaHresto Creative Commons License 2013.07.09 -1 0 30

Megölted a fórumot :p :p

Előzmény: Janika1982 (29)
Janika1982 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 29

Sziasztok! Egy kérdésem lenne hogy van egy Wagon R + 2004 es és az lenne a kérdés hogy az igni ültetőrugoja jo e belle? egy méret e? köszönöm elöre is

szintimesti Creative Commons License 2013.03.23 0 0 28

Üdv. mindenkinek. !

 

Nemrég vásároltam egy wagon r plusz 1.3 glx-et.

Tudja valaki honnan lehet letölteni a hozzávaló javítási és gépkönyvet, kapcsolási rajzokat stb... ?

Előre is köszönöm.

szintimesti@freemail.hu

Entergabi Creative Commons License 2013.01.30 0 0 27

Sziasztok!

Eladó Suzuki Wagon R+ 1.3 16V -hoz 1 garnitúra, azaz 16 db szelep szár szimering. Teljesen új, nincs kibontva, gyári fóliában, mint ahogy a képeken is látszik. Made is Germany! A 16db ára 3999 forint. 

Üdv. Gábor

Email cím: g.entergabi@gmail.com

 

  

whistler66 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 26
Saját Wagonos oldalam: www.wagonr.atw.hu
djbigfish Creative Commons License 2007.05.07 0 0 25
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Keresek bármilyen méretarányú elsősorban Agila modellt, de ha nincs akkor a Wagon
R+ is jó lenne. Ha valaki tud ilyet, az kérem írjon nekem mélt a djbigfish@freemail.hu emil címre,

Segítségeteket előre is köszönöm

Djbigfish
doki64 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 24
doki64 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 23
xy Talán most sikerült !Kép aD.kömlődi balesetről.
doki64 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 22
doki64 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 21
Előzmény: doki64 (20)
doki64 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 20
total próbálkozunk egyszer csak sikerül!
doki64 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 19
doki64 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 18
próba
doki64 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 17
itt  bocsi próba
szucstamas Creative Commons License 2004.05.24 0 0 16
Bocsi, teljesen igazad van. Kicsit időzavarba keveredtem. :-)
Előzmény: BLASIUS (15)
BLASIUS Creative Commons License 2004.05.24 0 0 15
Az az új kocsi ma már 3.5 éves.:-)

Az Agila áráért kapsz egy legalább ugyanúgy felszerelt (igaz csak 3 ajtós) Corást. Szebb és stabilabb, jobban megy.

Most az 1.0 WR+ és Agila egy árban van. A Suzukihoz adnak két lufit és ABS-t is. Most már az Opel is adja a 12 év átrozsdás elleni garanciát, a kocsira meg 2 évet, váltóra és motorra 3 év garit adnak.

Előzmény: szucstamas (14)
szucstamas Creative Commons License 2004.05.24 0 0 14
Én még ifencsak új sofőr vagyok, de baromságnak, sőt, nevetségesnek tartom azt a 60-nál való borulást. :-)

Az új autóhoz gratulálok!

Előzmény: Wégé (8)
szucstamas Creative Commons License 2004.05.24 0 0 13
Szerintem inkább WagonR+-t vegyél. Ha valamit lehet kapni, ami részben magyar, akkor inkább azt vegyél. No, meg a Suzuki WagonR+ az új VVT motorjával sokkal jobb az Opel Agilánál (ha újat akarsz venni). És az Agilára nem is adnak 12 év rozsdásodás-mentes garanciát.
Előzmény: Csibelány (12)
Csibelány Creative Commons License 2003.12.07 0 0 12
Sziasztok!

Én most vagyok döntés előtt, így érdekelne végül mit döntöttél. Igazából az Agila felé húz a szívem, de nem ismerek senkit akinek lenne, és véleményt mondhatna róla. Kérek mindenkit, akinek véleménye, tapasztalata, észrevétele van, az szánjon rám néhány percet!
Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!