Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2001.04.10 0 0 32
Villanyi ut elejen, balra egy pinceben: Siesta etterem. Keelemes, elfogadhato arak, es tenyleg annyit vesznek le a kartyadrol, amennyi a szla.
Előzmény: vamarci (17)
chromax Creative Commons License 2001.04.10 0 0 31
:) majd egyszer tárgyaljatok az OTP vel a bankkártyás terminál telepítési feltételeiről, és megértitek :)
Előzmény: John Zero (28)
nyman Creative Commons License 2001.04.10 0 0 30
Svedorszagban is sok helyem lehetet chipkartyaval fizetni. De itt cash-cardnak funkcionalt, amit bankautomataval fel lehet tolteni. Pl. a diakigazolvanyt is alkalmas vot ilyesmire (csip+magnescsik elore felteve), csak egy plusz szerzodes kellet egy adott bankal.
Előzmény: John Zero (28)
RoyBatty Creative Commons License 2001.04.10 0 0 29
Egy dologról még nem esett szó...
A bankkártyás tranzakciónak nyoma marad, ezért a kis hazánkban elterjedt "szürke" gazdaságban nem túl népszeru ez a fizetési mód.
Majd néhány év múlva...
John Zero Creative Commons License 2001.01.14 0 0 28
Kis tételt (1000 Ft alatt?) talán "illik" készpénzzel fizetni, ha van nálad... De persze ha valaki ezt is kártyával szeretné, miért ne?

Amúgy meg: "Szavazz a pénzeddel!".
A boltokon már az ajtóra ki szokták ragasztani a "VISA", stb. címkéket, amelyek azt jelzik, hogy ott elfogadnak ilyen bankkártyát. Legegyszerűbb, ha olyan helyre nem mész be, ahol nincs ilyen címke... (Vagy esetleg bemész, és megkérdezed, hogy van-e bankkártyás fizetési lehetőség? Nincs? Akkor csá'!)

Magyarországon az Internetes boltok között is van még olyan, amelyik nem fogad el kártyás fizetést (pl. Index főoldal tetején reklámozott és rendelhető cuccok is ilyenek voltak).
Itt az az érdekes, hogy a másik lehetőség a postai utánvét, ami viszont még költségesebb, hiszen 2-300 Ft is lehet "szállításonként" a postai pénzkezelés díja. Arról nem is beszélve, hogy ki tart otthon "készenlétben" mondjuk 30000 Ft-ot nap mint nap, várva, hogy mikor érkezik meg az utánvétes küldemény, csomag.

Ami a bankkártyákat illeti, sajnos a franciákhoz képest nagyon el vagyunk maradva. Ott már a chipkártya a divat, ami biztonságosabb és gyorsabb (!) is.
Egy chipkártyás fizetés 3-5 mp alatt megvolt, ahogy ott láttam.
Szóval akkor miért nem akarnak átállni itthon a bankok? Nem kell a gyorsaság? Nem kell a biztonság?

csn Creative Commons License 2001.01.14 0 0 27
MM:
>Egyszerűen nincs szükségük arra a vásárlóra, aki csak kártyával hajlandó fizetni...

Ha ez az oka (nem hinném), az rettenetesen buta managerekre vallana. Az idő halad, a kártyások tábora nő, aki így áll a bizniszhez, az meglepően le fog maradni. Még a MM is.
Nem hiszem hogy ez az oka. Szerintem inkább attól tartanak, hogy a lopott (klónozott) kártyákkal előszeretettel vásárolnak értékes műszaki cikkeket, mert azokat könnyű elpasszolni az alvilági csatornákon, és máris patyolattiszta a pénz.
Ez is butaság, megfelelő szigorral (PIN kód kérése, személyibe beletekintés, jól kioktatott és ellenőrzött eladók) igenis biztonságos a bolt számára a kártyaelfogadás.

A 3-5% sarc igaz, és az is igaz, hogy sok esetben ez elviselhetetlenül magas (8-10%-os árrés esetén). De a MM enyhén szólva nem ez a kategória...

A tendencia az, hogy a nótórius kártya_nem_elfogadók is megtörnek előbb-utóbb. Mert belátják, hogy másképp nem maradnak talpon, lenyomja őket a konkurencia, mint a szart.

Lásd: Ikea
Lásd: Metro (igaz, méf csak az OTP-s CM-ot fogadják el, de aki rendszeresen jár, annak megéri akár csak erre ezt a kártyát használni)
A MM is meg fog törni, csak idő kérdése. Meglássátok...

MÁS:
Aki autót akar kártyáról venni, az igen bátor.
A kártya jó dolog, de ész nélküli használata veszélyes.

Kamat: látraszóló, tehát gyakorlatilag NULLA.

Biztonság: okos használattal biztonságosnak mondható, de azért nem 100%-os. És nem mindegy, hogy egy fizetésnyit, vagy egy autónyit kapnak le a tolvajok...

Javaslom, hogy aki nem akar egy autónyi pénzzel még 1 órát sem sétálni a városban, az intézze utalással a fizetést:
Biztos elfogadja a kereskedő az ELŐRE utalást. Kiállítják a számlát, a vásárló átutalja a pénzt, és 1-2 nap múlva megy az autóért, hisz a GIRO ennyi idő alatt eljuttatja a pénzt az autókereskedéshez.

De lehet ezt a jobb bankoknál akár onnan a kereskedőtől is intézni pl. egy mobiltelefonról telebankon keresztül.

Sőt, az utalt összeg akár AZONNAL ott lehet a kereskedő számláján, mióta (tavaly nyár óta asszem) megy a VIBER. Ez nem olcsó mulatság, borsos a jutaléka, de valóban percek alatt ott a pénz, és ha a kereskedőnek van homebankingja vagy internetbankingja, gyakorlatilag az egész fizetés kb 10. perc alatt lebonyolítható, ellenőrizhető tisztán utalással úgy, hogy 1 forint nem mozdult meg fizikailag.
Lehet elgurulni az új autóval.

Szóval tudni kell a lehetőségekről, kicsit használni kell az agyunkat, és máris nem olyan megoldhatatlan a dolog...

ToM Creative Commons License 2001.01.14 0 0 26
Kedves vamarci!

Vannak azért ebben az országban emberek, nem is kevesen, akik egy életet leéltek bankkártya nélkül, és jól megvoltak. Nem kellenne erővel rákényszeríteni őket erre.
Amúgy meg a fejlett országokban még azok is akik mindent kártyával fizetnek, tartanak maguknál készpénzt az olyanokra mint taxi, hamburger, hot-dog, újságos. És hidd el, hogy ott sem divat 2-3 dolláros tételeket kártyával fizetni. Megtehetnék persze, csak nem célszerű, mert sokkal hosszadalmasabb.

nyman Creative Commons License 2001.01.08 0 0 25
Egyetlen olyan üzlet-típus van, ahol érthetően ragaszkodnak a kp-hez: a gyorséttermek. Bár egy-két kasszánál ott is nyugodtan bevezethetnék

Rohogni fogsz. En is asszittem, hogy igy van. Az Egyesult Allamokban sem lattam ilyet. De Del-Afrikaban a mekdonaldcban is lehetett bankkartyaval fizetni.

Előzmény: deltoid (11)
ambrosius Creative Commons License 2001.01.08 0 0 24
Nekem ajánlhatnál jó befektetést...
Előzmény: vamarci (18)
vamarci Creative Commons License 2000.12.29 0 0 23
Az utolsó két szóban tökéletesen igazad van. Ha a szállodás pedig nem akarja a biteket a kp. helyett, verd ki a balhét, vagy pedig egyáltalán ne fizess, és menj ell. Ha meg jön a biztonsági szolgálat, vegyél fel jegyzőkönyvet, és úgy távozz. Stb.
Előzmény: White Falcon (21)
vamarci Creative Commons License 2000.12.29 0 0 22
Akkor meg mégis velünk van a baj. Hogy nem hozunk olyan törvényeket (nem hoznak az általunk választott képviselők), ami támogatná a normális (vagyis az elektronikus) fizetés elterjedését. Például adókedvezményekkel.
Nem akarok itt hülyeségeket beszélni, mert lehet, hogy már rég vannak ilyen kedvezmények, nem vagyok jártas a témába.
Az viszont tény, amivel nap mint nap szembesülök. Mondom a pénztáros néninek a Stocekben (BME menza), vagy Istvánnak a BME-I épületi büfében, hogy "miért nem lehet kártyával fizetni?" Mi erre a válasz? Az, hogy "van az egyetem területén automata". Miközben dr. Huszthy András tanár úrtól a Bank és tőzsde kurzuson azt hallottam, hogy a készpénzes tranzakció költsége jóval meghaladja a készpénzkímélőét.

Én például úgy megyek be vásárolni egy üzletbe, hogy lehet-e ott kártyával fizetni. És kifejezetten élvezem azt az ellenszenvet, ami az eladókból árad, amikor előveszem elektronikus fizetőeszközömet. "Nem lehetne inkább készpénzzel ezt a 450 Ft-ot?" - kérdezi az eladó csajszi a Jászai Mari téri antikváriumban. Persze volt nálam annyi kp., de ha már ott van az a rohadt terminál, akkor miért nem lehet szó nélkül használni? Igaz, bazi lassú volt, meg telefonvonalon keresztül működött, de azért mégiscsak lehetett így fizetni.
Az egyetlen bánatom, hogy az éttermekben (gyorséttermekben például) nem nagyon terjed ez. Mert ha ott is lehetne, tuti nem az szabná meg a bankválasztásomat, hogy kinek van a legtöbb automatája.

Bocsi a sok zagyvaságért, talán valami lényeg kiszűrhető. Kicsit késő van.

Előzmény: Shalina (20)
White Falcon Creative Commons License 2000.12.29 0 0 21
Helló srácok,mindenkinek BUÉK! Nekem is volna egy hozzászólásom ezzel a fizetési móddal,és hátrányaival kapcsolatban. Mivel szállodás vagyok, és dolgoztam már panzióban, meg kell tapasztalnom, hogy hiába a POS-terminál, csak azért nem tudsz fizetni vele,mert a tulaj nem engedi(imádja a kp-t).Más bajom is van:itt a neten Mo.-on csak akkor tudsz online-vásároloni,ha van mobiltelcsid(ami nekem nincs,de egyelőre nem is lesz).Külföldön meg azért nem,mert ott csak Visa(eredeti),AmEx(eredeti),Discovery és Dinners Club-kártyát. így innen,itthonról nuku.Még a Tescoból se tudsz,pedig Angliában lehet, na mindegy ez egy tőkefelhalmozó,elmaradott ország:-(
Shalina Creative Commons License 2000.12.29 0 0 20
Hát lehet, hogy hajlandó lennél, de lehet, hogy már vagy is. Ugyanis a kártyás fizetés bizony pénzbe kerül. Legtöbbször a vevőnek is, de a kereskedőnek is. És ha nem a MM-ról beszélünk, akkor már rögtön érthetőbbé válik, hogy kisebb üzletekben ezt miért nem preferálják. Az a néhány százalék mínusz bizony sokaknak nem mindegy, arról nem is beszélve, hogy minden egyes tranzakcióról külön bankszámlakivonat készül, cég számára postán megküldve, postaköltség felszámolva. Napi x db. Összegben se, papírmunkában se elhanyagolható. És jellemző a magyarországi viszonyokra, hogy még azt se lehet kérni, hogy ne küldözgessék már el mindegyiket egyesével... A kártyaleolvasó áráról pedig már ne is beszéljünk.
Szóval sajnos messze van még az, amikor minden kereskedőnek érdemes lesz ezzel foglalkozni.
Előzmény: vamarci (16)
fpete Creative Commons License 2000.12.29 0 0 19
Ez nem lehet ilyen egyszerű. Egy cég általában profitmaximalizálásra törekszik, nincs olyan, hogy elegendő profit. És a vevők igényeit a saját érdekében is szem előtt kéne tartani, az elégedett vásárló sokkal többet ér, mint az az ideiglenes minimális profitkiesés, amit a kártyás fizetés lehetőségének megteremtése jelenten, és ami később többszörösen megtérülne.
Előzmény: Törölt nick (13)
vamarci Creative Commons License 2000.12.29 0 0 18
Jó nagy állatság több milkót tartani egy számlán. (A pénz nem a kártyán van, hanem a számlán. A kártya csak azonosít.) Ajánljak jó befektetést?
Amúgy a készpénzben bízol? Jó, azt elismerem, hogy a bankkártyák biztonságán van mit fejleszteni. De addig is inkább figyeld, nem húzzák-e le kétszer, nem lopták-e el tőled, mert akkor azonnal telcsizz a bankodnak, hogy tiltsák le - utána már nem te fizetsz, ha lopnak.
Tudod, mit? Inkább nyomd meg a Reset Gombot, és bootolj egy olyan rendszert, ami bankkártya-párti ÉS kp.-ellenes. Én az ilyenek miatt, mint te, nem tudok EURÓPAIHOZ méltó módon vásárolni. Mert az itteni vásárlóknak nem igényük a kényelem. Inkább sorbanállnak esőben, hóban, fagyban. Ráadásul meglesik őket a sarkon, és egyszerűen elveszik tőlük a frissen kivett pénzt. A bankkártyát legalább utána azonnal letilthatod. Folytassam? Esetleg sikerült egy embert részben meggyőznöm? Nehéz lesz ugyanezt tízmilliószor. Vagy már nem vagyunk annyian? Na, meglátogatom a magyar népességszaporulat topikot. Csá!
Előzmény: Törölt nick (2)
vamarci Creative Commons License 2000.12.29 0 0 17
GYEREKEK! Ha tudtok a Műegyetem közelében olyan éttermet, ahol LEHET KÁRTYÁVAL FIZETNI, küldjétek el a címét, légyszi, E-MAIL-ben! Fontos lenne!

UTÁLOM A KÉSZPÉNZT!!! Jó, igaz, többezer éves hagyománya van, de mikor jönnek már rá itt nálunk, KELETEN is az emberek, hogy használhatatlan, elavult, divatjamúlt, RÁADÁSUL A BŰNÖZÉST IS TÁMOGATJA.

vamarci Creative Commons License 2000.12.29 0 0 16
Emeljétek meg az árakat, legyen 15% árrés. Én pl. annyira utálom a készpénzt, hogy hajlandó lennék 5%-kal többet kifizetni ugyanazon szolgáltatásért, ha nem kell az automata-keresgéléssel, sorbanállással, pénzkivétellel, pénzeltárolással stb. vesződnöm. Beruházás, érted?
(Az a baj, hogy úgy érzem, tök egyedül vagyok. Fekete bárány a birkák között. Itt senki nem akar haladni a korral.)
Előzmény: tündérlala (9)
And67 Creative Commons License 2000.12.29 0 0 15
Azt a MediaMarkt nem tudhatja pontosan, mekkora forgalomtól esik el amiatt, hogy nem fogad el bankkártyát. Szerintem egyre többtől, mivel egyre jobban terjed a vásárlók körében a kártyás fizetés technikája. Ugyanakkor a kártyával történő fizetési lehetőségnek van forgalomnövelő hatása, mégpedig több esetben is. Például az emócionális vásárlók (meglátni és megkivánni) sokkal többet költenek kártyával, mivel megveszik azon cuccokat is, amik feleslegességét belátják azon idő alatt, amíg elmennek egy ATM-hez. Vagy az is lehet, hogy amíg pénzért megy az ember, egy másik kirakatban meglátja ugyanazt vagy egy egész más jellegű, de pillanatnyilag még kívánatosabbnak tetsző árut, és akkor már nem tér vissza az MM-be. Azt is vizsgálatok bizonyítják, hogy kártyás fizetés esetén az emberek jellemzően "nem érzik" a pénzköltést úgy, mintha készpénzzel fizetnének, ezért (is) hajlamosak többet vásárolni. Különösen igaz ez olyan esetekben, amikor arról van szó, hogy mennyit vegyen valaki egyféle árucikkből, például üres videokazettákból.

Nyugaton azért tényleg más a helyzet, például az olasz sípályák tetején is teljesen természetes, hogy a büfében lehet kártyával fizetni.

Előzmény: Törölt nick (13)
allapottrajektoria Creative Commons License 2000.12.29 0 0 14
mert nincs olyan konkurrens, aki legalabb megkozelitene az MM kinalatat... Ha jon egy ilyen, az MM-nek lottek (vagy atszervezik "kisse").
Előzmény: Törölt nick (13)
pancho Creative Commons License 2000.12.29 0 0 12
Azért egy MM-szintű cégnek illene lehetővé tenni a kártyás fizetést. A legvadabb az, hogy pár éve (amikor elkezdék folyószámlára utalni a fizumat) a Rákóczi úton bementem egy vasedénybe (kb. 25 m2), vettem pár apróságot, kb. 200 Ft értékben (akkor se volt már egetverő összeg), aztán a kasszánál észrevettem, hogy nincs nálam pénz, viszont a kártyám nálam volt (akkor még a bank nem számolt fel pénzt az automatás pénzfelvételért, mint most a _saját_ bank is), csak poénból megkérdeztem, lehet-e fizetni vele. A válasz: természtesen.
Hát eléggé el voltam képedve.
deltoid Creative Commons License 2000.12.29 0 0 11
Volt egy kitűnő topik, amelyik kifejezetten a Média Markot gyalázta, hosszan, és kitartóan. És persze okkal s joggal. A fő vád ott is az volt, hogy _nem lehet náluk kártyával fizetni_, miközben mondjuk a Váci úti Baba-mama bizományiban pediglen nyugodtan.
Arra, hogy a MM így tesz, nincs elfogadható magyarázat. Egyszerűen ciki. Miután pedig nagyjából 100 százalék, hogy a napnyugoti MM-ekben a vevők 90 százaléka kártyával fizet, még cikibb.
Egyetlen olyan üzlet-típus van, ahol érthetően ragaszkodnak a kp-hez: a gyorséttermek. Bár egy-két kasszánál ott is nyugodtan bevezethetnék.
Ámen.
Degeczi Creative Commons License 2000.12.29 0 0 10
Elkepzelheto, nehany eve az OTP-nel pl 3% volt.
Ez sem olcso, de az elfogado helyek nagy resze nem 10% haszonnal dolgozik (amelyik igen, az jellemzoen nem is fogadja el), es a kartyas vasarlas biztonsagot jelent a boltnak, nomeg a hagyomanyos penz kezelesenek is lenne koltsege - ha nem is ennyi, persze.
Előzmény: tündérlala (9)
tündérlala Creative Commons License 2000.12.29 0 0 9
Amikor a cégünk akart terminált telepíteni, akkor még 5 százalék volt a sarc...
Pl. egy 10 % árréssel dolgozó cégnél a profit FELE.
Szerintem pofátlanul magas.

tündérlala

Előzmény: Jozsef (7)
machoking Creative Commons License 2000.12.29 0 0 8
miért nem lehet bélgilisztával horgászni?
Jozsef Creative Commons License 2000.12.29 0 0 7
a kártyával való fizetéskor azért NEm kell fizetned, mert azt a kereskedő fizeti ki HELYETTED....... - vagy az egész tranzakciós díjat vagy bizonyos hányahát........
Pontosan így van, ez a hányad a fizetés módjától (online, off-line) és nemzetközi hálozattól függően(Visa, Mastercard stb.) 1-3%. Csekély árréssel dolgozó cégeknél ez már jelentős teher lehet.

Üdv
József

Előzmény: gbrl (6)
gbrl Creative Commons License 2000.11.16 0 0 6
kártyásfizetés......
a kártyával való fizetéskor azért NEm kell fizetned, mert azt a kereskedő fizeti ki HELYETTED....... - vagy az egész tranzakciós díjat vagy bizonyos hányahát........
tehát, ha neked azt mondja bankod, hogy free a vásárlás, akkor az azért free, mert a kereskedő fizet.
ami ugye a kereskedőnek azért jó, mert megy hozzá az ügyfél és fizethe mindennel csak fizessen, fogyasszon, vásároljon.....
az ügyfélnek azért jó, mert free.....
a banknak meg nem kell ecsetelni, miért......
......
csakhogy..... ha a bank nagyon magas díjat állapít meg, a kereskedő meg nem kér belőle vagy amugy is el tudja adni az áruját (kp.-ért), és nem akar várni a pénzére, amig a bank átutalja neki...... akkor kártyás fizetés nuku.......
....
gbrL
...
Előzmény: Hayloft Ezekiel (-)
Gyedmaroz Creative Commons License 2000.11.16 0 0 5
Igen egyszerü: a cégnek fizetnie kell a kártyatársaságoknak, hogy pontosan mennyit, nem tudom. Ezt a kiadást a cég természetesen beépíti az áraiba, úgyhogy az a duma, hogy a kártyás vásárlás ingyenes, kamu.
Namost egy cég eldönti, hogy növeli- e a forgalmát egy POS terminál, s ha igen, beszerelteti.
Ha egy kicsit jobban elterjed a valódi hitelkártya, szerintem majd a vécésnéninél is lehet majd azzal fizetni.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (-)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2000.11.16 0 0 4
hobe

Hát erről beszélek. Ha elveszik/ellopják le lehet tiltani ami a kp esetében ugye nincs...Egész európában nem volt gondom sehol, pedig hát seholország noname bankja állította kia kártyám. Tegyük hozzá, hogy nem credit, hanem debit kártyám van, még hitelkerete sincs, nem is kell. De itthon szopok vele állandóan.Mintha "nem kell, mert nem lehet visszaélni vele" indokok jönnének mindíg. Á, csak felbosszantom magam...

HE

Előzmény: hobe (3)
hobe Creative Commons License 2000.11.16 0 0 3
Hayloft Ezekiel

Most itt szithadtnam az orszagot.. Hat sajnos az van.::-(
Az MM-ben az Euparkban egyszer megkerdeztem a penztarost, azt mondta ott az automata menjek ki...

Itt 0 koltseget szamolnak fel, barhonnan veszek ki penzt! Barmilyen kavezoban vagy akar egy utcai bodegaban (a sarki fuszeresnel is!) is elfogadjak a kartyat es akkor is tudok vele fizetni, ha a nincs rajta eleg zs., persze utana a bank jol felszamitja a kamatokat egy bizonyos osszeg utan.
Ellentetben ResetGombbal en bizom a kartyaban, mert mindenhol bekerik hozz a PIN-t es meg egyszer sem tortent semmilyen gyanus tarnzakcio. A tobb millios szamla nem jelent semmit, mert heti korlat van a kartyas fizetesre. Erre talaltak ki a csekket, amire rairok egy tetszoleges osszeget. Kiraly, lehet kolteni a zs-t:-)

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.16 0 0 2
Ez nálam fordítva van, nem bízom a kártyákban. Eddig még nem fizettem vele sehol sem. Pláne nem fizetnék olyan kártyával, amelyiken több millió van.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!