Keresés

Részletes keresés

wizes Creative Commons License 2002.10.12 0 0 292
Láttad?
A pöttyemkin sértett copwart!
Gennyesekkel ne kezdjünk, mert mi is azok leszünk.
wizes.
Előzmény: Törölt nick (291)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.12 0 0 291
...lehet bizony, és KELL is...

...és fejére taposni is kell(ene) a jogsérő "jogvédő"(?)-nek...

Előzmény: wizes (290)
wizes Creative Commons License 2002.10.12 0 0 290
Ugyi lehet keresni?
wizes.
Előzmény: Törölt nick (289)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.12 0 0 289
Szabadelvue Creative Commons License 2001.05.29 0 0 288
Végre valahára. persze ha minket erről korábban megkérdezntek volna ... :-))

De milyen szervezet a "Budapesti Igazságügyi Szakértői Kamara"?
- hivatalos, magán?

Az APEH vajon miért alszik BSA-ügyben?

Előzmény: Szittya (287)
Szittya Creative Commons License 2001.05.28 0 0 287
CSAKHOGY FELTÜNT VALAKIKNEK!

Perek indulhatnak a szoftverrendőrség ellen ... Jog
május 28. 15:55

[Havaria] Perek tucatjaira számíthat, a szoftverrendőrségnek nevezett Bussiness Software Alliance (BSA) Magyarország nevű alapítvány, miután a Budapesti Igazságügyi Szakértői Kamara hivatalos állásfoglalásában hívja fel a rendőri- és ügyészi szervezet valamint a bírói kar figyelmét a BSA törvénysértő szakértői tevékenységére. Az állásfoglalás szerint a BSA mint a világ jelentős szoftvergyártóinak érdekvédelmi szervezete magát autentikus, kompetens és objektív szakértői szervezetnek tekinti, holott a BSA a károsultak képviselője, s így nem független, hanem közvetlenűl is érdekelt a szerzői és szomszédos jogok témájában. A hírügynökség úgy tudja, hogy a Kamara azért szánta el magát erre a lépésre, mert tudomásukra jutott, hogy egységes bírói gyakorlat hiányában több esetben fogadták el az alapítvány szakértői véleményét, mint az értelmezésre jogosult állásfoglalását, például a szoftver "illegális használata" vagy az "okozott kár értékének meghatározása" kérdésekben. Ha kiderül, hogy a korábban, az ilyen tárgyban születet bírói ítéletek kizárólag a BSA véleménye alapján születtek, nem kizárt, hogy perújrafelvételekre kerülhet sor. A BSA egy héten belül ígért választ a hírügynökség kérdéseire.

KovA Creative Commons License 2001.02.09 0 0 285
Igen, csak en tejet iszom. :-)))
Kulonben mar itt vagyok. Marmint nemetorszagban. Kezdes eleg brutalis. De sebaj, remelem belejovok...
KovA
Előzmény: TC2 (284)
KovA Creative Commons License 2001.01.30 0 0 283
Jo srac voltal akkor.
Most elbucsuzom toletek egy idore, ma volt itt az utolso munkanapom. Csutortoktol mar Nemetorszagban leszek es elorelathatolag kemeny idok elebe nezek. Uj hardware, uj programnyelv, uj processzor uj oprendszer ...
Szoval mindenkinek minden jot, ha sikerul a felszinre evickelnem, majd ujra ellatogatok az indexre.
Sziasztok !
KovA
Előzmény: TC2 (282)
KovA Creative Commons License 2001.01.27 0 0 281
No de esetleg jo uttoro, aki segit atmenni az uton ?
Előzmény: TC2 (280)
KovA Creative Commons License 2001.01.26 0 0 279
Segits latnom, szegeny vaknak ... :-)
Előzmény: TC2 (278)
Szabadelvue Creative Commons License 2001.01.23 0 0 277
Vírusterjesztés állami segédlettel, avagy Földes Úr megint lemaradt egy brossúrával ...
Előzmény: KovA (276)
KovA Creative Commons License 2001.01.23 0 0 276
Ideisbemasolomolyanmergesvagyok!

Bravo, itt a legujabb peldaja, amirol mar irtam - hogy mikepp kenyszeritik a kedves felhasznalokat bele egyes rendszerek hasznalataba !
Idezet a Teruleti Allamhaztartasi Hivatal levelebol:
'' Tisztelt Kifizetohely !
Mellekelem az uj csaladtamogatasi nyomtatvanyokat tartalmazo 1 db floppy lemezt.
A nyomtatvanyok Word 2000 formatumban keszultek, megtalalhatok a Cst.nyomtatvanyok W.2000 konyvtarban...
Foldes Laszlo igazgato''
Nos innentol kotelezo szabvany a vindozer, meg a Word 2000.
Hiaba van Word 6-od, 97-ed most mar a Word 2000 a kotelezo. Valami kompatibilisebb formatumot nem lehetett talalni ? Mondjuk .rtf, vagy valami ?
Az egesz apparatusban nincs egy ertelmes ember, aki megmondja annak a f@szkalapnak aki ezt kitalalta, hogy ennyire azert megsem kene eroltetni azt a "fejlodest" ?
Hanybol vagyunk az egy, aki most rohan +1 Win98-at es Word 2000-et vasarolni a bercsoport szamara ?
No persze a level vegen meg van egy diplomatikus mondat:
'' A nyomtatvanyoknak a munkaltatonal torteno kinyomtatasaval, illetve sokszorositasaval azok igenylese szuksegtelenne valik.'' Aszongya "szuksegtelen" de nem azt, hogy "lehetetlen". Pedig ez a helyzet.
Vagyis allamilag koteleztek a vindozer es a word2000 megvasarlasara. Persze ezt nem allithatom roluk - de megis az az igazsag. Profibb modon nem is lehetett volna csinalni.
Jaj a vernyomasom !

Kedves Teruleti Allamhaztartasi Hivatal !
Itt es most nyilvanosan kijelentem, hogy vagy szemetek vagytok, vagy ostobak ! Vigasztaljon
benneteket, hogy nem ti vagytok az egyetlen.
Remelem lesz kozuletek, aki ezt olvassa es mellreszivja !
Chyansodoul !
KovA

moha Creative Commons License 2001.01.22 0 0 275
Inforatikus (hivatásos) ismerősöm véleményét kértem ki palm vásárlásakor. Így személyes tapasztalat nincs, de ő lebeszélt a windows CE-ről, így végül Psion lett. Ezzel gond egy szál se eddig! koppkoppkopp :-)
Előzmény: TC2 (274)
moha Creative Commons License 2001.01.22 0 0 273
igen, ennek jegyében ugyan a privatice gépemre megvettem az y2k- wendzóból és officéből is, de felkerült a gépre egy sose7 és egy csillagiroda 5.2 is. Így már valószínűbb, hogy a kövekező gépcserénél cca. 2004-5 tájékán nem fogom megvenni se a windows, se az office 2005-öt, sőt, mindent megteszek, hogy azt a munkatársamat is "elrontsam", aki miatt most nekem is ki kellett pengeti a súlyos ezreket, így ha nem is linuxos, de wendózos csillagirodát már pl. kapott tőlem...és kezdi kérdezgetni, hogy miért is kellett neki megvenni akkor microsoftot... persze az is igaz, hogy jeleneleg a linux esetében néhány alapművelet tekintetében mint kezdő úgy vagyok mint az elhíresült torkos borz...
Előzmény: TC2 (269)
KovA Creative Commons License 2001.01.22 0 0 272
Kedves TC2 !
Mibol gondolod, hogy az interneten nem lesz tulsulya a win-feleknek ? Abban egyetertek, hogy a BSA csillaga lealdozik, hiszen az ellenorzes a ".net"-en keresztul lehetseges. Sot nem is kemkedes jellegu ellenorzesre gondolok, hanem arra, hogy eleve a mukodokepesseg a halozaton keresztul lesz fonntartva. (Lehet, hogy olyan is lesz majd mint a westel domino rendszere - az utcasarkon vehetsz majd egy kaparos muanyagkartyat, amelynek kodjat beadva bizonyos ideig mukodtethetove teszi rendszered, majd ha elfogy visszaesik bemutato uzemmodba.)
Novellrol azert esik keves szo, mert sejtheto a bukasa.
A novell oprendszere klienskent alkalmatlan ezert csak a szervereladasokbol terul meg a fejlesztes. A szervereladasok pedig mindig toredeke a klienseladasoknak. Igy ez szerintem belathato idon belul csodhoz vezet. Ugyanez igaz a Netware ala torteno fejlesztesekrol, mint pl adatbazis-szerverek. Sokkal kevesebb helyrol terulnek meg mint egy tomegoprendszer eseteben. A NW platform elszigetelodik
Sokat jartam Novell eloadasokra es emlekszem, hogy akkoriban amikor a Microsoft nyomatni kezdte az NT-t Szittya Tamas (a novell magyarorszag igazgatoja) arrol gyozkodte a hallgatosagot, hogy a Microsoft nem ellenseg, hanem "strategiai partner", szovetseges. Persze, hiszen a Novellnek nincsen sajat kliensoprendszere, anelkul pedig nem er semmit.
Egy evvel kesobb mar szo sem volt strategiai szovetsegesrol, mely hallgatas volt a Microsoftrol. De megjelent egy vetitett "slide" es egy uj jelszo amit a nyomatekossag kedveert tobbszor elmondtak "NetWare or NT ? Wrong question. The right answer is : NDS" -vagyis "Netware vagy NT ? Rossz kerdes. A helyes valasz: NDS". Aztan hallottunk sarcsatakrol kinekamije gyorsabb stb. Szemmel lathatoan a M$ NDS kerdesben sem lesz partner - a M$ nyomatja az Active Directoryt. Igy az NDS pedig a Netscape sorsara jut hamar kihuzzak alola a szonyeget.
Szoval sakk-matt. Ha a M$ az NDS-t akarja, akkor inkabb majd a Novell megvasarlasara fog torekedni, s a Novellnek lehet, hogy a nagyhal gyomraba vezet az egyetlen egerut.
Az OS/2-rol pedig azert nem beszelunk szivesen, mert tortent egy latvanyos melldongetos kihivas, sokan orommel mogealltak, azutan pedig egy latvanyos megfutamodas a hivek cserbenhagyasaval. Amugy valoban jobb op-rendszer mint a Winfo$. A nemzeti nyelvekre valo adaptalasaval (foleg a kodkeszletek tekinteteben) lemaradtak, kulonoskepp a tomegalkalmazasok tekinteteben (Office alkalmazasok).
Az ar ujra felszaladt, a hirveres abbamaradt. Egy eloadason a magyaroszagi azt hiszem IBM ertekesitesi igazgato a neki foltett kerdesre ezekkel a szavakkal valaszolt: "a harc eldolt" Magyarul az IBM bedobta a torulkozot a M$-tal vivott kuzdelemben ezen a teruleten. A harcteren fustolgo romok, potyara megvasarolt OS2 operacios rendszerek es csalodottsag. Az OS/2-t tehat leirtuk.
KovA
Előzmény: TC2 (269)
KovA Creative Commons License 2001.01.22 0 0 271
Kedves Ghanima !
Nem is veletlenul ! BSA, BSE, kergemarhakor, levalostalpu cipo, vindozer ugyanarrol a torol fakadnak.
A tomeguralom rovidlato osztonok uralma. A tomeg hiszekeny: vevo a gagyira ugy gazdasagi mint politikai ertelemben.
Akik a vagyakra, hiszekenysegre, hulyesegre epitenek: biztos alapra epitenek. Hiaba ertelmesek a tomeget alkoto egyedek: osszessegeben a tomeg egy primitiv osztonleny. Tagjai kenytelenek bolcsen alkalmazkodni a tomeghez, hogy tulelhessenek. Amit a tomeg csinal szinte senki nem akarja, de megis mindenki teszi. Nehanyan akarjak: azon kevesek akiknek ebbol huznak hasznot: Goebbels tanitvanyai. Eljon majd az ido, amikor felismerik majd a "demokracia" diktatorait.
Ez a mukodes ero es eroforraspocsekolo, termeszetpusztito es ertekrendrombolo. A jovendo nemzedekek megrablasa es kifosztasa. Mi emlegetunk egy "sotet kozepkort". De lesz majd olyan generacio, aki majd bennunket emleget mint "sotet legujabbkort".
KovA
Előzmény: Ghanima (270)
Ghanima Creative Commons License 2001.01.20 0 0 270
Ördög tudja miért, de ha ránézek erre a BSA rövidítésre, mindig BSE-t "látok". Gyk: BSE= Bovine Spongiform Encephalitis, azaz egyszerűsítve és magyarul: kergemarha kór...
:-)))))))))
KovA Creative Commons License 2001.01.15 0 0 268
Ok. :-)
Előzmény: moha (267)
moha Creative Commons License 2001.01.12 0 0 267
nos, igyekszem úgy fogalmazni, mint az a linuxos könyv, ami az otthoni kezdő felhasználóknak szól.

Szóval, az égbe emelkedve egy másik, elterjed piacuraló szoftver gyártói vannak. Ha érdekel, kigyűjtöm a burkolt megnevezéseket, én nagyon jókat szórakozok rajta. :)

Előzmény: KovA (266)
KovA Creative Commons License 2001.01.12 0 0 266
Kirol beszelsz, kedves Moha ?
Előzmény: moha (260)
KovA Creative Commons License 2001.01.11 0 0 265
S a www.prim.hu foruman is hallgat mar a BSA, mint megannyi puszta sir.
Lehet, hogy bele lett gazolva a Sebok Erzsebet lelkivilagaba.
Szabadelvue Creative Commons License 2001.01.10 0 0 264
Aki egy kicsit is tájékozott a számítástechnikában, piackutatásban, adóügyekben és/vagy jogban, az nem tud KovA-vel nem egyetérteni. Ugyanis:
1. A BSA jogi formája sem tiszta.
2. Nem létező hatáskörét rendszeresen túllépi, tevékenysége nem törvényes.
3. Sem szakmai, sem üzleti, sem behajtó, sem jogi, sem forgalomnövelő tevékenysége után adót nem fizet.
4. Ipari kémkedést végez.
5. Ellenszeves stílusával lejáratja jogtiszta szoftverek jogtiszta terjesztését tisztességgel végzőket is.

Kérdések:

- Az BSA adóügyeit miért nem vizsgálja az APEH?
- A BM miért hagyja a rendőreit megvesztegetni?
- Az adatvédelmi biztos miért nem firtatja az állampolgárok és vállalkozások adatainak jogellenes gyüjtését?

Előzmény: KovA (240)
K.Trout Creative Commons License 2001.01.10 0 0 263
Térinformatikai proggi linuxra?
A Q-CAD vagy a Maverik nem ilyen?
Persze, lehet, hogy hülyeséget beszélek...

www.fsf.org - on kelle keresni a Maveriket, a Q-CAD-et nem tudom, hogy hol...

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.09 0 0 262
OFF
Be kell valljam, hogy nem láttam. Ami kevés szabad időm van, azt a tévézés helyett egy új világ megismerésére fordítom. Ezért nem tudom, ki a nagyformátumú. Csak tippelek az Istenhegy és egy istenhegyi vicc kapcsán: talán Orbán? Mindegy, bárki mondta (akár Demszky, Csurka vagy Thürmer is mondthatta felőlem), van benne valami igazsága.
ON

Ja, az új világot úgy hívják, hogy LINUX. Csak így tovább! Mindent bele BSA! :-)

Előzmény: Szittya (261)
Szittya Creative Commons License 2001.01.08 0 0 261
Kedves GIS!

Sajna már nekem sincs rég aktiv BME kapcsolatom, hacsak azt nem veszem annak, hogy újabban egy nagyon közeli hozzátartozóm p.graduális hallgatóként mesél emezt-amazt. Tiszteletem mindazoknak, köztük neked is, akik hivatásszerűen vállalják az ifjúság okítását. Ma sokkal nehezebbnek látom ezt, mint korábban volt. De erről egy másik topicban kellene eszmecserélni.
A nagyformátumúról csak annyit, hogy a napokban az Istenhegyen mutatták a magyar tévék, családi esemény kapcsán. (Ha még nem égett le az új nagyfesz. trafód, akkor aligha kerülhetted el)
Ezekután elnézést a többi olvtárstól, végig offoltam ezt a percet.
Szoftverterroristák pedig lesznek ebbenaz évezredben is! Úgy gondolom, azok a terroristák, akik a közönséget terror alatt tartják (pl.BSA- aki nem tévesztendő össze a BSE-vel, legfeljebb annak szerencsétlen alanyaival.)

Előzmény: Törölt nick (256)
moha Creative Commons License 2001.01.08 0 0 260
Érdekes egyensúly az, ahol ők vannak az égbe emelve, mi pedig... nos, szóval kérem a szájunk körül bugyborékol a trutymó.
Előzmény: TC2 (259)
moha Creative Commons License 2001.01.08 0 0 258
Szerintem mindenki meg tudna lenni nélkülük. Bár valahol kíváncsi is vagyok, hogy mit talál ki a picipuha idénre. Tavaly volt ugye a nagy fenyegetőzéses céges BSA akció, tavaly előtt az y2k. Na de idén új lemezt kell feltenni, hogy csilingeljen a kassza...egyre vadabb ötletek fognak jönni.
Előzmény: TC2 (257)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.03 0 0 256
Ez most itt OFF lesz
=========================

Kedves Szittya,

I. Miből? Talán abból, hogy mint egy kedves családtagom révén, aki 40 évig volt a műegyetemen, s mint gyereknek, kicsiny gyermekkoromtól kezdve volt némi betekintésem a dolgok ottani menetére; valamint most jómagam is a felsőoktatás rögös útjait taposva (igaz másutt, tehát már valahol a nomád pusztaságban, valószínűleg a bőgatyások bunkók között), s most már személyes tapasztalataim is vannak, amely azt mutatja: a műegyetemnek már csak a neve a régi (pontosabban már az sem). Ja, további félre értések elkerülése végett, fizikailag budapesten vagyok, de tele van a tököm a budapestiek és a hasonszűrű társaik arroganciájával, amelyen csak a torta habja ez a lipótmezőről szalasztott idióta vadmarha, akit egyesek csak budapest hercegeként emlegetnek.

II. Sajnos ki kell ábrándítsalak, de engem véletlenül sem emlékezet ez a mondat _semmire_, sőt, halovány lila gőzöm nincs, hogy milyen nagyformátumú mondta ezt európával. Ezért a bölcsesség idekevergetését sem tudom értelmezni.

Sajnálatos módon ,de fel kell hívjam figyelmedet, hogy mint az valamely másik topicban emítettem volt, néhány hónapig nélkülöztem a televiziót mint olyat, lévén, hogy - utólag kiderült - a trafó bemondta az unalmasat és a belőle valahogy kiszabaduló és az egész tévén végigcikázó nagyfeszültség munkáját elvégezve lehetetlenné tette, hogy bármely gagyicsatornát avagy a királyi tv-t megnézhessem. Minden esetre úgy érzem, hogy az új trafóért európai árat kért a szerelő mester és meg majd hanyatt estem a megdöbbenéstől és miután távozott az úr, gondolatban oda is küldtem őt.

III. Az egész kérdéskör kicsit emlékeztet a W$ vs. egyéb szoftver kérdéskörre. Hiszen ez a történet arról is szól, hogy van élet a Micro$oft világ is túl!!! Igaz, ebbe legfeljebb a BSA köt bele.

=========================
Na kérem, akkor most topic ON. Mi a helyzet a szoftverterroristák frontján az új évezredben???

Előzmény: Szittya (255)
Szittya Creative Commons License 2000.12.27 0 0 255
Mondd kedves GIS!
Mi a fenéből jutottál arra következtetésre, hogy "van élet a műegyetemen kívül is,ső egyetem is Magyarországon... mint ahogy az ország sem csak Budapestből áll"
Engem ez a mondat - nyilván nem véletlenül - arra emlékeztet, hogy nemrég egy nagyformátumú ugyanebben a mondatban a műegyetemet Európával helyettesítette be és azt hitte, hogy bölcs volt.
Bocsának az offtopicért.
Előzmény: Törölt nick (253)
wizes Creative Commons License 2000.12.27 0 0 254
Mibűl?
Előzmény: Törölt nick (252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!