Keresés

Részletes keresés

sz..zs Creative Commons License 2003.07.17 0 0 225
szasztok!

lehet hogy hulyeseget kerdezek,de nem lehet vhogy megoldani hogy a kabellel a gepembem (chello) tudjak Tv-t nezni? gondolom kellene egy tunerkartya...
de a chellos kabelemben ugye ugyanugy ott van a TV adas is, esetleg kellene vmi progi, ami maskent "kezeli" a modemet...

HJM Creative Commons License 2002.08.28 0 0 224
NLQ Creative Commons License 2002.07.09 0 0 223
valtozatossag kedveert a VII.keruletben basztak el valamit ping (routerig azaz elso hop ig) 40-800 kozott loss (szinten a routerig) 5-20% letoltes sebesege hullamzik mint malac a jegen 1-40k (trf utan szabadon)
Előzmény: TRf (220)
hijaszu Creative Commons License 2002.06.29 0 0 222
Sziasztok!

Tegnap reggel nem ment az internet eleresem, felhivtam a UPCt es keszsegesen megcsinaltak kb 5 perc alatt - azt mondtak lefagyott vmi es lecserelik az IPmet.

A hidegzuhany este ert, amikor is kiderult hogy az uj IPhez meg az alap reverse dns sincs meg es mindenki az IP cimemet latja a szokasos gepxxx-xxxx.bp04catv.broadband.hu helyett.

Igy persze meg a UPCs cimemen se tudok normalisan levelezni, nemhogy az egyeb azonositast igenylo kulso szolgaltatasokat igenybe venni.

Talan nem most kene kedves UPC bejegyezgetni az IP cimeket hanem azokat mar akkor mikor el lett dontve hogy ez a tartomany hasznalva lesz.

Ui: mindenesetre azt hittem vegre javulnak, de majd legkozelebb gyanakszom, hogy valami sunyisag van a dologban, ha Onok valamit gyorsan javitanak.

_vadaszg_ Creative Commons License 2002.06.04 0 0 221
halli

nekem semmi bajom, 50 - 60k között van! 14kerben! ÉS van fix ip-m is, max akkor változik, ha háló fejlesztés van, vagy a router cachejet uritik!! egyedul a DHCP serverrek vagy egy kis problem ritkan, hogy nem tud updatelni, a jogosultsagert.... :))

na udv

vadaszg

TRf Creative Commons License 2002.05.15 0 0 220
Ez konkrétan mit jelent? Bementél a zone-ra, és folyamatosan zöld volt mindenki? Esetleg játszottál a haverommal, és nem szakadt meg nektek? :-)

Nem hülye vagyok, dühös. Letölteni, IRC-z, bazirgálni fel-alá én is tudok. A gond az, hogy eddig a chellóra az állandó minőség volt a jellemző (legalább is nálam), most meg hullámzik mint malac a jégen. Az egyik percben még ok, a másikban leesik. Ez pedig az online játék halála. Meg az enyém is...

Előzmény: - Gibson - (218)
NLQ Creative Commons License 2002.05.15 0 0 219
a legduhitobb az autok oldalan a reklamszoveg: teljes savszelesseggel :((
Előzmény: TRf (217)
- Gibson - Creative Commons License 2002.05.15 0 0 218
TRf!

Szintén Gazdagrét, de nekem semmi bajom nincs vele!

Előzmény: TRf (217)
TRf Creative Commons License 2002.05.14 0 0 217
Gazdagrét terület. Karbantartás megvolt, új IP-cím megvan (kellett a francnak), csak éppen net nincsen, hogy száradna le mindenkinek a keze, aki hozzányúlt!

Én például játékra használnám, ha lehetne. Míg tegnapig nagyjából minden ok volt, ma a Microsoft Gaming Zone-t 600 fölötti pinggel érem el, a hazai direkt IP-s meccsekben folyamatos out of sync.

Hát, komolyan mondom, ennyit az 56K-s modemem is tudott. Gratulálok! UPC, XXI. század, 2002. Holnap megkérdezzük az ügyfélszolgálatot komolyan gondolják-e... Az IRC, az bezzeg tökéletes... :-(

hijaszu Creative Commons License 2002.05.14 0 0 216
Bocs megvmi :) csak hogy tiszta legyen a valaszom

A 3-4 az IRCnetre vonatkozik a tobbi IRC haloban (pl DALNET, UNDERNET) nincs lehetoseg eleve IRC haborura, mivel kizartak ezeket mas modszerekkel, ezert azokat nem is kell vedeni ilyen modon - mert tamadni sincs ertelme. Viszont nagyjabol egesz magyarorszag az IRCneten tanyazik.

A UPC tisztaban volt vele, hogy nem lehet IRCzni a halozati IPjevel, mivel folyamatosan azt ajanlottak hogy az egyik baratom webircjet hasznaljuk - mas tollaval ekeskedes. Raadasul a webIRCt azota kitiltottak de ez nem ide tartozik.
Udv, Hijaszu

Előzmény: hijaszu (215)
hijaszu Creative Commons License 2002.05.14 0 0 215
Kedves egycsepp. Minden IRCopot: van vagy harom esetleg negy (nemtom most mon hany szerver uzemel epp) A kulfodiekre meg tok mindegy mert reverse alapjan egyes orszagok csak a sajatjaikra vannak engedelyezve. Azonkivul vmit szerintem felreertettel. Az hogy DHCPvel osztjak nem azt jelenti hogy mindig valtoznia kell.

Udv, Hijaszu

Előzmény: egycsepp (214)
egycsepp Creative Commons License 2002.05.13 0 0 214
üdv!

na, én csak annyit fűznék ehhez az alábbi eszmeguttatáshoz, hogy ugye nem gondolod komolyan, hogy az upc minden ircopot tájékoztatni fog az ip tartomány megváltoztatásáról??? minden ircopot... ugye nem gondolod komolyan? mert ez még viccnek is durva...
meg még annyit, hogy szerintem meg jó ötlet ez a piros message led a karbantartáskor, az tény, hogy a bevezetését máshogy kellett volna meghirdetni
ja, és egyébként meg más azért nyavajog, mert nem frissül az ip címe, pedig dinamikusnak van meghirdetve... jó lenne már eldönteni bakker, hogy mit akartok...

egycsepp

Előzmény: hijaszu (213)
hijaszu Creative Commons License 2002.05.13 0 0 213
No, hosszas keresgeles utan arra az allaspontra jutottam, hogy valoszinuleg ez a topic valo a megjegyzesemnek - amennyiben nem ugy elnezest kerek.

Van nehany eszrevetelem a UPC chello szolgaltatasaval kapcsolatban es ezeket szeretnem megtenni.

1) Az meg hagyjan (vhogy lenyeli az ember), hogy a UPC az ugyfeltajekoztatas korszerusitese cimszoval egy sokkal benabb modszert vezet be mint a level kuldes (ha ugye a UPC tudja a szamlazasi adatait az elofizetonek akkor teruletileg is tud nekik szemelyre szabott emailt kuldeni - szvsz megoldhato). Az uj modszer lenyege, hogy bekapcsoljak a kabelmodemen a message ledet. Gratulalok, nagyon fantaziadus. A hibai a kovetkezok: a) honnet fogom tudni, hogy mar olvastam a kozlendojuket a HPn amit ilyenkor meg kell nezni, ha mar egyszer jartam ott es kozben megvaltoztattak (a ledet ok kapcsoljak ki)? b) Mi van ha tortenetesen az uzenetet mar csak akkor tudnam megnezni mikor nincs internet mar miattuk?

No mindegy ezt mondom meg valahogy az ember feldolgozza - vegtere is a UPC nem uzen annyit - remelem.

2) Amit ok halozat karbantartasnak neveznek az ugy nez ki, hogy az IP cimek osszecserelgetese. (Ez meg hagyjan volna szinten, mert nem igertek allando IPt) - de ehhez minek egesz napokon keresztul szuneteltetni a netet - ugy hogy van amikor a muvelet vegeztevel vissza se jon az internet mert valamit elcsesznek). Legutobb pl IRCzni nem lehetett (a szokasos harom napig nem megy semmi utan), mert a UPC elfelejtette az IRC szerverek IRCopjait tajekoztatni, hogy o egy addig ki nem osztott IP tartomanyt osztott ki az ugyfeleinek igy az ugyfelek ertheto modon az IRCs tamadasok miatt az IRCopok reszerol ki volt tiltva. (Ugye a normal ember hiaba megy az IRCophoz hogy te figy ezt az IP tartomanyt engedelyezd mar, mert erre rakott engem a UPC, ez nem tamadashoz kell, mert honnet tudja szerencsetlen IRCop hogy telleg nem arra akarjak a tartomanyt hasznalni, hogy azt meghamisitva jol megtamadjak az IRCnetet?) No de terjunk vissza az egesz napos karbantartasra. Hogy cserelik ezek az IPt? Lemennek a szereloaknaba lekotik a kabeleket es visszakotik veletlenszeruen - vagy veletlenul nem kotnek vissza egykettot? Erre utal eddig a 'karbantartas'i tapasztalatok.

Remelem vki a UPCnel olvassa ezt es esetleg ert is a dolgokhoz. Neki szeretnem azt a tippet adni, hogy amennyiben az IP varialas a dolog lenyege ugy legyenek szivesek a DHCP szervert egy kicsit megbuheralni, mert valoszinuleg a beallito allomanyat egy kis hejprogrammal meg lehetne keverni, hogy idonkent a MAC addresshez masik IP rendelje - kevesebbe is kerulne onoknek. A kabeleket meg ha nem muszaly legyenek szivesek beken hagyni mert az Onok munkasait ismerve altalaban az ilyen akciok utan nem szokott visszakapcsolva lenni a net (a multkori internetkozpont beazasrol mar ne is beszeljunk).

udvozlettel, Hijaszu

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 212
Ezekkel nem érdemes problémázni. A lényeg, hogy müxik és azért jobb, mint az ISDN.
Előzmény: NLQ (211)
NLQ Creative Commons License 2002.04.24 0 0 211
ott van beigert savszelesseg??? mert ha igen, akkor fogyaszto vedelem...
elofordulhat hogy attol gyorsabb lesz, de ha nem akkor legalabb olcsobba tudod tenni (talan...) mindenesetre 1 miset meger a dolog...
Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 210
Tudod, hogy nekem mennyi az átlag a Broadband-en? 35-40 Kbit este, de hétköznep délelőtt sem tudok 100 feletti sebességgel netezni. Úgyhogy nagyon nem panaszkodhatsz...
Előzmény: NLQ (207)
Thas Creative Commons License 2002.04.24 0 0 209
Érdekes módon én miel?tt megkötöttem a szerz?dést tudtam, hogy ez 512/128 szolgáltatás, s?t azzal is tisztában voltam hogy nem fog mindig 100%-on menni.
Ha nagyon nem vagy megelégebve akkor vehetsz axelerotól 1500(!)/384kbit-es BDSL havonta 130.000Ft-ért...

Amúgy szerintem inkább nézz be másik Chellos topicba, mert oda sokan járnak.

Üdv.: Thas

Előzmény: NLQ (207)
Zivos Creative Commons License 2002.04.24 0 0 208
DE TELE VAN A TOKOM mert ugye mit igertek: 512 Kbit sebeseggu internetet... azt persze melysegesen elhalgattak, hogy felfele 128Kbit...
na persze lefele sincs 512Kbit, csak 432...

Szegenyke, hogy tudlak sajnalni egy 56k -s modememmel. Azert szetnezhetnel, hogy mennyi pl. az ADSL. Meg ennel is kevesebb. A modemrol ne is beszeljunk. Egyebkent a feltoltes mindenhol kisebb, mint a letoltes, mert altalaban lefele tolt mindenki, es igy is hirdettek.

Előzmény: NLQ (207)
NLQ Creative Commons License 2002.04.24 0 0 207
tamasszuk fel 1 kicsit ezt a topicot!
merthogy egy ideje nekem is Chello elofizetesem van.... DE TELE VAN A TOKOM
mert ugye mit igertek: 512 Kbit sebeseggu internetet... azt persze melysegesen elhalgattak, hogy felfele 128Kbit...
na persze lefele sincs 512Kbit, csak 432... mikor jeleztem ezt nekik azt mondtak, nem garantalt a savszelesseg... na de az ido 99% ban 16 %al kevesebb (az 1 % ban meg lasabb :))
akkor most en is fizessek 16% al kevesebbet a szolgaltatasert???
egycsepp Creative Commons License 2002.01.05 0 0 206
Szia!
A UPC-nek nem lesz üzleti csomagja...
Lehet kérni üzleti előfizetést, az igényeket le kell írni és mailben továbbítani a business@monortel.hu címre. Ott válaszolnak, hogy mit lehet és mit nem, illetve mennyiért. V. kerben nincs UPC-s kábelnet. Még nem csillagpontos a hálózat a UPC-nek az ötödik kerületben, ezért.
Előzmény: bixi (169)
chromax Creative Commons License 2001.07.03 0 0 205
Viszont mostmár 2 napja délután rendszeresen behal az egész...egyébként igazából arra allergiásak, ha valaki mini-isp-ként kezd el működni, nem is a sok letöltésre.

Előzmény: sneci_ (204)
sneci_ Creative Commons License 2001.07.03 0 0 204
Én is XI.
A chellonál semmi korlát nincs, ez valami tévedés, összekeverik a broadband-al!
Nekem is 11 giga volt (már 3 hónapja kb ennyi)és soha sem tapasztaltam korlátot.
Előzmény: psy1 (202)
Laci Creative Commons License 2001.07.03 0 0 203
Szerintem a max 512k, 64-re akkor vágnak vissza, ha túllépted a limitet.
Előzmény: psy1 (202)
psy1 Creative Commons License 2001.06.28 0 0 202
hi! nekem chellom van 11kerben lakom, es 10-20 gigat toltok havonta. nem tudom mi lehet ez az 5 gigas tema, mert nekem semmi lassulas nincs. 60 k a max, de azt tartja, barmennyit toltok. ha tenyleg lelassul 5 giga utan nektek szerintem pereljetek, mert errol szo nincs a szerzodesben:) bye...psy-
Előzmény: chromax (-)
4ndr3w Creative Commons License 2001.06.19 0 0 201
Sziasztok!

Bocsi, hogy több kábelnetes topikba is beírom ugyanezt, de sürgősen szeretnék választ kapni.
Az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki a EMKTV (Egyesült Magyar Kábeltelevízió) internetes szolgáltatásával. Most úgy néz ki, hogy lehetőségem lenne előfizetni rá, és már a jövő héten be is kötnék. Aki használta már, az meg tudná mondani, hogy milyen előnyökkel/hátrányokkal jár a szolgáltaták? Gondolok olyanokra, hogy rendelkezésre állás (gyakran le szokott-e halni); valami extra, szerződésben nem említett limit; általános sebesség nappal/éjjel; stb.

Az árak elég korretnek tűnnek, 30 rugó a bekötés, és az alapcsomag havi 10. Ebben korlátlan belföldi forgalom van + 1 giga külföldi.

Várom a válaszokat, előre is köszi,

Andrew

bixi Creative Commons License 2001.05.31 0 0 200
Matávosok ne erőlködjetek.
Előzmény: NLQ (199)
NLQ Creative Commons License 2001.05.31 0 0 199
3ismerosomnek is van upc kabelnetje (chelloja) es amikor megfordultam valamelyikuknel mindig neztem egy kis netminoseget... hat mit mondjak... elszomorito.... ping (halozatukon belul mondjuk a bix router elott eggyel) min/avg/max (kb a 3 havert atlagolva) 40/120/300
a packetloss pedig 6 / 14 / 30 %
az adatok termeszetesen csak kiragadott adatok szuk 10 perces meresek (a napok kulonbozo idoszakaban) ennel termeszetesen a halozat altalanossagban lehet jobb is, de lehet rosszabb is.. mivel ezen adatokra semmilyen kotelezettseget nem vallalnak...
marpedig az ilyen net max weblapnezegetesre alkalmas... (bar magyarorszagon nem sok jobb szolgaltatas van elerheto aron)

meg 1 erdekes pelda... fatav ISDN ping (halozatan belul termeszetesen) atlag 80 (jo esetben 70 rossz esetben 180)
nemetorszagban nagyvarostol kb 100 km re egy 70 csalados kis faluban volt szerencsem isdn-t latni magyar szerverekre! (pl datanet eol matavnet) sehova sem sikerult 40-50 es pingnel nagyobbat elerni !!!! halozatukon belul 25 os atlag max 30 as ping... no comment

nlq

Cryptoman Creative Commons License 2001.05.15 0 0 198
A legjobb egyébként az volt tegnap, mikor a Fórumon rákerestem az UPC-re, merthogy három nagy témakörből kerültek elő topicok: UPC, JakUPCsek, korrUPCió. Ilyesmivel kapcsolatban emlegettek régen ördögöt, boszorkányságot - mostanában pedig valami asztrologikus (vagy inkább -logikátlan), transzcendentális metafizikát azúrban feloldódva, vagy mit... :-)

T.

Előzmény: Cryptoman (197)
Cryptoman Creative Commons License 2001.05.14 0 0 197
Megőrjít ez a rohadt magyar módi, seholsem találok árakat a szolgáltatóknál... T.
Előzmény: Scyllum stellare (188)
Heavy_D Creative Commons License 2001.03.27 0 0 196
Nekem nincs is szerződésem :)
Talán idővel elküldik.

Anti_IQ hogy is mondod pofán vágnak? :)
És ezt ki fogja megtenni az ügyfélszolgálatos kislány vagy az 50 kilós szerelő netán a vezérigazgató?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!