Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kopitoro Creative Commons License 2016.11.04 0 0 1237

Sziasztok Segítségeteket kérem Suzuki swift 1, 3 az autó 97 évjárat, az alapjárattal van a baj. nagyon magas, és sokat fogyaszt már próbáltam mindent idáig 8 szerelő, elesem vállalta kettő meg nem tudta megcsinálni csak egy címet, szeretnék, ahol meg tudják javítani Bp. en elöreis köszönöm a segítségeteket

E9Matyi Creative Commons License 2016.06.29 0 0 1236

Kedves Fórumozók!

(remélem nem veszitek tolakodásnak)

 

Tízen éve kötődöm klasszikus Toyotákhoz, de természetesen minden további minőségi, érdekes jármű iránt tudok rajongani. Az utóbbi években összehozott a sors jó pár egyéb Young- és Oldtimeres, egyéb japán gyártású jármű tulajdonosával, amely találkozások alkalmával sokszor konstatáltam, hogy szinte teljesen magányosan építgetik, szépítgetik gyöngyszemeiket úgy, hogy közben nem tudják az apró eredményeket és a sok-sok örömöt megosztani egyéb márkatársakkal. Kis hazánkban sajnos a japán veteránozásnak nincs túl nagy kultusza, így csak elvétve találunk kisebb - sokszor adott típusra specializálódott - csoportokat, klubokat, de legtöbbször az idős járművel rendelkező tulajdonosok számára csak a nagyobb márkaklubok maradnak, ahol gyakran igen kis figyelmet kapnak az öregebb gyöngyszemek vagy csak szimplán kevés a hasonló korú autó/motor. 

 

Mindemellett igenis vannak itthon Young- és Oldtimer, japán különlegességek, ritkaságok és igen nagy becsben tartott, a kor utcaképét tükröző szép állapotú járművek.

A fentiek miatt az évek során megfogalmazódott bennem egy olyan közösség megalapítása, ahol a 9 autó, a 4 motor márka és az esetleges egyéb szigetországban gyártott jármű tulajdonosai egy helyen tudnának közösségi életet élni.

A kocka Swift és korabeli különleges társai azért szerintem büszkén állhatnak a korabeli japán tervezésű és összeszerelésű autók közt!

Idén elkövetkezhetett a kivitelezés és a napokban átadásra is került az új felület. 

 

Engedjétek meg, hogy bemutassam a JAPTIMERS közösséget.

 

Nagyon preferáljuk a személyes kapcsolatokat és nyilván mindenki "élőben" szereti kényeztetni magát a különleges járművek megcsodálásával, így első sorban az éves találkozókért, összejövetelekért hoztuk létre a közösséget. Emellett nagyon fontosnak tartjuk az események közti kapcsolattartás lehetőségét, így egyben az interneten található elektronikus felületet is.

Ezért jött létre a Japtimers FÓRUMa:

http://japtimers.hu

 

Természetesen az index fórum felülete mellett, immáron a Japtimers-en is találkozhatnak az azonos hobbival rendelkező tulajdonosok.

Megoszthatják tapasztalataikat, élményeiket, feltehetik kérdéseiket, találhatnak hasznos információkat, leírásokat, eladhatnak és gyorsan tudomást is szerezhetnek különleges kiegészítőkről, alkatrészekről és természetesen vezethetnek "naplót", azaz saját projektet is. Itt értesülhetnek fontosabb információinkról, itt jelentkezhetnek találkozóinkra és itt oszthatják meg velünk észrevételeiket.

 

Szívből reméljük, hogy az új közösség elnyeri tetszéseteket és hogy jelen megkeresés célba talált.

(Egy várhatóan nívós közösségnek jó dolog az első tagjai közt lenni :) , de vegyétek figyelembe, hogy egy új csapat megalakulása időt vesz igénybe, így a kezdeti beindulási időben kérjük legyetek türelemmel, szavazzatok bizalmat nekünk és segítsetek értékes hozzászólásaitokkal még vonzóbbá tenni a felületet az új érdeklődők számára is)

 

Köszönjük!

 

Toyota (Lexus), Nissan (Datsun, Infiniti), Honda (Acura), Mazda, Mitsubishi, Subaru, Suzuki, Daihatsu, Isuzu. Honda, Yamaha, Kawasaki, Fukuya, Fuji, Kofu, Katakura, Miyata…

MB ATTi Creative Commons License 2014.07.20 0 0 1235

Hello!

Kellene nekem Suzuki Swift 1.0 1998 féltengelyek közötti bordás rudazat !

Balos és jobbos !

A csuklók már megvannak de maga a tengely az sérült ! konkrétan nincs rajta ricni !

Vagy esetleg olyan féltengely amin rosszak a csuklók!

Így meg nem szeretném összerakni mert sok értelme nem lenne!

De komplett féltengelyt sem szeretnék már venni , ha meg van rá az alkatrész!

Manuális váltós !

Ha valaki tud nekem ilyet kérem írjon nekem !

Köszönettel:MB ATTi

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1234

Sziasztok!

Szeretnék a közel jövőben venni egy Swifttet. 1998 és 2002 évjárat közötti példányokat néztem. 1.3 8v mocival. Sedan jobb lenne a nagyobb csomagtartó miatt. 250e körül lenne a vételár és kb még 6-70e szánok rá felújításra. De sok helyen irták ,hogy a hátsó futómű a Sedannal problémásabb. Főleg a gátló és illetve a többi futómű alkatrész. Erről mit lehet tudni vagy mi igaz belőle?

Eddig ezeket a megnézni valókat szedtem össze megvétel előtt amit érdemes rajta megnézni, átvizsgálni.

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

- ajtógombák szétrohadnak,
- bal hátsó ajtó ablakemelő vezetéke eltörik,
- utángyártott benzinszűrő az útra ereszti a naftát,
- Első-hátsó szélvédő és karosszéria találkozásánál jön elő a rozsda leginkább. aztán a sárvédő-íveken  és a küszöbön.
- Ajtógombák szétrohadnak,
- Bal hátsó ajtó ablakemelő vezetéke eltörik,
- Utángyártott benzinszűrő az útra ereszti a naftát
- Váltócsapágysor,
- Kipufogó csövei rozsdásodnak (a dob szerencsére nem, hacsak nem volt lecserélve valami olasz szemétre),
- Ajtózsanérok lógni kezdenek egy idő után,
- A hátsó szélvédő bal-alsó sarkán a gumi illesztése gyárilag fos (sedanról beszélünk), emiatt beázhat a csomagtér,
- műszerfal zörög hidegben,
- Ablaktörlő motor idővel megadja magát (ez látszik a mozgásán és hallatszik a hangján is, ha már agonizál),
- Gyújtáselosztó alatt van a vez.tengely szimmering, az tud folyni,


A másik kérdésem. A rozsda a legnagyobb "ellenfél" amire figyelni kell azt már tudom. Az MK3-Type1 (1996) illetve a MK3-Type2 (2000) egy fokkal azért már jobb nem mint a MK2-Type2-s? Állítólag a ráncfelvarott kiadás már merevebb kasztnival is jött. Ez igaz?

Mert ezt írja a Suzuki oldala a 96-s ráncfelvarrás után.

1996 Modellváltás a Suzukinál. Az új Swift szebb, kényelmesebb és biztonságosabb lett.

Black Ur Creative Commons License 2013.03.05 0 0 1233

Sziasztok:)

Előre is elnézést ha ez a kérdés volt már a másik suzukis tpoicban is megkérdeztem itt is érdekelne a vélemény:99s sedanom van közel 10 ezret elment féltengelycsukló csere nélkül azóta meg 20 ezrenként kell cserélnem pedig nem változott a vezetési stílusom.Van tipp hogyan lehet tartósabb cucc bele? Köszi Black

furkos Creative Commons License 2013.01.19 0 0 1232

Ki ha nem ő?!

bitisbitis Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1229

Szüleim Suzukija 17 évet betöltötte, és nem dobták ki 7 évvel ezelött ! Tehát nincs igazad.

Ha neked Suzukid van és nem tetszik add el, vagy dobd ki. Vegyél olyan autót amiben van izgalom.

Nekem Liana sedanom van, és sok olyan márka van amiért nem adnám oda. És nem érdekel mások véleménye, miszerint ennyi pénzért autót is vehettem volna .:))))))))))))

Előzmény: indaolvasó (1228)
indaolvasó Creative Commons License 2010.11.19 0 0 1228

Nem értem, hogy szeretheti valaki a suzukit :S. szerintem egy teljesen átlagos szürke hétköznapi embernek való 4 kerekű. semmi izgalmas nincs benne, semmi szép. Aki megveszi használja, aztán 10 év múlva kidobja kb ennyi

akhi07 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1227
sziasztok 2 éve hajtom wagonert egyet gondol meg ált a motor érdeeme meg javitani vagy vegyek egy uj motort bele
kislikör Creative Commons License 2009.03.14 0 0 1226
csáó suzuki swift 1.3 cabrio-hoz keresek tető alkatrészeket!!!valaki tud valamit irjon pls!!(dobozoskifli@freemail.hu
Bazsi79Nk Creative Commons License 2008.12.28 0 0 1225
Sziasztok!!!
A kérdésem a következö lenne:
Suzuki swift sedan 1.3 16 szelep.
Hosszutávon se hajlandó bemelegedni. termosztát csere a régi is jól zár és müködik az uj is. a kocsiban elég hiden van. Viz van benne de 15 km után se hajlandó beállni a höfokmutató középre ha leveszem a fütést akkor se. szóval ha höfokjeladó lenne rossz akkor megérteném ha meleg lenne kocsiba.
Mit tippeltek??
elöre is köszi Bazsi.
zsebi_76 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 1224
Sziasztok!
Suzuki SX4-re keresek Continental 205/60XR16-os gumit használtban. Csak 1 db. kellene, mert ma szétvágta egy csavar az enyémet. Köszi! Csaba: 0630/660-8100
tarno Creative Commons License 2008.05.07 0 0 1223

Sziasztok !

 

Akit érdekel :

Adammer Creative Commons License 2008.05.07 0 0 1222
Hello!
Wagon r+-unk van 2002-es. 2 éve van benne klíma, és most szeretném fertőtleníteni, csak nem tudom hova kell pontosan fújni az antibakteriális sprét. Az anyósüléssel szemben alul van egy doboz amiben elvileg a ventilátor van. Ennek az alján van egy levehtő rész, egy kis "ablak". Azon benézve hűtőbordák vannak mint a motor vízhűtésének a bordái. Jól gondolom, hogy ide kell fújni a sprét, vagy ez a fűtésnek az eleme?
Üdv: Ádám
koke01 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1221
Sziasztok!
Van eladó 14es felnim suzukira ha kell valakinek!
babaferi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 1220

Sziasztok!

 

2. suzuki swift vásárlásomra készülök. Tudnátok abban segíteni, hogy milyen lesz az auto az aktuális ráncfelvarrás után? Esetleg az új árlista elérhető már valahol? A hivatalos honlapon még nem találtam semmi infót ezzel kapcsolatban és a márkakereskedések sem tudnak segíteni.

 

Előre is köszönöm.

 

üdv

 

babaferi

rotnak Creative Commons License 2007.09.17 0 0 1219
Még az előbbihez, Hogy lehet, hogy egy szakszervíz nem tart ilyen egyszerü alkatrészt raktáron?Milliós kocsik meg ott álnak az udvaron? Addig Kedves vevő a vevő, amig nem fizetett?


Előzmény: rotnak (1218)
rotnak Creative Commons License 2007.09.17 0 0 1218
Két éves a Suzuki WR+ om. Készpénzért vettem. Állandóan használom és bosszankodom. Szinte minden nap előfordul, hogy amikor megállok, pl. rendőrlámpánál és el akarok indulni ránt egyet a motor és lefullad. Az elsö és második szervíkor is szóvá tettem. A válasz konstrukciós hiba, adjak több gázt stb. Fél éve , amikor megáltam és indítóztam nem indult el a kocsi. Hívtam a Suzuki mestert. Fél óra mulva jött, bevitte a kocsit a pápai S. szalon udvarára. Másnap reggelre megcsinálták, azt mondták rosszvolt az utánfutó, amit vontattam. Érdekes módon azelőtt és az után is használtam az utánfutót és nem fordult elő, hogy ne induljon. Tegnap meg fékeztem erősebben, csúszott a kocsi. Látom az ABS jelzőlámpa ég. Telefonáltam a Mester+ nak. Azt mondta beviteti a kocsit a pápai szervízbe. Mondtam nekem holnap, vagyis ma dolgoznom kell Győrben, mivel megyek el.Csere kocsit nem tudnak adni. Hivatkoztam a Suzuki mester+ hol, mikor, hogyan kiadványsoraira.Idézem:A Suzuki mester+ a telefonhívást követően azonnal az Ön segítségére indul és távolságtól függöen a lehető legrövidebb időn belül a helyszínre ér, hogy kijavítsa a hibát. Ha ez a helyszínenen nem lehetséges az autót a legközelebbi S. szervízbe szállítja. Abban az esetben, ha a javítás az adott napon nem lehetséges a Suzuki Mester+ csereautót ajánl fel a javítás idejére. A 06 80 990080 as telefonszámon lévő úr, akivel beszéltemazt mondta csereautó nincs, de beviteti a kocsit. Mondtam mivel megyek dolgozni másnap / ma reggel/.Azt mondta megint, megjegyzem erősen törve a magyart, nincs autó, az én könyvem már nem érvényes. Mármint, amit írt a Suzuki Mester, amit a garancia könyvvel együtt kaptam. és letette a telefont. EZ tegnap /szeptember16-án kb 16 órakor történt. Ma reggel elmentem Győrbe dolgozni A munkahelyemről felhívtam 3 Suzuki szervízt. Megkérdeztem melyik fogad 17óra után. A Fehérvári u.75 alatti szervíz mondta odamehetek, ha tudják megcsinálják. Hozzátartozik, reggel a Győri forgalomban egy előttem halladó kocsi bevágottt, elém. fékeznem kellett, majdnem belecsúsztam. A második lámpánál meg megismétlődött a szokásos motor lefulladás, és a hátam mögött lévő jött majdnem nekem. No de a szervíz. Egy pillanat alatt megállapították, hogy kicsúszott, szakadt az ABS visszajelző kábel a jobb hátsó kerék felett lévő csatlakozóból. Ezt ki kell cserélni. Ilyen nekik nincs rendelni kell. Jelzem ez a kábel teljesn szabadon van semmi nem védi. Kérdésemre miért van ez így? A válasz kérdezzem a gyárat. Mondtam holnap is kell jönnöm dolgozni. Pápán lakom. Ha nem jövök nem adnak munkát. Kérek csereautót amig a kocsit megcsinálják, mert így nem biztonságos vele közlekedni. Csereautó az nincs. Ha kapok is valamelyik szevízben, akkor fizetni kell érte. Mondom ez garanciális hiba, én nem tehetek róla, hogy az a kábel védtelenül van a kocsi alvázárta rögzítve, azért fizessek a cserekocsiért? Hát igazam van , de autó akkor sincs. Közlekedhetek a kocsival ABS nélkül is. Ebben maradtunk, láttam nem érdemes vitatkozni. Az eset felháborító. Ez előtt volt egy több mint 10 éves Mazda 121-es kocsim. Hosszú évek alatt egyetlen gondom volt. Már nem is garanciális idő után azonnal és udvariasan megcsinálták. Tessék mondani a Suzuki nem Japán? Azt tudom,. amint lehet eladom és veszek egy másik gyártmányt. De NEM SUZUKIT. Addig amig ki nem fizettem az árárát, a vásárláskor, nem így álltak a kocsihoz.


Előzmény: aerio (1098)
Beci76 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 1217

Swift 1600

aerio Creative Commons License 2006.07.18 0 0 1216
Az új 2006-os Pikes Peak versenyautó 940 paripával :) Asszem nyertek is.
aerio Creative Commons License 2006.04.14 0 0 1215
New Yorkban mutatják be az új XL-7-et V6-os 3.6 literes 250 lóerős motorral. 2007-től lesz kapható. Úgy néz ki, hogy az elődjével ellentétben ezt már itthon nem fogják forgalmazni.
aerio Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1214
De igazad van, télleg úgy jött ki :)
Előzmény: batyja (1213)
batyja Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1213

okay:)))

csak úgy jött ki mintha...

Előzmény: aerio (1212)
aerio Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1212
Félreértés ne essék. Az, hogy láttam egyet élőben nem a képekre vonatkozik :)
Előzmény: batyja (1211)
batyja Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1211
Előzmény: aerio (1210)
aerio Creative Commons License 2006.02.23 0 0 1210
Ma végre láttam egyet élőben. Nagyon pofás.
tomsuzuki Creative Commons License 2006.02.23 0 0 1209
Ezzel az szerettem volna mondani h a 175/70-es giminál még nem ért bele a sárvédőbe pedig sokszor ült a hátulja az autónak rendesen és még csak véletlenül sem ért bele.
Előzmény: tomsuzuki (1208)
tomsuzuki Creative Commons License 2006.02.23 0 0 1208
Szia! Felni méretekben nem vagyok otthon,de itt "nállunk" volt egy swift és azon 15 col-os felni volt 195/50-es gumikkal. Mondjuk az nem volt megültetve! Szerintem a 185 széles az még éppen elfér,ha meg is van ültetve csak variálni kell a profilmagassággal!
Én például most nyáron 14-es felnit szeretnék 195/60-as gumikkal.
Egyébként a gyári felnimen volt már fent 175/70-es és akkor még volt kb. 2cm a sárvédő és a gumi közötti távolság!
Előzmény: mrazb (1207)
mrazb Creative Commons License 2006.02.23 0 0 1207
Üdv Mindenkinek!
A napokban vettem egy 2003 évjáratú 1.3 16v, 5ajtós, nem sedan Suzuki Swift-et. Taljesen gyári az auto.A kerékmérete 155/70 4,5*R13 ET45. Eldöntöttem hogy lecserélem 15colos alufelnire, 195/50es gumival. Tudom hogy nem ez a váltóméret,kb 5-%ot csalni fog a km-óra,(kb 2,5cm-el nagyobb lenne az átmérő is) de jobban megvédi a felnit a vastagabb gumi, és jóval olcsóbb is-ezért döntöttem így. A nagy problémám az lenne, hogy milyen széles felnit lehetne a Swiftre tenni , hogy az elférjen a dob alatt,ne érjen bele semmibe-pl lengéscsillapító,fék, és a gumi is passzoljon rá rendesen. Azt számoltam hogy a gyárinál(4,5" et45) 10,2cm a felni széle az agytól befelé, de ha feltennék egy 6,5" ET38 -as felnit akkor ez a táv már 12 cm. A 7"ET38as felninél pedig 12,69cm jött ki. Szóval nem tudom milyen felni és gumi férne be az autó alá ebben a méretben, elképzelésben. Ha valaki tudna nekem tanácsot adni,nagyon megköszönném.
aerio Creative Commons License 2006.02.14 0 0 1206
Már kép is van.
Előzmény: aerio (1202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!