Keresés

Részletes keresés

Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.03.23 0 0 29
A topicnyitó vessen egy pillantást Torgyán Józsira, és nem nyit ilyen topicot többé. (Vagy legfeljebb Kergemarhakór Magyarországon! címmel.)
Munchausen Creative Commons License 2001.03.23 0 0 28
Nyitottam egy topic-ot, sajnos nem láttam meg ezt a már létezőt, van ott egy cikk, amivel indítottam, szerintem érdemes elolvasni, sok mindent tisztázna.
A másik BSE topik.

Bal Creative Commons License 2001.01.06 0 0 27
Viccelsz. A Kreutzfeld-Jacobs általában idős embereken jelentkezik. Angliában épp az volt a furcsa, hogy megbetegedéseket észleltek fiatalabbakon is.

Angliában évekig fogyasztottak fertőzött húst, és csupán néhányszor tíz-száz "gyanús" megbetegedés történt. A pánikot az váltotta ki, hogy fennáll a veszélye, hogy a megbetegedések száma gyorsan nőni fog, mert nagyon hosszú a lappangási idő. Szerencsére ilyesmi eddig nem történt.

Már megint a magyar sajtó akar felfújni valamit. Szivacsos agyvelőgyulladásos betegek mindig is voltak nálunk is, csak nem figyeltek ennyire rájuk. A betegség számtalan módon kialakulhat, nem csak fertőzéssel. És biztos, hogy lehet rá valaki genetikailag hajlamosabb.

Ha a legkritikusabb országban, ami nálunk 5-10-szer nagyobb népességgel rendelkezik, ennyi ember betegszik bele, akkor okosabb, ha a földrengésektől vagy a villámoktól rettegsz. Annak az esélye, hogy egy ilyesmibe halsz bele, feltételezhetően nagyobb. Nem is beszélve mondjuk a szomszédod bagójáról.

Előzmény: James Bond (11)
James Bond Creative Commons License 2001.01.05 0 0 26
Na azért a dolog a betegség terjedésével kapcsolatban közel sem ilyen egyszerű. Az állati eredetű takarmánykészítmények csak az egyik lehetséges módja a fertőzésnek, de ezenkívül még számos más útja is van. A másik probléma, amiért szükségesek a vizsgálatok, hogy mostmár valóban nem lehet ilyen takarmányokat felhasználni (bár a magyar mezőgazdának álcázott pénzéhes köcsögöket ez vajmi kevéssé érdekli), eddig azonban lehetett, így nem tudhatod, nincs-e már most fertőzött állat magyarországon. A másik pedig az, ami az EU szempontjából érdekes, hogy őket nem a lehetőségek kizárásával, hanem a tények bizonyításável győzhetjük meg, lévén nem mi vagyunk a szemükben a legnagyobb szentek - ugye erre példa az általad is említett Tokaji bor, amit ugyanúgy hamisítottak, mint a többit, így aztán ne csodálkozz a bizalmatlanságon. Azt mostmár csak egy módon lehet átlépni - szigorú ellenőrzésekkel, és azok bizonyításával. Így talán egy pár évtized múlva visszaszerezhetjük néhány élelmiszeripari termékünk korábbi jó hírét.
Előzmény: waxxablaze (25)
waxxablaze Creative Commons License 2001.01.05 0 0 25
Ha nincs a terjedésnek módja az országban (állati eredetű fehérjekészítmények etetése) akkor minek vizsgálni a betegséget? Azt pedig hogy mi szállítsunk at euba? Még a tokajit sem engedik be büntetővám nélkül, pedig az ott NINCS. Hiosztéria. Érdekszövetségek. STB
Előzmény: James Bond (22)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2001.01.05 0 0 24
Magyarországon van kergemarhakór.Tünetei: a belvárosban ingyenes parkolóhely keresés, a politikusok igéreteinek komolyan vétele, hogy csak a legjellemzőbbeket soroljam.
-Nézd a marha, nem beállt elém! Pedig éppen a fizetésemelésem tőzsdei befektetésén gondolkodtam itt a kocsiban!
dio1 Creative Commons License 2001.01.05 0 0 23
----ujabb tömegmészárlás kezdődik, egy másik hatalom szistematikusan mérgezi egy másik kultura tagjait, hogy a felszabadult területet saját népéve honosítsa be----

minden háburúrol azt akarjuk hinni hogy ez volt az utolsó háború

dio

James Bond Creative Commons License 2001.01.04 0 0 22
Miért? A válasz - számomra - egyszerű: ha ezek a valóban drága, de hasznos vizsgálatok igazolják a magyarországi szarvasmarha állomány "tisztaságát", úgy igen jó ersélyünk lehet az EU rlső számú marhahús beszállítói címére. Már ha ezért hajlandóak is tenni valamit ott fenn, ha már úgyis annyit utazgatnak...
Előzmény: waxxablaze (21)
waxxablaze Creative Commons License 2001.01.04 0 0 21
Szánalmasnak és hisztérikusnak tartom ezt a kérdést. Miért?
Magyarországon TILOS állati eredetű fehérjével növényevő állatokat etetni. 90 óta. Előtte sem alkalmazták SOHA. Miért? Mert szójával pótolják a fehérjehiányt ami pl. az intenzív tejtermelés okoz az állatban. Erről soha nem esik szó. Az EU-ban elfogadott az előző dolog.
Miért kell nekünk bevezetni egy teljesen felesleges és drága vizsgálatot ld. mai index hír?
vajon?
James Bond Creative Commons License 2000.11.11 0 0 20
Amennyire utánaolvastam - NEM. Végülis a reggeli kávémból még nem hagyom ki a tejet annak ellenére, hogy a bifszteket mostanában hanyagolom.... :o)
Előzmény: Déridoire (19)
Déridoire Creative Commons License 2000.11.11 0 0 19
Mi a helyzet a tejtermékekkel?

Ezeke jelentenek valamiféle kockázatot?

Ozon Creative Commons License 2000.11.04 0 0 18
cikk

itt pontosan le van írva
Ozon Creative Commons License 2000.11.04 0 0 17
Úgy tudom: prionok vannak az emberi idegrendszerben és a betegség hatására ezek a spirál alakú prionok kiegyenesednek... De rögtön utánanézek.
whisper Creative Commons License 2000.11.04 0 0 16
Erről nem tudok. De kimutatni nem egyszerű. Főleg a tünetek alapján vehető észre. Ellenszere nincs.
Előzmény: James Bond (15)
James Bond Creative Commons License 2000.11.03 0 0 15
Végre, egy szakértő! Whisper, ez tényleg lehet genetikailag öröklött is? És ha igen, akkor szűrővizsgálattal ki lehet mutatni a szervezetben? Vagy csak akkor, ha támadásba lendül...?
Előzmény: whisper (14)
whisper Creative Commons License 2000.11.03 0 0 14
A betegség az afrikai térségben eléggé ismert, ott Kreutzfeld-Jakob szindrómának hívják, illetve kuru-nak. Tudni kell róla, hogy a kórokozója egy prion, ami egyszerűbb és kisebb, mint egy vírus. Lappangási idő nagyon hosszú, akár több tíz év is lehet.
originalqszi Creative Commons License 2000.11.03 0 0 13
Szerintem tüneteit néhány netesen lehet tapasztalni:DDDDDDDDDDDDD
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.03 0 0 12
Én nem tudom..
Minden esetre Magyar Tarka Nagy Barom eltűnt mint Petőfi.
James Bond Creative Commons License 2000.11.03 0 0 11
Örökölni? Na az elég rázós.

... és már megint DE!

Érdekes, hogy valakinél ez az örökség ilyen későn jelentkezzen. Mert az O.K., hogy csak fejlett egyedeken (legyen ember vagy állat) jelentkeznek a tünetek, de itt egy idős emberről van szó! És a 4 évvel korábbi esetben pedig egy idős nő volt az áldozat (szintén Szabolcsban). A korukat tekintve nem úgy tűnik, hogy már eleve magukban hordozták a fertőztést (vagy a genetikai defektet), hanem hogy "menet" közben szedték össze valahol...

Előzmény: dobrony (9)
division by zero Creative Commons License 2000.11.03 0 0 10
már hetek óta gyanús volt a booooooocimobil fickó a reklámban :-))))
dobrony Creative Commons License 2000.11.03 0 0 9
Nem csak ugy kaphatod el, hogy betermelsz egy beteg marhabol szarmazo csopogo steak-et. Lehet genetikai bibi is, szal, nem kell begazolni. Kulonben a hus nem olyan gazos, csak az idegek, belsosegek, stb. Úgy tudom, a nyiregyhazi urgenel meg nem tudtak megallapitani pontosan, hogy kapta el a cuccot, de valoszinusitik, hogy orokolte.
Az mar erdekesebb, hogy svajcban doglenek a tehenek, megpedig a fiatalok is, ami azert szivas, mert ok mar elvben nem kaphattak fertozott kajat, vagyis ezek szerint megis.
vapiti Creative Commons License 2000.11.03 0 0 8
tegnap úgy tűnt, hogy nálad is. Látod mégis megfertőzött a kergenyúl.kiheverted?
Előzmény: James Bond (6)
X polgártárs Creative Commons License 2000.11.02 0 0 7
Bondov polgártársam,
a szivacs pont olyan, h +áll a határon, mer még nem vagyunk EU tagok, v. vmi ilyesmi...

ámbár az is lehet, h valami [xxx] összeesküvés a vidék(fejlesztés) ellen.

Előzmény: James Bond (6)
James Bond Creative Commons License 2000.11.02 0 0 6
Ha jól látom, nálad már jelentkeznek is a tünetek... :o))))

Na de tényleg, tudja valaki, hol szerezte be az a szerencsétlen a szivacsot? Importból van, vagy hazai termelésből?????

Előzmény: sörhastáncosnő (4)
ugrifules Creative Commons License 2000.11.02 0 0 5
Mi lenne? Ezentul nem emberek altal megszemelyesitett kergemarha effekteket lehet majd kerni a reggeli radiomusorokban, hanem original orult teheneket. Bochkor csak kiall a karám melle es felveszi, mint a Schumi Ferrarijat.
Azert annak orulok, hogy ritkan eszem marhahust.
Előzmény: James Bond (3)
sörhastáncosnő Creative Commons License 2000.11.02 0 0 4
Kergemarhakór Magyarországon?????

hihihihi bululululbulu
huhuhuhuhuhu

Ugyan már!

hehehehe gyogyogyogyo hihi krrrrrr csssss
pssssssssssssszt @@@@@ * klingilingi

Hüleségeket beszélsz te.

hahahahahahahahahahah brrrrrrrrr
nénónénónénónénónénónénónénónénónénónénónénó

hűűűűűűűű

áááááááááááááááááááá!

Előzmény: James Bond (-)
James Bond Creative Commons License 2000.11.02 0 0 3
Akkor téged már nem szeretnélek gondozni.... Amúgyis - szalontüdő.... broaaaaaaaaaafffffff :o)

De mi lesz szegény bocikkal?

A bocikat lelövik, ugye? :o(


JB, bocibarát

Előzmény: nori (2)
nori Creative Commons License 2000.11.02 0 0 2
aszonták, a belsőségtől kell tartózkodni én meg szalontüdőt ettem ebédre
Előzmény: James Bond (-)
James Bond Creative Commons License 2000.11.02 0 0 1
MIvel a sörtől nem lesz szivacsos agysorvadásom - remélem :o) -, így a válaszom: IGEN! De azért mint tehenész, aggódom..... és nem a sör miatt.
Előzmény: ugrifules (0)
ugrifules Creative Commons License 2000.11.02 0 0 0
A mult heten Nyiregyhazan jartam. Akkor jössz ma sörözni, vagy sem? :)
Előzmény: James Bond (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!