Keresés

Részletes keresés

UgyanPityu Creative Commons License 2021.08.25 0 0 23904

 

Sziasztok,

 

Költözés miatt megválnánk kettő 1 éves malacainktól. Mi nem eladni szeretnénk őket, hanem egy szerető és felelősségteljes gazdinak átadni ingyen, felszereléssel együtt. Készítettem nekik a ketrecnél nagyobb méretű helyet fából.

 

 

 

 

 

 

orion89 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 23903
Csillámpóni01 Creative Commons License 2020.08.24 0 0 23902

Szerztnék segítséget kérni, hogy van egy kb 2 hónapos tengeri malacom és fél kicsit, ha az ölembe van pl csak addig amíg a kaját meg eszi utána el szalad nem marad nyugton. Tud valaki esetleg segíteni, hogy mit és hogy csináljak, hogy megszokjon ne féljen?! Előre is köszi a választ. 🙂 

Ficzek Úr Creative Commons License 2020.05.03 0 0 23901

Divat volt,vége lett.Ráadásul sok "tenyésztő" árulta az állatokat aminek az lett a következménye hogy az átlagéletkor - egy állatorvos szerint - jelentősen lecsökkent a jelentős beltenyészet miatt. Én pár év alatt nem kevés malacot temettem el,mind beteg volt.Egyszerűen nem tudtam egészségeset szerezni,kívülről meg semmi sem látszott.Ha már 2-3 évet megéltek nagy dolog volt (amikor kezdtem sokat olvastam róluk,a tartásukról,akkor 6-9 évet írtak róluk),de ez ritkán fordult elő. Az egész család imádta őket,pont ezért fejeztük be.Pedig hiányoznak,de így semmi értelme. Remélem Neked több szerencséd lesz.

Előzmény: Hajnibaby13 (23899)
Hivadar Creative Commons License 2019.12.30 0 0 23900

Régen voltak tengermalacaim. Aztán x év után, valahogy meg untam. Meg vártam utolsó meg haljon. Aztán összes tengerimalacos holmit elajándékoztam.

Hajnibaby13 Creative Commons License 2018.12.08 0 0 23899

Most látom csak, hogy mennyire rég volt aktivitás a csoportban :( De bízok benne, hátha újra kicsit felélénkül.

Hajnibaby13 Creative Commons License 2018.12.08 0 0 23898

Sziasztok!

 

Egy kis megerősítést kérnék tőletek. Van egy nagyobb tengerimalac fiúcskánk, ő kb 8 hó körüli nagyfiú. Ma végre megkapta a társát, egy pindur szintén kisfiút. Az összeszoktatást úgy csináltuk, ahogy kell. Semleges helyen, szépen elvoltak, órákig. A nagy persze körbekurrogja milliószor a kicsit, de az a helyzet, hogy ezt még így este is folyamatosan műveli, most is, hogy már beköltöztek a ketrecükbe. Persze mindent átmostam, ecettel is, nem érződik semmin a régi "egyedi" szaga, tehát ezt a kört is lefutottam velük. Kint békések voltak, együtt pihentek, nem volt gond. Csak abban nem vagyok biztos, hogy a folyamatos kurrogás a kicsi felé (és a kicsi vékony kis "válaszcsipogásai?") mennyire normálisak. Nem érzem eddig fenyegetőnek. Tudnátok tanácsot adni, hogy mik azok az apró intő jelek, amik bajt jelenthetnek? Vagy a nagy vajon még mindig nem fogadta el a kicsit? Van bármi tanácsotok, hogy miben tudnék esetleg segíteni még nekik, hogy jobban összebarátkozzanak? (Direkt újra ellenőriztem őket, mindkettő határozottan fiú :D)

Ficzek Úr Creative Commons License 2016.10.23 0 1 23897

Szia! Valóban szükség lenne már most malackákra,de egyenlőre tavaszig várok. Ha akkor is hiányozni fognak,akkor lebokszolom a családdal hogy lesznek. De több dolgot végig kell gondolnom. Itt vidéken az állatorvos semmit sem tud segíteni ha baj van. Az összes malackám odalett amelyik beteg lett,az orvos semmit sem tudott tenni. Mindenféle könyvekből próbált gyógyítani,de eredmény nélkül. Tehát ha a malacka beteg lesz,akkor neki annyi. Ez a legnagyobb probléma. Egyedül az utolsó ment el úgy mint amelyik megöregedett. Kb 1 éve kezdtek mutatkozni a jelek amik erre utaltak,és végül bevonult a házába örökre elaludni. Kevesebbet evett,többet aludt és a mozgása is "megfontoltabb" lett. Ember nem gondolta hogy egy ilyen pici kis állat függővé tud tenni embereket,nekem addig a kutya volt a minden. Na mindegy,így jártam,az idő mindent el fog dönteni. A vigasztalást meg külön köszönöm.

Előzmény: Böszőke (23896)
Böszőke Creative Commons License 2016.09.28 0 2 23896

Ha túljutsz valamennyire az elvesztése feletti fájdalmadon,akkor rájössz,hogy kell neked egy másik.Nálam is 8 évig éltek,kivéve amit ivartalanítottak,mert ő soha többé nem lett teljesen egészséges ,így ötévesen itt hagyott.Már csak csincsilláim, madárkáim,halaim vannak,de édes kis malackáimat sosem feledem és ajánlom neked is hogy ne add fel,mert a legfontosabb az,hogy jó gazdija leszel és akár meddig is tart a kis élete de azt veled boldogan élheti le.

A hosszabb élet reményében próbálj meg amennyire lehet erdőből,vegyszermentes helyekről rengeteg füvet beszerezni neki és a zöldségfélét is amennyire tudod megbízható emberektől venni.

Bármilyen szomorú is,a halál is életünk velejárója,de nem kell lemondani egy újabb édes kismali társaságáról.talán már együtt játszadoznak a szép ,zöld füves malac paradicsomban:)

Előzmény: Ficzek Úr (23895)
Ficzek Úr Creative Commons License 2016.09.28 0 0 23895

Ez az egyik variáció amiről írsz. A másik hogy valamiért nekem nem sikerül a dolog,a legtöbb malackám a 2 évet nem,vagy alig élte meg. Ezzel lett tele a mamuszom. Régebben itt a fórumon nagy élet volt,mostanában alig vannak írások. Akkor olvastam hogy volt 7,9,de a legtöbb talán 11 évet élt malacka. Ehhez nézzük a kettőt. Egy kollégámnak mondta egy állatorvos hogy a rágcsálók átlagéletkora jelentősen lecsökkent. Ugyanis divatba jöttek,és voltak akik a kereset miatt ész nélkül szaporították őket. Így megnőtt a belterjes malackák,deguk száma,ami miatt az átlagéletkor visszaesett. Valószínűleg nekem ebből jutott bőven. Régebben egy rakás ismerősömnek volt kisállata,ma közel 1 hét alatt senkit sem találtam. Mindenki azt mondta hogy az utolsó kisállat után nem kell több,mert rövid ideig élnek. És - főleg ahol gyerekek vannak - ahol szeretik az állatkákat ott ez nem jó mert mindenkit megvisel hogy sűrűn kell búcsúzni.Senki sem beszélt arról hogy sokba kerülnek,sok időt vesznek el,hanem hogy rövid ideig élnek. Ezért inkább lemondanak róluk. Ettől függetlenül lehet hogy igazad lesz és megpróbálom újra,de már a családom sem örülne neki mert rosszul viselem ha itt hagynak. Majd kiderül hogy mit hoz a jövő.

Előzmény: linfury (23894)
linfury Creative Commons License 2016.09.28 0 0 23894

Nekünk korábban hörcsögeink (többféle) és mongol futóegereink voltak. Amikor elpusztultak, mindig megfogadtam, hogy soha többet ... de aztán megláttam egy gyönyörűséget valahol és megint nem tudtam ellenállni. Az utolsó hörcsögünk betegen került hozzánk, a gazdája beadta az állatkereskedésbe, hogy adják a kígyónak ... utána még majdnem 2 évig volt velünk ... most azért nincs hörcsög, mert találtunk 2 menteni való malackát ... szóval ne add fel ... persze, nagyon szomorú, mikor elpusztulnak, de az eltörpül az öröm mellett, amit adnak ... szerintem ... :)

Előzmény: Ficzek Úr (23893)
Ficzek Úr Creative Commons License 2016.09.28 0 0 23893

Köszönöm. Mérhetetlen az üresség utánuk. és nehéz megszokni hogy nincsenek. Ma is akartam almát venni neki,az volt a kedvence a vége felé.

linfury Creative Commons License 2016.09.25 0 0 23892

:(

Sajnálom!

Előzmény: Ficzek Úr (23891)
Ficzek Úr Creative Commons License 2016.09.24 0 0 23891

Kedves Mama malac! Tőled is úgy búcsúzok,ahogy az elődeidtől. Ma itt hagytál. Bementél a házadba és elaludtál. Örökre. Sajnos mire hazaértem a munkából már nem tudtam mást tenni,csak eltemetni a többiek közé, a fiad mellé. Te voltál az utolsó malackám,4 évet voltál velünk ami a többieket nézve hosszú idő. Máshogy nézve rövid. Nem vállalok több temetést,inkább lemondok rólatok. Pedig óriási lesz az űr utánatok,nincs több füttyögés,kurrogás,és a rácsot sem fogja senki sem rágni hogy kaját kérjen. Nem tudom hogy fogok aludni,hisz az éjszakai szöszmötölés már hozzátartozott a mindennapokhoz. Csodálatos világot hoztatok el nekem,és ezt köszönöm. Nyugalmat hoztatok a rohanásba,amikor veletek voltam semmi más nem számított csak ti. Most fent szaladgáltok,rágcsáljátok a szénát,és boldogok vagytok. Remélem hogy találkozni fogunk odaát. Nyugodjatok Békében!

linfury Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23890

Ja, és még valami ... ha azt akarod, hogy biztos jól érezze magát, szerezz neki egy társat!

Balthazor Hellman Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23889

Nálunk Mofli az aki tekereg, ha épp nem tetszik neki, hogy kiveszem a ketrecből...

 

Ilyenkor kinyújtja magát és mintha görcsbe rándulna párszor...

 

Ha visszateszem, érdeklődve nézelődik, kaját vár...

 

 

Előzmény: Szilvi0520 (23884)
Böszőke Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23888

Most látom,hogy már ajánlottam ezt neked,más probléma kapcsán:)

Előzmény: Böszőke (23887)
Böszőke Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23887

http://www.gemon.ro/viselkedes.htm

 

Neked is figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt,nagyon sok hasznos dolgot megtudhatsz a malackákról:)

Előzmény: Szilvi0520 (23884)
Böszőke Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23886

Szia,

a pattogás,ugrálás egyértelmű,senki,még egy teljesen kezdő malackás sem keveri össze a rángatózással,azért hívják popkornozásnak,mert úgy viselkedik,mint az éppen kipattogó kukorica ,DE ezt a fajta mozgást ölben soha nem csinálja,csak ha szabadon van=ketrecben,földön,tehát senki nem fogja:)

Búgó, hanggal kísért ,szerintem riszáláshoz hasonló mozgás lehet udvarlás,tetszés nyilvánítás,jó érzés,ezt sem csinálja ha kézben van ,max ha simogatod akkor előfordulhat,de ehhez is lábon kell álljon,nagyon édesen riszálja a popóját:)

 

Rángatózás  :  nincs ötletem,pedig nem egy malackával volt már szerencsém hosszútávon együtt élni

Előzmény: Szilvi0520 (23884)
linfury Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23885

A múltkor erre én is rákérdeztem a tengerimalac mentőknél, ott azt mondta a fiatalember, hogy nem tudják :)

Nálam pl akkor is csinálja a domináns nőstény, mikor a dominanciáját jelzi a másik felé, és akkor is, ha simizem és épp kéjesen elnyúlik ... Mekkora egyébként a ketrece?

Előzmény: Szilvi0520 (23884)
Szilvi0520 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 23884

Sziasztok!

 

Van egy lány malackám,kb. egy éves lehet vagy majd csak lesz,sajnos pontosan nem tudom mert ismerősömék vették,csak ott a gyerekek megunták én pedig befogadtam.

Azt mondták hogy sokszor volt kint,mert ők is kis akváriumban tartották,nálam nagy ketrecben van.

Valóban barátságos,nem fél,ha úgy van odajön és engedi a simogatást.

A szobába nem teszem ki,mert eltud bújni szekrény mögé,meg mindenfelé,volt már kint de akkor beletelik egy időbe mire "elkapom" :)

 

A lényeg hogy ha ölbe kiveszem akkor elkezd rángatózni,ez mitől van??

Régebben olvastam hogy ha jó kedve van akkor ugrál,de most már nem tudom eldönteni hogy ez mi,nekem inkább rángatózásnak tűnik.

Lehet hogy ölben kellemetlenül érzi magát?

 

Köszi ha van tippetek mi lehet a baj!!

linfury Creative Commons License 2015.10.29 0 0 23883

Hát figyeld, ha nem múlik pár napon belül, ne adj isten még nő is, mindenképp vidd el orvoshoz! Nem tudom, a malackáknál van-e, de a hörcsögömnél sajna volt  kinövésekkel járó bőrfertőzés, ami szintén 1 pontból indult ... ezt nagyon komolyan kellett venni, mert emberre is átterjedhet ... azt viszont le kellett szedni, és a göb szövetanyagából tudtak ellenanyagot előállítani ... ehhez viszont rágcsálóhoz nagyon értő doki kell ...

Előzmény: K&A (23882)
K&A Creative Commons License 2015.10.28 0 0 23882

El kellene vinnem a malit állatorvoshoz? Várjak még, hàtha csak valami sebhely, vagy emögött lehet valami csúnya betegség, szővődmény. Ide nem tudok képet feltenni? Szívesen megmutatnàm milyev valójában :)

linfury Creative Commons License 2015.10.27 0 0 23881

Most utánaolvasgattam, több helyen az ilyenre tályogot mondtak ... azt olvasom, hogy a nyulakhoz hasonlóan (ebben nagy a tapasztalatunk sajnos) a tengerimalacok tályogjai is zárt "táskák", nem váladékoznak, mivel a bennük lévő genny teljesen más állagú, mint az emberé ... inkább a krémsajthoz hasonlít ... 

Előzmény: K&A (23880)
K&A Creative Commons License 2015.10.27 0 0 23880

Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni. Egyik malackám orrán, a szàja felett valamiféle sötét színű, dudorszerű valami kezdett e nőni. Száraz, nem váladékozik, pár napja jelent meg. Találkoztatok már ilyennel? Próbálok képet feltenni róla. Véleményetek? Előre köszönöm segítségeteket :) Edina, Győr.

linfury Creative Commons License 2015.10.17 0 0 23879

Sziasztok!

Én vadiúj malackás vagyok. A manók úgy kerültek hozzám, hogy egy barátném, aki szokott befogadni másoktól malackákat, szólt, hogy van két fiatal kislány, akiket meggondolatlanul vittek haza egy kereskedésből, és új otthon kellene nekik. Én meg épp gondolkodtam azon, hogy hozok el 2 malackát a tengerimalac mentőktől.  Szerencsére nekünk van egy nagyon jó rágcsáló doktornénink, plusz a nyuszink okán jó a kapcsolatunk az egyetemen Pazár doktorral is... ígya megfelelő orvosi ellátásunk oké :)

Böszőke Creative Commons License 2015.10.12 0 0 23878

http://www.gemon.ro/eloskodok.htm

 

Amit a malacka élősdieiről tudni lehet itt megtalálod.Valamennyi vakarózás természetes,de erre így lehetetlen biztosat mondani.

Javaslat:kellemesen meleg babasamponos vízben fürdesd meg,jól öblítsd le folyó víz alatt,törölgesd meg,majd finoman hajszárítóval szárítsd meg,Vigyázz rá,fülébe,szemébe ne menjen a víz,egyik kezed legyen a hasa alatt,hogy tudd tartani.Bolhát még nem hallottam malackán,apró fekete valamik,nálunk nem élőlények,hanem kosz pöttyök voltak,mert elég elhanyagoltan került hozzánk,fürdéssel és rendszeres keféléssel ez eltűnt.

Előzmény: Szilvi0520 (23877)
Szilvi0520 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 23877

Üdv!

 

Van egy kislány malackám én vagyok a 3. és valószínűleg az utolsó gazdija is.

Nem tudok semmit az előző "életviteléről",ahogy megérkezett hozzám az ölembe vettem és a fehér szőrén láttam egy fekete pettyet megakartam fogni de elugrott,rögtön bolhának hittem,de utána olvasgattam és bolhát nem írt,akkor mi lenne?

Ha vakarózik akkor tuti hogy van valami élősködője vagy azért valamilyen szinten normális?

 

köszi a választ!

guineapig:) Creative Commons License 2015.09.23 0 0 23876

Sziasztok! Massát a tengerimalacunkat beneveztem a nagy szundiversenyre lájkoljátok légyszi a képet hogy megnyerjük a versenyt? köszi https://www.facebook.com/tengerimalacvedo/photos/a.680854902050849.1073741859.105015909634754/680855942050745/?type=3&theater

Balthazor Hellman Creative Commons License 2015.08.30 0 0 23875

A doki drága dolog... Pesten a Család utcai rendelőt is szívesen ajánlom, de oda egy beugró kb 5000 huf, a kezelés meg ennek többszöröse...

A fecskendővel való etetés csak rövidtávon járható út, mivel nem kopik a foga közben.

Ha nem tudsz ennyit áldozni a malackára akkor az elaltatás marad az egyetlen humánus megoldás.

Előzmény: Törölt nick (23873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!