Keresés

Részletes keresés

Zsoofi Creative Commons License 2003.12.02 0 0 26
Ezer köszi Lamarck!!!!!
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.02 0 0 25
Fővárosi Kerületek Földhivatala (körzeti fh.)
XI. ker., Budafoki u. 59.

Fővárosi Földhivatal (mint megyei fh.)
V. ker., Sas utca 19.

Előzmény: Zsoofi (24)
Zsoofi Creative Commons License 2003.12.02 0 0 24
A Fővárosi Földhivatal pontos címét meg tudná mondani valaki? Kösz!
evibly Creative Commons License 2002.05.31 0 0 23
Valóban, teljesen igazad van. Mi itt default-ban a fővárosiról beszéltünk, hiszen ez a legmacerásabb. És hát a rossz tapasztalatokról az ember jóval szívesebben beszél, nem?:)

Azt is persze hozzá kell tenni, hogy a FKF is sokat fejlődött az utóbbi időben, de hát ugye a fővárosi hivatalok alapban elég problemásabbk. Csak ha Pest lakosságának számát is nézzük...

üdv: evibly

Előzmény: adag (22)
adag Creative Commons License 2002.05.31 0 0 22
Régi topic, de azért lenne 1-2 megjegyzésem (van némi földhivatali tapasztalatom):

földhivatalok (száztizenvalamennyi van!) nemegyenlő Fövárosi Kerületek Földhivatala

Fövárosi Kerületek Földhivatala nemegyenlő ország bármenyik más földhivatala

A főváros kivételével az országban bárhol (Pest megyét is beleértve!) bármilyen földhivatali ügyet el lehet intézni max. 1-2 óra alatt. (Extrém eseteket kivéve)

Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni.

Ivette Lann Creative Commons License 2002.05.09 0 0 21
Hétfőn, de még hét óra előtt érkeztem. (Hétkor nyitnak)
Már majdnem az utcán állt a sor.

De azért 11-re végeztem is!

Üdv!

Ivette

Előzmény: evibly (20)
evibly Creative Commons License 2002.05.09 0 0 20
Ja bocs, most látom, hogy hétfőn...
Hát igen, az kemény napnak számít.
Előzmény: Ivette Lann (18)
evibly Creative Commons License 2002.05.09 0 0 19
Ez igen, grat. Pedig azt hittem, hogy ez az eredmény überelhetetlen. Ezek szerint mégsem.
Egyébként melyik napon és hány körül született ez az eredmény? Csak hogy tudjam, mikor nem szabad menni:)
Előzmény: Ivette Lann (18)
Ivette Lann Creative Commons License 2002.05.09 0 0 18
Akkor én túlszárnyaltam a rekordodat hétfőn.

Az ön előtt várakozók száma: 122

Mindez másfél órás sorban állás után (Pénztár + sorszám osztás)

Előzmény: evibly (17)
evibly Creative Commons License 2002.05.09 0 0 17
No, akkor egy-két infó:

Az ingatlan-nyilvántartás teljesen nyílvános, abba bárki szabadon betekinthet. Ennek épp az a lényege, hogy az ingatlanok forgalma szabadon mehessen, mert gondoljatok bele: ha nem ellenőrizhetnéd, hogy mi az aktuális állapota a kiszemelt ingatlannak, akkor lennének csak igazán nagy csalások.

Tul. lapot helyrajzi szám alapján, illetve cím alapján adnak ki. Név szerint NEM lehet hrsz. után kérdezősködni, tudom, mert már próbáltam.
Ez csak tudtommal végrahajtóknak, meg a bíróságnak szabad peres ügyek esetén.

Egyébként tényleg eléggé káoszos a Földhivatal, oda csak erős idegzettel szabad menni.

Eddigi rekordom tul. lap kiváltásakor:
Az ön előtt várakozók száma: 98

üdv: evibly

Ril Creative Commons License 2002.05.09 0 0 16
Nekem pl egy évembe került az említett hivatal által hibásan kiállított tulajdoni lap kijavítása. Még jó, hogy van egy nyugdíjas anyám aki átvette tőlem az utánajárást. Ha nem lett volna kiléphettem volna a munkahelyemről és intézhettem volna én. Bár még nem küldték meg a javított másolatot...

Ezért egyébként már be sem vállaltam az ügyvédek által is igazolt tévesen kirótt illeték és annak kamatterhei megszűntetését egy másik hivatalban, inkább befizettem 74.000 forintot jogtalanul, csakhogy ne álljak kapcsolatba velük.

donwannabe Creative Commons License 2002.05.09 0 0 15
Nekem például az általad említettek most fontosak lennének.
Lakást veszek bérbe, estére foglalózom le. Szimpatikus a bérbeadó srác, korrektnek tűnik, de most lerakok a kezébe 50e forintot, aztán a szerződéssel egyidőben még vagy 300e kemény magyar forintot, nem szeretném, ha kiderülne, hogy szélhámos és meglépne a lakásra szánt összes pénzemmel.

Ezért a szerződéshez kértem csatoljunk autentikus tulajdonilap-másolatot, de se neki, se nekem nincs arra időm, hogy sorbaálljak egy napot.

Igy aztán jó magyar módra marad a bizalom, aztán rossz esetben úszott pár havi fizum.

[Elvileg a tulajdonlási adatoknak utána lehet nézni a Kormányzati Portálon, apróbb gond, hogy reggel óta nem elérhető az adatbázis].

Peter

Előzmény: Nyuszog (8)
Pepin Creative Commons License 2001.03.12 0 0 14
Ahol mint mezei ember órákat várhatsz, de a szemközti házon diszelgő tábla szerint "azonnal" szállítják -felár ellenében- a kért iratokat.
Na most azt képzeld el, hogy nekem olyan zűrös volt a lakásvásárlásom (nem az én hibámból és nem az eladó hibájából - az önkormányzat volt farok), hogy a szemközti házban előszöt 25ezret kértek kenőpénznek, majd félóra múlva visszahozták, hogy sorry, de így sem megy.
Aztán ment, de két hónap kellett hozzá, meg egy normális ember az önkormányzatnál.
Előzmény: PolluX (13)
PolluX Creative Commons License 2001.03.12 0 0 13
Szívattak.
A fövárosi Kerületek Földhivatalában.
Ahol a bejárat feletti koronás-címeres cégtábla olyan dzsuvás, hogy hányinger.
Ahol földi halandó csak hétfö-szerdán kap tulajdoni lap másolatot. A csütörtök az ügyvédeké. (Déli kettőig. Utána pénteken -Hurrá Nyaralunk.)
Ahol fényképezni tilos. Nem csoda. Bár egy hangos video felvétel pl. a Fekete Doboztól igen hatásos lenne.
Ahol az ügyintézők a saját bunkóságuktól teljesen el vannak telve.
Ahol azonnal leb@sznak ha rossz sorban állsz.
Ahol mint mezei ember órákat várhatsz, de a szemközti házon diszelgő tábla szerint "azonnal" szállítják -felár ellenében- a kért iratokat.
Ahol a rendész az 1-es ablakhoz küld, majd a tele pofával zabáló ügyitéző tovább passzol a 21-24 ablakok valamelyikéhez. Ott átnézve a papirjaidat nagy kék szemekkel visszaküldenek az 1-es hez. Ahonnan a zabagép visszairányít a 21-24 ablakokhoz. Ha ezt szóvá teszed elküld a Pénztárhoz. A debil. Nem tudta volna evvel kezdeni ?
Ezalatt kiosztottak 30 sorszámot. Jobb ha holnapjössz vissza.
Éljen a fiatal magyar demokrácia !!!
Kár hogy nincs köztük irástudó.
Ha mégis, valamelyik válaszolhatna.
PLX
Nyuszog Creative Commons License 2001.02.20 0 0 12
Ezek szerint lenyomozhat. De vajon mit tud kezdeni az adatokkal?

Azon tűnődtem a sok rémhír alapján, hogy hogyan lehet eladni más lakását úgy, hogy még a Fh is elfogadja?

Előzmény: szenyor Lopez (11)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.02.20 0 0 11
Szerintem név+cím alapján kérte ki. Nem annyira problémás a dolog, de ezzel az erővel bárki "lenyomozhat".

Lopez

Előzmény: Nyuszog (10)
Nyuszog Creative Commons License 2001.02.20 0 0 10
Akkor jó lenne megtudni, hogy miért tette. Csak úgy poénból senki nem áll sorban órákat, és fizet egy darab papírért, hogy azután csak egy jót csámcsogjon rajta. Valami oknak kellett lennie! És ha semmi köze hozzá, akkor hogyan kérte ki? Tudta a helyrajzi számot? Azt akkor valahonnan meg kellett tudnia. Vagy más adat alapján is kiadják?

A szabályozás tényleg kemény dió, bármilyen korlátozással csak a visszaélésekre adnak lehetőséget.

Előzmény: szenyor Lopez (9)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.02.20 0 0 9
Ez rendben, nem is tartok semmitől, de a napokban kérte ki egy olyan személy a tulajdoni lapot, akinek ehhez semmi köze.
Nehéz ezt szabályozni.

Lopez

Előzmény: Nyuszog (8)
Nyuszog Creative Commons License 2001.02.20 0 0 8
Viszont így te is megtudhatod, hogy a kiszemelt lakáson van-e jelzálog, meg egyéb adósság, esetleg építési tilalom vagy holtig tartó haszonélvezeti jog!

Mitől tartasz?

Előzmény: szenyor Lopez (7)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.02.20 0 0 7
Kedves Nyuszog!

Valóban gond, pedig nekik csak pár oldallal több, neked meg fontos információ.
Az viszont nem tetszik, hogy bárki megtudhatja a házam tulajdoni viszonyát és pl. a ráterhelt kölcsönt.

Dehát ez van :(

Lopez

Előzmény: Nyuszog (6)
Nyuszog Creative Commons License 2001.02.20 0 0 6
Szenyor Lopez, bárki megkaphatja, aki bemondja a számát. Nem tudom, hogy egyéb adatok alapján keresnek-e vissza, azt még sosem próbáltam.

Engem meg az gondolkodtatott el, hogy már csak tulajdoni lap szemlét adnak ki, amin csak a legutolsó tulajdonos van rajta. Azaz nem tűnik ki belőle, ha valami rejtélyes ok miatt mindenki max két évet bírt ki abban a lakásban.

Előzmény: szenyor Lopez (5)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.02.20 0 0 5
Egy kicsit off topic, de van egy kérdésem, aminek nem akartam új topicot nyitni:
Ha bárki bemegy a földhivatalba, az megkaphatja az én ingatlanom tulajdoni lapját csak fizetnie kell érte? Ez nem sérti a jogaimat? Vagy csak én vagyok naív?

Lopez

toniokröger Creative Commons License 2000.11.01 0 0 4
ezek szerint nem is működik olyan rosszul aFöldhivatal...
toniokröger Creative Commons License 2000.10.31 0 0 3
Te Máz Lista!
Hogy csináltad?
Egyébként azé' átverés, mert beleöltek egy csomó pízt, oszt mégsem változott semmi.
Viszont lehet lakásmaffiát kiáltani, meg q..jól mellékkeresni.
Szóval : Ceterum censeo...
Előzmény: Kilroy (2)
Kilroy Creative Commons License 2000.10.31 0 0 2
Nekem elég korrektül elintézték, amit kellett, egyetlen probléma csupán, hogy meglehetősen időigényes volt a project :-\ Igaz, egyszer külön is sorba kellett álllnom, az információhoz, hálistennek többször ez nem volt szükséges.

Kilroy

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.31 0 0 1
mindenki tudja, hogy egy szar az egész

de nincs benne átverés, ui. pont olyan, mint a többi állami hivatal

ja, persze a korrupció is igen fontos része, nameg a "leszarom" típusú hivatalnok mentalitás

Előzmény: toniokröger (0)
toniokröger Creative Commons License 2000.10.31 0 0 0
Hölgyeim és Uraim!
Még senki nem érezte úgy, hogy lehetetlen feladat megszerezni egy tulajdoni lapot, bejegyeztetni magát a nyilvántartásba?!
toniokröger Creative Commons License 2000.10.31 0 0 topiknyitó
Ma az egyik legnagyobb hatalom az országban a Földhivatal, és urai a hivatalnokok.
Ők bármit elb...hatnak, Neked úgy sem lesz igazad. DE ha Te rontassz, már utasítanak is elfele..Hogy miért, ők se tudják( Csak). Ha kérdezel, a válasz, olvassa el a jogszabályt( vagy kérdezze meg az ügyvédjét). Szóval, mennyire szeretjük a Fh-t és min kelelne változtatni, hogy ne lehessen ennyit csalni az ingatlanokkal?
Várom válaszaitokat
T.K.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!