Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 124
El kell végezni azt a DNS vizsgálatot, amely egyértelműen eldönti a régóta vitatott kérdést.

http://origo.hu/itthon/20010730alegujabb.html
A Barguzinban talált csontváz - a legfrissebb szakértői vizsgálat szerint - mégiscsak egy férfi maradványa. A Petőfi Sándor után kutató bizottság ezzel igazolva látja korábbi feltételezését, azaz, hogy a költő valóban nem halt meg 1849-ben Segesvárnál, hanem orosz hadifogságba esett.
FriendlyFire Creative Commons License 2008.08.01 0 0 123
És most nagyobb szükségünk van az igazságra, mint a hamis legendákra. Olyasmivel tele van a padlás az utolsó 200 év történelméből.
Előzmény: zividivi (120)
T.Howard Creative Commons License 2008.08.01 0 0 122
159 éve történt: A fehéregyházi csata
Az 1849. július 31-i fehéregyházi csatára emlékezünk.

T.Howard Creative Commons License 2008.08.01 0 0 121

159 éve történt: A fehéregyházi csata
Az 1849. július 31-i fehéregyházi csatára emlékezünk.


Az 1848–49-es magyar szabadságharc sikerei arra késztették a Habsburg-vezetést, hogy katonai segítségért folyamodjon I. Miklós orosz cárhoz, aki Paszkievics tábornagyot bízta meg, hogy 200 ezer orosz katonával Magyarországra induljon.

Így a Habsburg-csapatokkal együtt 370 ezer katona és 1200 ágyú állt szembe a magyar honvéd sereg 132 ezer emberével és 450 ágyújával.


1849. július 29-én Bem a marosvásárhelyi főhadiszállásán, a Teleki-házban kapta a hírt, hogy a Nagy-Küküllő völgyében megjelent és Segesvárt is elfoglalta Lüdersz cári hadserege. Azonnal intézkedett és másnap, július 30-án elindult csapatával a Vácmányon, Kelementelkén, Erdőszentgyörgyön és a Gagyi-tetőn át Székelykeresztúrra, ahova Petőfi Sándor is elkísérte. Még aznap éjfélkor hozzájuk csatlakozott Sepsiszentgyörgyről a 27. zászlóalj négy százada, de sajnos a magyar csapatok ütőképességét jelentősen befolyásolta az a tény, hogy nem érkezett meg Kemény és Dobay serege.

Reggel korán megszólaltak a kürtök, a dobok, riadóztatták a harcba indulókat, hogy Bem 3700 főnyi serege 14 ágyúval és 2 tarackával megütközzön a fehéregyházi mezőn Lüdersz orosz tábornok 18 ezer emberével és 48 ágyújával.

Fehéregyházát mentükben visszafoglalták, majd sor került a hadsereg hadrendbe állítására. (Lásd a mellékelt térképvázlatot, valamint a fehéregyházi múzeumban elhelyezett terepasztalt.) Az orosz gyalogság, tüzérség és a hadseregstáb a segesvári erdőszélen, a lovasság a livadai részen várta a csata kezdetét.

Bem parancsnoksága a Monostori-kert nyugati részéről irányította a csapatmozdulatokat. A lovasságot az országút mentén, az ágyúkat a Rogyina nevű réten, a gyalogosokat az Ördögvölgyi-erdő szélére és a Livadára állította fel.
11 órakor tűz alá vette a segesvári erdő szélét, ahol az orosz hadseregstáb és az orosz gyalogság táborozott. Az első lövések nyomán halálos találat érte Szkarjatyint, Lüdersz 5. hadtestének tábori főnökét. Talán ez volt az a lélektani pillanat, amikor egy fergeteges magyar rohammal, bátorsággal és elszántsággal eldönthető lett volna a csata sorsa.

De nem így történt! Délután 4 órakor a harc öldöklőbbé vált. Egymás után rohamoztak a honvédek, de a vihar, a sokszoros túlerő elleni küzdelem felmorzsolta erejüket. Az orosz bal szárnyon indított, bekerítést célzó kozák roham a magyar csapatokat visszavonulásra, később menekülésre kényszerítette. Felbomlott a csatarend, mindenki menekült, közöttük volt Petőfi Sándor is, aki feltehetőleg az Ispánkútnál esett el.

Van ki állítja, hogy a költőt kozákollóval szúrták át jobb felén, s bal oldalán feküdt a földön. A kozákolló egy nagyon félelmetes fegyver volt, talpukon viselték a kozákok, s ahogy beledöfték a ló szügyébe vagy akár az ember testébe, az olló szétnyílt, s a belső szerveket teljesen szétroncsolta. Petőfit jobb oldalán érte a szúrás, mellette vértócsa volt, és iratok meg egy szíjas bőrtáska hevert valamivel távolabb tőle. A táskát átkutathatták, a benne levő iratokat szanaszét dobálták...
zividivi Creative Commons License 2008.07.11 0 0 120
//"..Kell -e tudnunk, hogy hol van Petőfi?.."//

Jó lenne megtudni.

Meglehet, kevesebb maradna egy legendával, de gazdagabbak lennénk egy igazsággal. És most nagyobb szükségünk van az igazságra, mint a hamis legendákra. Olyasmivel tele van a padlás az utolsó 100 év történelméből.
sensei47 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 118
Köszönöm, meg fogom nézni!
Előzmény: Törölt nick (117)
sensei47 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 116
Van erről valamilyen idézhető hír vagy a magánértesüléseden alapul?
Előzmény: Törölt nick (104)
sensei47 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 106
================
Kb 10 éve a második részt letiltatták. Felhívtam akkor az MTV közönségszolgálatát és nagy nehezen kinyögte egy férfi, hogy fentről szóltak le.
================

Ez elég gáz...
Előzmény: Törölt nick (92)
sej haj Creative Commons License 2007.07.08 0 0 90
Aki tisztán szeretne látni, annak:
Mottó: csak tiszta forrásból

Mellékelve a Kiszely Isván beszélgetés elérhetősége.

(Kb. 30 perccel az eleje után kezdődik a beszélgetés vele)

2007.06.06. Beszélgetés a nap vendégével, Kiszely Istvánnal
http://www.arpadhir.hu/
mms://www.arpadhir.hu/archive_studio/live_studio_20070606_13.wmv

(Egyébként magukat minősítik a hivatalosságok azzal, hogy nem engedik, hogy Petőfi egy rokonának a csontjából 1 gr mintát vegyenek)
Előzmény: Katintka (87)
agymosodás Creative Commons License 2007.04.29 0 0 89
Kiszely szerint egy belga kolostorban van.
Katintka Creative Commons License 2007.04.29 0 0 88
Katintka Creative Commons License 2007.04.29 0 0 87
"Egyébként Pittsburghben őrzik azóta, hogy az
MTA Moszkvában meg akarta semmisíttetni."

"Azonosításra adta kölcsön a burját köztársaság 18 éve a Petőfi bizottságnak azt a csontvázat, amiről azt állítják, Petőfi Sándoré"

Ezt nem értem..Miért akarta az MTA megsemmisíteni Moszkvában a kölcsönadott csontokat amikor azok csak kölcsönbe voltak adva??? S miért nem engedélyezte a DNS azonosítást amikor az egyértelmű választ adhatott volna az igazságra??
Miért jó nekik az hogy a legendák továbbélhetnek?????
PROWL Creative Commons License 2001.07.02 0 0 86
:)))))))))))))))

"ahogy akartam" helyett: ahogy akarnak.

:DD

Előzmény: PROWL (85)
PROWL Creative Commons License 2001.07.02 0 0 85
Kedves Sykla!

Veled is majdnem u.az a bajom lett, mint 2T-vel...
Mi van veletek?
Miért kavarod ide a bűnügyi exhumálást?

Nézd - tőlem csinálják ezt a Petőfi édesanyja kihantolási dolgot. Vizsgálgassanak, DNS-ezzenek, ahogy akartam.
Megmondtam róla a vélemnyemet.
És tartom.

Szent Antalnak pedig még csak az üdvözletemet sem küldhetem, ha találkozol vele, merthogy nem él. Aki meg nem él, az nyugodjék békében. Azt sem tudom kicsoda volt ő. Talán egy szent. Talán egy bűnös. Te tudod? Csak azt tudom, hogy nevében sokat babonászkodnak és adományoznak.
Nah, mind2.

Előzmény: Szykla (80)
PROWL Creative Commons License 2001.07.02 0 0 84
"elvon"
helyett:
elvont
Előzmény: PROWL (83)
PROWL Creative Commons License 2001.07.02 0 0 83
Ugyan már 2T,

Magad is látod, hogy elviszed a mondanivalómat. miért viszed el?

Nem érzed, hogy én az elvon csontbabrálásról beszélek?
A régészet lényege nem elvont terület. Kifejezett tiszta tudomány és történelem. Azon a területen csak egy-egy ember válhat elvonttá, az is csak véletlenül :))

Tehát ne mixeljél itt nekem. Teljesen azt sugalod, mintha én gondolkoznék ilyen kavarodottan, holott te kavarod. Nem, nem, nem!

Előzmény: 2T (82)
2T Creative Commons License 2001.07.02 0 0 82
Kedves PROWL!

Gondolatmenetedet folytatva: mindenfajta tevékenység, ahol csontok bányászása folyik gusztustalan és értelmetlen. Ebből következően nincs szükség régészetre, paleontológiára, bűncselekmények áldozatainak exhumálására, az pedig aki kiásta a katyini tömegsírt horrorfüggő perverz állat, aki a lengyel csontkollekcióból körmenetes ereklyét akart fabrikálni, iga?.

Előzmény: PROWL (78)
Fine Tune Creative Commons License 2001.07.02 0 0 81
Mivel a feltételezett Petőfi csontjai rendelkezésre állnak, már csak a kedves mama csontjából kell egy darabka. Nyilvánvaló, hogy kegyeleti okokra nem lehet hivatkozni, hiszen világszerte és hazánkban is királyok, egyéb híres emberek csontjait vizsgálják DNS technológiával. Ugyan miért lenne kivétel kegyeleti okokból éppen Hrúz Mária, aki csak arról híres, hogy Petőfi mamája volt. Na ettől lett nekem az ügy gyanús és szerintem sokan másoknak is. (Kiszeliék saját bevallásuk szerint nem is adtak vizsgálati anyagot az MTA-nak) Persze formai jegyek alapján is meg lehet állapítani egy csontvázról, hogy nő, de alig hihető, hogy Kiszely aki a szakterület tudósa, pusztán a legenda, vagy akármi miatt odadobná tudósi becsületét, tehát látatlanban, pusztán e logika alapján én is biztosan állítom, hogy a birtokában lévő csontváz nem női, persze nem biztos, hogy akkor már Petőfi is. (A csontváz női mivolta a tudós számára egyszerűen meghatározható) Ez a másik indok, ami miatt az MTA gyanús, hiszen az MTA női csontvázat állít. (Ami még rosszabb, mintha csak feltételezne).

Tehát most már nagyon kiváncsi vagyok az eredményre.

Előzmény: lues (77)
Szykla Creative Commons License 2001.07.02 0 0 80
Amíg egy sima bűnügyben is képesek kihantolni holttesteket vizsgálat céljából, addig nem hiszem, hogy egy ilyen fontos kérdésben ne lenne ezerszeresen is indokolt Petőfi édesanyjának maradványaiból genetikai mintát venni, s azt összehasonlítani a barguzini lelettel, ami végérvényesen eldönthetné ezt a nemzetet megosztó kérdést. Petőfi legalább annyit jelent a magyarságnak, mint Szent Antal a kereszténységnek. Illene tudnunk, hogy mi történt vele.
Az az alapvető probléma, hogy egyes álhazafiak szemében összedőlne a világ, ha kiderülne, hogy Petőfi nem halt meg Segesváron.
Olyan ez számukra, mintha Krisztus nem halt volna meg a kereszten, mint a Krisztus utolsó megkísértése című filmben felvetődött... Ez is ugyanolyan műbotrány, mint amit annak a filmnek kapcsán rendeztek egyes püspök urak...
Szykla
Előzmény: PROWL (78)
Szykla Creative Commons License 2001.07.02 0 0 79
"Ez igen. Beletrafáltál. Napi politikai aktualitást vinni a dologba, ez igen, ez aztán pártatlanul tudományos megközelítés."
Hát épp ez az én bajom, hogy az MTA nem tudományos, hanem napi politikai szempontokat résuesít előnyben. A tudományos megközelítés hiányát elsősorban az akadémikus urakon kellene számon kérni.
Én nem nyeltem be semmit, csupán azt gondolom, hogy az igazságot nem hatalmi szóval, hanem tudományos vizsgálattal illene eldönteni a XXI. század hajnalán.

Nekem teljesen mindegy, hogy mi lesz az eredmény, csak az érdekel, hogy az igazság derüljön ki. Nem hiszem, hogy ez lenne a napi politika...

Az akadémikus urak viszont nyilván félnek az igazság kiderülésétől, azért zárkóznak el ily mereven minden vizsgálattól...
Szykla

Előzmény: lues (77)
PROWL Creative Commons License 2001.07.02 0 0 78
Kedves Sykla

Mind a körmenetes csontkollekció, mind a több mint 150 éve elhunyt Petőfi csontjainak bányászása és vizsgálgatása horrorisztikus.

O.K. ne horrorisztikus legyen, legyen gusztustalanság és értelmetlenség. Valamint feleslegesség sőt káros dolog.

Velem lehet egyezkedni.
Sőt, a körmenetes csontkollekció nekem valósággal sötét misztika

Előzmény: Szykla (76)
lues Creative Commons License 2001.07.02 0 0 77
Kedves Szykla!

Engedd meg, hogy gratuláljak ehhez a sorhoz: "az MTA hatalmi eszközökkel aljas módon megakadályozza", mármint a dolgok kiderülését.
Ez igen. Beletrafáltál. Napi politikai aktualitást vinni a dologba, ez igen, ez aztán pártatlanul tudományos megközelítés.
Olvastam korábbi hozzászólásokban, hogy érthetetlen az, hogy ugyanaz az amerikai szakértői intézet két egymással ellentétes állásfoglalást ad ki. Ez Morvai-Kiszely kettős kedvenc érve mostanában. Nézzük:
1./ Az ún. első véleményt nem szakértők adták ki, hanem 4 személy, akik a helyszínen rögzítették adataikat.
2./ A második "véleményt" amerikai kutatók írták le, mégpedig levél formájában. Ebben a levélben értesítették Marshal Miklós akkori főpolgármester-helyettest, hogy morfológiai alapú vizsgálatokkal Petőfi testi jegyeinek megfelelő csontvázat kaptak Morvaiéktól. Levelükben a DNS-vizsgálati eljárások elvégzését is szükségesnek vélték, lévén döntő bizonyítékot csak ezek a vizsgálatok szolgáltathatnak. A levél a Cleveland Clinik Foundation név alatt íródott, amelynek szóvívője Mr. McMahon úr volt.
3./ A harmadik vélemény az egyetlen, amit hiteles szakértői véleménynek lehet tekinteni. Ebben a nemre vonatkozó DNS-vizsgálatok eredményeit közlik, mégpedig ugyanazon aláírók, akik a kettes számú eredményt. Az eredmény: a csontváz nő.

Tehát: Az első helyszíni vizsgálatok után az Amerikába vitt csontokat ottani szakértők megvizsgálják. Vélelmezik a csontváz azonosságát Petőfi földi maradványaival. De korrekt kutatóként elvégzik a nem DNS-alapú meghatározását. Az eredmény nő. Ezt hivatalos formában is közlik, a korábbi vélelmezések így tárgytalanok.
Ez Amerika, mégpedig az Amerikai Védelmi Erők Patológiai Intézetének DNS laboratóriuma.
Bizony, kedves Szykla, így van ez. Te benyelted a Kiszely-féle békát, de még nem szégyen kiköpni. Az amcsik is megtették...

Szykla Creative Commons License 2001.06.29 0 0 76
Kedves PROWL!

A magyarokat ugyanúgy érdekelheti, hogy mi történt Petőfivel Segesvár után, mint a keresztényeket, hogy a torinoi lepel valóban Jézusé volt-e vagy középkori hamisítvány.

Horrorisztikus, hogy a csontvázat vizsgálatokra szállítják?
Szerintem sokkal horrorisztikusabb, hogy körmeneteken hurcolnak emberi csontmaradványokat vagy pl. Padovaban vitrinben mutogatják Szent Antal állkapcsát.

Mi nem akarjuk körmenetben mutogatni Petőfi csontjait, csak tudni szeretnénk az igazságot Petőfivel kapcsolatban, aminek kiderülését a főváros közgyűlése és a Magyar Tudományos Akadémia hatalmi eszközökkel aljas módon meggátolja.
Szykla

Előzmény: PROWL (68)
Fine Tune Creative Commons License 2001.06.29 0 0 75
Kit érdekel Petőfi. Bennünket az érdekel, hogy az MTA hazudik, avagy Kiszely téved. Kurvára nem mindegy.
Előzmény: PROWL (68)
Olimpia12 Creative Commons License 2001.06.29 0 0 74
Morvai fedezi a költségeket, Glatzot ne ez miatt bizgassuk.
Demszky és bandája az, ami ellenáll, mint tehén fara a Zsiguli ajtónak.
Előzmény: T53 (72)
lujza Creative Commons License 2001.06.29 0 0 73
Te viszont jól szóltál...
Előzmény: T53 (72)
T53 Creative Commons License 2001.06.29 0 0 72
Mennyibe kerül egy DNS vizsgálat? Dobjuk össze a pénzt.
Nevetséges, hogy miközben az MTA milliókat költ arra, hogy jóformán évente fölforgatja a helyesírási szabályzatot, sajnál pár fillért egy rutin vizsgálatról. Kegyeletrôl beszél, amikor köztudott, 25 év után mindenkit kihajítanak a sírjából, ha nem váltják meg.
lujza Creative Commons License 2001.06.29 0 0 71
Nagy marhaságokat írtál ide, öreg...
Előzmény: PROWL (68)
Tamás Creative Commons License 2001.06.29 0 0 70
Követeld! :-DDDDDDDD
Előzmény: Szabadelvue (66)
Olimpia12 Creative Commons License 2001.06.29 0 0 69
Prowl
te is vetexel demszkyvel
(lehet, hogy ezt dicséretnek veszed, de nem annak szánom)
Előzmény: PROWL (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!