Keresés

Részletes keresés

zsolti05 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 93

Felgyorsítják a Vásárhelyi-terv végrehajtását, így elindulhattak azok az árvízvédelmi beruházások, melyek pénzhiány miatt lelassultak az utóbbi időszakban - jelentette ki Fodor Gábor pénteken Csongrádon.

A minisztérium belső költségvetésében forrásokat csoportosítottak át, így több fontos beruházás kivitelezése is felgyorsulhatott - mondta a környezetvédelmi és vízügyi miniszter a Tisza-parti városban elkészült új, két kilométeres védműszakasz átadásán. Hozzátette: a tiszaroffi tározónál egy töltés előkészítése folyik, ez hamarosan el is készül, s a cigándi tározónál is felgyorsult a munka.

Az idén 14 milliárd forintot fordítanak a Vásárhelyi-tervre, s 500 millió forintot árvízi védekezésre - tudatta a politikus. A Vásárhelyi-terv során korábban kitűzött határidőket felül kell vizsgálni, új ütemezést készíteni, s ezt tartani - hangsúlyozta a miniszter, aki bízik abban, ehhez megszerezhető a kormány és a parlament támogatása. Úgy vélte, erre reményt ad, hogy a terv bekerült a koalíciós pártok megállapodásába.

Dobi László, az Alsó-Tisza Vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vezetője elmondta: Csongrád belterületén 800 millió forintos költséggel a partfal 2 kilométeres szakaszának rekonstrukciója készült el. A 120 éves csongrádi védművek rekonstrukciójának előkészítése és egy rövidebb szakasz megépítése a 2000-es tiszai árvizet követően kezdődött. A most elkészült védmű része a teljes 3150 méteres védelmi szakasznak - közölte a szakember.

A rekonstrukcióhoz kapcsolódóan az önkormányzat beruházásában a Regionális Operatív Program támogatásával 320 millió forintból a gát koronáján megépült egy 6,7 kilométer hosszú kerékpárút is, amely az Eurovelo 11 elnevezésű, Európát keresztül szelő útvonal részeként Csongrád és Szentes városát köti össze.

Merlin05 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 92

Kar erte,hogy megint vesztes.

Asszem o is a demokratikus ellenzek tagja volt,vagy valami ilyesminek.

Jol emlekszem?

Szeppent Creative Commons License 2001.04.23 0 0 90
(rafinált gondolatmenet.Igen árnyalt bizonysága a plazmatikus naivitásnak)
Talán bántó volna finomanrezdülő lelkecskédnek,ha emlékeztetnélek rajongásod tárgyának,idolodnak ártatlan huncfutságaira?
Óh jaj,nem! Mégsem okozok fájdalmat neked,harmatos,cukorfalat kicsikém!Aá-á-áh!
Előzmény: win_net_2 (77)
Sanyi bácsi Creative Commons License 2001.04.23 0 0 89
Drámai üzenet
Motorizált ellenzékkel az ellenforradalom ellen

Ugró Miklós
Munkatársunktól
Felküldve: 2001. április 23.
7 . oldal
Magyar Nemzet

Valamikor a 80-as évek második felében Fodor Gábort felszólították – „Szép szőke herceg, gyere velem frakciózni!” –, és ő elcsábult, azóta politikus. Jól érzi magát a politikai közegben, egy időben úgy emlegették, hogy a „politika hercege”, ami csak egy karnyújtásnyira van a fejedelemtől, s alig egy kőhajításnyira a királytól, ám ily magaslatokba mégsem jutott el. Ennek az lehet az oka, hogy Fodor már több mint egy évtizede szorgalmasan politizál, de még mindig nem jött bele. Reménytelenül dilettáns maradt, de abban legalább következetes. Állíthatják bármilyen posztra, mindenütt azonnal bizonyítja alkalmatlanságát, mindegy neki, hogy punkzenész, miniszter, pártelnökjelölt, vagy csak egyszerű ügyvivő. Lássuk be, az is egyfajta tehetség, hogy valaki minden területen hasznavehetetlen.

1993-ig nem sikerült neki a Fideszből SZDSZ-fiókintézetet csinálni, ’93 őszén a Fidesz teljes szétzilálása sem jött össze. Viszont nagyban hozzájárult a párt öntisztulásához, mert magával vitt néhány hasonszőrűt az SZDSZ-be, amiért a Fidesz nem lehet eléggé hálás neki. Az SZDSZ mégis megjutalmazta, 1994-ben kultuszminisztert kreált belőle, de miniszteri bágyadtságait még az elvbarátai sem bírták huzamosabb ideig, és másfél év után leváltották. Az volt az akkori kormány egyetlen népszerű, bizalomerősítő intézkedése. Sokan gondolták akkor, hogy vár rá a jól megszolgált feledés. Ám Fodor feltámadt, s tavaly ősszel ringbe szállt az SZDSZ elnöki posztjáért. Kevés esélye volt, mert találtak egy még alkalmatlanabbat, Demszky Gábor személyében. Azóta kettejük vitája tartja intellektuális izgalomban az alternatív teaházak törzsközönségét. Demszky diadalmas tézisével – egyenlő távolságot kell tartani az MSZP-től meg a Fidesztől – áll szemben a Fodor-féle hipotézis a kétfrontos harc reménytelenségéről, az SZDSZ és az MSZP szükségszerű összefogásáról.

A dabasi időközi választáson a szélesebb közvélemény is állást foglalt ebben az érdekfeszítő polémiában, ám nehéz eldönteni, kinek adott igazat. A szavazás látszólag Demszkyt igazolta, hiszen az SZDSZ valóban, szinte azonos távolságra van a két nagytól, az MSZP-től 36, a koalíciótól 52 százaléknyira, de ahogy a főpolgármester eltökéltségét ismerjük, ezek a távolságok még nőni fognak. Az meg Fodor ellen szól, hogy még az MSZP-vel együtt is vastagon lemaradtak volna. Ennek ellenére a szabad demokraták stratégiahuzakodásában Fodor okoskodása látszik meggyőzőbbnek. Ez nem mond ellent a képességeiről fentebb már elmondottaknak, nem politikai látása élesedett ki, egyszerűen aki bármely témában Demszkyvel ellentétes nézeteket vall, az már nem tévedhet nagyot. Persze Demszky ellenében könnyű értelmesnek látszani, s ha Fodor megmaradna ezen határokon belül, talán nem is lenne vele semmi baj, de ő nyilatkozgat mindenféléről, még magáról a főpolgármesterről is. A közszolgálati televízió Ma reggel című műsorában például azt találta mondani, hogy Demszky Gábor már bizonyított, több mint tíz éve kitűnően vezeti a várost. Ilyen kijelentések hallatán joggal kételkedhetünk Fodor józan ítélőképességének létét illetően. Volt a műsorban még egy figyelemre méltó tétele, jelesen: Dabas drámai üzenete az, hogy a Fidesz hajlandó együttműködni a MIÉP-pel. Ezt mostanában sokan hajtogatják, nem Fodor találta ki. Nos, Dabas üzenete valóban drámai a baloldal számára, csak éppen a Fidesz hajlandóságairól nem mond semmit. Pusztán az derült ki, hogy a MIÉP szavazói saját jelölt híján a koalíciót támogatják. Igaz, a Fidesz jelöltje nem szólította fel a MIÉP-eseket a második forduló előtt, hogy szavazzanak az SZDSZ emberére, mert az siralmasan kevés voksot fog kapni.

Aki ezek után még kíváncsi Fodor nézeteire, az szerencsés, mert elég, ha felüti a Népszabadság április 17-i számát, s majd egy egész oldalon keresztül olvashatja a majdnem pártelnök bölcsességeit. Íme egy hosszabb mutatvány: „Az antiliberális kormánnyal szemben programot kell adnunk a gazdaságpolitika, a szegénység leküzdése, a látványos megkülönböztetés felszámolása, a közélet tisztasága és a jogállamiság helyreállítása terén. A tavalyi küldöttgyűlésen is elmondtam, hogy markáns pártnak kell lennünk, amely az ellenzék motorja. Azért lettem képviselő 1990-ben, hogy leváltsuk az állampártot, és plurális demokráciát hozzunk létre. Ez a folyamat 1998-ig kisebb-nagyobb döccenőkkel, nagy vitákkal, kitérőkkel, de haladt. Most viszont azt látom, hogy olyan politikai erő van hatalmon, az Orbán–Torgyán-kormány, és elsősorban az Orbán–Kövér által irányított Fidesz, amely támadást indított a rendszerváltáskor kialakult demokrácia ellen, és sok tekintetben vissza akarja hozni a Kádár-rendszert.” Azon kérdésre, hogy mit ért Kádár-rendszeren, ezt válaszolja: „Azt, hogy a törvény- és a szokásjog nem számít, ha melletted van a hatalom. Azt, hogy a barátok és üzletfelek uralkodnak, nem a jog. Látjuk, hogy a jelenlegi kormány támadást indított a párt és az állam szétválasztása ellen. (...) Ha a Fidesz-kormány 2002-ben hatalmon marad, akkor az ország elmozdul az állampártiság irányába.” Ez eddig a mai hazai vulgárpolitológia legostobább közhelyeinek gyűjteménye, a „független” médiumok is kezdik unni már. Fodor azonban megfejeli az egészet: „Ha elfogadjuk azt a tézist, hogy 1989-ben nálunk vértelen forradalom volt, akkor amit ma a Fidesz művel, az ellenforradalom.” Jól nézünk ki. Ha ilyen közállapotok uralkodnak hazánkban, csoda, hogy a fél ország még nincs Strasbourgban. Mindenesetre Fodor nem tartja túlzásnak kijelentéseit, ő csak „markánsan és egyértelműen” fogalmazott. Amióta alacsony tűrőképességű nyomdafestéket használunk, mi nem fogalmazunk igazán markánsan, csak egyértelműen. Röviden: az egész egy bődületes ütődöttség. Az idézett szöveg első részéből kiderül, hogy az ország feszítő gondjainak megoldására (gazdasági nehézségek, szegénység leküzdése stb.) nemcsak az MSZP-nek, hanem az SZDSZ-nek sincs programja. Bátran hozzátehetjük, nem is lesz, efelől nyugodtan alhatunk. A párt és az állam szétválasztása ellen indított állítólagos támadás, a demokráciaellenesség, a Kádár-rendszer visszahozása, az ellenforradalom rémképe, akármekkora ostobaság, megér néhány tiszteletteljes mondatot. A kormányt és főleg a Fideszt gyakran vádolják azzal – nem is minden alap nélkül –, hogy rámenősen kihasznál minden törvény adta lehetőséget. Csakhogy ez nem törvénytelen, nem ez fenyegeti a jogállamiságot. Azt talán Fodor Gábor sem gondolja, hogy a kormány nem tesz eleget az Alkotmánybíróság határozatainak, netán az ügyészségek, a bíróságok a Fidesz nyomása alatt, annak utasításai szerint működnek. A törvényhozásba szabad választások útján pártok delegálják a képviselőket. A képviselőcsoportok mindegyikében frakciófegyelem uralkodik. Minden parlamenti döntés a többségi párt (pártok) állásfoglalását tükrözi. A kormánypártoknak szemére vetni, hogy a parlamenti többségükre támaszkodnak, mi több, ebből a pártállami struktúra visszaállítását, ellenforradalmat vizionálni teljes tudatlanságra vagy előrehaladott személyiségzavarra vall. Az is nyilvánvaló, hogy a kormányprogram végrehajtása érdekében elvhű, de minimum lojális embereket igyekeznek a végrehajtó hatalomba juttatni. A jelenlegi kormány például feladatának tartja a hagyományos magyar kultúra ápolását, támogatását is, ezért nem nevezi ki Fodor Gábort kultuszminiszternek. Ha majd ismét az lesz a kulturális kormányprogram, hogy lila gőzös alternatívok orrba-szájba tolerálják egymást, akkor Fodornak újra lesz reménye a bársonyszékre.

Fodornak van ám átfogó, konkrét elképzelése is az ország gondjainak enyhítésére. Szó szerint a következő: „Liberális választási lehetőséget kell mutatnunk az embereknek. Az ellenzék motorjává kell válnunk.” Ennyi, s nem több. Ezt az SZDSZ-szel felturbózott, motorizált ellenzéket nagyon a szívügyének tartja, kétszer is említi az interjú során. Ha megvalósul, akkor 2002-ben igazán jó eséllyel indulhatnak. A flúgos futamon.


mpd Creative Commons License 2001.04.17 0 0 88
Egyáltalán: milyen egy markáns párt? Ettől a marhaságtól éppúgy feláll a szőr a hátamon, mint a legújabb kádernyelv hasonló szépségein: " ez az üzenete (akárminek)", "kitörési pont", "törvényes, de nem etikus", mindennek "forgatókönyve" van stb-stb.
Előzmény: luis (87)
luis Creative Commons License 2001.04.17 0 0 87

„közelednie kellene az MSZP-hez és nem naponta támadnia? „
Hol támadja „naponta”? Én nem olvasom sehol. A villamos óta nagy kuss van.

„Világossá tettem a tavalyi küldöttgyűlésen, hogy a magyar liberálisoknak egy céljuk lehet: ez pedig a Fidesz-kormány leváltása, Orbán Viktor, Kövér László és Csurka István 2002-től ellenzékben legyen. „
Most nem ott van?

„A MIÉP-et ugyanis sohasem tekintettem ellenzéki pártnak. „
Miért nem? Ki nem ...le, hogy FG minek tekinti?

„markáns pártnak kell lennünk, amely az ellenzék motorja
:-DDDD

„1989-ben nálunk vértelen forradalom volt, akkor amit ma a Fidesz művel, az ellenforradalom
Ellenforradalom….. olyan ismerős… honnan is?.

„Nekünk kell a legmarkánsabb ellenzéki pártnak lennünk. Ez a recept. „
SZVSZ most is azok. A recept ….mihez?

„A pártelnök áprilisra 15 százalékos támogatottságot ígért”
Az 1,5%-ot nemsokára elérik.

„A háromszázalékos dabasi „eredmény” intő jel, de olyan következtetést nem kellene ebből levonnunk, hogy radikális személyi változásokra van szükség. „
Egyetértek, csak így tovább.

Előzmény: Tappancs (86)
Tappancs Creative Commons License 2001.04.17 0 0 86
http://www.nepszabadsag.hu/

Dabas intő jel az SZDSZ-nek
Fodor Gábor, a szabaddemokraták ügyvivője a tanulságokról és a markáns politizálásról


Nem kell, hogy kisebbségi komplexusunk legyen

A felelősséget egy pártban, így az SZDSZ-ben is mindig a vezetőségnek kell viselnie. A háromszázalékos dabasi „eredmény” intő jel – mondta Fodor Gábor lapunknak adott interjújában. A párt ügyvivője emlékeztetett rá, hogy ellenezte az SZDSZ kétfrontos harcát, a középre helyezkedést. Hozzátette: tavaly decemberben sem helyeselte a csodavárást, amikor vele szemben Demszky Gábor lett a párt új elnöke.

–Az SZDSZ-nek Mohács, pontosabban Dabas kellett ahhoz, hogy rájöjjön, közelednie kellene az MSZP-hez és nem naponta támadnia?

– Ezt miért kérdezi?

– Azért, mert a párt országos tanácsának legutóbbi ülésén már arról volt szó, hogy az MSZP-vel szakmai vitáknak van helyük, de politikaiakra nincs szükség. Mára tehát kiderült, hogy nincs értelme a kétfrontos harcnak, ahogyan azt tavaly decemberben pártelnökké választásakor Demszky Gábor meghirdette. Amikor ön versenybe szállt az elnöki posztért, azt mondta, hogy a Fidesz az ellenfél, az MSZP a rivális. Ma is így látja?

– Dabas fontos jelzés volt ezen az úton. Amit tőlem idézett, azzal kapcsolatban nemhogy változott, hanem erősödött a véleményem. Világossá tettem a tavalyi küldöttgyűlésen, hogy a magyar liberálisoknak egy céljuk lehet: ez pedig a Fidesz-kormány leváltása. Demszky Gábor és köztem ez volt a fő vitatéma. Szerintem az én javaslatom a helyes, és ezt kell tennie az SZDSZ-nek.

– Vége lenne annak, hogy az SZDSZ jobbra és balra is csap egyet-egyet?

–Azt mondtam tavaly decemberben, hogy bele sem kell ilyesmibe fogni. Remélem, hogy az SZDSZ kétfrontos harca most befejeződött, és új szakasz kezdődik. Világossá kell tennünk, hogy kormányváltást akarunk. Azt akarjuk, hogy Orbán Viktor, Kövér László és Csurka István 2002-től ellenzékben legyen. Nem akarjuk, hogy folytatódjon a megfélemlítés és a lehengerlés politikája, amelyet a Fidesz honosított meg. Világossá kell tennünk, hogy az MSZP lehet a szövetségesünk. A MIÉP-et ugyanis sohasem tekintettem ellenzéki pártnak.

Nem búsongok
–Ön az SZDSZ egyik ügyvivője, aki a második legtöbb szavazattal jutott be tavaly év végén a párt vezető testületébe. Azóta öt hónap telt el, bizonyára van véleménye a fejleményekről.

–Úgy lettem ügyvivő, hogy mindenki előtt világos volt: nem értek egyet a középre helyezkedés stratégiájával. De hangsúlyoztam, miután ügyvivővé választottak: nem azzal akarom tölteni az időmet, hogy búsongjak amiatt, hogy nem én lettem a pártelnök. Egyértelművé tettem: ettől kezdve az a dolgom, hogy a közös pontokat próbáljam megtalálni Demszky Gáborral.

– Megtalálta őket?

– Határozottan jó a kapcsolatunk.

–Az ön sikere is tehát, hogy tavaly év vége óta megváltozott az SZDSZ irányvonala?

– Nem akarom elemezni, hogy ez kinek a jóvoltából alakult így. Nem kívánom most azt vizsgálni, hogy kinek volt igaza annak idején, s kinek nem.

– Horn Gábor, az SZDSZ frakcióvezető-helyettese nemrég azt nyilatkozta a Magyar Nemzetben, hogy az SZDSZ-nek is meg kell kezdenie a kampányt, mivel elfogyott az a lendület, amely Demszky Gábor pártelnökké választásával vette kezdetét a múlt év végén. Horn hozzátette: „Demszky kettős szerepvállalása a pártelnöki és a főpolgármesteri poszton és a markáns politikai irányvonal a közvélemény érdeklődését akkor felkeltette, de ma már ez nem elég.”

–Az SZDSZ vezetőségének értékelnie kell azt, ami mögöttünk van. Egy biztos: az elmúlt hónapok nem hozták meg azt az eredményt, amire sokan számítottak. Ilyenkor a pártvezetőségnek változtatnia kell.

– Min?

–Az SZDSZ-nek továbbra is nagy tartalékai vannak. A mostani helyzetet nem látom véglegesnek. De abban biztos vagyok, hogy valami mást kell csinálni.

Programot kell adni
– Mi az a „valami más”?

– Az antiliberális kormánnyal szemben programot kell adnunk a gazdaságpolitika, a szegénység leküzdése, a látványos megkülönböztetés felszámolása, a közélet tisztasága és a jogállamiság helyreállítása terén. A tavalyi küldöttgyűlésen is elmondtam, hogy markáns pártnak kell lennünk, amely az ellenzék motorja. Azért lettem képviselő 1990-ben, hogy leváltsuk az állampártot, és plurális demokráciát hozzunk létre. Ez a folyamat 1998-ig kisebb-nagyobb döccenőkkel, nagy vitákkal, kitérőkkel, de haladt. Most viszont azt látom, hogy olyan politikai erő van hatalmon, az Orbán–Torgyán-kormány, és elsősorban az Orbán–Kövér által irányított Fidesz, amely támadást indított a rendszerváltáskor kialakult demokrácia ellen, és sok tekintetben vissza akarja hozni a Kádár-rendszert.

– Ez erős. Mit ért Kádár-rendszeren?

– Azt, hogy a törvény és a szokásjog nem számít, ha melletted van a hatalom. Azt, hogy a barátok és üzletfelek uralkodnak, nem a jog. Látjuk, hogy a jelenlegi kormány támadást indított a párt és az állam szétválasztása ellen. A politika újra kezdi eluralni a gazdasági szférát. Ez történik a Magyar Fejlesztési Bank, a Dunaferr, a Malév vagy a Mol esetében is. Ugyanezt látjuk a kultúrában, a Nemzeti Színház, a filmipar vagy a Nemzeti Kulturális Alap önállóságának csorbítása ügyében. Vagy említhetném a Lex Pokol, a Lex Répássy javaslatokat, a köztévé és a közrádió ügyét, ahol a kormány legfőbb támasza, a szélsőjobboldali MIÉP diktál. Ha a Fidesz-kormány 2002-ben hatalmon marad, akkor az ország elmozdul az állampártiság irányába.

– Nem túlzás ez?

–Ez azt jelenti, hogy az uralkodó párt dominál mindent. Ha elfogadjuk azt a tézist, hogy 1989-ben nálunk vértelen forradalom volt, akkor amit ma a Fidesz művel, az ellenforradalom.

– Nem túl éles ez így?

–Nem, csak markánsan és egyértelműen fogalmazok. Nem tudom másnak nevezni az alkotmányos jogállam lebontását.

– Elkalandoztunk. Térjünk vissza ahhoz a kérdéshez, hogy mit kellene másként tennie az SZDSZ-nek?

–Már mostanra világossá kellett volna tennie az SZDSZ-nek, hogy kormányváltást akar. Vagyis nem azt kell mondania, hogy azzal lépek koalícióra, aki elfogadja a programomat.

– Ezt Demszky Gábor és Bőhm András is többször kifejtette.

–Világossá kell tennünk, hogy Orbán és Kövér, illetve Torgyán József pártjával sem vagyunk hajlandók semmilyen körülmények között kormányra lépni.

– Eddig azt mondta, hogy mit „nem”. Mi az, amit pozitívan meg tud fogalmazni: mi az, ami „igen”?

–Liberális választási lehetőséget kell mutatnunk az embereknek. Az ellenzék motorjává kell válnunk.

– Egy négy-öt százalékos pártnak?

–Meg lehet tenni. Gondoljon arra, hogy hány százalékon volt az MSZP 1990-ben, vagy a Fidesz 1994-ben, amely a legkisebb ellenzéki párt volt akkoriban. Az SZDSZ-nek nem kell, hogy kisebbségi komplexusa legyen. Az MSZP mostani belső konfliktusai tálcán kínálják, hogy az SZDSZ sokkal aktívabb legyen az ellenzékben. Ezt kell most kihasználnunk. Nekünk kell a legmarkánsabb ellenzéki pártnak lennünk. Ez a recept.

– Tavaly novemberben nyilatkozta lapunkban, hogy politikai tapasztalata azt súgja: nem szerencsés, ha valakit már-már csodavárás övez. Demszky Gábor személye kapcsán fogalmazott így. Önnel szemben voltak, akik állították, hogy Demszky fogja felébreszteni Csipkerózsika-álmából a depressziós SZDSZ-t.

– Amikor ügyvivő lettem, azt mondtam, hogy mindenki őrizze meg az elveit, és támogassuk az új elnököt. Ma is ehhez tartom magam. Támogatni kívánom őt, és megpróbálom a köztünk lévő azonosságokat megtalálni.

– Vannak ilyenek?

– Vannak, miközben én nem változtattam meg a nézeteimet. Demszky és csapata nagy akarattal és energiával állt neki a feladatnak. Ezekben ma sincs hiány. Nem ezért nem jöttek a várt sikerek.

– Hanem?

–Nem akarom bírálni a mostani SZDSZ-vezetést, csak azt mondtam el önnek, hogy szerintem mit kellene másként tenni. Ebben számos nézeteltérés van köztünk, de meg tudjuk találni a közös hangot. Nincs bennünk sértődöttség, s ez a mai politikai életben nagy dolog.

A felelősség világos
– Tavaly nyár végén Demszky Gábor azt mondta, hogy az SZDSZ az a párt volt, ahol senki nem felelt semmiért. Most ki felel az SZDSZ-ben azért, hogy nem jönnek a várt eredmények? A pártelnök áprilisra 15 százalékos támogatottságot ígért. Nemhogy erről nincs szó, de még Demszky népszerűsége is rohamosan csökken.

–A felelősség egy pártban mindig világos: az SZDSZ-ben is fentről kezdődik. A háromszázalékos dabasi „eredmény” intő jel, de olyan következtetést nem kellene ebből levonnunk, hogy radikális személyi változásokra van szükség. A politikát kell korrigálni. A tavalyi küldöttgyűlésen is azt mondtam, hogy nem a csoda, nem egy ember személyes népszerűsége, hanem a világos és bátor politikai stratégia és a csapatmunka segíthet rajtunk. Most is ezt vallom.

Pogonyi Lajos

Tappancs Creative Commons License 2001.04.02 0 0 85
Ilyen szabadesésre Fodorral is képes lett volna sz szdsz, nemcsak Demszkyvel. Demszky ellencsézte főpolgármesteri népszerűségét azzal, hogy a színpadon pártpolitizál és nem a háttérben.
BaSand Creative Commons License 2000.11.27 0 0 84
Kedves édesanya !

Törülje meg kend az orrát, mert még a nagy leváltó igyekezetben elcsöppen.

Előzmény: édesanya (79)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.27 0 0 83
HitetlenTamaska Creative Commons License 2000.11.24 0 0 82
Na ennek a megjegyzésnek aztán sok értelme nem volt.
Ha valaki listaveztö az csupán azt jelenti, hogy azok, akik a listára tették, fontosnak találják, hogy bekerüljön a parlamentbe, és azt üzenjék ez álatal, hogy az illetö személy az adott tömörülés fontos értékeinek hordozója.
Nem tudom, hogy DG és FG személyes kapcsolata milyen, de feltételezem, hogy FG nem vitatja DG tagadhatatlanul meglévö érdemeit, akkor se ha akár taktika, akár stratégiai kérdésekben szemben áll vele. Elvégre FG mentalitás távol van attol, hogy a vitapartnerét erkölcsileg vagy exisztenciálisan kivánja megsemisiteni.
Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 81
Fodor palira veszi Demszkyt.
Ez jó húzás, hogy Demszkyt
teszi majd listavezetővé,
mikor az meg fúj rá.
HitetlenTamaska Creative Commons License 2000.11.24 0 0 80
Kedves Seki
Tegnap este a Népszabadságban elolvastam Eorsi Istvan - akinek gondolkodásmódjával és érzelemvilágával oly mély szinkronitást érzek, hogy csak egészen kivételes esetben szoktam az övétöl különbözö következtetésekre jutni* - "holdudvaros" cikkét.
Minha csak neked irta volna.

----
* A fenti deklaráció, nem akar olyasmit szuggerálni, hogy akarcsak megközelítöleg is olyan okos lennék mint ö.

Előzmény: Seki Waker (78)
édesanya Creative Commons License 2000.11.24 0 0 79
Kedves Seki!

Ez azért tisztán látszik.

De most itt nem a személyes barátságokat kéne díjazni, tehát elfogulatlannak kéne lenni. Szval, a lényeg nemde, hogy az SZDSZ megerősödjön, és úgy váltsa le ezeket a taknyokat, hogy lehetőleg tudja a programját érvényesíteni. Barátság ide, vagy oda...

édesanya

édesanya

Előzmény: Seki Waker (78)
Seki Waker Creative Commons License 2000.11.23 0 0 78
Kedves Tamáska! Én elfogult vagyok Demszkyvel szemben, mert régóta a barátom. Többek között azért, mert sziporkázó, ötletdús és dinamikus embernek ismertem meg. A szürke jelződet így végképpen nem értem.
Előzmény: HitetlenTamaska (72)
win_net_2 Creative Commons License 2000.11.23 0 0 77
Fodor Gábor szerintem az egyik, ha nem az egyetlen, hiteles politikus.Függetlenül attól, hogy a pártjával szimpatizálok-e, ő személy szerint szimpatikus. Szerintem csakis ő az aki az SzDSz-t a választásokig felhozhatja. A céljai világosak és mindenki számára vállalhatóak. Ráadásul rendkívül hitelesen tudja előadni, mert ő még soha nem kompromitálta magát. A célkitűzései talán sokak számára idealizáltak, de érdemes más célokat kitűzni, mint ideákat. Ha ezeket meg is tudja valósítani le a kalappal előtte
HitetlenTamaska Creative Commons License 2000.11.23 0 0 76
Nem szeretnék a pártok karakterizációján végigmenni, hogy milyen erdekek, eszmék és személyiségek mentén és milyen csoportok integrálásával alakult ki, meg ez kulonben is valtozik.
De például az világos, hogy a jelenlegi hat párt közul pont három olyan van, amely vagy nem is lenne, vagy szerepe egészen más lenne, ha elsö számu vezetöje nem az lenne, aki.
Előzmény: Törölt nick (74)
Tappancs Creative Commons License 2000.11.23 0 0 75
" Az értelmiségiek körében tehát megindul az elrévaijózsefesedés. Felbukkannak néptribuni mezben az agitproposok. Eluralkodik a pátosz, melyben fenyegetés vegyül ígérgetéssel. Haraszti Miklós lendületes cikket ír Magyar Bálint és Demszky Gábor politikai életútjáról, és Magyar Bálint fejlődésének a boncolása közben egyszerűen elfelejti, hogy volt itt egyszer valamilyen Tocsik-ügy is. Nem a mellveregető bűnbánat megnyilatkozásainak elmaradását kifogásolom, hanem azt, hogy egyszerűen kihagy a folyamatból egy fontos epizódot, mert kellemetlen. Ami kellemetlen, az nem létezik: ez a jól ismert agitpropos észjárás." Eörsi István Jelentés a hold udvarából
Előzmény: G. Patrik (66)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.23 0 0 74
Nem egészen értek egyet azzal, hogy "...az Szdsz ereje sohasem vezetőinek hihetetlen szellemi teljesítményében, hanem az általuk képviselt eszmék erejében és vállalhatóságában vagyon". Egyrészt melyik az a párt, ahol a vezetők hihetetlen szellemi ereje képezte a teljesítményük fundamentumát? Esetleg a Fidesz-MPP? Én azért több nagy koponyát ismerek, akik az SZDSZ vezetésében vettek/vesznek részt, mint más pártokban. Ez képezi az egyik alapját az SZDSZ-szel szembeni fóbiának is...
Előzmény: HitetlenTamaska (72)
Kvant_II Creative Commons License 2000.11.23 0 0 73
"Egyébként én Magyar Bálintot mindkettőjüknél alkalmasabbnak gondolom, sajnálom, hogy lemondott. "

Hat ezt en is. Egeszen muveszi nagyvonalusaggal sikerult lekuzdenie a partjat a parlamenti kuszob ala, igazan folytathatta volna meg egy darabig.

Előzmény: G. Patrik (66)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2000.11.23 0 0 72
Kedves Seki
Sajnos egyet kell értsek azzal a véleménnyel, hogy az SzDSz már lényegében ledarálta saját valamirevaló vezetöit.
Demszky egy semmi karizmával nem rendelkezö karrier politikus, úgy szürke és vizió nélküli ahogy van, és még állóképesség szempontjából sem veszi fel a versenyt a nála jóval aggreszivabb Ovival, ugyhogy azon a területen eleve vesztes, ez legutoljára a - ha jól emlékszem, a Csurka féle tamadást követö Föváros-Kormany csetepaté során vált számomra mindennél nyilvánvalóbbá.

Fodor Gábor fantasztikusan szimpatikus számomra, csak sajnos - ö teljesen alkalmatlan arra, hogy "csatát lehessen vele nyerni". Egyszerüe nem politikus alkat.

Ennek ellenére, nem tartanám a valóság talajától elrugaszodott ötletnek azt, hogy az SzDSz-t ö személyesítse meg, hiszen az Szdsz ereje, - valjuk be - sohasem vezetöinek hiheteltlen szellemi teljesitményében - hanem az általuk képviselt eszmék erejében és vállalhatóságában vagyon, amit Fodor nagyon jól képes kommunikálni, és személyével hitelesíteni.

Előzmény: Seki Waker (33)
erlebte Rede Creative Commons License 2000.11.23 0 0 71
T. dakota,

hát persze, hogy lehet, bár te vagy itt az első, aki ezt teszi.

Előzmény: dakota (63)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.23 0 0 70
Emlékszem egy választási plakátra. Hárman együtt. Aztán meghasadt a plakát. Tegnap néztem Fodort a Juszt műsorában. Azóta magam elé merengve csak ismételgettem: Gááááááááábor, nooooooooooooooormális vagy?
rokakutya Creative Commons License 2000.10.21 0 0 69
Olvasgatok és eszembe jutott OVi bánatos arca a tévében. Ő mondta, hogy FG árulására nincs bocsánat. (MaiNapság a FIDESZ-t összehasonlítva akkori önmagával nehéz eldönteni, hogy ki árult el kit.) Látom még mindig FG a főféreg plusz Demszky győzelme esetén a fijjug esélye is javulhat 2002-ben. Félek, Demszky megfeledkezik arról, hogy OVi-nak a MIÉPvagySZDSZ kérdéséhez legalább 50-50%-os szavazóarány szükségeltetik és a MIÉP-nek több lesz mint 98-ban.
Tappancs Creative Commons License 2000.10.21 0 0 68
Hadd emlékeztesselek valamire. Olyan mandátumról mondott le 1993 decemberében, ami még fél évig lett volna érvényes.
Előzmény: Törölt nick (15)
SirContact Creative Commons License 2000.10.21 0 0 67
Van sapka? Nincs sapka?
Bar latnek tobb ilyen "kiszamitott hosieseget", pr mokat a parlamentben.
Előzmény: Woland (17)
rocky Creative Commons License 2000.10.20 0 0 65
fordfarlaine,

1. Nem vagyunk kollégák, s remélhetöleg nem is leszünk azok.

2. Itt az elsö leszármazott gwenerációról van szó ("Az alma nem esik messze a fájától").

3. Te beszélsz hülyeségeket, mint az SZDSZ-esek általában. Csak nem te is beépített tégla vagy?

SDzabadság SZDSZ elvtársak, és kitartás. Hazudozásotok meghozza a gyümölcsét, s hamarosan eltüntök a balfenéken.

Előzmény: fordfairlane (64)
fordfairlane Creative Commons License 2000.10.20 0 0 64
Rocky kollega!

1) Hanyadik generacioig szukseges szamontartani es az utodok szemere hanyni elodeik tetteit?

2) Vajon oroklodik-e a vereskezuseg genetikailag? Meg a tomeggyilkossagra valo hajlam. Avagy csak a csecsemo korszakban kialkult imprinting jatszik csaloka jatekot?

3) Miert beszelsz hulyeseget?

ff

Előzmény: rocky (46)
dakota Creative Commons License 2000.10.20 0 0 63
T.Moderátor!
Fordor Gábort lehet buzizni? Semmi következmény?
kovvacs Creative Commons License 2000.10.20 0 0 62
Pedig Fodor is annyira "más" :PPPP
A "másság" amúgy is a szívügye az szdsz-nek.
Lehet, hogy Fodor ez alkalomból csak arra akart rámutatni, hogy Demszky nem elég jó politikus, mert nem tud csípőből "más" lenni.
Speckó más lenni, mint ő:)

(Szvsz más lenni, mint Fodor Gábor az egyik legkönnyebb dolog a világon:))))

Előzmény: Mercurius (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!