Keresés

Részletes keresés

Mett90 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 949

Köszi a videókat, meg is néztem őket, valóban hasznosak! :)

Akkor én úgy vettem ki a soraidból, hogy nem rontja el a kaját ha sütés közben teszem hozzá:) csak tudnám miért mondtak másat az eladók.

Előzmény: nicko (948)
nicko Creative Commons License 2012.10.12 0 0 948

hús pirítás után kiveszem a wokból megy bele a zöldség..és pár perc piritás után én adom hozzá a rizsbort...olajat nem szabad ahogy azt Ken Holm is mondta mindig.

vagy 10 évvel ezelött ment egy dokumentumfilm sorozat vele és abban pár trükköt megmutatott pl. miként nem lesz a rizs csomós ha zöldséges pirított rizst készítünk. nem nagy trükk csak addig senki nem mondta nekem de leírva sem volt. :)

Megkell főzni a rizst majd jól le kell hűteni hűtőben 1-2 órán át.

 

 

 

Előzmény: Mett90 (947)
Mett90 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 947

Sikerült beszereznem egy üvegcse "shao xing" rizsbort. Az eladók nagyon kedvesek voltak, mondtak 1-2 dolgot a használatról, viszont kicsit ellentmondásba keveredtem ezért kéne egy kis segítség: szóval azt mondták csak a sütés legvégén tegyek a kajába, amikor már nem forró, vagy nem ég alatta a láng, mert a sütéstől "el ecetesedik" az egész, és ehetetlen savanyú lesz...

Ezzel szemben jó pár videóban láttam, ahol kínai szakácsok raknak a kajákba mindíg folyamat közepén löttyintenek hozzá, kb a szójaszósszal, stb ízesítőkkel egyidőben.

 

Mett90 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 946

Ezt beláttam a napokban, szinte végeláthatatlan a sor, szóval egyenlőre maradnak az alap dolgok, rizsbor, osztrigaszósz mindenképp.

Előzmény: nicko (945)
nicko Creative Commons License 2012.09.06 0 0 945

az igazság az, olyan sokféle fűszert, szószt használnak a kínaiak és thai konyha, hogy kisebb vagyon kellene mindet beszerezni és megtapasztalni melyik mire jó, milyen izű :)

Előzmény: Mett90 (944)
Mett90 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 944

Köszi, így el tudom képzelni kb milyen lehet.

 

Más: fekete bab szósz, valaki használja ezt? Nagyon sok, főleg külföldi oldalakon talált receptben vélem felfedezni, talán érdemes lenne beszerezni ebből is...

Előzmény: H_G (943)
H_G Creative Commons License 2012.09.06 0 0 943

Szerintem a fokhagymás aszaltszilvára hasonlít leginkább.

Előzmény: Mett90 (942)
Mett90 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 942

A hoi sin szósz milyen ízű egyébként? Valahol írták hogy az ötfűszer keverék íze is felfedezhető benne, azaz mivel abban az ánizs, fahéj dominálóbb így számomra kerülendő ez az ízvilág, s mivel most vennék először ilyet jó lenne tudni mire számítsak :) 

nicko Creative Commons License 2012.09.01 0 0 941

nálam a hűtőben tuti, hogy tovább is elállt :)

Előzmény: Mett90 (940)
Mett90 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 940

Mostanság készülök rendelni az Ázsia Bt-ből és úgy látom kapható náluk ez az oszrigaszósz, ami egyébként ha jól emlékszem 1-2 hónaptól tovább nem áll el, így érdemesebb a 255gr kiszerelésből venni többet. A rizsbor is kapható nem meglepő módon, viszont erről semmit sem tudok, hogy meddig áll el felbontva.?

Előzmény: nicko (939)
nicko Creative Commons License 2012.09.01 0 0 939

igen ennyi az alap pác amibe elég 10 percig is belerakni a húst, de csak annyit, hogy utána ne tocsogjon benne. az a jó mennyiség amit a hús felszív magába.

világos szójaszósz, rizsbor néha tojás fehérje (receptje válogatja) majd közvetlen sűtés elött forgatom meg keményítőben.

alapjában a bor hivatott elvenni a hús kellemetlen szagát..legalábbis töb száz évvel ezelött alakult ki így hűtő híjján :)

Előzmény: Mett90 (938)
Mett90 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 938

miskolci vagyok de ha arra járok többek közt ebből is beszerzek. 

Még amit keresek  egy recept, pontosabban páchoz, ami szagtalanítja a húst. Ahol kajálok ott akár mikor eszek, vagy újramelegítem a hús kb szagtalan, kellemes ízű, viszont itthon újramelegítve igen csak kellemetlen az ízhatás. Rizsbor + keményítő, szójaszósz elég lehet? Az előbbiből nincs itthon, úgy sejtem ez a titkos összetevő. 

Előzmény: nicko (937)
nicko Creative Commons License 2012.09.01 0 0 937

bp. Vámház krt - Pipa u. sarok kapható.

Előzmény: Mett90 (936)
Mett90 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 936

Vagy 2 éve vettem blue dragon márkából, szinte semmi plusz ízt nem adott. Az általad linkeltet kipróbálom.

Előzmény: nicko (935)
nicko Creative Commons License 2012.08.31 0 0 935

Talán hoi sin szósz is kerül a kajákba, vagy valami hasonló(néha enyhe hal ízt vélek felfedezni, ez lehet halszósztól?)

 

osztrigaszósz?..én is használom.

http://www.spicesofindia.co.uk/acatalog/Lee-Kum-Kee-Panda-Brand-Oyster-Flavoured-Sauce.html

Előzmény: Mett90 (934)
Mett90 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 934

Hát biztos járatosabbak vagytok ebben mint én, de van itthon pearl river, meg van ez a yamasa, és ízre, sőt még állagra is ugyan az, csodálkoztam is hogy ebben akkor most mi is japán íz...ja semmi, mert ugyan az. Persze volt itthon kikkoman, na az már más tészta, az valóban más ízvilág. Lényeg a lényeg, való vagy sem, nagyon finom kaját lehet ezzel is készíteni, viszont még mindig hiányzik valami, úgy tűnik nem a szójaszósz volt a titkos kulcs :D Amit észrevettem hogy szinte minden kajájuknak ugyan az az ízvilága, mindegyik alatt nyolckincs, szecsuáni, bambuszrügyes meg gombást értem: mindegyik sötét, sűrű állagú szószos, gondolom extra sok keményítőtől. Talán hoi sin szósz is kerül a kajákba, vagy valami hasonló(néha enyhe hal ízt vélek felfedezni, ez lehet halszósztól?) Az már érdekes beszélgetés lenne, ha a receptet is megkérdezném, kb 2 értelmes mondatot nem tud magyarul senki se.

Pandus Creative Commons License 2012.08.29 0 0 933

japán szósz..nem való kínai ételbe - abszolút igy van, más ízlésvilág. Gondolj csak (mármint Mett) arra, ha egy szlovák felvágottat veszel, már annak is más az íze, miközben mondjuk csak 5  km-rel odébb gyártották. 

Előzmény: nicko (932)
nicko Creative Commons License 2012.08.29 0 0 932

japán szósz..nem való kínai ételbe :D

 

persze ha neked megfelel használd. :)

Előzmény: Mett90 (931)
Mett90 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 931

Na sikerült kideríteni, Yamasa /sötét/ szójaszósz, ami egyébként product of japan, de szinte megegyezik a pearl riverrel, bár a szakértők biztos nagyobb különbséget vennének észre. Nagyon szép vörös színt ad a kajának, meg a kezemnek ennyi feltűnt :D jobban színez. 

 

Előzmény: nicko (924)
nicko Creative Commons License 2012.08.16 0 0 930

én már réges rég nem kínait főzök itthon, hanem a saját ízlésünknek valót..ami a kínai benne a wok, a "lapát" a fűszerek, szószok, kinai főző bor...na meg a rizs elkélszítése akár zöldséges akár thai konyha szerint.

Előzmény: ZsuR (925)
H_G Creative Commons License 2012.08.16 0 0 929

Na hát, emberek, a Bulcsu utcai (23/B) büfé továbbra is méltó a meleg ajánlásra, viszont a Széna téritől a langyosat is vissza kell vonnom! Egyre rosszabb ott a kaja (talán, mert a tulaj lányai megnőttek és most már ők főznek?), már rizsből is találkoztam ott ehetetlennel.

 

Előzmény: 100Hz (919)
Pandus Creative Commons License 2012.08.13 0 0 928

na ja, úgy nem éri meg, persze.

a japán Kikkoman édes, mint ahogy az indonéz is, mindenképp scak kínaiban gondolkodj. és úgy egyébként valóban,a szójaszósz leginkább sós. AMikor mártogatós szószt csinálnak belőle, akkor cukorral, ecettel és vízzel keverik ki.

Előzmény: Mett90 (927)
Mett90 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 927

Köszönöm a válaszokat! Pearl River is van otthon, de amire még gyanakodtam az lehet az, hogy annyira régi az étteremben kirakott szósz hogy csak a sós íze maradt meg.

Pandus: köszi ezt kihagynám már csak abból az okból is hogy miskolci vagyok, ennyit meg nem ér nekem az egész, a terv az hogy inkább elbeszélgetek majd az eladóval, vagy valamely magyar személyzeti taggal, ami előnyösebb.   

Pandus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 926

sztem menj el eredeti kínai élelmiszerboltba,pl a Rákóczi csarnokba (kívül vannak), de ahol a kínaiak vásárolnak, az a Kőbányai úti piac, pontosabban a vele szemben lévő raktáráruházak. ahol a 9es busz megállója van, ott szoktam látni kirakva a járdára árusokat, élő halat lavórban, keserűdinnyét, pakcsojt és olyan hozzávalókat árulnak, amit még sose láttál itthon. Ott föl is mehetsz az emeletre, és olyan büfét találsz, ahol magyar nem eszik, és echte a kaja, pl, a levesestányér 1 l, nem 1,5 dl. 

Előzmény: Mett90 (923)
ZsuR Creative Commons License 2012.08.12 0 0 925

Nem kinai - de kozel hozza: Singapore Mei Fun, elso nekifutas.

nicko Creative Commons License 2012.08.10 0 0 924

pedig ezt használják és én is..ekte kínai szósz. a kikkoman japán szósz nem jó :)

http://www.jansonhong.co.uk/popular-chinese-ingredients/popular-chinese-ingredients/2696531

Előzmény: Mett90 (923)
Mett90 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 923

Valaki meg tudná mondani milyen szójaszószt használnak a büfékben? Itthon próbáltam már pearl rivert, kikkomant, de egyszerűen bennük van egy utóíz, ami nekem nem jön be, ellentétben egy helyen ahol kajálok van kirakva kiöntőben, sötét szójaszósz, és alig van utóíze...Gondolom ez betudható annak hogy kínai szójaszószt használnak, és nem olyan "minőségi" mint amilyeneket a hiperekben lehet kapni. 

szjozsi79 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 922

Érdekes, nekem is szokott zsibbadni, sőt az egész testemet elönti a forróság időnként.

Nátrium-glutamát (ízfokozó) sok mindenben van. Lehet, hogy a kínai kajába extra mennyiséget tesznek és azért lehet a zsibbadás? Nem valami kellemes érzés, de hamar el szokott múlni. Fél óra maximum.

Előzmény: Gsx-rr (322)
Fantomássz Creative Commons License 2012.05.05 0 0 921

Sziasztok,

 

Kicsit felhozom a topicot, hátha valaki tud okosat: egyik barátomnak keresek Maotai (Moutai) italféleséget. Van elképzelésetek hogy merre induljak keresni? :)

Pandus Creative Commons License 2011.04.19 0 0 920

biztos több is van, nemcsak egy. ahol én voltam, a pl vietnami, és annyira röhögtem, amikor jött oda egy másik ferdeszemű, és magyarul beszélt az eladóval. Kiderült, az egyik kínai a másik vietnami, és a magyar a közös nyelvük. De nem innen tudom, hogy az vietnami büfé, hanem mert van az a kis roládjuk, a nem. (nem ram a sült tekercs)

Előzmény: 100Hz (919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!