Keresés

Részletes keresés

csibeszbagoly Creative Commons License 2008.08.22 0 0 176

Tudok egy nagy épületet a kossuth téren, azt fel lehetne tölteni vÍzzel -úszócsarnok

a körutat felszórni salakkal - jó lesz futópályának

gerelyhajÍtás diszkoszvetés a lánchÍdon

focipályának ott a fradipálya - úgy se zavarjuk ott a szuperfocistákat

infrastruktúra  fejlesztés- úgyis ellopnák a pénzt előle ú.h. mi meg sem épÍtenénk

 

 

jessy09 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 173
Szerintem meg jó lenne egy olimpiát rendezni, de nem 2012-ben, hanem 2020-ban. Akkorra talán van esélyünk. Egyrészt London után tuti, hogy nem európai ország fogja rendezni az olimpiát, és 2020-ra talán az ország gazdasági helytzete is jó lesz. Az pedig még jobb lenne, ha nemcsak a pénz diktálna. Coubertin 1896-ban nem azért álmodta meg az ötkarikás játékokat, hogy országok közötti gazdasági versenyt rendezzen. Mára szinte kezd eltűnni a sport, mint érték. Mindenhol a pénz a mérvadó. Ocsmány dolog, a sportnak kellene a vezető szerepet játszania egy olimpián, nem a pénznek. Pl. nekem sokan jobban tetszett az athéni olimpia, mint az atlantai, ami tele volt reklámokkal, bűzlött a pénztől. Vissza kellene adni az olimpiai játékoknak az igazi célját: nemzetek sportjátéka legyen!
Előzmény: Svenie (172)
Svenie Creative Commons License 2007.02.01 0 0 172

Nem kell ide olimpia, hol vagyunk mi pl. Moszkvához, Berlinhez, Londonhoz v. Párizshoz képest?

 

A nagy hazafiasság nem kellene, hogy csődbe vigye az országot. Az én adóforintjaimat ne ilyenre költsék.

 

Pá-pá! :))

 

dooky Creative Commons License 2007.01.28 0 0 171
pedig remélem, elfelejtik:)
Szanya Creative Commons License 2006.12.05 0 0 170
A téma kezd ismét aktuálissá válni. ;-)
tsabee Creative Commons License 2001.05.30 0 0 169
Dark Future! Bár a neved nem sugall semmi pozitívumot, de az 5let teccik. Nagyokosok odafönn! Tessék meghallgatni Dark Fjucsört, mer' jól beszél a szája!

Egyébként: 2012-re ha beadjuk a rendezési kérelmet, behidalok!

Előzmény: Dark Future (168)
Dark Future Creative Commons License 2001.05.27 0 0 168
(Bár van már néhány olimpia 2012-es topic, ide is berakom)

Ezennel közreadok egy elég érdekes javaslatot, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. (Újságírók figyelem! Nem lenyúlni saját ötletként! :-)

Igen, RENDEZZÜNK olimpiát!!!! De nem akármilyet, hanem:

TECHNIKAI OLIMPIÁT !!!

Szerintem óriási lenne az igény egy ilyen rendezvényre, nagy tömegeket vonzana, ugyanakkor egy "igazi" olimpia töredékébe kerülne csupán.

A terv a következő:
Van Forma-1 pályánk, vannak nagyon jó rally-terepeink, salakos pályáink, erre alkalmas vizünk (Duna, Tisza-tó), világbajnok műrepülőnk stb. Mi kell még?
Csináljunk egy olyan olimpiát, ahol nem az emberi erőé, hanem a gépeké, a technikáé a főszerep. Legyen egy 8-10 napos versenysorozat, amelynek része a szokásos F1 viadal, de emellett egyéb gyorsasági autós és motoros, salakmotoros, rally, gyorsulási, műrepülő, sárkányrepülő, vitorlázó, ejtőernyős, siklóernyős, hőlégbalonos, búvár, vizisíző, ill. mindenféle extrém kategóriákban folyna a kűzdelem. Azért lenne ez más, mint a szokásos versenyek, mert lenne egy közös keret, egy országok közötti nemhivatalos pontverseny stb. az olimpiához hasonlatosan. Újszerű lehetőséget adna a technikai sportok űzőinek is: alkalmat a reflektorfénybe kerülésre, nagyszabású nemzetközi találkozót, tapasztalatszerzést a kisebb országoknak.
4 évenként lehetne megrendezni a TechnOlimpia-t, lehetőleg páratlan évben, hogy akkor is legyen valamilyen nagy nemzetközi esemény. Az amik, japánok szerintem ugranának rá.
A megrendezés nem városokhoz, hanem tartományokhoz, régiókhoz kapcsolódna.
Bemutatkozhatnának újfajta, kevésbé ismert versenyek és sportágak is, ill. az izgalmak fokozására ki lehetne találni egy-két technikai kűzdősportot is (mint pl. paintball, vagy a japánoknál divatos "robotok kiszorítós kűzdelme" játék).
Az eseményt természetesen rengeteg nemzetközi (PR jellegű, az országnak pénzt hozó!) bemutató kísérné: új sportautók, motorok, kishajók, sporteszközök premierjét lehetne erre az eseményre időzíteni.

Stratégia: ha jó a program, akkor idejönnek a népek, meg odaülnek a TV elé, de akkor jön a sok reklámbevétel is, amiből viszont értékes és érdekes programokat lehet szervezni stb. Ez ilyen egyszerű!

Várom a reakciókat és a további ötleteket!

PS.:
És így még az is biztos, hogy miénk lenne az első megrendezés joga...

PS2.:
Meg persze ez lehetőséget adna a búsuló juhász-gulyásleves-szilvapálinka háromszögből való kitörésre is, mert ilyen alapokról (szerencsére) nem lehet "imidzselni" egy technikai versenyt, ugyanakkor jó lehetőséget biztosítana az ország városainak, tájainak, igazi értékeinek bemutatására.

üVegpohár Creative Commons License 2001.05.27 0 0 167
régi de lehet pár év(tized) múlva aktuális lesz!
Labor Creative Commons License 2001.05.25 0 0 166
Ja bocs, rossz topicba nyultam... Tul regi
Labor Creative Commons License 2001.05.25 0 0 165
Nem tudom mit berzenkedtek... A világkiállitást is milyen jól megrendeztük...
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.18 0 0 164
Nem tudom elhinni, hogy ezt bárki komolyan gondolja. Biztos nagy fejlődést hozna ez nem csak nekünk fővárosiaknak, hanem a vidékieknek is, de nem hiszem el, hogy van ennyi pénzünk.
jfly Creative Commons License 2000.11.14 0 0 163
Igazad van...ez az "arra vár, hogy a sült galamb a szájába repüljön" szindróma...nagyon is jellemző ránk...sajnos...

üdv: jfly

Előzmény: Wazull (162)
Wazull Creative Commons License 2000.11.14 0 0 162
Persze. Nyilvan tobb jelolt is lesz. Viszont ha valaki mar 12 evvel az olimpia elott nem csak a szajat jartatja, akkor tobb eselye lesz meggyozni a donteskor a NOB illetekeseit.
Ehhez kepest, jo magyar szokas szerint arra varunk, hogy csoda tortenjen, meg az utolso pillanatban sikeruljon a dolog, valami csoda folytan. Csak zarojelben: ha mar most jobban allnank, mint NY, es lenne egyaltalan valami terv, meg konkretumok, akkor sem tudnank beelozni oket. Ehhez kepest...
Előzmény: jfly (161)
jfly Creative Commons License 2000.11.14 0 0 161
Igen...ezek tényleg komolyan gondolják....
Csak szerintem ez nem hatja meg azokat, akik itt akarnak pályázni a 12-es Olimpiára....

üdv: jfly

Előzmény: Wazull (160)
Wazull Creative Commons License 2000.11.14 0 0 160
Van ahol komolyan gondoljak...
Előzmény: OrbanViktoria (159)
OrbanViktoria Creative Commons License 2000.11.14 0 0 159
Bar az egesz topikot nem olvastam vegig, ugy latom uj informacioval szolgalhatok:
Ha 2012-ben akarnank olimpiat rendezni (en nagyon szeretnem es szerintem anyagilag kepesek is lennenk ra, bar lehet, hogy az akkori aktualis Torgyan mester stadiont epitene maganak a csalad segitsegevel), szoval ha 2012-ben gondolnanak a rendezest egy apro vetelytars adodik:
http://www.nyc2012.com/
Kicsit elorehaladottabb allapotban van az o jelentkezesi otletuk.
jfly Creative Commons License 2000.10.30 0 0 158
hát nem tudom mit gondoljak róla is...eléggé vegyes érzelmeim voltak miután elolvastam a topicot.
Előzmény: Kataca (157)
Kataca Creative Commons License 2000.10.30 0 0 157
nem, csendes megfigyelokent vettem reszt
Előzmény: jfly (156)
jfly Creative Commons License 2000.10.30 0 0 156
te is kérdeztél?
Előzmény: Kataca (155)
Kataca Creative Commons License 2000.10.30 0 0 155
olvastam, szetcincaltak
Előzmény: jfly (154)
jfly Creative Commons License 2000.10.30 0 0 154
:))))))))))))))))))))
A Schmitt Pállal készített online interjút olvasta valaki?
Asszem múlt héten volt vendég az Indexben

üdv: jfly

Előzmény: Kataca (152)
Wazull Creative Commons License 2000.10.29 0 0 153
... nekem meg egy hosszulepes...
:-)))
Előzmény: Kataca (152)
Kataca Creative Commons License 2000.10.29 0 0 152
kis lepes nekunk, NAGY lepes az emberisegnek ... :)
Előzmény: Y3K (151)
Y3K Creative Commons License 2000.10.29 0 0 151
"csak tovább kell menni egy lépéssel!"

Igen. Egy NAGY lepessel.....

:)

Előzmény: Inner Circle (148)
jfly Creative Commons License 2000.10.29 0 0 150
Csak egy Olimpiára IC?:)))))))))
Előzmény: Inner Circle (148)
Wazull Creative Commons License 2000.10.28 0 0 149
Lenyomjuk oket, mint a belyeget! Kulonosen a flottajukat...
:-)))
Előzmény: Inner Circle (148)
Inner Circle Creative Commons License 2000.10.28 0 0 148
Mikor elfoglaljuk az USA-t, én befizetem egy olimpiára a világot! Végülis egyszer már hadat üzentünk nekik, most csak tovább kell menni egy lépéssel! :)))
Előzmény: Wazull (146)
jfly Creative Commons License 2000.10.27 0 0 147
Ebben is igazad van, hogy többféle mutató létezik, és általában nem tiszta, hogy melyiket is és miért kell használni. Viszont úgy tudom, hogy ezekkel a mutatókkal tudják nagyjából lemérni a gazdasági dolgokat egy-egy országra nézve, szóval akármennyire is elvont, vagy nem reális ezeket használják, és ezeket nézik. Azt hogy mennyi kéne egy Olimpiához bele sem merek gondolni a kis magyar agyammal:)))
Viszont nem rossz az ötlet:)) Rohanjuk le az USÁ-t:)))))))))))))))))

üdv: jfly

Előzmény: Inner Circle (145)
Wazull Creative Commons License 2000.10.27 0 0 146
IC,

irtam mar, en nem ertek a kozgazdasagtanhoz... :-)))
Viszont mire elfoglaljuk az USA-t, addigra lesz mar eleg penzunk olimpiara is :-)))

Előzmény: Inner Circle (145)
Inner Circle Creative Commons License 2000.10.27 0 0 145
jfly: a gazdasági életben, igen, de ott is nem véletlenül van vagy öt GDP-mutáció, és még úgy se mindig tudják hogy melyiket kéne bevetni. A mérés meg a másik fele.
De vitatkozhatunk erről elég sokáig, a kérdés akkor is csak az marad, hogy mennyi GDP tesz reálissá olimpiarendezést, ahogy azt Wazull is kifejtette. (Wazull, ne hidd, nekem csak papírom van róla! :) ) Ezt írtam én is az imént, hogy Mo. sose lesz USA, kérdés az, hogy elég-e egyáltalán egy Mo. az olimpiához? És nem-e drágul jobban az olimpia, mint ahogy az ország gazdagodik (ha egyáltalán)? :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!