Keresés

Részletes keresés

peli_w Creative Commons License 8 órája 0 0 419896

Akkor ez nem a te szavazásod most, sajnos csak 2 gomb van, de fogalmazhatunk úgy, hogy most az a kérdés, ha mindenképpen lesz változtatás, akkor melyik irányt tartod jobbnak, előre mutatóbbnak ebből a kettőből.

Előzmény: - Marky - (419894)
Artúr Doki Creative Commons License 10 órája -1 0 419895

Nyáron is,most szezon közben is tettünk húzós ajánlatokat embereknek...a kutya nem akar idejönni( valahol meg is értem)

Pedig ha esetleg túléltük ezt a tavaszt,akkor muszáj lesz nulláról indulva újra felépíteni( már ha akarjuk egyáltalán) a dolgokat és már nyilván nem a Kacsa- Jonesy duo lesz az alap ehhez...

Más még nincs.

Előzmény: ájzéjá (419884)
- Marky - Creative Commons License 10 órája 0 0 419894

és ha a jelenlegi létszámot látom jónak?

Előzmény: peli_w (419888)
B0nyi Creative Commons License 10 órája 0 1 419893

:)

 

A hozzáállásom egy vitához nekem is ez. Hiszek a magam igazában, vannak érveim, de nem gondolom, hogy az enyém lenne autóskártyában a Lola. :)

 

Ráadásul, a demokrácia korlátaiban is hiszek. Lehetek az álláspontommal többségben, de attól az még lehet hibás. (meg persze fordítva is)

Viszont érdekesnek tartom én is, hogy milyen az eloszlás az álláspont képviselői közt.

Előzmény: peli_w (419888)
litván80 Creative Commons License 11 órája -2 1 419892

Húha.. kezdenek elhúzni a plusszosok 😃.

Amikor legelőször felvetettem ezt az ötletet, hogy szerintem csökkenteni kéne az A csoport létszámán, akkor sem voltam túl népszerű. A legelső ellenvélemények között azzal jött valaki, hogy én " könnyen jövök ezzel Olaj szurkolóként".  Tehát egy " picit" úgy érzem hogy ezt érzelmileg közelíti meg a többség, mintsem objektíven. Ez a szavazáson is kezd látszódni 😃

Pedig azért kíváncsi lennék rá, hogy akik a te érveiddel értenek egyet, azok miből gondolják így??? Amikor azt láthatjuk hogy az akadémiai csapatok is inkább a légiósokat favorizálják, mint sem hogy akár egy fiatalt is próbálnának felépíteni. 

Én nem akarom a véleményemet másokra rá erőltetni, sőt..meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről is. De amiket érvként eddig leírtál..az pont nem győzött meg.

Előzmény: peli_w (419888)
BerCLas Creative Commons License 13 órája -8 1 419891

Ne haragudj, de ez nagyon sértő volt. Légy szíves, akkor nevezz meg egy nicket, aki szerinted én vagyok. Én sem vádolok másokat ilyennel.

 

Egyébként egy mínuszt nyomtam, mert én csökkenteném.

Előzmény: peli_w (419889)
bio22 Creative Commons License 13 órája -2 0 419890

Jesszusom… te ilyen mazochista típus vagy? 😉😁

Előzmény: peli_w (419889)
peli_w Creative Commons License 13 órája -1 13 419889

Circot megkérném, hogy a szokásos 10-15 nick helyett most csak (max) egyel szavazzon.

Előzmény: peli_w (419888)
peli_w Creative Commons License 13 órája -18 17 419888

SZAVAZÁS!

 

Erre a hsz-re nyomjatok +-t, ha emelnétek az nb1 létszámát!

Erre a hsz-re nyomjatok --t, ha csökkentenétek az nb1 létszámát!

 

 

Kiváncsi vagyok, ki hogy látja, nekem pl. tök egyértelmű, hogy csökkenteni óriási hiba lenne és érdekes látni, hogy normális emberek normális érvekkel ennek az ellenkezőjéről vannak meggyőződve. Én pedig 100%-ban hiszek az emelés pozitív hatásában. Érdekes ez nagyon.

 

A szavazás nem dönt el semmit, abból, hogy mi a jó (tippre: sokkal többet szeretnék csökkenteni inkább) de kíváncsi vagyok.

litván80 Creative Commons License 14 órája 0 2 419887

Igen lennének. Leginkább olyan helyeken ahol a kosárlabdánál van népszerűbb sport. És/vagy a kosárlabdának nincs túl nagy tradíciója népszerűsége. De ott ahol meg van a tradíció és népszerűség, és nincs más rivális sport klub...Ott nem lenne egyenlő a B csoport a sűlyesztővel. Sokkal könnyebben fel lehetne állni a padlóról mint most. Sőt azt gondolom néhány korábbi bázis is fel tudna esetleg éledni.

Előzmény: B0nyi (419880)
peli_w Creative Commons License 14 órája 0 0 419886

'Kérdés, mi kellene ahhoz, hogy ez változzon...'

 

Leírtam ezt is :)

Állandó, nb1-es rivarizálás, pl. a Honvéd és a Mafc között. 

16 csapat mellett ez is összejönne.

Előzmény: thevoyager (419878)
ájzéjá Creative Commons License 14 órája 0 3 419885

Nem úgy kell elképzelni egy erős B csoportot, mint amilyen most.
Anno pl. ugyanaz a légiós szabály volt a B-ben, mint az A-ban. (kettő légiós)

 

A legjobb B csapatok felvették a versenyt a leggyengébb első osztályú csapatokkal. 

 

A kiesés/feljutás is úgy dőlt el, hogy az A csoport utolsó négy helyezettje és a B legjobb négy csapata egy oda-vissza játszós osztályozót nyomtak le egymással. 

Előzmény: thevoyager (419878)
ájzéjá Creative Commons License 14 órája 0 3 419884

Pedig rebesgetnek titeket, hogy nem garasoskodtok a jövő év kapcsán. :) 

Előzmény: Artúr Doki (419883)
Artúr Doki Creative Commons License 15 órája -2 1 419883

Szerintem inkább Filipovity esete veri fel majd az árakat...

Amekkora összeget hallani az esetében....majd minden következö éppkézláb,használható emberke is az fogja mondani,hogy:...igen? Márkó ennyit keres? No akkor én eddig kerestem X-t,akkor 2X-ért írok alá a következő szezonra,csak lesz valaki,valahol,aki csenget majd....

Előzmény: - Marky - (419875)
Artúr Doki Creative Commons License 15 órája 0 1 419882

Dehogynem.

Csak már leszarják.

Kiesünk,hát kiesünk...lehet már megérdemelnénk.

Előzmény: - Marky - (419879)
Artúr Doki Creative Commons License 15 órája 0 1 419881

A 41 pontos- 50 VAL- is szegedi Locke az egyik legoccóbb légiós jelenleg az élvonalban( asszem elég jó árérték arány)asszem

Mondjuk Szegeden elég gyakran nyúlnak bele a tutiba.

Előzmény: realfan (419876)
B0nyi Creative Commons License 15 órája 0 2 419880

Szerintem sem javulna a helyzet több csapat indulásával, inkább a középszernél nem jobb, 35 percet átlagoló légiósokra költött pénz, meg a padot melegíteni jó gyerekek száma nőne csak.

 

Igen, lehet, h ezzel lennének helyek, ahol nehezebb lenne pénzt hozni a kosárlabdába, de amíg csak az tartja életben, h vhogy sikerül nem kiesni, akkor annak kevés értelme van.

 

 

 

A 14 csapatra emelés is egy menekülőút volt az MKOSZnek, mert elcsesztek vmit, és nem lehetett kieső, de feljutó meg igen. Így jutott fel a Kecsó anno. (Nincs velük bajom, nem az ő saruk volt a helyzet.) 

Hoztak hát egy salamoni döntést, de már rég ki kellett volna vezetni.

Előzmény: litván80 (419874)
- Marky - Creative Commons License 15 órája 0 1 419879

Egyetértek, szerintem sokan nem látják még, hogy mekkora baj lehet ebből

Előzmény: Balerion (419877)
thevoyager Creative Commons License 16 órája 0 1 419878

Nem pont a témába vágó részét ragadom meg a hozzászólásodnak, de én is ez a Bp-n belül sokfelé meccsre járó ember vagyok, és ami nekem meglepő volt, az a MAFC nézőszámának drasztikus csökkenése. Oké, a Gabányi nem nagy, de még a legutóbbi NB1-es etapjuk előtti időkben simán volt olyan, hogy az oldalsó rész gyakorlatilag megtelt, és a mobillelátón is jócskán voltak emberek. Azóta meg... hát minimum szellős volt már a belépődíj visszavezetése előtt is. Amióta meg kvázi NB1-es belépőt szednek a nem feltétlenül NB1-es színvonú meccsekért, még rosszabb a helyzet. Pedig nagy különbség nincs a színvonalban, most se jó, régen se volt. Ennyit jelentene, hogy már van stabilnak mondható NB1-es pesti csapat? Van a fővárosban összesen 400-500 ember, aki meccsre járna, és ha ott a Honvéd, akkor már más helyszínekre nem mennek? Kérdés, mi kellene ahhoz, hogy ez változzon...

Előzmény: peli_w (419869)
Balerion Creative Commons License 16 órája 0 1 419877

Szerintem jelenleg a kiesés legnagyobb esélyesei mi és a Kecskemét vagyunk. Ilyen nagy bajban talán még akkor sem voltunk, amikor a Péccsel 3 meccses párharcot vívtunk a kiesés ellen. Ettől függetlenül még van matematikai esélyünk a rájátszásra is, ami sok mindent elmond a bajnokság színvonaláról kiegyensúlyozottságáról: ha 5 ponttal győzünk Oroszlányban és hozzuk az utolsó fordulóban otthon a Kecskemét ellenit, akkor nyolcadik helyen becsúszhatunk a play-offba, ha összejön egy KMD, ASE, OSE, Szeged, Honvéd ötös minitabella. Nyilván erre még 1% esély sincs, csak megjegyeztem, hogy matematikailag még arra is van esély, hogy 11-15-ös mutatóval valaki bejut a rájátszásba...

Előzmény: - Marky - (419875)
realfan Creative Commons License 16 órája 0 0 419876

A szavakon rúgózni nem szeretek, szóval nem kell extrának nevezni, de 5000 euró az amerikai játékosok esetében az a kategória (5-ös posztot leszámítva), ahol - akkor fogalmazzunk így - már kicsit ciki mellényúlni. Több élvonalbeli csapatnak jelenleg sincs ennyit kereső légiósa.

De nyilván ha onnan közelíted meg, hogy az extra az csak az a kategória, hogy mondjuk egy jól védekező, jól lepattanózó, jó korban lévő délszláv center, az természetesen nem 5000 euró. Viszont csak az elmúlt 10 évben hány amerikai hátvéd szivatta aktuálisan a fél NB I-et, akik nem kerestek ennyit (reálértéken)...

Előzmény: BerCLas (419872)
- Marky - Creative Commons License 18 órája -2 0 419875

"(Az ASE is veri fel az árakat.)"

 

???

 

lehet bent se maradunk ... 

Előzmény: JPoole (419846)
litván80 Creative Commons License 18 órája 0 1 419874

Egy 10 csapatos B csoportban, ahol az első automatikusan feljut, a 2-3pedig osztályzót játszana a A csoport 9. 8. -al, ott legalább 4-5 csapat a feljutást célozná meg. Nem vagyok sportvezető, sem gazdasági szakember. De azt gondolom hogy egy olyan B csoportos csapat aminek a célja a feljutás, az hamarabb talál befektetőt, mint egy olyan A csoportos klub, mint akinek a bentmaradásnál nagyobb céljai nem lehetnek. Főleg ha ez egy olyan városban is van, ahol a kosárlabda népszerű, és más konkurens sportág nagyon nincs. Plusz azt már nem is említem hogy a szövetségnek is meglennének azok a lehetőségei amivel szurkolói szempontból vonzóbbá, gazdaságilag meg költséghatékonyabbá tudná tenni a bajnokságot. Ez lojalitás, és akarat kérdése.

 

Másik: Miből gondolod hogy egy 16 csapatos A csoportnál más lenne a helyzet mint jelenleg? Lettek nevelő klubbok amikor 12ről 14 re emelték a létszámot? Nem. Most mitől lenne? Csak még több olyan csapat lenne akinek nem jut magyar játékos, és azoknál is menne ugyanúgy a légiós keringő mint most. "A" csoportban senki nem állna rá a fiatal és a magyar játékosokra, felvállalva a pofozógép szerepét, mert mindenki, szponzor, város, szurkoló, eredményt akar. És én azt mondom, hogy az első osztály ne is a pallérozódásról szóljon, hanem a versenyről, küzdelemről!! Az egy szint legyen, ahová el kell jutni.  A b csoport sokkal inkább alkalmasabb és célszerűbb lenne a pallérozódásra, ha megerősítenénk... Az  "A" meg legyen a kirakat ami eladja a sportágat.

Előzmény: peli_w (419869)
BerCLas Creative Commons License 19 órája -4 1 419873

Teljesen egyetértek a 10 (vagy maximum 12) csapatos első osztály elképzelésével. Viszont a 9. helyezett lenne az osztályozós, a 10. pedig kiesne, mert csak így lenne értelme (perspektívája) egy erősebb B-csoportnak.

Előzmény: B0nyi (419865)
BerCLas Creative Commons License 19 órája -4 1 419872

Vagyis úgy gondolod, hogy 4-5 ezer euróért lehet már extra légióst kapni? Most nyilván nem arra gondolok, hogy kifogni szerencsésen (jó szemmel) egy első éves amerikait (mint például ti Tolbertet) vagy egy sérülés után magát újra felépíteni kívánó játékost (mint pár éve mi Reddicet), hanem olyanra, akit úgy igazol egy csapat, hogy jó eséllyel tudja a légiós komoly erősítés lesz a csapatának.

Előzmény: realfan (419864)
peli_w Creative Commons License 19 órája 0 0 419871

Azért nem mindegy, hogy az első osztályban játszol 800-1000-1200 néző előtt, és jön hozzád egy Falco, egy Szolnok, egy Körmend, ad a tv stb. vagy a másodosztályban 80-100-120 néző előtt és jön hozzád a Deac U23 vagy az Óbuda.

 

Előzmény: Langels (419870)
Langels Creative Commons License 19 órája 0 0 419870

Ez a szponzor dolog azért az első osztályra is igaz. Nehéz úgy szponzort találni, hogy te deklaráltan az utolsó pár helyre tervezel. Általában elvárnak valami eredményt a pénzükért.. (Még, ha nem is mindig jön össze.)

Előzmény: peli_w (419869)
peli_w Creative Commons License 20 órája -1 2 419869

És ez pontosan így lenne (reszeltek a helyi kosárlabdának), ha alacsonyabb létszámú lenne az nb1 akkor is.

A legtöbb szponzor nem adna pénzt az nb2-re és az önkorinak is nehezebb megérvelni, miért tolja a pénzt a nem élvonalbeli csapatba.

Ez nem foci, hogy az állami pénzek az nb2-ben is pumpálják a pénzt a csapatokba. 10 csapatos nb1-gyel újabb 3-4 bázis halálos ítéletét írnátok alá.

A nézőszámok siralmasak, én rendszeresen járok, jártam Mafc, régebben Honvéd, Szigetszentmiklós, Vasas meccsekre, de voltam már Budafokon is amióta nb2-esek.

 

Botrány a nézőszám, ha több, mint 100 néző van, akkor már ünnepnap van.

 

Semmi realitása nincs ennek, amit írtok.

 

Pont, hogy ellenekezője kellene: 16 csapatos nb1, a középszakasz eltörlésével együtt kellett volna meglépni, hogy a meccsszám ne essen olyan drasztikusan, de még most sem késő, korábban részletesen kifejetettem ez miért lenne jó, csak emlékeztetőül néhány pont: mivel nem mindenki a 8-ért menne, nem lenne az őrült verseny, hogy mindenki kimaxolja a légiósszámot és lehetne ténylegesen 4-5-6 csapat, ahol sokkal komolyabb szerepet kaphatnának az nb1-ben (nem az eldugott nb2-ben) a fiatalok, valamint kialakulhatna egy budapesti rivarizálás is, ami biztosan jót tenni a sportág elérésének.

Most, ha nem max légióssal tolod szinte biztos, hogy kiesel. Nagyobb létszámmal sokkal több esély van, hogy kialakul egy normális eloszlás, hogy lesz 4-5-6 csapat aki komoly célokért megy, 4-5-6 csapat aki a nyolcért, és lenne 4-5-6 csapat akik ebben a versenyben nem vesznek részt. Most ezt senki nem engedheti meg magának.

 

 

Előzmény: litván80 (419868)
litván80 Creative Commons License 20 órája 0 3 419868

Így van!!! Lényegében ezért rossz ez a mostani rendszer, mert mindenki a playout elől menekül, senki nem  akarja a kiesés lehetőségét megkockáztatni, mert tudja azt hogyha kiesik akkor lényegében reszeltek a helyi kosárlabdának. Lásd Jászberény, Nyíregyháza,.. Ezért senki nem hosszú távú koncepcióban gondolkodik (mert nem is lehet) hanem mindenki előre menekül. Légióst légiós hátára igazol, meg edzőt cserél. Külön szomorú hogy még azok a csapatok is így rendezkednek be akiknek nem feltétlenül lenne erre szükségük lásd Nka..

Előzmény: Langels (419866)
litván80 Creative Commons License 20 órája 0 2 419867

Végre valaki, aki szintén ezt a véleményt osztja 🙂!!  Szerintem a magyar kosárlabda, egyik legnagyobb baja az, hogy az első osztályon kívül nincsen más értelmezhető versenysorozat. A piros csoport fél amatőr szint, a magyar kupa meg lényegében csak egy torna. És nincs semmilyen átmenet az u20, és a profi első osztály között, ami alkalmas lenne arra hogy az utánpótlásból kikerülő játékosok pallérozódjanak. Ezt u23-as szabállyal, légiós csökkentéssel próbálja a szövetség megoldani adminisztratív módon,  de sikertelenül. Ha lenne egy 10 csapatos A csoport, négy légióssal, és egy 10 csapatos B csoport 3 légióssal, akkor lenne átmenet, és lenne egy bajnokság amiben tudnának pallérozódni fiatal, vagy egyéb okok miatt lehetőséget nem kapó játékosok.  Szóval ezt az ötletet abszolút támogatom, és már elég régóta mondogatom is (itt is írtam már párszor).

Előzmény: B0nyi (419865)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!