Keresés

Részletes keresés

traktoros82 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 35380

Nem-nem, medve és róka nem hiszem. 1részt medvéről nem tudok a közelben, rókának meg szintén nem hiszem, hogy vadászterület lett volna. Ez Albertirsa belterülete, vagyis inkább a város széle felé eső rész, de végig lakott. 

Rókára én is gondoltam, de kizártam mert az erdő túl messze van, ill. az erdőhöz közelebbi részen pusztított volna. Nem hinném, hogy eljött volna eddig amikor talált volna közelebb is "kaját".

 

Én is görényre vagy menyétre tippeltem..... de pontosan beazonosítani nem sikerült. Élve fogó csapda megmondom őszintén szart sem ért..... csak a macskáimat tudtam vele megfogni, mást nem. Pedig több féle "csalival" is próbálkoztam.

 

Vettem 1ultrahangos riasztót....... azzal megoldódott a probléma. Aztán elköltöztünk, mert csak albérlet volt.

Április-május hónapban volt az a brutális pusztítás......

 

Bár nem mostani történet, de ettől függetlenül érdekelne, hogy vajon mi csinálta.

Előzmény: Jahno (35379)
Jahno Creative Commons License 2016.01.05 0 0 35379

Bár nagyon régen volt, de autós szakcsoport most ugrott rá:

 

Hol van ez helyileg, ez azért komoly segítség lenne. Ha azt vesszük, hogy az illető jó nyomolvasó, akkor kizárjuk a kisragadozókat. Akkor marad (vad)macska, amiről soha nem hallottam, hogy visszajár rendszeresen, meg kevés is van. A négy ujj ül.
Nagyobb vidra tud csúnyákat, öl is csak kedvtelésből, de szerintem azért nem annyira szeret háztájiban kárt tenni. Meg 5 ujja van, nem nagy karmokkal. Közel van-e nagyobb víz, mert vándorló vidra meg nem hiszem, hogy sokáig egy helyben marad víztől távol.
Aminek nagy karmai vannak, az a borz, de az meg nem ilyen stílus, meg nem is nagyon megy háztájira szerintem. Meg 5 ujja van a nyomban.
Róka. Hát, négy ujj, karmai is vannak. De hogy így pusztítana. De tény, hogy ahol könnyű dolga van, oda visszajár. Év melyik részében volt ez?

Nekem a pusztítás miatt inkább kisragadozó ugrik be, görény vagy menyét. Jellemző, hogy sokkal többet öl, mint amennyit elfogyaszt, és a harapások is állnak, mert a menyét valóban vért szopik az állatból, húshoz van, hogy hozzá sem nyúl.

Simán lehet, hogy kisragadozó pusztít, és az eredményre rájár mondjuk róka is.

Medve?

Előzmény: traktoros82 (35374)
Platon Creative Commons License 2016.01.03 0 0 35378

Emőke görim ma itt hagyott minket, életének 10. évében sajnos annyira rossz állapotba került, hogy el kellett altatni szegényt. :(

 

 

 

 

traktoros82 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 35377

Igen, közben beszereztem 1drótszőrű tacsi keverék kutyát.....ő lesz majd hivatott ezeket a kis nyomoroncokat eltakarítani ha visszajönnek.

Előzmény: Zsoltialeveli') (35376)
Zsoltialeveli') Creative Commons License 2015.09.08 0 0 35376

A szomszédom csirkéinek is lerágta a fejét valami..Akkor még volt hó és kizárt hogy ilyen apró ragadozó volt amiket felsoroltál, mert a lábnyoma (elég nagy volt)nagyon rókára utalt.

  Szerintem kutya kell oda is..

 

Előzmény: traktoros82 (35374)
Eszterix98 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 35375

sziasztok 

egy kis segítséget szeretnék kérni.Az édesapám hazaállított egy (állítólag) 2hónapos görivel.Harap , nincs kézhez szoktatva de ha enni adunk neki akkor van h megengedi hogy megsimogassam.Arra lennék kíváncsi hogy a harapásról hogyan tudnám leszoktatni.Egyébként mielőtt vki megkérdezi van helye, göri tápja meg minden játék amit a boltban belehetett szerezni.Viszont mivel tartok attól hogy megharap és hát nemigazán bízik bennünk nem akarnám még kiengedni sem (a nyári konyhánkban található :) nem tudna kimenni de nem hiszem hogy vissza tudnám juttatni a ketrecébe nem lehet megfogni sem)Egyébként imádnivaló úgyhogy szeretném megtartani ha lehetséges :)

előre is köszi a segítséget

traktoros82 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 35374

Sziasztok!

 

Lehet, hogy nem ide tartozik a kérdésem (ha így van ezért elnézést kérek), de nem találtam megfelelő topicot.

Nagyon meggyűlik a bajom vagy görénnyel vagy nyesttel esetleg menyéttel.

Piszkosul tizedeli a szárnyas állományomat.

Először csak a felnőtt (2,5-3 kg-os) tenyész kacsáimból volt naponta, 2naponta 1-1 db kivégezve. Leszedte a fejét és lerágta a nyakát. (Itt megjegyezném, hogy nem tudom a fejjel amin a csőr is rajta van mihez kezdett.) Először a szomszéd kutyájára gyanakodtam, de sajnos nem ő a tettes.

A maradék kacsákat most már zárva tartom éjjelre.

 

1-2napra meg is szűnt az öldöklés. 

....és itt következett az igazán nagy pusztítás. A növendék jövő évi tenyész csirkéim felét (kb.50db-ot) egy éjszaka alatt legyilkolta. 

Volt amelyiknek a fejét szedte le, volt amelyiknek a nyakát is lerágta, de volt több olyan is amelyik csak meg volt harapva a nyakán, szárnya alatt vagy combtőben.

Néhány napja az elásott tetemek közül szedett ki párat......ma reggelre pedig a másik tyúkudvart vette célba. 9db állat minusz. Elkapott 3db gyöngyit és 6db tyúkot. 

Már nagyon unom!

 

Élve fogó csapda van felállítva van benne 1db kiscsibe és 1db galamb is, de rá se bagózik.

 

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit tehetnék esetleg? 1általán mi lehet ez? Görény, nyest? Vagy menyét? 

 

A lábnyomok elég nagyok. Talán 4 ujja van, és mint mondtam elég nagy, jóval nagyobb 1macska lábnyománál. Az gödörnél pedig amit ásott elég hosszú karmokra utalnak.

Én nem tudom eldönteni mi lehet és azt sem, hogy tudnám megfogni.

 

Minden segítséget szívesen vennék. 

Kutyával érdemes esetleg próbálkozni? Valami terrier féle? Esetleg foxi? 1általán 1ilyen kisebb testű "patkányozó" kutya elbír vele?

wwlucian Creative Commons License 2015.05.01 0 0 35373
K. Robi Creative Commons License 2015.03.30 0 0 35372

Van itt esetleg olyan, aki foglalkozik patkányírtással? Eleken lakom, Békés megyében.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Robi

kucor Creative Commons License 2015.03.22 0 0 35371

szia!

Látom régen irtál ,azértmegpróbálkozom.6 éves görénykém lába néha kimegy alóla ,eldöl,elvittük orvoshoz ,vérvétel ultrahang...ultrang semmit nem mutatott,vérvétel alacsony cukor szint.Jleneleg diétán van,eddig hust evett,most alacsony fehérjetartalmu kaja kell neki aminek magas az energia tartalma.Kérdésem ti hogy oldottátok meg,mit csináltatok vele?köszi

Előzmény: 4Hópihe (35285)
második kaláris Creative Commons License 2015.02.23 0 0 35370

bocs, ha már volt ..

mi a prednisolon normál dózisa? gondolom, naponta többször kapnak.

Előzmény: Lilia (34574)
tucsog2 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 35369

Értem, de akkor ok, ha mi nem vagyunk itthon de valaki feljár megnézni és etetni?

Továbbá kaja az lehet előtte mindig ugye? nem Zabálja majd magát túl?

Kezdőnek mennyi idős görény ajánlott?

 

Jahno Creative Commons License 2014.11.12 0 0 35368

Beszorul a lába a ketrecbe és amputálni kell. Ilyenre gndoltál? Nem, nem történeht, de lehet bemászik a sütőbe vagy magára gyújtja a házat. 1 nap persze, mindenki melóba jár, este meg kiengedjük a dögöt rendetlenkedni. Rendszeresen 3-4 nap már kínzás.

Előzmény: tucsog2 (35367)
tucsog2 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 35367

de ez a 3-4 napos magárahagyás, max 2 havonta van, ezen kivül max 1 napra van magárahagyva, ennyi idő alatt történhet vele valami?

Jahno Creative Commons License 2014.11.12 0 0 35366

Ne hagyd magára 3-4 napra, akkor a göri már nem Neked való. Mi vittük magunkkal, ha kellett, akkor nagy ketrecet is mellé.

Előzmény: tucsog2 (35365)
tucsog2 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 35365

Sziasztok, még soha nem volt vadászgörényem, de nagyon szeretnék egyet vásárolni a párommal. Szeretnék megkérdezni néhány rutinos göritartót, hogy mennyire időigényes állatok, például előfordul, hogy 3-4 napig nem vagyunk otthon, azalatt a görényt ha simán bezárom a ketrecbe, kaja és víz mellett lehet e bármi baja is? A következő kérdés pedig az, hogy kezdő görénytartónak mi az ajánlott, a fiatalabb görény vagy pedig az idősebb, ami már kézhezszoktatott. Válaszotokat előre köszönöm.

Jahno Creative Commons License 2014.07.13 0 0 35364

Ketrecet seperc szétkapja és ki is mászik belőle. Ügyes dögök, átlagos ketrecre is törpösebb zár kell, mert megoldja... Büdös lesz, fiút ezért kell kiherélni. Aztán már nem büdös :-) Erkélyen tartható, nekem egyik kint volt a kertben a lakban, 3x2 méter alapterületű királyi palotában. Sétáltatni is lehet. Pórázon. Görányes oldalakon összeszedve hamar megtalálsz mindent.

 

http://www.mvk.hu/ Bal oldalt a görény menüpont.

 

Vagy ez is: http://goreny.hu/?view=heading;31

 

Előzmény: Kfanni2001 (35363)
Kfanni2001 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 35363

Sziasztok :3

13 éves vagyok, lovagolok, van 2 kutyám is és most szeretnénk egy új családtagot,

egy vadászgörényt :) igazából mondhatjuk úgy is, hogy semmit sem tudok róluk

ezért is fordultam ide, hozzátok :) tudna nekem valaki segíteni? volt már burundunkom,

csíkos hátú mókus :) sajnos ő már egy éve meghalt.... most tudtam feldolgozni

 

Szóval az érdekelne, hogy szerintetek belefogjak egy vadászgörénybe?

Tudnátok írni nekem róluk egy kis ismeretőt? Fiú vagy lány? Tényleg

olyan büdösek? Magas fenyőketrec kicsi ráccsal, jó lenne neki? 

A ketrecen nincs ajtó de a teteje leszedhatő :) úgyis jó?

Nagy teraszon lehetne a ketrecben tartani? Tényleg jönnek velem sétálni?

 

 

köszönöm

 

Platon Creative Commons License 2014.06.02 0 0 35362

Ha egy alomból valók akkor nagyon nem kéne.

 

Egyébként pedig gondold át hogy mi lesz a 4-6 kölökkel az alomból. Biztosan el tudod helyezni őket megfelelő gazdikhoz??

Viszont az ivaros nőstényt pároztatni KELL, mert különben igen nagy valószínűséggel túltüzel, amibe belepusztul.

 

 

 

 

Előzmény: kisolasz21 (35361)
kisolasz21 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 35361

Üdvözlet!!
Szeretném megtudni hogy van 1 fiu és 1 lány Vadászgörényem hogy azt lehet e pároztatni ?
Vagy esetleg  nem nagyon lehet ha 1 alomból van ?

Carcasse Creative Commons License 2013.12.24 0 0 35360

Sziasztok! Most karácsonykor kaptam egy vadászgörényt, akit aznap szakítottak el az anyukájától és a testvéreitő, amikor elhozták. Nem lehet hozzányúlni, mert nagyon agresszív (szegénykéket a ház mögött egy nyúlketrecben tartották). Most próbálunk időt adni neki, hogy hozzászokjon az új környezethez, de ki sem engedjük, mert eltűnik... Kérlek segítsetek!! Hogyan tudnám leszoktatni a harapdálásról??? Nagyon erősen harap, és nem úgy hogy odakap, hanem el sem akar ereszteni.. Pedig az előző gazdája csak konzervvel és főtt hússal, tojással etette, mert szerinte a nyers hústól lesz harapós (ami szerintem hülyeség)..már nem bízok benne és csak kesztyűvel merem megfogni.. de ha ez folytatódik, így sosem fogjuk szeretni egymást.. 

peppyke Creative Commons License 2013.10.24 0 0 35359

Vadas színű, 4 hónapos fiú göri eladó.. Ajándékba kaptuk,de nemsok időt vagyunk otthon és keveset tudunk foglalkozni vele.. Adok mellé egy szállító boxot is.

 

13.000 ft

peppyke Creative Commons License 2013.10.23 0 0 35358

Képet tudsz ide felrakni? Vagy egy mai cimet? valamiért nem tudom megnézni a címed.

Előzmény: Falui (35357)
Falui Creative Commons License 2013.10.23 0 0 35357

Nagy méretű,"gyári" emeletes görényketrec eladó.

Árban megegyezünk! Fényképet küldök. Budapest.

mailom nyilvános.

peppyke Creative Commons License 2013.10.22 0 0 35356

Helyileg merre található?

Előzmény: Nina-18 (35337)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.15 0 0 35355

Jó reggelt.

 

Ajándékba szeretnék venni kölyök vadászgörényt. Fekete vagy albinó színben és kisfiut.

Szabolcs Szatmár Bereg vagy Hajdu Bihar illetve Borsod megyéből!

 

Aki tudna kérnem segítsen. Vagy ahol ezen a részről van eladó vagy weblap címet és fórumot is szívesen veszek ahol lehet érdeklődni! Köszönöm.

Platon Creative Commons License 2012.12.11 0 0 35354

Ez már nevelés kérdése. 

 

Ők így játszanak egymással alapból.

Előzmény: Susupukka (35353)
Susupukka Creative Commons License 2012.12.11 0 0 35353

Köszöi szépen a választ!Már ergyre többet játszik és persze rosszalkodik!:)Kapott egy kis pancsolót,azt imádja!Már az is kezd feltünni neki hogy bármikor kijöhet ha van itt valaki,akkor mindig nyitva van a ketrece.Vettem neki száritott halat,próbálkozunk a kézből etetéssel.Az elsőt még elég vadul kapja ki a kezemből de a harmadikat(persze nem közvetlen egymás után adom neki) már szépen kiveszi.Viszont azt vettem észre hogy elég vadul játszik,és sokszor a lábam a célpont...

Ha szelidül ez változni fog?

Platon Creative Commons License 2012.12.07 0 0 35352

Időbe tellik amig megnyugszik az új helyen, és megszokja. Valószínüleg rosszul bántak vele azért ilyen bizalmatlan.

Én mondjuk várnék pár hetet a neveléssel amíg megszokik a kis állat.

 

És igen, veheted jó jelnek, mert az. :)

Előzmény: Susupukka (35351)
Susupukka Creative Commons License 2012.12.07 0 0 35351

Sziasztok!
Én főleg olyanoktól várnék segítséget akik felnőtt görényt fogadtak örökbe.Négy napja kaptam egy 2 éves ivartalanított kislányt.A volt gazdi azt mondta nem volt vele ideje foglalkozni az utóbbi időben ezért egy kicsit elvadult de könnyen szelídül.Az első nap még nagyon bizalmatlan volt és szinte azonnal támadt.Jobbnak láttuk békén hagyni és megvárni amíg ő közeledik de az első pillanattól alkalmazzuk a leszoktató módszereket és a nem szót.Most már ha leteszem elé a kezem csak szaglássza és ha bele is harap már sokkal kisebbeket,a bőrünket sem nagyon sérti fel de még így is fájdalmas.Én viszont attól tartok hogy mivel nem ismer minket a fenyítéssel csak még jobban elvadítjuk ahelyett hogy megszeretne minket. Lehet ebben igazság? A másik hogy egész nap nyitva van a ketrece mégsem nagyon jön elő,ha igen csak mászkál körbe és szaglászik de nem nagyon hajlandó játszani velünk. Ez normális??? Tudom én hogy 2 év után új helyre került és minden új neki de már most annyira szeretem hogy folyton azon aggódok nincs-e valami baja!!! A volt gazdija macska konzervvel etette,nálunk már csirkehúst kap. Mielőtt idekerült csináltunk neki függőágyat és bújócsövet meg még egy bunkert is karton dobozból de folyton csak abba a régi pólómba bújva aludt amit a ketrecébe raktam. Tegnap már megtetszett neki a bunker és délután abban aludt.Ma pedig felfedezte a kapucnit amit tegnap a ketrecbe akasztottunk és már abban alszik. Még a rongyiját is megpróbálta belehúzni a kis bohóc Azt hogy egyre jobban érdeklődik ezek iránt már vehetem jó jelnek???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!