Keresés

Részletes keresés

Szittya Creative Commons License 2001.01.22 0 0 139
Ma reggel felajánlotta segítségét G.N-né Dr.M.Á is, akinek nemcsak saját alkotmánytervezete van, hanem határozott elképzelései vannak az FKGP megreformálására.
Alighanem vele sem szárnyalna mélyebben a tojó, mint nélküle!
Előzmény: Törölt nick (138)
Kami Kaze Creative Commons License 2001.01.22 0 0 137
Lehet, hogy újat mondok, de Torgyánt nem szereti minden kisgazda, csakhogy ő a pártelnök. Csúcsnak vége, egyéni képviselőként talán próbálkozhat 2002-ben, szerintem sok sikere nem lesz. Nyilvánvaló, hogy önmagában a tagság százszor inkább kiáll Torgyán mint Csúcs mellett, hiszen Torgyán FKGP-s, Csúcs nem. Az FKGP nem megy szét, ez a párt tele van konzervatív öregekkel. Az meglehet, hogy a 2002-es választáskor még az SZDSZ is megelőzi, mindenestre egy biztos, aki az FKGP-re szavazott, az max. a Fideszre szavaz, tehát a szavazók megmaradnak. (Persze ott a MIÉP is, de valamennyire is jó jobboldali "stratéga" oda egyenlőre még nem szavaz).
Most Torgyán miatt van pénz Csúcsra, Liebmanra, de nézzétek meg, kb. 6 hónap múlva ezek seholsem lesznek.
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.22 0 0 136
Ez nem érvényes a rádióvezetöi korszakára. A bumeráng visszaérkezett és talált. Bunkó a bunkóval.
Előzmény: Szittya (135)
Szittya Creative Commons License 2001.01.22 0 0 135
Csúcs László valóban sok helyen megfordult, de nem hasonlit-e ő a kárpátaljai magyarokhoz, akik bár a falujukat sem hagyták el egész életükben, mégis akár négy ország is végigvonult rajtuk?!
Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.22 0 0 133
Te azért tudnál szólni Csúcs érdekében a maszopnál vagy a szadesznél.
Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.22 0 0 131
Csúcs csak azt kapta vissza - teljes joggal - amit ü tett annak idején a rádióban,
Egyszerüen felfoghatatlan, hogy hogyan fogadhatta el az MDF a MIÉP és a Kisgazda párt ezt a bunkót.
LEhet, hogy egy karrieristával találkozunk.EZ egyébként szégyen a pártokra. Most az MSZPbe kéne jelentkeznie.
wizes Creative Commons License 2001.01.22 0 0 129
ATV élő.
Thessalos Creative Commons License 2001.01.22 0 0 128
Geszthi!
Sirnom kell!
Előzmény: geszthi (127)
geszthi Creative Commons License 2001.01.22 0 0 127
Jellemzo a Csucsra ez a duma (erdemes a Nyilt level Lovasnak topikban elolvasni az erkolcsrol szolo dumait).

Nagyon kellemetlen, hogy Torgyanekat kell vedeni ez ugyben (es meg cogitoval is egyet kell ertenem ;-)), de olyan ember aki nem hajlando belepni egy partba az milyen erkolcsi magaslatrol mer dumalni es beleavatkozni a part dolgaiba?!
Ha annyira nem elkotelezett, hogy belepjen (vallalva ennek erkolcsi, politikai vonzatait) az inkabb fogja be a szajat.
Kulonosen, hogy a frakciobol sem volt hajlando sosem kilepni, allandoan csak telesirankozta a mediat, hogy jaj o mennyit dolgozott, es megsem vettek figyelembe a javaslatait, jaj ot megsertette a Torgyan, jaj ot megalaztak...de, hogy merjen a fuggetlenek koze atulni azt mar nem! Akkor oda a biztos hattere (meg gondolom a bizottsagi potlek stb).

1 szo mint 100, jelen esetben igaza volt TJnek (juj ilyet leirni is :-)))

Mellesleg a statarialis birosaggal lehet nemi igaza, de a Fideszhez valo hirtelen dorgolozesevel - ujra csak jellemzo Csucsra a nyalizasa: MDF -> Miep -> FKgp most meg mar Fidesz -
kisse el van tajolva. A Fidesz sem jobb, ott is kivagnak egybol aki kovetelne Kover, Orban eltakarodasat a part/kormany elerol.

Előzmény: vangog (123)
Thessalos Creative Commons License 2001.01.22 0 0 126
Remélem itt senki nem állítja, hogy a Torgyán klasz fiú!
wizes Creative Commons License 2001.01.22 0 0 125
Elfelejtetted Giczy bátyót!
;-))
!
Előzmény: tisztakezu (124)
tisztakezu Creative Commons License 2001.01.22 0 0 124
Csúcs László és társai kizárásával a kisgazdapárt vezetősége a választásokig hátralévő idő érdekében hazavágta a kisgazdapártot.
A Torgyán vezette párt ugyanis többet az életbe nem fog bekerülni a parlamentbe, mivel az a 3-400 ember kevés ahhoz, mely őt valóban támogatja-persze érdekből.
Kár, mivel egy jó kisgazdapártra szükség lenne a politikai palettán.
Torgyán a kisgazdapárt Petrasovics Annája lett.
vangog Creative Commons License 2001.01.22 0 0 123
Csúcs László: győzött a diktatúra
--------------------------------------------------------------------------------

Budapest, 2001. január 22. (MTI) - Csúcs László képviselőt a frakció 35 tagjának szavazatával, meghallgatás nélkül zárták ki hétfőn az FKGP parlamenti képviselőcsoportjából.
- Győzött a kristálytiszta diktatúra Torgyán József vezetésével, a rendszerváltás utáni tizenegyedik évben - jelentette ki újságírók előtt Csúcs László, miután elhagyta az üléstermet.
A politikus elmondta: az országos vezetőség és a frakció együttes ülésén Bánk Attila indítványozta kizárását a képviselőcsoportból egy korábbi nyilatkozata miatt, amelyben felszólította Torgyán Józsefet, hogy "takarodjon a párt éléről".
- Ezt nem vitatom, most is helyén való a kijelentés - fogalmazott Csúcs László. A képviselő Torgyán József eljárását a "statáriális bíróság vérbírájáéhoz" hasonlította.
- Az indítvány elhangzása után azonnal szavazásra bocsátotta a kérdést, a Tutsek-vérbíróság stílusában, nem hallgattak meg az utolsó szó jogán - idézte fel. Hozzáfűzte: a képviselőcsoportból való kizárásáról szóló indítványt 35-en támogatták.
- A frakció és az országos vezetőség együttes ülése zavarkeltő volt, nem tudtam ellenőrizni, hogy mennyire volt korrekt a szavazás, az ellenszavazatot és a tartózkodást nem számolták meg - mondta a honatya.
Beszámolt arról, hogy ezt követően Torgyán József azonnali hatállyal a terem elhagyására szólította fel, és azt hangoztatta, hogy Csúcs Lászlónak vissza kell adnia képviselői mandátumát.
- Ezt visszautasítottam. Politikai baklövés lenne, hiszen ezzel a torgyánisták számát növelném, amiből egy is sok - közölte.
Elmondása szerint ezután Lányi Zsolt volt alelnök, majd Kiszely Katalin felfüggesztett budapesti pártügyész távozott, őket követte Molnár Róbert és Pápai Mihály. Csúcs László közölte: "a Fidesznek a koalíció megerősítésén kellene munkálkodnia, mert ha az események így folytatódnak, egy romhalmaz tetején ülhet össze az Orbán-Torgyán páros". +++


cséndzs Creative Commons License 2001.01.15 0 0 122
Egy aprócska válasz: nem.
(bár a fene se tuggya ezeken kiismerni magát)
:-))))
Előzmény: Szittya (116)
Szittya Creative Commons License 2001.01.15 0 0 121
... vagy botor?! (ha rosszul ítéli meg az erőviszonyokat)
Előzmény: zöld agyar (119)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.15 0 0 120
Hát igen, ebben nagyon nagy igazság, és népi bölcsesség van.
Előzmény: zöld agyar (119)
zöld agyar Creative Commons License 2001.01.15 0 0 119
Ahogy a vicc mondja: -Nem vak ez a ló csak bátor!
Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.15 0 0 118
Remélem Csúcs tudja mit csinál... Mindenesetre Torgyán lemondatása elég nagy bátorság.
zöld agyar Creative Commons License 2001.01.15 0 0 117
Féltik a zsíros állást és a szaftos nyugdíjat.
Előzmény: Szittya (115)
Szittya Creative Commons License 2001.01.15 0 0 116
Csak egy aprócska kérdés:
Sikerülhet-e Csúcs László terve, hogy a frakció zárja ki tagjai közül a pártelnököt?!
Szittya Creative Commons License 2001.01.11 0 0 115
Nem voltam/vagyok mimóza, mégcsaka nem is neheztelek rád, normálisan megbeszéltük.
Más.
Csak a kisgazdák okán tartozik ide: te is úgy látod, hogy Turi-Kovács teljes mellbedobásos kiállása pártfőnöke mellett némi meglepetés? Vagy a kormánytagoknak hivatalból sem illik egymással szembenállni? Ha így van, ez lehet a magyarázat a HM-ből sugárzó csendre!?
Előzmény: pernahajder (114)
pernahajder Creative Commons License 2001.01.11 0 0 114
Ajjajaj!!! Féléreérthető voltam. Te meg mimóza!

Nem rád gondoltam magyarázat vagy magyarázkodás ügyben, hanem Csúcsra!

Előzmény: Szittya (111)
Szittya Creative Commons License 2001.01.10 0 0 113
Nocsak! Itt is?
Előzmény: Ciceró (112)
Ciceró Creative Commons License 2001.01.10 0 0 112
sziasztok:ez az egész olyan nekem mint a star-wars
ezért nyitottam egy topicot:FKGP-star wars sztori??-címmel-csúcs is benne van
Szittya Creative Commons License 2001.01.10 0 0 111
Sem magyarázat, sem magyarázkodás (nekem nincs miért), egyszerű emlékeztető arra, mit is nyilatkozott valójában Csúcs.
Előzmény: pernahajder (110)
pernahajder Creative Commons License 2001.01.10 0 0 110
Végre valaki, szittya, akinek VAN memóriája. De most ez magyarázat, vagy magyarázkodás? Szerintem az utóbbi.
Előzmény: Szittya (109)
Szittya Creative Commons License 2001.01.09 0 0 109
Csúcs nyilatkozatában nem tagadta, hogy korábban ellenezte a kétéves költségvetést, de belátta, hogy a költségvetés el nem fogadása veszélyeztetné a kormány működőképességét - valami ilyesmit mondott.
Előzmény: pernahajder (108)
pernahajder Creative Commons License 2001.01.09 0 0 108
Micácska!

Hm... ez a Csúcs nyilatkozat úgy marhaság ahogy van. Az MVSZ támogatása nem veszélyeztette volna a kétéves költségvetés elfogadását, az csak egy tétel lehetett volna benne, ami csekély átcsoportosítással megoldható lett volna (pl. Illyés Alapítványtól átcsoportosítva, hiszen állítólag oda tették az MVSZ pénzt is).

Amúgy meg én emlékszem rá, hogy pár héttel ezelőtt, még a kétéves költségvetés elfogadása előtt Csúcs nyilatkozta nagy hangon: nem ért egyet a kétéves költségvetéssel. Ilyen feledékeny lenne Cúcs úr? Ez bizony túl korai hervadás jele lenne!

Előzmény: micacska (107)
micacska Creative Commons License 2001.01.09 0 0 107
Csucs legalább őszinte volt: Torgyán veszélyeztette a költségvetés elfogadását , amikor támogatni kívánta Patrubányékat Orbán ellenében.
De ezt csak később hozta nyilvánosságra.
Csucs a frakción belül mindig bírálta Torgyánt,de visszakozott, ha a párt érdekei úgy kívánták.
Hát most nem fog, és igaza is van.
Üdv. mic.
Előzmény: akito (105)
Papirhold Creative Commons License 2001.01.09 0 0 106
Szia cogito !
Kicsit én is ugy vagyok már a Csuccsal:
"Kitakar, betakar, fene tudja mit akar"
üdv:Papirhold
Előzmény: cogito (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!