Keresés

Részletes keresés

kispolgár Creative Commons License 2001.08.09 0 0 14
naiv voltam [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] ma ott tartunk, hogy a régi vádlók az igazi csibészek...
Előzmény: kispolgár (13)
kispolgár Creative Commons License 2000.11.21 0 0 13
A bíróság független, de a bírók is emberek: Rapi hendikeppel indult /elfogultságot jelentett be a megyei bírák ellen/, _mindenben_ vétkesnek találta a bíró...nem vagyok jogász, de szvsz, az indoklásban van némi szubjektív elem is. Rapi időhúzásra játszott /sejthette az ügy kimenetelét/, ráfázott. Ne aggódjatok, másodfokon is elmeszelik, s az ítélet indoklása is precízebb lesz!
Előzmény: hód (11)
pernahajder Creative Commons License 2000.11.20 0 0 12
Nem addig a, hód pajti!

Annyi jelentősége van a dolognak, hogy ha a bíróság jogerősen megállapítja a jogsértéseket és elmozdítja a polgármestert a tisztségéből, akkor a következő választáson a volt polgármester nem indulhat. Persze decemberig biztos nem lesz jogerős ítélet.

Előzmény: hód (11)
hód Creative Commons License 2000.11.17 0 0 11
Szevasztok!

Sajnos a "független" megyei bíróság is bekapcsolódott a kampányba, hiszen megszüntetteék azt, ami már nincs is (ti.polgármesteri tisztség a közgyűlés feloszlásával megszűnt), csak hogy legyen min csámcsogni. Ez kb. olyan, mintha a temetése után akarnának valakit megölni!
Ami a tudósításokból kimaradt a szerdai kampánygyűlésről este a Mi a véleményed a Rapcsák-ügyről c. topikban!

Előzmény: nohaat (9)
kispolgár Creative Commons License 2000.11.17 0 0 10
Szervusztok!

Rapcsák kereszténydemokrata politikus. 10 éve függetlenként, de KDNP támogatással indult.
A Fideszben most is Isépy /a mentelmi biz. elnöke!) embere, sőt, a kereszténydemokrata szekció(?) ügyvezető elnöke már.
Gondolom, ezért a néhány parlamenti voksért támogatja a Fidesz Rapcsákot s így ezt a Fideszhez csatlakozott szekciót. Vagy más van a háttérben? OVIék még most is azt hiszik, hogy Vásárhelyen dr.Rapcsák népszerű ember: 2002-ben is "első körös" lesz ?

Előzmény: pernahajder (6)
nohaat Creative Commons License 2000.11.10 0 0 9
Nem tudom, lehet, én vagyok megkavarva, de a bíróságtól, Parlamenttöl függetlenül FeloszlattA magát az önkormányzat, épp azért, hogy ne a ormány vegye kezébe ügyüket, mert akkor HMVHelynek annyi!
Előzmény: pernahajder (8)
pernahajder Creative Commons License 2000.11.10 0 0 8
Amikor megnyitottam, még csak a parlamenti előterjesztés volt tény.
De a bírósági döntés valóban új elem.
Előzmény: nohaat (7)
nohaat Creative Commons License 2000.11.10 0 0 7
Bocsika, Uraim, de a Vásárhelyi ökormányzat már a múlt hónapban föloszlott, folyik a kampány a decemberi válastásokra!

Vajon miröl vitatkoztok?

A ormányterrorparlamentnek semmi köze már hozzá...

pernahajder Creative Commons License 2000.11.10 0 0 6
Ha a jogerős ítélet megszületik még a választás előtt, Rapcsáknak vissza kell lépnie. Mert a bíróság által elmozdított polgármester nem indulhat jelöltként a következő választáson.

Érdekes, pedig Csongrád már egy másik megye, Rapcsák ugyanis elfogultsági kifogást nyujtott be megyéje valamennyi biróságával szemben. Biztos érezte, hogy valami azért csak bűzlik.

Mellesleg: tisztul a Fidesz! Rapcsák már az ún. törvényes kereszténydemokraták között villogott a múltkor. Amibül persze semmi se lesz, hiszen ott ült az első sorban minden dolgok legtehetségesebb összezagyválója, Timkó Iván is! :)

Előzmény: szalai (5)
szalai Creative Commons License 2000.11.10 0 0 5
"Rapcsák tisztségét a bíróság is megszüntette ... Belpol
november 10. 12:57

[Index] Nem jogerős ítéletében megszüntette Rapcsák András polgármesteri tisztségét a Csongrád megyei Bíróság. A döntés szerint az állásából tavaly felfüggesztett városvezető nem működött együtt a képviselőkkel, figyelmen kívül hagyta a rá vonatkozó közgyűlési határozatokat és közpénzeket fordított magáncélra. Felrótták a fideszes politikusnak azt is, hogy elmulasztotta tájékoztatási kötelezettségét. Kasza Ferenc, a Csongrád Megyei Bíróság helyettes vezetője az Index kérdésére azt mondta: ha az önfeloszlatás miatt rendezett időközi választáson újra nyerne Rapcsák András, arra nem vonatkozna a döntés, még akkor se, ha a Legfelsőbb Bíróság is elmarasztalja a politikust. Az eljárás ugyanis még akkor indult, amikor Rapcsákot felfüggesztették tisztségéből.•"
Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy Mucsi Imre (aki Rapcsák ellenében indul) ma köszönte meg azt a közel húszezer kopogtatócédulát amit a választópolgárok eljuttattak hozzá. Ennyi cédulája Rapcsáknak fénykorában volt, így valószínüleg nemcsak a bíróság hanem a választók is alkalmatlannak találják a Rapcsákot a polgármesteri tisztségre.
szalai

pernahajder Creative Commons License 2000.09.05 0 0 4
A magánvádas és személyiségi jogi perek - az még hagyján. De folyamatban van egy közigazgatási per is, amelyet a megyei közigazgatási hivatal indított az önkormányzat ellen, s ennek bírósági eldöntése legalábbis tisztázná a "kinek van - inkább - igaza" kérdését.
Előzmény: BaSand (2)
frett Creative Commons License 2000.09.05 0 0 3
Van valami mondás, hogy X idővel a rendes választások előtt (2 év?) nem lehet már visszamiatyánkolni.
Előzmény: pernahajder (1)
BaSand Creative Commons License 2000.09.05 0 0 2
Bocsesz. Én nem vagyok naprakész a kövér ember pereiben, de amennyire én tudom, nem munkajogi perek vannak folyamatban (azaz, jogszerű volt-e a fölmentés), hanem különböző magánvádas perek. Ismétlem, lehet, hogy tévedek.
Előzmény: pernahajder (1)
pernahajder Creative Commons License 2000.09.05 0 0 1
A folyamatban lévő annyit tesz, hogy még nem befejezett. Vagyis per (asszem több is) van folyamatban, amelyekben a bíróság a feloszlatás után érdemben már nem dönthet. Én örölnék, ha a kövér ember ezeket is megnyerné. De jobbnak tartanám - tisztességesebbnek úgymond - ha feloszlatásról csak ezután tárgyalnának.
Előzmény: BaSand (0)
BaSand Creative Commons License 2000.09.05 0 0 0
1. A kövér ember eddig, (ha jól tudom) valamennyi, és az nem kevés pert megnyerte.
2. A kövér ember, ha újra indul és nyer az időközi választáson, akkor mi lesz a szöveg?
3. Milyen egyéb jogi eszköz van, amit nem merítettek ki?
Előzmény: pernahajder (-)
pernahajder Creative Commons License 2000.09.05 0 0 topiknyitó
Jog vs. politika? Az alkotmánybíróság ajánlása ellenére (hogy tudniillik nem indokolt a parlamenti beavatkozás az önkormányzat ügyeibe addig, amíg más jogi eszköz is rendelkezépsre áll a konfliktus megoldására) - tekintet nélkül a folyamatban lévő bírósági ügyekre - úgy tűnik, a parlamenti többség hajlik az önkormányzat feloszlatására.

Vajon mi az erősebb? A jog vagy a politika? A feloszlatással valóban örökre takaró alá kerülnek a Vásárhelyi ügyek? A kövér ember ismét győz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!