Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.22 0 0 618

Állampolgárt megütni nem kell félnetek

Az eseteknek csak elenyésző részében emelnek vádat, ha rendőrt, börtönőrt jelentenek fel bántalmazás, kényszervallatás vagy jogellenes fogvatartás miatt. 2008 óta nem volt olyan év, hogy ez az arány 5% felett lett volna. Letöltendő szabadságvesztés büntetést pedig csak[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 617
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.31 0 1 616

Bementem a siófoki Rendőrségre ellenszegülni és csendet háborítani!

 

Tavaly ősszel okt 10.-én a Siófoki Halfesztiválon este 8 óra tájban a lányommal beültünk a siófoki "Kóborló Koccintó" vendéglátóipari egységbe, hogy némi sörrel öblögessük a nap fáradalmait. Éppen csak belekortyoltunk a korsó söreinkbe, mikor a lányom felállt és fizetni ment. Azzal jött vissza, hogy menjünk, mert a tulajnak nem tetszünk. Valószínű a lányomnak lehetett valami korábbi afférja a tulajjal, ezért volt nem kívánatos személy.  Én mindenesetre nem voltam hajlandó távozni, mondtam, ha a tulajnak baja van, jöjjön és mondja meg! Jött is hamarosan, de nem mondott semmit, hanem se szó, se beszéd, elkezdett kifelé lökdösni a helységből. Erre fogtam magam, irány a Rendőrség. A lányom útközben próbált visszatartani, lebeszélni, de hajthatatlan voltam!

 

A Rendőrségen csak  biztonsági őrt találtam, aki azt mondta, ez nem rendőrségi ügy, forduljak a Fogyasztóvédelemhez. Mondtam, hogy nyilvánosság előtt lökdöstek, taszigáltak, ezért szeretném tisztázni az okát. Hozzátettem, hogy rendőrrel szeretnék beszélni. Végül előkerült egy rendőr, aki hajlott arra, hogy megvizsgálja az ügyet. Aztán előkerült még két rendőr és így hárman már visszakoztak, nem akartak az ügyemmel foglalkozni.  Felszólítottak, hogy távozzam! Mondtam, miután felvettük a jegyzőkönyvet, itt se vagyok. Ők erre nem voltak hajlandók, elkezdtek sértegetni, hogy ittas vagyok (mi tagadás, a "Kóborló Koccintó" előtt volt egy kis alapozás, de ezzel együtt magamnál voltam!), meg pisiszagú. Mondtam, ha ittas vagyok, szondáztassanak meg, de erre se voltak hajlandók. Persze én is visszasértegettem, senkiháziaknak neveztem őket, meg tudj'isten még milyen jelzőket vágtam a fejükhöz. Újra felszólítottak, hogy távozzam, majd miután erre nem voltam hajlandó, elkezdtek a lépcsőn lefelé taszigálni. Mivel látássérült rokkant nő vagyok, egyensúlyozási problémáim vannak, féltem, hogy elesek, visszataszigáltam a rendőrt. Erre lenyomtak a földre, majd bekísértek egy szobába, ahol átkutatták a táskámat. Ott találtak, egy szalaggal átkötött kupicát, amit a Halfesztiválon kunyeráltam el egy felszolgálótól. Megjegyezte a rendőr, hogy ilyet azok kapnak, akik sokat vedelnek. Ezután egy zárkába csuktak, ahonnan hajnali kettőkor engedtek ki. Távozásomkor, anélkül, hogy aláíratták volna, kezembe nyomtak egy tájékoztatót jogaimról és kötelességeimről. Innen tudtam meg, hogy a "Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV Törvény (a továbbiakban: Rtv.) 33.§-a alapján előállították/ az Rtv. 34. §-a alapján elővezették." Kezembe nyomtak továbbá egy "IGAZOLÁS a rendőri előállítás időtartamáról"-t, szintén anélkül, hogy rendőr, vagy én aláírtam volna. (Lásd a mellékleteket!)

 

Egyelőre ennyit az afféromról. Az ügynek van még folytatása, de megvárom, míg tanácsaitokkal/véleményetekkel reagáltok.

 

Üdv
roxiladi

 

 

 

Niomi Creative Commons License 2007.05.10 0 0 615
Nos, ha már a rendőröknél tartunk, íme eg ykiváló példa a rendőri hozzánemértésre: Felháborítónak tartom! Ami ma Magyarországon sok tekintetben és sok téren zajlik, azt felháborítónak tartom. Persze az ember akkor lát bele mindabba a negatív közhangulatot okozó igazi feszültséggócokba, amikor a saját bőrén tapasztalja azt az igazságtalanságot és élhetetlenséget, ami jellemzi kis hazánkat. Íme egy kis szöszenet: Nem vagyok focidrukker. Mégcsak nem is követem figyelemmel a focit. Mégis a tegnapi napomat a Magyar Kupadöntő 2007 nevű futballrendezvény határozta meg, illetve tette tönkre, az összeomlás szélére sodorva kevéssé edzett idegrendszeremet. Munkából hazafelé tartva a lakásomtól kb. 100 méterre rendőrők állták utamat teljes hadi felszerelésben, közölve velem, hogy itt állj, és ne tovább, hisz jönnek a Kispesti szurkolók, ők vonulnak majd át az utcán, így én merőlegesen nem mehetek át rajta – itt külön kell megjegyeznem, hogy mindez csupán 6-8 másodpercet vett volna igénybe kellemes sétatempóval számolva. A szurkolótömeg sehol, a környék csendes, nem autóval vagyok, csupán gyalogosan szeretnék bejutni saját ingatlanomba. Nem lehet. Kiborulok. Gyors telefonos segítséget és lelki támogatást követően hivatkozom a személyiségi jogaim megsértésére. Rendőri képviselet felvilágosít: a személyiségi jogaim megsértése a bilincsbe verés volna. Kerülni az utcát nem lehet, az időbeliségre vonatkozóan semmi pontosat nem tudtak mondani, illetve annyit, hogy akár egy órát is várhatok. Kutyám otthon az egészségügyi sétára várva az ablakban figyel, hátha jövök már haza. Csak remélni merem, hogy nem dönt úgy, hogy a szőnyegeim ugyanannyira megfelelnek a pisilésre, mint a természet, ha már egyszer úgysem jön a gazdi. Én a lassan helyi lakosokkal (kb 20-25 szerencsétlen) megtelő kis utcában várok az átjutásra. Egyszersmind várok a szurkoló tömegre is, mivel az időközben eltelt 20 percben se hírük se hamvuk. Már egészen belenyugszom a helyzetbe, második szál cigarettámmat szívva beolvadok sorstársaim értetlenkedő csendes morajlásába, amikor is pár nem-szurkoló típusú, helyi lakosnak tűnö egyént látunk a lezárt utcán közlekedni, méghozzá rendőröktől háborítatlanul. Felteszem a kérdést a rend sisakos-pajzsos őrének, hogy ők mit keresnek ott, az út teljes vonalában sétálgatva zavartalanul, míg nekem azt a 100 métert akadályozza meg három egyenruhás amiből csupán 6 méter az említett lezárt terület. A rendőr „elmésen” a következőket adta tudtomra: Ők, ott laknak, és már a lezárás előtt ott benn voltak. Áhhá. Szóval benn lenni (amitől engem 2 lépést választott el csupán abban a pillanatban), és kijönni lehet a „veszélyes” zónából, de azon áthaladni pár másodperc alatt annak, aki igazolhatóan itt lakik, nos, az tilos. Itt idegességem és a rendőrség hozzánemértésének gondolata meglehetősen felerősödött bennem. Jó félórás várakozás után jött egy nagyobb csapat rendőrökkel kísért hujjogató szurkolótábor, aminek elhaladásához pontosan 3 perc volt szükséges. Ezt követően a csend beállt újra, környék ismét nyugodt. Blokád ugyanúgy marad. Miért? „Amíg nem kapunk „benntről” utasítást, a lezárás marad, legkésőbb még fél órán át” – hangzott a válasz több ingerült hazajutni vágyó kérdésére. Semmi bajom nem volt a focival, a rendőrökkel, a szurkolókkal…..Mostanáig. Kérdem én: 1. Mi értelme van focimeccseket rendezni egy olyan országban, ahol az emberek annyira primitívek, hogy kordonnal kell elválasztani az ún. szurkoló egyéneket a sima járókelőktől? 2. Miért nem lehet ésszerű döntéseket hoznia a rendőrségnek egy olyan helyzetben, amit még egy kisiskolás is könnyedén átlát? Itt arra gondolok, hogy miért nem lehetett bizonyos időközönként átengedni az ott lakókat (akár igazoltatás után), amíg a szurkoló tömeg nem érkezik meg? Hangsúlyozom, mindennel együtt 5 perc volt a veszélyesnek mondható tömegjelenet, azon kívül egy lélek sem jött a meccsre az úton. 45 percet töltöttem ott teljes tétlenségben és tehetetlenségben, amikoris egy kevésbé kontrollált pillanatban halált megvető bátorsággal a rendőri figyelem hiányában átkeltem az úttesten. Még élek. Jelentem: egy szurkolóval sem találkoztam a 6 másodperc alatt. A lezárás ennek ellenére – nevetséges! – még 20 percig tartott. Az akadályoztatottak között akadtak kisgyermekes anyukák, kutyát sétáltatók, bevásárlásból hazatérő idősek, és mint én is a legtöbben munkából hazaigyekvők. Mi nem vagyunk drukkerek, minket nem érdekelt a foci, mi csak haza szerettünk volna menni, mert mi ott lakunk. DE: mi nem számítunk! Elkeserítő…
kovacskoksi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 614
Eddig én sem idegeskedtem rajta, de most már kezd egy kicsit sok lenni...
Előzmény: Modestinvs (613)
Modestinvs Creative Commons License 2007.03.02 0 0 613
"Irigylem a probllmáit, Tanító néni..."
Előzmény: kovacskoksi (612)
kovacskoksi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 612
Mit is?
Előzmény: Modestinvs (611)
Modestinvs Creative Commons License 2007.03.02 0 0 611

Tudod, mit mondott Móricka, amikor a tanító néni megkérdezte tőle, mennyi három meg  kettő?

kovacskoksi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 610
Sok rémhírt olvastam már eddig is a hazai bürokrácia és a magyar "szondázunk és mérünk" egyesület balfékeskedéseiről, de amíg az ember nem tapasztalja a saját bőrén, addig nem is érzi az eseteket annyira felháborítónak.

Oboa 1. (ÁAK Zrt.)

Az én történetem tavaly június közepén kezdődött, amikor 18 éves gépkocsimat eladtam és vettem egy 3 éveset helyette. Bementem egy Fehér úti autókereskedésbe, leadtam a régit, elhoztam az újat. Sajnos jó magyar szokás szerint nepper barátaink szolgálati gépkocsiként használva július végén pályamatrica nélkül közlekedtek az M7-en vele. Természetesen átírva még nem volt a nevükre a jármű. Az Állami Autópálya(használókat) (Le)Kezelő Zrt (ez biztosan a ZáRTosztály rövidítése) kiküldte nevemre a bírságról szóló csekket. Egy kedves hölgy felvilágosított, hogy okmányirodailag "érkeztetett", a központi nyilvántartásba bekerült, lepecsételt adásvételi szerződésemet fénymásoljam le és a másolatot küldjem el nekik levélben (A nevezett dokumentum még szerephez jut a későbbiekben). Kérdeztem, hogy faxon nem lehetne-e elrendezni, de szerintük a fax nem jó, mert a fénymásolatot kell lefűzniük a dossziéikba. Még tettem egy bátortalan kísérletet arra vonatkozóan, hogy elmagyarázzam, miszerint a fax is egy másolat, és a fénymásolat semmivel sem hitelesebb a faxnál, továbbá bármelyiket le is lehet fűzni. A válasz: A szabály az szabály. Szóval postára el, ajánlott levél felad, válaszla vár, vár, vár, vár... Két hónap múlva sikerült is feldolgozniuk a beérkézett információt, így az eljárást megszüntették ellenem.

Tanulság: Gépkocsi eladás után minden szóba jöhető szolgáltatónak egy példányt kell küldeni az adásvételiből. Szóval autópálya-kezelő, parkolótársaságok, önkormányzatok. Az okmányiroda nem elég.


Oboa 2. (ORFK, BRFK és egyéb szivatószervek)

Október tájékán értesültem egy magánszemélytől, hogy a gépkocsi még mindig az én nevemen van, de már az 5. tulajdonosnál jár, de nem foglalkoztam a témával nagyon. Egészen január közepéig.
Egyik este 10-kor csörgött a telefonom és egy egész értelmesnek tűnő, az V.Ker.-i RK. állományába tartozó rendőr hívott, miszerint a régi kocsimmal valaki bűncselekményt követett el és enyém-e az autó. Természetesen mondtam, hogy nem, fél éve eladtam, okmányirodában "kijelentettem", de ezt ők is láthatják a központi nyilvántartásban. Elmeséltem neki, kinek, mikor, hogyan adtam el, kinél, hol láttam utoljára. Hümmögött kettőt, belemorrant egy "Visszhall'!"-t, aztán letette. Este 10-kor elvártam volna pár ilyen mondatot, hogy: "Elnézést a késői zavarásért!" vagy "Köszönjük segítségét!" esetleg "Jó éjszakát kívánok!".
Másnap Zala megyében lakó édesanyám - akitől egy Budapest melletti településre költöztem, ahova be is jelentkeztem - hívott kétségbeesetten, hogy ott van nála a rendőrség és engem keres. Sikerült beszélnem egy kedves, olyan igazi "rááándőőr-ákcentusos" közeggel, akinek újból elmondtam ugyanazt, amit fővárosi kollegájának előző este, köztük azt a tényt, hogy véletlenül a budapesti munkahelyemmel szemközti sarkon lakó színesfémkereskedőnél volt a gépkocsim egy hónappal az eset előtt, talán ő el tudná mondani, kinek adta a kocsit tovább. Felajánlottam nekik, hogy ha odajönnek a munkahelyemhez, akkor szívesen megmutatom nekik a szóban forgó személy házát. Megkértem őket, hogy ha lehet, 17 órakor szeretnék hazamenni, mert költözés után van az embernek elég dolga otthon is. Közölte velem a rendőr-pajtás, hogy nekik még meg kell írni a papírjaikat a telefonbeszélgetésünkről, de majd hívnak, aztán lehet, hogy 20-21h körül érnek csak rá megnézni a helyszínt majd a pesti kollegák, mert ő egyszerre írni és a pestieknek telefonálni nem tud. Elköszöntünk egymástól. Én még megjegyeztem, hogy 17h-ig jöhetnek, utána nem fogok ráérni. Természetesen édesanyámtól utána megtudtam, hogy a 60 lakásos társasház kaputelefonjába a rendőr jó hangosan üvöltötte bele, hogy "Jónapot! Rándőrzség! X.Y-ért gyöttünk!", hadd feltételezze a lakótelep az ő imádott kisfiáról, hogy nem 12 milliós hitelből, és sok év munkájából, hanem bűncselekményekből vett saját házat a barátnőjével Budapest mellett. Természetesen az elnézés-kérés és a normális elköszönés itt is elmaradt. Nesze neked jó hírnévhez való jog.
Az eset után rögtön faxoltam egy példányt az érintett kapitányságra az adásvételimből, hátha békén hagynak. Szerencsére ez így is történt. De mind a mai napig nem értem azt, ha az V. ker-i kapitánysággal beszélek egyik este, miért b*szogattat másnap a szóban forgó "intézmény" még a vidékiekkel is?

Tanulság: Gépkocsi eladás után minden rendőrörsnek egy példányt kell küldeni az adásvételiből. A központi nyilvántartásban valószínűleg az adatokat sziklába vésik és gépkocsi-eladás tényét benne kezelni lehetetlen. Kommunikációs tréninget a rendőröknék, még az IQ-Lightoknak is... Meg egy kis illemtanit is.


Oboa 3. (Főszereplő megint a Szondázunk és Mérünk Zrt. Most éppen a 107-es "Call Center")

02.01-én reggel az M3-on haladva, az újpalotai felhajtónál a szóban forgó régi autóm "bevágódott" elém a sorba, benne négy ember ült. Tárcsáztam a jól ismert 107-es számot. Kb 2-3 perc alatt sikerült valakinek felvennie. Neki aztán előadtam, hogy "látókörömbe került" egy általuk körözött kocsi, ami régen az enyém volt, és a mai napig engem cseszegetnek miatta. Ő türelmesen végighallgatott, előadást tartott arról, hogy az okmányirodánál az eladást be kell jelenteni. Miután még egyszer elmagyaráztam neki, hogy én egy körözött autóval kerültem "fizikai", "valós idejű" közelségbe, az adásvételim meg már fél éve le lett pecsételve az okmányiroda által, kapcsolta az újpesti kollégát, aki szintén az adásvételi utáni teendőimről tájékoztatott, majd kijelentette, hogy ha körözik a kocsit, előbb utóbb úgyis elkapják... Megnyugtatásomra közölte, hogy amíg el nem kapják, addig még lehet, hogy párszor akaratlanul is, de engem fognak zaklatni a kollegái, ha a kocsival további bűncselekményeket követnek el. Megköszöntem szíves "segítségét", elbúcsúztam tőle, és lehajtottam a következő lehajtónál...

Tanulság: Ha állampolgári kötelességedet szem előtt tartva jelented a hatóságnak, amit jelenteni kell, le sem szarnak. A 107-es számot akár 2-3 perc alatt felveszik, így a hullád, esetleg a megerőszakolt lányod korrekt tájékoztatást kaphat mindenféle fincsi esemény utáni adminisztratív, elsősorban az okmányirodára, önkormányzatra tartozó teendőről.

Oboa 4. (Fakabát Zrt.)

A VIII. ker kapság büntetést rótt ki rám 30eFt bírságot, melyet természetesen egy adásvételi elküldésével megint sikerült semmissé tetetni. A szitu a következő volt:
Január közepén a már körözött gépkocsit egy kedves rendőrbácsi igazoltatta. A kocsiban ülő személynél sem forgalmi nem volt, sem jogosítvánnyal nem rendelkezett. A rendőr mégis elhitte neki, hogy a kocsit én adtam kölcsön a srácnak, így "gépkocsi átengedése illetéktelen személynek" (vagy valami hasonló) címén róttak ki rám büntit.

Tanulság: Lopj nyugodtan kocsit (ennyi erővel lophatta is volna a srác), a rendőr úgyis minden hülyeséget bevesz.

Oboa 5. (Természetesen Sziréna Bt.)

A keszthelyi kapitányság (mint szerintük lakcím szerint illetékes) beidézett tanúként meghallgatásra V. Zoltán és a volt autóm ügyében. Az idézést a régi, már nagyon nem érvényes címemre küldték (nesze neked okmányirodai átjelentkezés, meg központi nyilvántartás). V. Zoltánt én sajnos (szerencsére?) nem ismerem. Most ezért, hogy ezt elmondjam, utazzak el Keszthelyre, csak azért, mert ezek a kis ügyesek nem bírják megnézni az előttük lévő számítógépen, hogy én pillanatnyilag hol is lakom?
Tanulság: Rendőrnek kockásfüzet és abakusz való, mert a számítógéppel így 2007 tavaszán még nem tudnak bánni.


Kérdésem:

1. hogyan tudok ebből a szar helyzetből megszabadulni és elérni, hogy:
a. ne Édesanyám lakcímén (az én régi címemen) keressenek, ha valamit akarnak?
b. az egy éve eladott kocsimmal kapcsolatban hagyjanak békén?

2. Hogyan tudok és milyen címen eljárást indítani az ügyekben eddig részt vevő hatósági személyek ellen, hogy lehetőleg kevesebben szívjanak meg így ezentúl egy szimpla autóeladást (mert a rendőrök szerint ez sajnos általános jelenség).

3. Milyen költségeimet, anyagi és erkölcsi káromat tudom az üggyel kapcsolatban a rendőrségre hárítani? (Telefonok, fax, levelezés, utazás, jó hírnév megsértése, diszkréció hiánya, idegeskedés)

Köszi előre is!

A hozzászólás nem jöhetett volna létre, ha nincs a keszthelyi, az V. kerületi és a IV. kerületi rendőrkapitányság, és a 107-es kól szenter.

(ha valakinek kell a nevem és telefonszámom, szívesen megadom)
maryke23 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 609

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy valaki felrkata a fotomat több szexpartner kereső oldalra. Az illető nem sajnálja az idejét és még levelezik is velük. Ezt onnan tudom, hogy mindig felhívnak. Egy oldalon találtam meg magam, de azok akik hívnak mondják, hogy máshol is fenn vagyok.

Erdeklődni szeretnék, hogy mit lehet tenni ilyen esetben? Tehetek feljelentést a rendőrségen ismeretlen ellen? Ki tudják deríteni, vagy nem is tudnak sokmindent csinálni?? Esetleg letiltatnak az oldalról? de lehet hogy felraknak 20 másikra...

Kérlek valaki minnél előbb válaszoljon nekem!

Köszike

Katka30 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 608

Üdvözlök mindenkit!
A legjobb barátom ügyében szeretnék segítséget kérni!Pest megyében rendőrként dolgozik. Már többmint két éve próbál hazakerülni. Most úgy tűnik sikerülhetne neki hiszen elfogadták az áthelyezési kérelmét (még novemberben vagy decemberben úgy emlékszem), igaz május 1ig visszatartják.Csakhogy közben pár napja karambolozott szolgálati időben rendőrségi autóval (ő vezette a rendőrségi autót) és sajnos ő volt a hibás is (de nem volt ittas csak a főnőke adta a parancsot viszont a kéket már nem kapcsolta, ahogy szokta). Senki nem sérült meg tulajdonképp a kocsinak is csak az elje tört kicsit!A fönöke szerint nem lenne jogszerű ha emiatt visszatartanák újabb 6 hónapra , de a kollegái szerint mivel egy fegyelmit fog kapni, így onnantól ismét újraindul a 6 hónap!Ez tényleg így van??? Most emiatt neki újrakezdődne, pedig már lassan 4 hónap lement volna. Eléggé el van keseredve én meg szeretném valami biztossal megnyugtatni így ha valaki tudna ebben az ügyben választ adni azt megköszönném!Jó lenne mihamarabb!!!
Köszönöm
Kiss Katalin

sziriusz74 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 607

Hát az a legjobb ha azt válaszolod kölcsönatad az autót nem te vezetted, ha példáúl történetesen az egy családtag megtehetd azt, hogy nem mondod meg a nevét (családtagra nézve terhelő vallomástételt megtagadhatod).

 

Azt jó lenne tudni mégis mennyi lehetet mert 110 % fölött veszik el a jogosítványt.

Előzmény: tollas (605)
kacagógerle Creative Commons License 2006.11.26 0 0 606
57§
Előzmény: tollas (605)
tollas Creative Commons License 2006.11.26 0 0 605

Azt hiszem leradaroztak. Legalább is ott állt az út szélén a radar, meg a rendőrök is, igazoltattak vagy három autót.

De engem nem állítottak le, pedig biztos gyorsabban mentem, mint az ott megengedett 60.

Nem tudom mennyivel, mert csak későn vettem észre a rendőröket, amikor már elhaladtam mellettük. (előre radaroztak)

 

Mit lehet tenni, ha esetleg jön a feljelentés? Egyáltalán jön? Vagy csak az bukott meg, akit leállítottak?

 

lehetőségek:

- letagadni, hogy én vezettem az autót ?

- elismerni és kifizetni a büntetést ? (mi lehet, pénzösszeg, esetleg jogsi bevonás ha gyorsan mentem?)

 

 

bíróbosszantó Creative Commons License 2006.07.09 0 0 604

A felügyelõ feljelentés megtétele vagy egyéb jogszerû intézkedés céljából az érintettet személyazonosságának megállapítása érdekében igazoltathatja. A személyazonosság igazolására alkalmas minden olyan hatósági igazolvány, amely tartalmazza az érintett nevét, születési helyét és idejét, az állampolgárságát, valamint az arcfényképét és a saját kezû aláírását....

  </P>

Előzmény: mopy (586)
atompyka Creative Commons License 2006.06.11 0 0 603

Az Éles-sarok alsó lámpája ilyen, nagyon közel engedi egymáshoz a népeket. Ott nem is zúgok át a sárgán soha.

 

Előzmény: Kreta (602)
Kreta Creative Commons License 2006.06.11 0 0 602
Melóhely melletti kereszteződésben meg félévente csattannak az autók akik még narancson átférnek, és sárgán már elindulnak. Mindez két iskola között ...
atompyka Creative Commons License 2006.06.10 0 0 601

Hasonló velem is történt Pesten. 1irányú utca, Balkanyar sáv, mellette 2 egyenesen menő. Jobban láttam a felfüggesztett lámpákat, mint a mellettem lévőt, ezért azt figyeltem. Telezöldre elindultam balra, egyenesen menőből utánam jött egy rendőr, a következő lámpánál megkérdezte (csak úgy a lehúzott ablakon keresztül), tudom-e, hogy piroson jöttem át. Mondtam, hogy szerintem zöldre váltott, mondta, menjek vissza, nézzem meg, mikor kit enged, majd elporzott.

S valóban, a balrakanyarodókat kicsit később engedi a sáv melletti nyilas lámpa.

A rendőr korrekt volt, csak azt nem értem, miért telezöld a többi lámpa, ha csak az egyenesen menőket engedi...

Előzmény: Törölt nick (600)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.10 0 0 600
Velem a kovetkezo tortent 1 evvel ezelott:
Kerekparutas, 4-es keresztezodesben megallok a piros lampanal.
A kerekparutnal szinten kulon jelzolampa all, ez allitolag elobb valt zoldre, mint ami ugyanott az autout felett van athuzva drotvezeteken. En elobbi jobb oldali rendorlampat figyeltem, ezert kb 3 masodperccel elindultam egyenesen tovabb at a keresztezodesen, mint hogy zoldet kaptam volna.
Szembeforgalomban a (keresztezodes tuloldalan levo piros elott) allt egy rendorauto ket fiatal rendorpicsaval. Megyek at, latom messzireol, hogy a kozeg magyaraz vmit nekem a volan mogul es pofakat vag. Nezem a tukorben, latom hogy megfordul es jon utanam. Veszem a lapot, lassitok. Felreallok az ut szelere (Gyor).
Nyugodt voltam nem csinaltam semmit, hacsak nem az epp aktualis bankrablot ismerte fel bennem az IQbajnok - akkor (sem) lehet baj.
Megallit, kozli hogy atmentem a piros lampan es eleg eros ha egy rendorauto szemben all. Meglepetten ervelek, hogy ezt nem lathatta es egyebkent is tenyleg zoldnel mentem at (tenyleg...). Ket utas volt velem, hat sajnos ok sem vedtek meg.
Itt az a teny zavart engem, hogy:
A hangnem, ahogy beszelt velem.
Valamint nem lathatta hogy piroson mentem at, de levonta a kovetkeztetest, mert valszeg a ket szembe sav egyszerre kap zoldet, es a bringasok pedig elobb indulnak.
Ez reszemrol egy apro tevedes volt, semmi mas, nem veszelyztettem vele senkit es semmit.
5000 helyszini birsag csekken.
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.09 0 0 599
ha epp forgatnak vmit felugorhatnek hozzatok? :/
Előzmény: Gobbler (596)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 598

Szólj valami fotósnak vagy az ablakba helyezz el egy kamerának vagy teleobjektívnek látszó tárgyat. Nagyon feltünően. :-)

 

Talán üzleti érdekből is be fognak sötétíteni.

Előzmény: Gobbler (596)
atompyka Creative Commons License 2006.01.15 0 0 597

Szia!

 

Két tippem van:

1. RPG vagy Stinger

2. Kérdezd meg inkább itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015332

Előzmény: Gobbler (596)
Gobbler Creative Commons License 2006.01.14 0 0 596
Sziasztok!

A lakásommal szemközti ház egyik lakásába teljesen belátni. Ez még nem lenne baj, csak gyakorta fedezem fel, hogy ott pornófilmet forgatnak. Ez azért sajnálatos, mert ezt vagy nyitott, vagy sötétítetlen ablakon keresztül teszik, gyakorlatilag mindent látok (+ reflektorok az arcomba + a szokásos kísérő hangok). Van egy, most 7 hónapos kislányom, és nem szeretném a későbbiekben ezzel a látvánnyal sokkolni. Nem tudna valaki tanácsot adni abban, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Legalább kötelezni őket az egyébként felszerelt reluxa használatára?

Köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.24 0 0 595
Régi hozzászólás, de pár hónapja hasonló helyzetben voltam Bécsben. Tankoltunk egy kis kúton éjszaka két kocsival, páran sört vettek, mi csak beszélgettünk az ajtó előtt, pár perc múlva 4 rendőrautó csikorgott be a kútra, hangoskodtak velünk, útleveleket elvették, megmotoztak, kést földre dobta a tag ingerülten és csak jó pár perc feszült beszélgetés után köszöntek el. Ott is valami autófeltörés volt az ügyben, de eléggé beszartunk, hiába voltunk ártatlanok, mint a bárány, nem vitattunk mi semmilyen jogszerűséget...
Előzmény: Mityu (565)
mopy Creative Commons License 2005.08.20 0 0 594

számlátok nincs meg a memoriakártyákrol?

esetleg a kamerák felvételeit nem e tárolják?

ne várjatok hogy ők lépjenek előzzétek meg őket........ha kiderül hogy ártatlanul hurcoltak meg titeket a szart is kipréselhetitek a tecskobol!

 

m

Előzmény: Atrádák (593)
Atrádák Creative Commons License 2005.08.16 0 0 593

Sziasztok!

 

Újabb példa a biztonsági őrök és a rendőrök hülyeségére és a vásárlók kiszolgáltatottságára:

 

Három hete történt, hogy elmentünk a TESCO-ba vásárolni. Volt nálunk egy használt memóriakártya eredeti (más bolt cimkéjével ellátott) csomagolásban, amit kifelé menet a kapu csipogással jelzett. Odajött a biztonsági őr, elvette a kártyát és kérte, hogy fáradjunk vele hátra. Ott vizsgálgatták, és kiderült, hogy árulnak ugyanolyat, igaz más csomagolásban, de ez még nem jelenti azt, hogy a kártya nem onnan származik. Úgy egy óra múlva még mindig nem tudták egyértelműen megállapítani, hogy nem onnan loptuk, ezért kihívták a rendőröket, akik bevittek minket. Elvették a cuccainkat, megmotoztak és bezártak minket, külön cellába. Ott kellett megvárni a nyomozókat és hogy végre kihallgassanak. Mindez hat órán át tartott, úgy, hogy teljesen ártatlanok voltunk és a leírtakon kívül semmi nem szólt ellenünk. És még most se zárult le az ügy, várjuk, hogy vádat emelnek-e.

John Doe3 Creative Commons License 2005.07.16 0 0 592
Gördülô féknyom: az a - szerintem - fikció, hogy fékezés esetén a kerék akkor is hagy féknyomot, ha nem csúszik meg.
Előzmény: atompyka (582)
Mbazsika Creative Commons License 2005.07.13 0 0 591
Valoszinuleg ez ugy muxik, mint a korhazak es a temetkezesi vallalkozok kapcsolata :-(
Előzmény: utóember (588)
dj-zolee Creative Commons License 2005.07.11 0 0 589
Szia.

Inkább gyere át a "rendörségünk szégyentáblája" topicba, melynek címe:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038356

Ott jobban pörög az 'élet', mint itt.

Üdv
Előzmény: utóember (588)
utóember Creative Commons License 2005.07.11 0 0 588
Nem tudom, hogy ez-e a jó topik, de a következő történt. Tegnap hajnalban megpróbáltak betörni hozzánk. Bejelentést tettem, a rendőrök kijöttek, megnézték, megcsinálták a szokásos eljárást. Pár órája kaptam egy telefont valamilyen cégtől, hogy vegyek riasztót.

Jól sejtem, hogy a rendőrség árulja a polgárok adatait? Lehet tenni valamit ez ellen?

(Mellesleg szerintem az önkormányzatok is árulnak. Anno egyszer pontosítanom kellett a lakcímemben a házszámot és az ajtót. Azután, hogy ez megtörént az önkormányzaton, kb. egy hét alatt kaptam meg az első olyan reklámlevelet, amely az új, pontosított címre érkezett.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!